>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Liiga - liga fińska 2023/2024

B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Finlandia, Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Rauman Lukko - Tappara Tampere
Typ: 2
Kurs: 2,15
Bukmacher: Lvbet
Analiza:
Tabela:
Pokaż załącznik 27133
Lukko u siebie z bilansem 14 zwycięstw, 6 zwycięstw po dogrywce, 3 porażek i 3 porażek po dogrywce i jest to najlepszy bilans w całej lidze. Tappara z kolei na wyjazdach zanotowała do tej pory 10 zwycięstw, 2 zwycięstwa po dogrywce, 9 porazek i 3 porażki oo dogrywce. Mecz na szczycie, w którym próbuję pograć na zespół z Tampere. Gospodarze dzisiaj z problemami kadrowymi i zanosi się na to, że dziś zagrają mocno osłabieni. Napewno dziś nie zagra napastnik Kestner (44 mecze rozegrane w tym sezonie, 10 goli i 13 asyst na koncie), który został zawieszony o czym możecie przeczytać na oficjalnej stronie Lukko:
https://www.raumanlukko.fi/uutiset/josh-kestnerille-neljan-ottelun-pelikielto
Oprócz tego w zespole są jeszcze inne problemy kadrowe o czym możeci przeczytać tutaj:
https://ls24.fi/urheilu/lukolla-tod...gelmat-pahenevat-huomiseen-silla-popo-kiertaa
Kursy na gości spadają ale jeszcze są fajne więc probujemy.
Typu nie neguje, bo faktycznie Lukko osłabione, ale jest jeszcze jedna istotna kwestia, w sobote Tappara gra finał Ligi Mistrzów, gdyby nie to osłabienia u gospodarzy to ja dziś bym na nich grał, a tak sobie odpuszczam to spotkanie, bo pytanie co w głowie Toporów będzie dziś siedzieć, wygrać z liderem zawsze fajnie, ale chyba nie będzie zabijania się bo jednak w sobotę w Szwecji dla nich mega ważne spotkanie, pytanie czy trenerzy też tutaj liderom nie dadzą delikatnie odpocząć i tego czasu na lodzie będzie mniej? Może specjaliści od ligi fińskiej rzucą jakieś światło na to jak Topory dziś podchodzą do spotkania? mark1973 mark1973, suomi suomi jakieś wskazówki?;)
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Typu nie neguje, bo faktycznie Lukko osłabione, ale jest jeszcze jedna istotna kwestia, w sobote Tappara gra finał Ligi Mistrzów, gdyby nie to osłabienia u gospodarzy to ja dziś bym na nich grał, a tak sobie odpuszczam to spotkanie, bo pytanie co w głowie Toporów będzie dziś siedzieć, wygrać z liderem zawsze fajnie, ale chyba nie będzie zabijania się bo jednak w sobotę w Szwecji dla nich mega ważne spotkanie, pytanie czy trenerzy też tutaj liderom nie dadzą delikatnie odpocząć i tego czasu na lodzie będzie mniej? Może specjaliści od ligi fińskiej rzucą jakieś światło na to jak Topory dziś podchodzą do spotkania? mark1973 mark1973, suomi suomi jakieś wskazówki?;)
Słuszna uwaga ale kursy mocno lecą na łeb juz w granicach 1,36 -1,50 tylko u większosci buków gdzie oglądalem, no ciekawe zobaczymy w trakcie meczu jak to będzie wyglądać.
 
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Słuszna uwaga ale kursy mocno lecą na łeb juz w granicach 1,36 -1,50 tylko u większosci buków gdzie oglądalem, no ciekawe zobaczymy w trakcie meczu jak to będzie wyglądać.
No kurs faktycznie posypał się już całkowicie i w związku z tym sobotnim meczem to już chyba przestał być opłacalny. Ale jak zagrałeś powyżej 2 to pewnie można już teraz zamknąć z zyskiem.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
No kurs faktycznie posypał się już całkowicie i w związku z tym sobotnim meczem to już chyba przestał być opłacalny. Ale jak zagrałeś powyżej 2 to pewnie można już teraz zamknąć z zyskiem.
Na otwarcie było 3.48 u ruska i 3.37 w pinnacle ;) więc kurs 2 też nie jest szczególnie opłacalny ;) nie nie grałem, po prostu lubię historię kursów sprawdzić, żeby mieć punkt odniesienia ;) i lubię obserwować co się dzieje z kursami i do jakich granic ludzie potrafią je doprowadzić :) z 3.48 ->1,36 u ruska 🙃
 
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Typu nie neguje, bo faktycznie Lukko osłabione, ale jest jeszcze jedna istotna kwestia, w sobote Tappara gra finał Ligi Mistrzów, gdyby nie to osłabienia u gospodarzy to ja dziś bym na nich grał, a tak sobie odpuszczam to spotkanie, bo pytanie co w głowie Toporów będzie dziś siedzieć, wygrać z liderem zawsze fajnie, ale chyba nie będzie zabijania się bo jednak w sobotę w Szwecji dla nich mega ważne spotkanie, pytanie czy trenerzy też tutaj liderom nie dadzą delikatnie odpocząć i tego czasu na lodzie będzie mniej? Może specjaliści od ligi fińskiej rzucą jakieś światło na to jak Topory dziś podchodzą do spotkania? mark1973 mark1973, suomi suomi jakieś wskazówki?;)
Dzis rano na stole jeszcze lezało odwołanie tego meczu przez Lukko, ale ostatecznie wyjda na lód z kilkoma graczami z farmy i U20, ale wałkuje sie temat składu bo farma tez ma dzis mecz i musza wszystko złozyc do kupy.
Od wczoraj myśle co moze zagrac Tappara dziś. Jedno jest pewno ten finał to cel ekipy w tym sezonie, bo tego trofeum nie ma w klubie do tej pory. Caly sezon do tej pory podporzadkowany meczom w CHL i tak tez budowana forma, co widac przynosi skutek. Nie sadze zeby dwa dni przed najwazniejszym meczem wszyscy grali na 100%, oni musza gryźć lód w sobote, dzis nawet jak wyjda najlepszym składem to jak zagraja 80% tego co potrafia to bedzie max wg mnie, nie ma senu dzis grac po bandach z młodymi gniewnymi z Lukko bo i po co. Skład Tappary desygnowany na to spotkanie najsilniejszy z mozliwych aczkolwiek z wici klubowych słyszałem , że do Raumy jada tez juniorzy Tappary i jesli by to była prawda to sily sie troche wyrownaja. Buki same nie wiedza co robic i spotkanie jest zdjete z oferty. Moze sie okazac ze kursy ostatecznie beda równe ze wzgledu na dziury w składzie Toporów. Tappara jeszcze nie miała gry w Liiga dwa dni przed meczem CHL, jesli byłyby trzy to nawet lepiej bo czas na regeneracje byłby wystarczajacy ale sa dwa . Jesli mialbym obstawiac ten mecz to zagrał bym kierunek Lukko albo over 2,5 gola dla Lukko
Tak samo wygląda dzis sytuacja Lulea-Lekasnd , gdzie niby Lulea ma wyjsc w pelnym garniturze, ale czy zagra na 100% w przypadku gdzie to moze byc jedeyny sukces klubowy w tym sezonie? A na Leksand wisi 2,8-3 a sa w stanie ich ograc bez zadnej taryfy ulgowej
Tak patrze na te mecze i cos trzeba w koncu postawic.
To tyle ode mnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +221
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Dyrektor sportowy Lukko powiedział ze skład bedzie podany maksymalnie godzine przed meczem , no moze ciut wczesniej ale wg jego opinii bedzie to bardzo mocna mieszanka rutyny z młodością.
 
H 75,1K

hagi84

Użytkownik
wg kursow w pinie ( dosc spore limity) sklady nie sa takie zle, aktualnie -1 po 1,9 i czytajac oficjalna strone udalo im sie jako tako sklad sklepac
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
https://liiga.fi/en/game/2023/377/lineups

składy...
Post automatycznie złączony:

Not in lineup
lineup logo LUKKO

Forwards
#60 Kestner Josh
Suspended
#25 Saarela Antti
Injured
#20 Nyman Linus

#48 Ikonen Henri

#94 Hakulinen Anrei
Post automatycznie złączony:

Not in lineup
lineup logo TAPPARA

Forwards
#42 Rauhala Otto
Injured
#11 Virta Patrik

#22 Luoto Oskari

#31 Rönni Topi

#96 Moilanen Sami

Defensemen
#26 Kulonummi Kasper

#39 Kärki Arttu

#52 Matushkin Maksim

Goalies
#1 Heikkinen Vilho

#23 Kohonen Paavo

#40 Karppinen Henri

Lukko to chyba tylko osłabienia w ataku ma, bo w obronie to chyba komplet jest czy się mylę?
Post automatycznie złączony:

0, 10, 17 - tyle występów ma 3 zawodników gospodarzy. Chyba 3 ma około 30 występów reszta grała w prawie wszystkich spotkaniach... bramkarz >92% skuteczności obron. Skompletowali 4 piątki...

edit: fajny mecz pod względem tego co się dzieje z kursami i dlaczego :) teraz w drugą stronę odbicie hehe
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
https://liiga.fi/en/game/2023/377/lineups

składy...
Post automatycznie złączony:

Not in lineup
lineup logo LUKKO

Forwards
#60 Kestner Josh
Suspended
#25 Saarela Antti
Injured
#20 Nyman Linus

#48 Ikonen Henri

#94 Hakulinen Anrei
Post automatycznie złączony:

Not in lineup
lineup logo TAPPARA

Forwards
#42 Rauhala Otto
Injured
#11 Virta Patrik

#22 Luoto Oskari

#31 Rönni Topi

#96 Moilanen Sami

Defensemen
#26 Kulonummi Kasper

#39 Kärki Arttu

#52 Matushkin Maksim

Goalies
#1 Heikkinen Vilho

#23 Kohonen Paavo

#40 Karppinen Henri

Lukko to chyba tylko osłabienia w ataku ma, bo w obronie to chyba komplet jest czy się mylę?
Post automatycznie złączony:

0, 10, 17 - tyle występów ma 3 zawodników gospodarzy. Chyba 3 ma około 30 występów reszta grała w prawie wszystkich spotkaniach... bramkarz >92% skuteczności obron. Skompletowali 4 piątki...

edit: fajny mecz pod względem tego co się dzieje z kursami i dlaczego :) teraz w drugą stronę odbicie hehe
Dokładnie haha buki chyba nie wiedzą jak to ugryźć ale teraz gdy się składy pojawiły ryzykowanie po kursie który jest na Tapparę nie warty gry według mnie. Ja już zostawię ten typ nie zamykam go prędzej bo u siebie za to miałbym zysk nie całe 20 zł więc zostawiam zaryzykuję wejdzie to wejdzie a nie to trudno 🙂
 
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Całkiem do rzeczy ten skład Lukko, podstawaowy golie i pełne trzy pary obrońców. Atak mieszanka ale to może zaskoczyć rywali. Z pewnością opcja Lukko z x po kursie 2,11 a nawet czysta dwójka po 4 warta ryzyka wobec tego co może się wydarzyć na lodzie.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Dokładnie haha buki chyba nie wiedzą jak to ugryźć ale teraz gdy się składy pojawiły ryzykowanie po kursie który jest na Tapparę nie warty gry według mnie. Ja już zostawię ten typ nie zamykam go prędzej bo u siebie za to miałbym zysk nie całe 20 zł więc zostawiam zaryzykuję wejdzie to wejdzie a nie to trudno 🙂
to ludzie nie wiedzą, że gra się skrajne kursy a buki wiedzą, że ludzie będą zbijać kurs do absurdalnych rozmiarów 🤷‍♂️ fajne te statystyki na oficjalnej stronie. Pokazuje dystans przebyty na łyżwach :oops: przyznam szczerze, że nigdy nie wiedziałem ile hokeiści podczas meczu robią km.
 
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis derby Tampere, bilety wyprzedane, bedzie sie działo. I krótko kilka zdan ode mnie, choc mozna by pisac i pisac. To juz piaty raz jak w Nokia Arena spotykaja sie obie ekipy, bilans to 3-1 dla Rysiów. Obie ekipy w formie . Obie ekipy z szansami na wygranie RS w Finlandii bo lider z Rauma wyraźnie zwolnił. Ilves ładna seria wygranych jak na Liiga . Topory budowały forme na finał CHL i trzeba przyznac ze zbudowały i mam wrażenie ze ponizej pewnego poziomu nie zejda. Dla mnie bardziej przemawia skład Toprów ( choc Rysie tez zrobiły kilka ciekawych ruchów w zimowy okienku) i mysle ze doswiadczenia tez jest wiecej w Tapparze, bilans derbów tez dla nich jest niezadawalakacy i to trzeba zmienić. Lubie obie ekipy i spodziewam sie meczu na styku ale dzis stawiam na Tappare.

Tappara RT kurs 2,32 fortuna✅💚💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2571
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Wczoraj piekne derby Tampere, mnóstwo walki , solidnej defensywy. Mimo ze bramek niewiele ale było co ogladać. Kawał solidnego hokeja. Ilves wlozyło sporo sil w ten mecz bo z przekroju calego spotkania wiecej z gry miała Tappara. Dzis w Nokia Arena Rysie podejmuja niewygodne Kookoo. Rywal z Kouvoli dobrze radzi robie na wyjazdach a szwedzki atak potrafi napsuc sporo krwi rywalom i ja licze dziś na wyrownane spotkanie

Kookoo z x kurs 2,17 fortuna✅✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1631
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Krótko bo zaraz mecz
HPK wie o co gra. Chcieli by zagrać w PO bo druga część RS znacznie lepsza z dobrymi widokami. Mimo że mecz po meczu ale dziś będą walczyć. Hifk oststnio trochę blado i chyba pierwsza szóstka odjechała. Ja się spodziewam wyrównanego spotkania i idę w kierunku tych co powinni więcej chcieć.

HPK z x kurs 1,99 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +641
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Jukurit na musie, Topory pewne swego mogą po ciężkim okresie z LM nieco odpocząć i doładować przed PO. Wiec gospodarze dzis Rt ok @3, ml @2.15

Do tego Kookoo, kurs marny ale -1,5 za @1.45 z ml Liberec można pograć. Tez noz na gardle a rywal slabiutki powinno być wysokie zwycięstwo
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Liigi Skandynawii wchodzą w decydujący moment sezonu. Drzwi z tabliczką PO powoli sie otwierają. Jedni sie biją o rozstawienie, inni o ostatnie miejsca premiowane awansem. Ciekawie jest w Liiga, czy SHL, ale w niższych "dywizjach" też sporo sie dzieje - Allsvenskan, czy w fińska Mestis. W tym okresie niejednokrotnie można "ustrzelić" wysokie kursy, ale uważajcie, żeby sie nie pośliznąć.

Z Liiga wybieram to spotkanie

Jyp - KooKoo - 2 ML - 1.77 ⛔

Gospodarze mieli w tym sezonie swoje momenty. Był okres, gdzie grali jak nie oni, ale każda passa kiedyś sie kończy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że play off odbędą sie bez udziału ekipy z Jyväskylä. Matematyka mówi, ze jest to możliwe, ale lód wszystko zweryfikuje. Nie wierze w tą ekipę. Jak o ich rywali chodzi, to widziałem ich w nieco innym miejscu, ale KooKoo zaskoczyło in minus. Mimo wszystko w dele radzą sobie naprawdę dobrze. Rooster mają mocniejszy od Jyp i przede wszystkim dziś zagrają jak o finał. Walka o 10 miejsce rozegra się miedzy trzema ekipami: KK, HPK i Jukuritem. Tutaj kalendarz KK wydaje sie być ich sprzymierzeńcem. Ostatnio straszne lanie od sąsiada w tabeli HPK. Dziś trzeba sie brać do roboty, bo bez zwycięstwa ciężko będzie walczyć o PO.

Meczycho na 102 szykuje sie też w Oulu. Mam troche problem z tym meczem, więc tylko dla odważnych. Łasice potrzebują dziś wygranej. Są na granicy pierwszej szóstki, a Helsinki dziś wygrają z Saipą. W dodatku HIFK ma spotkanie mniej. Zresztą Karpat grało ostatnio dwa razy z HIFK i znacie wyniki........Defensywa Łasic i goalie ostatnio nie pomagają, dlatego niekoniecznie może to być underowe spotkanie ( jak zazwyczaj ). Rysie wydaje sie, że wróciły do swojej dobrej gry, ale czy dziś włożą w to spotkanie wszystkie siły ? Fajnie by było wygrać RT zwłaszcza, że o pierwsze miejsce walczą z Toporami.....
Ciężki mecz do typowania, ale może jednak Karpat ML po kursie 2,0 w fortunie (n)
 
Ostatnia edycja:
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis dla niektórych druzyn ostatnia dla jednych przedostatnia kolejka ligowa , sa ekipy które maja o co walczyc a jedne juz nie. Ale to nie nowość
Ja zaglądam do Kouvoli bo Kookoo od kilku kolejek walczy o to by załapac sie do PO i była taki okres chyba od okolo polowy lutego przez prawie miesiac czasu ze była górka formy i dobre widoki na granie po sezonie regularnym , jednak mam wrazenie ze im blizej konca RS to KK słabnie, juz nie ma tego błysku w grze, że czasem sie cos zatnie. Z kolei Saipa jak to czesto oni, jak jest po herbacie to zaczynają grać. I to widac po wynikach tez. Nie sadze ze dzis Kookoo bedzie sie mocno spinac ( nie wiem czy tez forma pozwala) bo moze sie okazac ze to jutro bedzie trzeba rzucic wszystkie sily do ataku by wyrwac 3 pkt i awans do PO. Mimo wszystko mam wrazenie ze KK na krzywej opadającej i Saipa moze to wykorzystac i napsuc krwi faworytowi a kto wie czy nie pokusic sie o niespodzianke. Nawet wśród kibiców obu ekip przewazaja zdania ze tutaj 3 pkt mogą wywieźć goscie. Ja tez ide w niespodzianke

Saipa handi plus 2,5 kurs 1,77 ✅
I zaryzykuje Saipa RT kurs 7,45⛔
STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +866
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Ja dziś natomiast próbuje kierunku na HPK, bo też w grze o PO i dziś na dużym musie, grałem po @1,55, ale niestety już kursy mocno poszły w dół, bo blisko tego są już na handi, a ja jeszcze grałem handi po @1,8. Natomiast wydaje się, że u siebie powinni to dziś na spokojnie wziąć, bo jutro ciężki wyjazd do Rysi, które nie wiadomo jeszcze czy o coś będą grać, czy dziś Topory im odprawią zwycięstwo w RT. Natomiast dziś powinno być pomarańczowym łatwiej niż jutro więc punkty trzeba brać i wyprzedzić Jukurit, ktory jutro znów ma Łasice walczące o PO więc o punkty im nie będzie też łatwo.

Co do KooKoo zawiedli z JYP, ale dziś jednak u siebie z najsłabszą ekipą z ligi, i te punkty im są konieczne, kurs jest marny, ale chyba dziś trzeba zagrać na full, żeby wskoczyć przed Jukurit przed jutrzejszymi spotkaniami. Nie nastawiać się, że jutro będzie można pograć na full z TPS bo jutro wyjazd, dużo trudniejszy przeciwnik i możliwe, że jutro grający o przewagę lodu w Pre-PO, więc co by jednak nie mówić to jak dla mnie KooKoo dziś na musiku i nawet jeśli tak jak pisze Mark forma poszła w dół to jednak rywal na tyle słaby, że trzeba dziś go ograć. dlatego ja gram, w dubelku z HPK -1,5 KooKoo @1,55
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
mark1973 mark1973 zainspirował do pogrania goli underdogów, zobaczymy

KooKoo vs SaiPa: SaiPa powyżej 1.5 gola @1.87✅️
Sport vs Assat: Sport powyżej 1.5 gola @2.03✅️
AKO @3.80 Fortuna
✅️

Mamy koniec sezonu regularnego, czas na jakieś niespodzianki. Miałem okazję oglądania i obserwowania ostatnich meczów SaiPa i Sport i jasne dominacja Tappary i IFK była widoczna, ale o dziwo underdogi miały swoje okazje na trafienia. Może pojawić się lekkie zlekceważenie przez faworytów i mam nadzieję, ze outsiderzy to wykorzystają.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2180
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
KIlka zdan bo zaraz mecze
Sport konczy sezon ale widac ze chca go skonczyc z przytupem i nie zdziwie sie jak cos urwa w Pori. Gospodarze mimo checi rewanzu juz raczej wyzej nie awansuja .

Sport handi plus 1,5 kurs 2,22⛔

Po derbach Tampere mysle ze Ilves ktore o nic nie gra nie bedzie sie dzis spinac , z koei goscie w potrzebie punktowej

HPK z x kurs 1,59 ✅

Oulu nie zachwyca ostatnio, przestoje w grze i duzo błędów. Jukurit bedzie walczył by nie jechac na wakacje.

Jukurit z x kurs 1,88✅
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom