>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 61: Pudzian vs. Juras

psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
KSW 61: Pudzian vs. Juras

1620663239-ksw61-1920x1800a.jpg

Data: sobota, 5 czerwca 2021, 20:00
Miejsce: ERGO Arena - Gdańsk / Sopot, Polska


Walka wieczoru
120.2 kg.: Mariusz Pudzianowski (14-7-0) vs. Łukasz Jurkowski (17-11-0)

Karta główna

65.8 kg.: Salahdine Parnasse (14-1-1) vs. Filip Pejić (15-4-2)

120.2 kg.: Michał Kita (20-12-1) vs. Darko Stošić (14-4-0)
77.1 kg.: Tomasz Romanowski (13-7-0) vs. Patrik Kincl (23-9-0)
70.3 kg.: Roman Szymański (13-6-0) vs. Donovan Desmae (14-6-0)
53.5 kg.: Karolina Owczarz (3-1-0) vs. Monika Kucinic (1-0-0)
93 kg.: Przemysław Mysiala (24-10-1) vs. Ivan Erslan (9-1-0)
65.8 kg.: Damian Stasiak (12-7-0) vs. Andrey Lezhnev (19-9-0)
77.1 kg.: Jakub Kamieniarz (9-7-0) vs. Adam Niedźwiedź (7-4-0)

źródło: mmarocks.pl, kswmma.com
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Kolejny kurs z faworyzowaniem Owczarz. Kurs, którego ja osobiście zupełnie nie rozumiem. Karolina po raz kolejny zmieniła klub. Trenuje w WCA i zobaczymy jak ta zmiana z Łodzi na Warszawę się na niej odbije.

Dla mnie zdecydowanie brak value.

Pierwsza myśl jak usłyszałam o walce Jurasa z Pudzianem to Pudzian ale im bliżej tej walki to potrafię znaleźć argumenty za Jurasem. Pewnie Pudzian wygra ale nie sądzę aby to było tak do jednej bramki jak się może wydawać.

Nawet jeśli Kincl, Stosic, Erslan i Parnasse to faworyci to kursy też raczej nie zachęcają.
 
Otrzymane punkty reputacji: +154
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Karta walk ciekawa, tylko 2 walki pomiędzy Polakami, reszta to starcir międzynarodowe i starcia Polaków z kimś zaa granicy.
Dzisiejsze kursy różnią się od tych, które były wystawiane wraz z ogłoszonymi walkami.
Ja mimo to podam swoje przemyślenia na temat całej karty.

Kursy:Fortuna

Przemyślenia zacznę od góry czyli od walki Jurasa z Pudzianem.
Początkowo myślałem, że Juras ale m bliżej walki tym dochodzą mnie słuchy że Juras do tej walki nie sparuje, trenuje tylko ze Złotym na tarczach.
Pudzian za to po walce z Milanoviciem( wypadł tam jak wypadł, ale ja kompletnie nie biorę tej walki jako wykładnik do analiz, zmiana rywala pare godzin przed walką z BOMBARDIERA na: Narmo potem po pewnym czasie Narmo jednak nie i ostatecznie wszedl Nikola, masa nerwów, cały obóz i taktyka pod Bombardiera poszła w niepamięć) chwila przerwy i bum walka z Jurasem. Pudzian zawsze do walki sumiennie i rzetelnie pracuje, co ważne sparuje.
Obaj to nie są topowi zawodnicy i to jest jasne.
Owszem Juras jednak dłużej z mma obcuje ale nigdy nie byl w tym mega dobry, zwłaszcza teraz od powrotu na KSW 39 gdzie pokazał się słabo z Sokoudjou, potem bitka z Zawade gdzie wiek i kontuzja mostku dała o sobie znać, potem ta walka z Bekavacem co się szybko skończyła i też za dużo o formie Jurasa nie pokazała.
I tu jednak Pudzian wypada dużo lepiej: ciężka walka z Silva potem porażki z Bedorfem i Kołeckim i wygrana z Erko i Nikola.
Co do walki to powinno być tak: siłową przewagę mieć będzie Pudzian, jeśli będzie chciał złapać i obalić to też powinien dać radę bo to wychodzi mu najlepiej, ważną rolę odegrać mogą atomowe lowkicki Pudziana.
Juras obalić nie obali, jego ciosy raczej na Pudzianie wrażenia nie zrobią. Nawet kondycjnie sądzę że wielkiej różnicy nie będzie. Juras nie żyje zbytnio zdrowo już co widać w tym jaki był że tak powiem ulany.
Typ na te walkę:Juras czy Pudzian? Bliżej mi do Pudziana

Co Main Event, a więc Mbappe francuskiego mma Salahdine Parnasse vs Nitro Filip Pejic.
Parnasse bo dość niespodziewanym ko( ciosem bicepsem za ucho) z rąk Torresa stracił swój pas mistrza ksw i 0 w rekordzie porażek dostaje mocne nazwisko na powrót. Sama walka będzie też eliminatorem do walki o rewanż z Torrsem bądź szansą walki o pas dla Pejicia.
Gdyby nie te dziwne ko bicepsem, Parnasse byłby dla mnie pewniakiem a tak to nie wiadomo jak jego organizm zareaguje na kolejne ciosy a zwłaszcza ciosy Nitra.
Uważam jednak, że ta porażka podziała tak jak porażka na Mateusza Gamrota, oczyści jego głowe, zrzuci presję miana niepokonanego.
Bo stylistycznie jest dobra walka dla Parnassa, bowiem Nitro tym bardzo szybkim ko na Sebastianie Rajewskim w mediach stał się jakimiś killerem a przecież kto oglądał walki Raja ten wie że Raju w swoich walkach dużo przyjmuje a tamten cios Pejicia byl bardzo celny stąd od razu odcieło Raja.
Szybkościową przewagę będzie mieć Francuz, wszechstronność też dla Francuza.
W stójce też bliżej mi do Parnasse, ładnie kopie, składa kombinacje, obalać i bić z góry też potrafi.
Pejic jest chaotyczny i szuka pojedynczego mocnego ciosu.
Tutaj typuje Salahdina

Teraz walka na, którą mocno czekam, czyli na Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl.
Tutaj sprawa dla mnie jasna słusznym faworytem jest Patrik Kincl.
Bardzo korzystny był pierwotny kurs na Kincla bowiem po ogłoszeniu walki w programie Koloseum wyjściowe kursy były równe! 1.90do1.90, przed godziną 24:00 kues na Kincla spadł już do 1.50 i słusznie moim zdaniem.
Romanowski przez wygranie programu Tylko Jeden został wykreowany na kogoś bardzo dobrego a pragnę podkreślić, że w programie pokonał mocno słabego w całokształcie kariery Radzika i przez kontuzje Bartosinskiego dwa razy średniego Krakowiaka czym samym wygrał. Trochę szczęśliwe się w tym KSW znalazł, bo w finale z Bartosem szans za dużo by w moich oczach nie miał.
Mimo to żaden z wyżej wymienionych zawodników nie jest nawet blisko do poziomu jaki prezentuje Patrik Kincl.
Tommy jedyne co ma fajnego w swoim mma to boks i twarda głowa ale dalej to za mało by być na poziomie Kincla,który do dobrego boksu dokłada dobre kopnięcia, potrafi obalić. Bije mocno i celnie no czym przekonał się Tomasz Drwal. Poziom rywali na bardzo duży plus po stronie Czecha( pokonał np aktualnego zawodnika UFC Sergeya Khandozkho, czy dobra mimo porażki walka z Albertem Duraevem).
Typ na te walke: zdecydowanie Kincl

Przemysław Mysiala vs Ivan Erslan.
Tutaj kursy faworyzują Ivana i też moim zdaniem słusznie tyle, trzeba pamiętać o wadze ciężkiej i o tym, że jeden cios może zmienić obraz walki.
Mysiala w ostatniej walce męczył się z Bekavacem, pokazał się tam średnio jak na tak słabego już rywala.
Ivan natomiast fajnie pokazał się z Rodriguezem w debiucie i miał fajną 1 rd z mistrzem Narkunem.
Młodszy,większy, mniej obity Ivan w stójce będzie rozdawać karty, Mysiala będzie musiał szukać parteru a jego obalenia są dość czytelne, a gdy to tegi doda się tdd jakie posiada Ivan może być o to trudno, przez co walka będzie w stójce a tam Ivan jest lepszy.
Tutaj mój typ idzie na Erslana.

Kolejna walka Roman Szymański vs Donovan Desmae, tutaj kurs 1.50 na Romka jest całkiem kuszący.
Owszem Roman wraca po dotkliwej porażce o pas z Ziółkowskim ale Marian to patrząc przez pryzmat jego aktualnych walk to jednak wyższy level niż Donovan, który do tej walki przystępuje po szansie jaką dostał od Cage Warriors i zawalczeniu w roli zastępstwa o pas z Agym Sardari.
Desmae jest duży jak na wage lekką,zbity umięśniony ale i wolny stójkowicz, który dużo w swoich walkach kopie, boks ma słaby i mało z niego korzysta, obalić się go da, z pleców do zaoferowania ma mało, łatwo go ustabilizować.
Roman Szymański za to jest bardzo szybki, dobrze boksuje i umie obalić i skontrolować do tego dobre cardio przez co mój typ idzie na Szymańskiego.

Jedyną walką kobiet na tej karcie to starcie Karoliny Owczarz z Monika Kucinic, kurs faworyzuje Karoline i jest to zrozumiałe ale materiałów do analiz jest za mało by móc tutaj podać Karolinę jako typ warty gry. Karolina jako byla dziennikarka i była amatorska bokserka w mma pokazała, że spodobał jej się parter i poddania, które można tam wyczarować.
Jej rywalka będzie była utytułowana kickbokserka i zawodniczka muay thai, która w debiucie mma na gali brave pokonała inna stójkowiczke. W tej walce nie bylo parteru stąd ciężko stwierdzić na jakim poziomie parter ma Kucinic, uważam jednak, że na pewno nie będzie lepszy albo równy parterowi Karoliny.
Zmiana klubu na WCA moim zdaniem wyjdzie Karolinę na dobre, przy jej warunkach fizycznych nowa docelową waga( bo w tej walce limit będzie umowny) też wyjdzie jej też na plus.
Będzie większa od rywalki( będzie wyższa o 11cm) uważam że jak będzie chciała to obali Monike, ale jak wiemy jest to walka kobiet a te lubią sprawiać niespodzianki stąd typ idzie na Karoline ale na kupon tego nie daje i nie polecam, bo może sie okazać ze nauczone do tej walki defensywne zapasy wystarcza na Owczarz a w stójce przewagę mieć będzie Kucinić.

Damian Stasiak zadebiutuje w wadze piórkowej jego rywalem będzie solidny Andrey Lezhnev.
Faworytem buków jest Stasiak ale już nie moim.
Lezhnev na codzień trenuje w Dagestanie w Gorets FT, gdzie szlifuje zapasy,które będą głównym aspektem w tej walce.
Damian wraca do wagi piórkowej, w swoich poprzednich walkach główny nacisk stawiał właśnie na zapasy na obalenia i szukanie poddań.
W tej walce o obalenie Andreya będzie ciężko a w stójce mocniej, celniej bić będzie Ukrainiec.
Walczył on głównie w Rosji w M1,gdzie dawał fajne równe walk, wygrywał nawet z Natem Landwehrem(zawodnik UFC) do momentu ko, czy większościowa porażka z Abdibaitem Uulu.
Ostatnio nc z niepokonanym Abdulsalamovem.
Tutaj kurs kusi zagrać na Ukraińca, ale pytanie jaki będzie werdykt w Polsce przy np bliskiej walce?
Ale na jakiś mniej stawkowany kupon za tzw "drobne" można dać

Z Michałem Kitą pierwotnie miał zmierzyć się Jay Silva i w takiej walce zdecydowanie bym polecał Kite na kupony.
Jay Silva jednak wypadł, nowym rywalem Kity będzie pogromca czyli Darko Stosic, który widać że w treningu był.
Kursy się odwróciły i faworytem jest Darko Stosic i ja się z taką oceną zgadzam się ale tylko częściowo.
Darko jest młodszy, agresywniejszy, powinien wywierać presję, próbować obalać i bić mocno z góry bo umie to robić, tyle że Kita to inny typ zawodnika niż Włodarek.
Kita jest po pełnym obozie na De Friesa gdzie głównie pracował nad obroną obaleń i tamta wiedza i umiejętności przydadzą się w walce z Darko, który pozwalał Włodarkowi wstawać a w stójce już tak dobrze Stosicowi nie szło.
Mimo to bliżej mi do Darko Stosicia, serbski bitnik pokonując Kite dostanie tsa z Philem a taką walkę z wielką chęcią bym obejrzał.

Ostatnią walką to starcie dwóch zawodników którzy bić powinni się w FENie czy Babilonie, czyli Adam Niedźwiedź vs Jakub .
Obaj są ciency, faworytem jest tutaj Kamieniarz patrząc na walki obu panów w KSW to słusznie jednak nie zdziwię się jak wygra Niedźwiedź.
Kamieniarz w Ksw przegrał dwie walki z Kęsikiem przed czasem i z Kaszubowskim na punkty, Niedźwiedź natomiast został zniszczony lowkickami przez Koziorzebskiego.
Obaj panowie wolą parter od stójki.
Lepszy parter ma Niedźwiedź, ale w stójce lepiej odnajduje się Kamieniarz.
Gdy do tego doda sie fakt że jest to walka o utrzymanie się w federacji to mamy 50/50 u mnie nie do gry.

Do gry z tej gali względem pewności typów widzę to tak:
Na pierwszym miejscu: Kincl, przewaga warunków, doświadczenia,stylu walki i wszechstronności plus fakt ile na głowę czystych ciosów zbiera Tommy doprowadzą do zwycięstwa Kincla.
Na drugim miejscu Ivan Erslan,młodszy większy, mniej obity, agresywniejszy powinien ubić Mysiale
 
Otrzymane punkty reputacji: +108
P 4,6K

patryksandecja

Użytkownik
Dość ciekawym typem według mnie jest zwycięstwo Filipa Pejicia. Salahdine Parnasse w swoich walkach dominuje rywali swoją szybkością i fizycznością. W pore odskakuje i doskakuje do rywali a ciosy wyprowadza z dużą szybkością. To jest jego najlepsza broń. Parterowo i zapaśniczo ma jednak braki. Nie bez powodu niezbyt często z nich korzysta, lecz pod kątem defensywy nie można mu nic zarzucić. Jest potwornie ciężki do obalenia czy utrzymania na siatce. W KSW miał jedynie problemy z innym stójkowiczem czyli Łukaszem Rajewskim. I to jest klucz do wygranej nad francuzem. Na kogoś kto bazuje na szybkości w stójce najbardziej niewygodnym rywalem jest inny stójkowicz. Pejić jest wyższy i ma lepszy zasięg. W stójce czuje się jak ryba w wodzie, i ma bardzo mocny cios którym kończy większość swoich walk. Serb jest wyższy, ma lepszy zasięg, świetnie wygląda w stójce oraz nie ma nic do stracenia a wiele do zyskania. Nie skreślałbym go i sam napewno postawię kilka złotych na jego zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
M. Pudzianowski - Ł. Jurkowski - 1 zawodnik wygra przez K.O/T.K.O/DYSKWALIFIKACJĘ @1.85 Efortuna
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta walka zakończy się przed czasem, a nawet powiem więcej, że będę lekko zaskoczony jeśli potrwa dłużej niż jedną lub półtorej rundy. Mariusz ma wszystko czego potrzebuje do wygranej, o zapasach i parterze to nawet nie ma co mówić, bo tu będzie znacząca różnica kilogramów, nie wiem ile obecnie waży Juras ale, po jego wyglądzie i tym jak się wypowiada, że ta walka pozwoliła mu wrócić do sportowego trybu życia, czyli nie ćwiczył pewnie od ostatniej walki a jak już to raz na jakiś czas ale nie tak mocno jak do walki, stawiałbym, że waży coś koło 100-105 co przy okołu 120 Mariusza (który jest w ciągłym treningu w porównaniu do rywala), bo tyle wnosił na wagę ostatnio robi ogromną różnicę. Tylko w stójce daje jakieś szansę Jurasowi jednak mam w głowie te jego 3 ostatnie walki i tą pasywną postawę w stójce i zadawanie jednego ciosu na 10/20 sekund i odskok. Mariusz w całej karierze przegrał tylko 2 walki przez TKO z rąk Grahama i na samym początku kariery z Sylvią, jego 5 pozostałych porażek to 4 poddania i kontuzja z Kołeckim a tego, że Juras go nie podda jestem pewien bo on żadnym parterowcem nie jest a ostatnie poddanie zaliczył 13 walk temu w 2007 roku. Reasumując uważam, że Mariusz od razu będzie chciał przenieść walkę do parteru i tam ubić ground and poundem Jurasa.
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Owczarz przez poddanie @4.0 Fortuna
Jeśli ma wygrać to albo przez poddanie albo na punkty. Rywalka wywodzi się z K1 i w stójce będzie przeważać więc najważniejsze będą sprowadzania do parteru i kontrola, Owczarz często wchodzi w obalenia a w parterze to będzie gra do jednej bramki potrafi dojść do pozycji w której kończy rywali jak np Raszewską czy Rolę. Game plan będzie prosty i panie powinny dużo czasu spędzić w parterze gdzie będzie dużo czasu na poddanie rywali. Dodatkowo Karolina powinna być silniejsza.

Do tego według mnie Kincl @1.30 najpewniejsza walka na gali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zbij fortunę poziom.jpg

W sobotę KSW 61 z walką wieczoru Mariusz "Pudzian" Pudzianowski kontra Łukasz "Juras" Jurkowski! W BETFAN zagrasz na zwycięstwo naszego ambasadora po wyjątkowo wysokim kursie - 2.5! Nie dlatego, że w niego nie wierzymy - po prostu chcemy, abyście zbili fortunę z BETFAN! Dlatego rozdamy nawet 100 000 złotych! Ale - kto pierwszy, ten lepszy!

1. Postaw kupon
  • Zagraj zakład na wygraną Mariusza Pudzianowskiego z Łukaszem Jurkowskim W TYM MIEJSCU (nie z oferty głównej na tę walkę)
  • Kupony SOLO lub AKO
  • Maksymalna stawka 50 zł
  • Przyjmiemy pierwsze 1000 takich zakładów!
  • Dzięki temu w BETFAN za wygraną Pudziana rozdamy ponad 100 000 złotych!
2. Czas trwania
  • Od 4.06, godziny 16:00 do 5.06, godziny 20:00
  • Każdemu Graczowi przysługuje jeden kupon w promocji
  • W przypadku zagrania więcej niż jednego kuponu, do promocji kwalifikuje się pierwszy zagrany i rozliczony
  • W promocji nie biorą udziału kupony zawarte za środki bonusowe oraz zakłady systemowe
niesPUDZIANka poziom.jpg

KSW 61 zbliża się wielkimi krokami! Jak doskonale wiecie, zawalczy tam nasz ambasador, Mariusz Pudzianowski. Przygotował on również dla Was niesPUDZIANkę - każdy, kto od początku istnienia BETFAN wpłacił minimum jeden depozyt i postawił chociaż jeden zakład z Konta Głównego, otrzyma freebet 5 zł do wykorzystania na KSW!
1. Odbierz freebet
  • Jeśli kiedykolwiek dokonałeś depozytu i zagrałeś zakład z Konta Głównego
  • Uczyniłeś to do 4.06, godziny 12:00
  • Freebet będzie aktywny od 4.06, godziny 16:00 do 5.06, godziny 20:00
2. Graj jak chcesz
  • Freebet będzie dostępny do wykorzystania na KSW 61
  • Freebet możesz wykorzystać na wydarzenia z oferty PREMATCH
  • Graj dowolnie - bez kursu minimalnego oraz minimalnej liczby zdarzeń

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
batfan.PNG
 
K 14K

kubaion

Użytkownik
Karolina Owczarz vs. Monika Kucinic
Nie bez powodu faworytką tego rozstawienia jest Karolina. Kucinic jak dotąd z jedną wygraną, gdyby to jeszcze była jakaś godna uwagi przeciwniczka to okay, ale wygrała tylko z anonimową Francuzką, która sama przyznawała, że jej staż treningowy nie jest zbytnio zaawansowany. Tą walkę traktuje tak, że federacja po prostu daję podbić rekord swojej doświadczonej zawodniczce po ostatniej porażce z Habą (mimo porażki, zaprezentowała się w tej walce solidnie). Doświadczenie oczywiście po stronie Polki, warunki co do wzrostu i zasięgu zdecydowanie również idą za Polką. Karolina wygra przed czasem - kurs 3,00 - taki kurs jak na takie zestawienie - warto próbować!
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
M. Pudzianowski - Ł. Jurkowski typ Pudzianowski @1.54 Betfan

Według mnie Mariusz jest tutaj dość zdecydowanym faworytem i myślę, że Jurkowski będzie dążył to tego aby walka nie skończyła się przede wszystkim przed czasem. Widać nawet, że po wazeniu Jurkowski przebrał się za strogmana, natomiast Pudzianowski przyniósł mu pizze oraz whisky. Widać, że mimo walki to Panowie raczej spokojnie do siebie podchodzą chodź każdy z nich uważa że na ringu dadzą z siebie sto procent. Jeśli Pudzianowski go złapie, to jest dużo silniejszy, ale umiejętności Jurkowski w parterze są według mnie lepsze, ale Jurkowski jak wiemy miał naprawdę duży odstęp czasu kiedy to nie zajmował się przez dłuższy czas tym sportem. Jedynie, gdzie był związany z tym sportem to poprzez komentowanie poszczególnych walk. Mariusz będzie starał się przeczekać całą walkę w stójce, bo tu ma największe braki. Uważam że Pudzianowski jest tutaj zdecydowanym faworytem.
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Jakub Kamieniarz (9-7) vs. Adam Niedźwiedź (7-4)

Starcie otwierające galę to bez wątpienia pojedynek niezwykle ważny w kontekście kariery obu zawodników – najprawdopodobniej przegrany z tej walki pożegna się z KSW. Ja ugryzłem to starcie z nieco innej strony – od czterech gal wszystkie walki, które rozpoczynały eventy organizacji kończyły się decyzjami i próbuję zagrać na przełamanie tej passy. W tym starciu tak naprawdę może zdarzyć się wszystko – obaj zawodnicy to finiszerzy, wygrywając głównie przed czasem (żadna z walk Adama Niedźwiedzia nie dotrwała do decyzji). Moim faworytem tej walki jest Jakub Kamieniarz, jednak poniższy kurs ma dla mnie sporą wartość i zaatakuje to zestawienie w singlu, a linia naprawdę przyjemna.

Walka przetrwa do końca – NIE @1.80


Roman Szymański (13-6) vs. Donovan Desmae (14-6)


Patrząc na przestrzał w kursach polscy gracze chyba nie bardzo wiedzą kim jest belgijski oponent Romana Szymańskiego. Donovan Desmae to zawodnik przez lata związany z Cage Warriors, w ostatniej walce przegrywając minimalnie starcie o pas organizacji z mocnym Agym Sardarim. Dzisiejszy pojedynek musiałby wyglądać mniej więcej jak pojedynek Romana z Milosem Janiciciem, ale nie wydaje mi się, by Polakowi udało się wypunktować Desmae na pełnym dystansie. Nie sposób skreślać zawodnika, który biorąc walkę „last minute” potrafi przewalczyć pięć rund dając się obalić tylko raz – właśnie w ostatniej rundzie. Myślę, że „Vegas” narzuci swój styl walki i w kickbokserskich wymianach to on będzie wiódł prym, wygrywając to starcie najprawdopodobniej na kartach sędziowskich, choć kompletnie nie zdziwię się również, jeśli Belg skończy to przed czasem. Kurs to duże value, a ja obok takich walk nie przechodzę obojętnie.

Donovan Desmae @2.45


Tomasz Romanowski (13-7) vs. Patrik Kincl (23-9)


Według mnie to starcie ma zdecydowanego faworyta, a jest nim bez wątpienia Patrik Kincl. Czech zasadniczo wchodzi dopiero w swój prime, mając na koncie masę walk na europejskich eventach, w rekordzie dużo ciekawych pojedynków, a jeśli już przegrywał, to naprawdę z topowymi przeciwnikami jak choćby Albert Duraev czy Karlos Vemola. Tomasz Romanowski to według mnie nie ten rozmiar kapelusza, oczywiście na polskim podwórku zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego to zawsze będzie groźny oponent, jednak nie ma umiejętności europejskiej klasy i w tej walce zdecydowanie postawię na zawodnika z Hradec Kralove. Co ciekawe w niektórych bukach wiszą jeszcze takie kwiatki jak ten kurs poniżej – pobieram to bez większych obaw.

Patrik Kincl @1.44


Michał Kita (20-12-1) vs. Darko Stosic (14-4)


Bądźmy szczerzy – Darko Stosić to nie jest typ zawodnika szybko kończącego walki, co pokazało jego ostatnie starcie z fatalnie dysponowanym Michałem Włodarkiem. To zestawienie jest według mnie zdecydowanie bliższe niż sugerują nam bukmacherzy. Serb wchodzi do tej walki w zastępstwie za Jaya Silvę, oczywiście był w treningu, ale jego dyspozycja to dla mnie nadal lekka tajemnica. Nie ma opcji, by zapaśniczo Darko miał tak ogromną przewagę nad Michałem Kitą co w ostatniej walce, co powinno być kluczowym elementem tego pojedynku. „Masakra” dysponuje przecież naprawdę dobrą grą na chwyty i nie skreślam go w żadnej z płaszczyzn. Oczywiście wiek Kity robi już swoje, jednak nadal potrafi być niebezpieczny i kompletnie nie będę zaskoczony, jeśli ta walka zakończy się na kartach sędziowskich. Wybieram jednak bardzo bezpieczną opcję, dając jej stosunkowo duże szanse na powodzenie.

Koniec w pierwszej rundzie – NIE @1.47


Salahdine Parnasse (14-1-1) vs. Filip Pejić (15-4-2)


Nieprawdopodobnie utalentowany Francuz pomimo ostatniej porażki to nadal sportowo zdecydowanie najlepszy zawodnik organizacji. Patrząc na ten matchup wątpię, by chciał się wdawać w bijatykę z mocno bijącym Pejiciem – kompletnie nie drgnie mi więc powieka, jeśli Parnasse zakończy to dość szybko przez poddanie, jak zrobił to z Chorwatem choćby walczący również na tej gali Damian Stasiak. Salahdine umiejętnościami bije na łeb na szyję „Nitro” i jeśli nie da się ponownie trafić czymś głupim, wygrywa to w cuglach, w takiej płaszczyźnie, w jakiej tylko będzie chciał.

Salahdine Parnasse @1.26
 
Otrzymane punkty reputacji: +69
O 929

olek-cbr

Użytkownik
Michał Kita - Darko Stosić [zwyciezca Michał Kita 2,8 ZŁ Betfan]

Stawiam w pojedynku na Michała głównie ze względu na jego charakterniość chociaż zdaję sobie sprawe że Bałkanie też są charakterni i nie odpuszczają. Przede wszystkim będzie to dobra walka dla kibiców, każdego z nich jest ciężko znokautować, jeden i drugi są w pełnym treningu od dłuższego czasu pomimo tego że nastąpiła zmiana rywala kiedy Serb wskoczył w miejsce kontuzjowanego Jaya Silvy na dwa tygodnie przed galą a „Masakra” nie wahał się ani chwili, żeby zgodzić się na nowego rywala. Na papierze wiadomo faworytem Stosić w stosunku do Michała to młodość ale wygra dzisiaj doświadczenie, na pewno umiejętności gdzieś tam przetrzymania ciężkiego okresu walki, publiczność za Polakiem a walcząc taki okres bez publiki będzie chciał pokazać że "Masakra" wraca! Wg kursów Kita wyraźnym underdogiem ale okej łykam dzięki temu taki kurs z chęcią
 
movieplk 343,3K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
Kamieniarz - Niedźwiedź: walka przed czasem: TAK
1.80 (Etoto)

Niedźwiedź na 11 walk zawodowych żadnej nie skończył regulaminowo. Kamieniarz na 16 tylko w 5 decyzje. Warto zdecydowanie próbować po takim kursie. Niedźwiedź z mega dziurawą stójką, gdzie Kamieniarz może go ustrzelić, a zarazem mega groźny w parterze, gdzie Kamieniarz może skusić się na pojedynek z nim w tej płaszczyźnie. Inne buki już dawno z mniejszymi kursami i taki iForbet ma na to 1.50 zaledwie.

Mysiala - Erslan przed czasem
1.50 (wszyscy)

Mysiala szczęśliwie nie został znokautowany już z Bekavacem, gdzie przyjął mocne bomby i o dziwo ustał, ale Bekavac to już emeryt. Z Erslanem przy takiej dziurawej defensywie tym razem powinno już się to zakończyć inaczej. Mysiala na 10 porażek w 9 aż przegrywał przed czasem, a więc trudno liczyć, aby jako 39-latek obecnie dojechał jeszcze do decyzji.

Parnasse - Pejić
1.28 (iForbet)

Przypominam, że z Torresem kursy były już na poziomie 1.08 na Parnassa. Dlatego dla mnie taki kurs jest spoko, bo Parnasse we wcześniejszych walkach deklasował przeciwników jak chociażby w przedostatniej walce swojej Buchingera, gdzie sprał go niesamowicie przez 5 rund. Pejić męczył się często na galach poza KSW i był bliski porażek oraz często łatwo go obalali. Jego jedyną małą szansą jest lucky punch i uśpienie Francuza, ale ten po ostatniej porażce tym bardziej powinien być na to czujny.

Szymański - Desmae
2.45 (iForbet/Betfan)

Na otwarciu kursy były 50-50%. W STS-Fortunie mocno spadło, ale te trzymają dalej. Desmae jest w stanie utrzymać całą walkę w stójce, co pokazał w ostatniej swojej walce, gdzie obronił wiele prób obaleń i dopiero w ostatniej 5 rundzie na 2 minuty do końca dał się obalić, kiedy już nie miał sił. Tutaj jest walka 3 rundowa i Desmae prowadząc tę walkę w stójce będzie w stanie to wygrać. Zdecydowanie po takim kursie w to wchodzę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +69
D 20,7K

danielgarcia

Użytkownik
Pudzianowski - Jurkowski Walka potrwa pełen dystans NIE 1,15
Erslan - Mysiala
Walka potrwa pełen dystans NIE 1,15
Stosic - Kita
Walka potrwa pełen dystans NIE 1,28
Kamieniarz - Niedźwiedź
Walka potrwa pełen dystans NIE 1,75

AKO 2,96 eWinner

Z dzisiejszej gali wybrałem walki, które moim zdaniem nie dotrwają do decyzji, co w połączeniu dało bardzo fajny kurs. Do kuponu wybrałem wszystkie walki w wadze ciężkiej. Spodziewam się tam grzmotów i w miarę szybkich skończeń. Do tego dobrałem jeszcze walkę Kamieniarza z Niedźwiedziem, głównie z względu na tego drugiego zawodnika. Adam w żadnej ze swoich dotychczasowych walk zawodowych, nie dotrwał do decyzji.

Liczę na ciekawą galę. Pełną spektakularnych skończeń. Powodzenia!
 
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Jakub Kamieniarz wygra
Adam Niedźwiedź jest dobrym zawodnikiem, ale bazującym przede wszystkim na parterze. Kamieniarz jest bardziej uniwersalny i twardszy. Niedźwiedź nie pokazał się zbyt dobrze w swojej pierwszej walce w KSW.
 
T 17,7K

Thomas2324

Użytkownik
Dzisiaj KSW 61 to napiszę moje spostrzeżenia i typy na temat walk:
1. Kamieniarz wygra kurs 1.52
Kamieniarz jest bardziej ukształtowanym wojownikiem i powinien mieć przewagę kondycji. Dla mnie Niedźwiedź to żaden zawodnik i tylko dlatego został zakontraktowany bo jest w miarę znany dzięki takiemu programowi w tvn. Zeby nie było Adam w parterze potrafi dobrze walczyć i może poddać ale wątpie aby zrobił to Kamieniarzowi ktory ma dość dobre zapasy
2. Stasiak wygra przez decyzję kurs 3.2
Stasiak i Liezhniev to na papierze ciekawie wyglądające starcie. Liezhniev stoczył kilka walk z dobrymi rywalami i będzie miał przewagę warunków fizycznych co może mieć znaczenie ale Stasiak walczył również z bardzo dobrymi rywalami a nawet lepszymi niż jego rywal i powinien ogarnąć to doświadczeniem. Stasiek powinien starać sprowadzać rywala do parteru i tam kontrolować może próbować wyczarować jakąś technikę kończącą o która jednak może być trudno ale zawsze da to przewagę na kartach sędziowskich.
3. Erslan przed czasem kurs 1.5
Krótko Mysiała słabo ostatnio prezentował sie i tutaj nie powinno być lepiej, potrafi rozpuscic ręce w ataku ale zapomina o obronie a co za tym idzie jest łatwy do trafienia. Erslan to nie stary bekavac i jak trafi to już nie wypuści szansy wygranej przed czasem
4. Owczarz przed czasem kurs 3.15
Owczarz walczy z typową stójkowiczką, a jako, że pokazywała, że potrafi sprowadzać do parteru i tam kontrolować i poddawać swoje rywalki to myślę, że taką drogę zastosuję w tym pojedynku. Jeżeli sprowadzi to nie powinna wypuścić swojej rywalki.
5. Desmae wygra na punkty kurs 4.75
Nie jestem pewny tego typu ale widzę, że bukmacherzy nie doceniają tutaj Belga, który potrafi sporo i może spokojnie wygrać tą walkę czy przed czasem czy na punkty. Ja tutaj jednak idę w stronę wygranej na punkty, po bliskiej walce. Kondycyjnie Belg juz pokazał w ostatniej swojej walce, że potrafi w dobrym tempie walczyć 5 rund. Tutaj na dystansie 3 rund, powinien górować kondycyjnie a także warunkami fizycznymi, dzieki czemu rozstrzygnie walkę na swoją korzyść
6. Stosic wygra kurs 1.47
Kita jest już stary i mniej odporny na ciosy, co prawda ma czym uderzyc ale czy pójście na wymianę bedzie dobrą opcją. Darko jeżeli przetrzyma pierwszy atak to juz będzie dla niego dużo łatwiej. Kondycyjnie powinna byc przepasc miedzy nimi na korzyść Darko. Stosic moze obalać i kontrolować z góry. Nie stawiam na wygrana przed czasem bo nie wiem na ile Stosic podkręci tempo będąc z gory, jezeli bedzie staral sie metodycznie kontrolować z gory to walka moze potrwac caly dystans
7. Kincl wygra na punkty kurs 4.0
Kincl jest duzo bardziej doswiadczony i bardziej wszechstronny od Romanowskiego. walczył też z lepszymi zawodnikami. Romanowski ma twardą głowę i dlatego daję tutaj wygrana na punkty a nie przed czasem, myślę, że przewagę bedzie mial wyraźną Kincl i metodycznie rozbije Polaka
8. Parnasse na punkty kurs 2.15
Parnasse wraca po sensacyjnej porażce. Stawiam tutaj na powrót i wygraną jak w poprzednich walkach. Jednak w tej walce Francuz bedzie bardziej ostrozny bo przegrał ostatnią walkę ale takze dlatego ze Peijc ma czym uderzyc. Jedna to Parnasse jest szybszy, dokładniejszy i ma lepszą kondycję a także zapaśniczo zdecydowanie góruje nad swoim rywalem. Peijc z pleców nic nie zrobi Francuzowi. Spodziewam się ciekawej walki ale zdecydowanie tutaj stawiam na wygraną Francuza
9. Pudzian wygra przed czasem kurs 1.7
Juras z mocną nadwagą wazy około 20kg wiecej niz w poprzednich starciach i raczej siły mu to nie doda. konydycjnie będzie gorszy od Pudziana co wydaję sie dziwne bo Pudzian miał zawsze słabą kondycje ale tutaj według mnie Juras walczy tylko dla kasy co widać po kilogramach. Oczywiście stójkowo Juras powinien miec prewagę ale jezeli nie ustrzeli Pudziana w 1 rundzie to nie wierzę, że im dalej w las tym bedzie dla niego lepiej. Pudzian lubi łapać i rzucać a w tej walce to będzie kluczem do wygranej. Jak Mariusz sprowadzi do parteru Jurasa to tam powinien z góry rozpuścić ręce i tak wygrać walkę. Po ogłoszeniu walki myślałem, że Juras jakos przygotuje sie do tego pojedynku bedzie miał te 95kg, ale po ważeniu widzę, że raczej mało trenował i braknie mu siły i kondycji na Pudziana.
PS. Jak ktoś chcę spróbować w zakłady specjalne to może spróbować dać na poddanie wieczoru na Owczarz po kursie 6.75, spora szanse bo oprócz Owczarz nie widać specjalnie kogos kto mógłby poddać. Jedynie ktos z walki Niedźwiedź-Kamieniarz lub Stasiak. Drugi typ bardziej for fun to typ na walkę wieczoru Szymański-Desmae(kurs był chyba 5.5) może byc bardzo rowna walka i techniczna co daję spore szanse na zgarnięcie tego bonusu. (wszystkie kursy z sts)
 
Ostatnia edycja:
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Kita - Stosić, Kita wygra, kurs 3.53, fortuna

Sam typ nieco wbrew pierwszym przewidywaniom, ale kurs naprawdę warty. Kita to weteran, który jest nieobliczalny, bo mimo wieku (41 lat) i nieuchronnie zbliżającego się końca kariery, pokazał już po wygranej z Andryszakiem czy wcześniej z Pokrajacem. Przy tej wadze każdy cios ma swoją wagę i myślę, że wygrana faworyzowanego Stosicia nie jest oczywista. Za Kitą przemawia większe doświadczenie i większa odporność na ciosy. Myślę, że pojedynek nie ma prawa zakończyć się przez decyzje.
 
R 614,6K

rjastrzab

Użytkownik
Pudzianowski - Juras
Wygrana Pudziana

Dużo i tu napisano o tej walce. I trzeba przychylić się do typujących na Pudziana. Nadwaga Jurasa to główny powód dla którego nasz strongman nie powinien mieć kłopotów z wygrana. Dodatkowe kilogramy to obciążenie i utrudni Jurasowi funkcjonowanie w ringu. Będę zdziwiony jak dotrwa dłużej niż do drugiej rundy.
 
K 26,1K

katherinna

Użytkownik
Pudzianowski - Juras
Pudzianowski wygra
Kurs: 1,54
Betfan

Pudzianowski jest w mojej opinii zdecydowanym faworytem do wygrania walki. Przemawia za nim większa ilość walk w ostatnich latach i lepsze warunki fizyczne. Pudzian ma przede wszystkim silniejszy cios. Juras najlepsze lata kariery ma już za sobą. Kursy na Pudziana cały czas spadają. Spodziewam się szybkiego nokautu po gradzie ciosów Pudzianowskiego.
 
Do góry Bottom