>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto zostanie Mistrzem Świata?

Status
Zamknięty.
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Dla mnie faworyt jest 1, i 2-3 drużyny które włączą się o walkę + kilka kopciuszków
Jako głównego faworyta upatruję Brazylijczyków, potwierdza się stara prawda że Brazylia nigdy nie zdobyła MŚ na imprezie rozgrywanej na kontynencie europejskim, teraz Afryka więc może coś z tego będzie.
Czemu Brazylia? Oni zawsze się sprężają na MŚ, ostatnie im nie wyszły o ile fazę grupową przeszli jak burza to porażka z Fr.ancją była dla nich żenująca.
2-3 drużyny które moim zdaniem włączą się do walki o MŚ to :
Argentyna - bajeczna technika i szybkość, jedyne co psuje mi ten super obraz drużyny to, to że Messi + Tevez nie za dobrze razem ze sobą współpracują w drużynie reszta ok.
Hiszpania - hmm powiedzmy, że ME wygrali i to zdecydowanie ale MŚ to inna półka, awans z grupy raczej spokojny ale potem ciężko cokolwiek powiedzieć.
Niemcy ew. Francja - typowe drużny turniejowe rozkręcają się w miarę turnieju. O ile Niemcy zawsze grają do ostatniej minuty ;/ (Polska - Niemcy 0-1 ???? bolesne) ) To Francuzi w każdej prawie imprezie i dyscyplinie zespołowej (ręczna, kosz, siata) oni każdy mecz traktują jak przetarcie.
Mam nadzieję że Ribery się wykuruje o formie Benzemy wolę nie mówić , mam nadzieję że Heniek weźmie na siebie ciężar napastnika na szpicy.

Kopciuszki?
Holandia
- od lat uwielbiam i kocham football w wykonaniu drużyny narodowej Holandii, ich filozofia gry - football totalny coś pięknego, jeżeli pamięta ktoś MŚ Francja 98 i to z czego słynęli wówczas Holendrzy - crosy i podania górne celne co do milimetra!!!! Ich technika jest boska! Skład szeroki i na każdej pozycji jakaś gwiazda (Ruud van der Dopchnij ;) Robben, Snejider, Van Persie itp) tam w football inwestuje się od dawna, i szkoli piłkarzy od wieku dosłownie przedszkolnego. Jedynie obrona mnie troszkę może zaskoczyć bo tam od lat są jakieś braki (wg ich filozofii jest 2 obrońców środkowych reszta to napastnicy + pomocnicy, a ostatni obrońca to bramkarz)
Oranje Hup! Oranje Hup Oranje HUP HUP HUP
Dania - oni już sprawili niespodziewajkę wygrywając grupę raz dwa. Typowy kopciuszek, zawsze groźni, od lat grają tak zwaną klepkę (2-3 podania po ziemi i otwarta droga do brami).
Fakt są w grupie z Oranje i tutaj większe szane daję Oranje, lecz ich nigdy nie wolno lekceważyć - prosty przykład dostali raz szansę gry w ME w zastępstwie wykluczonej Jugosławii i piłkarze którzy mieli od dawna rozbrat z footballem (wakacje) i treningami przyjechali na lajcie i ograli wszystkich i wygrali ME w 92r prosty przykład.
I powiedzenie Duńskich kibiców
Vi er hvide vi er røde vi er danske dynamit - jesteśmy biali, jesteśmy czerwoni jesteśmy duńskim dynamitem.
Wybrzeże Kości Słoniowej- dlaczego na nich a nie np na Portugalię?
Nie lubię drużyn zdominowanych przez nadmuchane gwiazdy- celebrytów.
Po 2 WKS nie jest słabe, co prawda nie wygrali od dawna PNA i nie ma na MŚ zwycięzcy tych rozgrywek (EGIPT) to wg mnie większe szanse na wyjście ma WKS - drużyny afrykańskie to teamy o że tak powiem postawnych zawodnikach (Czechy-Ghana , czesi odbijali się od Ghanijczyków jak od ściany) po 2 drużyny z Afryki podłapały europejskiego stylu gry, trenerzy itp, to nie jest już 3 świat.
Po 3 pogoda - upał, i duża wilgotność. Kluczowe będzie spotkanie WKS-Portugalia, sądzę jednak że WKS wyjdzie lepiej z tej potyczki i może sporo namieszać! W końcu nie zawsze faworyt musi wygrywać ;)
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Jako głównego faworyta upatruję Brazylijczyków, potwierdza się stara prawda że Brazylia nigdy nie zdobyła MŚ na imprezie rozgrywanej na kontynencie europejskim
Wygrali mundial w Szwecji. Wynik 5:2 w finale z gospodarzami.

Skład szeroki i na każdej pozycji jakaś gwiazda (Ruud van der Dopchnij :wink: Robben, Snejider, Van Persie itp)
Wiem,że się czepiam, ale Ruud już z kadry zrezygnował.
 
koper 29

koper

Użytkownik
Ja stawiam na Maradone i Argentyne w Totomixie jest stawka 10 PLN. Myślę, że jak sie ma najlepszego piłkarza świata to można coś wygrać. Maradona był mistrzem świata a historia lubi sie powtarzać. Tak jak Bekenbaur zdobył mistrza jako zawodnik i trener tak samo Maradona!
 
brat-boom 0

brat-boom

Użytkownik
Kolejną drużyną której daję równie duże szansę co Hiszpanom to Portugalia. Może jest to bardzo odważny typ i ciężko sobie to wyobrazić, ale jestem jakoś w głębi duszy przekonany, że Europejscy Brazylijczycy zdecydowanie zdominują swoją grupę, i fazę pucharową. Widzę ich na pewno w pół finale.
Pozostała ostatnia ekipa, nominowana przeze mnie na mistrza. w zestawieniu procentowym przedstawia to się
Portugalie w półfinale? oni jak wyjdą z grupy to będzie dobrze , wiesz oczywiście o tym że jeżeli Portugalia wyjdzie z drugiego miejsca w swojej grupie(a tak pewnie będzie bo z Brazylią raczej dużych szans nie mają) to trafia w 1/8 na Hiszpanie? i właśnie tak pewnie skończy się ich przygoda na tych MŚ.

jedyne co psuje mi ten super obraz drużyny to, to że Messi + Tevez nie za dobrze razem ze sobą współpracują w drużynie reszta ok.
I dlatego Messi będzie grał w ataku z Higuainem a nie z Tevezem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Portugalie w półfinale? oni jak wyjdą z grupy to będzie dobrze , wiesz oczywiście o tym że jeżeli Portugalia wyjdzie z drugiego miejsca w swojej grupie(a tak pewnie będzie bo z Brazylią raczej dużych szans nie mają) to trafia w 1/8 na Hiszpanie? i właśnie tak pewnie skończy się ich przygoda na tych MŚ.
wcale Portugalia nie musi wyjść z grupy na drugim miejscu, a nawet jeśli to też nie koniecznie trafi na Hiszpanie, założyłeś że nazwiska załatwią spraw awansu, ale w piłce już nie jedno widzieliśmy



I dlatego Messi będzie grał w ataku z Higuainem a nie z Tevezem.
*a dlaczego Tevez nie był podstawowym napastnikiem MU / nikt tego nie wie

może dlatego że Maradona niema pojęcia o byciu trenerem reprezentacji, robi z nią co chce i nie patrzy na konsekwencje, dlatego z reprezentacją Argentyny będzie tak jak zawsze :Wielcy faworyci znowu nieoczekiwanie odpadają, od kiedy Maradona nie gra w reprezentacji zawsze tak jest, i myślę że i w obecnym roku również tak będzie, pewnie trefią na Niemców, albo Anglików i to będzie koniec imprezy :razz:
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
zróbmy szybką symulację
GR A
1.Francja
2. Urugwaj
GR B
1.Argentyna
2.Nigeria
GR C
1.Anglia
2.USA
GR D
1.Niemcy
2.Serbia
GR E
1.Holandia
2.Dania
GR F
1.Włochy
2.Paragwaj
GR G
1.Brazylia
2.WKS
GR H
1.Hiszpania
2.Chile
1/8
Francja - Nigeria
Argentyna - Urugwaj
Anglia - Serbia
Niemcy - USA
Holandia - Paragwaj
Włochy - Dania
Brazylia - Chile
Hiszpania - WKS
1/4
Holandia - Brazylia
Francja - Anglia
Argentyna - Niemcy
WKS - Włochy
1/2
Brazylia - Anglia
Niemcy - Włochy
Finał
Anglia ????
to taka symulacja moja ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Holandia może pokrzyżować plany Brazylii, kilku piłkarzy u pomarańczowych przezywa sezon roku, w drożynie z Ameryki ma zabraknąć Pato//Grafite miał rok temu sezon teraz gra na równym ale nie zachwycającym poziomie, Robinho popykał ;) w macierzystej lidze, forma taka sobie, Campeonato Brasileiro nie jest słabą ligą, ale mniejszą role kładzie się w niej na przygotowanie taktyczne, tak że poziom jaki na Robinho zaprezentuje w RPA według mnie stoi pod znakiem zapytania :razz:
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
PrinceAS - co do symulacji to ja kiedyś to wypełniałem http://www.ktowygramundial.pl/symulacja.php także można tutaj sobie to wypełnić i zobaczyć jak wyjdzie.


A chciałbym wiedzieć dlaczego typujecie Anglików.Owszem piłkarzy mają bardzo dobrych, ale jako drużyna narodowa nigdy nic nie wygrali [ tak wiem 1966, ale to było lata świetlne temu ].Ja nie wróżę im sukcesu, odpadną w 1/4 czy 1/8 i znów całe Wyspy będą płakać, że odpadli ich zawodnicy mimo, że byli faworytami, jednymi z faworytów.Ja nie stawiam ich w gronie faworytów, ani nie wróżę sukcesu bo po prostu nigdy nic nie pokazali w tego typu imprezach.


Upatruję tutaj sukcesu w Holendrach, Hiszpanie i ktoś z Ameryki Płd., ale to raczej Brazylia, aniżeli Argentyna, która sama jest zagubiona ze swoim trenerem.
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Do największego święta Footballu zostało już niecały miesiąc. Poniżej przedstawiam swoje typowanie. Na początek przegląd faworytów.
Anglia - Jeden z głównych faworytów do tytułu. Ostatni raz wygrali w 1966 roku, i najwyższa pora na drugi tytuł Mistrzowski. Skład mają fenomenalny, i trenera Fabio Capello, który to wszystko układa. Ogromna żądza sukcesu, zwłaszcza po ostatnim fatalnym występie w eliminacjach do Euro. W grupie nie powinni mieć problemów ze zdobyciem pierwszego miejsca.
Mój typ: Brązowy Medal
Argentyna - Tutaj także dawno nie było dużego sukcesu. Ostatnie Mistrzostwo Świata zdobyli w 1986 r, jeszcze za czasów Diego Maradony. Boski Diego teraz jest selekcjonerem, i ma ogromne możliwości w ataku. Sergio Aguero który wczoraj w finale LE dał popis umiejętności, strzelający mnóstwo goli w Primera Division Gonzalo Higuain, waleczny Carlos Tevez, czy najlepszy piłkarz świata Leo Messi. Zaskakuje brak Cambiasso i Zanettiego. Do tego łatwa drabinka, w której dopiero w ćwierćfinale mogą trafić na groźnego przeciwnika (prawdopodobnie Niemców).
Mój typ: Srebrny Medal
Brazylia: Dunga zaszalał ze składem, nie powołując choćby Ronaldinho, Diego czy Alexandre Pato. Mimo iż &quot;Canarinhos&quot; są faworytami, to jakoś nie widzę ich na podium. Nigdy zwycięzca Pucharu Konfederacji, nie wygrał rok później mistrzostw świata. Brazylia ma świetnego bramkarza, najmocniejszą obronę od lat, tylko niestety pomocnicy nie grzeszą formą. Do tego dochodzi BARDZO TRUDNA drabinka. Mogą odpaść na każdym szczeblu, nawet w grupie z Portugalią i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Jeśli zajmą drugie miejsce, to już w 1/8 czeka ich bardzo trudne starcie z Hiszpanią, a jeśli awansują, to będą czekać Włosi których raczej do ćwierćfinałów nikt nie zatrzyma. Jeśli zdołają wygrać grupę, to czeka ich spacerek ze Szwajcarią lub Chile, a potem ostra jazda z mocną Holandią.
Mój typ: Ćwierćfinał/Półfinał
Francja: Drużyna która może mówić o sporym szczęściu że znalazła się w RPA. Wszyscy znamy historię z Henrym. Teraz mają po prostu słaby skład. Wielcy zawodnicy w kiepskiej formie. Gdyby mundial odbywał sie rok temu, to byliby faworytami, a teraz dużo gorzej grają filary - Ribery, Gourcuff, Henry... Domenech z jakiegoś powodu nie powołał Nasriego. Z grupy powinni wyjść, ale dalej będzie im trudniej. Ćwierćfinały to ich absolutne maximum.
Mój typ: 1/8/Ćwierćfinał
Hiszpania: Udało im się wygrać Euro, czym zaspokoili trochę głód sukcesów w swoim kraju. Według mnie w tym roku powrócą do zasady &quot;Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze&quot;. Przeszkodzą im kontuzje. Nie w pełni sił są Torres, Xavi, Iniesta, Fabregas... W słabej formie Casillas... Odpadną w 1/8, niezależnie czy zagrają z Brazylią, Portugalią, czy Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Mój typ: 1/8
Holandia: Mój faworyt. NIGDY nie zdobyli Mistrzostwa Świata. Nawet za złotych czasów Van Bastena, Gullita czy Riijkaarda. Teraz najwyższa pora. Grają piękny, ofensywny futbol. Powinni wygrać już ostatnie Euro, gdzie byli zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju, jednakże przytrafił im się słaby dzień w meczu z Rosją, gdzie zabrakło im siły. Teraz formą bryluje Sneijder, który prowadzi grę Interu. Do składu Realu przebił się Van Der Vaart. W ataku pracowity Kuyt, głodny gry Van Persie, czy Huntelaar który chce pokazać że jeszcze się nie skończył. Są bardzo silni. Do RPA wybiera się ogromna rzesza kibiców Oranje, którzy poniosą swoich graczy do zwycięstwa.
Mój typ: MISTRZOSTWO
Niemcy: Typowa drużyna turniejowa. Rozkręca się z meczu na mecz, ale jakoś im czegoś brakuje. Finał w Korei i Japonii, trzecie miejsce u siebie w 2006 roku, przed rokiem znów srebro. Zawsze są faworytami, i zawsze coś ich zatrzymuje. W tym roku jednak skład trochę słabszy niż choćby dwa lata temu. Będą groźni, ale mistrzostwa raczej znów nie zdobędą.
Mój typ: Ćwierćfinał/Półfinał
Portugalia: Ledwo się przeczłapali przez kwalifikacje, ale teraz będą bardzo niebezpieczni. W świetnej formie jest Cristiano Ronaldo, i on może tą drużynę zaprowadzić wysoko. Młody skład, gracze chcą się pokazać menagerom najlepszych drużyn świata. Techniczna drużyna, może narobić zamieszania. Osłabieniem będzie brak Bosingwy, i nie będący w pełni sił Pepe. Jednak stać ich na wiele.
Mój typ: Ćwierćfinał
Włochy: Obrońcy tytułu. Trener, i filozofia gry na sama co cztery lata temu. Teraz jednak gorzej z piłkarzami. Buffon to już nie ta klasa co pare lat temu. Cassano, Toni i Totti nie dostali powołania. Posypała się też obrona. Kiepsko grali w tym sezonie Cannavaro, Zambrotta, Grosso, Pirlo, Gattuso. Z powodu łatwej drabinki powinni dojść do ćwierćfinału, ale dalej im się raczej nie uda.
Mój typ: Ćwierćfinał
Czarne Konie: Na pewno do czarnych koni można zaliczyć ekipy Afrykańskie - WKS, Kamerun, Ghanę i Nigerie. Wszystkie przy odrobinie szczęścia, mogą sprawić niespodziankę. WKS ma piekielnie silną grupę, ale jeśli wyjdą z niej wyjdą, to wykopią za burtę Portugalię lub Brazylie. Muszą tylko zagrać na miarę swoich możliwości. Na ostatnim PNA zagrali tragicznie. Teraz musi być lepiej. Ghana z grupy powinna wyjść raczej pewnie, choć nie lekceważyłbym reprezentacji Serbii. W 1/8 jednak czeka ich starcie z Anglią, i prawdopodobnie na tym zakończą swoją przygodę z Mundialem. Wyeliminowanie Anglików będzie wielką niespodzianką, ale jeśli zdąży się wyleczyć Essien, nie jest niemożliwe. Nigeria ma łatwą drabinkę. W fazie grupowej raczej spokojnie zajmą drugie miejsce, gdzie zagrają ze zwycięzcą słabej Grupy A. Będzie to prawdopodobnie Francja, ewentualnie Urugwaj lub Meksyk. Są w stanie spokojnie wygrać. W ćwierćfinale wtedy czeka ich mecz ze zwcycięzcą pary Anglia - Ghana. Gra Kamerunu będzie zależeć od Eto&#39;o. Eto&#39;o będzie w formie, mogą dojść nawet do ćwierćfinału. Eto&#39;o bez formy, mogą polec w fazie grupowej z silną Danią lub Japonią.
Wypełniona przeze mnie drabinka:
1A - Francja
2A - Urugwaj
1B - Argentyna
2B - Nigeria
1C - Anglia
2C - USA
1D - Niemcy
2D - Ghana
1E - Holandia
2E - Kamerun
1F - Włochy
2F - Paragwaj
1G - Portugalia
2G - Brazylia
1H - Hiszpania
2H - Szwajcaria
49: (1A) Francja - Nigeria (2B)
50: (1C) Anglia - Ghana (2D)
51: (1D) Niemcy - USA (2C)
52: (1B) Argentyna - Urugwaj (2A)
53: (1E) Holandia - Paragwaj (2F)
54: (1G) Portugalia - Szwajcaria (2H)
55: (1F) Włochy - Kamerun (2E)
56: (1H) Hiszpania - Brazylia (2G)
57: (53) Holandia
- Portugalia (54)
58: (49) Francja - Anglia (50)
59: (52) Argentyna - Niemcy (51)
60: (55) Włochy - Brazylia (56)
61:
(58) Anglia - Holandia (57)
62: (59) Argentyna - Brazylia (60)
O 3 miejsce: Anglia - Brazylia
FINAŁ: Holandia - Argentyna
 
arturb_r1 0

arturb_r1

Użytkownik
Hiszpania: Udało im się wygrać Euro, czym zaspokoili trochę głód sukcesów w swoim kraju. Według mnie w tym roku powrócą do zasady &quot;Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze&quot;. Przeszkodzą im kontuzje. Nie w pełni sił są Torres, Xavi, Iniesta, Fabregas... W słabej formie Casillas... Odpadną w 1/8, niezależnie czy zagrają z Brazylią, Portugalią, czy Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Mój typ: 1/8
No większej głupoty w tym temacie nie widziałem, bez obrazy.
Zacznę od tego Casillas&#39;a, który jest w słabej formie ale wybrano go Najlepszym bramkarzem świata wg IFFHS w roku 2009, jeśli oglądałeś jakikolwiek mecz Realu to powinieneś wiedzieć, że kiedy madridistas nie szło to właśnie Iker ratował im tyłki.
Co do tych, którzy są nie w pełni sił to wczoraj czytałem angielskojęzyczny wywiad z trenerem Hiszpanii, który mówił, że zarówno Xavi, Iniesta jak i Torres będą doskonale przygotowani na mundial ???? Poza tym mają jeszcze Silvę, Ville, Xabiego, Mate oraz Navasa ????
Nie wiem w czym lepsi od Hiszpanów są Portugalczycy, których jedyną nadzieją jest CR, a jak wiemy jeden zawodnik meczu nie wygrywa ...
WKS mój faworyt do 2 miejsca w grupie, ale ... ale nie oszukujmy się, że Drogba sam w 1/8 nie nakopie Hiszpanom, którzy mają znacznie łatwiejszą grupę niż gracze z Afryki i na pewno będą znacznie mniej zmęczeni ????
1/8 = out = dziwny typ ...
 
remas 0

remas

Użytkownik
Zacznę od tego Casillas&#39;a, który jest w słabej formie ale wybrano go Najlepszym bramkarzem świata wg IFFHS w roku 2009
Co z tego, że był najlepszy w 2009 roku? Jeśli nie pokaże na MŚ swojej najwyższej formy to może faktycznie być krucho na tyłach Hiszpanii. Real kolejny sezon z rzędu odpadł szybko w LM i Casillas znów nie miał okazji sprawdzić się w meczach o wysoką stawkę z najlepszymi klubami w Europie. Ta przerwa w meczach na najwyższym poziomie może sie odbić podczas mundialu.
Co do tych, którzy są nie w pełni sił to wczoraj czytałem angielskojęzyczny wywiad z trenerem Hiszpanii, który mówił, że zarówno Xavi, Iniesta jak i Torres będą doskonale przygotowani na mundial
Co wg Ciebie ma powiedzieć trener, który wie że wielu z kluczowych graczy reprezentacji przechodziło niedawno kontuzje lub nie prezentowało swojej najwyższej formy? Gdyby przedstawił obiektywną opinię o sytuacji w kadrze, zaraz byłby krytykowany przez hiszpańskie media i osłabiłby mocno morale swoich zawodników.

Moim zdaniem Hiszpanie dalej niż do ćwierćfinału nie przejdą właśnie ze względu na zmęczenie sezonem zawodników i kontuzje graczy tworzących trzon zespołu.
W roli faworytów widzę Brazylijczyków, których moim zdaniem Dunga dobrał świetnie. Widać, że to bardzo rozważny trener, który nie bał się pominąć znanych nazwisk po to aby do RPA zabrać mocną i świetnie znającą się przez co zgraną ekipę piłkarzy.
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
przerwa w meczach na najwyższym poziomie może sie odbić podczas mundialu.
Chłopie to, co można powiedzieć o bramkarzach angielskich. Oni to chyba nie pamiętają nawet czasów, gdy w ogóle grali na jakimś tam poziomie.
Jednak bramkarz MŚ nie czyni. Wystarczy, że nie robi &quot;kukiełek&quot;, a obrona jest sprawnie zorganizowana i można ogarnąć wysoką pozycję. Wielkim przykładem jest Barthez i repra Francji.
Hiszpanie są niesamowicie zgrani i to działa na ich plus (braki Torresa, Fabregasa, czy Xaviego nie czynią wiosny, a jeśli będą grali to będą w formie), ale czy zdobędą mistrza. Liczą się zawsze niuanse. Nie byłoby mistrza Europy gdyby nie wymęczone zwycięstwo z Włochami, a mogły być karne i Włosi w finale.
Wskazują czarne konie MŚ to patrząc na grupy stawiam na: Ghana, Urugwaj, Dania.
Biorąc pod uwagę ostatnie Mistrzostwa Afryki i oceniając drużyny afrykańskie nie daję większych szans wyjścia z grupy WKS-owi. Algieria ma za mocną grupę. Kamerun niestety pojadą wariaty duńce, a jeśli nie to Włosi. Wyjść z grupy może jeszcze dzikim swędem Nigeria, ale dalej nic nie zwojuje.
 
remas 0

remas

Użytkownik
Chłopie to, co można powiedzieć o bramkarzach angielskich. Oni to chyba nie pamiętają nawet czasów, gdy w ogóle grali na jakimś tam poziomie.
Jednak bramkarz MŚ nie czyni. Wystarczy, że nie robi &quot;kukiełek&quot;, a obrona jest sprawnie zorganizowana i można ogarnąć wysoką pozycję. Wielkim przykładem jest Barthez i repra Francji.
Bramkarz to najważniejszy zawodnik drużyny piłkarskiej, a jego interwencje mogą mieć największy wpływ na wyniki. W żadnym momencie nie napisałem nic o angielskiej drużynie więc nie wiem czemu sie odnosisz do wyspiarzy.
Hiszpanie są niesamowicie zgrani i to działa na ich plus (braki Torresa, Fabregasa, czy Xaviego nie czynią wiosny, a jeśli będą grali to będą w formie), ale czy zdobędą mistrza.
Ogarnij troche myśli. Torres to jedna z największych gwiazd Hiszpanii. Jesli go zabraknie lub będzie nie w pełni dysponowany (na co zanosi się po kontuzjach) to napad będzie funkcjonował zbyt słabo na to by wygrać MŚ. Xavi to obecnie najlepszy playmaker na świecie. Widać jak układała się gra Barcelony podczas jego nieobecności. Mówisz że niuanse decydują o wynikach, a o poważnych osłabieniach w środku pola i ataku mówisz, że &quot;wiosny nie czynią&quot; - paranoja.
Wskazują czarne konie MŚ to patrząc na grupy stawiam na: Ghana, Urugwaj, Dania.
Biorąc pod uwagę ostatnie Mistrzostwa Afryki i oceniając drużyny afrykańskie nie daję większych szans wyjścia z grupy WKS-owi. Algieria ma za mocną grupę. Kamerun niestety pojadą wariaty duńce, a jeśli nie to Włosi. Wyjść z grupy może jeszcze dzikim swędem Nigeria, ale dalej nic nie zwojuje.
Nie ten temat.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Wiesz, podczas Euro kontuzji dostał Villa, a mimo wszytko Torres i Guiza dali sobie radę. Prawdopodobieństwo że Fernando, Xavi, Iniesta i fabregas pojadą na mundial bez formy jest strasznie małe. To że mieli problemy zdrowotne nie znaczy, że to musi się odbić na ich formie czy kondycji. A przynajmniej na nich wszytkich jednocześnie. Van Persie pauzował cały sezon prawie, a w ostatnich meczach znów grał świetnie, dużo lepiej niż zdrowy Bendtner.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Zacznę od tego Casillas&#39;a, który jest w słabej formie ale wybrano go Najlepszym bramkarzem świata wg IFFHS w roku 2009 ...
Wszystkie rankigi tego stowarzyszenia sa smieszne i nie oddaja stanu faktycznego wiec nimi nie radze sie kierowac ;-)
Van Persie pauzował cały sezon prawie, a w ostatnich meczach znów grał świetnie, dużo lepiej niż zdrowy Bendtner.
RvP to i bez nogi gralby lepiej od Bedtnera ;-)
On moze byc gwiazda tych mistrzostw, w sezonie sie nie przemczyl, wrocil w najlepszym momencie i doszedl do swietnej dyspozycji co pokazala koncowka sezonu. Wenger bardzo madrze wprowadzal go do druzyny po powrocie i mysle ze on forme na mistrzostwa bedzie mial wysmienita.
A co do tematu watku.
Kibicowal bede jak zawsze Argentynie ale najwieksze szanse na tytul daje Brazyli. Nie pamietam kiedy mieli tak mocna defensywe, z przodu u nich nigdy wielkich problemow nie bylo. Dunga widac ze madrze prowadzi ta druzyne i dla mnie to oni sa faworytem. Nie bede zaskoczony jesli w polfinale zobacze jedna druzyne z czarnego ladu.
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Bramkarz to najważniejszy zawodnik drużyny piłkarskiej, a jego interwencje mogą mieć największy wpływ na wyniki.
Bramkarz jest tak samo ważny, jak każdy inny zawodnik na boisku. Chciałbym ci przypomnieć, iż piłka nożna to gra drużynowa. Można mieć w bramce najlepszego bramkarza świata - Chilavert, a jego nieziemskie interwencje pałkę ci dadzą, jeśli reszta grajków jest mierna. O anglikach wspomniałem, gdyż wielu wskazuje ich w roli faworyta, a bramkarzy u nich, ani widu, ani słychu. Ów brak nie znaczy, jednak iż są drużyną, co sroce spod ogona wypadła. I mistrza mogą osiągnąć nawet ze średniej klasy bramkarzem.
Ogarnij troche myśli. Torres to jedna z największych gwiazd Hiszpanii. Jesli go zabraknie lub będzie nie w pełni dysponowany (na co zanosi się po kontuzjach) to napad będzie funkcjonował zbyt słabo na to by wygrać MŚ. Xavi to obecnie najlepszy playmaker na świecie. Widać jak układała się gra Barcelony podczas jego nieobecności. Mówisz że niuanse decydują o wynikach, a o poważnych osłabieniach w środku pola i ataku mówisz, że &quot;wiosny nie czynią&quot; - paranoja.
Jesteś, jak widzę jakimś kolejnym wyznawcą zasady, że sraczka jednej gwiazdy, jakoby największej w panteonie gwiazd, potrafi rozłożyć zespół. Jeśli jest to naprawdę zespół budowany systematycznie to gwiazdy nie grają, lecz dostosowują swą grę do potrzeb zespołu. Nie będzie Torresa to będzie Navas, Pedro, czy Mata, którzy być może nawet lepiej będą rozumieli się z ElGuaje i napad tylko skorzysta, a nie straci. We Francji &#39;98 nie zagrał w Chorwacji Boksic, a Chorwacja doszła do półfinału, bo to była drużyna, a nie zlepek fanatyków Boksica. Xavi również jest do zastąpienia zarówno w Barcie, jak i w reprze, choć zgodzę się, że jest najlepszym klasycznym playmakerem świata, ponieważ praktycznie jedynym.
A niuanse, jak dla mnie to nie brak, czy kontuzja jednego, czy drugiego grajka, lecz rzeczy nie zależne od piłkarzy, ani trenera, jak zły dzień, tudzież wola sędziów, oberwanie chmury sprawiające, iż nawet w pontonach trudno przemieszczać się po boisku, itd. Podając kolejny przykład przypomnę, że w MŚ &#39;98 Francja potrafiła poradzić sobie bez takiej legendy playmakerstwa, jak sam Zidane, który ogarnął czerwo i nie zagrał w ostatnim meczu grupowym, a także 1/8 finału, choć niby była od niego uzależniona i poza nim, co poniektórzy świata nie widzieli.
 
W 0

wet57

Użytkownik
Nie chce być prorokiem bo i warunki w RPA nie te same co w Europie,ale chciałem tylko zaznaczyć,że nikt jakoś nie docenia amerykanów.Zrobili kolosalne postępy w tym co robią. Donovan grajacy w Evertonie to istna maszynka do stwarzania sytuacji podbramkowych. Są cholernie szybcy, zwrotni i sprawni. Sama nasza reprezentacja mogła o tym się przekonać.
Nie twierdze ,że zdobędą złotą Nice, ale przyjrzał bym się im uwazniej, a i kurs u buków zachęcajacy na jakiś zakład w systemie. Oj działo by się gdyby taki kurs 81,00 wszedł Oj działo by się!

Stany Zjednoczone 81,00
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Bardzo optymistyczne wyniki tej ankiety nie gramy na MŚ ,ale mamy szanse być mistrzami świata ????. A tak poważnie co do typu na Stany Zjednoczone to wydaję mi się być to również nierealne. Ameryka w kosza czy hokeja ,bo w piłkę to mają nadzieję jak my ;). Hiszpanie widzę ,że są faworytami na forum ale to co pokazali na pucharze konfederacji z innym przeciwnikami spoza europy nie wyglądało to już na pewno tak dobrze. Mój typ przejrzysty jak co kolejne mistrzostwa świata i może tym razem się sprawdzi Brazylia :cool:
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
A ja stawiam na Anglię. Nie wiem czemu ale jakoś po głowie mi chodzi, że to własnie oni zostaną w tym roku mistrzami świata. Argentyna i Brazylia mnie nie przekonują. Afryka i ekipy typu USA, Australia czy Korea Płd mogą namieszać ale wygrać mundialu nie zdołają, a pozostali europejscy potentaci jak Włochy, Francja, Niemcy czy Portugalia również nie pasują mi do tego aby w RPA zatriumfować. Pozostają Hiszpanie. Obok Anglików moim zdaniem główny faworyt imprezy. Jeśli dobrze kojarzę to zagrać mogą dopiero ze sobą w finale i właśnie taki skład finału mi się widzi. Oczywiście ze zwycięstwem Wyspiarzy.
 
wielkizordon 18

wielkizordon

Użytkownik
Chcialbym zeby wygrali Anglicy ale standardowo, jeden napastnik(ale jaki!!) plus slaby bramkarz to za malo i bedzie po turnieju.
Hiszpania bedzie grac zapewne bez Torresa,ktory jest po operacji chociaz nie mozna przesadzac ze sie nei wyrobi, wiec moze im nie byc tak latwo, chociaz w Hiszpani jest jeszcze ,,professor( jak dla mnie) Villa(pamietacie mecz z Rosja na Euro?).
Beda silni i wg mnie sa faworytem, dwoch niesamowitych krasnoludkow w srodku (Xavi ,Iniesta) sa w stanie rozmontowac kazdy zespol.
I tak tez zapewne sie skonczy.
Lecz tak jak mowilem, chcialbym zeby wygrali Anglicy co by Wayne Rooney szanse na zlota pilke dostal ????
Procz Hiszpani, oczywiscie Brazylia jak zawsze ma i sklad i checi. Trener troche zmienil kadre i chyba wyszlo im to na dobre.
Argentyna nie pogra daleko no chyba ze Maradonna by wrocil do gry ???? i przy okazji zatrudnil ogarnietego trenera. Jesli ma sie Messiego w druzynie i LEDWO, podkreslam LEDWO w kiepskim stylu przechodzi sie dalej to mnie to nie przekonuje.
Pozatym powolania Maradonny, parodia, chyba zaponmial ze poziom ligi Argentynskiej to nie sa swiatowe wyzyny. Albo sie Maradonna przejedzie zaraz po grupie(o ile wyjdzie) albo dostana porzadne lanie od ulozonej, silnie grajacej druzyny.
Takze pozostaje trojka Espania, Brazylia badz Wyspiarze, za ktorych 3mam kciuki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom