>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U20 Kanada 2023 (Halifax/Moncton)

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Od dziesięciu lat złotem wymieniają się Finowie, Amerykanie i Kanadyjczycy. Czy przełom 2022 i 2023 roku przyniesie nam nowego złotego medalistę? Zapraszam do typowania i życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt!

1671872930762.png

1671873065739.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +1134
B 7,8K

bunio

Użytkownik
Finlandia z Szwajcaria kursy dobrze ustawione. Jeśli nie to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Jedynie co się wydawało opłacalne poleciało już o 10-20%, więc trzeba poczekać na live. Ciekawe czy ktoś wie o czym mowa. Ja pierwszoroczniak w temacie.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ U20
Godzina: 17:00
Spotkanie: Finlandia vs Szwajcaria
Typ: Joakim Kemell powyżej 1.5 punktu w punktacji kanadyjskiej
Kurs: 2.19 ⛔
Bukmacher Fortuna
Analiza:

Na cały turniej: Finlandia zajmie miejsca 1-2 @2.90 Fortuna


Dlaczego warto śledzić Mistrzostwa Świata U20?
Nie ukrywam, że co roku czekam na Mistrzostwa Świata U20. Jest to bardzo interesujący turniej, który pozwala nam obserwować młodych zawodników i za chwilę gracze będą starali się podbić hokejowy Świat. Nie bez powodu na trybunach znajdziemy liczną grupę skautów z NHL, którzy zbierają informacje dla swoich przełożonych. Wielu graczy występuje już na co dzień w seniorskich ligach i swoje doświadczenie postara się przełożyć na tegoroczne rozgrywki o złoto. Jeżeli mówisz młodość, to myślisz szybkość, łatwość w popełnianiu błędów, większa fantazja w grze i zwroty akcji. Moim zdaniem warto spędzić te dwa tygodnie z młodzieżowym hokejem i obserwować przyszłe gwiazdy hokeja. Jeżeli to Cię jeszcze nie przekonało, to zerknij na skrót finału w sierpnia tego roku pomiędzy Kanadą a Finlandią:


Finlandia znów ze srebrem?
Suomi może być naprawdę zawiedzione srebrem, wywalczonym podczas poprzednich Mistrzostw Świata U20. Było bardzo blisko, aby przerwać hegemonię Kanady oraz USA w zdobywaniu złotych medali na tym turnieju. Niesamowita parada Masona McTavisha w dogrywce, który popisał się zagraniem tego roku w światowym hokeju (możecie obejrzeć w filmie powyżej), zdecydowała o drugim miejscu Finów. Szkoda było mi tych młodych zawodników, którzy przegrywając już 0:2, wrócili do tamtego meczu i w dodatkowym czasie gry stworzyli groźne sytuacje. Czas na wspominki minął i należy wziąć się w garść, aby ponownie postarać się postawić Kanadzie i USA.

W Suomi doszło do zmiany trenera i Antti Pennanen przeniósł się do Ilves a na jego miejsce wskoczył Tomi Lamsa, znany mi z prowadzenia Ufy w KHL.
Jest to szkoleniowiec, który w Rosji lubił stawiać na młodych zawodników i wydaje się, że był to dobry ruch federacji, aby to jemu powierzyć misję zdobycia złota na Mistrzostwach Świata U20. Zadanie nie będzie naturalnie łatwe, wszak Kanada i USA ponownie mają chrapkę na pierwsze miejsce, ale jeżeli zerkniemy sobie na skład Finów, to jest tutaj kilka znajomych twarzy z poprzednich turniejów. Brad Lambert to już prawdziwy weteran MŚ U20 i dla niego będzie to trzecie podejście. Wydaje się jednak, że to Joakim Kemell będzie największą gwiazdą Suomi i w JYP spisuje się całkiem dobrze. Aż 15 hokeistów powołanych przez Tomi Lamse jest już związanych z NHL, co pokazuje, jaki potencjał drzemie w tej reprezentacji. PP to ma być najgroźniejsza broń Finów na turnieju. Czy to da upragnione złoto?

Ja tak jak w sierpniu celuje w minimum srebro. Tak naprawdę 3 nacje liczą się na ten moment w młodzieżowym hokeju i jeżeli w półfinale Kanada trafi na USA, to Finlandia będzie miała otwarte wrota do finału. Uważam, że kurs 2.90 na to zdarzenie jest przesadzony i znów mocno kibicuje Suomi!

Przejdźmy już do meczu, który dzisiaj przed nami. O godz. 17:00 Finlandia zmierzy się ze Szwajcarią. Jak możemy zauważyć po kursach, faworyt jest jeden. Nic w tym dziwnego, jeżeli spojrzymy sobie na kadry obu zespołów. Większość zawodników Suomi gra już w seniorskich ligach i radzi sobie w nich bardzo dobrze. Wspomniałem wyżej o Bradzie Lambert oraz Joakim Kemell, którzy będą liderami swojej reprezentacji. Warto obserwować również Niko Huuhtanena, który w Jukurit robi sporo dobrego i zaliczył do tej pory 16 punktów na 24 mecze rozegrane w fińskiej ekstraklasie. W obronie spotkamy Kalle Ervasti, czy też ofensywnego defensora Aleksi Heimosalmi. Goalie numer 1 powinien być Niklas Kokko, który swoje doświadczenie zbiera na zapleczu fińskiej ekstraklasy. Wydaje się, że tym razem to ofensywa może być mocniejszą stroną Suomi i ciekawy jestem, jak wszystkie klocki poukłada Tomi Lamsa.

Szwajcarzy nie mają takiego bogactwa jak ich poniedziałkowi rywale.
Jest to nacja, która na ten moment ma dwójkę hokeistów związanych z NHL. Największą gwiazdą jest obrońca Dallas Stars Lian Bichsel, który jest na wypożyczeniu w Leksands i w SHL zbiera pozytywne noty. W ofensywie będzie przodował Attilio Biasca i w barwach Halifax Mooseheads zanotował już 27 punktów na 28 rozegranych spotkań. Można powiedzieć, ze tegoroczne Mistrzostwa Świata są jego domowym turniejem, bo część meczów odbędzie się na tafli w Scotiabank Centre w Halifax. Kevin Pasche to bramkarz, na którego trzeba zawiesić oko i to on powinien być numerem 1 na MŚ U20. Suisse nie udało się w sierpniu tego roku wyjść z grupy do play-off. Czy ta sztuka powiedzie im się teraz?

Są to pierwsze mecze Mistrzostw Świata U20, dlatego wolę je obejrzeć i wyciągnąć wnioski. Nie stawiam na wysokie overy, czy undery, ale skuszę się po prostu na kanadyjkę lidera reprezentacji Finlandii.

Pobieram sobie 2 punkty Joakima Kemella. Dla napastnika JYP jest to drugi turniej i na poprzednich MŚ świetnie wywiązywał się ze swojej roli. Zanotował wtedy 9 oczek i zajął 2. miejsce w punktacji kanadyjskiej. Wyjeżdża na lód w pierwszym unicie PP, a jak dobrze wiemy, silną stroną Suomi jest właśnie gra w przewagach. Poprzedni turniej zaczął świetnie, bo od dwóch szybkich goli w pierwszej tercji w starciu z Łotwą, a potem dołożył dwie asysty. W finale z Kanadą popisał się ważnym trafieniem na remis, ale nie dało to zwycięstwa i jestem zdania, że sportowa złość jest w nim cały czas obecna. Razem z Bradem Lambertem rozumie się bez słów i przy kilku bramkach Finów liczę mocno na Joakima Kemella. To on musi wziąć odpowiedzialność po Aatu Raty. Co ciekawe Suomi mierzyło się ze Suisse w lipcu tego roku i nasz bohater zdobył wtedy dwa punkty. Oby dzisiaj było podobnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +310
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
To takze moj ulubiony turniej, szkoda ze nie mam czasu na opiasnie poszczegolnych ekip ale mistrzostwa zapowiadaja sie bardzo ciekawie. Moze poza Slafkovskim, Edvinssone, McTavishem bedziemy mogli ogladać wile gwiazd mlodziezowego hoheja, ktorym juz sa a w przyszlosci bedziemy tych graczy podziwiac w doroslym Championacie. Co przyniesie turniej? Ja osobiscie mam nadzieje na na to ze rozniez mlodziezowy turniej powoli sie wyrownuje bo w praktycznie kazdej reprezentacji sa gracze pukajacy do draftu NHL , tacy ktorzy radza juz sobie w seniorskich ekipach, wiele ekip przywiozło na te mistrzostwa doswiadczone ekipy gdzie trzon stanowia gracze , ktorzy brali udział w mistrzostwach swiata w sierpnniu, dokladajac kilka talentow. Spodziewam sie niespodzianek, przynajmniej w fazie grupowej. Poprzedni turniej na etapie ćwiercfinałów pokazał, jak wazna jest gra zespołowa i dobra konsekwentna taktyka. Mysle ze i w tym turnieju bedzie to tez widoczne i bedzie przewazło nad umiejetnosciami indywidualnymi, ktorych w wielu czolowych zespolach z pewnoscia nie brakuje.
Co do koncowego zwyciestwa, to jak tutaj licze na Finów. Kolega wyzej opisał te ekipe i trudno sie z tym nie zgodzic, z kronikarskiego obowiazku dodam , ze opieke na bramkarzami Suomi bedzie sprawował znany z lodowisk NHL i gry w Predators Pekka Rinne. Ekipa Suomi w ostatnich mistrzostwach zajmowała miejsca 4,3,2 i moze w tym roku bedzie złoto. A oni lubia grac na kanadyjskiej ziemi i nie byłby to pierwszy taki sukces. kurs na pewno wart ryzyka. Mysle ze finał jak najbardziej w zasiegu a pozniej zobaczymy.

Finlania wygra MŚ kurs 7 fortuna

Co do dzisiejszych meczów to licze na to ze nie bedzie lania przez zadnego z faworytow. Ja zagram dubla złozonego z dogów.
Łotysze przywieżli tu 15 graczy , którzy grali w sierpniu i maja kilku, ktorzy fajnie graja za oceanem. Wiadomo ekipa USA jak zawsze bedzie tu grozni, szybcy z wieloma indywidualnosciami, beda duzo strzelac na bramke, jak jednak licze na zespolowosc Łotyszy bo pokazali w sierpniu ze potrafia zaskoczyc faworytow.
Do dubla Austria. Oni wiedza ze juz nie ma parasola ochronnego w postaci braku spadku do nizszej dywizji , trzon zespolu to gracze z sierpniowego turnieju, trojka przymierzana do draftu. Rywale Szwedzi to dla mnie najwieksza zagadka tego turnieju, maja wielu debiutantow na tych mistrzostwach, maja talenty ale wg mnie w sierpniu mieli mocniejsza ekipe . Nie biore wynikow sparingow jako wyznacznik sily czy formy ale Szwedzi w meczu poprzedzajacym turniej ulegli Szwajcarom, mimo sporej ilosci solidnych grajkow , musze jeszcze tez popracowac nad zgraniem. Licze ze ania nie bedzie

Łotwa handi plus 6,5 + Austria handi plus 6,5 kurs ako 2,08 fortuna

Z niespodzianek jakie moga sie przeciez zdrzyc licze na Słowaków, ktorzy wsparci tym razem graczami zza oceanu moga sprawic sporo klopotów faworytom

Słowacja miejsca 1-4 kurs 4,5 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +731
U 0

Usunięty użytkownik 147020

Gość
Finlandia -Szwajcarja 1 tercja 1,5 1.80
Fnlandia 1 tercja 1,5 -na ryzyko 2.50

Bet City

Choć nie ukrywam może być 0-0 1 tercja a potem odjazd ,ale kto ryzykuje może wygrać

Pozdrawiam
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Szwecja vs Austria: Fabian Lysell powyżej 1.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.82⛔
Łotwa vs USA: Łotwa strzeli gola @1.48
AKO @2.69 Fortuna⛔

Dodatkowo: Fabian Lysell strzeli przynajmniej 2 gole @3.05 Fortuna⛔

11 goli i nawet jednego punktu Lysella 😂

Szwedzi ponownie zawitali do Kanady z nadzieją na powtórzenie wyniku z poprzednich Mistrzostw Świata U20.
Przypomnijmy, że zawodnicy Trzech Koron w sierpniu wyszli z grupy z 2. miejsca i ostatecznie zajęli 3. pozycję. Był to spory sukces, a sam półfinał z Finlandią należał do bardzo wyrównanych. Mało brakowało, a to właśnie formalni gospodarze walczyliby z Klonowymi Liśćmi o złoto. Czas jednak skupić się na tym, co jest tu i teraz. Kilku zawodników ponownie będzie miało okazję rywalizacji na Mistrzostwach Świata U20. Mowa tutaj m.in. o Isaku Rosen czy też o Fabian Lysell, który jest największą gwiazdą swojej reprezentacji. Hokeista Boston Bruins zaczyna regularnie grać w farmie Providence Bruins i notuje świetne liczby. Aż 16 graczy ma już związane drogi z NHL i każdy z nich będzie chciał się pokazać, tak jak to było kilka miesięcy temu. Sparingi nie napawają optymizmem, ale formę trzeba pokazać na turnieju. Na co stać Trzy Korony?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Austria, która będzie bić się o utrzymanie. Ta edycja jest inna niż te niedawne i dwie najsłabsze drużyny z poszczególnych grup będą mierzyć się w barażach o pozostanie w elicie. Jest to stresujące, ale też motywujące i outsiderzy od pierwszego spotkania będą robić wszystko, aby pozostać w elicie. Mając obok siebie takie nacje jak Czechy, Niemcy, Szwecja oraz Kanada ciężko jest myśleć o play-offach, ale w sporcie pojawiają się niespodzianki. Jeżeli zerkniemy sobie na kadrę Austriaków, to tylko jeden zawodnik został draftowany do NHL. Vinzenz Rohrer zbiera na razie swoje doświadczenie Ottawa 67’s i warto na nim zawiesić oko. Tylko gra zespołowa pozwoli marzyć o braku spadku z elity. Czy stać tę reprezentację na sensację przeciwko Szwedom?

Trzy Korony doskonale zdają sobie sprawę, że nie można nikogo lekceważyć na tych Mistrzostwach Świata. Ciekawy jestem ich postawy na turnieju i czy będą w stanie nawiązać do sierpnia tego roku, gdzie hokeiści ze Szwecji sięgnęli po brąz. Ja skuszę się na kanadyjkę i pobieram sobie 2 punkty największej gwiazdy tej reprezentacji, a więc Fabiana Lysella. Na poprzednich Mistrzostwach Świata U20 popisał się 2 golami i 4 asystami, tym razem spoczywa na nim większa odpowiedzialność. Bardzo groźny w PP i Austriacy będą mieć problemy, aby go powstrzymać. Jego współpraca z Isakiem Rosenem może przynieść zamierzone rezultaty. W sparingach błyszczał i przy kilku trafieniach Trzech Koron liczę na jego udział przy przynajmniej dwóch bramkach.

Czas na omówienie drugiego starcia pomiędzy Łotwą a USA. Formalni gospodarze pojawili się w elicie, bo Rosja została wykluczona ze struktur IIHF i tym samym pojawiło się wolne miejsce do zastąpienia podczas ostatnich Mistrzostw Świata U20. Trzeba przyznać, że Łotwa w sierpniu była czarnym koniem. Mało kto na nich stawiał, a udało się awansować do play-off i powalczyć ze Szwedami w ćwierćfinale jak równy z równym. Pamiętam, że szkoda było mi wtedy outsidera, który pokazał piękną grę zespołową i to przełożyło się na pozytywne rezultaty. Teraz nadzieje są podobne, a i o zgranie nie trzeba się martwić, ponieważ wielu hokeistów wraca do Kanady po niedawnej przygodzie w tym kraju. Dzisiaj czeka ich jednak bardzo trudna przeprawa. Jak ten turniej rozpoczną Łotysze?

USA zawiodło na całej linii podczas ostatnich Mistrzostw Świata. Amerykanie przy każdym turnieju są stawiani w roli faworyta do złota, ale niedawne potyczki w Kanadzie były dla nich nieudane. Jasne, 1. miejsce w grupie pozwalało mieć nadzieję w walce o najwyższy stopień podium, ale ćwierćfinał z Czechami zweryfikował plany formalnych gości. Tym razem oczekiwania są zdecydowanie większe. Do kraju spod znaku Klonowego Liścia przyleciało wiele utalentowanych chłopaków, którzy chcą pokazać się na tle swoich rówieśników. Większość występuje na co dzień w NCAA, ale jeden z nich ma szansę pokazania swoich umiejętności w AHL. Czy Chaz Lucius stanie na wysokości zadania i poprowadzi USA to pewnego zwycięstwa?

Jak pokazały poprzednie Mistrzostwa Świata, nie należy lekceważyć Łotwy, która potrafi zagrać zespołowo i niejednej reprezentacji sprawić problemy. Stawiam na ich trafienie przeciwko USA. Często pierwsze mecze są trudne dla faworytów i outsider ma małe szanse na zwycięstwo, niemniej jednak liczę na ich zgranie. W każdym rozegranym mistrzowskim spotkaniu w sierpniu formalni gospodarze cieszyli się z minimum 1 gola. Przy wysokim prowadzeniu Amerykanów może wkraść się rozluźnienie i to będzie szansa dla Łotyszy. PP to kolejne okazje na bramki. Mam nadzieję, że skuteczność outsidera dopisze.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja próbuje za mniejsza stawkę remisu w 1 tercji Austriaków, którzy tu mają wielu graczy z poprzednich MŚ. Talent i umiejętności po stronie Szwedów ale nie zawsze to się przełoży na wynik. Czasem potrzeba czasu.

Szwecja - Austria 1 tercja remis kurs 4,95 fortuna
 
U 0

Usunięty użytkownik 147020

Gość
SWEDEN U20 - AUSTRIA U20 1 tercja over 1,5 1.70
SWEDEN U20 - 1 tercja over 1,5 1.80

Bet City

Takie cośgram na zakonczenie za wszystko
Niech nie wejdzie i tak jestem ostatni dzień dziś
Zresztą jestem słaby jak widać
Więc prosze sięmną nie sugerować że jak za wszystkomusi wejsć
Ja to dałem dla przegrania ,bo ostatni dzieńi trzeba wszystko wtopić
Pozdrawiam wszystkich
życze wszystkiego dobrego w tym i Nowym 2023 roku
Dziękuję za uwagę

SZCZEŚLIWEGO NOWEGO 2023 ROKU
POWODZENIA WSZYSTKIM
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Pierwsze koty za płoty ale nie spodziewałem sie takiego lania Austriaków.
Probuje kanadyjki.
USA-Łotwa
Logan Cooley powyzej 1,5 pkt kurs 1,82

Ten gracz ma oczy dookoła głowy, nieszablonowe zagrania i stawia wynik druzyny ponad własne gole, licze na asysty

Czechy-Kanada

Connor Bedard powyzej 1,5 pkt kurs 1,65
Grajek porownywany do Connora McDavida , naturalny talent, i z pewnoscia przyszła gwiazda NHL
kurs ako 3 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Mistrzostwa Świata U20
Godzina: 22:00
Spotkanie: Szwajcaria U20 - Łotwa U20
Typ: 1
Kurs: 1,55
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Mistrzostwa Świata do lat 20 organizowane w Kanadzie. Obie reprezentacje są już po pierwszych spotkaniach i Szwajcaria wygrała po dogrywce 3-2 z Finlandią będąc zespołem lepszym z większą ilością strzałów oddanych w całym spotkaniu (27-16), natomiast Łotysze byli zdecydowanie słabsi w meczu ze Stanami Zjednoszonymi przegrywając 2-5 (strzały ma bramkę 46-17 dla USA). Teraz w tym spotkaniu gram na Helwetów, którzy kadrowo dla mnie są dużo mocniejszym zespołem od swego rywala. Szwajcaria przyleciała tutaj do Kanady na te mistrzostwa bardzo ciekawy i mocnym zespołem i może na tym turnieju namieszać. Łotwa dla mnie to jedna ze słabszych reprezentacji i myślę, że tutaj Szwajcaria bez większych problemów wygra
2-2
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Zafundowałem sobie wczoraj dawke mlodziezowego hokeja i trzeba wyciagnac wnioski z tych gier. Finowie zagrali bardzo słabo ze Szwajcaria, jakby nie oni , PP nie działało i grali na poczatku zbyt koronkowo, zamiast strzelac w pozycje, ktore mieli. Dzis musza zagrac inaczej, z wiekszym forchekingiem i wiecej strzelac a nie wjezdzac do bramki. Słowacy to bedzie trudny rywal bo maja sporo dobrej jakosci grajkow, wg mnie nawet lepszych od Helvetow, ktorzy potrafili wykorzystac bledy Finow. Finowie dzis musza to wygrac bo porazka postawi ich w dosc trudnej sytuacji.
Mecz na ktory spogladam to tez mecz Helvetow i Łotyszy. Szwajcarzy pieknie , odwaznie , szczesliwie i z polotem ale wg mnie to Finowie przegrali ten mecz niz Swisse go wygrali z całym szacunkiem do Szwajcarów. A co tam Łotysze? Zagrali dobre zawody z USA, tą statystyke strzałów troche zamazuje to ze amerykanie walili praktycznie z kazdej pozycji i 30% tych strzałów nie miało raczej szans na znalezienie sie w sieci, Łotysze potrafili sie odgryzac i nie mieli problemu z załozeniem zamka czy madrym kontratakiem z ktorych padły gole. Spodziewam sie wyrownanego meczu bo ten mecz moze przesadzic o pozostaniu w elicie.
Dzis dowiemy sie czy Szwecja była taka mocna czy Austria taka słaba, choc mysle ze Szwedzi dzis tyle nie postrzelaja, ze niemiecka obrona bedzia szczelniejsza . Probuje cos takiego

Finlandia handi minus 1,5 + Łotwa handi plus 2,5 + Szwecja handi minus 1,5 kurs ako 2,77 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +731
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dokładnie pierwsze koty za płoty, sporo niespodzianek, jak na 4 rozegrane dotąd mecze, spróbuję tak:

Finlandia vs Słowacja: każda drużyna strzeli 2+ goli @1.62
Niemcy vs Szwecja: Fabian Lysell powyżej 0.5 punktu w kanadyjce @1.32⛔
AKO @2.14 Fortuna

Fabian Lysell strzeli gola @2.15 Fortuna⛔

Suomi zaprezentowało się kiepsko podczas inauguracji Mistrzostw Świata U20.
Jasne, Szwajcarzy postawili bardzo trudne warunki i trudno było przebić się przez ich mur, ale to Finlandia posiada bardziej utytułowany skład i nie bez powodu walczyli w sierpniu tego roku w finale o złoto z Kanadą. Zmiana szkoleniowca nie zawsze jest łatwa i Tomi Lamsa stara się odnaleźć w nowym środowisku, niemniej jednak nie ma zbyt wielu czasu, ponieważ kolejne wyzwania przed nim i jego podopiecznymi. Całe szczęście, że pojawia się dzisiaj okazja na rehabilitację i nowy trener musi coś pozmieniać w swoim składzie. Wydaje się, że Joakim Kemell zostanie przesunięty do pierwszej linii i otrzyma o wiele więcej czasu na lodzie, niż to było wczoraj. To PP miało być najgroźniejszą bronią wicemistrza. Czy w ten wtorek Finowie skorzystają ze swojego atutu?

Słowacja nie mogła zaliczyć ostatniego turnieju do udanych. Przypomnijmy, że nasi sąsiedzi zajęli ostatnie miejsce w grupie i całe szczęście, że możliwości spadku zostały w sierpniu wyłączone, ponieważ outsider musiałby mierzyć się z Austrią w barażach o utrzymanie. Było kilka miesięcy czasu, aby poukładać wszystkie klocki, jak należy i wydaje się, że formalni goście są lepiej przygotowani do aktualnych mistrzostw. Jeżeli zerkniemy na skład to kilku graczy związanych jest już z NHL, jak Servac Petrovsky, Simon Nemec, czy też Filip Mesar. Ten ostatni imponuje formą w OHL i będzie najgroźniejszym napastnikiem podczas tych Mistrzostw Świata ze strony Słowaków. Oczekiwania naszych sąsiadów są spore i tym razem pragną namieszać w turnieju. Na co stać outsidera?

Finowie z pewnością będą zmotywowani, aby zrehabilitować się swoim fanom za porażkę odniesioną wczoraj. Możemy spodziewać się lepszej gry z ich strony, ale czy Słowacy tak łatwo się poddadzą? Jestem zdania, że czeka nas sporo goli, kar, nieczystej gry, co otworzy nam szanse na trafienia w PP. Taka była moja pierwsza myśl, ale stawiam na to, że obie reprezentacje będą cieszyć się z minimum 2 trafień. Suomi nie przekonuje mnie w defensywie. Wczoraj Szwajcarzy bardzo łatwo dochodzili do pozycji strzeleckich i gdyby skuteczność była wyższa, to samo spotkanie mogło się rozstrzygnąć w regulaminowych 60 minutach. Uważam, że Słowacja ma spory potencjał w ofensywie i dzięki Filipowi Mesar outsider zaliczy minimum 2 gole. Tego samego oczekuje od faworytów. W sierpniu tego roku obie ekipy mierzyły się na Mistrzostwach Świata i tam padł wynik 9:3 dla Finów. Może powtórka?

Czas na omówienie kolejnej rywalizacji podczas dzisiejszego dnia. Niemcy rozpoczynają swój turniej od starcia ze Szwecją. Niestety u naszych zachodnich sąsiadów nie stawia się za bardzo na młodzież. W DEL patrzy się mniej perspektywicznie i doświadczony Kanadyjczyk, który może zagwarantować punkty tu i teraz jest bardziej w cenie niż wychowanek. Oczywiście są wyjątki, ale gdy zerkniemy na kadrę Niemców, to sporo zawodników występuje na zapleczu elity lub też w Austrii. Na ten moment dwóch graczy jest związanych z NHL i są to Nikita Quapp oraz Julian Lutz. Ten drugi z powodzeniem występuje w zespole lidera DEL i jest znaczącą postacią Byków z Monachium. Celem naszych sąsiadów jest naturalnie zakwalifikowanie się do play-off. Poprzednim razem ta sztuka się udała, ale przygoda zakończyła się na ćwierćfinale. Czy tym razem będzie lepiej?

Szwedzi kompletnie zdemolowali wczoraj Austriaków. Inaczej tego nie można powiedzieć, jeżeli wygrywasz 11:0. Ważne było zachowanie SO, bo łatwo o rozprężenie w defensywie, gdy prowadzisz wysokim wynikiem. Jest to jednak tylko jedno spotkanie, za które możesz otrzymać maksymalnie 3 punkty, dlatego nie wolno osiadać na laurach i należy skupić się na kolejnych przeszkodach. Trzy Korony pragną powtórzyć swój sukces z sierpnia tego roku, gdzie udało się zdobyć brąz. Jest tutaj sporo graczy, którzy robią różnicę i w Kanadzie świetnie czuje się Isak Rosen, który popisał się w starciu z Austriakami 2 golami i 1 asystą. Cały zespół spisał się na medal i fani oczekują na przebudzenie Fabiana Lysella. Czy to nadejdzie dzisiaj?

Zapewne dziwnie możesz się poczuć, jeżeli jesteś jedną z największych gwiazd swojej reprezentacji i przy 11 golach swojej drużyny nie zanotowałeś gola lub asysty. Tak jest w przypadku Fabiana Lysella, który przebywał ponad 16 minut na tafli, ale nie zapisał się do protokołu sędziowskiego pod kątem punktów. Nawet 4 celne strzały było za mało, aby cieszyć się z trafienia. Myślę, że dzisiaj u napastnika Boston Bruins pojawi się spora motywacja, dlatego stawiam na jego oczko w punktacji kanadyjskiej. Wczoraj nawet bramkarz Carl Lindbom zaliczył asystę. Szczerze, to jestem zdania, że Fabian Lysell zdobędzie gola przeciwko Niemcom, ale do AKO pobieram po prostu punkt. Nasi zachodni sąsiedzi z pewnością powalczą, ale uważam, że kilka bramek stracą. Oby tym razem jedna z gwiazd reprezentacji Szwecji nie zawiodła.

Edit. Nie ma farta, Lysell niestrzelony karny i kilka dobrych okazji
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +564
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Finlandia vs Słowacja:

Joakim Kemell strzeli gola @2.40 Fortuna

Tak jak można było się tego spodziewać Kemell przesunięty do pierwszego linku, dzisiaj otrzyma już pełne minuty i przede wszystkim w PP będą szanse na gole, ja próbuję, bo ma coś do udowodnienia, jak cała Finlandia.

Filip Mesar powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.90
Filip Mesar strzeli gola @3.90
Fortuna


O Mesarze pisałem wyżej, jest w formie chłopak i będzie ciągnął Słowację za uszy, punkt i gol warty uwagi.

Edit. PP u Słowaków działał dzisiaj, ale nie ten unit co trzeba :D
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +717
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Szwedzi sie zacieli dzis , tak sobie myslałem ale zeby nie wykorzystac tylu sytuacji to sie w glowie nie miesci.
To próbuje wyzszego kursu

Łotwa z x kurs 2,3 fortuna ✅ 💚

Ja sie spodziewam wyrownanego spotkania, ktore moze zdecydowac o pozostaniu w elicie. Łotysze tez maja swoje atuty

EDIT i dokładam 1 trecje na remis kurs 2,8 fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3192
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Piekny mecz Czechów wczoraj, skutecznosc bardzo wysoka, sporo pomógł PP na 5 min w drugiej tercji gdzie udało sie strzelic 2 gole i odskoczyc na 2-5 . Trzeba tez zauwazyc , że Kanada w obronie zagrało totalne dno, jesli tak beda grac lub choc troche lepiej to bedzie ciezko wjechac do pierwszej czwórki . Czesi zagrali madrze taktycznie i zespolowo, ale tez na duzej intensywnosci. Ich rywale z Austrii za to zagrali kompetną kiche, robili mnóstwo błędów, golie nie pomagali a do tego Szwedzi byli ekstremalnie skuteczni, co piaty strzał zamieniajac na gola . Mysle ze dzis zobaczymy bardziej zaciety mecz, bez pogromu.Mysle ze Czesi nie beda forsowac tempa bo takiego drugiego meczu moga nie zagrac. Austracy z kolei mysle ze wyciagną wnioski i tak fatalnie tez nie zagraja

Austria plus 4,5 kurs 2,01 fortuna⛔ tragedia Ci Austriacy
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom