>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U20 Kanada 2023 (Halifax/Moncton)

Status
Zamknięty.
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ U20
Godzina: 0:30
Spotkanie: Kanada vs Niemcy
Typ: Każda z drużyn strzeli przynajmniej 1 gola grając w przewadze
Kurs: 3.80✅️
Bukmacher: BETFAN
Analiza:


Co tutaj dużo kryć, mecz z Czechami nie był najlepszy w wykonaniu Kanady. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, po golu strzelonym w PP przez kapitana Shane’a Wrighta. Im dłużej trwało tamto spotkanie, tym bardziej do głosu dochodzili rywale, którzy wykorzystywali każdą najmniejszą sytuację. Groźne były przede wszystkim strzały z niebieskiej, ale trafienia w grze z przewagą jednego zawodnika pogrążyły kompletnie obrońcę tytułu. Potrzebna jest zdecydowana poprawa w defensywie i ciekawy jestem, na kogo w bramce postawi dzisiaj selekcjoner Dennis Williams. Wydaje się, że od początku swoją szansę otrzyma Thomas Milic, który po zastąpieniu Benjamina Gaudreau w połowie meczu zachował SO i prezentował się solidnie. Liderzy z ofensywy również powinni wziąć ciężar gry na swoje barki. Od Brennana Othmanna a przede wszystkim od Connora Bedarda wymaga się zdecydowanie więcej i dzisiaj pojawia się okazja, aby wrócić na dobre tory. Czy Kanada sięgnie po pierwsze zwycięstwo na domowym turnieju?

Niemcy postawili się wczoraj Szwedom i pokazali się z bardzo dobrej strony. Jasne, to zawodnicy Trzech Koron mieli więcej z gry i stworzyli sobie o wiele więcej sytuacji, ale nasi zachodni sąsiedzi posiadają w bramce Nikitę Quappa, który przy 44 celnych strzałach tylko raz wpuścił gumę do swojej siatki. Skuteczność obron na poziomie 97.73% jest świetna, szczególnie gdy występujesz w takiej reprezentacji, która nie jest dominatorem Mistrzostw Świata U20. Szkoda, że w ofensywie nie udało się niczego zdziałać, ponieważ szanse na trafienia były. Mocno zaimponowała mi gra w PP Niemców i to były najlepsze ich momenty w meczu ze Szwedami. Spore zagrożenie stwarzali bracia bliźniacy Heigl, którzy wraz z Julianem Lutzem bombardowali bramkę Trzech Koron, ale nic nie chciało wpaść. Obserwatorzy z naszej zachodniej granicy są zadowoleni z gry swoich ulubieńców i z nadzieją spoglądają na kolejne rywalizacje w turnieju. Goalie Nikita Quapp musi ponownie skutecznie powstrzymywać zapędy przeciwników. Czy tak też się stanie?

Postaram się wykorzystać to, co obejrzałem do tej pory w wykonaniu reprezentacji Kanady i Niemiec. Zamówiłem specjalny zakład, który mówi o tym, że każda z ekip zdobędzie gola w grze z przewagą jednego zawodnika. Kurs na to zdarzenie jest atrakcyjny i spróbuję tym razem z wyższą wartością.

Dlaczego akurat taka propozycja? Gol gospodarzy w PP powinien być formalnością. Śmiało możemy powiedzieć, że pierwszy unit złożony z zawodników Shane Wright, Brennan Othmann, Connor Bedard, Dylan Guenther oraz Olen Zellweger jest najgroźniejszy w całym turnieju. Swoje możliwości pokazali już w starciu z Czechami i już pierwsza sytuacja w grze z przewagą jednego zawodnika została wykorzystana. Przy spodziewanych 2-3 karach Niemców jestem zdania, że Kanada pokusi się o trafienie.

Trudniejszą częścią zakładu będzie gol formalnych gości w PP. Niemniej jednak oglądając poczynania naszych zachodnich sąsiadów w starciu ze Szwedami, jestem optymistycznie nastawiony do trafienia outsiderów w grze z przewagą zawodnika. Tak naprawdę Niemcy w rywalizacji z Trzema Koronami największe zagrożenie stwarzali, gdy na lodzie przebywali w większej ilości hokeistów. Tak jak pisałem wyżej bracia bliźniacy Heigl wraz z Julianem Lutzem bombardowali bramkę przeciwników. Jeżeli formalni goście chcą powalczyć z faworytami, to każdą najmniejszą szansę muszą wykorzystywać. Kanada w starciu z Czechami straciła dwa gole przy okazji PK. Liczę mocno na naszych sąsiadów w tym elemencie gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2945
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie wiem jeszcze na co stac ekipe Słowacji na tym turnieju, po jednym meczu trudno to stwierdzic. Trafili na rozwscieczonych Finów , którzy nie mogli pozolic sobie na porazke. Zdania wsrod Słowackich kibiców sa podzielone, jedno uwazaja ze z tej maki bedzie chle , drudzy ze lipa i trzeba bedzie sie skupic na meczu z Łotwa by nie spasc nizej. Z pewnoscia jest wiele do poprawy, szczegolnie bramka, a ataku mały ruch, taktyka tez pozostawiała wiele do zyczenia , nawet formacje eksperci ulozyli by inaczej ale to zostawmy trenerowi. Z pewnoscia mozna wiekszosc poprawic w tym meczu, pewien potencjał jest w tej ekipie ale trzeba go wydobyc. Słowacy potrafili w poprzednich turniejch grac z USA, zobaczymy jak dzis. Choc bramki mnie nie słuchaja to spróbuje.
Do dubla gol Niemców. Kanada ma wszystko do poprawy, od dzurawej obrony po egoistyczna gre w ataku. Mysle ze zespoł niemiecki przy madrej grze stac na strzelenie gola, moze nawet dwóch

Słowacja over 1,5 gola + Niemcy over 0,5 gola kurs ako 2,5 fortuna✅✅

solo Słowacja handi plus 3,5 kurs 2,08✅💚
Niemcy over 1,5 gola kurs 3,05 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3387
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Ja dołożę jeszcze kanadyjke w singlach płaską stawką na oba mecze, nie będę się rozpisywał, bo jest wyżej o tych zawodnikach:

Mesar 0.5 punktu w kanadyjce @2.05✅️
Nemec Simon 0.5 punktu w kanadyjce @3.30 ✅️
Heigl Niko 0.5 punktu w kanadyjce @3.20⛔
Heigl Tomek 0.5 punktu w kanadyjce @3.20 ⛔
Lutz 0.5 punktu w kanadyjce @4.00⛔
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +565
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis na tapete dwa mecze
O 19.30 szykuje sie meczycho. Czesi graja swietnie na tym turnieju do tej pory. Nikt sie nie spodziewał , ze ograją Kanade. Jednak Kanada tego dnia bardzo im ulatwila sprawe, w obronie dziury jak w serze szwajcarskim, bramkarze tez nie pomagał a w ataku mnóstwo chaosu i brak zespołowości. Dodatkowo 5 minutowe PP bardzo pomogło ustawic mecz bo Czesi strzelili w nim dwa gole i odskoczyli na 5-2. Mimo tego sukcesu mysle ze dzis bedzie trudniej. Szwedzka obrona i bramkarz wygladaja wg mnie lepiej choc prawdiwy ich test to wlasnie ten mecz. Czesci maja fajna ekipe z graczami, ktorzy graja za oceanem ale wg mnie wiecej telentu i wiekszym monoliem jest Szwecja, dzis widze wygrana Szwedów w regulaminowym czasie.
Do dubla USA. Wczoraj ulegli Słowacji ale zagrali dobry mecz, moze poczuli sie za pewnie po pierwszej tercji, zaczeli głupio faulować zostali skarceni, do tego Słowacki bramkarz był dobrze dysponowany no i szczescia tez miał troche. Szwajcarzy wygrali sensacyjnie z Finlandią ale to bardziej Finowie przegrali tamten mecz, owszem grali szybko , dobrze ale z Łotwa juz nie było tego czegoś i długo gonili wynik. Mysle ze z USA nie pograja tak dobrze, no i Jankesi beda nieco wkurzeni wczorajsza porazka, i mysle ze fauli tez bedzie mniej z ich strony. Szykuja sie dwa fajne mecze. Jak bedzie zobaczymy.

Szwecja RT ⛔+ USA handi minus 1,5 ✅ kurs ako 2,59⛔
Szkoda, że Szwedzi woleli bronic rezultatu niz grac swoje do przodu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Kanada wróciła na właściwe tory. Musiała ich mocno wkurzyć ta porażka z Czechami.
Teraz na rozkładzie Austria, więc szykuje się kolejny pogrom. Kto wie czy nie wyższy niż z Niemcami. Austria jest za słaba na elitę. De facto jest to średniak nawet w rozgrywkach dywizji 1A, z której awansowali 2 lata temu nie będąc faworytami. W Kanadzie też ich w tym roku nie powinno być, a grają tylko dlatego, że wykluczono Białoruś.

Myślę nad wejściem mocniej w over 12.5. Tutaj tak naprawdę wiele będzie zależało od bramkarzy austriackich, którzy na co dzień grają w rezerwach zespołów z Salzburga i Klagenfurtu. Myślę, że kolejny raz nie podołają zadaniu.

Over 12.5 @2.44 fortuna

Wyższe linie też pogram za mniejsze stawki.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Udało się w Fortunie przygotować zakład specjalny z podwyższonym kursem, zobaczymy jak wypadnie:

Łotwa vs Finlandia: Łotwa powyżej 0.5 gola⛔
Szwecja vs Czechy: Czechy powyżej 1.5 goli✅️
USA vs Szwajcaria: Szwajcaria powyżej 1.5 goli⛔
Austria vs Kanada: Kanada powyżej 9.5 goli✅️
AKO hokej-specjalne @4.00 Fortuna⛔

Łotysze na obecnych Mistrzostwach Świata U20 spisują się naprawdę dobrze.
Jasne, pojawiły się porażki z USA i Szwajcarią, ale spotkania te były wyrównane i przy odrobinie więcej szczęścia, na koncie outsiderów pojawiłoby się więcej punktów niż tylko 1. Niestety formalni gospodarze stawiani są w roli jednego z głównych kandydatów do spadku z elity, niemniej jednak w barażach o utrzymanie jest szansa trafienia Austrii i tutaj faworytem będzie już Łotwa. Szkoda tej porażki ze Szwajcarami, bo komplet oczek był na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj zmierzą się z Finlandią, która potrzebowała takiego meczu, jak ten ze Słowacją. Szkoleniowiec Tomi Lamsa wreszcie poukładał odpowiednio zespół i Joakim Kemell popisał się świetnym występem, notując gola i asystę. Zadziałało PP i 100% skuteczności pojawiło się w tym elemencie gry u Suomi. Niestety jest jeszcze do poprawy gra w PK, bo Słowacy oba trafienia zaliczyli, będąc liczniejszym zespołem na tafli. Czy faworyci ponownie wywiążą się ze swojej roli?

Jasne, to srebrni medaliści poprzednich Mistrzostw Świata U20 są faworytami, ale nie lekceważyłbym Łotyszy, którzy mają zgrany zespół i jest to widoczne podczas obecnego turnieju. Stawiam po prostu na 1 gola outsidera. Do tej pory formalni gospodarze popisywali się 2 trafieniami z USA oraz ze Szwajcarią, a Suomi traciło odpowiednio 2 bramki ze Suisse i Słowacją. Należy spodziewać się dominacji formalnych gości, ale Łotwę stać z pewnością na jedną skuteczną akcję.

Przenosimy się do drugiego spotkania dzisiejszego dnia, gdzie Szwecja zmierzy się z Czechami. Trzy Korony wyglądają na bardzo mocną reprezentację podczas tych MŚ U20. Do tej pory nie stracili nawet jednego gola, ale trzeba też spojrzeć na przeciwników, z którymi do tej pory się mierzyli. Austria nie stworzyła większego zagrożenia, ale Niemcom zabrakło nieco szczęścia, aby napocząć formalnych gospodarzy. Skromne zwycięstwo 1:0 nie przekonuje, ale i Fabian Lysell nie daje pozytywnych akcentów. Dla Szwecji tak naprawdę dzisiaj nadchodzi pierwszy prawdziwy sprawdzian podczas tego turnieju. Rywalem Trzech Koron będą Czesi, którzy w pierwszej kolejce kompletnie zaskoczyli Kanadę. Sensacyjna wygrana 5:2 poszła w świat i kolejne starcie z Austriakami było już formalnością. W Halifax bardzo dobrze czują się draftowani do NHL Jiri Kulich i David Spacek. Ten pierwszy popisał się ostatnio hat-trickiem i z pewnością ma chrapkę na więcej bramek. Czy nasi sąsiedzi są w stanie złamać szwedzki mur?

Kursy wystawione przez bukmacherów faworyzują Szwedów, ale Czesi mają swoje argumenty, aby powalczyć z przeciwnikiem. Ponownie stawiam na gole drużynowe, tym razem pobieram 2 trafienia outsidera. Tak jak pisałem wyżej, Trzy Korony nie mierzyły się jeszcze na tych Mistrzostwach Świata U20 z wymagającym rywalem, dlatego spodziewam się wyrównanego meczu. U naszych zachodnich sąsiadów bardzo dobrze działa PP i Szwedzi mieli problemy w PK z Niemcami, którzy blisko byli wyrównania. Mam nadzieję, że Jiri Kulich i spółka staną na wysokości zadania i faworyci minimum dwukrotnie będą zmuszeni kapitulować.

Trzecie spotkanie podczas dzisiejszego dnia to już rywalizacja Amerykanów ze Szwajcarią. USA musiało uznać wyższość Słowacji i była to kolejna niespodzianka na tych Mistrzostwach Świata U20. Sam mecz był wyrównany, ale wyższa skuteczność należała do rywali. Niemniej jednak jedni z faworytów do złota mają bardzo ciekawy i utalentowany roster, który powinien im pomóc wrócić na zwycięskie tory. Dzisiaj motywacja będzie spora, aby zanotować drugą wygraną na tym turnieju. Przeciwnikiem Amerykanów będzie Suisse, które w pierwszej kolejce sensacyjnie pokonało Finlandię. W starciu z Łotwą były już problemy i dopiero gra z empty net pozwoliła doprowadzić do remisu. Wydaje się, że wyniki osiągane do tej pory przez Szwajcarów są ponad stan, ale liczą się wygrane i ich komplet jest na koncie formalnych gości. Przed Suisse najbardziej wymagający rywal do tej pory i Attilio Biasca oraz jego koledzy muszą wspiąć się na wyżyny, aby pokonać USA. Czy stać na to outsidera?

Możemy spodziewać się dominacji Amerykanów, którzy będą mocno zdeterminowani, aby powrócić na zwycięskie tory. Jasne, to USA posiada lepszy roster od Szwajcarów, ale ja bym nie lekceważył Szwajcarów, którzy w swoim składzie mają kilka indywidualności i mogą one rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Stawiam na 2 gole Suisse. Formalni goście w rywalizacjach z Łotwą oraz Finlandią popisali się właśnie 2 trafieniami. Co ciekawe żaden z nich nie był w PP, więc jest tutaj okazja, do poprawienia się w tym elemencie gry. USA ma swoje problemy w defensywie, traci sporo bramek i mam nadzieję, ze outsider to wykorzysta. Liczę na Attilio Biasca, bo jest to hokeista, na którego warto zawiesić oko i potrafi wykreować sytuacje dla swoich kolegów, ale też samym odpowiednio uderzyć.

Ostatnim omawianym spotkaniem będzie rywalizacja Austriaków z Kanadą. Formalni gospodarze to na ten moment najsłabsza nacja na tych Mistrzostwach Świata U20. 0 strzelonych goli i aż 20 straconych powoduje, że nie ma większych nadziei na pozostanie w elicie. Warto jednak wspomnieć, że dopiero jutro Austria zmierzy się z Niemcami i jeżeli udałoby się wygrać tę rywalizację, to pozostałe porażki nie będą mieć znaczenia. Jest to jednak mało prawdopodobne i outsidera czekają dzisiaj trudne chwile. Tak jak można było się spodziewać, Kanada pokazała klasę przeciwko Niemcom i zdobycie aż 8 goli w PP robi wrażenie. Obudziła się jedna z największych gwiazd młodego pokolenia Connor Bedard, który zaliczył hat-tricka oraz 4 asysty. Jest to niesamowity zawodnik i przy dobrze prowadzonej karierze stać go na wiele, aby zdziałać w światowym hokeju. Ogólnie cały zespół spod znaku Klonowego Liścia mógł się podobać i czas na zainkasowanie kolejnego kompletu punktów. Czy faworyci oszczędzą nieco Austriaków?

Austriacy nie powinni się dzisiaj przemęczać, ponieważ ich najważniejszy mecz o utrzymanie się w elicie czeka jutro z Niemcami, a rywale mają dzień przerwy. Pomimo tego, że Kanada zdemolowała naszego zachodniego sąsiada, to po porażce z Czechami ma coś do udowodnienia swoim kibicom. Kibice zgromadzeni w hali w Halifax oczekują od swoich ulubieńców gry na 100% i mam nadzieję, że faworyci nie zatrzymają się tylko na kilku golach. Stawiam na over 9.5 trafień ekipy spod znaku Klonowego Liścia. Każde PP zapewne będzie wykorzystane przez Kanadyjczyków, którzy czują się świetnie w tym elemencie gry. Pisałem ostatnio o pierwszym unicie w osobach Shane Wright, Brennan Othmann, Connor Bedard, Dylan Guenther i Olen Zellweger, którzy są postrachem dla defensorów rywali. Liczę na pogrom ze strony faworytów, bo Austriacy mają na ten moment inne priorytety.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dołożę dwóch strzelców, których mam na oku, zagram w singlach i w AKO:

Fabian Lysell (Szwecja) strzeli gola @2.90⛔
Olen Zellweger (Kanada) strzeli gola @2.20⛔
AKO @6.38 Fortuna


O Lysellu nie ma co się dobrze wypowiadać, musi się wreszcie przełamać, po zmarnowanym karnym motywacja będzie większa. Co do Zellwegera, to gra w PP z Bedardem i spółką, ma już na swoim koncie 4 asysty, ale jeszcze bez trafienia. Przy grze z przewagą zawodnika, często ładuje z niebieskiej, w końcu mu coś wpadnie, a przy defensywie Austrii będzie o to łatwiej.
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Mistrzostwa Świata U20
Godzina: 22:00
Spotkanie: Stany Zjednoczone U20 -Szwajcaria U20
Typ: 2
Kurs: 8,50
Bukmacher: STS
Analiza:
Wczoraj pograłem na wygraną Słowacji ze Stanami Zjednoczonymi po kursie 16,00 i sie udało Słowacy wygrali 6-3 to dlaczego dzisiaj miałoby się nie udać. Pod większą presją będa Jankesi do tego o dzień więcej na odpoczynek miała reprezentacja Szwajcari. Owszem USA to jeden z faworytów do złota, mają mocniejszy kadrowo skład przynajmniej na papierze ale Szwajcari nie wolno lekceważyć, bo też mają bardzo ciekawy i groźny zespół. Dodatkowo w tym spotkaniu pod większą presją będą Amerykanie, oni po porażce ze Słowacją dziś muszą a Szwajcaria nie a czasem jak się bardzo chce to prawie nie wychodzi nic. Zobaczymy typ napewno ryzykowny ale skoro słabsza według mnie od Szwajcari Słowacja wczoraj wygrała po takim kursie to dziś też może paść niespodzianka. Owszem Stany Zjednoczone będą podrażnione itp itd ale też w głowach im ta wczorajsza porażka ze Słowakami będzie siedzieć i też nie raz przewinęło się w głowach a może nie jesteśmy tacy mocni 😉 Zobaczymy no, typ nie jest bez szans a po takich kursach wolę poszukać tutaj tej niespodzianki
5-1
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Gdzie sie nie zajrzy na fora to wszyscy ida ostro w strzelanie Kanady, linie az do 18 goli . Hmm, a mi jakos sie dzis widzi wynik jednocyfrowy, Austria gra tragicznie ale ten jej autobus funkcjonuje z meczu na mecz lepiej, Kanada musiała odpowiedziec po przegranej i tak sie stało, ale czy dzis beda tak nacierac , moze i tak ale nie musza juz nic dzis udowadniac. A moze skutecznosc troche zawiedzie, celowniki beda w lesie, moze Austriacy beda miec sporo farta, moze golie sie ogarnie. Owszem maja 22 godziny do najwaznijszego meczu ale jak sami mowia ten mecz to solidne przetarcie przed takim meczem. Kursy na jednocyfrowe wyniki super i ja sobie zagram za drobne.

Liczba goli w meczu Austri ponizej 10 kurs 3,15
ponizej 8,5 kurs 5,2
wsjo fortuna
kto nie czuje nie gra
 
Ostatnia edycja:
B 7,8K

bunio

Użytkownik
Ja pograłem Czechów z Kanadą po @20 😅, a tak poważnie to Łotwa pod ścianą dziś i ja tu widzę Słowacja [email protected] bez szaleństw w stawkę, może live będzie coś lepszego do złapania.
Post automatycznie złączony:

Do tego najważniejsze spotkanie dla Austrii i Niemiec [email protected] w stronę tych co zbierają baty jak do tej pory.
Jeśli któryś z kolegów się z tym zgadza lub nie zgadza zapewne opisze to lepiej niż ja bo wiedzy, aż takiej jak dwóch trzech stąd nie posiadam. Za drobne można dać na Austrię RT@10.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1302
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
B bunio Z mojej strony to musze powiedziec, że kierunki zbieżne.
Łotwa mimo ze pod scianą, mimo że wszystkie tajniki sztuki hokeja nadrabia nieustepliwoscia, walecznoscia trzeba powiedziec ze nie ma takiej jakosci co pozostałe ekipy w jej grupie( no moze sa blizej Szwajcarów). Słowacy pokazali ze to co o nich mówiono, ze maja teraz dobre pokolenie graczy nie było to na wyrost, a przeciez nie ma gwiazdy Slafkovskiego, na Fenesa wielu psioczyło po pierwszym meczu i mistrzostwach w sierpniu, ze co to za trener, ze trzeba go spakować ale poskladał klocki do kupy i mysle ze jezeli sie nic nie wydarzy z przypadku lub farta to te dwie bramki roznice z Łotwa powinni zrobic.
Co co Austrii. No zbieraja baty ale z kazdym meczem wyglada to lepiej. Wczoraj udało mi sie obejrzec prawie dwie tercje z Kanada ( wiec sniety jestem trochę) i przyznam, ze gdyby nie było głupich fauli z ich strony w pierwszej tercji to nie wiem czy Kanadyjczycy by cos ustrzelili w pierwszym okresie, Austriacy atakowali, był pressing i bandy, przy odrobinie szczescia mogli strzelic dwa gole ale zabrakło przysłowiowego farta no i moze troche wykonczenia. Gdyby wczoraj zamiast Austrii grala inna druzyna to Kanada zeszła by do szatni z wynikiem 0-3 w plecy. Ale to tak na marginesie. Austriacy maja swoje porachunki z Niemcami . W meczu towarzyskim przed mistrzostwami pokonali ich po bodajze dogrywce, jak przegrywali ostatnio to 1-3 bramek góra. Austriacy przywiezli tu bardzej ograny zespół niz Niemcy, bo z sierpnia maja tu 14-15 grajków, podobna ilosc graczy gra za oceanem w ligach juniorskich, jak spojrzec na roster to nie ma duzej roznicy i jeszcze taki paradoks a moze bardziej przewaga hokeja juniorskiego na seniorami. ze czesto ekipy grajace mecz po meczu zaprezentowały sie lepiej niz Ci co mieli przerwe. 22 godziny to niewiele ale jesli zagraja i zaczna podobnie jak z Kanada i ustrzegna sie fauli to Niemcy beda mieli pod górke. To niech bedzie taki dubel

Słowacja RT + Austria z handi plus 3,5 kurs ako 2,56 fortuna ✅ ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1791
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Lubię takie dni jak dzisiaj, będzie wiele walki na lodzie! Próbujemy:

Słowacja vs Łotwa: Simon Nemec powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.85✅️
Niemcy vs Austria: powyżej 6.5 kar 2-minutowych @1.30⛔ oczywiście 1 kary brakło
AKO @2.41 Fuksiarz
⛔

Słowacy bardzo dobrze prezentują się na obecnych Mistrzostwach Świata U20. Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce udało im się niespodziewanie pokonać USA aż 6:3. Wielka radość pojawiła się w szatni, co zarejestrowały kamery i z pewnością jest to kolejna pozytywna wiadomość dla tej hokejowej nacji. Draftowany z numerem 2 przez New Jersey Devils Simon Nemec stwierdził, że nasza ulubiona dyscyplina sportu stale się rozwija na Słowacji i jest to widoczne również w NHL, gdzie zawodnicy wybierani są z wysokimi liczbami, tak jak to było w tym roku. Wróćmy jednak do zmagań na Mistrzostwach Świata. Naszym sąsiadom pozostały mecze z Łotwą oraz ze Szwajcarią i są w stanie sięgnąć po komplety punktów. Nie tylko pierwsza piątka z gwiazdami Simonem Nemecem i Filipem Mesarem biorą ciężar gry na swoje barki, ale przede wszystkim w PP skuteczni są Peter Repcik, czy też Maxim Strbak. Jak tym razem spiszą się faworyci?

Łotysze bombardowali wczoraj bramkę Suomi, ale nic nie chciało wpaść do siatki rywali. Pojawiło się kilka dobrych okazji, niestety okrągłe 0 zaświeciło się na tablicy wyników przy liczbie strzelonych goli. Szkoda, ale można było się spodziewać, że jeden z outsiderów tego turnieju będzie miał problemy, aby powalczyć z najlepszymi. Formalni goście zanotowali 3 porażki z rzędu i piątkowe starcie jest dla nich o być, albo nie być w play-off. Wygrana nawet po dogrywce bądź rzutach karnych nic nie daje Łotwie. Problemem jest tutaj skuteczność w PP. Outsiderzy nie potrafią wykorzystywać swoich akcji w grze z przewagą zawodnika i takich okazji na tych Mistrzostwach Świata U20 było aż 9. Jeżeli myślisz o zwycięstwie, to czas się poprawić w ofensywie. Na co stać Łotyszy?

Kusiło postawić tutaj czystą wygraną Słowacji, niemniej jednak zdecydowałem się na wysoki kurs związany z punktem Simona Nemeca. Tak jak pisałem wyżej, jest to obrońca draftowany w tym roku do NHL z numerem 2 i obok swojego rodaka Juraja Slafkovsky’ego uznany za jeden z większych talentów w swoim kraju w historii. Zarówno w rywalizacji z Finlandią, jak i z USA był bardzo widoczny i przede wszystkim wypełniał swoje obowiązki w defensywie. W ofensywie również był aktywny i dołożył 2 asysty. Jestem zdania, że dzisiaj również zapisze się do protokołu sędziowskiego pod kątem gola lub kluczowego podania. Na kanadyjskich taflach spędza średnio 25 min, co oznacza, że niespełna pół meczu możemy go podziwiać na lodzie. W rywalizacji z Amerykanami jego współczynnik +/- wynosił aż 4, najwięcej ze swojej drużyny, co tylko pokazuje, ile daje reprezentacji. Jak jest PP, to w pierwszym unicie wyjeżdża Simon i uważam, że jest dobre value pograć jego punkt w starciu z Łotyszami.

Czas na omówienie drugiego meczu podczas tego piątku i Niemcy zmierzą się z Austrią. Co tutaj dużo kryć, nasi sąsiedzi nie popisali się w rywalizacji z Kanadą. Każda kara nałożona na zawodnika, kończyła się praktycznie golem rywali. Czy PK jest tak słabe w wykonaniu formalnych gospodarzy? W starciu ze Szwedami tak źle to nie wyglądało, ale pomiędzy słupkami był wtedy niesamowity Nikita Quapp. Niestety doznał kontuzji, ale jest szansa, że dzisiaj wystąpi. Byłoby to spore wzmocnienie również mentalne jego kolegów. Brakuje większej ilości ofensywnych akcentów u Niemców. Zawodzą na razie bracia bliźniacy Heigl, ale i Julian Lutz nie potrafi się wstrzelić. Dzisiejsze spotkanie jest dobrą okazją dla liderów, aby zrehabilitować się po ostatnich porażkach. Co pokażą nam w ten piątek faworyci?

Jeżeli spojrzymy sobie na suche wyniki, to Austria jest zdecydowanie najgorszą reprezentacją na obecnych Mistrzostwach Świata U20. 0 strzelonych goli i aż 30 straconych w 3 meczach nie jest powodem do dumy. Niemniej jednak los dał im taką szansę, aby w ostatnim meczu na turnieju awansować do play-off i utrzymać się w elicie na kolejny rok. Jest potrzebna wygrana z Niemcami i to najlepiej za 3 punkty, co nie będzie łatwym zadaniem. Wczoraj w rywalizacji z Kanadą widoczne było oszczędzanie sił na piątkową batalię o pozostanie wśród najlepszych hokejowych nacji. Nie trzeba nikogo tutaj dodatkowo motywować, bo cel jest jasny. Jeżeli nie uda się dzisiaj, to będzie jeszcze szansa w barażach. Czy Austriacy sięgną po pierwsze i najważniejsze zwycięstwo na tym turnieju?

Kurs na Niemców jest zdecydowanie za niski. Obie reprezentacje mierzyły się przecież przeciwko sobie 9 dni temu w meczu towarzyskim i tam wygrana powędrowała do Austriaków. Spodziewam się wyrównanego spotkania. Faworyci mają swoje problemy w ofensywie, a outsiderzy w defensywie, niemniej jednak jest to tylko jedna rywalizacja i wiele będzie zależeć od dyspozycji dnia i wykorzystywanie swoich szans m.in. w PP. No właśnie ja w ten piątek skupię się na karach mniejszych i pobieram niską linię 6.5. Jedni i drudzy łapią wiele przewinień na tym turnieju. Jak to wygląda w statystykach:
  • Niemcy: 4, 6 (średnio 5 na mecz)
  • Austria: 7, 6, 3 (średnio 5,33 na mecz)
Jasne jest to bardzo istotne starcie dla jednych i drugich i zapewne hokeiści obu drużyn będą się pilnować, aby nie łapać głupich kar, ale przypomnijmy, że są to młodzieżowe rozgrywki. Wielu młodych zawodników nie umie trzymać jeszcze nerwów na wodzy i liczę tutaj na wykluczenia z obu stron, bo presja jest ogromna. Linia jak dla mnie bardzo korzystna, z chęcią ją pobieram.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +644
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mimo ze na gorąco po meczach ale tak patrze na te kursy na mecz Swisse ze Słowacją i USA z Finlandią. Hmm, Słowacy wygladaja lepiej od rywali , mimo ze grali dzis mecz to jutro w ostatnim pojedynku grupowym daja z siebie wszystko , graczy personalnie tez maja lepszych, z kazdym meczem mysle ze sie rozkrecają , maja nawet szanse na zajecie pierwszego miejsca wiec beda grali o pełną pulę.
Kursy na mecz USA i Finów tez jakies z ksiezyca. Na FInów ponad 4 w fortunie a na USA 1,6. Suomi z kazdym meczem wygladaja tu lepiej, a jesli włączaja wyzszy bieg to rywale sie gubia. USA sa jak najbardziej do ogrania, co pokazali Słowacy a Finowie jak spojrzec na skład nie powini sie obawiac tego meczu, mysle ze Lyamsa wymysli taktyke na zespoł z Ameryki bo 3 pkt to w ćwierćfinale ekipa z Niemiec bez ogladania sie na rywali, wiec takie propozycje

Słowacja z x kurs 1,73
Słowacja RT kurs 2,82
Finlandia z x kurs 2,18
Finlandia RT kurs 4,15
wsjo fortuna

Pozniej coś o pozostałych meczach bo mozna cos ciekawego tego złożyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1066
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Uff dzisiaj się rozpisałem i ponad 1300 słów udało się naskrobać. Zgadzam się z mark1973 mark1973, co do kierunków i można coś wybrać sobie do kuponu, ja atakuje sylwestrowe AKO ze wszystkich 4 meczów. Przy okazji życzę zdrowia na nowy rok i aby ten przysłowiowy fart się nas trzymał 🥳

Szwajcaria vs Słowacja: X2 @1.48✅️
Czechy vs Niemcy: Jiri Kulich powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.40⛔
USA vs Finlandia: Finlandia handicap +2.5 @1.39⛔
Kanada vs Szwecja: Kanada przynajmniej jeden gol strzelony w przewadze @1.40✅️
AKO @4.03 Fortuna
⛔

Zaczynamy od spotkania w grupie B, gdzie Szwajcaria zmierzy się ze Słowacją. Wydaje się, że Suisse z meczu na mecz słabnie. Drużyna ta rozpoczęła świetnie od wygranej z Finlandią, potem wymęczyła 2 punkty z Łotyszami, aby kompletnie zawieść w starciu z USA. Jasne, Amerykanie to najwyższa półka jeżeli chodzi o młodzieżowy hokej, niemniej jednak formalni gospodarze znacznie odstawali od swoich rywali w większości elementach gry. Promyczkiem nadziei jest Attilio Biasca, który w ofensywie ciągnie za uszy Szwajcarię. Jego skuteczność będzie bardzo potrzebna w spotkaniu ze Słowacją. Nasi sąsiedzi wręcz przeciwnie do swoich sobotnich rywali rozkręcają się z meczu na mecz. Jest to turniejowa reprezentacja, która prezentuje się coraz lepiej. Podobnie było przecież z seniorską drużyną w Pekinie, uzyskując historyczny brąz i tak też jest u młodzieży. Prawdziwym liderem, jak na kapitana przystało stał się Simon Nemec, który na tafli jest wszędzie. Zarówno w fazie ataku, jak i obrony jest widoczny, a wczoraj popisał się świetnym golem przeciwko Łotwie (film poniżej). Słowacja ma spore szanse, aby zakończyć zmagania na pierwszym miejscu w grupie. Czy tak też się stanie?


Kursy już drastycznie spadły i nie ma co się temu dziwić, ponieważ oglądając regularnie obie reprezentacje na tych Mistrzostwach Świata U20 można zauważyć pewną zależność. Szwajcaria obniża swoje loty w porównaniu z początkiem turnieju, a Słowacja wręcz przeciwnie idzie w górę. Nie pozostało mi nic innego, jak zaproponować X2. PP to bardzo groźna broń naszych sąsiadów, a w tym elemencie gry nie obudził się jeszcze unit z Simonem Nemecem oraz z Filipem Mesarem. Jeżeli ten duet zacznie skutecznie rozgrywać przewagi, to będzie to jeszcze większy atut, niż jest to obecnie. Do tej pory bardziej przekonała mnie Słowacja i liczę, że nie drużyna ta nie przegra w regulaminowych 60 minutach.

Przenosimy się do grupy A, gdzie Czechy zmierzą się z Niemcami. Nasi sąsiedzi imponują formą na tym turnieju. W każdym meczu udało się zapunktować i szkoda tej przegranej po dogrywce ze Szwedami, bo samo spotkanie było mocno wyrównane i tak naprawdę wygrana mogła pójść w każdą stronę. Nie ma co się jednak wstydzić występów na tegorocznych Mistrzostwach Świata U20 i jest przecież okazja, by zakończyć zmagania grupowe na 1 miejscu. Aby tak się stało, należy pokonać Niemców i liczyć na korzystny wynik starcia Kanady ze Szwecją. U Czechów silną stroną jest zespołowość i tak naprawdę każdy link jest groźny. Naturalnie są liderzy jak Spacek, Kulich, czy też Sapovaliv, ale liczy się drużyna. Rywalem formalnych gospodarzy będą Niemcy, którzy wczoraj wreszcie sięgnęli po zwycięstwo. Jasne, do tej pory mieli wymagających przeciwników, jak Szwecja, albo Kanada, ale najważniejsze spotkanie zostało wygrane. Obudzili się liderzy bracia bliźniacy Heigl, Julian Lutz i komplet punktów stał się faktem. Sytuacji w tabeli już się raczej nie uda poprawić, ale chrapka na kolejny sukces z pewnością jest u outsiderów. Kto wyjdzie na tarczy w meczu naszych sąsiadów?

Faworyt jest jeden i oglądając dotychczasowe rywalizacje obu zespołów, możemy śmiało potwierdzić przewidywania bukmacherów. Czesi mają jeszcze o co walczyć, ponieważ pierwsze miejsce w grupie da im teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale play-off, ale Niemcy łatwo się nie podadzą. Dzisiaj grają jednak back-to-back po wymagającym fizycznie i psychicznie meczu przeciwko Austrii i może pojawić się tutaj rozprężenie. Liczę, że Czesi kilka goli strzelą i stawiam na punkt jednego z liderów tej reprezentacji. Jiri Kulich popisał się hat-trickiem przeciwko Austrii, ale w pozostałych dwóch starciach nie zaliczył nawet oczka w kanadyjce, chociaż był widoczny. Jego punktacja +/- na tym turnieju wynosi łącznie 5, co pokazuje jego wkład w grę drużyny. Mam nadzieję, że kilka PP pojawi się po stronie faworytów i nasz bohater znajdzie nić porozumienia ze swoimi kolegami, które dadzą mu gola lub asystę. Niemcy mają spore problemy z PK i to jest szansa dla niego.

Wracamy do grupy A i czas na omówienie starcia USA z Finlandią. Amerykanie odbili sobie niepowodzenie ze Słowacją w meczu ze Szwajcarią. Ekipa z Ameryki Północnej nie dała większych szans Suisse i fani pragną taką reprezentację oglądać w każdym spotkaniu. Pierwsza trójka atakujących Cutter Gauthier, Logan Cooley oraz Jimmy Snuggerud wreszcie pokazała swoje umiejętności i talent, czas tę dyspozycję przełożyć na kolejnych wymagających rywali. Amerykanom nie może znów przydarzyć się taka wpadka, jak w sierpniu tego roku, gdzie swoje zmagania zakończyli na ćwierćfinale. Finał to jest plan minimum. Aby poprawić swoją sytuację przed play-off należy dzisiaj solidnie zapunktować. Przeciwnikiem USA będzie Finlandia, która odnalazła chyba wreszcie swój rytm i ustawienie. Dziwiło mnie na początku, że nowy szkoleniowiec Tomi Lamsa kombinował ze składem i jeden z liderów drużyny Joakim Kemell otrzymywał ograniczone minuty. Starcie ze Szwajcarią należy uznać za wpadkę i każdy kolejny mecz jest lepszy w wykonaniu Suomi. Do tego dochodzi jeszcze dyspozycja bramkarza Jani Lampinenena, który zachował SO, pomimo tego, że Łotwa oddała 31 celnych strzałów i wiele z nich było bardzo groźnych. Czy dzisiaj również zatrzyma przeciwnika?

Kursy są tutaj niezrozumiałe, dlatego trzeba to wykorzystać i stawiam na handicap +2.5 w stronę Finlandii. Amerykanie przeplatają lepsze występy tym gorszymi i wychodzi na to, że dzisiaj powinna być ta słabsza dyspozycja. Finlandia poukładała swój skład, dochodzi powoli solidniejsza obrona i kto wie, czy w niebiesko-białych koszulkach nie oglądamy właśnie przyszłego Mistrza Świata U20. Do tego jeszcze daleka droga, ale Suomi ma wszystko, aby cieszyć się ze złota. Jeżeli zerkniemy na ostatnie 5 meczów bezpośrednich, które odbyły się na mistrzowskich imprezach, to w 4 przypadkach nasz handicap był pokryty. Uważam, że tym razem będzie podobnie, bo forma Finów wyraźnie rośnie.

Na deser czeka nas rywalizacja gospodarzy tego turnieju z Trzema Koronami. Kanada po niespodziewanej porażce z Czechami wróciła do gry i dwie wysokie wygrane z Niemcami oraz Austriakami były musem, aby podbudować swoje morale. Nie byli to jednak rywale na poziomie i kolejny prawdziwy sprawdzian nadchodzi podczas tej nocy. Nie wszystko funkcjonuje, tak jak należy w ekipie spod znaku Klonowego Liścia. O ile w ofensywie wygląda to świetnie, tak defensywa nie zawsze jest szczelna i przeciwnicy dochodzą do sytuacji strzeleckich. Ciekawy jestem ich występu przeciwko zorganizowanej Szwecji. No właśnie formalni goście mają na ten moment komplet zwycięstw. Ostatnia rywalizacja z Czechami nie była do końca udana i to nasi sąsiedzi mieli więcej z gry. Liczy się jednak to, co jest w siatce i dogrywka powędrowała na konto Trzech Koron. Jeden z ich liderów Fabian Lysell doznał kontuzji i jego icetime wynosił tylko kilka minut. Pomimo tego, że nie jest to jego turniej, to strata takie napastnika może być kosztowna. Kibice czekają na ponowne przebudzenie się Isaka Rosen, który trochę przygasł po meczu z Austrią. Czy dzisiaj będzie jego dzień na gola/asystę?

Tak jak wspomniałem wyżej, Kanada świetnie prezentuje się w ofensywie, ale w defensywie wygląda to słabo. Niemniej jednak skuszę się na jednego gola faworytów w PP. Kurs na to zdarzenie jest idealne do kuponu AKO i liczę, że atak faworytów nie zawiedzie. Pisałem ostatnio o pierwszym unicie w osobach Shane Wright, Brennan Othmann, Connor Bedard, Dylan Guenther i Olen Zellweger, którzy są postrachem dla defensorów rywali. Kanada znakomicie rozgrywa przewagi, ma już 11 bramek w tym elemencie i przy 2-3 spodziewanych karach dla przeciwników będzie szansa na trafienie w PP. Szwedzi jeszcze nie stracili gola, grając w PK na tym turnieju, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Oby podczas nocy sylwestrowej, do siego roku 2023!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1461
verno 594,2K

verno

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Czechy vs Niemcy
Czechy over 4.5 @1.80
Czechy over 6 @4


Panowie się trochę rozpisali więc nie będę tutaj już powielał i się rozpisywał także krótko. Czechy bardzo ładnie się prezentują na tym turnieju i nie mają słabego punktu a jak wejdą w rytm to mogą sporo bramek nastrzelać Niemcom, którzy wczoraj zbytnio się nie popisali, mimo że zdobyli te 3pkt to gra zostawiała wiele do życzenia szczególnie na Austrię, która miała bilans 0:31 po 3 spotkaniach sporo błędów i prezentów dali przeciwnikowi a 3 tercja wyglądała jak walka o życie i nie wiedzieli co się dzieje. Był to dla nich bardzo ciężki mecz a grają b2b, jak Czesi narzucą swoją grę to moim zdaniem nie ma co zbierać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2740
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Czas na to, co tygryski lubią najbardziej, a więc play-offy i baraże o utrzymanie w elicie:

Czechy vs Szwajcaria: Czechy powyżej 0.5 golu w PP @1.46 (1 sekundy brakło)
Kanada vs Słowacja: Connor Bedard powyżej 0.5 punktu w kanadyjce przy golu w PP @1.58
AKO @2.31

Pozostałe przemyślenia do AKO:
Austria vs Łotwa: Austria handicap +3.5 @1.40
Finlandia vs Szwecja: 1X @1.62
USA vs Niemcy: powyżej 1.5 gola w PP @1.50
Fortuna


Zaczynamy od starcia Czechów ze Szwajcarią. Śmiało możemy powiedzieć, że nasi południowi sąsiedzi to jedna z bardziej pozytywnych niespodzianek tych Mistrzostw Świata U20. W grupie z Kanadą czy Szwecją udało się zająć 1. miejsce i nagrodą w ćwierćfinale jest mecz z teoretycznie najsłabszą ekipą drugiej grupy, a więc Szwajcarią. Lepiej było trafić na Suisse niż na niebezpiecznych Słowaków, dlatego jest z czego się cieszyć. Naturalnie awans do strefy medalowej musi być osiągnięty na tafli, ale wydaje się, że Czesi są w formie i potrafią nawiązywać walkę z najlepszymi reprezentacjami na turnieju. Przekonała się o tym przecież sama Kanada i jeżeli pokonujesz takiego rywala, to pewność siebie jest na wysokim poziomie. Nie tylko ofensywa pokazuje się ze świetnej strony, ale również defensywa, która straciła do tej pory 6 bramek, co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich zespołów na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Oby tak dalej i być może uda się osiągnąć największy sukces w historii, bo są ku temu argumenty. W spotkaniu z Niemcami brylowała 2 linia i każdy z hokeistów popisał się wieloma punktami. Czas, aby i top line dała o sobie znać. Czy ten poniedziałek będzie dniem dla Jiri Kulicha i spółki?

To, czego nie można odmówić Szwajcarom to charakteru. Przypomnijmy, że Suisse przegrywało z Łotwą 1:2, aby w końcówce doprowadzić do remisu i pokonać przeciwnika w rzutach karnych. Podobnie było przecież w starciu z Finlandią, ale tutaj wystarczyła już dogrywka. Również w rywalizacji ze Słowacją formalni goście musieli odrabiać straty i z 1:3 zrobiło się 3:3, seria karniaków powędrowała do Szwajcarii. Taki hokej może się podobać i bezstronni kibice z pewnością mają swoją ulubioną reprezentację na tym turnieju. Ciekawy jestem, jak długo będzie trwała przygoda outsiderów w Kanadzie, ponieważ szczęście, a bardziej ta charakterność może w pewnym momencie zawieść. Przed nimi prawdziwy sprawdzian umiejętności z Czechami, z którymi mają całkiem pozytywny bilans w ostatnim czasie i 2 na 3 mecze w poprzednim roku kalendarzowym powędrowały do Suisse. Attilio Biasca jak na kapitana przystało, pomaga swojej drużynie w decydujących momentach. Czy dzisiaj również doprowadzi Szwajcarów do awansu?

Powiem szczerze, że kusiło mnie pójść w stronę Czechów, ale Szwajcaria jest na tyle niewygodnym rywalem na tym turnieju, że poszukałem propozycji z podobną wartością, co wygrana faworytów. Nie zdziwi mnie tutaj remis, wszak Suisse ma ostatnio patent na swojego poniedziałkowego rywala.

Stawiam po prostu na gola faworytów w PP. Jeżeli prześledzimy sobie mecze grupowe, to nasi południowi sąsiedzi w 3/4 spotkaniach cieszyli się z minimum 1 trafienia w grze z przewagą jednego zawodnika. Ta sztuka nie udała się w rywalizacji ze Szwedami, ale Trzy Korony świetnie radzą sobie w PK. W starciach z Kanadą, czy z Austrią pojawiły się nawet 2 bramki w PP.

Szwajcaria nie zachwyca w osłabieniu. Jedynie ze Słowacją rywal nie trafił do ich siatki przy tej specjalnej sytuacji, ale przeciwnik miał tylko jedną okazję, aby tego dokonać.
Suisse łapie wiele kar, niespełna 3 na mecz na tym turnieju i uważam, że pozytywnie naładowani Czesi pokuszą się o trafienie w PP. Kurs na to zdarzenie jest taki sam, jak na ich wygraną, ale jestem zdania, że to lepsza opcja.


Pozostajemy w Halifax, gdzie Kanada podejmie Słowację. Gospodarze rozkręcają się z meczu na mecz. Po początkowej porażce z Czechami nie ma już śladu i kolejne spotkania są już zwycięskie po stronie reprezentacji spod znaku Klonowego Liścia. Widoczna jest poprawa nie tylko w ofensywie, ale i w defensywie, co przekłada się na małą ilość traconych goli. Wszystkie pary oczu są jednak zwrócone w stronę Connora Bedarda, który jest uważany, za jednego z największych talentów ostatnich lat i tę opinię potwierdza również na turnieju. Po meczu ze Szwecją pobił kilka rekordów:

-jest najlepszym strzelcem Kanady w historii występów na Mistrzostwach Świata U20

-jest najlepszym zawodnikiem Kanady pod kątem punktacji na pojedynczym turnieju Mistrzostw Świata U20

-jest najlepszym zawodnikiem Kanady pod kątem punktacji w historii występów na Mistrzostwach Świata U20

Przypomnijmy, że na obecnym turnieju popisał się już 6 golami i 12 asystami, co daje łącznie 18 punktów w kanadyjce, a turniej jeszcze się rozkręca. Czapki z głów dla tego zawodnika, którego czeka draft w NHL. Przechodząc już do reprezentacji Kanady, to przykrej kontuzji nabawił się Colton Dach i jego krzyk bólu można było usłyszeć w transmisji. W jego miejsce powołany został Owen Beck. Czy faworyci łatwo i przyjemnie zameldują się w półfinale?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Słowacja, która postara się sprawić niespodziankę. Turniej rozgrywany w kanadzie jest dla nich bardzo dobry i tym razem udało się awansować do strefy play-off. Poprzednie Mistrzostwa Świata zakończyły się już na fazie grupowej, dlatego można powiedzieć, że dla naszych sąsiadów obecny wynik jest małym sukcesem. Naturalnie apetyt rośnie w miarę jedzenia, niemniej jednak będzie trudno wyeliminować obrońcę tytułu. W starciu ze Szwajcarią głupim błędem popisał się Alex Ciernik, który w połowie trzeciej tercji otrzymał karę za uderzenie kijem swojego rywala w strefie ataku. Tak się nie robi i Suisse wykorzystało swoją szansę, strzelając pierwszego gola w PP na obecnym turnieju. Trzeba wyciągnąć wnioski i nie pozwalać sobie na kolejne wpadki, ponieważ przeciwnicy z pewnością to wykorzystają. Cieszy coraz lepsza postawa nie tylko liderów Simona Nemeca, czy też Filipa Mesara, ale przebudzenie Servaca Petrovsky’ego nastąpiło w idealnym momencie. Na Mistrzostwach Świata U20 rozgrywanych w sierpniu poprzedniego roku padł wynik 11:1 dla dzisiejszych faworytów. Czy ten rezultat się powtórzy?

Pomimo całej sympatii do Słowacji nie widzę po ich stronie większych szans, aby powalczyć z rozpędzoną Kanadą. Może na początku zmagań w fazie grupowej tak, ale teraz mamy play-off i nadchodzi czas na liderów. Ja skusiłem się na interesujący zakład, który mówi o tym, że Connor Bedard zaliczy przynajmniej jeden punkt przy golu w PP. Fortuna daje nam taką możliwość i za dwa oczka w nieważne, jakich okolicznościach tego zawodnika mamy wartość 1.40. Tak jak pisałem w poprzednich tekstach, gra z przewagą jednego zawodnika to największa broń faworytów. Pierwszy unit w osobach Shane Wright, Brennan Othmann, Connor Bedard, Dylan Guenther i Olen Zellweger robi robotę i regularnie zdobywa gole.

Czysto statystycznie nasz bohater nie pokrył zakładu jedynie w rywalizacji z Czechami.
Był to jednak nieudany mecz Kanady i z każdym kolejnym spotkaniem, widoczna jest poprawa. Connor Bedard zaliczył 4 punkty w PP przy okazji starcia z Niemcami, 2 oczka w mecz z Austrią i 1 ze Szwecją. Słowacja jedynie z Łotwą ustrzegła się straty gola w osłabieniu. Liczę mocno na jedną z największych przyszłych gwiazd hokeja na lodzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +568
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
No i mamy ćwierćfinały i trzeba wyłożyć karty na stół i powiedzieć sprawdzam. A to taki etap, ze nawet chocby w grupie szło ekstra to strasznie wiąże nogi i umysły, znaja to Szwedzi , musza pamietać amerykanie a i Kanadyjczycy wiedzą ze tu trzeba patrzec co sie dzieje z tyłu. Nie spodziewam sie dziś pogromów typu 9-0 i 11-2 , to inny epat ze kazdy błąd moze spowodować ze trza pakować walizki i lecieć do domu. ale po kolei.
Czesi to najwieksza niespodzianka in plus, choc oni juz rok temu sygnalizowali ze maja dobra mlodziez a w sierpniu byli w półfinale. Jedna porazka w grupie ze Szwedami choc mecz bardzo dobry musza zwracac uwage. I moze na tym skoncze wnikanie. Rywal Swisse gra falami, maja dobre momenty w kazdym meczu ale i ciezko nieraz idzie. Dzis nie widze awansu Helvetow z całym szacunkiem dla nich, stawiam na wygrana w regulaminowym ekipy Czeskiej bo maja to coś i potrfia ukłuć rywali
Skandynawskie derby w ćwiercfinale to tez bedzie wydarzenie. Powiem szczerze ze wiecej spodziewałem sie po Finach , rozczarowała mnie nomialna jedyna Koskenvou bo nie dodał nic extra w meczu z USA a powinien, Lampinen tylko na zero z Łotwą ale to raczej zasługa i nieudolnośc Łotyszy i jak przeanalizuje roster i to co graja to wychodzi mi Szwecja.
Nie rozumiem kursów na Austrie, owszem dostawali lanie od kazdego ale kurs 10 na RT to by trzeba spróbowac. Łotysze tu grają fajnie ale do momentu ostatniego podania. Jak nie idzie z pod niebieskiej to maja kłopot ze strzelaniem bramek. Austriacy tez nie graja cudow ale kilka razy naprawde zabrakło farta z Niecami w 3 tercji szczegolnie. Austria i Łotwa potykały sie razem kilkakrotnie i wiecej wygranych maja Austriacy. Obie ekipy z nożem na gardle. Ja tu widze mecz na styku. Taki tripel na poczatek

EDIT w fortunie za ten zestaw lepszy kurs
Czechy RT+Szwecja z x + Austria plus handi 3,5 kurs 2,88 STS ✅ ✅ ✅

osobno gram Czechy miejsca w turnieju 1-2 kurs 2,7 fortuna
Mysle ze Czesi w przypadku awansu do półfinału sa w stanie sobie poradzic z czwartą rozstawiona ekipa po ćwierćfinałach i moga awansowac do finału
Za mniejsza stawke gram Austrie RT, bo moga dzis odpalic a kurs wart ryzyka
Austria RT kurs 10 i Austria z x kurs 3,55 STS🅾🅾

Pozniej o pozostałych dwóch meczach z wyraźnymi faworytami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +927
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Brak awansu Kanady i USA bedzie sensacja, po tym co graja .
PO tym co zagrali Niemcy nie spodziewam sie zeby zawalczyli, pogromu tez nie ale tak 3-4 bramki przewagi owszem
Słowacja jest w stanie sie przeciwstawic ale musieli by zagrac 200% tego co potrafia a golie musiałby miec swoj dzien, czy to razem zagra ? chocbym bardz chciał to mam watpliwosci, krotko ale tak

USA handi minus 4 + Kanada handi minus 3,5 kurs ako 2,09 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Aj szkoda ze Kanada nie wyleciała z turnieju ale moze USA im zamkna drzwi do finału.
Po tym co ja do tej pory zauwazyłem to tak widze półfinały
Czesi sa tak nakreceni ale i swietni na łyzwach i taktycznie ze moga pokusic sie o złoto. Rywal ze Szwecji wczoraj przetrwał 1 tercje z Finlandia a pozniej Szwedzi byli bardzo grozni, mimo ze Finlandia miała wiecej strzałów na bramke to jednak wieszy kociał był jak Szwedzi groznie atakowali, choc wynik mogł pojsc w obie strony. Obie ekipy juz graly ze soba i wtedy góra byli Szwedzi , którzy maja chyba najlepszego bramkarza na tym turnieju. I trzeba przyznac ze dzieki temu sa w stanie wjechac do finału bo z przodu tez maja kim straszyc. W tej konfrontacji wszystko mozliwe, jednak ja ide w kierunku Czechów bo spodziewam sie meczu na styku a i kurs jeszcze w STS jest bardzo ciekawy

Czechy z x kurs 1,97 STS ✅

W parze zza oceanu bardziej imponuja mi gracze USA , choc ich rywal był w ćwiartce duzo nizszego kalibru to jednak maja to cos i jak dla mnie ten półfinał tez bedzie na styku. Osobiscie licze na awans do finału USA ale roznie moze być.

USA z x kurs 2,01 STS🅾

Pewnie ako z handi na oba zespoły tez miało by racje bytu i kurs smiało ponad 2
Mysle ze oba kursy spadna do jutra
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ U20
Godzina: 16:00
Spotkanie: Austria vs Łotwa
Typ: zostanie zdobyty gol do pustej bramki
Kurs: 2.80 ⛔ 8 min z pustą bramka i nawet nie trafić do niej, brawo Łotysze
Bukmacher: Fuksiarz
Analiza:

Tak jak można było się spodziewać, Austria to najsłabsza reprezentacja podczas tej edycji Mistrzostw Świata U20.
Niestety mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że formalni gospodarze aż tak beznadziejnie zaprezentują się na taflach w Kanadzie. Szanse na awans do play-off były małe, niemniej jednak eksperci liczyli na bardziej wyrównaną walkę z pozostałymi zespołami. Wydaje się, że spadek do zaplecza jest nieunikniony, chociaż poczekajmy, bo w świecie sportu często dzieje się wiele niespodziewanych rzeczy. Jeżeli prześledzimy sobie turniej w wykonaniu Austrii to zdecydowanie porażki ze Szwecją, Czechami oraz Kanadą bolą, ale w starciu z Niemcami był widoczny promyczek nadziei. Szczególnie w trzeciej tercji nasi zachodni sąsiedzi nie mieli nic do powiedzenia i w dobrych humorach można było przystąpić do rywalizacji barażowej z Łotwą. Dwa dni temu również wyglądało to lepiej, ale tylko przez dwie części. Ostatnia to już popis przeciwników i outsider został kompletnie zdominowany, co widać po strzałach celnych w tym okresie aż 22:1. Dla formalnych gospodarzy to ostatni dzwonek na pobudkę. Czy uda się sięgnąć po pierwszą wygraną na tych Mistrzostwach Świata U20?

Po Łotwie również można było się spodziewać więcej, niż to widzimy po wynikach osiągniętych na turnieju. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji w sierpniu formalni goście wyszli z grupy i w ćwierćfinale polegli nieznacznie Szwedom 1:2. Wielu zawodników ponownie pojawiło się w państwie hokeja, co oznaczało większe doświadczenie i obycie się z tym wydarzeniem, niestety nie przełożyło się to na podobne rezultaty. Jedynie w spotkaniu ze Szwajcarią była szansa na komplet punktów, która w ostatnich minutach została zaprzepaszczona. Tak właśnie Łotwa wylądowała w barażach i musi bronić się przed spadkiem z elity. Początek pierwszego starcia z Austrią nie był udany, ale każda kolejna minuta to już coraz większa dominacja faworyta. Całe szczęście, że pojawiła się kara większa nałożona na Finna van Ee za atak kolanem i trzecia tercja to już popis gry formalnych gości, którzy bombardowali bramkę przeciwnika. Do utrzymania się pozostał jeden krok i druga wygrana z outsiderem jest potrzebna, aby nie narobić sobie ewentualnych problemów z trzecim spotkaniem. Jak tym razem Łotysze rozpoczną mecz barażowy?

Faworyt jest jeden, ale jestem zdania, że outsider powalczy. Dwie tercje pierwszego meczu barażowego należały do Austriaków, a dopiero w ostatniej części pojawiły się okoliczności, które Łotysze wykorzystali. Liczę, że tym razem spotkanie będzie miało podobny przebieg i mam nadzieję na wyrównaną rywalizację.

Ja skusiłem się na singla z wysokim kursem. Pamiętam, że już kilka razy go tutaj proponowałem i często okazał się być trafiony. Stawiam na to, że padnie gol do pustej bramki. Dlaczego tak typuję? Przede wszystkim dwa dni temu oglądaliśmy trafienie do empty net. Mieliśmy stan 4:2 i Austriacy musieli zaryzykować. Łotysze po przejęciu gumy w okolicach swojej tercji obronnej, spokojnie rozegrali krążek i praktycznie spod swojej bramki obrońca Bogdans Hodass wystrzelił ją, zaliczając gola.

Dzisiaj odbędzie się kolejne, może ostatnie spotkanie o utrzymanie się w elicie. Nawet jak Austriacy będą przegrywać 3 golami w ostatnich 10 minutach, to wycofają bramkarza, ponieważ wyższa porażka im nic nie daje. Być może zwiększy się czas gry z empty net, co stwarza okazję dla Łotwy na zamknięcie tej rywalizacji, a nam na trafienie wysokiego singla. Często jest tak, że trenerzy nakazują swojej drużynie grania bez goalie, gdy ich zespół ma PP 6vs4, a wynik jest mocno niekorzystny, aby dać sobie jeszcze szansę i nadzieję na doskoczenie do przeciwnika. Ważne, aby nie było remisu pod koniec środowej rywalizacji, a okazje na gola do empty net się pojawią.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom