>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2023 - Tampere / Ryga

Status
Zamknięty.
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Krótko bo mecze zaraz.
W derbach Skandynawi stawiam na remis. Finowie odpoczywali ale dla mnie to Szwecji troche wiecej jakosci , bramka i defensywa po stronie Trzech koron jak dla mnie
W meczu Czechów zagram punkt tego, który przed mistrzostwami stracił trzy zęby po uderzenu kijem przez kolegę w ostatnim treningu. CHodzi o Jirego Smejkala. Ma facet ciag na bramke i krążek go szuka. Do tej pory bez punktu

Szwecja-Finlandia remis kurs 3,9 STS ✅ 💚 Ale uczta , wszystko było w tym meczu
Smejkal over 0,5 pkt kurs 2,3 fortuan⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1466
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dania vs Austria: Nikolaj Ehlers powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej w PP @1.70 ⛔
Szwajcaria vs Kazachstan: Kevin Fiala zanotuje asystę @1.55⛔
AKO @2.64 Fortuna
⛔

Dania bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczne Mistrzostwa Świata. Udało się sięgnąć po zwycięstwa z Węgrami oraz z Francuzami i należy wspomnieć, że nie są to najbardziej wymagający przeciwnicy z grupy A. Przed formalnymi gospodarzami czekają takie wyzwania, jak te z USA, Szwecją, Niemcami czy z Finlandią. Ważne jest jednak jak najlepiej wejść do turnieju i dać sobie nadzieję na awans do play-off. Taki jest też cel ekipy ze Skandynawii, w której znajduje się jedna największa gwiazda. Mowa tutaj o Nikolaju Ehlersie i napastnik Winnipeg Jets odbija sobie trochę nieudany sezon w NHL, gdzie musiał leczyć kontuzję. Jego klub zakończył zmagania w 1. rundzie walki o Puchar Stanleya, ale za to w kadrze daje z siebie 100% i jest zmotywowany, aby osiągnąć sukces. Dania na poprzednich Mistrzostwach Świata przegapiła o włos awans do czołowej ósemki, tym razem szczęście może dopisać. Czy faworyci wywiążą się ze swojej roli?

Austria to nacja, która przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek typowana była jako spadkowicz z Elity. Jak na razie ten scenariusz się sprawdza i dwie porażki na turnieju w Tampere i Rydze nie jest dobrą wiadomością dla wszystkich fanów tej reprezentacji. Trzeba jednak przyznać, że międzynarodowa liga Ice Hockey Leaue, w której występuje większość austriackich zespołów, stale się rozwija i formalni gospodarze mogą się za kilka lat bardziej liczyć na Świecie, niż to jest obecnie. Jeżeli zerkniemy sobie do składu outsidera, to zachodzącą gwiazdą jest kapitan Thomas Raffl, a tą wschodzącą Marco Rossi. Ten drugi przebija się do pierwszej kadry Minnesota Wild i ma za sobą bardzo dobrą kampanię na farmie Iowa Wild. Jak na razie obaj mają po jednym punkcie w kanadyjce na Mistrzostwach Świata Elity. Czy dopiszą sobie kolejne oczka po dzisiejszym starciu?

Powiem szczerze, że dzisiaj miałem kilka pomysłów na punkty zawodników i w tym meczu zdecydowałem się na gola lub asystę lidera Danii w PP. Nikolaj Ehlers na tym turnieju popisał się 3 trafieniami i 1 kluczowym podaniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za każdym razem zapisał się do protokołu sędziowskiego w grze z przewagą jednego zawodnika. Zarówno w spotkaniu z Węgrami, jak i z Francją był liderem swojej ekipy i jest niezwykle groźny w PP. Świetnie rozumie się ze swoimi kolegami Markusem Lauridsenem, Patrickiem Russellem oraz Nicklasem Jensenem, którzy wyjeżdżają na lód w pierwszym unicie przewagi. Austria na tym turnieju straciła dwa gole w osłabieniu przeciwko Francuzom, dlatego mam nadzieję, że Duńczycy w pełni wykorzystają swoją groźną broń. Dawaj Nikolaj!

Przenosimy się do drugiej omawianej przeze mnie rywalizacji i Szwajcaria podejmie Kazachstan. Suisse wydaje się być bardzo mocne w tym roku. Ogólnie tamtejsza liga hokejowa National League bardzo zyskała na odpływie zawodników z rosyjskiej KHL. Wielu kluczowych zagranicznych hokeistów przeniosło się do Suisse i poziom rozgrywek zdecydowanie wzrósł. To powoduje, że i reprezentacja rośnie w siłę i widać to na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Jasne, Szwajcaria nie mierzyła się jeszcze z lepszymi zespołami, ale zachowanie dwukrotnie SO ze Słowenią i Norwegią też jest sztuka, a wygrane były bardzo gładkie. Faworyci zostawili sobie kilka miejsc przed rozpoczęciem turnieju, aby przygarnąć zawodników z NHL i dzisiaj po raz pierwszy na tafli w Rydze wystąpi Kevin Fiala. Za kilka dni zobaczymy dwóch graczy New Jersey Devils Nico Hischiera i Jonasa Siegenthalera. Fiala zagrał naprawdę dobry sezon w nowych barwach Los Angeles Kings. Czy w swoim debiucie na Łotwie popisze się asystą?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Kazachstan, który zaskoczył nieco na start tegorocznych Mistrzostw Świata. Byłem zdania, że reprezentacja ta zajmie ostatnie miejsce w swojej grupie i tym samym opuści Elitę, ale zwycięstwo nad Norwegią zdecydowanie zwiększyło szanse na utrzymanie Azjatów. Outsiderów czekają jeszcze kluczowe starcia z Łotwą oraz przede wszystkim ze Słowenią, niemniej jednak jakiś profit już jest. O ile ofensywa funkcjonuje bardzo dobrze, tak defensywa to spory mankament Kazachów. 8 straconych bramek na 2 rozegrane mecze to sporo i dzisiaj goalie Andrei Shutov ponownie będzie miał sporo pracy pomiędzy słupkami. Trudno jest tutaj myśleć o wygranej nad faworyzowaną Szwajcarią. Co pokaże nam w ten wtorek jeden z outsiderów grupy B?

Kursy wyraźnie wskazują na Szwajcarów, ale nie będę grał wysokich handicapów, czy też linii bramkowych na faworytów. Zdecydowałem się na asystę Kevina Fiali. Suisse świetnie radziło sobie do tej pory po obu stronach tafli, ale nacja ta mierzy wysoko i kolejne posiłki przychodzą z NHL. Dzisiaj szansę debiutu na turnieju otrzyma napastnik Los Angeles Kings, który odpadł w pierwszej rundzie play-off o Puchar Stanleya. Kazachstan nie najlepiej radzi sobie w defensywie, dlatego należy liczyć na kilka trafień formalnych gospodarzy. Fiala to zawodnik, który notuje zdecydowanie więcej kluczowych podań niż bramek. W Szwajcarii ma kto kończyć, jak Nino Niederreiter, czy też Denis Malgin i mam nadzieję, że Kevin chociaż raz wpisze się do protokołu sędziowskiego pod kątem asysty. Z pewnością będzie zmotywowany, aby w pierwszym starciu zanotować dobry występ.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
MaxiZysk 20 PLN wykorzystałem na strzelców, zobaczymy. Powiem szczerze, że te dzisiejsze mecze nie są najlepsze i atakuje strzelców poszczególnych reprezentacji. Mam taką zasadę na turniejach, aby grać zawodników, którzy dobrze czują się na taflach mistrzowskich i rzadko kiedy pobieram hokeistę na przełamanie. Oto moja czwórka na dzisiaj:

Dania vs Austria: Nikolaj Ehlers @2.10

Tutaj wybór jest prosty. Nikolaj to zdecydowanie najlepszy zawodnik Duńczyków. Można się jeszcze nad Jensenem zastanowić, ale Ehlers będzie strzelał z dogodnych pozycji, szczególnie w PP. Więcej o nim pisałem w tekście. 3 trafienia na tym turnieju. Widać, że jest forma i głodny gry.

Słowenia vs Norwegia: Jan Drozg @3.35

Myślę, że Słowenia powalczy z Norwegią i 1-2 gole wpadną po stronie beniaminka. Myślałem nad Drozgiem a Urbasem, ale poszedł napastnik Amura. Z Kanadą zaliczył dwa trafienia, ta druga bramka bardzo kuriozalna, ale udało się znaleźć w odpowiednim momencie i czasie. Ma chłopak ciąg na bramkę i sezon spędzony w KHL dobrze mu zrobił. Szczególnie groźny w PP, bo trójka Urbas, Jeglic, Verlic zna się świetnie z Bremerhaven i Drozg dołącza do tej trójki w przewagach.

Francja vs Węgry: Alexandre Texier @2.85⛔

Jedyny mój strzelec w Maxi na przełamanie. Jest to jeden z liderów Francuzów, który nie zaliczył jeszcze nawet asysty w dwóch pierwszych meczach. Czas na gola, szczególnie z najsłabszą nacją na tych Mistrzostwach Świata powinno być o to łatwiej. Liczę na jego motywację i aktywność w ofensywie.

Szwajcaria vs Kazachstan: Nino Niederreiter @2.10 ✅️

Fiala podaje a Niederreiter strzela, tak to widzę w tym spotkaniu. Nino na swoim koncie ma już dwa gole. Kapitan Szwajcarów będzie próbował swoich szans również dzisiaj. Suisse z każdym dniem się wzmacnia i powinno to być widoczne także na tafli. Kazachowie mają słabą defensywę i przy kilku trafieniach faworytów jest szansa na kolejną bramkę Niederreitera.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja sie dzis przygladam meczom Słoweni i Austrii.
Słownia pierwszy mecz kompletnie zle rozpoczeli i w obronie i golie tez nie pomógł a Swisse poszli za ciosem. Słowency za to bardzo dobrze pokazali sie w meczu Kanadą. Mysle ze Norwegia , ktora przechodzi troche zmian jest w zasiegu
Austria tez wyglada dobrze, mimo porazek w tym zespole widac kulture gry , liga tez coraz mocniejsza . Dunczycy maja sporo indywidualnosci graczy w mocnych liga ale dzis spodziewam sie oporu ze strony twardo grajacych austriaków
Nie odmówie sobie zagrania na oba dogi

Słowenia z X kurs 1,92

Austria z x kurs 2,16
oba fortuna
 
P 26,9K

Przybłęda

Użytkownik
Widział ktoś tak grających w ataku(!) Oesterrajchów? Ekipa hołdująca na co dzień na wskroś defensywnemu hokejowi, przeciwko Duńczykom pokazuje naprawdę świetne i długie momenty naporu. A to przecież jedna z drużyn w naszym zasięgu (przynajmniej tak chcielibyśmy myśleć). Czyli da się. Bez wielkich gwiazd. Pozytywne :)

Dzisiejszy "czuj" ulokuję w meczu pod względem sportowym może najmniej interesującym, czyli FRA vs HUN. Trójkolorowi dwa mecze - dwie dogrywki. Madziarzy poza planową sromotną porażką z USA 1:7 (boleśnie odczuli ją ci, którzy zagrali opcję "pierwszy gol w meczu":ROFLMAO:), dość nisko przegrali z Danią (1:3, mieli nawet szanse na 2:2 w 3 T). Wówczas Duńczycy zarzucili ich aż 44 strzałami. Ale większość z nich wynikała z kiepskiej postawy Węgrów w defensywie, którzy nałapali przez pierwsze dwie tercje aż 6 kar mniejszych. Obie tercje zakończyły się deklasacją strzelecką. Trzecia była już wyrównana. Jeżeli na coś coach "Bratanków" zwrócił uwagę, to podejrzewam, że głównie na to. Rywal jest oczywiście faworytem, wynik meczu FRA - DEN wskazuje, że da się Tricolores porównać do Dunów, jednak wydaje mi się, że to może być typowy mecz walki, w którym ekipy będą się bardziej pilnować niż w pierwszych spotkaniach. Ofiarność w obronie i blokowanie strzałów oraz kultura gry obu ekip na poziomie... takim, a nie innym (klasyfikuję ją jednak niżej od duńskiej), może powodować sporo niedokładności, nawet w rozgrywaniu przewag, stąd zaryzykuję brak przekroczenia linii.

W meczu Helwetów... cóż, to kwestia na ile pozwolą Kazachom. W pierwszej tercji zapewne na niewiele. Liczę na to, że przy już rozstrzygniętym wyniku, pod koniec meczu świetnie tutaj do tej pory dysponowani Szwajcarzy zaczną już nieco bardziej szanować siły, co pozwoli rywalom nieco pokazać w ataku.

FRA - HUN poniżej 56.5 strzałów 1.51
SUI - KAZ obie +14.5 strzałów 1.28
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Ehlers dwa punkty, ale żaden w PP, szkoda. Próbuję sobie na wieczorne emocje asystę Fiali i punkt Texiera. Ten drugi potrzebuje przełamania i z kim, jak nie z Węgrami:

Szwajcaria vs Kazachstan: Kevin Fiala zanotuje asystę @1.55⛔
Francja vs Węgry: Alexandre Texier powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.48⛔
AKO @2.29 ⛔Fortuna
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja próbuje meczu Szwajcarów. Tylko od nich zalezy na ile sie beda spinać i tym samym jak to sie przełozy na gole
1 tercja liczba goli over 2 kurs 2,36 fortuna⛔
i
Szwajcaria over 4,5 gola kurs 1,77 STS✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +814
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Wczoraj prócz strzelców beznadziejny dzień, spróbujemy z celnymi strzałami faworytów i przełamaniem gwiazdy:

USA vs Austria: USA powyżej 36.5 celnych strzałów @1.53
Kanada vs Kazachstan: Kanada powyżej 41.5 celnych strzałów @1.57
AKO @2.40 Fortuna


Amerykanie na tegorocznych Mistrzostwach Świata spisują się do tej pory bardzo dobrze. Przypomnijmy, że USA mierzyło się z Finami, Węgrami oraz z Niemcami. Dwie nacje postawiły spory opór i dodatkowo nie było większych problemów, aby pokonać beniaminka. Prawdziwy test charakteru nadszedł przy okazji rywalizacji z naszymi zachodnimi sąsiadami. Amerykanie przegrywali po 2 tercjach 1:2, ale udało się odwrócić losy tamtego starcia i ostatecznie zwyciężyć 3:2. Kadra USA jest wyrównana i tak naprawdę każdy z hokeistów potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki. Niedawno była to dwójka młodych graczy Sean Farrell oraz Matt Coronato. Kto tym razem zostanie bohaterem?

Austria dwoiła się i troiła, aby sięgnąć po pierwszy triumf na Mistrzostwach Świata. Niestety wczoraj Dania była mocniejsza, chociaż pojawiła się chwila przestoju u faworyta. Gol na 3:3 był kluczowy, aby nawiązać jeszcze walkę z lepszą od siebie nacją. Zdecydowały jednak indywidualności reprezentacji ze Skandynawii i outsider będzie musiał poszukać punktów gdzie indziej. Formalni goście typowani są obok Węgrów jako drużyna, która jest głównym kandydatem do spadku z Elity. Na ten moment to Niemcy zajmują ostatnią pozycję, ale należy spodziewać się przełamania naszych zachodnich sąsiadów. Beniaminek sięgnął wczoraj po wygraną nad Francją, co stawia Austrię w trudnym położeniu. Co tym razem pokaże nam outsider?

Każdy inny wynik, niż wysokie zwycięstwo Amerykanów będzie traktowane jako niespodziankę. Niestety jest to faza grupowa i faworyci często podchodzą do pojedynczych meczów nieco lekceważąco. Tak może być w przypadku USA, które ma komplet zwycięstw, jeden dzień odpoczynku i jutro także nie rozgrywa spotkania. Austria bije się o utrzymanie w Elicie, ale to jednak reprezentacja za Oceanu dysponuje o wiele lepszą kadrą. Zdecydowałem się na celne strzały faworytów. Pobieram linię 36.5. Tak jak wspomniałem wyżej, Amerykanie będą wypoczęci i postarają się jak najszybciej rozstrzygnąć losy tej rywalizacji. Niemniej jednak Austriacy dopóki mają siły, postawią opór. Formalni gospodarze do tej pory oddawali 38 celnych strzałów z Finlandią, 50 z Węgrami i 26 z Niemcami. Wierze, że zaproponowany próg zostanie przekroczony.

Czas na omówienie drugiego meczu pomiędzy Kanadą a Kazachstanem. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia strasznie męczyła się w spotkaniu przeciwko Słowacji. Dochodziło do wielu agresji, bójek i niesportowych zachowań. Taki był też cel przeciwników, którzy za wszelką cenę szukali sposobu, aby dekoncentrować jednego z faworytów do złota. Pomimo wielu kar mniejszych i większych nakładanych na naszych zachodnich sąsiadów Kanadyjczycy nie strzelili ani jednego gola w PP. Łącznie było to ponad 15 minut gry z przewagą zawodnika i aż dziwne, że losy tego spotkania nie rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie. Jest tutaj spory obszar do poprawienia. Dzisiaj faworyci postarają się wykorzystać większość swoich dobrych szans. Czy im się to powiedzie?

Kazachstan jest chłopcem do bicia na tych Mistrzostwach Świata. Nie zmieni to nawet fakt wygranej z Norwegami i Azjaci powalczą o utrzymanie w Elicie ze Słowenią. Całe szczęście, że udało się zwyciężyć z drużyną ze Skandynawii, ponieważ sytuacja outsidera jest spokojniejsza. Celem jest pozostanie w gronie najlepszych zespołów globu. Doszło tutaj do wielu negatywnych wydarzeń przed rozpoczęciem turnieju, o których pisałem w tekście poświęconym typom długoterminowym. Wczoraj Kazachowie nie byli w stanie zagrozić Szwajcarom. Była widoczna różnica klas. Czy dzisiaj stać ich na lepszy występ przeciwko reprezentacji spod Znaku Klonowego Liścia? O tym przekonamy się późnym wieczorem.

W tym spotkaniu również zdecydowałem się na celne strzały faworyta. Linia jest wysoka, ale wypoczęci Kanadyjczycy sprawią spore problemy outsiderowi. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia ma swoje problemy z realizacją PP. Na wiele okazji w tym elemencie gry podopieczni Andre Tourigny wykorzystali jedynie 2. Być może dzisiaj kolokwialnie mówiąc, coś przeskoczy, ale Kazachstan dopuszcza swoich przeciwników do wielu groźnych sytuacji. Kanada do tej pory oddawała 29 celnych strzałów z Łotwą, 51 ze Słowenią i 43 ze Słowacją. Czechy zdominowały Azjatów z 43 uderzeniami w światło bramki. Próg 41.5 jest wysoki, ale faworyci zrobią wszystko, aby zmazać plamę po słabym występie 2 dni temu.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Finlandia vs Francja: MIKKKOOOO RANTTTANNNEN strzeli gola @2.10 Superbet

Bardzo podoba mi się jak spiker przed pierwszym gwizdkiem meczów rozgrywanych w hali w Tampere wyczytuje imię i nazwisko największej gwiazdy Finlandii na Mistrzostwach Świata Elity.
Wieczorem odbędzie się kolejna rywalizacja w tym mieście i zawodnicy Suomi zmierzą się z Francuzami. Gospodarze są zdecydowanie faworytem w tym spotkaniu i każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Finów będzie uznane za niespodziankę. Ja jednak swój wzrok skierowałem w stronę Mikko. Hokeista ten nie strzelił jeszcze gola na tegorocznym turnieju. Jest to dziwne, ponieważ 3 mecze za nim a do tej pory popisał się tylko 2 asystami. Czas wreszcie się przełamać, ponieważ Suomi notuje bilans 1 wygranej i 2 porażek, a Mistrzostwa Świata wkraczają w decydującą fazę. Francja jest back-to-back, dodatkowo późnym wieczorem została rozegrana dogrywka i outsider może być zmęczony i nie nadążać za atakami faworytów. Pojawią się kary, a to już specjalność Rantanena. Wierzę mocno w napastnika Avs.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Różnie to z tymi bramkimi wychodzi ale dzis zagram taki tripel

USA over 3,5 gola + Finlandia over 3,5 gola + Kanada over 4,5 gola ako 2,46 STS ✅ ✅ ✅

Jesli faworyci przyłożą sie troche to tych meczów to jest to mozliwe, oni wczoraj odpoczywali a dogi grały swoje mecze. Poza tym faworyci to kilka klas wyzej bez dwóch zdań.
Gram , zobaczymy co wyjdzie
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2562
nynek92 121,2K

nynek92

Użytkownik
A ja wręcz odwrotnie, gram delikatnie przeciwko faworytom.



Finlandia poniżej 5,5 bramek
1.44

Finlandia - Francja poniżej 2,5 bramek w pierwszej tercji
1.3




Kanada poniżej 6,5 bramek
1.49

Kanada - Kazachstan poniżej 2,5 bramek w pierwszej tercji
1.27


Kursy może nie powalają na kolana, ale do dubla są w sam raz. Faworyci na tych mistrzostwach są oszczędni i w strzałach, jak i e samych bramkach. Dodatkowo w pierwszych tercjach pada mało bramek. Krótko.



Wszystkie kursy z Unibet.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1425
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Spotkanie: Dania - Niemcy
Typ: 2
Kurs: 1.77
Bukmacher: betfan

dziś ostatnia szansa na obudzenie się zespołu Niemiec, zdjęcia pecha ze swojego zespołu, zmobilizowania się i pokazania swoich możliwości. Rywal w zasięgu ale nie będzie zupełnie prosto, trzeba dziś sprawdzić na co stać drużynę Danii a na co Niemiec. Jeżeli Niemcy niechcą tych mistrzostw poprostu przespać dziś muszą zagrać na 200 procent w obronie jak grali do tej pory dobrze to teraz ma być jeszcze lepiej i obudzić się w ataku , bo tego brakuje najbardziej i wykorzystania gry w przewadze. Dania jest w zasięgu , udowodniła to np Francja która jest słabszym zespołem niż niemiecki. Dziś będzie mecz prawdy czy Dania da radę z mocnym i nie wygodnym rywalem a Niemcy czy stać ich wreszcie na zwycięstwo i walke o coś więcej niż zostanie w elicie. Kursy bez szału, ryzykownie można próbować poniżej 3,5 bramki bo dwensywa będzie chyba kluczowa o obu ekip.

Spotkanie Szwajcaria - Słowacja
typ x2 w regulaminowym
kurs 2,55

też mecz nazwę testowy dla obu ekip, Szwajcarnia narazie rewelacja bilans bramkowy 3 spotkania zero straconej ?? robi wrażenie ale to były zespoły poniżej siły Szwajcarów. Dziś trudny i nieprzewidywalny rywal, oczym przekonała się Kanada i grali dodatkowy czas w spotkaniu, a potem karne. Słowacy grają nie równo i sporo chyba siedzi bardziej w głowach niż umiejętności. Jak dla mnie mecz bardzo wyrównany a kurs fajny jak dwutorowe możliwości , lekka stawka . Kursy i faworyzowanie Szwajcarów chyba lekko przesadzone. Mistrzostwa się rozkręcają i się robi coraz ciekawiej.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Udało się w Fortunie przygotować zakład specjalny, próbujemy na przełamanie:

Dyscyplina: Hokej na lodzie/Mistrzostwa Świata Elity
Godziny: 15:20 i 19:20
Spotkania: Czechy vs Słowenia, Węgry vs Szwecja, Dania vs Niemcy, Szwajcaria vs Słowacja
Typ: Zakład specjalny: W każdym czwartkowym meczu MŚ wszystkie drużyny strzelą gola
Kurs: 3.00 ✅️
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Nasi sąsiedzi bardzo dobrze rozpoczęli zmagania na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Pojawiły się wygrane ze Słowacją oraz z Kazachstanem. Niestety porażka z Łotyszami przyszła niespodziewanie, ale to nie koniec problemów Czechów. Coraz więcej kontuzji widzimy w kadrze tej nacji i Filip Chytil oraz Lukas Sedlak nie wystąpią w dzisiejszej rywalizacji. Dobrą wiadomością jest jednak powrót do treningów Filipa Chlapika i być może za chwilę wyjedzie na lód. Dzisiaj przed faworytami w teorii łatwe zadanie, ale na tym poziomie nie wolno nikogo lekceważyć. Beniaminek walczy o utrzymanie się w Elicie. Słowenia potrzebuje wreszcie punktów, bo na swoim koncie ma jak na razie okrągłe 0. Blisko było urwania oczek z Norwegami i zadecydował tylko 1 gol. Najgroźniejszymi zawodnikami outsidera jest trójka z Bremerhaven, która rozumie się bez słów. Miha Verlic, Ziga Jeglic oraz Jan Urbas to doświadczeni gracze i zrobią wszystko, aby osiągnąć sukces na tym turnieju. Jest jeszcze Jan Drozg z dwoma trafieniami przeciwko Kanadzie. Kto zostanie bohaterem Słowenii? Czesi naturalnie są faworytem, ale Słowenia pokazuje na tych Mistrzostwach Świata, że trzeba się z nimi liczyć. W starciu przeciwko Kanadzie outsider wygrał 1. tercję, ale potem nie był w stanie utrzymać prowadzenia. Blisko było remisu z Norwegami, zabrakło jednak skuteczności. Wierzę w trójkę z Bremerhaven i liczę na klasyczny BTTS w tej rywalizacji.

O tej samej porze rozpocznie się mecz Węgrów ze Szwedami. Beniaminek Elity ma naturalnie jeden cel na te mistrzostwa, utrzymanie się. Trzeba przyznać, że wygrana nad Francuzami była niespodziewana, ale ten sukces znacznie przybliżył formalnych gospodarzy do zrealizowania swoich planów. Świetne zawody zagrał Balazs Sebok, autor dwóch asyst, ale też goalie JKH Jastrzębie Bence Balizs broni na wysokim procencie 93.06%. Dzisiaj przed Węgrami bardzo trudne zadanie. Czas zmierzyć się ze Szwedami, a więc jednym z kandydatów do medali. Trzy Korony jak burza przechodzą kolejnych rywali. Bardzo dobrze wygląda atak, ale jeszcze lepiej defensywa. Co ciekawe kadra Szwecji odesłała do domu dwóch defensorów Joela Perssona i Christiana Folina, a w ich miejsce pojawi się dwójka z Toronto Maple Leafs Timothy Liljegren i William Nylander. Czy ten ruch dodatkowo wzmocni faworyta? Węgry to waleczny naród, który nie składa szybko broni. Pomimo tego, że Szwecja świetnie radziła sobie do tej pory w defensywie, to jestem zdania, że straci przynajmniej jednego gola. Stawiam na klasyczny wynik BTTS. Beniaminek był w stanie zdobywać bramki przeciwko Danii, USA oraz Francuzom, mam nadzieję, że podoła również dzisiejszemu zadaniu. Ruchy kadrowe u Trzech Koron mogą nieco zdestabilizować grę tej nacji i mam nadzieję, że outsider to wykorzysta.

Przenosimy się już do wieczornych spotkań i Dania podejmie Niemcy. Ekipa ze Skandynawii może być zadowolona z dotychczasowych występów. 3 zwycięstwa dają nadzieję nawet na awans do play-off, co byłoby sporym sukcesem. Bryluje Nikolaj Ehlers, który świetnie rozumie się ze swoimi kolegami z linku. Na swoim koncie ma już 6 punktów kanadyjskich i zajmuje 2. pozycję pod tym względem na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Teraz dopiero nadchodzą schody, ponieważ Duńczycy mierzyli się ze słabszymi nacjami. Niemcy wręcz odwrotnie spotykali na swojej drodze wymagających przeciwników. Nasi zachodni sąsiedzi pragną się wreszcie odbić od dna, bo ich gra nie wyglądała wcale źle. Podoba mi się podejście selekcjonera Harolda Kreisa, o którym pisałem już wielokrotnie w poprzednich tekstach. U Niemców toczyła się dyskusja, aby sprowadzić na turniej Leona Draisaitla. Gwiazdor Edmonton Oilers zagrał swój najlepszy sezon w NHL, ale nie dołączy do kadry naszych zachodnich sąsiadów, zdecydowały koszty ubezpieczenia kontraktu. Czy i bez tego napastnika formalni goście wreszcie się przełamią? Jedni i drudzy posiadają solidne formacje w ataku, dlatego też liczę na gole. Uważam, że BTTS w tym spotkaniu jest całkiem realny. Nikolaj Ehlers i jego koledzy zadbają o stronę duńską, a u Niemców każdy link jest tak naprawdę groźny. Mam nadzieję, że skuteczność tych reprezentacji utrzyma się na wysokim poziomie.

Ostatnim omawianym starciem będzie mecz Szwajcarów ze Słowakami. Suisse zalicza najlepszy start od 84 lat na Mistrzostwach Świata. Komplet 3 zwycięstw i bilans 15:0 robi wrażenie. Jest to jednak nacja, która zazwyczaj świetnie radzi sobie w fazie grupowej, ale jak przychodzą play-offy, to przygoda kończy się na ćwierćfinale. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Posiłki z NHL cały czas przychodzą do kadry Szwajcarii. Dołączył Kevin Fiala, a za chwilę uczynią to Nico Hischier oraz Jonas Siegenthaler. Suisse może być czarnym koniem tych Mistrzostw. Po drugiej stronie barykady znajduje się Słowacja, która postawiła się Kanadyjczykom. Samo spotkanie z faworytami do złota było mocno szarpane i przyniosło sporo emocji oraz kar. Szkoda braku zwycięstwa, ale 1 punkt został przypisany do tabeli. Jedna z przyszłych gwiazd NHL Simon Nemec dołączył do naszych sąsiadów i jest to obrońca, który świetnie radzi sobie na obu połowach tafli. Groźny w ofensywie i solidny w defensywie. Czy dzisiaj udowodni swoją jakość? Dzisiaj jest ten dzień, gdzie Szwajcaria straci pierwszego gola na tym turnieju. Takiego jestem zdania, bo Słowacja potrafi wykorzystywać swoje najmniejsze szanse. Jest to również pierwszy poważny sprawdzian dla Suisse, bo Słowenia, Norwegia, czy też Kazachstan to nie jest poziom Suisse. Wierzę, że selekcjoner naszych sąsiadów Craig Ramsay popracował trochę nad PP, bo była to groźna broń Słowaków w przeszłości.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1778
nynek92 121,2K

nynek92

Użytkownik
Kontynuujemy granie przeciwko faworytom.

Szwecja poniżej 6,5 bramek
1.44

Węgry - Szwecja poniżej 2,5 bramek w pierwszej tercji
1.29

Czechy poniżej 5,5 bramek
1.34

Czechy - Słowenia poniżej 2,5 bramek w pierwszej tercji
1.3

Szwajcaria poniżej 4,5 bramek
1.29

Szwajcaria - Słowacja poniżej 2,5 bramek w pierwszej tercji
1.22

Wszystkie kursy z Unibet.
 
Ostatnia edycja:
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Spotkanie: Dania - Niemcy
Typ: 2
Kurs: 1.77
Bukmacher: betfan

dziś ostatnia szansa na obudzenie się zespołu Niemiec, zdjęcia pecha ze swojego zespołu, zmobilizowania się i pokazania swoich możliwości. Rywal w zasięgu ale nie będzie zupełnie prosto, trzeba dziś sprawdzić na co stać drużynę Danii a na co Niemiec. Jeżeli Niemcy niechcą tych mistrzostw poprostu przespać dziś muszą zagrać na 200 procent w obronie jak grali do tej pory dobrze to teraz ma być jeszcze lepiej i obudzić się w ataku , bo tego brakuje najbardziej i wykorzystania gry w przewadze. Dania jest w zasięgu , udowodniła to np Francja która jest słabszym zespołem niż niemiecki. Dziś będzie mecz prawdy czy Dania da radę z mocnym i nie wygodnym rywalem a Niemcy czy stać ich wreszcie na zwycięstwo i walke o coś więcej niż zostanie w elicie. Kursy bez szału, ryzykownie można próbować poniżej 3,5 bramki bo dwensywa będzie chyba kluczowa o obu ekip. - niestety bardzo się pomyliłem bo wynik 10 bramek....

Spotkanie Szwajcaria - Słowacja
typ x2 w regulaminowym
kurs 2,55 niestety brakło Słowakom wyrachowania i chłodnej głowy, trzecia tercja słaba, proste błędy przy straconych bramkach na Szwajcarie za mało...

też mecz nazwę testowy dla obu ekip, Szwajcarnia narazie rewelacja bilans bramkowy 3 spotkania zero straconej ?? robi wrażenie ale to były zespoły poniżej siły Szwajcarów. Dziś trudny i nieprzewidywalny rywal, oczym przekonała się Kanada i grali dodatkowy czas w spotkaniu, a potem karne. Słowacy grają nie równo i sporo chyba siedzi bardziej w głowach niż umiejętności. Jak dla mnie mecz bardzo wyrównany a kurs fajny jak dwutorowe możliwości , lekka stawka . Kursy i faworyzowanie Szwajcarów chyba lekko przesadzone. Mistrzostwa się rozkręcają i się robi coraz ciekawiej.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Węgry vs Finlandia: Mikko Rantanen powyżej 1.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.82✅️
Kazachstan vs Słowacja: Kazachstan strzeli gola @1.25
AKO @2.28 Fortuna

Beniaminek Elity tak naprawdę wyjechał na lód tylko w 1. tercji. Udało się w niej strzelić jedynego gola. Dwie kolejne części to już dominacja Szwedów. Węgrzy nie oddali ani jednego celnego strzału przez 40 minut!
Zatrważająca statystyka, która daje do myślenia outsiderowi. Niestety beniaminek od początku turnieju skazywany jest na porażkę i triumf z Francją był uznany za spory sukces. Wydaje się, że spotkanie z Austriakami będzie kluczowe, aby utrzymać się w gronie najlepszych ekip na świecie. Po drugiej stronie barykady znajduje się Finlandia, która rozkręca się z meczu na mecz. Jest tutaj jednak problem z defensywą. Suomi przyzwyczaiło nas w poprzednich latach, że jest to solidna ekipa pod kątem obrony, ale nie na tych Mistrzostwach Świata. Liczba 12 straconych bramek to do tej pory jeden z najwyższych współczynników w grupie A. Dzisiaj nadchodzi dobra okazja, aby poprawić się w tym elemencie gry. Czy faworyci łatwo i przyjemnie poradzą sobie z outsiderem?

Węgry to kadrowo najgorsza reprezentacja na Mistrzostwach Świata, dlatego każdy inny wynik niż pewna wygrana Finlandii będzie uznane za niespodziankę. Zdecydowałem się pobrać dwa punkty w punktacji kanadyjskiej Mikko Rantanena. Jedna z największych gwiazd tegorocznego turnieju nie zdobyła jeszcze gola i wielce prawdopodobne, ze tej sztuki dokona dzisiaj. Jak na razie tylko asystuje i Mikko ma na swoim koncie 4 kluczowe podania. Należy spodziewać się 5-6 trafień Suomi i mam nadzieję, że pierwszy link szczególnie w PP będzie działał wzorowo. Rantanen czas na kolejne punkty.

Nieco później rozpocznie się spotkanie Kazachstanu ze Słowacją. O Azjatach pisałem wiele przy okazji typów długoterminowych. Nic się nie zmieniło i sromotna porażka 1:5 z Kanadą pokazała miejsce w szeregu formalnych gospodarzy. Udało się jednak strzelić sprytnego gola, obijając gumę o plecy bramkarza przeciwników, co należy uznać za sukces. Najprawdopodobniej outsider powalczy o utrzymanie w ostatnim meczu ze Słowenią, ale zanim do tego dojdzie, to warto postarać się o oczka w następnych meczach. Dzisiaj będzie o to bardzo trudno, ponieważ Słowacja na dobre zapisała się do czołówki reprezentacji na świecie. Historyczny brązowy medal na IO w Pekinie w poprzednim roku jest zwieńczeniem świetnej pracy wykonanej przez selekcjonera Craiga Ramseya. Nasi sąsiedzi nie powołują zawodników, którzy na co dzień występują w klubach KHL, dlatego kadra formalnych gości jest nieco słabsza niż ostatnio. Jest tutaj sporo młodzieży, która chce się pokazać. Kto tym razem zostanie bohaterem?

Szukałem typu, który będzie dopełnieniem pierwszej propozycji. Stawiam po prostu na gola Kazachstanu. Może w defensywie reprezentacja ta jest beznadziejna, ale w ofensywie ma kilku graczy, którzy mogą zaskoczyć. Roman Starchenko i Nikita Mikhailis, to na tę dwójkę najbardziej liczę. Słowacy są po wymagającym starciu ze Szwajcarią i mam nadzieję, że outsider powalczy przynajmniej o jedno trafienie. Być może pojawi się też zmiana w bramce i świetny ostatnio Samuel Hlavaj otrzyma chwilę odpoczynku. Niemniej jednak Azjatów stać tutaj gola.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +694
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie , mistrzostwa świata
Godzina: 15:20
Spotkanie: Łotwa - Słowenia
Typ:
powyżej 5 tylko zwrot szkoda , brakło skuuteczności z obu stron,
Kurs: 1,93
Bukmacher:
betfan
Analiza:
Spotkanie gdzie gospodarze walczą o miejsce w 4 i teoretycznie muszą dziś zdobyć kolejne punkty , bo Słowenia narazie słabo, w tym najwięcej straconych bramek w grupie bo 19 , wychodzi blisko 5 na spotkanie. Obie ekipy mają o co grać , myśle że jak tylko się otworzy w miarę szybko wynik to mecz będzie na poziomie 6 lub więcej łącznie bramek .Słowenia ofensywnie słabo wg dorobku , ale z drugiej strony Kanadzie strzelili 2 bramki i Czechom również więc nie jest tak źle . Mecz powinien być ciekawy , możliwe że jako gospodarzowi jakaś dodatkowy bonus w przewadze wpadnie , typowanie wygranej słaby kurs na Łotwe nie będzie tu aż tak łatwo jak kursy pokazują , dlatego przetestuje linię 5 bramek. Miłego oglądania spotkania dla fanów hokeja.

Spotkanie Austria - Niemcy
typ NIemcy -1,5
kurs 1,64 Niemcy zrobili swoje 2-4 tak myślałem oszczędnie ale bezpiecznie, ale nie zachwycili poza indywidualnymi akcjami... a trzeba zespołu
bukmacher betfan
Niemcy podbudowani wygraną z Dania 6-4 , dziś powinni iść za ciosem , zaskoczony jestem że tak bramkowo zagrali wczoraj tak słabo w obronie gdzie wcześniej ładnie to działało, dziś liczę że będą chcieć szybko zdobyć przewagę dwóch bramek. Jeżeli Niemcom uda się ugrać kolejne punkty to wzmocnią i pozycje i morale i może jeszcze te mistrzostwa nie będą stracone ? Austria raczej ciężko im będzie wygrzebać się z ostatniego miejsca , kluczowy mecz chyba był pierwszy z Francją , a ostatecznie kto spadnie z Węgrami więc ciężko powiedzieć jak mocno zmotywowani będą i czy są w stanie nawiązać równorzędną walkę. Wydaje mi się że jednak nie i NIemcy ugniotą mecz z dwoma może trzema bramkami przewagi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +596
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Mikko Rantanen (Finlandia) strzeli gola @1.85 ⛔ 3 asysty powinny liczyć się jako gol 🤣
Simon Nemec (Słowacja) powyżej 0.5 punktu w kanadyjce @1.63
AKO @3.02 Fortuna
⛔

Próbujemy jeszcze z drugim AKO. Stawiam na gola Rantanena i punkt Nemeca. O Mikko rozpisywałem się już przy okazji poprzednich tekstach. Jestem zdania, że musi się wreszcie przełamać, bo na swoim koncie nie ma jeszcze bramki na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Z kim jak nie ze słabymi Węgrami cieszyć się z trafienia. Jest spora motywacja, aby zaliczyć bramkę, mam nadzieję, że koledzy będą go szukać. Do tej pory jedynie 4 asysty na tym turnieju.

Co do Nemeca to może trochę dłużej. Jest to wielki talent słowackiego hokeja, już teraz porównywany do legendarnego Zdeno Chary. Simon został wybrany z numerem 2 w drafcie NHL w poprzednim roku i jak na swój wiek wykazuje się sporą dojrzałością. Do kadry Słowacji dołączył nieco później od swoich kolegów. Jest to obrońca, który dobrze czuje się po obu stronach lodu, notując gole i asysty. Co ciekawe spędza zdecydowanie najwięcej czasu na tafli ze wszystkich zawodników naszych sąsiadów i jest to 22-23 minuty. Na turnieju nie ma jeszcze punktu i dzisiaj powinno być o to łatwiej. Kazachstan ma spore problemy przy okazji bronienia PK (6 goli straconych w grze w osłabieniu), dlatego też jestem zdania, że Simon Nemec będzie miał swoje okazje, szczególnie w PP aby zanotować gola lub asystę.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom