>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn - Austria i Czechy 2011

Status
Zamknięty.
wojas 11

wojas

Użytkownik
Ostry łomot od Bułgarów? I kto tu żyje w innym świecie? Mają nasi przepraszać, że wreszcie pomyśleli i stworzyli sobie łatwiejszą drogę do finału? A może kajać się, że wygrali z Rosjanami w meczu o brąz.
Jeżeli gwiazdy mają w d**ie kadrę i widzą tylko kasę to niech sp***ą na drzewo. Z nimi wcale kadra nie gra lepiej - ME 2007, IO 2008, MŚ 2010. Jedyny medal panów W. to 2006 rok, później ich obecność w kadrze oznaczała klęskę. Winiarski chociaż w klubie odnosił sukcesy, a Wlazły co? Zawsze zawodzi, gdy Skra walczy o &quot;coś więcej&quot; niż kolejny skalp w PlusLidze.
Dla mnie występy w kadrze byłyby honorem i powodem do dumy. Niektórzy mówią, żę mogli by i płacić za to ze moga reprezentowac kraj. Pamiętam jak kiedyś był wywiad z Wlazłym przed jakims meczem repry (ME chyba lub MŚ) i dostal pytanie czy dla niego wystep na tej imprezie to jest jakies wazne wydarzenie. Na co nasz Mario odpowiedział z bezczelnością: Kiedyś tak, teraz to już nie...
Jak to usłyszałem, to miałem ochotę gościowi przywalić i powiedzieć, żeby sie wiecej w kadrze nie pokazywal. To ma byc postawa reprezentanta Polski na waznej imprezie??!!!! Powinien przynajmniej udawac, ze mu zalezy.... Może dlatego była klęska z Castellanim rok temu. Może dlatego Ci chłopcy stanęli dwa razy na podium teraz. Jeżeli ktoś nie czuje się dumnym z występów w kadrze, tzn ze nie będzie gryzł parkietu. Zobaczcie z jakim poświęceniem walczyli nasi... może umiejętności im brakło jeszcze i doświadczenia do tych największych, ale walki im nikt nie może odmówić. Widac ze kazdy chcial osiagnac sukces. To jest fundament sukcesu w sporcie. NASTAWIENIE I CHEC ZWYCIESTWA...
Myślę, że Michał Winiarski nie jest takim d... jak Wlazły. Ma zdecydowanie więcej pokory i nie nosi wysoko głowy jak Szampon. Szampon osiągnął sporo w tej dyscyplinie, ale mimo wszystko nigdy nie będzie jednym z tych największych....
Bardzo dobrze, ze zdobyli medal. Anastasi od razu powiedzial ze nie powola zawodnikom ktorzy nie oddadza serca kadrze. BRAWO za odwazne posuniecie!
 
midel 189

midel

Użytkownik
Najlepszym zawodnikiem ME był Miljković. A co robi Miljković gdy jego koledzy grają w LŚ?
Odpowiedź: Gra w Katarze
Chorwacja bierze udział w Lidze Europejskiej, a dopiero w połowie tych rozgrywek wraca Omrcen, bo rywalizował za bardzo duże pieniądze w Katarze.
Reprezentacja z Wlazłym, Zagumnym jest zdecydowanie mocniejsza i tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Nawet jeśli bez nich były mniejsze sukcesy, to nie znaczy, że możemy już o nich nie myśleć. Złoty medal ME w Turcji, 3. miejsca w tym roku to sukcesy, ale trzeba pamiętać o okolicznościach.
Jak w ogóle możesz porównywać Wlazłego do Miljkovicia? W żadnym aspekcie czy to sportowym czy mentalnym gwiazdeczka Skry nie dorasta do pięt Ivanovi.
Na jakiej podstawie formułujesz wnioski, że kadra z nimi jest mocniejsza? Zawsze sądziłem, że to miejsca w wielkich imprezach świadczą o sile drużyny. Zagumny byl przynajmniej dwa lata temu, a Wlazły? Tak jak pisałem w poprzednich postach - jest zwiastunem porażki. Podobnie u kobiet - bardzo mnie cieszy, że nie ma Barańskiej, bo wygląda na to, że ona jest żeńskim odpowiednikiem Wlazłego i rozsadza kadrę od środka.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Midel: Jak Ty uważasz, że Wlazły to nie jest czołówka atakujących na świecie, to o czym my rozmawiamy? Miljković w tym roku króciutki sezon. Szybkie odpadnięcie z LM, sezon regularny w Turcji skończony chyba na 3. miejscu, dopiero w play off większa mobilizacja. Wlazły natomiast długi sezon ligowy, LM, jeszcze KMŚ.
W Turcji w 2009 Serbia z Grbiciem nawet nie wyszła z grupy, a teraz z Petkoviciem od razu mistrzostwo. Jak oceniamy po tytułach, to po co trener tak długo prosił Grbicia o grę w kadrzę, jak miał Petkovicia. Z Twojego sposobu rozumowania wynika, ze Serbia z Petkoviciem jest mocniejsza, czyli pośrednio Petković jest lepszy niż Grbić.

Ja rozumiem złość użytkownika DawidBarça, bo w ostatnich sukcesach duzo było pomocy pozasportowej: w Turcji ułożenie grup, dzięki któremu Polska ominęła wszystkie najlepsze zespoły w Europie, ostatnie 3. miejsce też jest dużo powyżej umiejętności obecnego składu. Czy Polska to jest 3. siła w europejskiej siatkówce?

Dla mnie występy w kadrze byłyby honorem i powodem do dumy. Niektórzy mówią, żę mogli by i płacić za to ze moga reprezentowac kraj. Pamiętam jak kiedyś był wywiad z Wlazłym przed jakims meczem repry (ME chyba lub MŚ) i dostal pytanie czy dla niego wystep na tej imprezie to jest jakies wazne wydarzenie. Na co nasz Mario odpowiedział z bezczelnością: Kiedyś tak, teraz to już nie...
Miałeś w ogóle możliwość gry w kadrze, że się tak wypowiadasz? Ostatnio czytałem stary artykuł o polskim hokeju. Kadrowicz powiedział, że nie pojedzie na zgrupowanie, bo nie zarobi w tym czasie na opiekunkę do dziecka. Gra w kadrze to zaszczyt, ale trzeba pamiętać o normalnym życiu. Jakbyś znalazł się w sytuacji zawodowego sportowca, to nie myślałbyś jak kibic. Już raz pisałem, ze Wlazły może nie mieć chęci, ale przede wszystkim nie ma zdrowia na tak długi sezon i coś trzeba poświęcić.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Rozumuj sobie jak chcesz. Fakty są takie, że poza krajowym podwórkiem i odległymi MŚ z 2006 roku Wlazły nic wielkiego nie osiągnął, więc nie widzę powodów do nazywania go jednym z najlepszych atakujących na świecie. W kluczowych momentach zawsze pęka. Nawet w 2006 roku, gdyby nie genialne zmiany w meczu z Rosją - wejście Szymańskiego i Gruszki nie byłoby medalu, bo Mariuszek znowu miał słaby dzień. Dla mnie dużo ważniejszy od indywidualnych umiejętności zawodników jest team spirit. Jak porównam ME w 2007 roku - porażki z Belgami, Finami, gdzie gwiazdom nic nie pasowało, a tegoroczne ME, gdzie walczyli wspaniale, może i brakowało umiejętności, ale na pewno nie zaangażowania, urodziła się drużyna i nie widzę powodów dla których Wlazły miałby wracać do kadry, zwłaszcza, że w ogóle nawet o tym nie wspomina. Zagumny z Plińskim przynajmniej deklarują chęć, a gwiazdka z Bełchatowa cieszy się, że ma placone co miesiąc. Niech się cieszy, ja wolę w kadrze nierównego Jarosza, starego Gruszkę niż cwaniaka, który tylko szuka wymówki, żeby nie grać, który pęka wtedy, gdy spoczywają na nim największe oczekiwania.
Skoro tak wam nie pasują tegoroczne sukcesy reprezentacji (zgoda - LŚ ustawiona totalnie pod nas) to co powiecie o &quot;sukcesach&quot; Skry w LM? Ile razy awansowali do Final Four na boisku?
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Miałeś w ogóle możliwość gry w kadrze, że się tak wypowiadasz? Ostatnio czytałem stary artykuł o polskim hokeju. Kadrowicz powiedział, że nie pojedzie na zgrupowanie, bo nie zarobi w tym czasie na opiekunkę do dziecka. Gra w kadrze to zaszczyt, ale trzeba pamiętać o normalnym życiu. Jakbyś znalazł się w sytuacji zawodowego sportowca, to nie myślałbyś jak kibic. Już raz pisałem, ze Wlazły może nie mieć chęci, ale przede wszystkim nie ma zdrowia na tak długi sezon i coś trzeba poświęcić.
Nie porównuj hokeja do siatkówki. Proszę Cię. Nie znasz chyba realiów jakimi rządzą się oba sporty.... Tam jest pełna amatorka i kompletnie nie te pieniądze. Akurat mam pewne doświadczenie w tym temacie. Nie ma zdrowia, mówisz ? A kto ma mieć zdrowie? Sebastian Świderski który skręcił staw kolanowy i jeszcze miał ambicję jechac z chłopakami? 34-latek, który by dawno już mógł sobie dać spokój z reprezentacją? To jest przykład profesjonalizmu i pełnego poświęcenia i zaangażowania. Wlazły za to lubi głowę wysoko nosić i tyle. Jakoś na fejsie można zobaczyć jak zasuwa na treningach Skry i z tego co widać ma się bardzo dobrze. Pozdrowiam go serdecznie. Cenię go, bo jest dobrym siatkarzem, ale jako kadrowicz dla mnie jest skreślony za postawę jaką reprezentuje.... Dla niektórych liczą się jak widać pieniądze, w kadrze ich nie zarobisz, to jest jasne i zrozumiałe, może w piłce faktycznie jakieś większe pieniądze można wyciągnąć, ale nie w hokeju czy siatkówce. W klubie płacą to tam się gra. Ja takiej postawy nigdy rozumieć nie będę, jeżeli ktoś może jechać i pomóc, a ma to zwyczajnie gdzieś.... Wlazły nie ma 33 czy 34 lat, żeby myśleć o pieniądzach.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Rozumuj sobie jak chcesz. Fakty są takie, że poza krajowym podwórkiem i odległymi MŚ z 2006 roku Wlazły nic wielkiego nie osiągnął, więc nie widzę powodów do nazywania go jednym z najlepszych atakujących na świecie.
To kto w końcu zalicza się do najlepszych atakujacych na świecie? Łasko? Nikołov? Może Clayton Stanley, który ostatnio grał w barażach o utrzymanie w lidze rosyjskiej? Samo wygranie ligi polskiej to duże osiągnięcia. Przecież podstawowy atakujacy Włoch Łasko przyszedł do Polski tylko do Jastrzębia.

Midel, Wojas: Dałem przykład jednego z najlepszych zawodników na świecie Miljkovicia, który zamiast gry w kadrze wybiera mecze w Katarze, ale chyba to jest dla niektórych niewidoczne. Bardzo dobrze rozumiem podziwianie takich zawodników, jak Świderski przez kibiców, ale krytykowania innej postawy mnie tylko denerwuje. Jakby Świderski, Gruszka mieli pretensje do Wlazłego to rozumiałbym, ale kibice nie.

Cenię go, bo jest dobrym siatkarzem, ale jako kadrowicz dla mnie jest skreślony za postawę jaką reprezentuje.
Trzeba zrozumieć, że teraz jest ogromne natężenie meczów i trzeba często wybierać między klubem a reprezentacją. Idealny tego przykład to Dante. Zamiast spokojnej gry w Brazylii wybrał Dynamo Moskwa i każdy widział jak się skończyło w LŚ. Kompletnie nic nie zagrał.

Świderskiego można podziwiać, ale przecież on w ostatnich latach nic zagrał z powodu urazów i to od razu daje do zastanowienia.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Spoko. Kurek nie grał w lidze do końca, Kurek nie grał w LM, co więcej, Kurek nie był na DMŚ. Oczywiście Kurek odpoczywał podczas LŚ ... Kazijski to samo, kolejny leń, ale przecież oni nie są liderami swoich zespołów, więc to zrozumiałe. Mam wyliczać dalej? Twoje tłumaczenie gwiazdorów &quot;kalendarzem&quot; jest śmieszne. Rozumiem jeżeli o tym mówią zawodnicy, próbują z tym walczyć, ale grają w klubie i w reprezentacji, a nie kibice, którzy bronią gwiazd. Czy tenisiści mają mniej napięty kalendarz? A jednak grają w Pucharze Davisa - przykład Djokovicia, którzy przypłacił to pogłębieniem kontuzji. Świetnie pasuje tutaj Kubot - jeżeli się dało to miał gdzieś reprezentację, a teraz przez to nie zagra na IO, bo akurat złapał kontuzję i nie zagrał w ostatnim meczu PD. Owszem - należy naciskać na władze, żeby zmniejszać liczbę spotkań, wydłużać przerwy, ale nie można migać się od kadry, jest to po prostu kpina z kibiców i z kolegów, którzy na kadrę jadą. Wyobrażasz sobie, żeby Wlazły, który nawet palcem do tej pory nie kiwnął w walce o awans do IO pojechał do Londynu? Jak pokazały ME 2009 i ME 2011 można osiągnąć sukces bez &quot;jednego z najlepszych na świecie&quot;.
Świderskiego można podziwiać, ale przecież on w ostatnich latach nic zagrał z powodu urazów i to od razu daje do zastanowienia.
No właśnie, z powodu urazów. Gwiazdka W. grała w finale PlusLigi, teraz w sparingach też gra. Pech chce, że znowu kontuzja (taaa) pojawia się na sezon reprezentacyjny.
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Spoko. Kurek nie grał w lidze do końca, Kurek nie grał w LM, co więcej, Kurek nie był na DMŚ. Oczywiście Kurek odpoczywał podczas LŚ ... Kazijski to samo, kolejny leń, ale przecież oni nie są liderami swoich zespołów, więc to zrozumiałe
Imho Kurek i Kaziyski to nie są dwa filigranowe, porcelanowe chudzielce jak Wlazły :p. Na dodatek Kurek jest jeszcze bardzo mlody. Co do Kaziyskiego to na LŚ był całkowicie bez formy (hi Serie A ???? ).
 
S 6

siami

Użytkownik
Kurek młody a Wlazłemu włosy siwieją proszę Was ... ????
Wlazły ma w du%$pie reprezentacje i tyle w tym temacie. Hopkirk wybacz... &quot;Przecież podstawowy atakujacy Włoch Łasko przyszedł do Polski tylko do Jastrzębia&quot; no tak tylko będą grali w Klubowych Mistrzostwach Świata i są tylko na najlepszej drodze do zdetronizowania Skry jak i ZAKSA czy Resovia resztą.... Czyżby kolejny chłopak z Bełchatowa na forum lub co gorsze fan Bełchatowskiej Skry ? ???? Skra nie wywalczyła w Europie nic tak nic ! Tym, że wykupili wszystkich reprezentantów z czego połowe posadziła na ławce tylko zaszkodziła reprezentacji. Bąku tylko zmarnował się w Skrze to samo Kłosik ... Z Kurka i Jarosza to ZAKSA ludzi zrobiła i szkoda, że Bartka oddali Skrze. W obecnej reprezentacji podporą był choćby Ruciak, chłop z ambicjami bo zamiast siedzieć za dobre pieniądze w Skrze woli grać ... To samo Kubiak, Grucha czy inni. Wolę walczaka niż gwiazdeczkę, która na międzynarodowym parkiecie nic nie pokazała ... ilu ostatnimi czasy grajków na tzw. pozycji 4 się pokazało a no kilku: Mikhaulov który już teraz bije na głowę &quot; Szampona&quot;, Łasko czy choćby Starović. U nas jak na złość deficyt ale myślę i mam taka nadzieje, że jak Jarosz (z całą antypatią do niego) pójdzie do Włoch okrzepnie i w głowie w końcu sobie poukłada, to będzie grajek, bo ma zadatki na niezłego grajka na &quot;bombie&quot; O tematach reprezentacyjnych Panie moderatorze Hopkirk nie chcesz ze mną rozmawiać bo braknie Ci argumentów. Z całym szacunkiem NIE dla gwiazdeczek ! Reprezentacja to ma być powód do dumy a nie co by tu zrobić żeby nie zagrać ...


http://www.google.pl/url?sa=t&amp;source=web&amp;cd=1&amp;sqi=2&amp;ved=0CCcQFjAA&amp;url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FMaxim_Mikhaylov&amp;rct=j&amp;q=maxim%20mikhaylov&amp;ei=AZt4TvzxAeSB4ASXw6HcCw&amp;usg=AFQjCNFu4x6vaeoxqfhg2H6SDzwbyPycOw&amp;sig2=gB_c5IT07uOwqkpLKTVt2Q&amp;cad=rja
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Twoje tłumaczenie gwiazdorów &quot;kalendarzem&quot; jest śmieszne. Rozumiem jeżeli o tym mówią zawodnicy, próbują z tym walczyć, ale grają w klubie i w reprezentacji, a nie kibice, którzy bronią gwiazd.
Myślałem, że moja osoba nie jest tutaj oceniana jako kibic, ale niestety. Nie jestem kibicem, nigdy nie byłem i nie będę.
Midel nie musisz wyliczać, bo ja mogę wyliczać w drugą stronę. Nie obchodzi mnie kto będzie atakującym w Bełchatowie czy w reprezentacji. Zacząłem pisać w tym temacie z powodu lekceważących postów w stosunku do profesjonalnych sportowców.
Napisałeś o drużynie Bułgarii, tylko nie widzisz pewnych zależności. Najlepsi bułgarscy siatkarze to Kazijski, Nikolov, Sokolov z ligi włoskiej. Oczywiście w trakcie LŚ kontuzje złapali w podobnym czasie: Kazijski, Nikolov, Sokolov.

Owszem - należy naciskać na władze, żeby zmniejszać liczbę spotkań, wydłużać przerwy, ale nie można migać się od kadry, jest to po prostu kpina z kibiców i z kolegów, którzy na kadrę jadą.
Moja opinia. Z kolegów tak, z kibiców nie. Każdy ma wolny wybór. To nie kibic ryzykuje zdrowiem i poświęca większość swojego życia. Mój ostatni post. Nie wiem, co robią moderatorzy tego działu na forum bukmacherskim?
 
M 0

march100

Gość
Bravo Midel i Wojas, popieram was w 100%. Mam też nadzieje, że na najbliższy Puchar Świata Anastasi nie zabierze gwiazdeczki z Bełchatowa. Chłopaki pokazali sami, że potrafią wygrywać, są waleczni i pokazują to na boisku. Dla mnie ważnym zawodnikiem, który pewnie nie był doceniany na Mistrzostwach, był Piotr Gruszka. Według mnie jest to idealny kapitan dla tak młodej reprezentacji. Jego doświadczenie w najważniejszych imprezech wprowadza spokój w reprezentacji, mimo tego, ze nie jest obecnie w życiowej formie. Nawet ostatnio w wywiadzie chyba Kubiak opowiadał o dniu poprzedzającym mecz o 3 miejsce. Mówił o tym, że starsi koledzy(Gruszka, Igła,...) zebrali wszystkich zawodników i wszystko sobie wyjasnili. Kubiak podkreślał to, że doswiadczenie tych kilku zawodników jest niezwykle ważne dla kadry.
A co do Wlazłego to z tego co pamiętam nawet grając w kadrze nieźle gwiazdorzył. Pamiętam nawet sytucje jak narzekał na brak skarpet podczas pobytu w reprezentacji ???? Żal mi go, zarabia pewnie ponad bańke rocznie i jeszcze takie zachowania. Jeśli ktoś pamięta mecze w których rozgrywał Zagumny, a na ataku grał Wlazły, można było zobaczyć, że ewidentnie chłopaki sie nielubili. Wiem, że to tylko moja ocena, ale naprawdę coś było na rzeczy. Gdyby udało mi sie znaleźć jakisz stare artukuły, kiedy to Zagumny i Świder wypowiadali sie na temat niechęci gry Mariusza w kadrze, zobaczyli byście, że starszym zawodnikom to sie nie podobało.(spróbuje coś znaleźć na ten temat)

A i jeszcze przypomniała mi sie jedna sytuacja kiedy to na MŚ 2006, po tym jak Mariusz był wybrany do czołowej czwórki najlepszych zawodników, jakiś polski komentator czy reporter przeprowadzał wtedy wywiad z Ivanem Milijkoviciem i zapytał sie o Mariusza, tzn czy ma szanse być najlepszym atakującym na świecie. Co odpowiedział Ivan? Zdecydowanie NIE ???? widać wiedział o co chodzi. Uwierzcie mi, że po zachowaniu zawodnika na boisku łatwo jest go ocenic, grając np na przeciw siatki. Sam gram troche w siate i wiele już widziałem i wiem o czym mówie ????
 
midel 189

midel

Użytkownik
Myślałem, że moja osoba nie jest tutaj oceniana jako kibic, ale niestety. Nie jestem kibicem, nigdy nie byłem i nie będę.
To kim w takim razie jesteś? Przedstaw się. Jakoś Twój nick nic mi nie mówi.
I jeszcze jedno: nikt nie obraża profesjonalnych graczy, jeżeli już to ocenia. Mam zawsze prawo powiedzieć, że Wlazły ma gdzieś reprezentację, zwłaszcza, że mam rację. Mogę również powiedzieć, że nie chciałbym go w niej widzieć, co prawda nie mam na to żadnego wpływu. Ty masz prawo go bronić, proste.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom