>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata 2023 (15.04-1.05.2023)

psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mistrzostwa Świata 2023
15 kwietnia - 1 maja 2023


Snookerowe Mistrzostwa Świata już po raz 47. zostaną rozegrane w świątyni snookera, czyli Crucible Theatre w angielskim Sheffield w dniach 15 kwietnia - 1 maja 2023 roku. Format mistrzostw od dekad pozostaje bez zmian: najlepszych 32 graczy świata (czołowa 16-tka rankingu plus 16 kwalifikantów) będzie rywalizowało o jedno z najcenniejszych trofeów w sporcie, a także o rekordową (choć równą jak w roku poprzednim) pulę nagród sięgającą 2,395,000 funtów, w tym 500,000 funtów dla przyszłego mistrza świata. Wszystkie 17 dni turniejowych zmagań będą transmitowane na antenach Eurosportu.

3365789-68796048-2560-1440.jpg

Obrońcą tytułu jest Ronnie O'Sullivan, który w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza świata już po raz siódmy, pokonując w finale Judda Trumpa (18-13). W tym sezonie Ronnie gra w kratkę, ale akurat on w każdych zawodach w których biuerze udział zwykle jest faworytem i nie inaczej będzie również teraz. Tym bardziej że cała czołówka prezentuje formę bardzo nieregularną, a to otwiera szanse przed nowymi pretendentami do tytułu. Może w tym roku poznamy zupełnie nowego mistrza świata? A to wszystko sprawia że tegoroczne Mistrzostwa mogą być wyjątkowo ciekawe.

Ale zanim dojdzie do turnieju głównego najpierw muszą być rozegrane kwalifikacje do MŚ. W tym roku zostaje format kwalifikacji z poprzedniego roku, który uległ małej modyfikacji w stosunku do tego co było w poprzednich latach. Otóż zawodnicy spoza czołowej szesnastki rankingu światowego oraz zaproszeni amatorzy będą musieli przejść przez czterorundowe eliminacje, które wyłonią 16 zawodników zakwalifikowanych do udziału w fazie głównej mistrzostw. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 3–12 kwietnia 2023 roku w English Institute of Sport w Sheffield. Wszystkie mecze kwalifikacji rozegrane będą w formacie do 10 wygranych frejmów (best of 19), mecze podzielone na 2 sesje.


Format kwalifikacji
Drabinka kwalifikacji
Format turnieju głównego
Drabinka turnieju głównego
Livescore


Nie masz konta w Betfan ?
Nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x200.png

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
Ostatnia edycja:
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
A. Petrov - S. Moody
(poniedziałek, godz. 11)

Typ: 1 (-1,5)
Kurs: 1.90
Stawka: 5/10


O 16-letnim obecnie Moodym zrobiło się głośno, gdy rok temu w Shoot-Outcie pokonał w pierwszej rundzie Lu Ninga, zdobywając z miejsca sympatię publiki. Po tym grał wyłącznie w QS i QT, ostatnimi czasy pokazując się na turnieju na 6 czerwonych. Zaprezentował się godnie - w grupie zdołał urwać dwa frejmy Ronniemu O'Sullivanowi, dwa frejmy Jimmiemu Robertsonowi i jednego Wattananie. Czołówka snookera opiewa jego predyspozycje, wieszcząc mu świetlaną przyszłość, niemniej - wiadomo, w ilu już zawodnikach w młodym wieku widziano czempionów, później zaś okazywało się, że nie sprostali oni oczekiwaniom. Tym razem Moodyemu przyjdzie mierzyć się z 26-letnim Estończykiem, który od tego sezonu uzyskał status profesjonalisty dzięki ograniu w finale jednego z turniejów będących przedsionkiem do mejn turu Bena Mertensa (a więc bardzo dobrego rywala). Na odbywających się w tym roku zmaganiach na 6 czerwonych Petrov wstydu nie przyniósł - wprawdzie nie wyszedł z grupy, ale pokonał nieobliczalnego Akaniego, powalczył z Perrym (3:5), uzyskał dwa frejmy w starciu z Markiem Williamsem. Wcześniej Petrov nadspodziewanie dobrze zaprezentował się w eliminacjach do UK Championship, pokonując m.in. Page'a i G. Wilsona. Potencjał więc w tym gościu tkwi. Przed pierwszym spotkaniem kwalifikacyjnym Estończyk nie zasypia gruszek w popiele, sparując z Fanem Zhengyi i Jamiem Clarkiem. Idę w kierunku, że na dystansie do aż 10 frejmów górę weźmie obycie z większymi turniejami i doświadczenie Estończyka połączone z tym, że jego umiejętności predysponują go do wygrywania (tu co najmniej różnicą dwóch frejmów) z - choćby świetnie rokującymi - zawodnikami pokroju Moodyego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +665
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tak oglądam teraz chwilę Dechawata z tą młodą Tajką.. i jeśli on awansuje (co nie jest takie pewne, na razi 8-5 i przepychanka z następnej partii) to w następnej rundzie trzeba musowo grać na jego rywala, kimkolwiek by był i to chyba nawet z dużym handicapem. To co gra Poomjaeng to nie jest nawet dobry poziom amatorski. Przecież rywalka mu daje pograć że hej, a on ma problem żeby 50tkę zrobić z układu treningowego. Tajka gra fajnie, ale jeśli on się męczy z taką zawodniczką to z przeciętnym zawodowcem będzie pogrom.
 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
James Cahill - Stephen Hendry
Wynik po 4 frame’ach: James Cahill @ 1,60 3-1
Wynik handicap: James Cahill -4.5 @ 1,60 10-4
Wynik handicap: James Cahill -5.5 @ 2,00
Betclic

Wyjątkowe zestawienie, bo zmierzą się wujek (Stephen Hendry) z siostrzeńcem (James Cahill). Obaj mają status zawodowca, tylko że Hendry tour card dostał w specjalnym trybie, by uhonorować legendy snookera z przeszłości (razem z nim dostali je również Jimmy White i Ken Doherty) i trzeba powiedzieć, że bardzo skromnie nią dysponuje. Ledwie 3 mecze rozegrane w tym sezonie, wszystkie przegrane sromotnie i w sumie tylko jeden wygrany frejm, rywale nie byli słabi (Joyce, Anda, Stevens), ale też daleko od czołówki i na ich tle było widać różnicę kilku klas, a nieregularność aż biła w oczy. Po prostu Hendry po zakończeniu kariery ma się czym zająć w życiu i snooker już dawno nie jest dla niego priorytetem. Mało startuje, pewnie z uwagi na świadomość swojej kiepskiej formy przez co mu trochę pewnie szkoda rozmieniać swojej legendy 7-krotnego mistrza świata by dostawać baty od przeciętniaków. Ostatnio w ogóle nie zgłaszał się do turniejów, MŚ to pewnie turniej z którego trudno zrezygnować, a że tak się złożyło że trafił w drabince na swoje siostrzeńca to ma szansę pomóc mu w ten sposób że właśnie wystartuje, bo każdy kto by wszedł w jego miejsce byłby trudniejszym rywalem od niego samego. Cahill to przeciętniak, ale jednak miewał momenty, w tym również ostatnio w WST Classic gdzie doszedł do 4 rundy i po drodze ograł Hicksa (4-1) Murphyego (4-3) i Hamiltona (4-2) i dopiero Carter znalazł na niego sposób ale po wyrównanym meczu (4-3). Dlatego, abstrahując od rodzinnych koligacji, to dzisiaj ma na przeciwko sobie dawno nie grającego weterana i jest bardzo mocnym faworytem, nie powinno być problemu z łatwą wygraną.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1314
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Michael White ma szansę skraść szoł. Nigdy nie byłem dobrego zdania o jego psychice ale dzisiaj to już przesada. Wydawałoby się że mecz z Aaronem Hillem nie powinien być dla niego wielką przeszkodą ii po 2 pierwszych frejmach faktycznie tak to wyglądało, White wbił 2 wysokie brejki 89, 80, szybkie 2-0, ale.... Potem przegrał 7 frejmów z rzędu, po pierwszej sesji 2-7 i praktycznie żadnych szans na powrót, za to spore że Hill dojedzie wieczorem na sucho i wygra 10 frejmów z rzedu i cały mecz.

Zresztą w ogóle dzisiaj dogi trzymają się mocno, Boiko ma spore szanse na awans, prowadzi 6-3, a Carrington wygląda bardzo przeciętnie, wszystkie 3 frejmy wygrał wykradając partię.

Ta sama sytuacja z Greenem który prowadzi 6-3 z Lilleyem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +240
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tak oglądam teraz chwilę Dechawata z tą młodą Tajką.. i jeśli on awansuje (co nie jest takie pewne, na razi 8-5 i przepychanka z następnej partii) to w następnej rundzie trzeba musowo grać na jego rywala, kimkolwiek by był i to chyba nawet z dużym handicapem. To co gra Poomjaeng to nie jest nawet dobry poziom amatorski. Przecież rywalka mu daje pograć że hej, a on ma problem żeby 50tkę zrobić z układu treningowego. Tajka gra fajnie, ale jeśli on się męczy z taką zawodniczką to z przeciętnym zawodowcem będzie pogrom.
Matthew Stevens - Dechawat Poomjaeng
Handicap: Matthew Stevens -3.5 @ 1.58 10-8
Handicap: Matthew Stevens -4.5 @ 1.87
Prowadzenie po 4 frejmach: Matthew Stevens @ 1.78 3-1
Betcris

Typ przeciwko Poomjaengowi, który w pierwszej rundzie zaprezentował poziom kobiecego snookera, i to dosłownie. Grał jak równy z równym ze swoją rodaczką, Tajką Mink Nutcharut. Wygrał 10-7 i naprawdę nie było widać różnicy na jego korzyść, w pewnym momencie pozwolił rywalce, zwykle swoimi banalnymi pudłami, wygrać 3 frejmy z rzędu i wrócić do meczu z 8-4 na 8-7, dopiero później udało mu się jakoś wyszarpać 2 frejmy i zamknąć mecz. Z taką formą Poomjaeng nie ma czego szukać w meczu przeciwko ogarniętemu zawodowcowi, a co dopiero weteranowi Stevensowi który ciągle ma smykałę do budowania brejków. A dzisiaj powinien mieć dużo łatwych szans do punktowania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +365
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Julien Leclercq - Ben Mertens
Handicap: Julien Leclercq +2.5 @ 1.45 6-10
Handicap: Julien Leclercq +1.5 @ 1.71
Zwycięzca meczu: Julien Leclercq @ 2.06
Betcris

Małe belgijskie derby w kwalifikacjach do MŚ. Szczerze mówiąc trochę nie rozumiem niewielkiego, ale jednak, faworyzowania w tym zestawieniu Mertensa. Ma niższy ranking, a co ważniejsze, w ostatnich miesiącach to Leclercq prezentował lepszą formę, włącznie z finałem ShootOuta. Ja wiem że to format nieco cyrkowy itd. ale punkty rankingowe są jak najbardziej prawdziwe i tym finałem Leclercq zapewnił sobie miejsce w tourze, a przede wszystkim duży zastrzyk pewności siebie, co jest naprawdę sporo dla takiego porspekta. Bo że obaj mają talent, potrafią wbijać to pewne. Mertensa już mogliśmy oglądać jak był jeszcze dzieckiem, kiedy 14-15letni dostawał dzikie karty i prezentował się jako następca Brecela. Ale przez te parę lat było o nim trochę cisze, z małego dzieciaka wyrósł dryblas, ale z grą bywa róznie. Myślę, że na ten moment to miejsce nr 2 wsród Belgów należy już do właśnie Leclercqa.
 
Ostatnia edycja:
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Ciekawa i bardzo rzadka sprawa wystąpiła w meczu Grace'a z Seanem O'Sullivanem.

Otóż O'Sullivan w 3 frejmie wyczyścił stół wbijając wszystkie czerwone z czarnymi. Normalnie to oznacza brejk maksymalny 147.
Niestety w tym przypadku miał dużego pecha, bo przy wbijaniu 10 czerwonej wpadły 2 czerwone, więc tym samym brejk po całkowitym czyszczeniu z czarnymi wyniósł "tylko" 140.
Wielka szkoda, bo najwyższy brejk turnieju to 15k funtów, a kwale też się liczą, a taki maks to mógłby to spokojnie zapewnić.

 
Ostatnia edycja:
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Myślę, że jeśli chodzi o niespodzianki w poprzednich kilku dniach to było ich sporo i pewnie kolejne są tylko kwestią czasu. Z dzisiejszych meczów szansę na trudną przeprawę faworytów widziałbym w tych zestawieniach.

N. Saengkham - M. O'Donnell
Wynik handicap: M. O'Donnell +3.5 @ 1,72 10-6
Zwycięzca meczu: M. O'Donnell @ 3,40

O'Donnell już w tym tygodniu komfortowo ograł Fu (10-5) i White’a (10-4), bardzo solidna gra bo i bardzo solidny zawodnik, nie wiem jakim cudem ma teraz status amatora, ale na pewno nie gra jak amator. Nie jest efektowny, dobrze się czuje w grze taktycznej, myślę, że w kieszeni z dwoma zwycięstwami może być trudnym orzechem do zgryzienia dla Saengkhama.

X. Guodong - A. Zhang
Wynik handicap: A. Zhang +2.5 @ 1,75 5-10
Zwycięzca meczu: A. Zhang @ 2,60

Typ przeciwko Guodongowi, który jest pod formą od miesięcy. Zhang też nie żaden wirtuoz, ale ostatnie tygodnie są dla niego korzystne. Całkiem dobry występ w WST Classic, gdzie doszedł do 2 rundy przegrywając dopiero w deciderze (3-4) z późniejszym zwycięzcą Selbym. Wcześniej dobry run w MŚ na 6 czerwonych (ćwierćfinał), a już w tych kwalach szybko sprowadził na ziemie nastoletnią nadzieję angielskiego snookera Moodyego (10-3) wbijając mu 7 brejków 50+ w tym jedną setkę. Kursy wystawione głównie na podstawie rankingu a nie aktualnej formy, stąd coś w stronę doga może okazać się opłacalne.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +372
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jimmy Robertson - Ben Mertens
Handicap: Ben Mertens +2.5 @ 1.70 10-6
Handicap: Ben Mertens +1.5 @ 2.13
Zwycięzca meczu: Ben Mertens @ 2.43
Betcris

Typ przeciwko Jimmy’emu Robertsonowi który w ostatnim czasie jest bardzo pod formą. Trzy ostatnie mecze to bolesne porażki w tym 2 z dołami rankingu 3-4 z Egipcjaninem Ibrahimem i 3-4 z Kleckersem. Mertsensowi brakuje doświadczenia, ale akurat ma smykałkę do wbijania i budowania brejków, a coś mi mówi że tak grający Robertson będzie generował sporo dobrych szans dla rywala.
 
Ostatnia edycja:
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Noppon Saengkham - Zhang Anda
Handicap: Zhang Anda +3.5 @ 1.50 10-9
Zwycięzca meczu: Zhang Anda @ 2.57
Najwyższy "brejk" w meczu: Zhang Anda @ 2.20 117-127
Betcris

Myślę, że Anda w tych kwalifikacjach pokazał wystarczająco dużo dobrego snookera żeby go widzieć przynajmniej równorzędnym rywalem dla Saengkhama. Dwa komfortowe zwycięstwa, zwłaszcza nad Guodongiem (10-5) jest cenne, ale najważniejsze że forma przyszła w najlepszym momencie. W tym meczu Anda wbił 3 setki (125, 127, 102) i jedną prawie setkę (92) plus kilka 50tek, które zawsze robią różnicę. W poprzednim meczu też punktował aż miło, 7x 50tek w tym setka. Dlatego typ na wyższy brejk Chińczyka wydaje się kuszący, bo Saengkham aż tak nie punktował i generalnie wydaje się być daleki od swojej najlepszej formy która dała mu parę miesięcy temu półfinał World Grand Prix. Dlatego w tym zestawieniu stawiam na doga.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiaj i jutro tzw Judgement Day, czyli ostatnia runda kwalifikacji która wyłania tych którzy wystąpią w turnieju głównym MŚ.

Można go oglądać na kanale World Snooker Tour, gdzie jest prowadzona snookerowa multiliga, z profesjonalnym komentarzem, przełączają się z jednego stołu na drugi itd. Polecam

 
Otrzymane punkty reputacji: +114
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
O co Tu chodzi?
"Donaldson withdrew after four frames citing health reasons."

Tutaj link do info.
https://www.snooker.org/res/index.asp?template=22&season=2022

Donaldson wycofał się po 4 frejmach ze względów zdrowotnych. Ponoć jakąś ostra reakcja na jakąś szczepionkę. A przynajmniej tak coś mówili w komentarzu w transmisji na kanale YT World Snooker Tour
Myślę, że można się kłócić z bukiem o zwrot za ten typ. Ale jak zwykle zalezy to od buka.

 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
O co Tu chodzi?
W betclicu początkowo rozliczyli jako przegraną (grałem over), ale po napisaniu do nich na czat, podaniu info, linku itd. to od razu zmienili na zwrot. Więc tak jak mówiłem, kłocić się można, ale to od danego buka zalezy czy uwzględni. Szanse raczej spore, bo snooker to jednak niszowy rynek, więc wielkiej straty dla buka nie będzie.
 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Ja zagrałem w sts +15,5 nie wiem jak tam się klucic bo w punkcie grane.. coś podpowiesz..
Oj nie mam zielonego pojęcia, w punkcie stacjonarnym to ja nie byłem od 10 lat, bo zamknęli u nas chyba własnie jakoś wtedy. Mysle że można popytać na czacie u nich, przedstawić sytuację itd. Bo przecież te kupony czy stacjonarne czy internetowe to są rozliczane z tego samego systemu komputerowego, ktoś wprowadza wyniki i potem na tej podstawie kupony są rozliczane. Ale pewności nie mam.

A rozliczyli już ten kupon? Bo może rozliczą jak zwrot i problemu nie będzie.
 
T 56,4K

Tommmy

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Brecel - Walden
Typ: Brecel
Kurs: 1,60
Buk: Fortuna


Stawiam na jednego przedstawiciela Europy kontynentalnej - Brecela. Obydwaj zawodnicy po 3 zwycięstwa w tourach na 6 występów, ale Brecel 12 lat młodszy. Belg w zeszłym roku dwa finały, w 2021 również. Jest młody ambitny i perspektywiczny. Walden już po 2 meczach w kwalifikacjach, ale formą nie zachwyca, w finale ciasno 10-9, ostatni sezon nie najlepszy.

 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zapraszam do konkursu z okazji MŚ w Snookerze!
660zł w puli nagród od BetX!


Można dołączyć w każdej chwili!
Nie ma punktów ujemnych za nietrafione typy!



 
Otrzymane punkty reputacji: +881
Do góry Bottom