>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn (01.09 - 19.09.2021)

shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Serbia - Włochy
Typ: Włochy (+1,5 seta)
@ 1.57 ETOTO

Włosi idą jak burza na obecnych Mistrzostwach Europy. W grupie odnieśli komplet zwycięstw, tracąc przy tym tylko dwa sety i to wtedy, kiedy na parkiecie znajdował się drugi skład Włoch. W fazie pucharowej nie zwalniają tempa. Pierw rozbili Łotyszy w trzech setach do 14,13 i 16. Następnie przeszła kolej na nieźle dysponowanych Niemców. Jednak również i w tym spotkaniu Włosi ani na chwilę nie stracili koncentracji i rozbili Niemców w trzech setach: do 13,18 i 19. Był to kolejny pokaz siły Włochów. Z kolei Serbowie w grupie przegrali z Polakami 3:2. Sety tracili nawet z takimi zespołami jak: Belgia czy Portugalia (po jednym) oraz z Grecją (dwa sety!). W fazie pucharowej wygrali po ciężkiej batalii z Turkami 3:2 oraz następnie wyeliminowali Holandię 3:0. Włosi wg mojej oceny są na zdecydowanie wyższym poziomie niż Serbowie, co udowadniają niszcząc kolejnych rywali na swojej drodze. Wątpię aby Serbów było stać na coś więcej niż ugranie jednego seta. Włosi bardzo dobrze spisują się na zagrywce oraz na linii blok-obrona, przez co przeciwnicy mają trudności ze skończeniem ataków. Stawiam na zwycięstwo Włoch w meczu, lecz tutaj na potrzeby konkursu wstawiam bezpieczniejszy typ, że Włosi wygrają przynajmniej 2 sety po bardzo wysokim kursie 1.57 jaki oferuje ETOTO.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +46
T 208,4K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Polska - Słowenia
Typ: Wynik po dwóch setach: 2:0
@1.81
Fortuna

Czas na rewanż za półfinał Mistrzostw Europy 2019, w którym to niespodziewanie przegraliśmy ze Słowenią 1-3.
Uważam, że ten mecz wygramy gładko 3-0. Co prawda mecze grupowe w wykonaniu Polaków nie były rewelacyjne, szczególnie rażą w oczy stracone sety z Grecją czy Portugalią, ale to była tylko faza grupowa - ostatecznie i tak Polacy zajęli pierwsze miejsce.
Natomiast w tych najważniejszych meczach, czyli 1/8 z Finlandią i ćwierćfinale z Rosją, Polacy tu już pokazali swoją moc. O ile Finlandia nie była wymagającym rywalem, to pogrom na reprezentacji Rosji różnicą 19 punktów na przestrzeni 3 setów robi wrażenie.
Większość punktów w meczu z Rosją zdobywała para Kurek/Leon, co nie powinno dziwić i podejrzewam, że w meczu ze Słowenią będzie tak samo. W meczu Słoweńców z Czechami większość punktów dla Słoweńców zdobywali: Stern, Urnaut oraz Cebulj. Cała ta trójka również występowała na boisku przeciwko Polakom 3 miesiące temu w meczu półfinałowym Ligi Narodów. Polska wygrała ten mecz 3-0 i uważam, że w tym, dużo ważniejszym meczu, również Polacy odniosą zwycięstwo bez straty seta.
 
barti2000 752,1K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Polska - Słowenia

Polska handicap -1,5 seta @1,45 sts

Polacy w tym turnieju są niepokonani i można powiedzieć, że z meczu na mecz się rozkręcają. W ćwierćfinale w znakomitym stylu nasi siatkarze pokonali bez straty seta Rosjan. To był mecz praktycznie doskonały z naszej strony. Znakomicie graliśmy w bloku, przez co mieliśmy dużo kontr, które skutecznie kończył Wilfredo Leon. W polu zagrywki także odrzucaliśmy rywali od siatki. Ciężko w naszym zespole wyszukać słaby punkt. Dodatkowo naszym kolejnym zawodnikiem są fantastyczni kibice, którzy dzisiaj tłumnie wypełnią katowicki Spodek. Coraz lepiej gra także Michał Kubiak, a dyspozycja naszego kapitana w tym meczu będzie bardzo ważna.

Słowenia to dla nas jeden z bardziej niewygodnych rywali w ostatnich latach. Wygrała z nami 4 z 6 ostatnich spotkań. Szczególnie złe wspomnienia mamy z tą drużyną z Mistrzostw Europy. W tym turnieju podopieczni Alberto Giulianiego jednak nie zachwycają. W grupie przegrali dwa spotkania: 3:1 z Czechami i 3:0 z Włochami. W fazie pucharowej Słowenia wymagających przeciwników nie miała, bo mierzyła się z Chorwatami i Czechami. Na tej imprezie Słoweńcy występują w składzie takim, do jakiego nas przyzwyczaili w ostatnich latach. Trio Stern-Cebulj-Urnaut gdy jest w formie to jest bardzo groźne, jednak w tej imprezie mnie zbytnio nie przekonuje. Szczególnie Tine Urnaut gra bardzo przeciętnie.

Polska spotkała się ze Słowenią podczas niedawnego półfinału Ligi Narodów. Wówczas Biało-Czerwoni wygrali 3:0. Dziś także nasi siatkarze są faworytem. Stawiam na to, że doping poniesie Polaków i pewnie zameldują się w jutrzejszym finale.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
stachu88 1K

stachu88

Użytkownik
Polska - Słowenia 1 @ 1,21

W pierwszym meczu półfinałowym tegorocznych mistrzostw Europy zmierzą się ze sobą Polska i Słowenia. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są nasi rodacy. Na pewno nasz zespół chce się zrehabilitować za nieudana olimpiade. Tym bardziej grając przed własną publicznością. Mamy po prostu lepszych zawodników oraz z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Słowenia nie jest słabym zespołem. W ostatnich latach często wygrywała z nami spotkania. Myślę jednak, że to jeszcze bardziej zmobilizuje naszych zawodników. Osobiście proponuje nawet zagrać z handicapem setowym -1,5 ale tutaj przedstawiam bezpieczniejsza opcje.

Serbia - Włochy powyżej 3,5 seta @ 1,33

W drugim półfinale staną naprzeciw siebie reprezentację Serbii oraz Włoch. Wg bukmacherów minimalnym faworytem tej potyczki są Serbowie. Mam takie samo zdanie, aczkolwiek w tak wyrównanych parach czesto o końcowym wyniku decydują pojedyncze piłki. Bezpiecznym wyborem na ten mecz jest typ, że zawodnicy pograją więcej niż 3 sety. Wątpię żeby był to szybki mecz do zera. Serbia na tych mistrzostwach trafiła sety ze znacznie słabszymi rywalami. Oba zespołu mają w swoich szeregach zawodników, którzy w słabszych momentach mogą odwrócić losy spotkania. Myślę, że możemy zobaczyć tutaj nawet tie-breaka.

Także na dzisiaj polecam pograć dubel Polska wygra @ 1,21 + Serbia - Włochy powyżej 3,5 seta @ 1,33 co łącznie daje nam kurs 1,61.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Dzisiaj mija 2 tygodnie od czasu kiedy to graliśmy na Euro mecz godny rangi mistrzowskiej. Powinniśmy sobie poradzić, Słowenia jednak postawi nam warunki jakich nie mieliśmy od meczu z Serbia

Drugi mecz -kompletnie nie wiem. Nie popełnie drugi raz tego samego błędu i Włochów juz nie zlekcewaze. Teoretycznie Serbowie powinni ale coś czuje ze Italia zaskoczy


Tak wiem - niezwykle dużo wnoszący post. Ale serio, kompletnie nie wiem jak co ugryźć. Loteria
 
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Mam wrażenie, że to siedzi w głowach i tutaj potrzeba psychologa sportowego. Oni widząc na tablicy wyników SLO dostają [CUT] .

Z wielkiej drużyny wyszła od kilku turniejów jakaś popierdółka.
17-13 Żeby przegrać jeszcze seta.
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Szkoda że nie zagralem bardziej odważnie! Powiem tak, mam dosyc ciągłego podniecania się potęga biało-czerwonych. Wiem że teraz mogą się obrazić wielcy fani tych miernot -- tak to zwykle miernoty żeby nie powiedzieć gorzej bo nie zasługują na to żeby nosić nasze godło na piersiach... Psycholog potrzebny od zaraz, zarówno na igrzyskach jak i dzisiaj potrafią z sekundy na sekundę z poziomu mistrzowskiego przejść na poziom szkolnego SKS :( a już sama końcówka gdzie potrafiliśmy mieć takie okazje gdzie na poziomie amatorskim się pewnie kończy to nie potrafię tego w żaden sposób tego wytłumaczyć ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
szympo 9,7K

szympo

Użytkownik
Psycholog, psychologiem, ale to jak Drzyzga wystawiał w kluczowych momentach na kontrach to dramat jakiś, łatwo się gra jak wszystko idzie, gorzej jak jedna gorsza piłka to później leci fala.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Drzyzga tak samo wystawiał do środkowych z Francją w Japonii. Mieliśmy w jednej kontrze trzy piłki po naszej stronie. Dwie poszły do Kurka, jedna do Kubiaka. Wydawało mi się, że Leon jest w tej drużynie właśnie po to żeby jedną z takich piłek na kontrze dostać i skończyć. Nie dostał żadnej. Czekam z niecierpliwością na Janusza w kadrze, bo Drzyzga sobie nie radzi przy grze punkt za punkt.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Wogole była dość ciekawa sytuacja na Live podczas trwania 3 seta, bodajże przy 17-10
Kurs na wygraną Polski był identyczny (+-0.03) jak na over 212.5 pkt
Jeśli ktoś zakładał wygrana Polski to w grę wchodziło tylko 5 setów albo cud w 3 secie a więc tym samym over punktowy.
Okazało się że cudownym trafem nie było nawet 4 setow a over punktowy wszedł -- oczywiście trzeba mieć świadomość że taki 4 set nie zdarza się zbyt często albo prawie nigdy
 
Dr House 106,3K

Dr House

Znawca - Lekkoatletyka
Tak jak to ktos kiedyś powiedział- jak odrzucimy ich od siatki to wygramy. No i po pierwszych piłkach wiedziałem,że będą ciężary. Chłopy nie chcieli za wszelką cenę wbić gwoździa tylko konsekwentnie siła razy ramię i po paluchach. Niby proste,ale do bólu skuteczne. Nie potrafimy grać z drużynami grającymi siłowo,choć śmiało możemy powiedzieć- nie potrafimy grać ze Słoweńcami.
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Co do meczu polski to przykro było patrzeć od końcówki 2 seta. Istne deja vu do IO, do me 2019. Ekspertem nie jestem ale na oglądałem się siatkówki reprezentacyjnej i klubowej. Gołym okiem widać co się dzieje. Mental siedzi odkąd przyszedł Leon. Mało tego zawsze uważałem Leona za najlepszego na świecie dopóki nie zaczął grać w kadrze. Gość mentalem dostosował się do poziomu pozostałych polskich siatkarzy. Nie mowie ze to przez niego przegraliśmy me 2019, tokio czy dzis (bo to trzy imprezy o coś odkąd przyszedł Leon).
Zmiany Heynena albo ich brak. Zabrakło choćby Fornala za Kubiaka od 2 seta. Już nie jęczę o Bednorza z doświadczeniem że jest przez Belga odsuwany od dawna. Drzyzga od wielu miesięcy jest słabiutki. To są jakieś składowe ale główna przyczyna to Mental. Gdy idzie jest super. Ale tak łatwo złamać tych chłopaków ze szok. Gdyby w kadrze był porzadny psycholog to po 2 secie wyszli by ma tych Słoweńców tak naładowani że by ich zmietli. A tak manto w 3 secie. 4 set źle rozpoczęty, później przewaga i co? Stop w głowie. Gra na przewagi i te challenge ratunku to już podsumowanie słabego Mentala. 3 piłki w górze na przewagę gdzie kurek nie potrafi rypnąć przez liche dogranie Drzyzgi.

Razem z Heynenem dziś powinni z kadra się porzegnac Kubiak Drzyzga powiedziałbym że Kurek też ale nie widzę w Polsce póki co nikogo na jego miejsce tylko niech chłop głowę poprawi.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Słowenia- Włochy [2] @1.80 STS

Konsekwentnie do samego końca ide w stronę Włochów,którzy krótko mówiąc grają tutaj najpewniej i najrówniej.
Nie jestem przekonany czy są w stanie powtórzyć rezultat z meczu grupowego bo jednak to finał więc pewnie Słoweńców poniesie ambicja ale jakoś nie zostałem przestraszony faktem pokonania potęgi z Polski...
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Tak jak to ktos kiedyś powiedział- jak odrzucimy ich od siatki to wygramy. No i po pierwszych piłkach wiedziałem,że będą ciężary. Chłopy nie chcieli za wszelką cenę wbić gwoździa tylko konsekwentnie siła razy ramię i po paluchach. Niby proste,ale do bólu skuteczne. Nie potrafimy grać z drużynami grającymi siłowo,choć śmiało możemy powiedzieć- nie potrafimy grać ze Słoweńcami.
A to Rosja nie gra siła razy ramię?


Włosi zrobili zmianę pokoleniową i od razu zbierają tego owoce a my dalej grajmy starymi dziadami.
Mocno mi to przypomina nasze pamiętne ME 2009, gdzie my też pojechaliśmy też młodą kadrą (pół na pół).
 
Do góry Bottom