>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mafia sources I match fixing

fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Cześć,

zastanawiam się na jaką skalę takie zjawisko istnieje w rzeczywistości i chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Dodatkowo zamieszczam screeny - już kolejny raz natrafiłem na konto, na którym ktoś mówi, że ma powiązania i typy od mafii i zamieszcza je co jakiś czas przed meczem. Na ogół są to typu Ht/Ft z kursami w okolicach 6-7. Od siebie mogę dodać, że typy zawsze są trafione i pojawiają się w takiej formie rzeczywiście przed rozpoczęciem tych meczów... pytanie skąd takie informacje, bo nie chce się wierzyć, że ktoś wrzuca na chybił trafił typy z oddsami 6-7 i zawsze wchodzi. Co ciekawe typy dot. mniej popularnych lig - Chiny, Japonia, Korea, Australia, ale też bardziej popularnych i europejskich - Premier League, Serie A, Serie B, Ligue 2, Bundesliga, portugalska, fińska, czeska, rosyjska.. Myślicie, że te mecze z takich lig są rzeczywiście ustawione? Jest to trochę niewiarygodne i jeżeli ktoś ma takie informacje to burzy to mój światopogląd, ale jednak typy na takich jak ten profil pojawiają się przed tymi meczami i wchodzą...

*edit*

przyznam szczerze, że sam nigdy za bardzo nie wierzyłem w ustawianie czegokolwiek i byłem bardzo sceptyczny, ewentualnie w tenisie itf na jakimś bardzo niskim poziomie i niszach albo jakaś lokalna liga koszykówki Ural 5ta liga gdzie na live wynik się nie zmienił, ale Oddsy z 1.70 poszły na 3.20 bez powodu, ale o tym kiedyś już któryś użytkownik wspominał w temacie typów na żywo (możliwe, że od tego czasu już minął rok albo więcej, nie pamiętam, ale stare dzieje)
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Fixy są częstym zjawiskiem w sporcie, jednak takich informacji nie dostaniesz za darmo na fejsbuku. Takie stronki łatwo podrobić, zmanipulować.
 
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
I rozumiem, że wierzysz, że spotkania typu Fortuna Düsseldorf - Schalke były ustawione? Dla mnie trochę przesada i nie chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć info takiego pokroju albo że tego typu mecze mogą być ustawione.
Tak, oczywiście - wiem, że nie dostanę ich za darmo, ale też ich jakoś szczególnie nie szukam. Powiedziałbym, że jestem bardziej zaciekawiony/zszokowany. Podrobić? Nie bardzo wiem jak możesz na fb podrobić taką stronę, zwłaszcza jeżeli te posty rzeczywiście się pojawiają przed meczem w takiej formie i akurat z jednego udało mi się skorzystać
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Nie, nie wierzę że to spotkanie było ustawione. Bo takich meczów raczej się nie ustawia - za wysoki poziom. A jak podrobić takie 'info'. Kojarzę że kiedyś widziałem taki sposób że ci admini wrzucają całą masę spotkań 'na pałę', te które nie wejdą zostają usuwane a te na plus zostają. Pewnie podobnych sposóbow jest jeszcze kilka ale raczej nie chce mi się myśleć jakich metod używają oszuści żeby nabić w butelkę chcących zarobić na fejsbukowych fixach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Niestety branża "ustawkowa" ciągle kwitnie, bo ciągle znajdują się osoby, które dają się na to nabrać. A przecież sprawa ta "śmierdzi" na kilometr. Prawie tak samo jak maile od nigeryjskiego króla, który potrzebuje od nas 50$ aby zapłacić prowizję za przetransferowanie miliarda dolarów, z którego nam przypadnie 100 milionów.

Jeśli chodzi o dowody na wygrane. Niektórych omamiają sumy i kursy na kuponach, które mają być dowodem na to, że ktoś faktycznie wie o ustawionych meczach. Ale przecież zrobienie takiego screena kuponu, to kwestia kilku minut. Wystarczy, że ktoś weźmie swój kupon zagrany za 2 zł i zmieni w photoshopie kurs, stawkę i ewentualną wygraną. Dziś jest to nawet jeszcze prostsze i nie potrzeba zdolności graficznych. Przeglądarki posiadają opcję "Zbadaj źródło", gdzie oszust zmienia wspomniane wartości i już ma spreparowany dowód, którym mydli oczy jeleniom. Inna metoda to rozdawanie za darmo typów. Brzmi dobrze? Niby tak, ale co jeśli oszust rozda kilku osobom typy na wynik HT/FT w różnych wariantach? Któryś z wyników trafi. Wtedy oszust ma gościa na haczyku. I za następny typ już zapewne zaśpiewa sobie sumkę. A pozostałe osoby wtopiły kasę. Nie wierzcie też tym co na czacie STS wstawiają wygrane kupony. To nie ich zakłady. Oni zbierają sobie kilka numerów kuponów, które wcześniej wstawili ludzie, którzy faktycznie wygrali na takim kuponie. I potem spamują na tym cholernym STSie tymi wygranymi kuponami i swoim mailem. Mam nadzieję, że Google zaindeksuje to odpowiednio i może ktoś przed zakupem ustawionego meczu z STS, zdecyduje się poczytać najpierw o tym i natrafi na ten temat. Choć stron wyjaśniających ten proceder dziś nie brakuje.

Po drugie i najważniejsze - trzeźwość umysłu. Handlarze ustawek przekonują różnymi niestworzonymi historiami. Ale jednego nie potrafią przegadać. Pytania które powinien sobie zadać każdy, kto myśli nad zakupem "ustawki". Mianowicie - skoro facet oferuje nam typ z kursem rzędu 10-15, to czemu sam nie zagra go grubo? Dlaczego nie pójdzie i nie zastawi telewizora żeby postawić za więcej? Po co mu nasze 100 zł? Czy gdybyś Ty posiadał wiedzę o ustawionym meczu, to rozgłaszałbyś to na prawo i lewo? Wystarczy po prostu twardo stąpać po ziemi, ale jednak na niektórych zdjęcia kuponów na tle kierownicy BMW czy stosu banknotów robią takie wrażenie, że wiara w szybkie wzbogacenie się bierze górę nad rozsądkiem.

Cóż, ja jak zaczynałem się bawić w zakłady, też dałem się nabrać na ustawiony mecz w Rumunii. Jak przypomnę sobie jak śledziłem livescore z wypiekami na twarzy, to znów je dostaje, teraz ze wstydu :) Pamiętam też jak gościu próbował mi wcisnąć niby-ustawkę z... NHL. Twierdził, że drużyny dogadały się co wyniku...

To jest temat rzeka. W internecie jest pełno informacji o tym procederze. Planuję napisać jakiś dłuższy tekst na forum o tym. W każdym razie - jak najdalej trzymać się od tego syfu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +343
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
I rozumiem, że wierzysz, że spotkania typu Fortuna Düsseldorf - Schalke były ustawione? Dla mnie trochę przesada i nie chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć info takiego pokroju albo że tego typu mecze mogą być ustawione.
Tak, oczywiście - wiem, że nie dostanę ich za darmo, ale też ich jakoś szczególnie nie szukam. Powiedziałbym, że jestem bardziej zaciekawiony/zszokowany. Podrobić? Nie bardzo wiem jak możesz na fb podrobić taką stronę, zwłaszcza jeżeli te posty rzeczywiście się pojawiają przed meczem w takiej formie i akurat z jednego udało mi się skorzystać
Przecież mecze były ustawiane i na MŚ i w LM. Polecam książkę "Przekręt. Futbol i zorganizowana przestępczość".

Ja też skłaniam się ku teorii popularnej wśród jednej grupki facebookowej (nie wiem, czy jej nazwę można tu podawać ;)), że nie każdy ustawiony mecz jest ustawiony pod buków, zespoły czasami wymieniają się po prostu punktami (3za3).
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
S 261

slawek1980

Użytkownik
HT/FT jest najłatwiejszy do takich wałków, 9 możliwych kombinacji wystarczy rozesłać do tysiąca osób, 100 dostanie poprawny typ, powiedzmy że będzie jeszcze jakiś wysoki w stylu 1/2, potem z tych 100 każdy zapłaci 100 zeta a tylko 10 dostanie ponownie wygrany kurs, za kolejny zawołają sobie tysiaczka albo i lepiej. A co do tych fejbukowych ustawiaczy którzy wstawiają typy przed meczem to w takim poście można łatwo sprawdzić historię edycji, po meczu szybko edytują post i blokują możliwość komentowania...
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Z 2,5K

ziemba

Użytkownik
Nie wierz nikomu kto chce sprzedac jakies fixy, ustawki 100% itp. To zawsze jest oszustwo. Oszusci maja wiele sposobow zeby stac sie wiarygodnymi ale to zawsze jest oszustwo, pamietaj!!!! Co do ustawiania meczow to oczywiscie sa nagminnie ustawiane. Sam staram sie takowe wynajdywac i grac. Ale nigdy nie ma pewnosci, ze to ustawka. Opieram sie na tym co widze na gieldzie i Azjii. Zadnych masowek typu Premier League, Laliga, Bundesliga itp granych przez 90% grajacych. Jak widze, ze przy wyniku 3-0ht ktos gra na gieldzie win gosci, albo kiedy przy wyniku 0-0ht ktos na Azjii laduje ov 4,5ft, to dla mnie jest sygnal, ze mecz jest prawdopodobnie ustawiony. Masa meczy jest ustaawiana ale napewno nie w popularnych liga i napewno nikt nie sprzedaje takich informacjii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
B 482

bmoran

Użytkownik
Strony oferujace ustawione mecze traktujcie na rowni z mailami z Nigerii od kancelarii ktora sie kontaktuje, bo wasz krewny zostawil dla was milionowy spadek, tylko musicie zaliczne przeslac :)
 
B 7,8K

bunio

Użytkownik
Trzeba być naiwnym, żeby myśleć inaczej... :) sponsorzy skąd się biorą w sporcie...i po co przychodzą, bo jak ktoś myśli, że tylko dla swojej reklamy to właśnie jest naiwnym.
Korupcja w Fifa, Uefa jest wszędzie to jak ma być w klubach...jest jeszcze gorzej zapewne.
Jak myślicie ile leży na stole na najpopularniejsze zdarzenie w piłce u buków i dlaczego też już się łączą udając tylko osobne podmioty w nazwach, do ich właścicieli i tak nigdy nie dojdziemy :), a wtedy jeden telefon do Pana prezesa i klub zagra tak jak odpowiedni Pan zechce... pomijając już wszelkiej maści mafie, które maczają palce w każdym biznesie, więc i w tym również.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Cześć,

zastanawiam się na jaką skalę takie zjawisko istnieje w rzeczywistości i chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Dodatkowo zamieszczam screeny - już kolejny raz natrafiłem na konto, na którym ktoś mówi, że ma powiązania i typy od mafii i zamieszcza je co jakiś czas przed meczem. Na ogół są to typu Ht/Ft z kursami w okolicach 6-7. Od siebie mogę dodać, że typy zawsze są trafione i pojawiają się w takiej formie rzeczywiście przed rozpoczęciem tych meczów... pytanie skąd takie informacje, bo nie chce się wierzyć, że ktoś wrzuca na chybił trafił typy z oddsami 6-7 i zawsze wchodzi. Co ciekawe typy dot. mniej popularnych lig - Chiny, Japonia, Korea, Australia, ale też bardziej popularnych i europejskich - Premier League, Serie A, Serie B, Ligue 2, Bundesliga, portugalska, fińska, czeska, rosyjska.. Myślicie, że te mecze z takich lig są rzeczywiście ustawione? Jest to trochę niewiarygodne i jeżeli ktoś ma takie informacje to burzy to mój światopogląd, ale jednak typy na takich jak ten profil pojawiają się przed tymi meczami i wchodzą...

*edit*

przyznam szczerze, że sam nigdy za bardzo nie wierzyłem w ustawianie czegokolwiek i byłem bardzo sceptyczny, ewentualnie w tenisie itf na jakimś bardzo niskim poziomie i niszach albo jakaś lokalna liga koszykówki Ural 5ta liga gdzie na live wynik się nie zmienił, ale Oddsy z 1.70 poszły na 3.20 bez powodu, ale o tym kiedyś już któryś użytkownik wspominał w temacie typów na żywo (możliwe, że od tego czasu już minął rok albo więcej, nie pamiętam, ale stare dzieje)
https://www.pressball.by/pbonline/f...SkYdPlnQo8WFOXZliGFbx5bk4s_JMlkVqgnm0Q_9dpC5o - proces pilkarzy i dzialaczy z bialorusi ustawiajacych mecze. opis jak to sie dzialo, ile kosztowalo i co ci zawodnicy robili...

https://www.pressball.by/pbonline/f...SkYdPlnQo8WFOXZliGFbx5bk4s_JMlkVqgnm0Q_9dpC5o - opis meczow widmo odbywajacych sie na bialorusi. na poczatku jest wspomniany mecz szachtara ze sluckiem 2014r. nie ma tam tego opisanego, ale na oficjalnej stronie szachtara byl wynik tego sparingu, juz nie pamietam czy byl opis czy nie. takze gosc, ktory robil relacje plus osoba z szachtara szoligorsk zamieszana byla w ta afere.

w hokeju rok temu tez ruszyl proces o ustawianie meczow na bialorusi. mogilno juz nie pamietam z kim chyba z dynamo molodechno ustawilo sie na 5-4 dw xd trener stawial pieniadze na to w imieniu zawodnikow hehe nie chce mi sie szukac artykulu, musisz mi uwierzyc na slowo. jeszcze jak ruszyla bialoruska amatorska liga futbolu na bialorusi to poczatkowo mecze odbywaly sie przy udziale publicznosci. pozniej kilka 'podejrzanych osob' zaczelo sie krecic wokol druzyn to przestano wpuszczac publicznosc na mecze, ale to chyba nie przeszkodzilo w ustawianiu meczow, bo wyniki co najmniej dziwne padaly...

jaka jest skala? jak gralo tylko kilka lig plus szwecja towarzyskie i wietnam towarzyskie to tylko w szwecji w towarzyskich nie bylo ruchu kursow wskazujacych na nieprawidlowosci. aktualnie dalej sa rozgrywane turnieje towarzyskie w wietnamie, warto poobserwowac co sie na nich dzieje u kilku bukow.


Przecież mecze były ustawiane i na MŚ i w LM. Polecam książkę "Przekręt. Futbol i zorganizowana przestępczość".

Ja też skłaniam się ku teorii popularnej wśród jednej grupki facebookowej (nie wiem, czy jej nazwę można tu podawać ;)), że nie każdy ustawiony mecz jest ustawiony pod buków, zespoły czasami wymieniają się po prostu punktami (3za3).
nie, to nie jest 3 za 3... bez sensu jest wymieniac sie punktami 3 za 3, to w brew logice i latwe do namierzenia. do the right thing in the right place and in the right time... tak wyglada na prawde wymiana punktow. spoldzielnie sie robi albo wiecej druzyn w tym uczestniczyc ma niz 2. zalezy co czego potrzebuje i na jakim poziomie sie to odbywa. ale nie jest to 3 za 3... niby jakie korzysci sa z 3 za 3...

mecze sie ustawia, bo sie czegos chce albo czegos nie chce i wcale nie chodzi tutaj o pieniadze z ustawionych meczow. ludzie juz tak nie mysla jak kiedys czyli krotkofalowo. sport sie bardziej skomercjalizowal i mozna na nim spoko zarobic utrzymujac sie w jakims klubie, ktory gra na jakims wysokim poziomie.

czasem na 'ustawianie' meczow wplyw ma srodowisko kibicowskie albo interes klubu. bardziej sie oplaca utrzymac lokalnego rywala, bo to przyniesie korzysci finansowe w przyszlosci albo go spuscic z ligi, bo to tez przyniesie korzysci. czesto nikt nie stawia na te mecze, bo po co... sa inne cele i korzysci z takich meczow. w sumie temat rzeka, ale jak ktos chce ustawione mecze to niech obserwuje sobie turnieje towarzyskie w wietnamie i ruchy kursow u ruskich ewentualnie juniorska liga wietnamu.


aha nikt normalny nie sprzedaje info o ustawionym meczu przy tak rozleglym rynku i takich mozliwosciach... na zdrowy rozum, masz dostep do ustawionych meczow, bukow stacjonarnych, internetowych i co sprzedajesz info obcym ludziom po 100zl w internecie? :) przeciez jak nerke chcesz sprzedac to cie namierzaja :) jakbym byl sledczym to bym sie tym zajal, latwo podniesc sobie statystyki na glupocie :)
 
S 261

slawek1980

Użytkownik
Bodajże na Ukrainie w okolicach marca/kwietnia tamtego roku był jakiś pseudo mecz towarzyski, w ktorym o ile mnie pamięć nie myli było 0-0 do przerwy i chyba 4-1 końcowy wynik, był do obstawiania, był skaut na nim, full livescore..

A potem się okazało że żadna z drużyn w nim grającym nie miała pojęcia że taki mecz się odbywa...relacja z meczu widmo...jakieś kary się posypały, ktoś gdzieś na forum wklejał linka...
 
K 0

kamilukas

Użytkownik
Były dwa mecze z Ukrainy
Zresztą w tym okresie było sporo podejrzanych meczy jak choćby ten 😉
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
nie, to nie jest 3 za 3... bez sensu jest wymieniac sie punktami 3 za 3, to w brew logice i latwe do namierzenia. do the right thing in the right place and in the right time... tak wyglada na prawde wymiana punktow. spoldzielnie sie robi albo wiecej druzyn w tym uczestniczyc ma niz 2. zalezy co czego potrzebuje i na jakim poziomie sie to odbywa. ale nie jest to 3 za 3... niby jakie korzysci sa z 3 za 3...
Korzyść taka, że masz w danym dwumeczu pewne 3 punkty, zamiast możliwych 0. ;) Oczywiście nie upieram się przy tym, masz rację, że mogą zdarzać się też "trójkąty" albo jakieś bardziej zaawansowane rzeczy. Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi, że nie zawsze ustawia się mecz dla samego zarobku u buka, co zresztą później sam opisałeś.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Korzyść taka, że masz w danym dwumeczu pewne 3 punkty, zamiast możliwych 0. ;) Oczywiście nie upieram się przy tym, masz rację, że mogą zdarzać się też "trójkąty" albo jakieś bardziej zaawansowane rzeczy. Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi, że nie zawsze ustawia się mecz dla samego zarobku u buka, co zresztą później sam opisałeś.
ja wiem, ze sie ustawia mecze nie dla obstawiania, przeciez sport to wielki biznes. ile kasy jest w ekstraklasie z praw telewizyjnych a ile w 1 lidze... albo od sponsorow itp.

to tak nie dziala, ten uklad nie jest sprawiedliw punktow i druzyny nie dziela sie punktami jak ich nie potrzebuja. robia to dopiero jak jest taka potrzeba wynikajaca z terminarza i pozycji w tabeli. moze byc tak, ze dziela sie 3 za 3, bo akurat tak wyszlo, ale nie robi sie tego na zasadzie wymiany. co jak jedna druzyna wygra pierwszy mecz a przegrana w drugim spusci ich z ligi ;) 3 za 3 jest za proste hehe
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Wszedzie, gdzie sa pieniadze i mozliwosc ich pomnozenia znajdzie sie ktos, kto bedzie chcial zarobic w sposob nie do konca uczciwy. Na swiecznik bierze sie sportowcow, teraz u nas tzw. celebrytow czy politykow, ale kto nie wykorzysta znajomosci z sasiadem-lekarzem (a kto znajomosci nie ma to po prostu lapowki) by jego dziecko zamiast czekania 3 miesiecy na zabieg mialo bo po chwili, oczywiscie nie dostrzega sie, ze skoro ktos miejsce dostaje od razu to ktos inny jednak musi poczekac:)? Do ustawienia wyniku meczu pilki trzeba kilku osob co najmniej z kazdego klubu wtajemniczonych, a kazda kolejna osoba to ryzyko wpadki. Ale zaklad, ze dany pilkarz otrzyma kartke to juz mniejsze ryzyko. Zreszta niech pierwszy rzuci kamieniem, kto mialby mozliwosc dokonania ustawki w sporcie i zarobienia na szybko kilkuletniej pensji, a tego nie zrobilby ;)
 
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Teraz we Francji jest najwiecej ustawek, poniewaz lige zakonczono przedwczesnie w zeszlym sezonie i telewizje nie wyplacily czesci kasy. Zmusza to kluby do kombinowania na boku i dorabiania na zakladach, szczegolnie te z nizszych lig

Do tego jest problem z nowym kontraktem telewizyjnym, te wieksze kluby z 1 czy 2 ligi nie beda ustawiac, za male obroty w stosunku do potencjalnych strat, ale one przytna kwoty transferowe dla nizszych lig, a te juz nie maja oporow.

3 liga to obeccnie krolestwo ustawek, co kolejke jest kilka trefnych meczow

Polecam

Na weszlo jest doklanie opisane o cieciach, kto inteligentny wyciagnie z tego wnioski i wykorzysta to jak hiena
 
Do góry Bottom