>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Świata w skokach - Oslo HS 106 [25-26 luty 2011r]

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Niemcy się spięli konkretnie i nie dali sobie odebrać medalu. Cała 4 równo skakała , dawno takiej sytuacji nie widziałem. Wierzyłem w medal ale jednak był dziś chyba po za zasięgiem. Cieszy mnie też , że Norwedzy potrafili w pewnym nawiązać walkę z Austriakami. Chodzi mi tu raczej , że nie było miazgi jak to zazwyczaj było. Zawody na wysokim poziomie, dobrze się oglądało. Czekamy na dużą skocznie. Tam o medale będzie ciężko ( i indywidualnie i drużynowo) ale szanse jak zwykle są.
 
T 31

tmkksc

Użytkownik
przepraszam ile bylo do wychaczenia na austryjakow ? najwiekszy kurs jaki widzieliscie na ich zwycięstwo było chociaz 1.2 ??
 
hama 11

hama

Użytkownik
Po takich kursach jak 1,05 to nawet nie ma co stawiac skoki to bardzo losowy sport, jeden z austryjaków zaliczyłby upadek i pozamiatane...
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Adam Małysz wygrał pierwszy trening na dużej skoczni w Oslo. Polak poszybował na 127 metrów z niższego rozbiegu niż rywale. Pokonał Johana Remena Evensena i Wolfganga Loitzla (obaj po 130 metrów). W czołówce byli też Emmanuel Chedal i Simon Ammann. Kamil Stoch zajął 13 lokatę.
Druga seria treningowa na dużej skoczni Holmenkollen padła łupem Simona Ammanna. Szwajcar nie lądował co prawda szczególnie daleko (123,5 m), ale dzięki rekompensacie punktowej otrzymał najwyższą notę.
Za czterokrotnym mistrzem olimpijskim uplasowali się Bjoern Einar Romoeren (133 m) i Adam Małysz (129 m), daleko skoczył także Richard Freitag (131 m).
Za punktem K lądowało jeszcze dwóch naszych reprezentantów - Kamil Stoch (120,5 m - 17. lokata) i Stefan Hula (122 m - 19.). Tak daleko nie udało się polecieć Tomaszowi Byrtowi
Trzecia seria treningowa ponownie była popisem Adama Małysza, który tym razem oddał najdalszy skok dnia - 132,5 metra. Polak pokonał Bjoerna Einara Romoerena (129,5 m) i Richarda Freitaga (130,5 m).
Dobrze spisał się Kamil Stoch (126 metrów i ósme miejsce), dalej uplasowali się Tomasz Byrt (117,5 m), Piotr Żyła (117 m) i Stefan Hula (114 m).
W trzeciej serii treningowej, podobnie jak we wcześniejszych, nie wzięło udziału wielu skoczków z czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - m.in. medaliści indywidualnego konkursu na skoczni normalnej Thomas Morgenstern, Andreas Kofler.
Wyniki poszczególnych treningów :
1trening http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8986,MS_Malysz_najlepszy_w_pierwszym_treningu
2trening http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8988,MS_Oslo_Ammann_najlepszy_w_II_treningu_Romoeren_najdalej
3trening http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8989,MS_Oslo_Kolejny_trening_dla_Malysza
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Po pierwszych treningach,w których nie skakało wielu zawodników ciężko coś wywnioskować. Ja jednak wybrałem trzy według mnie ciekawe kursy z Betsafe i zagrałem je przed kolejnymi treningami oraz kwalifikacjami,bo zapewne po nich kursy polecą w dół.
Anders Bardal-Martin Schmitt 1@1,65
Według mnie Norweg powinien wypaść lepiej,na średniej skoczni skakał świetnie i to w dodatku z uśmiechem na twarzy(zauważyliście to?!).Schmitt niby trenował indywidualnie i też osiągnął jakąś formę,ale to za mało na Bardala według mnieB.E.Romoren-Richard Freitag 1@1,6
Na treningach dotychczas byli blisko siebie,ja liczę że w konkursie przed swoją publiką Norweg popuści wodzę fantazji i odskoczy od mało znanego Niemca,który całkiem możliwe że swoje najlepsze skoki w Oslo ma już za sobą
Janne Happonen-Roman Koudelka 1@1,6
Fin na razie nie oddał żadnego skoku w Oslo,ale jego powrót do PŚ był bardzo pozytywny podobnie jak forma samego zawodnika.Czech to conajmniej jedna klasa niżej od Fina więc ten typ wydaje mi się najpewniejszy.
Ako:4,22
Oczywiście to są skoki więc nigdy nic nie wiadomo ????

typ na Haponena anulowany,Fin kontuzjowany wrócił do domu..
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Thomas Morgenstern oddał najdalszy skok podczas pierwszego z dzisiejszych treningów na dużej skoczni Holmenkollen. Austriak uzyskał 135 metrów i potwierdził, że będzie się liczyć także na większym obiekcie.
Za mistrzem świata na skoczni normalnej uplasował się Adam Małysz (133,5 m), następnie Simon Ammann (131,5 m), Pascal Bodmer (133 m) i Anders Bardal (130 m)
Nieźle spisali się Stefan Hula i Piotr Żyła - obaj skoczyli na odległość 125,5 metra (pierwszy zajął 19. miejsce, drugi - 29.). Na 121 metrze lądował Tomasz Byrt, natomiast Kamil Stoch zrezygnował z udziału w treningu.
Z drugiego treningu zrezygnowało więcej zawodników, w tym Adam Małysz i Kamil Stoch. Najlepszy skok oddał ponownie Thomas Morgenstern - aż 138 metrów i zdecydowanie pokonał Simona Ammanna (133 m) i Gregora Schlierenzauera (136 metrów z wyższego rozbiegu). W czołówce znaleźli się też Jacobsen, Koch, Freitag i Jacobsen.
Z drugiego treningu zrezygnowało więcej zawodników, w tym Adam Małysz i Kamil Stoch. Najlepszy skok oddał ponownie Thomas Morgenstern - aż 138 metrów i zdecydowanie pokonał Simona Ammanna (133 m) i Gregora Schlierenzauera (136 metrów z wyższego rozbiegu). W czołówce znaleźli się też Jacobsen, Koch, Freitag i Jacobsen.
Anders Bardal poleciał najdalej w trzecim treningu. Reprezentant gospodarzy uzyskał 135 metrów i pokonał Mattiego Hautamaekiego (132,5 m) i Severina Freunda (132 m). Nieźle spisali się też Schlierenzauer, Ammann i Jacobsen.
Polacy nie startowali. Ze skoku po dwóch wygranych seriach zrezygnował Thomas Morgenstern. Bardzo dobre, 14 miejsce zajął Piotr Żyła, skacząc 126,5 metra. Tomasz Byrt i Stefan Hula spisali się słabiej w podobnym stylu.
Wyniki treningów:
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8992,MS_Oslo_Morgenstern_przed_Malyszem_w_I_treningu
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8993,MS_Morgenstern_przed_Ammanem_i_Schlierenzauerem_w_drugim_treningu
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/8994,MS_Bardal_wygrywa_trzeci_trening
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Kombinacja Norweska Gundersen Hs134
Typ: Jason Lamy Chappuis Wygra
Kurs: 5.0
Buk: Bwin
Analiza
Dzisiaj o godzinie 11.00 w Oslo dojdzie do zawodów o Mistrzostwo Świata w kombinacji Norweskiej na skoczni dużej i bieg na 10km. Po zawodach na skoczni średniej dla Mnie faworytem tych zawodów jest najlepszy w tej chwili zawodnik na świecie w tej dyscyplinie Francuz Jason Lamy Chappuis. Jest on zdecydowanym liderem klasyfikacji Pucharu Świata. Na skoczni średniej nie poszlo mu dobrze i zajął dopiero 15 miejsce co dla niego było wielką porażką. Dzisiaj na pewno mierzy tylko w złoto. Jest to aktualny Mistrz Olimpijski z Vancouver, zwycięzca Pucharu Świata z przed sezonu. W tym sezonie wygrał 4 zawody i do tego bywał bardzo często na podium. Zaczął bardzo dobrze w Kuusamo gdzie wygrał oraz był 3 z niewielką stratą do zwycięzcy. Pozwoliło mu to zachować zółty plastron lidera PŚ z przed sezonu i od tego czasu ma go ciągle. Następnie było 2 miejsce w Lillehammer w pierwszym konkursie a w drugim nie dał szans rywalom i wygrał. W połowie grudnia były zawody na średniej skoczni w Ramsau bardzo podobnej do tej tutaj w Oslo i zajął tam 5 i 4 miejsce a więc po 15 miejscu tutaj można śmiało powiedzieć że gorzej mu idzie na tych małych skoczniach, bowiem bieg ma bardzo solidny i jeśli po skokach które ma bardzo dobre będzie wysoko to nie straci miejsca. Przed troszke ponad miesiącem wygrał w Seefeld i był 2 ( przegrywając 1 miejsce o sekunde ). W ostatnim sprawdzianie przed MŚ był najpierw 4 a później wygrał. A więc jak widać jest świetnym kombinatorem, ale co warto zauważyć zazwyczaj w każdy weekend miał chociaż jedno zwycięstwo, jeśli wygrał 1 zawody później już nie wygrywał z kolei jeśli w pierwszych zawodach poszło mi gorzej to drugie zawody wygrywał. Tutaj mamy do tego nawiązanie i myślę że to on wygra i pokaże że rządzi na świecie w kombinacji Norweskiej.
 
G 0

greg-skijumper

Użytkownik
Uradowany i zmotywowany po sobotniej wygranej , gdzie postawiłem na Małysza (1-3) i Stocha (1-6) przystępuję do dalszych zakładów na Mistrzostwa Świata w Oslo. Tym razem duża skocznia- zanim jednak poczujemy smak czwartkowych emocji we właściwym konkursie, pozwolę sobie dziś zaprezentować kilka moich propozycji na dzisiejszy wieczór kwalifikacyjny.

Johan Remen Evensen- Michael Uhrmann 2 (2,25)
Johan pokazał już na małej skoczni, że nie czuje się najlepiej na tych mistrzostwach. Jeśli dorzucić do tego słabe wyniki treningów i jego ogólną kiepską dyspozycję uważam go za potencjalnego przegranego tego pojedynku. Ponadto Michael skacze zawsze dobrze w kwalifikacjach, powinien sobie poradzić z Norwegiem

Jan Matura- Vladimir Zografski
1 (1,55)
Nic dodać, nic ująć. Czech wygra
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Jakoś na średniej skoczni łatwiej było o typy. Więcej treningów, wszyscy startowali, a tu w wielu przypadkach nie wiadomo co sądzić o skoczku, bo nie oddał zbyt dużo prób.
Adam Malysz - Gregor Schlierenzauer
1 @ 1,60 Betsafe ⛔ 11-1
Austriak to mistrz treningów, regularnie jest w ścisłej czołówce, ale nie przekłada się to na dobre wyniki w konkursach. Duże znaczenie może mieć wiatr, bo Gregor najlepiej sobie radzi przy silnym wietrze pod narty. Jednak myślę, że Austriak nie jest w wystarczająco stabilnej formie, by walczyć skutecznie o medal. A Adam? Nie trzeba dużo pisać. Dobra forma, lubi tą skocznię (historia i treningi), więc powinien być wysoko.
Anders Bardal - Martin Schmitt 1 @ 1,46 Betsafe ✅ 7-16
Bardal świetnie spisywał się w próbach treningowych. Wczoraj był regularnie w pierwszej 10. Istnieje prawdopodobieństwo, że może byc najlepszym z Norwegów, nawet lepszym od Hilde. W sumie to zaskakujące, bo forma Bardala w ostatnich tygodniach nie była porywająca, ale na MŚ jak widać udało mu się wrócic do dobrej dyspozycji. Norwega stać na pierwszą 10, Schmitta jedynie na pojedyncze dobre skoki, więc faworyt pary jest tylko jeden.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
W Betsafe bardzo ciekawy zakład, Austriak win 1.65✅.
Morgi przede wszystkim, ale są też Gregor i Kofi, a kurs przyzwoity.
Adam ? Simon ? Adam może i podium, ale Morgi jednak parę metrów przed nim... I oby nie wiało:? (brawo Gregor:grin ????
 
A 13

artur10a

Użytkownik
Choć ten sezon już na pewno należy do Thomasa Morgensterna nie ukrywam, że to Adam Małysz będzie jednym z najgroźniejszych rywali do złota w czwartkowym konkursie mistrzostw świata na dużej skoczni w Oslo. W Oslo pokazał już, co potrafi, świetnie skakał na treningach i zdobył medal na skoczni normalnej. Nie ma co się oszukiwać, będzie groźnym rywalem. Polak w Oslo wygrał już pięć konkursów Pucharu Świata. Małysz zwycięstwa odnosił co prawda na nieistniejącym już obiekcie, ale w 2010 roku pokazał, że i nowo wybudowana Holmenkollbakken bardzo mu odpowiada. W zawodach PŚ zajął wtedy drugie miejsce. Na treningach spisuje się znakomicie, wygrał dwa treningi. Jeżeli będą tylko dobre warunki (porównywalne dla wszystkich skoczków), nie obawiam się o skoki naszego mistrza Adama Małysza. Podium jest jego zasięgu.

Mój typ: Małysz na podium @ 1,90
 
devva 2

devva

Użytkownik
Zdecydowanie popieram typ Małysza na podium, jest to w jego zasięgu. Natomiast nie widze tu innego zwycieżcy jak Morgenstern, na większej skoczni powinien spokojnie wygrać, mam nadzieje że watr nie będzie mieszał a warunki maja być dziś dobre do skakania, mała szansa na mglę i wiatr do 1 m/s.
Winner Thomas Morgenstern @ 2.10 Tobet
 
korazz34 21

korazz34

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Indywidualny, MŚ (Oslo/NOR) - HS134
Spotkanie: Zwycięzca
Typ: Thomas Morgenstern (AUT)
Kurs: 2.20 ⛔
Bukmacher: Betsafe
Analiza

W dzisiejszym konkursie który rozpocznie się o godzinie 17.00 można upatrywać wielu faworytów a głównym pretendentem do wygrania złotego medalu jest Thomas Morgenstern.
W dwóch pierwszych treningach był zdecydowanie najlepszy a strata jaka wynosiła pomiędzy nim a drugim zawodnikiem to odpowiednio 4 pkt oraz 6,9 pkt. Z trzeciego treningu zrezygnował.
Jest w świetnej formie co pokazał zdobywając już medal złoty indywidualnie jak i drużynowo a wczesnej zdobywając kryształową kulę. Myślę że pewnie wygra dzisiejsze zawody i zapewni sobie kolejny medal z najcenniejszego kruszcu.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Colloredo - Zografski
Typ: 1 ✅
Kurs1.55
Calkiem ciekawy typ na betsafie, Sebastian bardzo dobrze sie tu prezentuje, 11 miejsce na K-90 daje powody do dumy. Z treningów zrezygnowal, Zografski skakal niezle, ale Byrt na K-90 w treningach tez skakal niezle... W konkursie Zografski juz nie zakwalifikowal sie do drugiej serii, mysle ze Colloredo w swojej obecnej formie powinien pokonać Bułgara, który mało startuje w Pucharze Świata. Chłopak ma dopiero 18 - lat i jak na mój gust nie wygra dzisiaj z doświadczonym już Colloredo.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Niemcy - Polska @ 1,30 unibet Kolejny typ na skoki z typu jeśli to, to będzie to. Jeśli będziemy przed Niemcami to mamy medal więc i tak powody do zadowolenia będą. Jednak patrząc tylko na aspekty sportowe to jest to promocja od bukmacherów. W konkursie indywidualnym wszyscy Niemcy którzy będą startować w drużynówce byli w TOP16. Uhrmann był 6, Freund 12, Freitag 15 i Schmitt 16. My tak naprawdę na dużej skoczni mamy tylko Adama i Kamila. Hula i Żyła nie są w stanie nawiązać walki z Niemcami. Wydaje mi się że 4 miejce to maksimum na ile nas będzie jutro stać.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Gdyby sumować konkurs indywidualny, to wyniki drużynówki przedstawiałyby się tak :
1.Austria 1086.6pkt
2.Norwegia 1028.3pkt
3.Niemcy 1006.7pkt
4.Słowenia 939.4pkt
5.Japonia 912.2pkt
6.Polska 831pkt (7skoków)
7.Finlandia 682.3pkt (6skoków)
Na dziś Niemcy-Polska 1 (1.30)✅
tak jak napisał Dawid.400, Niemcy bardzo dobrze i równo w indywidualnym, poza tym to drużynówka, więc Niemcy pełna mobilizacja i zapewne kolejny brązowy medal
Słowenia - Finlandia 1 (1.50)✅ Betsafe
Finowie bardzo słaby skład, jedynie Matti może porządnie zapunktować, przy 4 wyrównanych Słoweńcach, to jednak zdecydowanie zbyt mało...
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
JAPONIA - CZECHY

Typ : Japonia @ 1,40 Betsafe✅6-8
Dla mnie bardzo dobra para do typowania. Czesi nie mają zbyt dobrej drużyny. Jedynie Koudelka się jakoś wyróżnia, ale i tak bez rewelacji. Janda słabiutko, Matura czy Hlava także nie najlepiej. Japończycy potrafią się zmobilizowac no i mają lepszą drużyne. Daiki Ito potrafi dobrze skoczyc, Kasai raczej też nei zawodzi. Pytanie jak spiszą się Takeuchi i Yumoto, ale tak sobie zakładam, że nie gorzej niż Matura i Hlava. Dla mnie Japonia zakręci się około 5-6msc, a Czesi bedą walczyli raczej o 7-8msc.

NORWEGIA - NIEMCY

Typ : Norwegia @ 1,33 Betsafe✅2-4
Po cichu licze na utarcie nosa Austriakom i dokonac tego mogą jedynie Norwegowie. Indywidualnie mogło byc rewelacyjnie ale nie wytrzymali presji w drugiej serii i Jacobsen jak i Bardal spadli z miejsc medalowych, a szkoda. No, ale widac że są w formie, ciekaw jestem tylko kto na czwartego będzie skakał. Evensen czy Romoeren? Indywidualnie po zsumowaniu pkt wyszło, że Niemcy przegrali o 22pkt, a pamiętac też trzeba o upadku Hilde za co odjęto mu troche pkt w notach(mniej więcej 4-5pkt). Norwegia bije się o złoto z Austrią, a Niemcy raczej brąz, chyba, że Nasi zaczną regularnie skakac... ale mamy Hule... czyli kule u nogi :p
AKO KURS @ 1,86 Betsafe✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom