>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lillehammer [5.12.2009]

Status
Zamknięty.
lalo 36

lalo

Forum VIP
Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz .

Lillehammer (Norwegia) - HS 138 m


pełna nazwa: Lysgaardsbakken
miasto: Lillehammer
punkt hs:
138 m
punkt konstrukcyjny: 123 m
punkt sędziowski
: 138 m
rekord zimowy:
- 145 m (2006-12-03)
rekord letni: - 140.5 m (2007-10-14)
nachylenie progu: 11 st.
wysokość progu:
3.7 m
długość rozbiegu: 102.7 m
nachylenie zeskoku:
34.6 st.
średnia prędkość: 92.9 km/h
rok konstrukcji: 1994
pojemność stadionu: 50000

Kompleks skoczni został wybudowany specjalnie na Zimową Olimpiadę w 1994 i szybko stał się symbolem Lillehammer. Składa się z dwóch obiektów, skoczni normalnej K-90, która wyłożona jest igelitem, umożliwiającym oddawanie skoków latem, oraz skoczni dużej K-123, której rekordzistą jest Espen Rian, również pokrytej igelitem.
Trybuny skoczni w Lillehammer tworzą półkole, które dodają jej uroku i sprawiają, że są to obiekty niepowtarzalne i widoczne z daleka.
W 1994 roku odbywała się tutaj Zimowa Olimpiada. Na skoczni normalnej triumfował zawodnik gospodarzy - Espen Bredesen, który jednocześnie ustanowił rekord (104,5 m), natomiast na skoczni dużej bezkonkurencyjny okazał się Jens Weissflog. Mistrzami drużynowymi została ekipa Niemiec.
Skocznie w Lillehammer stanowią jeden z elementów Parku Olimpijskiego, który co roku przyciąga wielu turystów. Z wieży startowej rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Skocznie w Lillehammer często goszczą zawodników w ramach Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego oraz mniejszych - lokalnych imprez jak Mistrzostwa Norwegii.
Przed sezonem zimowym 2006/2007 większa skocznia została zmodernizowana. Przesunięto punkt konstrukcyjny ze 120 na 123 metr, a punkt HS ze 134 na 138 metr. Teraz na tym obiekcie można skakać znacznie ponad 140 metrów, przez co skocznia w Lillehammer stała się największym dużym obiektem w Norwegii. Wcześniej za taki uważany był obiekt K120 w Rena, gdzie rekord Larsa Bystoela wynosi 140 metrów.
W roku 2007 na dużej skoczni został położony nowy igelit i tym samym trenować można na niej przez cały rok.

Program zawodów
4.12.2009 - piątek
16:30 oficjalny trening
18:00 kwalifikacje
5.12.2009 - sobota
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
6.12.2009 - niedziela
12:00 kwalifikacje
13:45 pierwsza seria konkursowa
Piątek, 04.12, godz. 18:00 - Puchar Świata w Lillehammer - kwalifikacje

Sobota, 05.12, godz. 15:50 - Puchar Świata w Lillehammer

Sobota, 05.12, godz. 16:00 - Puchar Świata w Lillehammer

Niedziela, 06.12, godz. 13:35 - Puchar Świata w Lillehammer

Niedziela, 06.12, godz. 13:45 - Puchar Świata w Lillehammer

Relacje na żywo w internecie
Relacja FIS Live »
Relacja Sport.de Live »
Wyniki zawodów z przed roku ( skijumping.pl ) :
http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=1915
pozdROWienia ????​
 
zuberek89 85

zuberek89

Użytkownik
Lillehammer w kalendarzu PŚ przed tygodniem zastąpiło Trondheim, gdyż tam organizatorzy nie byli w stanie na czas przygotować skoczni. Adam Małysz przed rozpoczęciem sezonu kilka dni trenował w Lillehammer i mam nadzieje, że teraz pokaże klasę :spokodfhgfh:
(W czwartek do Lillehammer polecą Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski i Marcin Bachleda.)
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Jutro o godz. 16.00 rozpocznie się drugi w tym roku konkurs pucharu świata, tym razem skoczkowie przybyli do norweskiego Lillehammer. Dzisiaj skoczkowie mieli kwalifikacje, wygrał Nasz Orzeł z Wisły ! Brawo panie Adamie ! :spokodfhgfh: Awans do pierwszej serii wywalczyła piątka Polaków. Obok Adama Małysza, najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch, który skoczył 129 metrów i zajął 9. miejsce. Marcin Bachleda osiągnął 126,5, co dało mu 12. lokatę. Krzysztof Miętus (122m) był 26. a Łukasz Rutkowski (119,5m) zajął 39. pozycję. W &quot;50&quot; nie zmieścił się natomiast Piotr Żyła (117m).
Poniżej przedstawiam listę startową na jutrzejsze zawody:


A tutaj oceny faworytów na pierwszy konkurs w Lillehammer:


Na dziś to wszystko ode mnie ???? Rano skrobnę kilka analiz bo już teraz nie mam siły ( barbórka dziś w końcu :| ;pp ) wybaczcie :jezora:
pozdROWienia ????
 
kamil_gks 22

kamil_gks

Użytkownik
Andreas Keuttel (1-3)
Typ: Tak
kurs: 4.50
Buk: Unibet
Mysle, że typ dość prawdopodobny. Keuttel co prawda nie jest w ostatnich latach w najwyższej formie ale w Lillehamer skacze bardzo dobrze. Wygrał dwa terningi oddajac skoki na 135.5 i 133.5. W kwalifikacjach zajął 6 miejsce z bardzo małą strata do podium. W poprzednich sezonach w Lillehamer wygladało to nastepujaco:
2009 - 12 miejsce
2008 - 2 miejsce
2006 - 5 miejsce
2006 - 2 miejsce
Oczywiscie skoki to loteria ale kurs bardzo ładny i mysle ze ma szanse powodzenia.
 
T 21

tlenekk

Użytkownik
Romoren-Kuettel 2 1.90

Świetne skoki na treningach szwajcara 135.5 i 133.5 z 9 bramki.Romoren także z 9 bramki uzyskał tylko 122 i 123.W kwalifikacjach szwajcar 130.5 a norweg 123.5.Konkurs rządzi się swoimi prawami ale widać sporą różnice ze wskazaniem na Kuettela.

Jacobsen-Kuettel 2 1.90

Tutaj podobnie jak wyżej,Kuettel zdecydowanie lepszy na treningach(Jacobsen 125 i 117) jak i w kwalifikacjach(J. 124).
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Vs
▶ Adam Małysz – Jane Ahonnen
Typ: Adam Małysz @ 1.40 Betsafe
✅✅✅ 3:9 Dwóch bardzo doświadczonych zawodników, jednak aktualnie w lepszej formie moim zdaniem jest nasz rodak ;) Adam wczoraj wygrał kwalifikacje, w II treningu był trzeci a o pierwszym treningu wg. Mnie nie ma co gadać ( był 20 ) bo to był, jak sam mówił, skok rozpoznawczy skocznie, ponadto pierwszy raz nałożył narty na nogi od Kussamo więc spokojnie, tutaj ze skoku na skok coraz bardziej udowadniał że jest w dobrej formie w tym sezonie a niezakwalifikowanie się do konkursu w Kussamo było wielkim przypadkiem i zrządzeniem losu przez pogodę. Jane przed pierwszym konkursem przed tygodniem pokazywał dość wysoką formę, jednak już w konkursowym skoku dał ciała, nie wytrzymał presji ? Nieee, wątpię ;] Przecież kamienna twarz ma takie doświadczenie w skokach że takie coś nie mogłoby się przytrafić. W Lillehammer też nie skacze za dobrze, w pierwszym treningu był ... no właśnie, nie umiem znaleźć wyniku Jane K Ale wysoko nie był ;] W drugim już trochę lepiej bo uplasował się na piątym miejscu z wynikiem 126.5 m. Jednak w kwalifikacje znów Jane nie spisał nie najlepiej bo uplasował się na 15 miejscu z wynikiem 126 m. Ja piszę tutaj że Ahonen nie spisuje się najlepiej, jednak żebyście mnie źle nie zrozumieli, Jane skacze dobrze, jednak nie tak jak jeszcze dwa sezonu temu, kiedy to co konkurs plasował się w czołówce zawodów, Maska w tym roku skacze nie równo i może zdarzyć się tak że wyjdzie mu skok na 137m. I wyprzedzi Adasia, jednak szczerze w to wątpię, będą skakać w bliskich odległościach ( Adam 13 Jane 15 ) więc powinni mieć równe warunki a że orzeł z Wisły jest aktualnie w lepszej formie od Fina stawiam na Polaka !!
VS

▶Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann
Typ: Gregor Schlierenzauer @ 1.72 Betsafe
✅✅✅ 1:12
Co tu dużo pisać, oboje skaczą bardzo dobrze w tym sezonie jednak tylko w treningach i kwalifikacjach ... Ani jednemu ani drugiemu nie wyszedł pierwszy konkurs w Kussamo, odpowiednio zajmowali 19 oraz 12 miejsce, czy to warunki pogodowe ? Bardzo możliwe ponieważ skakali w bliskich od siebie odległościach zarówno w pierwszej jak i w drugiej serii. Lepiej poradził sobie Simmon,jednak od przyjazdu do Lillehammer lepiej poczyna sobie młody Austriak, co prawda nie są to jakieś oszałamiające odległości o które powala na głowe Simona jednak w każdym skoku skacze dalej, zarówno jak i w 1 treningu, w 2 trengi jak i w kwalifikacjach. Bukmacherzy to zauważyli i kursy są bardzo podobne na tych dwóch zawodników, jednak ja tutaj stawiam na Gregora, On ma siłe w nogach, ma charakter do wygrywania ja czuję że w nim siedzi złość za pierwszy konkurs kiedy to był wymieniany za fawortytów konkursu a dał plame, czy jutro będzie podobnie ? Przecież znów jest faworytem ... nie, szczerze w to wątpię On ma psychikę do wygrywania ;] do walczenia sobie z taką właśnie presją. Wiem że o ten zakład będzie trudno bo Amman też jest w dobrej formie jednak jutro mimo wszystko widzę Gregora przed Szwajcarem ????
Vs

▶ Wolfgang Loitzl - Anders Jacobsen
Typ: Wolfgang Loitzl @ 1.45
✅✅✅ 7:40
Wolfgang, stary dobry Wolf z poprzedniego sezonu ???? Tutaj będzie króciutko, na początek krótki cytat: &quot; Z czołowej &quot;10&quot;, która nie musiała startować w kwalifikacjach, najdalej skoczył Wolfgang Loitzl - 126,5 metra &quot; czyli już wyprzedził Jacobsena ;] Ja wiem że czołowa 10tka może sobie kwalifikacje traktować na spokoju, i tak własnie robi to Loitz, i z tego co zawsze pamiętam Wolfgang w konkursie zawsze skacze lepiej mimo że już w kwalach pokazał się z dobrej strony ???? Austriak jest w dobrej formie a z tego co widzę Jacobsem nie za dobrze radził sobie w kwalach, był dopiero czwarty z NOrwegów, niby skacze u siebie ale czy to mu pomoże ? Nie wiem , nie mam przekonania jakoś do tego skoczka, w przeciwieństwie do Loitza i stawiam tutaj na doświadczenie jakim operuje ten drugi ???? Wiem że ta analiza nie za bardzo przedstawia dlaczego chce postawić na Loitza ale musicie uwierzyć w mój &quot;nos typerski&quot; hehe ;pp​
P.S Może później jeszcze coś skrobnę :spokodfhgfh:
pozdROWienia ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Adam Malysz - Harri Olli

Typ: Adam Malysz @ 1.70
betsafe
wynik: 3-4 ✅
&quot;Orzeł z Wisly&quot; jest... nie boje sie tego powiedziec w swietnej formie. Nie wspominajmy juz o finskich kwalifikacjach bo to nie ma sensu. Adam pokazuje nam ze bedzie w tym sezonie walycz o najwazniejszy cel czyli Igrzyska Olimpijskie. Aktulanie wedlug mnie jest w najlepszej formie ze wszystkich skoczkow. Oddaja rowne i dalekie skoki.
Betsafe wystawil bardzo ladna pare po ladnym kursie. Jak wszyscy wiem Harri Olli aktualnie znowu ma problemy. Pobił swoja dzieczyne i widac ze nie potrafi sie skupic w 100% na skokach. Wapie ze w ciagu tygodnia udalo mu sie o tym wszystkim zapomniec. Co prawda wczoraj w kwalifikacjach zajal drugie miejsce nieznacznie ustepujac Adasiowi, ale dzis jest konkurs, calkiem inne skakanie. Jak wszyscy wiemy Adam wygral kwalifikacje i to w ladnym stylu. Treningi rowniez b. dobrze mu wypadly. Co prawda pierwszy skok byl dopiero 20 rezultatem ale jak Malysz mowil bylo to zapoznanie ze skocznia. Drugi skok na odleglosc dal mu trzecia lokate. Olli byl natomiast odpowiednio 10 i 4 na treningach
Skocznia w Lillehammer nie jest szczesliwa dla Adama. W ciagua 15lat startu nigdy tu nie wygral i tylko raz byl na podium. Teraz czas na odczarowanie tej skoczni. I nie wierze aby &quot;buntownik&quot; Harri byl w dzisiejszym konkursie wyzej od naszego skoczka. Ja osobiscie licze na niespodzianke ze strony Adama Malysza!!!
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Marcin Bachleda - Pavel Karelin
Typ: Pavel Karelin @ 1,95 Betsafe ✅

Kompletnie nie rozumiem kursów wystawionych przez bukmacherów na ten pojedynek. Marcin dobrą formę miał latem, gdy przychodzi zima jak zwykle słabiutko, a w PŚ jest teraz tylko dzięki dobrym letnim rezultatom. Zimą Bachleda zawsze staje się zawodnikiem niezwykle nierównym, potrafiącym odpaść w nawet najprostszych sytuacjach. W Lillehamer oddał tylko jeden dobry skok, w kwalifikacjach. Na treningach lądował w okolicach 120 metrów. Karelin tymczasem regularnie skakał w granicach 126-127 metrów. Dla Polaka awans do czołowej 30 będzie dużym sukcesem, a nawet w razie takiej ewentualności znając jego &quot;wyczyny&quot; drugi skok będzie słabiutki i skończy się w granicach trzydziestego miejsca. Karelin tymczasem bezproblemowo powinien zająć lokatę w pierwszej dwudziestce, podczas gdy nasz reprezentant ukończy zmagania w Norwegii koło 40 lokaty.
 
F 24

fibak90

Użytkownik
Morgi-Schmitt
tYp:Morgi kurs 1.65 tobet
Jak dla mnie najpewniejszy typ z dzisiejszej oferty po dobrym kursie .Morgi powolutku dochodzi do formy pokazał to we wczorajszych kwalifikacjach jak i treningach plasujac sie w nich zawsze w czołówce jesli wytrzyma psychicznie stac go dzis na walke nawet o podium.Co do schmitta jak to schmitt jakos nie może zlapac równej i stabilnej formy co prawda jego skoki nie sa zle jednak zeby pokonac morgiego dzis to zdecydowanie za mało.Polecam
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Adam w tym sezonie jak na razie skacze bardzo ładnie, a niezakwalifikowanie się do konkursu w Kuusamo to był tylko wypadek przy pracy i efekt bardzo słabych warunków. W konkursie drużynowym zajął indywidualnie 2 miejsce, oddając dwa równe, bardzo długie skoki ponad 140m. Wczoraj wygrał kwalifikacje oddając skok na 133,5m co było drugą odległoscia tych kwalifikacji, dalej skoczył tylko Olli(134m) ale dostając słabe noty przegrał z Adamem. W konkursie wystąpi aż 5ciu Polaków, widac, ze nasi skoczkowie dobrze przygotowali się do sezonu. Chciałem typować, że Adam wygra konkurs, ale taki typ jest już zajęty, więc próbuje tak, uważam, że już w pierwszej serii odda daleki skok i mam nadzieję będzie prowadził.
Typy :
Adam win @ 5,00 bet365 ⛔
Adam 1-3 @ 1,80 ✅
Ciekawe zakłady też wystawił betgun :
Najwyższa nota sędziowska w serii 2: over 57,25 @ 1,92 ✅ Schlierenzauer 58,0
Jak dla mnie spokojnie do pokrycia, szczegolnie liczę tu na Loitzla który pięknie skacze stylowo i dla niego dostać np. dwie 19tki i jedną 19,5 to nie jest problem ;]
A.Jacobsen-B.E.Romoeren 1 @ 1,80 ⛔
Romoeren wygrał inauguracyjny konkurs, ale Kuusamo to zawsze loteria i to jak dla mnie nie jest wielki wyznacznik. Bjorn Einar jest od zawsze strasznie nierównym zawodnikiem, i równie dobrze moze skoczyć 140m i 110m ???? dlatego uwazam ze dzis Jacobsen bedzie gora w tej parze.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Małysz - Olli @ 1,7 betsafe
dobra analiza powyżej

Schlierenzauer
- Loitzl @ 1,45 unibet
Młodszy z Austriaków chyba jednak w lepszej formie, dobrze na wszystkich treningach i w kwalifikacjach, Wolfgang pięknie stylowo, ale trochę krótko.
Ahonen - Kranjec @ 1.9 unibet
Po Ahonenie mniej więcej wiemy czego się spodziewać, natomiast Kranjec to jak zwykle jedna wielka zagadka. Po takim kursie ryzyko warte zachodu.
 
petra2008 0

petra2008

Użytkownik
Ok! Wszyscy stawiajają na Małysza niby jest w formie ale to są skoki narciarskie ! tu się liczą również warunki atmosferyczyne a Małysz startuje 13 zaś czołówka poprzedniego konkursu ok 30 minut później więc z tym Top 3 może być różnie
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
No ta, ale to też działa w drugą stronę ???? Małysz skacze jako 13sty może mieć lepsze warunki niż ostatnia dziesiątka ???? Np. w Kussamo ostatnich bodajże 3 zawodników ( o ile dobrze pamiętam ) miało fatalne warunki i skończyli zawody poza pierwszą dziesiątką ???? Także wiesz, tu nie ma co gdybać ;) Się zobaczy ????
Z oferty na H2H już nie widzę jakiś mega peFFek, więc na siłę nie będę szukał typów aby je opisać ???? Jedynie wpadło mi w oko, może przez patriotyzm, zwycięstwo Adama po bardzo wysokim kursie @ 6.0. Myślę że można się tutaj głęboko zastanowić :spokodfhgfh: Tak jak już pisałem w analizie z Jane, gdzie opisywałem dobre skoki Adama, nawet nie zauważyłem że na zwycięzce kwalifikacje jest aż tak wysoki kurs !! Dlaczego by nie spróbować lekko zagrać tego zakładu ? Adaś dobrze skacze, żeby nie powiedzieć że najlepiej, z całej czołówki skoczków prezentuje aktualnie najlepszą formę i najbardziej stabilną. Oprócz skoku kwalifikacyjnego w Kussami każdy kolejny jest dobry. W Lillehammer ze skoku na skok jest coraz lepiej. jedyną przeszkodą jaką widze to, to co napisał kolega wyżej , trzynasta pozycja startowa ... Jednak jeżeli nie będzie jakiegoś podmuchu wiatru w plecy to nawet to nie powinno powstrzymać Adama żeby wskoczyć do pierwszej piątku po pierwsze serii, a w drugiej ? Gdy będą już mieli równe warunki Adam moze odskoczyć i zwyciężyć więc tak jak już mówiłem po takim kursie to aż żal nie spróbować ! :spokodfhgfh:

Czy Adam będzie stał na tym miejscu do końca konkursu, tak jak to miało miejsce wczoraj w kwalifikacjach ?
▶ Adam Małysz wygra konkurs @ 6.0
Betsafe
⛔⛔⛔ 3:spokodfhgfh:
pozdROWienia ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Lillehammer [6.12.2009]
Schlierenzauer-Ammann 1.3 typ:1
Loitzl-Olli 1.65 typ:1
Malysz 1.47 typ:1-6

Małysz podbudowany wczorajszym występem na pewno skoczy dwa równe skoki, wczoraj pierwszy skok był nie zbyt długi ale warunki w 1 serii się pogorszyły kolejni skakali krótko, dzisiaj myślę ze żeby wygrać trzeba będzie skoczyć co najmniej 2 skoki w okolica 136/135, myślę że Małysz tyle nie skoczy ale 2 równe w okolicach 132/130 jest w stanie oddać co da mu miejsce w pierwszej szóstce
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Pierwszy konkurs w Lillehammer był niezwykle ciekawy, pierwsza seria to kompletna loteria, zawodnicy którzy skakali jako pierwsi mieli całkiem przyzwoite warunki i chociaż było bezwietrznie to zdołali oddać skoki na taką odległość aby awansować do pierwszej trzydziestki, później gdy skakała już ostatnia dziesiątka przyszedł lekki wiaterek i mocne opady śniegu i tacy zawodnicy jak np. Jacobsen, Ito czy Kasai nie zakwalifikowalu się do drugiej serii a lider pucharu Świata Bjoern-Einar Romoeren był dopiero 21. Nasz Adaś skończył pierwszą serie na dobrej czwartej pozycji i mógł atakować nawet pierwsze miejsce, jednak w drugiej serii niesamowity skok na odległość 141 metrów oddał Gregor Schlierenzauer i nawet 134.5 metra nie pomogło Adamowi, zakończył swój pierwszy udział w tym roku na trzecim miejscu bo wyprzedził go jeszcze rodak Gregora, Thomas Morgenstern. Myślę że gdyby Adam skoczył 4 metry dalej to wygrałby te zawody ale i tak 3 pozycja jest bardzo dobra, gratulujemy ! :spokodfhgfh: Inni Polacy także spisali się bardzo dobrze, oprócz Łukasza Rutkowskiego, cała trójka wystąpiła w drugiej serii, co jest dobrym wynikiem, bo chociażby przed rokiem gdy u boku Adama towarzyszył jakiś inny rodak to było dobrze a teraz aż trzech ich było ! Brawo Polacy. Marcin Bachleda zajął 27 miejsce, Krzysiek Miętus 21 a pozycje wyżej był Kamil Stoch. Gdy Nasi skoczkowie nadal będą uzyskiwać takie wyniki możemy nawet liczyć na pierwszą piątkę w konkursach drużynowych :spokodfhgfh:
Wyniki wczorajszego konkursu :

Jak będzie dzisiaj ? Czy nasi chłopcy znów zaliczą dobry występ i znów pojawią się czwórką w drugiej serii ? Czy może nawet cała piątka ? Czy Adam Małysz ponownie stanie na podium a może nawet wygra ? Czy Austriacy znowu zdominują konkurs i zajmą dwa pierwsze stopnie podium, czy może jakiś inny zawodnik &quot;wyskoczy&quot; dzisiaj z formą i wygra ? Jakie będą warunki pogodowe, czy będzie wiatr czy będzie padał śnieg ? Tego wszystkiego dowiemy się już o 13.45 kiedy to rozpocznie się drugi konkurs Pucharu Świta w Lillehammer, jednak jeszcze wcześniej bo o 12 są kwalifikacje.
Notowania bukmacherów na te zawody:

Zapraszam do dyskusji !
pozdROWienia ????
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Krótkie analizy na dzisiejsze zawody :spokodfhgfh:
Vs

Ahonen @ 1.80 Unibet
✅⛔ Ahonen nie wystąpił z powodu choroby ...

Ahonen który skacze jak na razie przyzwoicie kontra stary wyga Ljoekelsoey. Wczoraj zajmowali odpowiednio 9 oraz 8 miejsce. To że Roar zajął tak wysokie miejsce to wg. mnie zasługa pierwszej serii w której skakał na początku i miał całkiem niezłe warunki, chociaż w drugiej oddał całkiem przyzwoity skok na odległość 131m. czyli jak widzimy w jakiejś tam formie jest jednak czy w lepszej niż Jane ? Człowiek maska może nie skacze jakiś tam fantastycznych odległości jednak są one całkiem niezłe i poza pierwszym konkursem kiedy to dał ciała w pierwszej serii i nie zakwalifikował się do drugiej tak ogólnie to skacze całkiem nieźle i powtarzalnie. Obaj zawodnicy bardzo doświadczeni jednak który z nich zakończy dzisiejsze zawody na wyższym miejscu ? Ja stawiam na Ahonena który dosyć odważnie mówił o planach na ten sezon, że interesuje go nie tylko złoto w Vanncuver ale także wygranie czterech skoczni i Mistrzostw Świata w lotach, jednak aby nawet tak mówić musiał się dobrze do sezonu przygotować i może jak na razie tego w pełni nie widać to ze skoku na skok to będziesz coraz bardziej widoczne , Roar wczoraj oddał dobre skoki jednak czy dziś jest w stanie to powtórzyć ? Moim zdaniem nie i to Fin wygra tą parę nawet o kilka pozycji :spokodfhgfh:
Vs

Amman @ 2.05 Unibet
✅✅✅ 1:2 :spokodfhgfh:

Szwajcar jest w tym roku mocny, co udowadniają i treningi i kwalifikacje jednak jak dotąd w konkursie nie umie tego pokazać, w Kussamo i Lillehammer zajmował 12 pozycje, czy dziś w końcu w konkursie odda dalekie skoki i będzie w czołówce ? Jeśli aura będzie mu sprzyjać ja jestem tego pewien !! Bo jak dotąd to wiatr mu przeszkadzał w oddawaniu dalekich skoków. Oli przed zawodami w Kussamo był uważany za faworyta, jednak tam dał ciała i zajął dopiero 32 pozycje, w Lillehammer jednak udowodnił że jest w dobrej formie i wczoraj zajął pozycje tuż za podium, jak będzie dziś ? Snajper wczoraj pisał że ma kłopoty &quot;życiowe&quot; może to sprawia że jest taki nierówny ? Bardzo możliwe, życzę mu jak najlepiej jednak dziś stawiam na Simona ! :spokodfhgfh:
Vs

Kofler @ 2,05 Betsafe
✅✅✅ 6:14

Nie rozumiem aż tak wysokiego kursu na Koflera, w obu dotychczasowych zawodach spisywał się przyzwoicie, w Kussamo zajął 7 miejsce w wczoraj był o oczko wyżej, jak będzie dziś ? Miejmy nadzieję że podobnie bo nie wierzę że Robert powtórzy swoją pozycję z wczoraj i uplasuje się na 5 miejscu ... Robert to bardzo nierówny zawodnik, co udowodnił w pierwszym konkursie kiedy to po pierwszej serii zajmował bardzo dobrą pozycję a w drugim skoku skoczył baaaaaaardzo słabo i spadł na 30 pozycję. Tu jak na razie spisuje się dobrze, jednak czy znowu pokaże swoją drugą stronę i skoczy słabiutko ? Ja mam nadzieję że tak i że Austriak będzie wyżej na koniec konkursu :spokodfhgfh:
Vs

Kasai @ 2.10 Betsafe
⛔⛔⛔ 30:26 ???????????? Kasai why ? :[

Młodość kontra doświadczenie, tutaj podobnie jak powyżej nie rozumiem kursu na Noriaki ... Przecież w pierwszym konkursie Japończyk był 10 a Janne 21, wczoraj obu nie wyszły skoki i uplasowali się na końcu stawki a jak będzie dziś ? Sądzę że jak będą podobne warunki do wczorajszych to dziś mimo wszystko Kasai spisze się lepiej, bo wczoraj zachował się jak junior nie radząc sobie z warunkami ... oboje bez jakiejś większej formy i skaczą tak jak im wyjdzie, dziś jestem pewien że doświadczony Noriaki będzie chciał zamazać plamę z pierwszego konkursu i spiszę się o niebo lepiej niż wczoraj pokonując przy okazji młodego Fina ! :spokodfhgfh:
Vs

Bodmer @ 1.85 Betsafe ✅✅✅ 5:35
Faworyci dają im równe szanse, ja widzę ich więcej po stronie młodego Niemca ... Pierwszy konkurs wspaniały dla i Romoerena i Bobmera bowiem zajęli odpowiednio pierwszą i drugą lokatę, wczorajszy już nie był taki różowy i zajęli 17 i 14 pozycję , fakt skakali w pierwszej serii w fatalnych warunkach i tak lepiej spisał się ten drugi skacząc 1.5 metra dalej niż Norweg, w drugiej serii identycznie więc to chyba udowadnia że jest w lepszej formie prawda ? Wczoraj Apoloniusz Tajner wypowiadał się że Romoren nie jest w takiej formie aby wygrywać, że ten pierwszy konkurs to przypadek i tutaj się z NIm zgodzę, z Pascalem jest podobnie, lecz na razie jest to debiutant i widać że skacze bez obciążeń lecz z konkursu na konkurs w przeciwieństwie do Norwega będzie skakał gorzej lecz dziś uważam że wygra młodość ! :spokodfhgfh:

pozdROWienia ????
Ogólnie pozytywnie, szkoda Noriakiego ... ????
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Ahonen chory, powinni raczej anulować zdarzenie, wrócił już do FInlandii.
Kuettel z tego co wiem tez dzis nie wystartuje
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...

Niestety dzisiaj nie mogłem oglądać konkursu, z czego jestem niezwykle zły a w szczególności z tego co zrobił Kasai w drugiej serii ale nie tutaj ma być o tym mowa :spokodfhgfh: Z racji tego co wyżej napisałem ( nie oglądałem ) nie napisze nic co się działo w konkursie, Mogę tylko powiedzieć po raz kolejne pozytywne słowa w kierunku naszych rodaków bo aż 6 znalazło się w konkursie głównym z czego czterech z nich w 2 serii a w dodatku wszyscy zakończyli rywalizację w pierwszej 15stce ! Brawo !! Niżej wkleję wyniki z dzisiaj oraz klasyfikacje generalną pucharu świata ???? Jeżeli ktoś ma jeszcze coś do dodania to proszę, jeżeli nie to jutro wieczorem zamknę temat ????
Dzisiejsze wyniki:

Oraz ogólna klasyfikacje po 3 konkursach ( Kussamo, 2x Lillehammer )


pozdROWienia ????
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Co sądzicie o wczorajszym skoku Schlierenzauera który skoczył 150,5 metra przeskoczył skocznie gdyby ustał kto wie czy dziś by nie był w szpitalu... Wina chyba leży po stronie osób które dopuściły do tego skoku bo chyba każdy widział że znakomicie wyszedł z progu a potem leciał i leciał.... Jakie jest wasze zdanie na ten temat :?:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom