>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Którego smartfona wybrać?

pampus 81

pampus

Użytkownik
No to już lepiej. A na tym pasku powiadomień właśnie zniknęła mi ikonka [3G] - czyli już jest ok?
A co muszę zrobic, żeby korzystac z internetu? Power ▶ Tryb sieci danych włączony ▶ i wtedy najlepiej miec już jakiś pakiet wykupiony czy coś? - Tak będzie wtedy najbardziej ekonomicznie?
tak, masz wyłączony.
Pakiet 100MB/150MB ciągły Ci starczy. Gdy przekroczysz te dane, prędkość zostanie obniżona, ale da się korzystać.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Możesz mieć włączone pakiety, które aktywują Ci się co miesiąc np.
Może zobacz ustawienia -&gt; sieci komórkowe -&gt; włącz/wyłącz przesyłanie danych.
Wygasiłem opcje &quot;Użyj danych pakietowych&quot;
Mam ten sam model telefonu co Ty, w domu śmigam na wifi, a po za domem mam 1gb do dyspozycji, ale nie wykorzystuje wszystkiego nawet, prawdą jest, że działa w tle i trochę pobiera kilobajtów, ale nie jest to odczuwalna ilość, a przesyłanie danych możesz wyłączyć tak jak napisałeś i ta ostatnia opcja nazywa się - sieci telefonii komórkowych i później odznaczasz pierwszą opcję.
Tutaj nie mam czegoś takiego jak Ty. - Ale na razie powiedzmy, że jest ok :cool:
Na pakiecie najlepiej, jak nie masz zamiaru z yt korzystać i generalnie forum, jakaś apka, coś postawić to 250 mb śmiało wystarczy.
To znaczy trochę forumka, trochę jakichś informacji ze Świata - normalnie jak na kompie. - Czyli jakieś tam 500 MB starczy na miesiąc?
O taki:
Pakiet Internetowy XXL 500 MB 15 zł 30 dni
Bo 250 MB w Orange chyba nie ma...
Muszę wypróbowac w praniu bo jednak jak się stoi to się człowiek cofa :?
 
zigi 57

zigi

Użytkownik
No to już lepiej. A na tym pasku powiadomień właśnie zniknęła mi ikonka [3G] - czyli już jest ok?

A co muszę zrobic, żeby korzystac z internetu? Power ▶ Tryb sieci danych włączony ▶ i wtedy najlepiej miec już jakiś pakiet wykupiony czy coś? - Tak będzie wtedy najbardziej ekonomicznie?
Jeśli chcesz korzystać z netu to musisz ten tryb włączyć, innego sposobu nie ma ma. Ja robię tak jak Qozi, mam wifi w domu, a po za domem najlepiej mieć jakiś pakiet.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
To znaczy trochę forumka, trochę jakichś informacji ze Świata - normalnie jak na kompie. - Czyli jakieś tam 500 MB starczy na miesiąc?
Pewnie, że wystarczy.Jak mówisz, że forumek, onet, unibet i ewentualnie jakaś apka o sporcie [ polecam Eurosport - informacje ze sportu w jednym miejscu, nawet ciekawe artykuły ] to bankowo wystarczy, a jak w domu na wifi masz zamiar śmigać to ze 250 MB wystarczy.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Jeśli chcesz korzystać z netu to musisz ten tryb włączyć, innego sposobu nie ma ma. Ja robię tak jak Qozi, mam wifi w domu, a po za domem najlepiej mieć jakiś pakiet.
Dokładnie ja mam to samo. WiFi w domu no a w trasie to zawsze chciałoby się drogę umilic jak się samemu turla po mieście.
Dobra to teraz tak. Poobserwuje po doładowaniu konta czy nic mi tam z konta dziwnie nie zjada - a potem spróbujemy połączyc się z internetem i przerzucac dostawce internetu z WiFi na dane pakietowe poza domem.
Oczywiście sam tego nie zrobię, więc... do zobaczenia ;)
DZIĘKUJE BARDZO PANOWIE ZA POMOC - no ale widzicie, że przypadek jest ciężki :cool:
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dobra Panowie. Mam nadzieję, że ostatnia lekcja Gustlika odnośnie tej całej technologii.
Taryfa: Orange Free na Kartę. W gratisie 1 GB danych pakietowych w gratisie - czyli spoko - termin ważności to 30 dni, więc 1GB/30 dni to chyba bomba, prawda?
Teraz motyw jest taki: Samsung Galaxy S. Jak przejśc z WiFi w domu na pobieranie danych pakietowych podczas korzystania z internetu poza domem? - Rozumiem, że wyłączam opcję WiFi. - Tylko co dalej? Gdzie zmontowac taką opcję, żeby internet z którego korzystam poza domem jadł mi te &quot;bonusowe&quot; MB z pakietu a nie szmal z tego głównego konta?
To pierwsz pytanie, teraz drugie ;)
Te wszystkie Aplikacje stworzone na system operacyjny Android zjadają mniej danych bo są stworzone właśnie do tego typu systemu i telefonów, które je posiadają? Są jakoś tam spakowane i dlatego przegląda je się szybciej/sprawniej? - Taki jest to sens korzystania z aplikacji na Androida?
I jeszcze jedno, chyba ostatnie: Czy jest sens instalowac program do odtwarzania muzyki np. Winamp na telefonie czy to bez różnicy w porównaniu ze standardowym odtwarzaczem wgranym w telefon? Pytanie odnośnie jakości słuchania muzyki na słuchawkach? - Czy taki Winamp &quot;robi różnicę&quot; ?
Tyle w temacie. Czekam na odpowiedzi ;)
 
cathos 58

cathos

Użytkownik
Dobra Panowie. Mam nadzieję, że ostatnia lekcja Gustlika odnośnie tej całej technologii.
Taryfa: Orange Free na Kartę. W gratisie 1 GB danych pakietowych w gratisie - czyli spoko - termin ważności to 30 dni, więc 1GB/30 dni to chyba bomba, prawda?
Teraz motyw jest taki: Samsung Galaxy S. Jak przejśc z WiFi w domu na pobieranie danych pakietowych podczas korzystania z internetu poza domem? - Rozumiem, że wyłączam opcję WiFi. - Tylko co dalej? Gdzie zmontowac taką opcję, żeby internet z którego korzystam poza domem jadł mi te &quot;bonusowe&quot; MB z pakietu a nie szmal z tego głównego konta?
To pierwsz pytanie, teraz drugie ;)
Te wszystkie Aplikacje stworzone na system operacyjny Android zjadają mniej danych bo są stworzone właśnie do tego typu systemu i telefonów, które je posiadają? Są jakoś tam spakowane i dlatego przegląda je się szybciej/sprawniej? - Taki jest to sens korzystania z aplikacji na Androida?
I jeszcze jedno, chyba ostatnie: Czy jest sens instalowac program do odtwarzania muzyki np. Winamp na telefonie czy to bez różnicy w porównaniu ze standardowym odtwarzaczem wgranym w telefon? Pytanie odnośnie jakości słuchania muzyki na słuchawkach? - Czy taki Winamp &quot;robi różnicę&quot; ?
Tyle w temacie. Czekam na odpowiedzi ;)
Ja mam osobiście w abonamencie 2gb internetu (też mam SGS&#39;a) i wystarcza mi w zupełności średnio miesięcznie wykorzystuje ok 1gb sporo surfowania i ściągania.
Drugie pytanie jest troche niezrozumiałe dla mnie ;d Aplikacje które ściągasz z googleplay są domyślnie projektowane na androida i pod nim mają pracować.
Co do muzyki to osobiście korzystam z wbudowanego google music ale jeśli chcesz prawdziwego grajka, który wpływa na jakość odtwarzanej z telefonu muzyki to polecam Power Amp Player super program z super equalizerem (można ściągnąć z chomikuj i wrzucić na telefon ;) )
e:
Co do wifi i pakietu danych:
W domu odpalasz wifi i zżera z wifi a poza domem wyłączasz wifi i zżera z pakietu ;d
 
P 267

pan-darek

Użytkownik
Tak wiec postaram sie pomoc. Sam jestem w Play teraz, ale kiedys bylem z Orange i tu i tam zjadalo mi MB najpierw z bonusowych megabajtow. To tak jak z darmowymi smsami i minutami - najpierw ida darmowe dopiero potem z abonamentu/karty. Ale tutaj nie gwarantuje, bo jak teraz w Orange jest to nie wiem.
Android. Tak. Aplikacje na Androida sa bardzo dobrze napisane (przynajmniej wiekszosc). Sam mam Samsung Galaxy Ace II i bardzo sobie chwale. Android shop i sciagam darmowe apki. Jest ich bardzo duzo, zarowno tych uzytecznych jak i dla rozrywki (gry itp.).
Nie ma sensu instalowania WinAmpa. Nie poprawi Tobie na pewno jakosci, po prostu interfejs bedzie inaczej wygladal, pewnie jakies opcje tworzenia list, ulubionych itd. Wbudowany odtwarzacz ma korekcje dzwieku, zjada bardzo malo pamieci i masz pewnosc, ze nic sie nie bedzie zawieszac.

W skrocie - Android i Samsung rzadza! ????
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dobra, dobra. Dzięki za teorię a teraz główne danie jeszcze raz:
Teraz motyw jest taki: Samsung Galaxy S. Jak przejśc z WiFi w domu na pobieranie danych pakietowych podczas korzystania z internetu poza domem? - Rozumiem, że wyłączam opcję WiFi. - Tylko co dalej? Gdzie zmontowac taką opcję, żeby internet z którego korzystam poza domem jadł mi te &quot;bonusowe&quot; MB z pakietu a nie szmal z tego głównego konta?
Czyli nic nie muszę włączac specjalnego poza domem, tylko jak odpalę przeglądarkę internetową to będzie mi ssało z danych pakietowych? - Tak to leci?
 
cathos 58

cathos

Użytkownik
Dobra, dobra. Dzięki za teorię a teraz główne danie jeszcze raz:



Czyli nic nie muszę włączac specjalnego poza domem, tylko jak odpalę przeglądarkę internetową to będzie mi ssało z danych pakietowych? - Tak to leci?
tak. ;)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja nie wyłączam wifi jak wychodzę z domu, samo mi zmienia opcję internetową i poza domem automatycznie je z pakietu.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Ja mam Watchdoga 3G w SGIII i nim blokuje&amp;aktywuje pakiet internetowy jak jestem poza domem. Można w tej aplikacji sprawdzać sobie zużycie pakietu internetowego jak i wifi.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Ja nie wyłączam wifi jak wychodzę z domu, samo mi zmienia opcję internetową i poza domem automatycznie je z pakietu.
Ale jak rozwinę pasek powiadomień z góry i wyłączę ikonkę WiFi to automatycznie powinno przeskoczyc mi na pakiet?
To jest taka aplikacja na Androida? ;) Poszukam w Markecie i doczytam se w necie :cool:
Edit: A to dobra maszyna z tego ŁoczPieska. Pokazuje ile transferu przeleciało przez WiFi i przez internet mobilny. - Czyli mam w tym gratisie 1 GB danych na miesiąc. - Ustawiam takie dane w Watchdogu i pokazuje mi ile pamięci zjada mi systematycznie każdego dnia - fajna Appka.
Dziękuję Panowie ;) Co ja bym bez Was zrobił :cool:
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ale jak rozwinę pasek powiadomień z góry i wyłączę ikonkę WiFi to automatycznie powinno przeskoczyc mi na pakiet?
Raczej tak, ja nie wyłączam w ogóle i mi automatycznie po wyjściu z domu przełącza na dane pakietowe, a jak wracam do domu to również wifi mi w domu się włącza automatycznie.
Ponadto też czyta mi wifi w autobusie czy na uczelni, ale nie korzystam bo sam pakiet mi wystarcza jak jestem poza domem.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Proponuję przenieść się do Play, ja po doładowaniu telefonu za 50 zł dostaję 1gb na 5 miesięcy i nawet po wykorzystaniu tego pakietu mam nieograniczony Internet z tym że ze zmniejszoną prędkością, ale na telefonie się tego tak nie odczuwa bo strony ładują się dość szybko.
 
lukasz.wgw 288

lukasz.wgw

Użytkownik
Ja nie wyłączam wifi jak wychodzę z domu, samo mi zmienia opcję internetową i poza domem automatycznie je z pakietu.
Wgrywałeś jakąś apkę czy tel. automatycznie sam taki mądry? Bo w sumie też by mi się to przydało, bo nie chcę mi się przemieniać codziennie jak wracam do domu czy wychodzę. A czasami zapomnę wyłączyć wifi i żre baterię bo co chwilę próbuję wyszukać.
Sprawdziłem i w tym miesiącu na pakiecie nabiłem 200mb (z czego z 50mb wczoraj bo nie miałem neta i z telefonu zrobiłem hotspot i się połączyłem na lapku) i ok 500mb przez wifi- no ale to wiadomo, że dużo bo co chwilę jakieś aktualizację do aplikacji wychodzą a one trochę ważą, a i co raz jakąś nową ściągam.
Edit: A to dobra maszyna z tego ŁoczPieska. Pokazuje ile transferu przeleciało przez WiFi i przez internet mobilny. - Czyli mam w tym gratisie 1 GB danych na miesiąc. - Ustawiam takie dane w Watchdogu i pokazuje mi ile pamięci zjada mi systematycznie każdego dnia - fajna Appka.
Wchodząc w ustawienia w zakładkę użycie danych też pokazuję ile się zużyło, okres rozliczeniowy i dodatkowo można ustawić limit transferu.
 
Do góry Bottom