>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Media

aerts 78

aerts

Użytkownik
Tomasz Lis redaktorem naczelnym “Newsweeka”

Tomasz Lis zostanie nowym redaktorem naczelnym tygodnika “Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Do czasu objęcia przez niego tej funkcji tytułem pokieruje Aleksandra Karasińska.
Już nawet błyszczy.
&quot;Żenada dekady&quot;. Internauci wyszydzili okładkę nowego &quot;Newsweeka&quot;
http://deser.pl/deser/1,111857,11277442,_Zenada_dekady___Internauci_wyszydzili_okladke_nowego.html?utm_source=facebook.com&amp;amp;utm_medium=SM&amp;amp;utm_campaign=FB_Deser
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
&quot;Fakty&quot; bez faktów. Durczok i Kolenda atakują portal wPolityce.pl za pytania o odpowiedzialność władzy. Ale głosu nam nie dają!
Do tego, że &quot;Fakty&quot; TVN to nie serwis informacyjny, ale w ogromnym stopniu zbiór zjadliwych, propagandowych felietonów, zdążyliśmy się już trochę przyzwyczaić. Ale mimo wszystko to, czego Kamil Durczok dokonał w poniedziałek wspólnie z Katarzyną Kolendą-Zaleską, szokuje. Oboje zaprezentowali bowiem materiał wedle najlepszych wzorców mediów państw niedemokratycznych, w których w krytyków władzy się bije, nie mówiąc jednak co ci krytycy dokładnie twierdzą. O co im chodzi? Co mają na myśli?
http://wpolityce.pl/artykuly/24270-fakty-bez-faktow-durczok-i-kolenda-atakuja-portal-wpolitycepl-za-pytania-o-odpowiedzialnosc-wladzy-ale-glosu-nam-nie-daja
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
&quot;Lepiej być moherem niż Tuska frajerem&quot; - demonstracja w obronie TV Trwam w Łodzi

Mniej więcej trzy tysiące osób przeszło główną ulicą Łodzi – Piotrkowską – domagając się wolności mediów i protestując przeciwko nieprzyznaniu fundacji Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - miejsca na multipleksie.

Marsz &quot;W Obronie Wolnych Mediów&quot; zorganizowało m.in. Stowarzyszenie Solidarni 2010. W demonstracji uczestniczyli przedstawiciele klubów &quot;Gazety Polskiej&quot; z Łodzi i kilku miast regionu, parlamentarzyści PiS, działacze Solidarnej Polski, UPR, Młodzieży Wszechpolskiej i Solidarności Rolników Indywidualnych.

&quot;Chodzi o wolność słowa&quot;

Uczestnicy marszu ruszyli sprzed Pasażu Schillera - demonstranci nieśli flagi narodowe i transparenty m.in. &quot;TV Trwam służy nam&quot;, &quot;Lepiej być moherem niż Tuska frajerem”, &quot;Niszcząc rolników i Telewizję Trwam Polskę niszczycie nam”. - Wszyscy przybyliśmy tu, aby bronić wolności słowa. Jesteśmy tu dzisiaj po to, żeby wyrazić swój sprzeciw i oburzenie wobec dyskryminacji Telewizji Trwam. Żądamy przyznania jej miejsca na multipleksie. Nie pozwolimy, żeby kilku urzędników z nadania partyjnego ignorowało wolę milionów Polaków. Mamy dość lekceważenie naszych słów – mówiła Gabriela Andrychowicz ze Stowarzyszenia Solidarni 2010. Idąc ulicą Piotrkowską uczestnicy marszu skandowali: &quot;Wolność słowa w wolnej Polsce&quot;, &quot;Nie oddamy wam Telewizji Trwam&quot;, &quot;Wolne media w wolnej Polsce&quot;, &quot;Chcemy prawdy, a nie kłamstw&quot;.

Tusk zabrał koncesję Rydzykowi?

Demonstranci zatrzymali się na chwilę przez biurem poselskim przewodniczącej sejmowej komisji kultury i środków przekazu Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej z PO oraz siedzibą łódzkiej PO - w obu tych miejscach buczeli i gwizdali, skandując &quot;Wolna Polska&quot;. - Trzeba mówić jasno, że koncesja Telewizji Trwam nie została przyznana na polecenie Platformy Obywatelskiej, a na pewno za przyzwoleniem PO i premiera Donalda Tuska - mówił w swoim przemówieniu lider łódzkiego okręgu PiS, poseł Marcin Mastalerek.

Organizatorzy marszu zapowiedzieli też wysłanie oficjalnego pisma w obronie TV Trwam do przewodniczącego KRRiT. Marsz zakończył się odmówieniem przez jego uczestników Koronki do Miłosierdzia Bożego i mszą św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

KRRiT: chodzi nam tylko o finanse

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis - nadawca TV Trwam - była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada rozstrzygnęła go w kwietniu 2011 r. Nieprzyznanie koncesji dla fundacji KRRiT tłumaczyła jej niepewną sytuacją finansową. Od decyzji odmawiających przyznania miejsc odwoływało się w sumie czterech nadawców. Wszystkie odwołania KRRiT odrzuciła w styczniu. Lux Veritatis zaskarżyła tę decyzję do sądu administracyjnego.
KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej.

wprost.pl



A tak na marginesie, TVP chce kasę ale straszny syf zrobili w naziemnej tv cyfrowej. Dla niewtajemniczonych tam będą głównie kanały TVN-u i Polsatu i to nie te z górnej półki, tylko specjalne stworzone w celu zablokowania miejsca, kanały typu TV6 czy ATM coś tam.... powiązane z Polsatem i TTV z &quot;Uwagą po uwadze&quot;.... Tak, że jak ktoś liczył, że wreszcie coś za darmo i na poziomie to się przeliczył :;/:.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Od 12 kwietnia będzie na rynku nowy magazyn - Uważam Rze Historia. Zacny skład redakcji: Ziemkiewicz, Suworov, Snyder, Cenckiewicz, Nowak, Semka, Dudek i wielu innych. Nie zawiedzie na pewno :]
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
TYGODNIK TOMASZA LISA SFAŁSZOWAŁ WYWIAD? BĘDZIE PROCES
Adam Bielan opublikował oświadczenie w związku z wywiadem, jaki ma się ukazać w &quot;Newsweeku&quot;. Polityk twierdzi, że kierowane przez Tomasza Lisa czasopismo naruszyło podstawowe zasady dziennikarstwa:

Jak donoszą media, tygodnik „Newsweek” ma zamiar opublikować rzekomy wywiad ze mną
o ś.p. Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Oświadczam, że nie udzieliłem wywiadu temu tygodnikowi.
Ponad półtora roku temu, odbyłem wielogodzinną rozmowę z panią Teresą Torańską, która miała wydać książkę o Katastrofie Smoleńskiej. Ponieważ podczas tej rozmowy pani Torańska nie ukrywała negatywnego stosunku do Jarosława oraz ś.p. Lecha Kaczyńskich, wyraźnie zastrzegłem konieczność dokonania autoryzacji moich wypowiedzi przed publikacją książki.
Otrzymałem następnie tekst zawierający fragmenty wymiany zdań z panią Torańską oraz informację, iż książka zostanie ukończona dopiero przed piątą rocznicą Katastrofy.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy po wielu miesiącach od spotkań z panią Torańską, oznajmiła mi ona, iż niebawem opublikuje w prasie wywiad ze mną. Pragnę zaznaczyć, że w jaskrawej sprzeczności z dobrym obyczajem, pani Torańska nie uzgodniła ze mną w jakim tytule prasowym ma ukazać się ten materiał. Wybrane z wielogodzinnej rozmowy, zdezaktualizowane, poskładane dowolnie i zupełnie pozbawione kontekstu, zmanipulowane strzępy zdań – oto, co zaproponowano mi jako rzekomy wywiad.
Nigdy nie wyraziłem i nie wyrażam zgody, na tego rodzaju publikacje.
W ostatnich dniach, próbowałem bezskutecznie skontaktować się tak z panią Torańską, jak
i z kimkolwiek z redakcji „Newsweek’a”. Dzwoniłem, pozostawiałem wiadomości, wysyłałem oświadczenia, także za pośrednictwem kancelarii prawnej.
Złamano elementarne zasady etyki dziennikarskiej i prawo, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak, po zapoznaniu się z całym tekstem publikacji, wystąpić na drogę sądową.
Adam Bielan
http://redaktor24.salon24.pl/404384,tygodnik-tomasza-lisa-sfalszowal-wywiad-bedzie-proces
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
W zeszłym tygodniu skontaktował się ze mną Newsweek. Prosili o wywiad. Zgodziłem się, na osobistą prośbę koleżanki z podstawówki, która tam pracuje. Lubimy się, znamy od lat, a do tego koleżanka pomogła mi kiedyś w ciężkich czasach. Odwdzięczyłem się Jej.
Odpowiedziałem na pytania i postawiłem redakcji jeden warunek: tekst ma być opublikowany dokładnie w takiej formie jaką zamieszczam poniżej - żadnych skrótów, żadnych dopisków. Newsweek odpowiedział, że nikt im nie będzie stawiał warunków. Hmm..
Zamiast wywiadu opublikowali nieprzyjemny tekst na mój temat[...]
http://www.facebook.com/notes/wojciech-cejrowski-na-face-book/nieopublikowany-wywiad-udzielony-newsweekowi/375946469095780
Chyba wezmę zbiorę całą kasę z zaległego abonamentu i zaniosę w zębach do TVP, żeby przypadkiem na wypłatę dla Lisa nie zabrakło(a drobne to nie są).

ps. czytał ktoś ostatnio nowy manifest POlityczny w nowym tygodniku &quot;Lisweek&quot; powyższego leminga?
http://opinie.newsweek.pl/tomasz-lis--miedzy-marginesami,90187,1,1.html
gorąco polecam
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Chyba wezmę zbiorę całą kasę z zaległego abonamentu i zaniosę w zębach do TVP, żeby przypadkiem na wypłatę dla Lisa nie zabrakło(a drobne to nie są).
Jak już poruszyłeś temat abonamentu, to nie trzeba go płacić jakby ktoś nie wiedział :razz:. TVP produkuje kanały komercyjne i oni doskonale wiedzą, że obowiązkowy abonament zmusił by ich do udostępnienia choćby TVP Sport czy TVP HD za darmo Polakom. Wiec pewnie dalej będą siać dezinformację ale konsekwencji w związku z nieopłacaniem abonamentu nikt nie poniesie.

Co do Lisa to zastanawiający jest jego fenomen. Nawet na weszlo gdzie akurat, tacy ludzie dzień w dzień są krytykowani zrobili w nim głośny wywiad :?.
 
sylwia-olszews 0

sylwia-olszews

Użytkownik
Polecam wywiad z dr.Kazimierzem Nowaczykiem - jednym z ekspertów zespołu Macierewicza. Trochę naukowych argumentów co do tego, co się stało pod Smoleńskiem.
Co tak naprawdę stało się pod Smoleńskiem - tego nigdy się nie dowiemy, ale wywiad ciekawy i rzeczywiście warty przeczytania!
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
PiS donosi na dziennikarza &quot;Faktów&quot; za materiał o Euro 2012

Błyskawiczną reakcją Adama Hofmana z PiS skończyły się wieczorne &quot;Fakty&quot; TVN. Rzecznik PiS zapowiedział złożenie wniosku do Rady Etyki Mediów w sprawie materiału przygotowanego przez Jakuba Sobieniowskiego.

Materiał Jakuba Sobieniowskiego, pokazany w głównym wydaniu &quot;Faktów&quot; TVN, dotyczył konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego, zorganizowanej we wtorek nad Wisłą. Prezes PiS zapowiedział wówczas, że w czasie trwania Euro 2012 PiS bezwarunkowo rezygnuje z organizowania wszelkich przedsięwzięć o charakterze publicznym. Wyjątkiem ma być marsz procesyjny 10 czerwca, który przejdzie Krakowskim Przedmieściem w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tak dzieje się co miesiąc.

W swym materiale Jakub Sobieniowski poddał w wątpliwość warunki rozejmu ogłoszonego przez szefa PiS. W czasie konferencji prasowej zapytał Jarosława Kaczyńskiego, czy politycy Prawa i Sprawiedliwości wzięliby udział w marszu - jak określił dziennikarz - w obronie medialnych interesów ojca Rydzyka. Nie będę odpowiadał na pańskie pytanie, bo było zadane w bardzo specyficzny sposób - nie braliśmy udziału w marszach w interesie Tadeusza Rydzyka - padła odpowiedź ze strony szefa PiS.

W materiale zwrócono także uwagę na zastrzeżenie o tym, że 10 czerwca odbędzie się marsz w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Jakub Sobieniowski stwierdził, że ostatnia miesięcznica jak i rocznica tragedii miały przede wszystkim polityczny charakter. I przypomniał, że tuż obok Pałacu Prezydenckiego, przed którym zbierają się obchodzący miesięcznicę, będą mieszkali rosyjscy piłkarze.

Redaktor Sobieniowski zacytował także słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że nie ma w Polsce polityka bardziej nastawionego pokojowo niż on. Stwierdził, że szef PiS podobnie brzmiał dwa lata temu, w czasie kampanii prezydenckiej, kiedy mówił o końcu wojny polsko-polskiej. Jednak - jak słychać w materiale - po wyborach prezes zmienił retorykę. Tu przypomniana została wypowiedź o zdradzonych o świcie.

To pewne, że Jarosław Kaczyński jest w stanie dotrzymać warunków politycznego rozejmu na czas Euro, w końcu definitywne zakończenie wojny polsko-polskiej, które też ogłosił w czasie kampanii trwało nawet kilka tygodni dłużej - komentował na koniec Jakub Sobieniowski.

Tuż po emisji Adam Hofman ogłosił na Twitterze, że dziś PiS złoży skargę do Rady Etyki Mediów na materiał Jakuba Sobieniowskiego. Jak dodał, ze świadomością, że to nic nie da.


dziennik.pl
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Z notatnika red.Sobieniowskiego
„A jak tam u was z kalorycznością potraw?” – spytał znienacka w Warsie premier zatroskany o los pasażera PKP.
Jajecznica z trzech jaj ląduje w podręcznym laboratorium ministra Arabskiego, który odpowiada w kancelarii nie tylko za bezpieczeństwo lotów, ale i przejazdów. „Kontrola organoleptyczna wykazała zbyt dużą zawartość tłuszczu i niedokładnie ścięte żółtko” – rzucił premier do bladego jak białko barmana.
Tamten próbował coś niezbornie tłumaczyć, ale szef rządu zamknął się już w toalecie z ministrem Nowakiem. Wyszedł rozanielony. „Sami zobaczcie, wszystko gotowe!”. Minister wprawnym ruchem zamocował naderwaną spłuczkę, która została mu w ręce. Kamerzyści rzucili się pokazywać pachnące świeżością i old spice’em premiera luksusowe wnętrza WC gotowego na przyjęcie pierwszych kibiców.
Zatrzymujemy się. Premier wpada z niezapowiedzianą wizytą na dworzec. Mija stojących w rządku oficjeli i pędzi do remontowanej hali biletowej. Podziwia kolorystykę ścian, sam wkręca ostatnie żarówki. Gotowe, zdążymy na Euro! Pędzimy, pociąg czekał nie będzie. Premier pomaga starszej pani wejść przez okno. Nie, dzieci już się nie zmieszczą, przykro nam, jest pośpieszny wieczorem. Jeszcze tylko kontrola osobista, oficerowie BOR rekwirują pasażerce pilniczek do paznokci – wiadomo, względy bezpieczeństwa – i zachwycona pani może już zająć miejsce stojące. Dwie godzinki do Wrocławia zlecą jej jak z bicza strzelił.
My tymczasem podziwiamy przez okna, jak pięknie modernizuje się nasz kraj. Mijamy kolejne Biedronki i agencje towarzyskie. No cóż, czego się nie robi dla kibiców. Ludność tubylcza rozstawiła się spontanicznie wzdłuż torów i z kwiatami w ręku macha premierowi. „Czy to aby nie jakaś pokazucha?” – szef rządu marszczy brwi. Jest bardzo wyczulony na propagandowe sztuczki. Minister Graś zapewnia, że trasa przejazdu była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, a ludzie wyrwali się prosto z pól, o czym świadczą ubłocone buty i świeża farba na transparentach.
Tymczasem w przedziałach praca wre. Premier ofuknął ministrów relaksujących się pogrywaniem w „Angry Birds”. Sam na swym tablecie osobiście nanosi ostatnie poprawki do planu ratunkowego dla Grecji. Uff, zdążył, kolejny kraj uratowany.
Ja też muszę lecieć. Serdeczne pożegnanie z ministrem Ostachowiczem. Rozumiemy się bez słów. Praca ciężka, no, ale bez narzekania.
http://blog.rp.pl/mazurek/
:]
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Kuriozalna sytuacja w dwójkowym Pytaniu na śniadanie
W czasie rozmowy na temat legalizacji marihuany (pretekstem był jeden z gości, któremu marihuana pomaga z powodu jakiejś choroby), zaproszony profresor w pewnym momencie wyjawił że przed rozmową przed kamerami Agnieszka Szulim wyznała mu że pali regularnie od 15 lat ???? Po chwili się tego wyparła, ale profesor nie poprzestawał i oskarżył ją, że łże.
e: znalazłem coś na ten temat: http://www.pudelek.pl/artykul/40578/szulim_pali_marihuane_od_15_lat_pani_lze_na_wizji/
Chwilę potem w przeglądzie prasy Żakowski fajnie podsumował rywalizację Wprost i Newsweeka. Jeden z nich pisze, że Polska jest OK, a drugi że Polska jest spoko.
 
Do góry Bottom