>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Mistrzostwa Świata Kobiet - Japonia (30.11 - 15.12.2019)

Status
Zamknięty.
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Przed nami 24 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet, tytułu sprzed 2 lat bronić będą Francuzki, które
w meczu finałowym pokonały reprezentantki Norwegii 23:21. Niestety w gronie tych
drużyn zabraknie reprezentacji Polski.


Spotkania fazy grupowej odbędą się w dniach 30.11-06.12.

 ​
Kursy z Fortuny

Faworytem do wygrania Mistrzostw Świata są Norweżki, podobnie jak w każdej większej imprezie, ich największe rywalki to Francuzki i Rosjanki, ale na pewno nie można lekceważyć Holenderek i zawsze niebezpiecznych Dunek.​
Oficjalna strona turnieju: https://japanhandball2019.com/en/

 
Zapraszam do typowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami
na temat poszczególnych reprezentacji, czy spotkań.

 
Otrzymane punkty reputacji: +66
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Składy drużyn na Mistrzostwa Świata:

Grupa A

Norweżki to jak wiadomo faworytki Grupy A, a także kandydatki do końcowego triumfu, a poprowadzić ma ich do tego Stine Bredal Oftedal, środkowa rozgrywająca, jak na swój wiek bardzo doświadczona zawodniczka, która gra w Gyori, jednej z najlepszych drużyn żeńskich na świecie. W składzie z dużych nazwisk w porównaniu do poprzedniej większej imprezy zabraknie prawej rozgrywającej Sulland, lewej rozgrywającej Kristiansen i chyba największa strata to brak Katriny Lunde, legendarnej już bramkarki Norwegii, która 30 marca skończy 40 lat, a na swoim koncie ma w tej chwili 299 występów w reprezentacji ale godnie ma ją zastąpić Solberg.

Mistrzostwa Świata 2017: 2 miejsce


Holenderki to główne rywalki Norweżek w grupie A, ale i na całych mistrzostwach powinny pokazać się z dobrej strony. W drużynie wyróżniają się chociażby Abbingh z Polman, kto oglądał Holenderki chociażby na ostatnich Mistrzostwach Europy te dwa nazwiska kojarzyć powinien. W składzie zabraknie z dużych nazwisk zabraknie środkowej rozgrywającej Visser i chyba największa strata to również środkowa rozgrywająca Nycke Groot, która zakończyła karierę reprezentacyjną, chcąc skupić się już tylko na karierze klubowej.

Mistrzostwa Świata 2017: 3 miejsce

Serbia

Serbki to ta drużyna, która pozbawiła Polski miejsca na tych mistrzostwach, trafiły do trudnej grupy, jednak wychodzą trzy zespoły, a pozostałe drużyny są klasę niżej, a więc awans powinny wywalczyć. Kadrowo nie są zbyt silne, na dodatek zabraknie środkowej rozgrywającej Lekić, gwiazdy drużyny.

Mistrzostwa Świata 2017: 9 miejsce

Angola
 ​

Mistrzostwa Świata 2017: 19 miejsce

Słowenia
 ​


Mistrzostwa Świata 2017: 14 miejsce 
Kuba
 ​


Mistrzostwa Świata 2017: Nie występowały

O pozostałych drużynach nie ma co za dużo pisać, zespoły bez większych szans
na mistrzostwach, wyróżnia się jedynie prawa rozgrywająca Słowenii Ana Gros,
która jest typowana wśród faworytek do wygrania króla strzelców.
 
Grupa B

Francja
Francuzki to zdecydowany faworytki grupy B, a także główne rywalki Norweżek w całych mistrzostwach, w końcu to one, a nie Norweżki bronią tytułu sprzed 2 lat. Skład bardzo wyrównany i już doświadczony, ważnym ogniwem będą zawodniczki wspomnianego wcześniej Gyori, czyli bramkarka Leynaud, obrotowa Edwige, oraz jedna z większych gwiazd Nze Minko, nie można zapomnieć też o Zaadi, która na poprzednich MŚ została wybrana najlepszą środkową rozgrywającą. Z większych nieobecności to lewa skrzydłowa Dembele Pavlović.

Mistrzostwa Świata 2017: 1 miejsce

Dania
 ​

Po złotych czasach Dunek, kiedy to na Igrzyskach Olimpijskich w latach 1996, 2000 i 2004 zdobywały złote medale niewiele już zostało, ostatni większy sukces to brąz na MŚ, ale w 2013 roku. W składzie na pewno wyróżnia się bramkarka Toft, która w poprzednich latach była wybierana najlepszą bramkarką w ME czy Lidze Mistrzów, to jednak chyba za mało, żeby zagrozić Francuzkom.

Mistrzostwa Świata 2017: 6 miejsce
 ​

Zespoły z Korei Południowej nigdy nie można lekceważyć, ale czasy kiedy wygrywały Igrzyska czy Mistrzostwa Świata już minęły, nadeszło trochę słabsze pokolenie i jak na razie Koreanki nie potrafią się wyrwać z tego letargu.

Mistrzostwa Świata 2017: 13 miejsce
 ​

Niemcy
 ​

 ​
 Mistrzostwa Świata 2017: 12 miejsce
 ​

Brazylia
 ​

Mistrzostwa Świata 2017: 18 miejsce
 ​

Australia
 ​

Mistrzostwa Świata 2017: Nie występowały
 ​

Co można napisać o pozostałych trzech drużynach, Niemki przypominają mi trochę męski zespół sprzed kilku lat, 
kiedy też przez parę lat nie potrafili niczego ugrać, ani zawalczyć, aż przyszedł przełomowy rok i ponownie zaczęli
liczyć się w piłce ręcznej, u kobiet na razie na to się nie zapowiada. Ciekawie wyglądają za to Brazylijki, z
doświadczoną środkową rozgrywającą Belo, lewą rozgrywającą Amorim i prawą skrzydłową Nascimento,
jednak jak na skrzydłową 38 lat to już sporo. Australia za to powinna być dostarczycielem punktów.
 
Grupa C

Węgry

Zacznę od tego, że grupa C jest bardzo ciekawa, bo nie ma tu wyraźnych faworytek, a w następnej rundzie trzy najlepsze drużyny połączą się z grupą D, a tam z mocniejszych drużyn tylko Rosja, a Szwedki będą do ogrania, ale o tym później. Zmierzam do tego, że z tej niepozornej grupy, istnieje duża szansa, że którąś z tych drużyn zobaczymy nawet w półfinale, a więc naprawdę bardzo ciekawie. Faworytkami do wygrania grupy Węgierki, chociaż moim zdaniem nie ma tu za bardzo faworytek, wszystkie zawodniczki grają w swoim kraju, tyle, że Gyori, które jest potęgą wśród klubów, reprezentują raptem dwie zawodniczki i to już dosyć doświadczona bramkarka Kiss, oraz młoda prawa skrzydłowa Faluvegi.

Mistrzostwa Świata 2017: 15 miejsce
 ​

Czarnogóra
 ​

 ​
Ciekawy skład posiadają też Czarnogórki, nie bez powodu na ostatnich MŚ zajęły bardzo wysokie 6 miejsce. Wyróżnia się na pewno prawa skrzydłowa Radicević, jedna z faworytek do wygrania króla strzelców, która reprezentowała w swojej karierze Gyori, czy CSM Bukareszt, a w 2012 roku ze swoją reprezentacją sięgnęła po srebro na Igrzyskach i złoto w ME. Bukmacherzy sugerują nam też, żeby lepiej przyjrzeć się lewej rozgrywającej Jauković, która mimo 22 lat, typowana jest również wśród faworytek do wygrania MVP, swoim doświadczeniem za to powinna wspomóc 35 letnia prawa rozgrywająca Gyori, Bulatović.
Mistrzostwa Świata 2017: 6 miejsce
 ​

Hiszpania
 ​

Hiszpanki nie grają tak dobrze jak ich koledzy z męskiej reprezentacji, w składzie nie ma też za bardzo jakiś gwiazd, ale jeśli o to chodzi, to właśnie było siłą tej reprezentacji, bez względu na płeć. W tej grupie jak mówiłem sporo drużyn ma szansę na awans dalej, a nawet o powalczenie o półfinał, Hiszpanki też są w tym gronie. W składzie znajduje się chociażby prawa skrzydłowa Martin, która gra w CSM Bukareszt i nawet dostała od miasta honorowe obywatelstwo za zasługi, oraz dwie bramkostrzelne rozgrywające, środkowa Pena i lewa Cabral, której nie oglądaliśmy chociażby na ostatnich ME.

Mistrzostwa Świata 2017: 11 miejsce

Rumunia
 ​
 ​
 ​
Wcześniej opisywałem po trzy drużyny w grupie, a resztę zbiorowo, tu jednak ze względu na wyrównaną grupę również oddzielny opis dla Rumunii. Neagu, Neagu, Neagu, podczas oglądania Rumunek na tym turnieju często będziemy słyszeć to nazwisko, zresztą jak w każdym meczu w którym występuje, niesamowita zawodniczka, która potrafi pociągnąć sama Rumunię do sukcesów, chociaż teraz do pomocy ma obrotową Pinteę, najlepszą obrotową poprzednich ME, oraz na bramce Dumańską, która też świetnie zaprezentowała się na ostatnich ME. Niestety dla Rumunii zabraknie środkowej rozgrywającej Buceschi, która rzucała sporo bramek.

Mistrzostwa Świata 2017: 10 miejsce

Senegal
 ​
[na ten moment brak składu]

Mistrzostwa Świata 2017: Nie występowały
 
Kazachstan
 ​
[na ten moment brak składu]

Mistrzostwa Świata 2017: Nie występowały

 
Na ten moment nie mamy składu Senegalu i Kazachstanu, jednak obie nie powinny w żaden sposób zagrozić
powyższym zespołom, zawodniczki z Afryki debiutują w MŚ, dla zawodniczek z Kazachstanu będzie to
piąty występ, jednak ich najlepsze miejsce do tej pory to 18 lokata z 2007 roku.
 
Grupa D

Rosja

  
 ​
Rosjanki zdecydowanymi faworytkami do wygrania grupy, a drogę do półfinału mają otwartą i myślę, że to wykorzystają. W składzie zawodniczki reprezentujące tylko rosyjskie kluby, ale już na pierwszy rzut oka widać, że dominuje klub Rostov-Don, a to znacząca się w Europie drużyna, finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, gdzie przegrały tylko 1 bramką w finale oczywiście z Gyori. Na prawym rozegraniu świetna, młoda Vyakhireva, MVP Mistrzostw Europy z poprzedniego roku. W porównaniu z tamtą imprezą zabraknie chociażby lewej rozgrywającej Kochetovej, środkowej rozgrywającej Dmitrievy, prawej skrzydłowej Sudakovej czy lewej skrzydłowej Samokhiny, ale Rosjanki postarały się znaleźć godne zastępczyni.

Mistrzostwa Świata 2017: 5 miejsce

Szwecja
 ​

Szwedki mają być głównymi rywalkami Rosjanek w grupie D, czy jednak tak będzie? Mają w składzie świetne zawodniczki jak chociażby środkowa rozgrywająca Gullden czy prawa skrzydłowa Hagman, ostatnie turnieje bardzo dobre w ich wykonaniu, 6 miejsce na zeszłorocznych ME, a w poprzednich MŚ było przecież 4 miejsce. Jednak czytałem niedawno artykuł o reprezentacji Szwecji, gdzie na ten moment nie mogę go znaleźć, że zagrożony jest występ jednej z ważniejszych zawodniczek w drużynie, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd i strzelać której, jednak jeśli ktoś ma informację o kogo chodzi, proszę się nią podzielić.

Mistrzostwa Świata 2017: 4 miejsce

Japonia
 ​

Gospodynie turnieju powinny wyjść z grupy bez problemu, pozostałe trzy drużyny jednak znacznie słabsze, a swoje pomogą raczej też sędziowie. Największy sukces Japonek na MŚ to 7 miejsce, ale w 1965 roku, więc bardzo bardzo dawno temu, a patrząc na ich skład i jak rozwinięta jest piłka ręczna w Europie, tego sukcesu nie powinny długo powtórzyć.

Mistrzostwa Świata 2017: 16 miejsce

Argentyna
 ​
 ​
Mistrzostwa Świata 2017: 23 miejsce

Kongo
 ​
[na ten moment brak składu]

Mistrzostwa Świata 2017: Nie występowały

 
Chiny
 ​
 

Mistrzostwa Świata 2017: 22 miejsce

Co do pozostałych drużyn, dla Argentynek to 10 MŚ, największy sukces 18 miejsce z 2015 roku, Kongo
zagra na MŚ po raz 6 i co ciekawe ich najlepsza lokata to 10 miejsce, ale w 1982 roku, Chinki biorą
udział w MŚ już nieprzerwanie od 15 edycji, to będzie ich 16 występ, ale podobnie jak Kongo,
największe sukcesy to lata 80/90. W ostatnich latach wszystkie zespoły zajmowały końcowe
miejsca w MŚ, w tych nie zapowiada się, żeby było inaczej.
 ​
Legenda:
GK - Bramkarz
LB - Lewy rozgrywający
CB - Środkowy rozgrywający
RB - Prawy rozgrywający
LW - Lewy skrzydłowy
RW - Prawy skrzydłowy
P - Obrotowy

Podsumowując tak jak pisałem przed edycją, składami posiłkowałem się z Wikipedii, która była na tyle dobra i zebrała składy z oficjalnych stron federacji. Kilka składów jeszcze nie jest znanych, ale na szczęście to mniej ważnych reprezentacji, jak się pojawią, a powinni, jeszcze je dodam. Niżej przypomnę tylko jeszcze oficjalną stronę turnieju.

Wiem, że bukmacherzy na ten moment nie rozpieszczają nas z kursami na typy długoterminowe,
ale do MŚ pozostały 4 dni, oferta z każdym dniem powinna być coraz lepsza.
Zapraszam do typowania i dzielenia się swoimi analizami, czy przemyśleniami.


 ​
 Oficjalna strona turnieju: https://japanhandball2019.com/en/
 
Otrzymane punkty reputacji: +95
michal-dolowacki 87
Dołączył
08/2019
Posty
61
Miasto
Wloszczowa
Jakie szanse dajecie reprezentantom: Rosji, Norwegii i Francji na wygranie grup ??

Może podzielisz się swoimi przemyśleniami? Na pewno wyrażając swoje zdanie zachęcisz innych do dyskusji i wtedy dostaniesz od kogoś odpowiedź. / chamberlain
 
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Przeglądałem trochę ofertę i kilka moich propozycji typów długoterminowych.

Kto lepszy, Węgry czy Dania?
Dania @ 2.20 Betfan   

W tej parze wyżej stawiane są Węgierki, moim zdaniem niesłusznie. Węgierki trafiły w końcu do grupy C, trudnej grupy, bo oprócz nich jest tam jeszcze między innymi Czarnogóra, Hiszpanki czy Rumunki, z każdym z tych zespołów Węgierki czeka trudna przeprawa, nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby nawet nie wyszły z grupy, jednak jeśli im się uda, wątpię, że przejdą z kompletem punktów, a w drugiej rundzie zmierzą się raczej na pewno z Rosjankami, oraz raczej Szwedkami i Japonkami, z Rosją znowu będzie im bardzo ciężko, podobnie jak ze Szwedkami, szans mogą szukać w meczu z Japonkami. Dunki za to trafiły do grupy B, razem z Francuzkami, z którymi nie mają szans, ale pozostałe drużyny to Niemcy, Korea Południowa, Brazylia i Australia, a więc łatwiejsze rywalki od tych, z którymi przyjdzie się mierzyć Węgierkom. Awans z grupy powinien być, następna faza to raczej spotkania z Norwegią, Holandią i Serbią, dwie bardzo mocne drużyny i Serbki z którymi mogą powalczyć.

Kto lepszy, Szwecja czy Korea Południowa?
Szwecja @ 1.40 Betfan   

Wiem, że kurs nie powala, ale to powinien być dosyć pewny zakład, Szwedki w grupie z Rosjankami, z którymi będzie ciężko coś ugrać, z Japonkami, niby gospodyniami, ale też odstającymi bardzo od nich, no i pozostałe trzy drużyny to Chiny, Argentyna i Kongo, a więc można powiedzieć trzy drużyny o dwie klasy niżej, w następnej rundzie czekają je cięższe przeciwniczki, ale powinny być dosyć zmęczone po bezpośrednich spotkaniach między sobą. Za to Korea w grupie z Francuzkami i Dunkami, lepszymi od siebie zespołami, dodatkowo są jeszcze Niemki i Brazylijki, a więc w tej chwili wyrównane przeciwniczki do nich, najłatwiejsze spotkanie czeka je z Australijkami, jeśli uda im się wyjść z grupy, co już może być ciężkie, trafią raczej na trójkę Norwegia, Holandia i Serbia, gdzie nie mają większych szans.

Najlepsza strzelczyni
Stine Bredal Oftedal @ 16.50 Betfan   

Żal mi nie spróbować zagrać takiego kursu, Oftedal ma być główną strzelbą Norwegii na MŚ, kilka bramkostrzelnych zawodniczek już wyleciało z drużyny, na ten moment więcej bramek w reprezentacji mają tylko Loke, która jest już 36 letnią zawodniczką, oraz Herrem, też już 33 letnia zawodniczka. Norweżki nie miały za dużo szczęścia w losowaniu, w końcu spotkają się już w grupie z Holandią, a w następnej fazie raczej z Francuzkami, droga do finału będzie usłana cierniami, ale powinny walczyć o złoto. Patrząc na jej główne przeciwniczki do wygrania króla strzelczyń, a raczej komu Betfan daje większe szanse na to, mamy Ane Gros ze Słowenii, co prawda będzie to raczej główna dostarczycielka bramek dla swojej drużyny, tyle, że Słowenki mają raczej nikłe szanse na awans, a w Pucharze Prezydenta nie rozegrają tyle spotkań, co dochodząc do strefy medalowej. Druga w kolejce to oczywiście nieśmiertelna Cristina Neagu z Rumunii, której obawiam się nie najbardziej, bo o tej zawodniczce za chwilę, ale obawy z nią związane mam, to motor napędowy Rumunii, a przy tym układzie grup, może pociągnąć Rumunię nawet do gry o medale, ale właśnie przez brak większych opcji w ataku, oprócz Pintei, kluczem do wygrania z Rumunkami może być zatrzymanie Neagu i raczej na tym większość zespołów się skupi, poza tym ich grupa jest tak wyrównana, że Rumunia może nawet z niej nie wyjść. Kolejną zawodniczką jest Katrin Gitta Klujber z Węgier, podobna historia jak z Neagu, trudna grupa, z której mogą nawet nie wyjść, poza tym to młoda zawodniczka, która może się za bardzo podpalić. Tu dochodzimy do Anny Vyakhirevy, jej obawiam się tu najbardziej, Rosjanki mają otwartą drogę do finału, a Anna to MVP Mistrzostw Europy poprzedniego sezonu i 4 strzelczyni turnieju, ale ta łatwa droga może mieć swoje minusy, bo już w pierwszej fazie turnieju może dużo odpoczywać. Kolejne zawodniczki to Jovanka Radicević z Czarnogóry i Sally Potocki z Australii, Czarnogórki jeszcze można się obawiać, bo jest to bardzo bramkostrzelna zawodniczka, jednak jej zespół czeka ciężka walka już w grupie, choć myślę, że awansują i mogą liczyć się też w walce o medale, ale Potocki to reprezentantka Australii, jednej z gorszej ekip na tym turnieju i może być jej ciężko. Poniżej zaprezentuje jak poszczególne zawodniczki prezentują się z bramkami w tej edycji LM, bo myślę, że warto przytoczyć akurat tą statystykę:

- Ana Gros (4.85) 40 bramek w 6 spotkaniach
- Cristina Neagu (6.30) 15 bramek w 3 spotkaniach
- Katrin Gitta Klujber (6.30) 40 bramek w 6 spotkaniach
- Anna Vyakhireva (7.70) 29 bramek w 5 spotkaniach
- Jovanka Radicević (8.70) 49 bramek w 6 spotkaniach
- Sally Potocki (14.50) Jej zespół nie bierze udziału w LM
- Stine Bredal Oftedal (16.50) 38 bramek w 6 spotkaniach

Jak widać najlepiej poradziła sobie Jovanka, ale czy Stine tak bardzo odbiegała od reszty? Oftedal to 10 strzelczyni poprzednich ME, a także wybrana najlepszą środkową rozgrywającą, oraz 5 strzelczyni poprzednich MŚ, gdzie została wybrana MVP turnieju, myślę, że patrząc na różne okoliczności, można spróbować zagrać tu na nią. Oczywiście typ bardziej dla zabawy, choć najbardziej opisany, ale nie ma co się oszukiwać, zawsze ciężko trafić tego typu wydarzenie, co nie znaczy, że ich nie gramy.

Mam nadzieję, że już wkrótce pojawi się więcej kursów na klasyfikację poszczególnych drużyn, nie tylko na zwycięzcę, bo być może uda znaleźć się coś ciekawego.

Rosja Top 4 @ 1.40   
Rosja Top 3 @ 1.85   
Fortuna

Pojawiło się trochę więcej kursów, więc dorzucam, pierwsze dwa typy są na Rosję w pierwszej czwórce i trójce. Pisałem już o tym nie raz, droga do półfinałów dla Rosjanek jest otwarta tak naprawdę, łatwa grupa, gdzie tylko Szwedki mogą sprawić im jakieś problemy, w następnej rundzie ich grupa połączy się z grupą C, a tam brak jakiś potentatek. Półfinał to raczej ktoś z dwójki Francja/Norwegia, no chyba, że Holenderki sprawią jakąś sensację, to już będzie trudna przeprawa, ale nawet jeśli polegną zostanie spotkanie o trzecie miejsce, gdzie najprawdopodobniej przyjdzie im się mierzyć z kimś, z kim już na tych Mistrzostwach będą grały i będzie to słabsza drużyna od Francji/Norwegii.

To tyle z moich typów długoterminowych, polecam obejrzeć sobie ofertę Unibet, nie ma podatku, a na większość zdarzeń pojawiły się już kursy, ciekawymi opcjami jest granie dokąd dojdą poszczególne drużyny, miałem się podzielić kilkoma typami z tego, ale to tak naprawdę w większości szukanie niespodzianek, które jednak powinniśmy oglądać, dlatego zostawiam to już innym, aby sami sobie przejrzeli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Francja - Korea Południowa
Francja Handi -5.5 bramki @ 1.93  
Francja Handi -7.5 bramki @ 2.88  
Unibet

Francja ma łatwą grupę, tak naprawdę najcięższe spotkanie czeka je na koniec eliminacji, kiedy przyjdzie im się mierzyć z Dunkami, ale do tego jeszcze sporo czasu, poza tym Dunki to naprawdę nie taki poziom jak one. Na pierwszy ogień trafiają im się Koreanki, które już nie grają tak jak kiedyś, ale powinny powalczyć o wyjście z grupy, jednak ten mecz powinny sobie odpuścić, jutro zagrają z Dunkami, a więc łatwiejszymi przeciwniczkami z którymi powalczą o awans, zaś Francuzki można by powiedzieć, że mogą się oszczędzać, ale jako, że to pierwszy mecz w turnieju, a Koreanki to być może drużyna, która awansuje dalej, więc wynik z nimi zabiorą do dalszej rundy, dlatego warto wejść w turniej z wysokiego C.

Rosja - Chiny
Rosja Handi -18.5 bramek @ 2.10 Unibet  

Zapowiada się duże lanie w meczu Rosjanek, Chinki bardzo odstają i powinno być to widoczne przez całe spotkanie, nawet gdy zaczną grać głównie rezerwy Rosjanek, bo myślę, że tak też może być. Rosjanki podobnie jak Francuzki mają łatwą grupę, jedne z mocniejszych przeciwniczek to Szwedki, ale z nimi zagrają w ostatnim meczu grupowym. W sparingach Rosjanki pokonały między innymi Serbki 25:43, a więc forma bardzo wysoka jest.

I kilka typów pokrótce:

Rumunia - Hiszpania
Rumunia @ 2.95 Unibet  

Jedno ze spotkaniach decydujących kto wyjdzie z grupy, Hiszpanki faworytkami, ale już nie raz widziałem, jak Neagu wygrywała mecze Rumunii w pojedynkę i ten mecz dla Hiszpanek wcale nie musi być łatwy.

Węgry - Kazachstan
Kazachstan Handi +15.5 bramki @ 1.82 Unibet  

Węgierki w mojej opinii nie tak silne jak je malują, na pierwszy ogień idzie drużyna o wiele słabsza, ale jutro grają z Hiszpankami, które dzisiaj zagrają ciężkie spotkanie z Rumunkami, więc dzisiaj mogą sobie trochę odpuścić z Kazachstanem.

Norwegia - Kuba
Stine Bredal Oftedal over 4.5 bramki @ 2.10 Unibet  

Grałem na Oftedal, że zostanie królową strzelczyń, w pierwszym meczu Norweżki zagrają ze słabymi Kubankami, a więc dobry mecz na zaczęcie strzelania w tym turnieju, 5 bramek takim przeciwniczkom to nie tak dużo, tym bardziej, że jutro nie grają żadnego meczu.

Edit:

Ogromny falstart na początku i mamy już dwie niespodzianki, porażkę Holenderek ze Słowenkami i największa sensacja porażka Francji z Koreankami. Za to Norweżki pokazały siłę w ofensywie, a Rosjanki w defensywie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Słowenia - Norwegia
Norwegia over 31.5 bramki @ 2.05 Unibet   

Kusiło pograć też jakieś handi w stronę Norwegii, ale linie są wysokie, a po fatalnym początku jakoś nie chcę szaleć z ilością typów na jedno spotkanie, bo jednak większość jutrzejszych spotkań chciałbym wytypować, a przynajmniej spróbuję. A więc zacznę od Słowenek, które sprawiły nie lada niespodziankę pokonując w pierwszej kolejce Holenderki i choć to było dopiero pierwsze spotkanie, to ta wygrana może dać im awans dalej, niesamowite zawody rozegrała Stanko, która trafiła aż 12/17 rzutów, w tym 4/5 z karnych, swoje 7 bramek dołożyła też Gros i tak naprawdę głównie one dwie wygrały mecz Słowenkom, u Holenderek ewidentnie nie pomogła bramka, Wester tylko 19% obron, druga bramkarka Duijndam trochę lepiej, ale też tylko 25%, w porównaniu jednak do Pandzic, która obroniła 15/40 rzutów to jednak przepaść. Norweżki przejechały się za to po Kubankach, niestety dla mnie Oftedel nie zaliczyła proponowanej linii, zabrakło tylko 1 bramki, ale tak naprawdę trafiła wszystkie oddane rzuty, zagrały całym zespołem i mają szeroką ławkę, w przeciwieństwie do Słowenek, których aż 3 zawodniczki zagrały prawie całe spotkanie z Holenderkami. Gram over, bo już w pierwszym spotkaniu straciły 26 bramek z Holenderkami, a Norweżki to prawdziwe bestie jeśli chodzi o ofensywę, na dodatek ta ich szybka gra i wznawianie po stracie bramki, to może spowodować pokaźny wynik po ich stronie.

Chiny - Szwecja
Under 51.5 bramki @ 2.04 Unibet   

Chinki przyjechały na MŚ, aby powalczyć, bo o awansie raczej mogą zapomnieć, w pierwszym meczu z Rosjankami nie popisały się w ofensywie, ale w defensywie nie wyglądało to tak źle, stracone 26 bramek, 32% obron Yu Rou i 33% Chang, trzeba też powiedzieć, że Rosjanki grały bardzo oszczędnie, długo konstruując akcję, stąd taki niski wynik w ogólnym rozrachunku. Szwedki w pierwszym meczu zagrały z Kongo, wygrały gładko 26:16, mecz bardzo przypominał ten Rosjanek z Chinkami, bardzo wolne tempo, Kongijki oddały raptem 35 rzutów na bramkę Szwedek, w tym 25 rzutów było celnych, Szwedki za to tylko 33 celne rzuty na bramkę. Ten mecz powinien być podobny do obu spotkań, które zobaczyliśmy w pierwszych spotkaniach z udziałem obu drużyn, dochodzi do tego jeszcze fakt, że Szwedki na drugi dzień zagrają z Japonkami, a więc bezpośrednimi rywalkami jeśli chodzi o awans, z którymi czeka ich raczej trudniejsza przeprawa i na tym meczu powinny się skupić, nie przemęczając się z Chinkami.

Kongo - Japonia
Kongo under 20.5 bramki @ 1.82 Unibet   

W tym meczu też bardziej skłaniałbym się ku underowi w całym meczu, ale tu bukmacherzy byli bardziej czujni i wystawili bardzo niskie linie, dlatego postanowiłem zagrać na under samych Kongijek. Trochę pisałem o nich wyżej, bo grały ze Szwedkami, z którymi ostatecznie rzuciły tylko 16 bramek, miały bardzo duże problemy z rzutem na bramkę, a gdy już się udawało, bardzo dobrze funkcjonowała bramka Szwedek, a dokładnie Idehn na niej, która odbiła 10/25 piłek. Japonki wygrały za to w pierwszym meczu z Argentynkami 24:20, też nie pozwalały na za dużo rywalkom, niby oddały 44 rzuty, ale tylko 25 z nich było celnych, a świetnie broniła Kametani. Jutro Kongijkom powinno być ciężko sforsować taką defensywę, powinno być sporo rzutów z nieprzygotowanych pozycji i jednak niski wynik. Warto wspomnieć, że Kongo na ostatnich MŚ w 2015 roku, bo w ostatnich nie wystąpiły, tylko w jednym spotkaniu przekroczyły granicę 20.5 bramek, a było to z Kazachstanem, jak widać przez tyle lat za dużo się nie zmieniło.

Argentyna - Rosja
Rosja Handi -13.5 bramki @ 1.87 Unibet   

Tu mógłbym się znowu powtórzyć i zagrać under, bo kusi, ale ostatecznie postanowiłem zagrać na handi w stronę Rosjanek, które powinny pokryć, ale nie zmieniam zdania, po defensywnym spotkaniu. Argentynki z Chinkami to bardzo zbliżony poziom, a jak wiadomo Rosjanki z Chinkami wygrały 26:11, tylko 11 straconych bramek robi różnicę, ale wystarczy popatrzeć dodatkowo na statystyki, Chinki oddały 47 rzutów, nie jest to jakoś bardzo dużo, ale dobry wynik, tyle, że z tych 47 rzutów, tylko 25 było celnych, a więc prawie połowa, dodatkowo Kalinina obroniła 11/17 rzutów co daje 65% obron, a Sedoykina 4/8, co jak łatwo policzyć 50%, w ofensywie za to 26 trafionych bramek z 44 oddanych rzutów, tylko 7 było niecelnych. Argentynki miały już problemy z defensywą Japonek, a co mogą zrobić z takimi Rosjankami? Tak naprawdę nic, a spodziewam się, że Rosjanki jutro podkręcą trochę tempo w ofensywie.

Angola - Holandia
Holandia over 31.5 bramki @ 2.00   
Holandia Handi -6.5 bramek @ 1.90   
Unibet

Tu zagram wyjątkowo dwa typy, bo sądzę, że oba mają dużą szansę na wejście. Holenderki przegrały pierwsze spotkanie ze Słowenkami, ale nie oszukujmy się nie zagrały źle, oczywiście nie mówiąc o bramce, bo ciężko wygrać spotkanie, kiedy bramkarki osiągają 25% i 19% obron, a po drugiej stronie mamy 38%. Jednak oglądałem Wester już na kilku imprezach i powiem, że gdy trafiało się jej słabsze spotkanie, to zaraz w drugim grała z wielkim zaangażowaniem i potrafiła zagrać wielkie spotkanie, teraz powinno być podobnie i to powinno załatwić sprawę. Angolki dosyć groźne w ofensywie, ale ich bramka jest jeszcze słabsza, z Serbkami, z którymi straciły 32 bramki, Sousa obroniła raptem 1/18 rzutów, a Almeida 3/18 obron, a więc tylko 4 obrony w całym spotkaniu, na dodatek 3 z nich z 9 metra, podsumowując tak słabej bramki to nie widziałem dawno. Angola nie ma swoim składzie takich zawodniczek jak Stanko i Gros, które tak naprawdę we dwie wygrały z Holenderkami, dlatego jutro powinny polec z kretesem.

Kuba - Serbia
Dragana Cvijic over 3.5 bramki @ 1.85 Unibet   

Miałem już sobie odpuścić to spotkanie, ale jak zostało już tylko jedno spotkanie, a resztę opisałem, to już go tak nie zostawię, choć zagram w tym meczu na zawodniczkę, a dokładnie na obrotową Serbii Draganę Cvijic, gdzie gram na over 3.5 bramki. Cvijic to zawodniczka CSM Bucuresti, a więc bardzo dobrej rumuńskiej drużyny, w pierwszym spotkaniu 4/5, w tym 4/4 z 6 metra, a więc co doszło do niej na koło, to trafiała, a zagrała w tym meczu prawie 49 min, więc to czołowa postać. Kubanki nie radziły sobie kompletnie w obronie z Norweżkami, ale tamte zagrały jakiś kosmos, ale nie będę tu przytaczał za dużo statystyk, popatrzmy jak poradziły sobie z rzutami z 6 metra, a tam obroniona 1/12 piłek przez dwie bramkarki, Heidi Loke robiła co chciała, kończąc mecz z 8 bramkami na koncie po 10 rzutach, a przecież to już 36 letnia, bardzo doświadczona zawodniczka. Cvijic dzisiaj też powinna pokryć tą linię, patrząc jakie problemy mają Kubanki w obronie, spodziewam się dosyć częstego szukania koła.

Zapraszam innych do dzielenia się typami.

​​​​​​Edit:

5/7, zabrakło jednej bramki Rosjanek, gdzie tak naprawdę prowadziły 14 w ostatniej minucie, ale grały w podwójnym osłabieniu, oraz 2 bramek Cvijic, tyle że zagrała pół meczu, a Serbki zgodnie z oczekiwaniami grały często na koło, ale częściej, gdy jej nie było na boisku, ona oddała 2 rzuty, które zamieniła na bramki. O wiele lepszy dzień od pierwszego dnia turnieju, po którym pewien użytkownik stwierdził, że skoro nie mam pojęcia to po co się pcham :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
dr-house-93120 65

dr-house-93120

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
52
Miasto
Podkarpacie
Australia under 12,5 @1,89 fortuna
Francuzki mocno sobie skomplikowały sprawę porażką i remisem i będą miały mocno pod górę bo przed nimi mecze must win i marginesu błędu nie ma już żadnego. Jutrzejszy rywal typowo na przełamanie i ciężko mi sobie wyobrazić by defensywa Francji dopuściła do oddawania łatwych rzutów przez Australijki,którym ciężko idzie konstruowanie jakiś fajnych akcji. Na skrzydłach mocy żadnej,środek to samo a samymi rzutami z dalszej odległości nie zrobią nic. Jak dla mnie Australia nie wyjdzie z "dychy".
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
P 3,4K

psychol32

Użytkownik
Dołączył
07/2016
Posty
716
Miasto
Whitestok
cytat z dnia 2 grudnia 2019 12:10 przez dr-house-93120Australia under 12,5 @1,89 fortuna
Francuzki mocno sobie skomplikowały sprawę porażką i remisem i będą miały mocno pod górę bo przed nimi mecze must win i marginesu błędu nie ma już żadnego. Jutrzejszy rywal typowo na przełamanie i ciężko mi sobie wyobrazić by defensywa Francji dopuściła do oddawania łatwych rzutów przez Australijki,którym ciężko idzie konstruowanie jakiś fajnych akcji. Na skrzydłach mocy żadnej,środek to samo a samymi rzutami z dalszej odległości nie zrobią nic. Jak dla mnie Australia nie wyjdzie z "dychy".
Typ dobry bo Australia bardzo słaba, ale czy sama analiza pod typ dobra? Pierwsze i najważniejsze to mało prawdopodobne by Francuzki zagrały najsilniejszym składem patrząc na to że przed nimi mecz z Niemkami i Dunkami. Druga sprawa to taka że w tym meczu liczy się jedynie zwycięstwo a to czy będzie ono okazałe lub to ile goli rzuci Australia to jest mało istotne bo zdobyte 2 punkty oraz stosunek bramek nie zostaną zaliczone do kolejnej rundy.
 
dr-house-93120 65

dr-house-93120

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
52
Miasto
Podkarpacie
Norwegia over 30,5 @1,67 fortuna

Zaraz po meczu ze Słowenią i wystawieniu kursów złapałem linie 29,5 ale szybko zostało to skorygowane. Dzisiaj Norweżki miały kłopoty w I połowie bo bombardowała je Ana Gros a same często zbyt szybko i chaotycznie próbowały gonić wynik przez co zdarzały się banalne straty i zawodziła skuteczność w ataku. Udało się w końcówce I połowy dogonić rywalki ale patrząc na to co się działo czekałem z niecierpliwością na II połówkę bo wydawało się że mecz do końca będzie na styku. Szybko jednak okazało się,że Norweska lokomotywa odpaliła i bez żadnych skrupułów zaczęła nokautować rywalki,które chyba zostały w szatni. Jutro na Norweżki czekają Serbki,które planowo wygrały z Angolą i najsłabszymi Kubankami. Nie widzę najmniejszych szans na ugranie czegokolwiek przez Serbki choć patrząc na historię to potrafiły stawiać opór. Norwegia gra najlepiej na tych mistrzostwach choć wiem że to zbyt wcześnie na takie sformułowanie,ale po tym co widziałem do tej pory ich gra podobała mi się najbardziej. 31 bramek nie powinno stanowić większego problemu i taki typ proponuję.
 
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Francja - Australia
Australia over 12.5 bramki 3.20 Unibet   

Ja zagram odwrotnie do kolegi wyżej, kurs na over 12.5 bramki Australii urósł już aż do 3.20, szkoda nie spróbować zagrać tego, z kilku względów. Po pierwsze Francuzki bardzo słabo weszły w turniej, po pierwszych dwóch spotkaniach z Koreankami i Brazylijkami miały być dwa zwycięstwa i spokój przed tym trudniejszym spotkaniem z Dunkami, a tu porażka na starcie, później tylko remis, w tej chwili są nawet poza pierwszą trójką, a jeszcze przed nimi mecz z Niemkami i Dunkami, gdzie z tymi pierwszymi zagrają na drugi dzień. Dzisiaj Francuzki mogą dużo rotować i powinny to robić, by jak najmniej stracić sił przed jutrzejszym pojedynkiem, co mogą wykorzystać Australijki. Te też nie za dobrze weszły w turniej, z bramkami jest im okropnie ciężko, ale to dalej spotkanie kobiet, w którym może wydarzyć się wszystko, a nie spróbować zagrać takiego kursu to moim zdaniem grzech, jeszcze granie underu po 1.89 jak kolega wyżej miało duży sens, teraz ruszanie tego po 1.30 dla mnie tego sensu już nie ma, dlatego gram odwrotnie.

Dzisiaj tylko jeden typ, bo niestety nie mam swojego narzędzia, na którym głównie pracuje.
 
perek99 3,5K

perek99

Użytkownik
Dołączył
04/2013
Posty
437
21:3 do przerwy, tego nie da się komentować. Totalne amatorki, które nawet dobrze podać nie potrafią. 20 minut bez gola były:) Takiej ekipy w życiu nie widziałem.Australijki w ogóle trenują ten sport? Jak można przez 20 minut bramki nie zdobyć w piłce ręcznej:)

Francuzki pewnie trochę zluzują i skończy się z 40:9. :D Chyba, że Australijki dalej będą grać na poziomie dziewczyn z gimnazjum to będzie z 40:6:D

ps. dobra wyłączyłem streama po obejrzeniu 3 minut drugiej połowy. One chyba do 6 nawet nie dobiją, podanie do koleżanki na 3 metry ich możliwości przekracza.
 
dr-house-93120 65

dr-house-93120

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
52
Miasto
Podkarpacie
Korea over 40,5 @2,14
Korea hp - 27,5 @1,82


Fortuna wystawiła kursy więc trzeba szybko brać. Konsekwentnie przeciw najsłabszej drużynie mistrzostw. Korea pewnie da pograć rezerwowym ale nie widzę innej możliwości niż kolejny pogrom. 
 
marasspec 264

marasspec

Użytkownik
Dołączył
04/2012
Posty
321
Miasto
polska
-27,5 za 1,5( po podatku) piszesz żeby brać ??????????? Gościu nie dość że linia idealnie wystawiona ,a kurs z dupy ..
I jak tutaj nie zakładac kolejnych bukmacherów legalnych w Polsce jak tacy ludzie są .MASAKRA

Jeśli masz inne zdanie na temat tego spotkania to podziel się nim z nami, następne posty zawierające samą krytykę innego użytkownika będą usuwane. / chamberlain
 
dr-house-93120 65

dr-house-93120

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
52
Miasto
Podkarpacie
Zluzuj majty gościu. Każe Ci to ktoś grać? Nie. Czy napisałem,że gram to solo? Nie. 

To samo co wyżej, rozumiem złość, ale to nie miejsce na to, następne wpisy nie na temat będą usuwane. / chamberlain
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
cytat z dnia 3 grudnia 2019 15:25 przez edi84Ma ktoś link do bramek, statystyk?

Wszystkie statystyki powinieneś znaleźć na oficjalnej stronie MŚ:

https://japanhandball2019.com/en/

Co do bramek na Youtube, na kanale:
​​​- IHF masz skróty spotkań
- IHF - Competitions masz całe spotkania

Ale pewnie znalazło by się i w innych miejscach.
 
E 30

evnt

Użytkownik
Dołączył
02/2016
Posty
83
Panowie, moze ktos sie wypowiedziec na temat meczu Czarnogorek z Rumunkami?? Rumunki sa az tak slabe na tych MS? Pamietam je z poprzednich turniejow i calkiem dobrze graly, nie powiem , ten kurs mnie kusi , czekam na info 
 
A 1,5K

ar0nek

Użytkownik
Dołączył
02/2016
Posty
850
Miasto
internet
cytat z dnia 3 grudnia 2019 20:23 przez evntPanowie, moze ktos sie wypowiedziec na temat meczu Czarnogorek z Rumunkami?? Rumunki sa az tak slabe na tych MS? Pamietam je z poprzednich turniejow i calkiem dobrze graly, nie powiem , ten kurs mnie kusi , czekam na info 
Z czołowych zawodniczek zostala tylko Neagu. Nie widze żadnych szans z Czarnogóra 
 
chamberlain 12,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
10/2015
Posty
1021
Miasto
Biala Podlaska
Czarnogóra - Rumunia
Cristina Neagu over 7.5 bramek @ 1.80 Unibet   

Dalej nie mam za bardzo na czym pisać analiz, a na telefonie robi się to trudno, dlatego na jutro też tylko jeden typ, chyba, że zmieni się coś rankiem. Nie daje za dużych szans Rumunii w tym meczu, ewidentnie nie jest to turniej Dumańskiej, która gra słabo, nie ma też w składzie oczywiście Buceschi, na dobrą sprawę jest tam teraz tylko Neagu, bo i Pintea zawodzi. Ile znaczy Cristina dla Rumunii było widać dzisiaj, kiedy te mierzyły się z Kazachstanem i mimo, że wygrały, mecz był bardzo zacięty, Neagu nie wystąpiła, była oszczędzana właśnie na jutrzejsze spotkanie z Czarnogórkami. Rumunka jak na razie w pierwszym meczu z Hiszpankami trafiała ze skutecznością 6/10, dwa razy podchodząc do karnych i zamieniając je na bramki, niby linia nie przekroczona, ale wszystkie pozostale zawodniczki zdobyły 10 punktów i tu już widać różnicę. W meczu z Senegalem Neagu trafiała ze skutecznością 13/16, cztery raz wykonywała karne i wszystkie trafiła. Dzisiaj odpoczywała, ale jutro to ona będzie prowadziła grę, a jak widać podchodzi też do karnych. Jutro powinniśmy zobaczyć fajny pojedynek pomiędzy nią i Radicević, linia bardzo wysoka, ale moim zdaniem do gry. W chwili pisania kurs spadł z 1.90 na 1.80.
 
jozzy22 12,9K

jozzy22

Użytkownik
Dołączył
11/2014
Posty
4159
Miasto
Skawina
Australia - Korea Płd.

Typ: 2(-29.5)    Kurs: 2.35    fortuna   

Po tym co widziałem dziś w starciu z Francją to zapowiada się tu istna rzeź niewiniątek.
Ekipie z Australii ewidentnie piłka przeszkadzała i trudno nazwać grą to co dziś pokazywały w trakcie spotkania.
Jeśli jutro nic się w temacie nie zmieni to aż strach myśleć co zrobią Koreanki jeśli zagrają cały mecz na serio.
Handi duże to fakt ale myśle,że spokojnie do ogarnięcia.

Wynik: 17:34
 
Status
Zamknięty.