>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Europy Kobiet 2013 - Niemcy i Szwajcaria

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mistrzostwa Europy Kobiet 2013 - Niemcy i Szwajcaria


Miejsce: Niemcy (Drezno, Halle, Schwerin) i Szwajcaria (Zurych)
Data: 6 września - 14 września 2013
Oficjalna strona turnieju

Podział na grupy:
Grupa A (Halle): Hiszpania, Holandia, Niemcy, Turcja
Grupa B (Zurych): Belgia, Francja, Szwajcaria, Włochy
Grupa C (Drezno): Azerbejdżan, Białoruś, Chorwacja, Rosja
Grupa D (Schwerin): Bułgaria, Czechy, Polska, Serbia

Krótko o formule rozgrywania turnieju:
Bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują tylko zwycięzcy poszczególnych grup. Zespoły z drugich i trzecich miejsc w grupach zagrają w barażach o wejście do ćwierćfinału.
Baraże o ćwierćfinał:
2 miejsce z Grupy A - 3 miejsce z Grupy C
2 miejsce z Grupy C - 3 miejsce z Grupy A
2 miejsce z Grupy B - 3 miejsce z Grupy D
2 miejsce z Grupy D - 3 miejsce z Grupy B
Ćwierćfinały:
1 miejsce z Grupy A - 2 miejsce z Grupy C/3 miejsce z Grupy A
1 miejsce z Grupy C - 2 miejsce z Grupy A/3 miejsce z Grupy C
1 miejsce z Grupy B - 2 miejsce z Grupy D/3 miejsce z Grupy B
1 miejsce z Grupy D - 2 miejsce z Grupy B/3 miejsce z Grupy D

Półfinały:
A1 / C2/A3 - B1 / D2/B3
C1 / A2/C3 - D1 / B2/D3

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. W razie jakichkolwiek pytań śmiało pisać.

Kursy na końcowe zwycięstwo i miejsca 1-3:


Zapraszam do dyskusji i podawania typów !
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Polska - Niemcy
Kto wyżej w klasyfikacji?
Niemcy --- 1.55 @ MarathonBet ✅
Długo myślałem nad tym typem. Z pozoru powinno pójść gładko, ale analiza grup i awansów jest tutaj kluczowa. Niemki są obecnie lepsze od naszych zawodniczek - tutaj nie mam wątpliwości, że na 10 spotkań podopieczne Guidettiego wygrałyby z 8 razy (takich na serio, a nie sparingowych). Ale nie w tym rzecz, bo raczej te reprezentacje nie skrzyżują swoich dróg na tym turnieju.
Niemki mają łatwiejszą grupę. Mogą pokusić się o 1 miejsce i pominięcie baraży - zapewnić sobie ćwierćfinał. Jeśli tego nie zrobią to 5-6 punktów w tej grupie to jest mus.
Jeśli nie zajmą 1 miejsca, to raczej drugie jest pewne - co powinno dać w barażu rywala pokroju Białorusinek, Azerek, może Chorwatek. Rywalki sporo słabsze, mniej doświadczone (szczególnie 1-wsze dwie drużyny). Awans do ćwierćfinału dla Niemek myślę, że jest absolutnym minimum.
Dalej ekipa Guidettiego może się nie przedrzeć i tu będzie decydowało już to czy mają dobrą formę. Albo zagrają o półfinał z Rosjankami, albo z Turczynkami.
Polki mają trudniej już na samej grupie. Z Serbkami powinno starczyć góra na seta, Bułgarki jak ogarną się psychicznie to też nas zamiotą. Zobaczymy jak będą grały Czeszki, bo nie jest powiedziane, że sobie spokojnie je ogramy. 3-4 punkty, więcej raczej mało prawdopodobne - no chyba, że wspomniane Bułgarki zje presja i dostaniemy prezent.
Dalej gramy baraże - nie ma co liczyć na 1-wszą lokatę w grupie. Baraż z Francją, bądź Belgią. O ile z Francuzkami nie powinniśmy mieć problemów (raczej przy zajęciu 2 miejsca w grupie), o tyle z Belgijkami już może być trudny mecz (raczej jak zajmiemy 3 miejsce w grupie). Powiedźmy, że przechodzimy dalej, a ćwierćfinał to batalia z Włochami/Serbią/Bułgarią.
Żeby awansować do półfinału trzeba zagrać dwa spotkania na wysokim poziomie (baraż+ćwierćfinał). Patrząc na grę naszych pań w tym sezonie jest to dość abstrakcyjna wizja.
Z tego co zauważyłem, jeśli drużyny odpadają na tym samym etapie to nie są wrzucane do worka z miejscem 5-8, tylko o konkretnym miejscu decydują punkty zdobyte w grupie + ćwierćfinale (dalej ratio setowe i punktowe). Jeśli Niemki i Polki odpadną w ćwierćfinale to raczej marne szanse, by Polki miały tych punktów więcej.
Oprócz tego możliwa jest katastrofa kadry i brak awansu z grupy. Serbki i Bułgarki powinny być poza zasięgiem. Czeszki to nie leszcze, może być bardzo równy mecz i po prostu trochę nam zabraknąć.
Podsumowując - kurs może nie powala na kolana, ale widzę duże prawdopodobieństwo zaksięgowania tego typu. Jeśli ktoś nie wierzy w awans Polek z grupy to może śmiało ładować kasę w H2H z Belgią (2.80) i Chorwacją (3.60), bo mają po prostu po jednym zespole, który wyraźnie odstaje (szczególnie Belgijki - Szwajcarki nie powinny nic ugrać więcej niż punkt).
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mariok podał naprawdę świetny typ. Widać było w czasie WGP, że Guidetti przede wszystkim stawia na Mistrzostwa Europy, które Niemki grają u siebie.

Potem może rzucę jakąś długoterminówkę, bo mam kilka pomysłów.

Na początek według mnie pewne mecze.
Turcja - Holandia

Turczynki są wymieniane w groni głównych faworytów do złota. Ciężko się z tym nie zgodzić i ciężko sobie wyobrazić, że Turczynek zabraknie w półfinałach.
Holenderki jakiś potencjał mają, ale według mnie nic wielkiego tutaj nie ugrają.
Skład Turczynek bardzo mocny. Chociaż z tego co czytałem wypadła chyba Neriman Ozsoy, która mogłaby być mocnym punktem. Nie ma też świetnej środkowej Edy Erdem. Liderkami powinny być leworęczna Neslihan Darnel i Gozde Sonsirma. Co do Darnel to wydaje mi się, że gra już na trochę niższym poziomie. W razie czego jest młoda, utalentowana Uslupehlivan. Grająca na przyjęciu Sonsirma w ostatnim sezonie wystrzeliła z formą i wydaje mi się, że śmiało można ją zaliczać do najlepszych przyjmujących na świecie. Środek całkiem niezły, z Cansu i Toksoy. Jeżeli informacje odnośnie braku Ozsoy się potwierdzą to obok Sonsirmy na przyjęciu grać będzie pewnie Tokatlioglu.
Holenderki w przyzwoitym składzie, ale kilku zawodniczek brakuje. Nie ma libero Schoot, skrzydłowej Sloetjes. Nie ma też Stam i Wensink, które możemy pamiętać z występów w OrlenLidze, ale to zaskoczeniem żadnym nie jest. Szczerze mówiąc nie podoba mi się pozycja atakującej. Flier już od dawna nie gra na wysokim poziomie. Miewa przebłyski, ale z równą formą to u niej słabo ostatnio była. Judith Pietersen zupełnie mnie za to nie przekonuje. Liderką powinna być przyjmująca Buijs. Dobre warunki fizyczne, potrafi uderzyć i widać, że myśli na parkiecie. Dobry środek z De Kruijf i Steenbergen, które przy Stoltenborg (mam nadzieję, że to właśnie Stoltenborg będzie podstawową rozgrywającą) mogą grać całkiem nieźle.
Turczynki walczą tutaj o złoty medal. Holenderki mają młody skład, który może i jest perspektywiczny, ale obecnie na mnie wielkiego wrażenia nie robi. Turcja powinna spokojnie wygrać.
Typ:
Turcja @ 1.22 MarathonBet ✅


O Francuzkach zbyt wiele nie wiem. Awansowały do ME po barażach (wygrana ze Słowacją po &quot;złotym secie&quot;), więc szału nie było.
Co do zawodniczek to na pewno mocnym punktem będzie środkowa Christina Bauer. Świetne warunki fizyczne, ostatnio występowała w Busto Arsizio i spisywała się naprawdę dobrze. Ciekawą zawodniczką jest Astrid Souply. Młoda przyjmująca z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Pewnie zobaczymy też Annę Rybaczewski, która od przyszłego sezonu grać będzie w Siódemce Legionowo.
Belgia doskonale spisywała się w Lidze Europejskiej (porażka 2:3 z Niemkami w finale). Z tego co widziałem to w sparingach z Hiszpanią nie występowała podstawowa środkowa Bland (jest jednak w składzie na ME) ale pozostałe zawodniczki są do dyspozycji trenera. Siłą Belgijek według mnie jest zespołowość. Bardzo wyrównana szóstka. Ciężko powiedzieć kto będzie grał na ataku. Jest Van Hecke, która ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale jest też Helene Rousseaux. Mam nadzieję, że Rousseaux nie będzie grać na przyjęciu, bo jest to trochę marnowanie potencjału. Rozgrywa Frauke Dirickx, na przyjęciu pewne miejsce ma Charlotte Leys. Na środku bardzo mocnym punktem jest Freya Aelbrecht.
Belgia ma ciekawy, ograny skład. Po występach w LE pozostawiły po sobie naprawdę fajne wrażenie. I nie chodzi tu tylko o same wyniki, ale przede wszystkim o styl gry, bo wyglądało to naprawdę bardzo, bardzo solidnie.
Francuzki pewnie coś będą szarpać. Większość zawodniczek gra w swojej lidze (i to raczej nie w Cannes ;)), więc szału tam być nie powinno.
Belgia ma spore szanse na awans z 2 miejsca (a może nawet coś powalczą z Włoszkami) i taki mecz po prostu musi wygrać.
Typ:
Belgia @ 1.27 MarathonBet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Serbia-Bułgaria FT 2:3
Serbia 1.30 Marathonbet
⛔
Temat już ruszył, więc może i ja wyleję swoje farmazony.
Serbki zrobiły na mnie ogromne wrażenie w czasie WGP, chyba nie tylko na mnie. Całkiem śmiało można je stawiać w roli faworytek mistrzostw.
Mają bardzo fajny, wyrównany skład. Terzić sporo rotował składem, myślę, że w czasie mistrzostw już będzie grała ta teoretycznie pierwsza najmocniejsza szóstka.
Wobec tego rozgrywać będzie Ognjenović, no cóż na kwiatki liczyć tu nie można, ale wystawia bardzo solidnie, siatkówka niezbyt skomplikowana, ale do bólu skuteczna.
W sumie mając takie skrzydła wcale jej się nie dziwię. Myślę, że około 60-70% procent piłek idzie do kogoś z dwójki Brakocević-Mihajlović, potrafią wbijać się w parkiet. Obok Mihajlović na przyjęciu zagra pewnie Molnar, czyli standardowy zestaw lepsza w ataku (Mihajlović) + lepsza w przyjęciu (Molnar), chyba, że Terzić zdecyduje się na Malasević, jestem ciekaw jej gry.
Na libero zagra Cebić, bardzo możliwe, że to najsłabszy punkt w drużynie, ani nie przyjmuje rewelacyjnie, ani w obronie jakoś nie szaleje, jest trochę posucha na tej pozycji.
Całość uzupełnia para bardzo dobrych środkowych Rasić-Krsmanović, za dużo piłek nie dostają w ataku, ale są bardzo solidne w bloku.
Co do Bułgarii, to wydaje mi się, że mogą namieszać w tym turnieju, ale może jeszcze nie w tym meczu.
Styl gry bardzo zbliżony do Serbii, również gra oparta na mocnych skrzydłach, czyli mam tu na myśli atakującą Nikolovą oraz przyjmujące Vasilievą i Rabadzhievą.
Są jeszcze dwie ciekawe środkowe Filipova i Ruseva, ale podobnie jak w przypadku serbskich środkowych nie dostają zbyt dużo piłek do ataku.
Teraz dochodzę do dwóch największych minusów Bułgarek.
Po pierwsze Kitipova rozgrywa słabiutko, muszą się koleżanki nawyginać przy jej wystawach. A po drugie bardzo kiepsko wygląda przyjęcie, Vasilieva i Rabadzhieva są do pocelowania zagrywką, co akurat Sebrki całkiem nieźle potrafią.
Nie wiem czy jakieś znaczenie ma to, że Serbia grała jeszcze w niedzielę w Japonii, a Bułgaria od dwóch tygodni ma spokój, ale wydaje mi się, że jeśli Serbki utrzymają poziom gry z FinalSix to wygrają ten mecz bez problemów.
Kurs taki sobie, lepszy raczej nie będzie. Na betexplorerze jest, że Ladbrokers daje 1.40 i to jest już bardzo fajna lokata.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Druga propozycja długoterminowa do spróbowania za drobniejsze pieniążki.
Kto wygra grupę B?
Belgia --- 25.00 @ BetCity ✅ 9 pkt
Grupa B jest raczej najsłabsza w całej stawce.
Gospodynie Szwajcarki, które po prostu są przeciętne, mają kilka obiecujących nazwisk, ale cudu nie uczynią i meczu raczej nie wygrają.
Francuzki to troszkę lepsza drużyna, tam jest ta świetna Bauer oraz kilka niezłych siatkarek. Na Rybaczewski bym raczej nie liczył, powoli jej czas przemija. Schleck może grać dobrze, Souply pokazywała się z dobrej strony - no ale to ciągle mało.
Dalej są wielkie faworytki - Włoszki. Italia jednak jest w mocno niedoświadczonym, przewietrzonym składzie. Ogólnie cudów nie należy się po ich reprezentacji spodziewać. Młodość (Diouf, Signorile, siostry Bosetti) może zawieść w decydujących momentach. Do tego nieograne na poziomie reprezentacyjnym Barcellini i Sorokaite. Libero można też dużo lepiej obstawić, De Gennaro miała niedawno kontuzję małą, a Włoszki mają ze trzy zawodniczki lepsze na tą pozycje. Z doświadczonych są przede wszystkim Costagrande, Guiggi i Arrighetti. Można z tego zlepić świetną drużynę, ale można też grać bez porywu.
Belgijki mogą być niespodzianką. Mają naprawdę potencjał. Fajnie grały na LE. Po skrzydle co prawda nie ma jakiś fenomenalnych zawodniczek, ale swoje potrafią zagrać. Van Hecke na razie jeszcze można dać troszkę czasu, bo ona może grać dużo lepiej. Przede wszystkim jest to ułożona drużyna. Zobaczymy jak trafią z formą.
Oczywiście - Włoszki są dużym faworytem tej grupy. Ale zadecyduje najprawdopodobniej jeden mecz i nie ma szans, żebyście mogli złapać w niedzielę w meczu Belgia - Włochy kurs 25.00 na Belgijki. A ten mecz zamyka grupę i właściwie może udałoby się zrobić jakieś malutkie sure. W to jednak bawił się raczej nie będę, ale Belgijki na pewno stać na zwycięstwo w tej grupie, a kurs mocno przesadzony. Zobaczymy jak młody team z Belgii został przygotowany do ME, no i jak z formą będą stały Włoszki.

Kto wygra grupę A?
Niemcy --- 2.70 @ BetCity ✅ 8 pkt
Zastanawiałem się dość długo, bo nie wiem czy się opłaca stawiać po takim kursie długoterminówkę na zwycięstwo w grupie. Mimo wszystko zaryzykuje. Późno już, więc postaram się streścić.
Hiszpanki mogą mieć pojedyncze zrywy, ale to kompletnie nie to. Warto zwrócić uwagę na Correę, Corral i może Rivero.
Holenderki potrzebują dobrego przyjęcia i dobrego dnia środkowych by grać fajną siatkówkę. O ile ta druga rzecz jest w miarę powtarzalna, o tyle przyjęcie może wyglądać słabo. Zrezygnowano z usług Schoot i to może być duży błąd. Brakuje &quot;pary&quot; na skrzydle.
Największe rywalki Niemek - Turczynki. Po prostu czuje w kościach, że to będzie słaby moment w historii tureckiej kobiecej siatkówki. Na WGP wyraźnie czegoś brakowało. Pomysł z Sedą na przyjęciu według mnie jest dość dziwny. Sonsirma nie gra tego co w klubie, Darnel jakby już powoli zaczynała gasnąć. Na środku jest niezły poziom, ale szału raczej nie ma - Toksoy koksem w ataku nie jest, a Busra potrafi czasem strasznie kasztanić.
Co przemawia za Niemkami. Przede wszystkim one są gospodarzami. Warto popatrzeć w historię ME i zobaczyć, że bycie gospodarzem potrafi być bardzo opłacalne. Najlepszym przykładem mogą być Polki, które w 2009r. z niczego ukręciły brąz. 2 lata temu Serbki u siebie zostały ME.
Oprócz tego Niemki mają całkiem niezły skład. Były roszady na przyjęciu - nie da się tego ukryć. Nowa libero Durr, która czasem ma problemy z odbiorem zagrywki, boję się o taką postać jaką jest Beier. Nie jest to też wybitnie równa drużyna, grają na emocjach, na fali, a najlepszym przykładem jest tego Kozuch, która &quot;kręci&quot; tą atmosferę. W Halle będzie kocioł - tego jestem pewien, bo siatkówka kobieca w Niemczech ma się dobrze.
Dodatkowy fakt to trener Guidetti. Świetny fachowiec to raz, ale nie tylko. Gość Turczynki zna na pamięć: Sonsirma, Seda, Darnel, Toksoy, Naz i tak dalej - tu nie ma dla niego żadnej niespodzianki. Oprócz tego ma w tureckim zespole swojego łącznika - Bahar Toksoy. Środkowa z Turcji jest w związku z trenerem Guidettim (wstawiam zdjęcie poniżej), no ale to tak pół żartem, pół serio ;)
Turcja jest silniejsza indywidualnie - nie ma co tego podważać, ale Niemki mogą wytoczyć inne działa i mocno zaskoczyć rywalki. Kolejny mecz, który zadecyduje o 1-szym miejscu w grupie jest w niedzielę ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Długoterminówki ;)

Kto wygra Grupę D ?
Serbia @ 2.40 BetCity (obecnie 2.20) ✅

Grupa D chyba najmocniejsza w stawce. Oprócz Serbii są jeszcze: Bułgaria, Czechy i Polska.
Czeszki bez Heleny Havelkovej (z powodu kontuzji nie grała w WGP i nie zagra też w Mistrzostwach Europy) i jest to spore osłabienie. Ciężar gry w ataku będzie spoczywał oczywiście na Anecie Havlickovej. Widziałem trochę spotkań Czeszek w World Grand Prix i nic wielkiego dziewczyny nie grają. Trochę brakuje siły w ataku ze skrzydeł, jest trochę problemów z przyjęciem. Według mnie nic wielkiego tutaj nie ugrają, może coś powalczą w meczu z Polkami.
Polki mają jeden problem. Brak klasowych przyjmujących. Z całym szacunkiem, ale Kasprzak, Różycka (Kosek) czy Sieczka koło klasowych przyjmujących to może w szatni siedziały. Szkoda, że nie ma Werblińskiej, Skorupy, Okuniewskiej czy Bednarek-Kaszy. Mam nadzieję, że Skowrońska będzie grała po przekątnej z rozgrywającą, bo na tej pozycji może dać drużynie najwięcej. Poza przyjęciem pozostałe pozycje wyglądają nieźle.
Bułgarki mogą być czarnym koniem. Przy okazji Ligi Europejskiej pisałem już, że ten zespół w kolejnych imprezach może namieszać. Bardzo dobre WGP w wykonaniu podopiecznych trenera Abbondanzy. Młody, bardzo perspektywiczny zespół. Vasilieva, Rabadzhieva, Nikolova, Filipova to są naprawdę świetne siatkarki. Mają czasami problemy w przyjęciu, ale są strasznie mocne na siatce, czy to w ataku czy też w bloku. Wydaje mi się, że mogą spokojnie powalczyć o półfinał. Oczywiście jeżeli wytrzymają psychicznie, bo z tym czasami też mają problemy.
Serbki w optymalnym składzie. Fajnie spisywały się w WGP (brązowy medal) i nie chodzi tu tylko o wynik, ale przede wszystkim o grę. Czasami można mieć trochę zastrzeżeń, bo Serbki grają raczej prostą siatkówkę, ale z drugiej strony jak się ma takie armaty jak Brakocevic czy Mihajlovic to nie trzeba się zbytnio wysilać i szukać różnego rodzaju kombinacji. Rozgrywająca Ognjenovic potrafi wykorzystywać swoje świetne środkowe (Rasic, Krsmanovic). Jedyny znak zapytania w składzie to obsada pozycji przyjmującej obok Mihajlovic (pewne miejsce w składzie). Molnar albo Nikolic. Obie mają swoje atuty. Molnar świetnie przyjmuje, mocny punkt w defensywie, rzadko gra w ataku. Nikolic ma lepsze warunki fizyczne, ale słabiej przyjmuje. Trochę w WGP szwankowało przyjęcie. I niestety była to również zasługa libero Cebic.
Najważniejszy mecz według mnie będzie już w piątek. Serbki grają z Bułgarkami i może on zadecydować o tym kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Polki i Czeszki trochę jednak odstają. Bułgaria na pewno ciekawy skład i ciekawy zespół, ale czasami jednak psychicznie nie wytrzymują ciśnienia.
Serbki mają szeroki, bardzo wyrównany skład i miały w sumie fajne przetarcie w World Grand Prix. W Final Six ich gra wyglądała naprawdę całkiem nieźle. Potrafią wykorzystać przede wszystkim swoje mocne strony, a to jest bardzo ważne.
Jeżeli nie będzie problemów ze zmianą strefy czasowej to czysto sportowo Serbia ma większość atutów po swojej stronie i spokojnie powinna wygrać grupę.
Kurs za wysoki.
Unibet rzucił 1.35 ????

Można jeszcze lekko próbować:
Kto wygra ME ?
Serbia @ 5.00 WilliamHill ⛔
Nie ma sensu rozpisywać się o drabince. Serbki kadrowo są bardzo mocne (według mnie najmocniejsze) i jeżeli będą w dobrej dyspozycji to staną się głównymi kandydatkami do złota.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Azerbejdżan-Chorwacja FT 0:3
Powyżej 3,5 1.43 Pinnacle
⛔
Na początek podaję skład Chorwacji na turniej, bo to ze strony CEV-u to jest jakaś miazga ????
Przyjmujące: Senna Ušić Jogunica, Mira Topić, Mia Jerkov, Jelena Alajbeg
Rozgrywające: Ana Grbac, Bernarda Brčić
Środkowe: Bernarda Ćutuk, Ivana Miloš,Samanta Fabris , Maja Poljak
Atakująca: Sanja Popović
Libero: Martina Malević
Po wystawieniu kursów myślałem o zwycięstwie Chorwacji, później kursy się trochę wyrównały i już w sumie nie mam zdania co do końcowego wyniku. Wobec tego ciekawą opcją wydaje się być typ powyżej 3,5 setów, teoretycznie najbezpieczniejszy.
Większość drużyny Azerbejdżanu gra w swojej rodzimej lidze, lidze bardzo mocnej, ale gdzie prym raczej wiodą zagraniczne siatkarki, sporo tam zależy od Mammadovej, pewnie do niej będzie szło większość piłek. Trudno mi wyczuć ich skład.
Chorwacja ma chyba nieco bardzie wyrównany skład. Rozgrywać pewnie będzie Grbac, na ataku Popović, liderka drużyny. Przyjmować pewnie będą Usić Jogunica i Topić. Na środku pewnie Milos i Poljak plus libero Malević.
Ciekaw jestem rozkładu ataku Grbac, no zobaczymy.
Trudno mi coś pisać o ich grze, bo jakoś ostatnio nie było okazji zobaczyć tych reprezentacji w ataku.
Cztery sety są chyba do ogarnięcia.
Podobno w Dreźnie są jakieś problemy z parkietem i zawodniczki boją się grać odważniej, żeby nie ryzykować kontuzji, nie pamiętam o co dokładnie chodzi. ;)

Samanta Fabris na środku ?
Ja ją kojarzę z występów w lidze Włoskiej na pozycji przyjmującej.
Też mnie to zdziwiło, ale tak jest na stronie CEVu wpisana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Zarówno Polki jak i Czeszki większych szans na wygraną w Grupie D nie mają. Czy mają szanse na drugie miejsce ? Wszystko w rękach Bułgarek, bo ostatnie mecze miały na wysokim poziomie, a potencjał mają spory.
Czeszki i Polki według mnie powalczą o trzecie miejsce i bardzo prawdopodobne jest to, że właśnie ten mecz zadecyduje o awansie z grupy.
Wyżej (przy okazji długoterminówki) troszkę pisałem o Czeszkach i Polkach i nie ma sensu chyba wszystkiego powtarzać.
Czeszki z liderką Havlickovą, która otrzymuje mnóstwo piłek. Warto zwrócić uwagę na młodą Mlejnkovą (1996 rocznik). Całkiem przyzwoity środek siatki. Momentami naprawdę słabe przyjęcie przez co gra staje się uproszczona i jeszcze więcej piłek wędruje do Havlickovej. Sporym osłabieniem jest brak Heleny Havelkovej.
Polki pod koniec WGP całkiem nieźle zagrały z Chinkami i Serbkami (nie było tragedii), ale potem trafił się znowu słaby mecz z Argentyną. Nie da się ukryć, że wybitnych zawodniczek na przyjęciu to my nie mamy i tu jest chyba największy problem tej kadry. Skowrońska według mnie nie powinna być wystawiana na przyjęciu i chyba w ME będzie grać na ataku. Ogólnie w WGP strasznie dużo było szarpanej gry. Skład nie wygląda najgorzej, ale szału też nie ma.
Pierwsze spotkanie w ME, więc na fajerwerki bym raczej nie liczył. Do tego to o czym wspominałem na początku. Czeszki i Polki wiedzą z kim jeszcze będą grać i to dla obu zespołów jest mecz z teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie. Motywacja spora dla obu drużyn, więc liczę na walkę i przynajmniej cztery sety.
Polki są faworytkami, ale jakiejś łatwej przeprawy się nie spodziewam. Czeszki pod okiem włoskiego trenera Parisiego robią postępy.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.50 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ja napiszę tylko parę słów dot. spotkań, które niektórzy będą chcieli obstawić.
Chorwacja - Azerbejdżan
To jest mecz zagadka. Chorwatki to specyficzna drużyna, tam często na kadrze są &quot;cyrki&quot;, praktycznie zawsze jest ktoś pomijany. Potencjał mają bardzo duży, ale co roku jest zaprzepaszczany - a winnego zwykle nie ma ;) Teraz też kilka ubytków można spokojnie znaleźć. Do tego w pierwszych dwóch spotkaniach ma nie zagrać Usić (problemy z plecami). Alajbeg moim skromnym zdaniem w ostatnich sezonach grała mocno średnio i mam nadzieję, że nie będzie trzeba oglądać jej na parkiecie pod nieobecność Senny. W przyjęciu jest łatwym celem, a straciła ostatnio skuteczność w ataku.
Po Azerkach też nie wiadomo czego się spodziewać. Mają świetną Mammadovą, na bombie zagra bardzo dobra zawodniczka - Rahimova. Szkoda, że nie ma Aghayevej (200cm), bo Azerbejdżan miałby wtedy chyba najlepsze skrzydła jeśli chodzi o atak w całym turnieju (a przy okazji najwyższe). Pozostałe zawodniczki na kolana nie powalają. Grały niedawno towarzyskie spotkania i wyniki były... przeciętne.
Dla mnie mecz z cyklu &quot;każdy wynik jest możliwy&quot;. Zobaczymy jak będzie z formą. Intuicyjnie polowałbym na +1.5 Azerki.


Miałem jeszcze coś pisać o meczach Polek z Czeszkami i Serbek z Bułgarkami, ale straciłem wenę.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Na początek podaję skład Chorwacji na turniej, bo to ze strony CEV-u to jest jakaś miazga ????
Przyjmujące: Senna Ušić Jogunica, Mira Topić, Mia Jerkov, Jelena Alajbeg
Rozgrywające: Ana Grbac, Bernarda Brčić
Środkowe: Bernarda Ćutuk, Ivana Miloš, Samanta Fabris, Maja Poljak
Atakująca: Sanja Popović
Libero: Martina Malević
Samanta Fabris na środku ?

Ja ją kojarzę z występów w lidze Włoskiej na pozycji przyjmującej.

Polska - Czechy
Polki występują w składzie bardzo przeciętnym jednymi jasnymi punktami mogą być pozycje atakującej (w zależności czy zagra tutaj Skowrońska) oraz pozycja libero. Czeszki bez Havelkovej ale z Havliczkową. Czyli z atakującą z najwyższej półki. Przejęcie Polek może być piętą achillesową na tej imprezie. Różycka z Sieczką czy Kasprzak (tym bardziej ze Skowrońską) Są gwarancją wielu błędów i niedokładności w tym elemencie. Środek siatki w obu drużynach taki sobie. Jak dla mnie spore value w kursie na Czeszki 3.55 to przynajmniej o 1 za dużo. Bo Jak dla mnie Polki nie mają prawie żadnej przewagi nad swoimi rywalkami.

Typ: Czechy @ 3.55 Maraton✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Co do Samanty Fabris to z tego co kojarzę w poprzednim sezonie w Duck Furm Chieri Torino grała na pozycji atakującej, a nie na przyjęciu.
Patrząc na skład od razu nasuwa mi się myśl, że będzie po prostu zmienniczką dla Sanji Popovic.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
No to pora zacząć ;)


To, że w tym meczu zwycięzcą będą Włoszki nie ulega żadnej wątpliwości, pytanie tylko jak wysoko uda im się rozbić Szwajcarki.

Szwajcaria to drużyna kompletnie anonimowa, zespół który ma marniutki skład i z reguły w starciach z wyżej notowanymi rywalkami nie ma nic do powiedzenia. Ostatnim meczem Szwajcarek w poważniejszych rozgrywkach (el do MŚ), było spotkanie z Belgią gdzie zebrały sromotne baty 0:3 (-13, -10, -22) przegrały 30 punktami.

Zmierzam do typu na handi punktowe na Włoszki. Linia to 23 punkty, śmiało do zrobienia. Szwajcarki spokojnie powinny zostać niewypuszczone w którymś z setów z dziesiątki (co zdarza im się dosyć często).

Włochy -23.5 pkt (1.96) Marathon ✅ Mega promocja :spokodfhgfh:


Tutaj widzę dosyć łatwą wygraną naszych siatkarek.

Czeszki mieliśmy okazje oglądać pare tygodni temu na WGP. Wypadły nawet nieźle. Nie zmienia to jednak faktu, że Czeszki bez Havelkovej tracą połowę mocy, a lekko opasła Havlickova jak na moje średnio radzi sobie z ciągnięciem zespołu przez cały mecz. Gra środkiem to u nich praktycznie nie istnieje, wszystko rzucane na skrzydła.

W naszej ekipie oczywiście największe problemy z przyjęciem. Para Skowrońska - Kosek przyjmuje fatalnie, ale poziom ataku dzięki temu znacząco wzrasta. Czeszki nie mają na tyle trudnej zagrywki, aby jakoś specjalnie rozbić nasze zawodniczki, a jeśli utrzymamy poziom przyjęcia na przyzwoitym poziomie to o stracie więcej niż seta nie będzie mowy.

Polska (1.42) Marathon ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Co do Samanty Fabris to z tego co kojarzę w poprzednim sezonie w Duck Furm Chieri Torino grała na pozycji atakującej, a nie na przyjęciu.
Patrząc na skład od razu nasuwa mi się myśl, że będzie po prostu zmienniczką dla Sanji Popovic.
Właśnie co do Fabris to nie wiadomo. W el. do MŚ grała u Chorwatek wszystkie mecze jako środkowa, na ataku grały wtedy Popovic/Klaric/Alajbeg. Alajbeg na atak nie wróci, Klaric nie ma w składzie niestety. Tylko wtedy nie było ani Milos, ani Poljak. Myślę, że mimo to jest spora możliwość wstawienia Samanthy na środek, a jak Popovic nie będzie szło, no to wtedy jakaś roszada jest do zrobienia.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Para Skowrońska - Kosek przyjmuje fatalnie, ale poziom ataku dzięki temu znacząco wzrasta.
Brakuje tu logiki.
Od kiedy to poziom przyjęcia jest odwrotnie proporcjonalny do skuteczności ataku? Jeszcze żebyśmy mieli ku temu potencjał fizyczny, to bym się zgodził, ale poza Skowrońską, która i tak każdej świecy nie skończy, bo musiałaby mieć astronomiczne procenty w ataku, to nasza siła ofensywna wypada po prostu blado. Nasze pozostałe przyjmujące potrzebują rozegranej piłki, najlepiej płaskiego ekspresu do antenki, a jeśli Skowrońska gra na lewym skrzydle, to na prawym prawdopodobnie Kaczor, która za dużo też ostatnimi czasy nie pograła, a Konieczna, to Konieczna... byle mocniej. To tak w skrócie.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Serbia - Bułgaria typ 1 kurs 1.45 Bwin⛔
Moim zdaniem zaskakujący typ na Serbki bardzo wysoki. Dla mnie drużyna Serbii jest głównym kandydatem do Mistrzostwa Europy oprócz Rosji. Wyrownany skład rutynowane zawodniczki Brakocevic, Rasic, Krsmanovic, Ognjenovic wschodząca gwiazda ktora moim zdaniem może zostać MVP turnieju Michajlovic tworzą naprawde mocną drużynę. Trzecie miejsce w Grand Prix to bardzo dobry wynik. dzis zagrają z drużyna Bulgarii ktora powoli sie odradza i może byc czarnym koniem imprezy. Bułgarki potrafiły w tegorocznym Grand Prix pokonać Brazylijki. Włoski trener Abbondanza odmienił tę drużynę i teraz to naprawdę mocny team. Takie zawodniczki ja kFilipova , Rabadżijeva , Wasiliewa maja dyży potencjał i dziś może to być ciężki mecz dl aSerbek szczególnie po krótkim okresie odpoczynku po finale Grand Prix jednak moim zdaniem dziś wygra drużyna Serbii.
Na Bułgarki trzeba uważać !
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Serbia - Bułgaria typ 1 kurs 1.45 Bwin

Moim zdaniem zaskakujący typ na Serbki bardzo wysoki. Dla mnie drużyna Serbii jest głównym kandydatem do Mistrzostwa Europy oprócz Rosji. Wyrownany skład rutynowane zawodniczki Brakocevic, Rasic, Krsmanovic, Ognjenovic wschodząca gwiazda ktora moim zdaniem może zostać MVP turnieju Michajlovic tworzą naprawde mocną drużynę. Trzecie miejsce w Grand Prix to bardzo dobry wynik. dzis zagrają z drużyna Bulgarii ktora powoli sie odradza i może byc czarnym koniem imprezy. Bułgarki potrafiły w tegorocznym Grand Prix pokonać Brazylijki. Włoski trener Abbondanza odmienił tę drużynę i teraz to naprawdę mocny team. Takie zawodniczki ja kFilipova , Rabadżijeva , Wasiliewa maja dyży potencjał i dziś może to być ciężki mecz dl aSerbek szczególnie po krótkim okresie odpoczynku po finale Grand Prix jednak moim zdaniem dziś wygra drużyna Serbii
Trochę dziwi mnie, że nikt nie gra tu atrakcyjnych kursowo handicapów w stronę Bułgarii, w końcu to jest drużyna, która pokonała niedawno Brazylię!
W związku z powyższym gram z hc +1.5 seta Bułgarki po kursie 2.20.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Brakuje tu logiki.
Od kiedy to poziom przyjęcia jest odwrotnie proporcjonalny do skuteczności ataku? Jeszcze żebyśmy mieli ku temu potencjał fizyczny, to bym się zgodził, ale poza Skowrońską, która i tak każdej świecy nie skończy, bo musiałaby mieć astronomiczne procenty w ataku, to nasza siła ofensywna wypada po prostu blado. Nasze pozostałe przyjmujące potrzebują rozegranej piłki, najlepiej płaskiego ekspresu do antenki, a jeśli Skowrońska gra na lewym skrzydle, to na prawym prawdopodobnie Kaczor, która za dużo też ostatnimi czasy nie pograła, a Konieczna, to Konieczna... byle mocniej. To tak w skrócie.
Chodziło o to, że Skowrońska na przyjęcie jest przestawiona tylko i wyłącznie po to, aby podnieść moc ataku ze skrzydeł. Nie chodzi tutaj o to, czy poziom przyjęcia jest proporcjonalny do skuteczności ataku, ale najzwyczajniej o to, że w składzie zamiast jednej nominalnej atakującej grają dwie :roll:
Być może źle się wyraziłem. W każdym razie można się było domyśleć, że poziom ataku nie wzrasta z uwagi na gorsze przyjęcie (????), ale z uwagi na przestawienie Skowrońskiej na przyjęcia.
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Bułgarki zdecydowanie lepsze od Polek. Pokonały Serbię, która była obok Rosji faworytem do gry w wielkim finale, więc na pewno są mocne. Nasza ekipa prócz Kasi nie nadaję się na poziom europejski(jeszcze może rozgrywające) i w tym roku każdy nam to udowadnia. Porażka z Czechami już chyba pokrzyżowała plany co do awansu nawet do baraży. Jak dla mnie ten kurs to promocja.
Bułgaria @ 1.625 Pinnacle ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Na Turczynki z Holenderkami było coś w okolicach 1.25. Teraz kurs początkowy na Niemki z Holenderkami 1.33.
Teoretycznie większym potencjałem dysponują Turczynki (według mnie z Sedą na przyjęciu szału może nie być), ale obecnie lepszą drużyną są według mnie Niemki.
Niemki dzisiaj bardzo pewnie wygrały 3:0 z Hiszpanią. Mecz zupełnie bez historii. Holenderki przegrały 2:3, chociaż po pierwszych dwóch setach i początku trzeciej partii nic tego nie zapowiadało.
Co do samej gry Niemek to wydaje mi się, że prezentują bardzo zbliżony styl gry do Holenderek tylko wszystkie elementy są półkę wyżej.
Niemki przede wszystkim są zdyscyplinowane taktycznie. Fajnie grają w systemie blok-obrona. Całkiem nieźle rozgrywa Weiss. Dwie bardzo dobre środkowe, które oprócz gry w ataku naprawdę świetnie grają blokiem. Furst jedna z najlepszych środkowych jeżeli chodzi o czytanie gry. Brinker wydaje mi się, że ciągle może grać lepiej. Kozuch chimeryczna, ale zawsze taka była.
Holenderki mają problem ze skutecznością ze skrzydeł. Flier szarpie, ale szału już tam nie ma. Buijs teoretycznie powinna ciągnąć grę Oranje, ale dzisiaj też nie zagrała najlepiej. Leworęczna Grotheus ma ciekawy atak i jest to zawsze jakieś zaskoczenie dla rywalek. Fajny środek siatki, zwłaszcza De Kruijf sporo potrafi.
Dzisiaj Holenderki się podniosły po pierwszych dwóch setach, ale trzeba uczciwie przyznać, że to Turczynki pokpiły sprawę i podały im rękę.
Niemki u siebie będą na tym turnieju bardzo groźne i wybiegając trochę w przyszłość mają spore szanse, żeby powalczyć o zwycięstwo w Grupie A. Mecz z Holenderkami powinny po prostu wygrać.
Typ:
Niemcy @ 1.33 MarathonBet ✅


Serbki przegrały swoje pierwsze spotkanie 2:3 z Bułgarią chociaż mogły przy dobrych wiatrach zamknąć to w czterech setach. Czeszki również mogły wygrać po czterech setach, ale ostatecznie wygrały po pięciu setach z Polkami.
O Serbkach sporo pisałem wyżej. Dzisiaj przegrały mecz na siatce co Serbkom zdarza się rzadko, bo właśnie ofensywa i blok to ich główne atuty. Szkoda, że Mihajlovic opuściła parkiet (problemy z ramieniem), ale to chyba nie jest aż tak poważne. Trochę słabszy mecz Brakocevic, ale dostała naprawdę sporo piłek.
Czeszki w sumie nie zagrały dzisiaj nic wielkiego, ale jednak wygrały. Sporo punktów dostały po błędach własnych. Na plus na pewno Havlickova. Mogły podobać się też ataki przyjmujących (zwłaszcza Kossanyiovej), które często obijały blok Polek. Całkiem niezła ilość gry przez środek (nie widziałem statystyk, ale wydaje mi się, że środka było więcej niż u Polek).
Serbki przegrywając spotkanie z Bułgarkami troszkę sobie komplikują sprawę. Nie wiem czy zagra Mihajlovic, ale z nią czy bez niej Serbki spokojnie powinny wygrać. Czeszki całkiem fajnie, robią powoli postępy, ale w takim zestawieniu nie są w stanie pewnego poziomu przeskoczyć.
Typ:
Serbia @ 1.21 ✅

Polska - Bułgaria​

Polki dzisiaj przegrały 2:3 z Czeszkami. Bułgarki po niezłym (chociaż też szczęśliwym) spotkaniu z Serbkami wygrały po pięciu setach.
Bułgarki tak jak już kilka razy pisałem. Naprawdę ogromny potencjał, sporo ciekawych, młodych, ale już ogranych zawodniczek. Widać, że trener Abbondanza potrafi nad całą ekipą zapanować i są rezultaty. Dzisiaj wytrzymały psychicznie (a mają z tym czasami problemy) i trzeba też przyznać, że są dobrze przygotowane do turnieju.
Polki dzisiaj jednak zawiodły. Sporo prostych błędów i darmowych punktów dla Czeszek. Kiepskie przyjęcie, strasznie uproszczona gra, mało gry środkiem.
Bułgarki mocne fizycznie, bardzo fajnie to wszystko wygląda na siatce. Przyjęcie trochę słabsze, ale wszystkiego mieć nie można. Chociaż muszę przyznać, że teraz w tym elemencie wyglądają znacznie lepiej niż na początku WGP. Fajnie dzisiaj Kitipova (a potem Nenova) poprowadziła grę Bułgarek, naprawdę bardzo dobrze wyglądał rozkład ataku. Znacznie większa siła ognia u Bułgarek w porównaniu do Polek.
Polki mnie w tym zestawieniu po prostu nie przekonują. Okej może się trafić dobry dzień Sieczki czy Kasprzak. Jest nawet jakaś niewielka szansa na to, że Różycka będzie miała dobry dzień. Prawda jest jednak taka, że bez klasowych zawodniczek na przyjęciu wygrać z dobrą, zbilansowaną drużyną będzie ciężko.
Nie widzę zbyt wielu szans dla Polek. Bułgarki &quot;w gazie&quot;. Mają szansę wygrać grupę i jeżeli wytrzymają ten mecz w głowach (czasami po świetnym meczu z bardzo wymagającym rywalem przydarzały im się w WGP dziwne mecze z teoretycznie słabszymi) to spokojnie wygrają.
Typ:
Bułgaria @ 1.51 MarathonBet ⛔


Kursy może jeszcze pójdą w górę, a może nie.
Gram już teraz, bo jutro prawdopodobnie nie będę miał zbyt wiele czasu.
 
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
Bułgarki zdecydowanie lepsze od Polek. Pokonały Serbię, która była obok Rosji faworytem do gry w wielkim finale, więc na pewno są mocne. Nasza ekipa prócz Kasi nie nadaję się na poziom europejski(jeszcze może rozgrywające) i w tym roku każdy nam to udowadnia. Porażka z Czechami już chyba pokrzyżowała plany co do awansu nawet do baraży. Jak dla mnie ten kurs to promocja.
Bułgaria @ 1.625 Pinnacle
Mogę dodać jedynie, że kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej ciąg dalszy. Wymownym niech będzie ten obrazek:

Przedstawia on mecze w roku 2013 obu ekip (oprócz jednego meczu na samym dole u każdej z drużyn). Dlaczego taki mały? A po co większy, skoro Polki wygrały mniej spotkań w tym roku niż Bułgarki przegrały?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom