>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata Elity 2015 [Czechy - Praga & Ostrawa] - 1-17 maja

Status
Zamknięty.
mich.pa88 107

mich.pa88

Użytkownik
Finlandia - Rosja 12.05 godz 20:15
Przed nami ostatnia kolejka spotkań przed ćwierćfinałami. Dzisiaj kluczowe rozstrzygnięcia, szczególnie w grupie B. Na razie wiemy, że USA, Rosja, Finlandia i Białoruś na pewno wyjdą z grupy. Nie wiemy za to jaka będzie kolejność na podium. Na tą chwilę pierwsze trzy drużyny liczą się w walce o podium. Dzisiejszy mecz Finlandii z Rosją będzie się toczył o bardzo wysoką stawkę. Przegrany zajmie 3 miejsce i w ćwierćfinale będzie musiał stoczyć walkę ze Szwedami. Motywacja jest więc chyba wystarczająca.
Jeżeli chodzi o obie drużyny - Rosjanie sprawiają na razie dość lekceważące wrażenie. Na lód wychodzą z nastawieniem, że wygrana im się zwyczajnie należy. Pokazali to szczególnie we wczorajszym meczu ze Słowacją (3:2), który wygrali dopiero po dogrywce. Nie wyobrażam sobie, żeby dzisiaj przeciwko Finom zagrali podobnie. Mimo, że na MŚ grają bez Ovechkina są faworytami do złota. Do tej pory w ich 6 meczach 5 razy padało co najmniej 6 goli. Jedynym underem był wczorajszy mecz ze Słowacją.
Jeżeli chodzi o Finów to nie za bardzo wiem co napisać. Nie widziałem jak grali do tej pory więc wrzucę suche staty. Na 6 meczów wygrali 5 (w tym jeden po dogrywce). Przegrali tylko z USA (1:5) na inaugurację, mimo przez pierwsze 30 min meczu grali jak równy z równym. Strzelają sporo, mało tracą. Bilans bramek to 19:7.
To będzie bardzo wyrównany mecz i nie ośmielę się tutaj obstawić zwycięzcy, ale linia bramek jest dość niska i myślę, że obie ekipy stać na strzelenie co najmniej 6 bramek. Przy 5 będzie zwrot.
Typ over 5 @2.03 Pinnacle
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
USA - Słowacja
Słowaków dość sensacyjnie zabraknie w ćwierfinale na rozgrywanych w sąsiednich Czechach mistrzostwach. Ostatni mecz przed urlopami rozegrają z Amerykanami, którzy to maja już zapewniony udział w dalszej fazie. Słowacja miała lekki dołek, który jednak okiełznali, a było to widac dosyć dobrze w spotkaniu z Rosją, gdzie polegli dopiero w dogrywce. USA są do ogrania i dobitnie pokazali to Białorusini. Zespół Słowacki ma potencjał w takich graczach jak Tatar, Jurco czy też weteran Gaborik. Amerykanie z kolei mają skład, który pozostawia wiele do życzenia. Stawiam na Słowaków w czasie regulaminowym.
Słowacja 60&#39; 4,10 Unibet ⛔
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Francja - jednym słowem tragedia.

Łotwa na 4 strzały 2 gole, w tym tylko tyle przez jedna i drugą tercje. Francja się próbuję rozmnożyć ???? ale coś im nie idzie... ostatecznie odpuściłem to spotkanie.
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Nie ma co komentować, chłopaki może się nie ustawili, ale widać było, że chyba Łotysze bardziej lubią Francuzów, przede wszystkim w ostatnich 25 minutach i karnych. Pewnie w Austrii będzie gorąca dyskusja o samym meczu, ale większość z nas interesuje dobry nos i trafienie w pre remisów czy fiksiarskich typów na live ;)
Wieczorem wszystko można już odpuścić, bo dwa mecze o pietruszkę. Wiadomo Finowie raczej nie chcieliby od razu walczyć z odwiecznym rywalem, woleliby Czechów. Ale Rosjanie chyba też mają chrapkę na to drugie miejsce. Tyle, że to naprawdę wielkiej różnicy nie zrobi. Czesi słabsi, ale z pełną halą w Pradze, Szwedzi mocni, ale będą musieli przenieść się do Ostrawy na ten jeden mecz. Zaś Czesi ze Szwajcarami to już naprawdę typowy sparing, żeby nie wypaść z rytmu meczowego. Kolejne typy szykuje, więc na fazę pucharową.
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Jak rozliczane są O/U na MŚ w bet365? Z dogrywka i karnymi?
Z dogrywką i karnymi.
Finowie radzą sobie z Rosjanami po serii rzutów karnych, bohaterem Joonas Donskoi, który najpierw wyrównał w końcówce meczu stan na 2:2, a potem wykorzystał decydującego karnego.
Pary ćwierćfinałowe:
Kanada - Białoruś
USA - Szwajcaria
Rosja - Szwecja
Finlandia - Czechy
Co by nie powiedzieć jeden wielki faworyt tych mistrzostw polegnie już w ćwierćfinale. Rosjanie lub Szwedzi już na tym etapie zakończą zmagania. Rosjanie specjalnie nie błyszczą w turnieju. Grają solidnie, momentami fantastycznie jak przystało na Sborną, ale jednak Szwedzi wydają mi się na ten moment równiejsi. Obie ekipy mają problemy w defensywie, więc w czwartek może paść w tym pojedynku trochę bramek. Finowie moim zdaniem faworytem meczu z Czechami, mimo pewnie niższych kursów na naszych południowych sąsiadów. Mają mega defense, a to w fazie Play Off będzie miało największe znaczenie. Jeżeli Rinne nie zdarzy się jakaś obniżka formy to powinien poprowadzić drużynę po raz kolejny do strefy medalowej. O Kanadzie nie ma co za dużo pisać, bo są dwa poziomy lepsi od Białorusi, która przecież gra całkiem udany turniej. USA faworytem, jednak Szwajcarów nigdy nie powinno się lekceważyć, kursy akurat w tej parze juz wystawione i bardziej opłacać się będzie szukać niespodzianki, niż grać faworyta.
Szerzej z analizami jutro ;)
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Nie zastanowiły Cię te zaledwie 4 strzały po 2T ? ????
Nie ;) miałem grać ten remis, ale nie zdążyłem nawet zagrać ale samo to, że 2 bramki które Francuzi strzelili, wisiały w powietrzu. Choć szkoda z jednej strony że Łotysze zaniedbali dogrywkę ale czego można od nich się spodziewać jak tam nie ma nikogo kto by miał grać wysokie loty. Kanada rozjeżdża po raz kolejny kolejną drużynę i wynik mają dwucyfrowy. Są w gazie i raczej można stwierdzić, że tutaj nikt im nie zagrozi. Wiem że się powtarzam, ale takie drużyny to trzeba podziwiać. Choć Amerykanie, w odmłodzonym składzie możliwe, że jeszcze powalczą. Czesi, mają często ospałe pierwsze tercje, dopiero potem się budzą. Szwedzi, to silny kolektyw mający mnóstwo potencjału. Rosjanom nie ma co przedstawiać, bo tam też jest pełno gwiazd. Brakuję trochę Ovieckhina, ale ten wiadomo walczy o finał konferencji w NHL.
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Dobra koniec żartów, w Czechach zaczęliśmy granie na poważnie. Cztery pary ćwierćfinałowe, dwie ze zdecydowanym faworytem, dwie na styk. Czas pokaże co z tego wyjdzie i czy typerski nos dalej w formie po fazie grupowej, lecimyyyy!

Kanada – Białoruś

Faworyt jest tylko jeden i tutaj nie ma zupełnie wątpliwości, że Kanadyjczycy znajdą się w czwórce. Musiałoby się stać coś niewiarygodnego, żeby Białoruś zwyciężyła. Owszem Białorusini wygrali z USA, które potem zajęło pierwsze miejsce, jednak w dwóch pozostałych rywalizacjach z zespołami z topu nie dali rady. 0:7 z Rosją po bardzo słabym spotkaniu i po dogrywce 2:3 z Finami. O Kanadzie można by napisać mnóstwo pozytywnych rzeczy. W ostatnich pięciu latach na Mistrzostwach Świata padały trzy wyniku dwucyfrowe. Dwa z nich były w tym roku, oba ogarnęli Kanadyjczycy gromiąc Niemców 10:0 i Austriaków 10:1. Hokej ultra ofensywny, nastawiony na nieustanny atak niezależnie od wyniku jaki jest na tablicy w hali. Potencjał ogromny, sam Sidney Crosby, do tego w wybornej formie Tylor Hall, Matt Duchene, Jason Spezza czy Nathan MacKinnon. Siła Kanady rozkłada się na wszystkie formacje, więc Białorusini będą pod ciągła presją. Moim zdaniem utrzymanie koncentracji przez cały mecz będzie bardzo ciężkie, więc prędzej czy później Kanada po prostu odjedzie, jak prawie wszystkim drużynom na tych Mistrzostwach Świata. Jedynym mankamentem Kanady były gry w przewadze. Jednak z biegiem turnieju i to się unormowało. Obecnie osiem bramek w przewagach, procent wynoszący 32 wykorzystanych przewag. Białoruś w penalty killingu nie najgorzej na poziomie 80%. Jednak Białorusini potrafią zagrać na granicy faulu co może skutkować ostatecznie wykluczeniami. Co do typów to ruszamy większość w kierunku Kanady. Podstawowym over 6.5 bramki, za którym nie przemawia tylko mniej chęci Kanady przy większym prowadzeniu. Jednak odpoczynku mieli sporo, bo zagrali już o 12:15 we wtorek, cała środa, w czwartek też najwcześniej grają, potem znów piątek wolny. Chyba nie ma powodu odpuszczać i moim zdaniem zagrają na 100% możliwości. Z resztą w ich przypadku rzadko kiedy można mówić o jakimkolwiek odpuszczaniu. Oprócz overa w cały meczu dorzucam także over drużynowy na Kanadę po całkiem przyzwoitym kursie. Można jeszcze linię strzałów na bramkę na over, linia 60.5 do ogarnięcia. Kanada bez większych problemów może przekroczyć 40 strzałów, więc Białoruś jak dobije do 20 to linia pęknie bez problemu. Indywidualnie Matta Duchene’a, dobry kurs na podbicie, a jak ktoś lubi nieco bardzo sprecyzowane typy indywidualne to Jason Spezza z asystą w Doxxbet z super kursem 2.00.

Typy:
- Over 6.5 @2.10 – Unibet ✅
- Kanada Over 4.5 @1.60 – Unibet ✅
- Over 60.5 SOG @1.85 – Unibet ✅
- M.Duchene pkt @1.45 – Unibet ⛔
- J.Spezza asysta @2.00 – DOXXbet ✅

USASzwajcaria

Chyba oprócz Białorusi największa niespodzianka turnieju reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Bardzo odmłodzona ekipa, z resztą jak co roku osiągnęła tutaj wynik bardzo dobry. Mają szansę znaleźć się nawet w gronie czterech najlepszych ekip globu. Rywal w słabszej formie, ale zawsze groźny. Szwajcarzy grają tutaj poniżej swoich możliwości. Widać, że cała ekipa oprócz bramkarzy nie trafiła zbytnio z formą. I tutaj pojawia się światełko w tunelu dla USA, które może wykorzystać niemoc Helwetów. Ogólnie do samego typu na USA nie jestem jakoś specjalnie przekonany. Amerykanie nie grali źle, ale jakiegoś wielkiego polotu w ich grze też nie ma. Mimo przyzwoitego wyniku 22 bramek zdobytych ciężko mi powiedzieć, żeby zachwycali oni pod bramkę rywala. Jest kilku zawodników, którzy grają dobry turniej, ale gdyby ta grupa nie była taka słaba to nie wiem czy USA tak łatwo ogarnęłoby sobie pierwsze miejsce. Szwajcaria, kiedy przyszło grać z lepszymi drużynami nie błyszczała podobnie jak na początku turnieju. Kanada odprawiła ich, aż 2:7 jednak chyba warto już nie brać ich zbytnio pod uwagę, bo grają „galaktyczny” hokej. Ze Szwedami i Czechami powalczyli i doprowadzali do dogrywek i karnych. Stąd też mój pomysł, aby pograć handi w kierunku Szwajcarów. Moim zdaniem wynik będzie się tam kręcił koło remisu przez większość meczu, nie przewiduje też jakiejś kanonady strzeleckiej. Na under 5.5 słaby kurs, więc pobieram under 4.5 i handi +1.5 w kierunku drużyny europejskiej. Indywidualne typy w tym meczu odpuszczam, bo nie widzę nikogo wartego polecenia.

Typy:
- Under 4.5 @1.90 – Sportingbet ✅
- Szwajcaria +1.5 @1.60 – William Hill ⛔

SzwecjaRosja

Mecz nr 3 to spotkanie „Trzech Koron” ze „Sborną”. Największy hit ćwierćfinałowy i z pewnością jeden z głównych faworytów do medalu odpadnie już w fazie ¼. Przed mistrzostwami można było myśleć, że to Rosja będzie tutaj obok Kanady największym pretendentem do medalu. Gra Rosjan jednak na kolana nie rzuca. Grają dość pasywnie, ktoś powie, ok., ale strzelili 30 bramek? Dobra strzelili, tyle, że ta jakość ofensywna moim zdaniem nie stoi wcale z ilością zdobytych bramek. Czaruje trio z Sankt Petersburga Dadonov, Panarin i Shipachyov, ale inni zawodzą. Widziałem kilka meczów Rosjan i powiem nie przekonują mnie. Gdyby mieli łatwiejszego rywala, może Czechów, wtedy bym się zastanowił. Jednak dzisiaj całym sercem kibicowskim, ale i finansowo wchodzę w Szwedów. Szwecja gra naprawdę fajny turniej, przegrali tylko mecz z Kanadą, w którym i tak mocno postraszyli faworytów do złota prowadząc już 3:0! Potrafili ładnie rozgrywać krążek, mają kilku znakomitych specjalistów w dziedzinie hokeja na lodzie. Przede wszystkim większą ilość zawodników w formie. Obie reprezentacje mają problem z defensywą, a bramkarze po stronie szwedzkiej nie należą do czołówki światowej lekko mówiąc, a po stronie rosyjskiej jest problem z formą. Pierwsze co narzuciło mi się na myśl już we wtorek to over 5.5 w tym meczu. Widzę, że bukmacherzy mocno przysnęli z tym typem i do gry jest zarówno 5.5 jak i niższy 4.5. Idąc tokiem myślenia z początku analizy gram tez Szwedów, bo naprawdę moim zdaniem zasłużyli i sportowo wyglądają lepiej od Rosjan. Obie reprezentacje grają też bardzo efektywnie w przewagach, broniąc przy tym średnio. A Betsafe zaoferował typ na ilość bramek w wersji 1.5 w przewagach. Moim zdaniem bardzo fajny kurs do gry. Na koniec typy indywidualne, których w tym meczu do wyboru do koloru, będąc konsekwentnym idę w kierunku Szwedów Filip Forsberg i Oliver Ekman-Larsson z punktem. Do tego z underdogów typ na Ekmana-Larsson na asystę, z magicznym kursem 3.10 – ogromne value.

Typy:
- Over 4.5 @1.62 - Sportingbet ✅
- Over 5.5 @2.25 – William Hill ✅
- Szwecja ML @2.15 – Unibet ⛔
- Over 1.5 (bramki w przewagach) @2.13 – Betsafe ✅
- F.Forsberg pkt @1.65 – Unibet ⛔
- O.Ekman-Larsson pkt @1.75 – Unibet ✅
- O.Ekman-Larsson asysta @3.10 – DOXXbet ✅

FinlandiaCzechy

Na koniec pojedynek gospodarzy z Finami. Tutaj też faworyzowani są gospodarze turnieju, jednak ja spróbuje pograć w stronę Finów. Finowie zaczęli od sensacyjnego 1:5 z USA, potem jednak fińska maszyna niszczyła kolejnych rywali nie tracąc bramki w czterech kolejnych meczach! Na końcu wygrali po dodatkowym czasie gry z Białorusią i Rosją, dzięki temu po falstarcie mimo wszystko zakończyli zmagania na 2 miejscu w grupie. Fińska szkoła bramkarska znana jest na całym świecie od dawna, więc nie dziwią wyniki Finów. Nikt nawet nie zbliżył się do ich osiągnięcia w fazie grupowej. 9 straconych goli w 7 meczach to wyczyn nie lada, potwierdzający teorię o tym, że jak ktoś chce się nauczyć grać w defensywie to powinien uczyć się właśnie od Finów. A jeżeli Finowie zablokują dostęp do swojej bramki Czechom to jutro w Pradze może być bardzo smutny wieczór. Czesi z gorszymi rywalami sobie radzili, jednak z Kanadą czy Szwecją (mimo szalonej trzeciej tercji) zagrali naprawdę słabo przede wszystkim z tyłu. W czeskich mediach powtarzają ten znany już fakt, że ciężko Czechom w obronie z lepszymi rywalami. A Finowie należą do światowej czołówki. Może więcej gwiazd po stronie naszych południowych sąsiadów, może publika będzie fantastycznie dopingować ich drużynę, jednak sportowo Finlandia wypada klasę lepiej. Jeżeli Rinne i spółka zagrają w obronie to co potrafią to o strzelanie bramek przez Suomi się nie martwię, mają kilku znakomitych graczy. Pachnie w tym spotkaniu niespodzianką i podobnie jak Szwecji życzę chłopakom z Finlandii awansu, bo po prostu zasłużyli i mają ku temu argumenty. Podobnie jak w meczu USASzwajcaria liczę na nieco mniejszą ilość goli, kurs na under 4.5 nie powala, ale wydaje się rozsądnym typem. Do tego polecam Finów do awansu, zaś z indywidualnych zdobyczy Barkova z Jokinenem na punkt oraz obu panów w wersji z asystą.

Typy:
- Under 4.5 @1.77 – Pinnacle ⛔
- Finlandia ML @1.90 – Sportingbet ⛔
- A.Barkov pkt @1.80 – Unibet ✅
- J.Jokinen pkt @1.72 – Unibet ✅
- A.Barkov asysta @2.50 – DOXXbet ⛔
- J.Jokinen asysta @2.50 – DOXXbet ✅
I oby dzisiaj po meczach można powrzucać sporą ilość zielonych plusów ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +67
jozzy22 568,4K

jozzy22

Użytkownik
KAnada - Białoruś
Typ: BTS Kurs: 2.90 STS
Tak jak wyżej pisze Pietaszek89 skończyły się żarty. Kanada największy faworyt całych mistrzostw. 7 meczów i komplet zwycięstw tak więc i dziś nie można wróżyć nic innego ale znalazłem ciekawą opcje: BTS kurs 2.90. Myśle,że śmiało można się w to pakować. Łotwa,Szwajcaria,Francja były w stanie strzelić Kanadzie więc dlaczego mieliby tego nie zrobić Białorusini?!W tej fazie już nie ma kalkulacji tak więc licze,że Białorusini choć raz ukłują faworytów!
Wynik:
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
KAnada - Białoruś

Typ: BTS Kurs: 2.90 STS

Tak jak wyżej pisze Pietaszek89 skończyły się żarty. Kanada największy faworyt całych mistrzostw. 7 meczów i komplet zwycięstw tak więc i dziś nie można wróżyć nic innego ale znalazłem ciekawą opcje: BTS kurs 2.90. Myśle,że śmiało można się w to pakować. Łotwa,Szwajcaria,Francja były w stanie strzelić Kanadzie więc dlaczego mieliby tego nie zrobić Białorusini?!W tej fazie już nie ma kalkulacji tak więc licze,że Białorusini choć raz ukłują faworytów!

Wynik:
Znalazłeś kolejną pomyłkę, których w STS-ie można trochę znaleźć :razz::razz:. Na plus 1,5 bramki na drugą drużynę, czyli Białoruś jest 2,20!!!, a na to, że obie strzelą 2,90!!!. Ewidentny błąd, oby nie zrobili z tego zwrotu!
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Analizując ćwierćfinałowe spotkania przede wszystkim skupiłem się na wyłapaniu dobrych kursów, gdyż ewidentnie bukmacherzy w kilku przypadkach za mocno zasugerowali się wynikami fazy grupowej. I tak po pierwsze primo:

Kanada - Białoruś Typ: Białoruś +3.5 AH @ 2.10 WilliamHill
9:0 ⛔
Kanada - Białoruś Typ: Poniżej 6.5 gola @ 1.87 Pinnacle 9:0 ⛔

Bukmacherzy zdecydowanie dali się oczarować Kanadzie walącej po 10 bramek w spotkaniu. Jednak hej zaczyna się faza play-off i nikt z otwartą przyłbicą nie będzie atakował bez umiaru. Raz, że Białoruś o wiele lepiej broni niż tacy Austriacy, czy Niemcy, dwa w ataku mają o wiele więcej do zaoferowania. Przed mistrzostwami nie byłem przekonany do reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów. Jednak turniej pokazał, iż przygotowali bardzo zgrany i zdyscyplinowany team. Dlatego też nie wierzę w pogrom i że Kanada wygra różnicą więcej niż trzech bramek. Co więcej wątpię by bramki sypały się, jak z rogu obfitości. Białorusini będą na pewno schowani za podwójną gardą, zaś Kanadyjczycy nie powinni zbytnio się odsłaniać w obawie przed ich kontrami.
Po drugie primo:
USA - Szwajcaria Typ: Powyżej 5.5 gola @ 3.08 Pinnacle 3:1 ⛔
USA - Szwajcaria Typ: Szwajcaria moneyline @ 2.90 Bet365 3:1 ⛔

Szwajcarzy choć wyszli z grupy z ostatniego miejsca, to trafili chyba najlepiej jak mogli. Śmiem bowiem twierdzić, że amerykańska reprezentacja jest zbyt mało doświadczona by osiągnąć tu jakiś spektakularny sukces. Po zaskoczeniu Finów i Rosjan, gdy rywale się poznali na stylu gry USA było już znacznie gorzej. Porażka z Białorusią, męki ze słabą Słowacją i niziutkie zwycięstwa nad Danią i Słowenią. Ok Szwajcarzy nie mają za sobą jakichś wybitnych wyników grupowych, ale pamiętać trzeba, że w MŚ Helweci wygrali trzy z ostatnich czterech spotkań z Amerykanami. Co więcej wątpię by spotkanie miało mieć aż tak underowy wymiar, jak to widzą bukmacherzy, zaś kurs na over 5.5 to już zdrowa przesada. Młody bramkarz USA robił furorę na turnieju, ale już starcia z Białorusia, czy Słowacją pokazały, że ich obronę da się bezproblemowo sforsować.
Po trzecie primo:
Szwecja - Rosja Typ: Rosja [zwycięstwo w regulaminowym czasie gry] @ 2.30 WilliamHill 3:5 ✅
W starciu takich hegemonów bez wątpienia zadecydują niuanse, a te przemawiają na korzyść Rosjan. Przede wszystkim rzuciła mi się w oczy kapitalna dyspozycja Sbornej podczas gry w przewadze, a chyba nie muszę nikomu udowadniać, jaki jest to ważny element hokejowego rzemiosła. Po wtóre indywidualności w ofensywie. Tarasanko, Malkin, Mozyakin czy młody ale i niebywale zdolny Panarin to zawodnicy, którzy ciągnę grę w ataku Rosjan. Po drugiej stronie jest Forsberg i długo długo nic. Jeśli Szwedzi wierzą, że wygrają dzięki obronie, to mam szczere wątpliwości, gdyż umiejętności Bobrowskiego stawiam nad tymi reprezentowanymi przez Enrotha, czy Nilssona.
Po czwarte primo:
Czechy - Finlandia Typ: Powyżej 5 goli @ 2.87 Pinnacle 5:3 ✅
Ja wszystko rozumiem play-offy, kapitalny Rinne w bramce i cztery wygrane Finów do zera, ale 2.67 na over 5.0 w hokeju to naprawdę szczodra oferta. Czesi grają przed własną publicznością więc na pewno z ich strony należy się spodziewać ataków z pasją. Finowie również sroce spod ogona nie wypadli i zapewne też coś ustrzelą. Nie wykluczam, że o powodzeniu tego typu może zadecydować jakiś empty net goal strzelony przy stanie 3:2 [dla której drużyny nie podejmuję się wytypować, gdyż dla mnie to typowy coin toss].
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Zaczynamy grę o wszystko ????
Panowie już sporo napisali na temat każdego ze spotkań, więc co ja biedny żuczek mogę dodać. Odniosę się do ciekawych opcji, które zostały już zaproponowane, a które sam z chęcią bym polecił.
W spotkaniu Kanada - Belarus bardzo podoba mi się hendi w stronę Białorusi, linia 3,5 ⛔ to naprawdę wysoka linia, a nie dajmy się zwariować, ale Białorusini to nie jest reprezentacja pokroju Niemiec czy Austrii, Białorusini pokazali na tych MŚ że mają bardzo dobrą drużynę i samo wyeliminowani Słowaków jest już sporym zaskoczeniem dla kibiców, ale patrząc realnie to na pewno bardziej ten awans należał się Białorusinom niż Słowakom, którzy zawiedli na całej linii. Białoruś nie ma tu nic do stracenia, nie są faworyetm więc będą grać bez presji o jak najlepszy wynik. &quot;Walec&quot; jest w wielkiej formie, ale nie uważam że Kanada zdominuje Białorusinów tak bardzo. Zwycięstwo w punkt czyli 3 bramkami nie wykluczone, chociaż uważam że różnicą maks 2 bramek zakończy się ten pojedynek.
Idąc dalej zatrzymam się przy USA - Swiss i tutaj under 4.5 ✅ jak najbardziej popieram. Owszem linia dość marna, ale biorąc pod uwagę fakt iż jest to ćwierćfinał to myślę że 4 bramki to maks, a nie zdziwi mnie tu remis 1:1 bądź 2:0 dla USA. Szwajcarzy w grupie zdobyli zaledwie 12 bramek, gdzie każda inna ekipa z 8 najlepszych zdobyła pod 20, to świadczy o tym że skuteczność jak i ofensywa w ekipie Helwetów jest na bardzo słabym poziomie. Dokładając do tego nieźle zorganizowaną obronę USA oraz nieźle spisującego się goalie, myślę że Szwajcarzy zostaną szybko pozbawieni złudzeń.
Na koniec punkt Ekmana-Larssona ✅w meczu z Rosją. Bez dwóch zdań jest to hit dzisiejszego dnia i będzie to wspaniałe widowisko. O obrońcy Trzech Koron już pisałem dlatego nie będę powielał. Warto jednak dodać że jest on jednym z 4 najskuteczniejszych graczy na tych MŚ z dorobkiem 11 pkt. Więc czy trzeba tu coś dodawać ? myślę że nie ma sensu ;)
Dziękuje Panowie za rewelacyjną aktywność i oby tak do końca MŚ :!: Świetny temat i duuuuuż mega typów :grin: ????
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
Już za kilkanaście minut wielki mecz w Ostravie. Ciężko wytypować kto wygra, ale na moje kilku bramek w tym spotkaniu można się spodziewać.
Warto jednak według mnie pograć over samych Rosjan, którzy pomimo tego, że nie grali w każdym spotkaniu grupowym tego czego niektórzy od nich oczekiwali to jednak jak przyszło co do czego to ten błysk w ich grze ofensywnej było widać. Tak naprawdę o sile Sbornej przekonamy się dopiero w dniu dzisiejszym, bo w grupie to można sobie było jeszcze 2 czy 3 mecze zagrać na pół gwizdka czy odpuszczać po wyższym prowadzeniu ale w PO już trzeba pokazać w pełni swój potencjał a ten w ofensywie niewątpliwie jest. A Trzy Korony przeciwko solidniejszym ekipom wcale w defensywie nie błyszczały tracąc w grupie 19 bramek. Do takich słynących z dobrej defensywy Finów, na których bramkę Sborna potrafiła oddać 34 strzały nieco im jednak im brakuje i wątpię by dziś tak nagle mieli się w tym aspekcie poprawić.
Myślę, że dziś znowu będzie można liczyć na trio Panarin - Dadonov - Shipachyov a i ktoś z gwiazd z NHL coś dołoży.
Rosja over 2.5 @1.70 ✅ marathon
Rosja over 3.0 @2.20 ✅
Dodatkowo na zawodników:

Shipachyov
strzeli gola @4.00 betsson ⛔
Oscar Moller over 0.5 punktu @1.80 ⛔
Jak ktoś nie ma konta w marathonie to za chwilę będzie mógł overy Sbornej pograć na b365 live.

W spotkaniu Czechy - Finlandia pogram awans Finów. W play - offach zazwyczaj lepiej wypadają ekipy z lepszą defensywą i obsadą bramki a w tym aspekcie o wiele lepiej wygląda Finlandia.
Finlandia OT @1.90 pinek ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Finlandia - Czechy
Gospodarze podejmą w ostatnim dzisiejszym ćwierćfinale ekipe Suomi. No cóż pewnie nie tak wyobrażali sobie turniej przed swoją publiką. Składy obu zespołów w mojej ocenie są dosyć zbliżone, jednakże jeśli chodzi o bramkarzy to Rinne zdecydowanie góruje nad swoim czeskim odpowiednikiem. Pavelec zawsze swoje puszcza i tak będzie również tym razem. Przy niekorzystnym wyniku Szwedów z Rosją, Suomi bedą w półfinale bronić honoru ekip Skandynawskich. Dziś jestem przekonany, że Czechów nie rozbija, ale za to wygrają dosyć pewnie w czasie regulaminowym. Gospodarze kończą turniej.
Finlandia 60&#39; 2,40 Unibet
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Pary półfinałowe:

:hokej: :hokej: Kanada - Czechy
Rosja - USA


Dokładnie podobny scenariusz widziałem jeszcze przed ćwierćfinałach, mam jeszcze Kanadę w grze żeby wygrali całe MŚ przed turniejem @ 4,20 i na samą myśl morda mi się cieszy widząc Kanadę w jakim są gazie. Czesi natomiast tak samo jak Kanadyjczycy spotykają się w tym turnieju po raz drugi, ale żeby jakiekolwiek szanse dla gospodarzom Mistrzostw miały miejsce to trzeba na prawdę się dużo napocić. Kanada nie pozwoli w żadnym stopniu. Kanada tu poluje po złoto. Miażdżą każdego, nie ma znaczenia kto jest po drugiej stronie. Ich gra może się podobać i to bardzo, bo taką właśnie Kanadę uwielbiam oglądać. Czesi dzisiaj wygrali z Finami, ale z Kanadą tak jak napisałem wcześniej nie będą mieli dużo do powiedzenia z Kanadą. Drugie spotkanie, całkiem ciekawe. Ruskie z USA. Jeszcze przed turniejem, nikt się nie spodziewał że Ameryka, w takim składzie dotrze do półfinału. A tu miłe zaskoczenie. Grają konsekwentnie i jak widać są na &#39;głodzie&#39; Też gra młodych graczy z USA może się podobać. Dziś pokonali mizerną Szwajcarię co bardzo cieszy, bo cały turniej Szwajcaria grała według mnie piach. Już nawet Francuzi lepsze wrażenie w mojej opinii zrobili. Ruskie pokonali Szwedów, co było dla nich również dobrym sprawdzianem czy sobie poradzą bez szwanku. Jak widać nie stracili głowy i są w półfinale. Raczej będą w finale, ale kto wie co pokaże USA. Na pewno broni nie złoży. Mecze po jutrze :!: (16 Maj) będzie się oglądało. Liczę, na Kanadę w tym turnieju i to bardzo, Czechów ponownie odprawią z kwitkiem kwestia tyle iloma bramkami ;). Seguina, dzisiaj poniosło z bramkami ale to dobry znak. Cały roster w Kanadzie gra prawilne zawody, więc żeby ktoś ich powstrzymał, to chyba w następnym wcieleniu....
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
Ćwierćfinałowe emocje za nami. Byliśmy świadkami pięknych wieczornych meczów obfitujących w wiele zwrotów akcji. Rosja pomimo tego, że prowadziła 3-0 to potem nieco spuściła z tonu i Szwedom udało się doprowadzić do wyrównania, ich radość jednak nie trwała zbyt długo bo chwile później odpowiedziała Sborna i to oni ostatecznie znajdą się w 1/2. W drugim pojedynku również sporo bramek czego mało kto się spodziewał przy obecnej dyspozycji Rinne jak i fińskiej defensywy. Czesi jednak pokazali, ze u siebie są mocni i po wielu zwrotach akcji ostatecznie udało im się awansować do półfinału. Wielki mecz Jagra, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zanotował asytę. Można śmiało w tym momencie powiedzieć, że tym turniejem godnie zakończy reprezentacyjną karierę.
W popołudniowych starciach górą byli Amerykanie a potem Kanadyjczycy, którzy kolejny raz niczym walec zmiażdżyli rywali aplikując im aż 9 bramek.
W 1/2 więc zobaczymy po raz kolejny starcia pomiędzy USA i Rosją oraz Kanadą i Czechami. W grupie lepsi okazali się Amerykanie i Kanadyjczycy. Czy Rosjanie będą w stanie się zrewanżować za tamtą porażkę? Czy Czesi będą w stanie wywalczyć awans? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę, ale ja osobiście uważam, że wygrają faworyci i w finale zobaczymy mecz Kanada - Rosja. Sborna już wie czego ze strony Amerykanów się spodziewać i na pewno nie zlekceważy ich tak jak to miało miejsce w meczu grupowym a Czesi musieliby wspiąć się na wyżyny umiejętności by pokonać fenomenalnie spisujących się na tym turnieju Kanadyjczyków.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Ćwierćfinały nie zawiodły, poza meczem Uesej każdy kolejny to solidna dawka bramek i emocji, no może z pominięciem meczu Kanada - Belarus...
Największe zaskoczenie dla mnie to postawa gospodarzy, którzy pokonali Finów. Jaromir Jagr to na pewno postać numer jeden ćwierćfinałów, w Czechach nie dość że jest to hokejowy bóg, to jego kolejne bramki i asysty wprawiają w ekstazę publikę, inna sprawa że Jagr pisze piękną historię jeśli chodzi o MŚ. Z pewnością meczem numer jeden i zwrotem akcji był mecz Szwecja - Rosja, Rosjanie mimo prowadzenia 0:3 dali się dogonić, ale w końcu sprawy w swoje ręce wziął Gino Malkin, który zdobywając 2 brami, a przede wszystkim tą na 3:4 dał Rosjanom zwycięstwo. Szkoda Szwedów ale nie oszukujmy się nie była to drużyna na walkę o złoto, Rosjanie wręcz przeciwnie. Cieszę się że to Rosja zagra z USA bo to będzie bardzo trudny mecz do wytypowania, może i Rosjanie znają słabe strony USA ale nie zapominajmy jak wyglądał mecz w grupie gdy ekipa Jankesów wręcz &quot;latała&quot; po lodzie a Sborna powolna i bez życia.
Na koniec Kanada i kolejny &quot;gang bang&quot;, nie wierzyłem, ale jednak przepaść jest wielka, Tyler Seguin kolejny raz pokazał co to znaczy świetny sezon w NHL, nie dziwi mnie wcale że najlepsi punktujący Kanady to Hall, Spezza czy Eberle, no i najlepszy strzelec Seguin, wszyscy ci gracze mieli świetny sezon w NHL i ma to przekładnie na MŚ. Ogółem taką reprezentację chce się oglądać, Kanadyjczycy są po prostu lepsi o kilka poziomów, czy ktoś może ich powstrzymać ? Na pewno spotkanie z Czechami będzie trudne bo to gospodarz i różnie bywa, ale przy takiej mocy nikt nie powinien mieć obaw, Rosja ? ok Gino czy Tarasenko mogą postawić się Kanadzie, ale Klonowe Liście mają tak kapitalny roster że nie zdobycie złota przez tą ekipę będzie wielkim szokiem. Kolejne mecze w sobotę ;)
Kanada - Czechy 15:15
Rosja - USA 19:15
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom