>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

KSW 16: Pudzianowski (3-1) Vs. Thompson (15-14) - 21.05.2011

Status
Zamknięty.
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Nie miałem nic do roboty o świcie to wysmażyłem taki tekst:



Tobet wystawił kursy , które na dzien dzisiejszy wynosza:
1.5 na Pudziana i 2.4 na Thompsona.

Postaram sie dokonac wiwisekcji pojedynku tytanów.

1. DOŚWIADCZENIE
James Thompson to weteran światowego mma. Wyniki przecietne ale walczył w największych organizacjach z dobrymi przeciwnikami.
Pudzian z kolei dopiero zaczyna swoją przygodę. Trenuje i walczy dopiero 2 lata w dodatku ze starannie dobranymi przeciwnikami ( poza Timem Sylvią )

duża przewaga Thompsona


2. UMIEJĘTNOŚCI
Nie nalezy oczekiwać fajerwerków technicznych. Obaj słynna i opierają swoje atuty na rozmiarach i sile.
Można rozłożyć ich umiejętności na czynniki pierwsze takie jak :
-uderzenia
-obalanie
-parter

Uderzenia.
Thompson będzie w tej walce raczej lepszy boksersko. Doświadczenie, &quot;nie pęka&quot;
podczas wymian, ma większy zasięg ramion od Polaka.
Po Mariuszu nie wiadomo dokładnie czego się spodziewać, bo tak naprawde nie przeszedł prawdziwego testu bokserskiego w mma. Walki z Najmanem i Buterbeanem nie biore pod uwage, małego Kavaguchiego zdominował siłą w pierwszej rundzie , w drugiej już się tylko słaniał na nogach, walkę z tłustym Silvią spędził w klinczu.
Nie oczekuje, że zaskoczy na plus, większe prawdopodobienstwo może być,że zaskoczy na minus.
Aczkolwiek umiejetności bokserskie nie będą miały decydującego wpływu na wynik walki.
Pudzian mocno kopie low kicki.Nie technicznie ale odczuwalnie dla przeciwnika.

lekka przewaga Thompsona

Obalenia
To jest najmocniejsza strona Pudziana. Umie obalać, ma siłe, dobrą budowe ciała. Thompson nie jest mocny w zapasach.

duża przewaga Pudziana

Parter

Podejrzewam, że żaden z nich nie jest grożny w chwytach. Tylko ground and pound wchodzi w gre, ewentualnie duszenie czy gilotyna na zmęczonym rywalu.
Techniki za ktorye ju- jitsu jest odpowiedzialen w małym stopniu

równowaga

Umiejętności techniczne całościowo : RÓWNOWAGA

3. Kondycja, siła, szybkość,zwinnosć.


Szybkość i zwinność na podobnym poziomie, nie sadze,żeby miała wpływ na walke.
Siła teoretycznie po stronie Mariusza. Pytanie brzmi, czy będzie umiał z niej korzystac tez w drugiej rundzie.
Dochodzimy do kluczowego elementu w tej walce, czyli kondycji.

Pudzian jak dotad pokazał ,że nie wytrzymuje dłuzej niz 5 minut.
Thompson jak na wage ciężka ma dobra wydolność.
Pudzian schudł ze 135-140 kg do 115, teraz waży 130 kg.
Lekko zaniepokojeni włodarze KSW chyba z tego powodu zakontraktowali walke w limicie 125 kg a nie Open, żeby zmobilizowac Mariusza do trzymania wagi.
Pudzian jest tytanem pracy ale stawiam, że kondycyjnie pojedynek lepiej wytrzyma Thompson.

przewaga Thompsona

4. Taktyka walki, chłodna głowa, game plan, kornerzy, trenerzy, przygotowanie mentalne.

Wydaje mi się, że Thompson walczy bez game planu. Po prostu zwykle rzuca sie na przeciwnika, bo może nie lubi wydłużac chwili wyczekiwania na pierwszy cios?
Trenuje w niezłym gymie London Shootfighters, nie wiem kto jest jego trenerem.
Pudzian stworzył swój własny team, jako koordynatora od mma wziął Łukasza Jurkowskiego, korzysta z rad fizjologów KSW. Ale czy bierze je do serca skoro waży aż 130 kg?
Obaj będą przygotowani mentalnie i będą walczyć o zwycięstwo. Thompson nigdy sie nie poddaje a Pudzian nawet w przegranej walce z Sylvią starał się dopóki miał siłe.
Thompson będzie chciał boksować, Pudzian pewnie obalać i robić ground and pound.

RÓWNOWAGA

5.Publika i SEDZIOWIE

Duży handicap dla Mariusza

duża przewaga Pudziana



PODSUMOWANIE


Wygra ten, który lepiej rozłoży siły i będzie miał lepszą kondycję.
Stawiam, że Thompson zdominuje Pudziana od drugiej rundy i nie pomogą nawet przychylni sędziowie.

Nie stawiam wielkich pieniędzy, Pudzian ma szanse na pokonanie Anglika. Na przykład obalenie, utrzymanie Thompsona na ziemi i zasypanie go g&#39;n&#39;p

Ale bardziej skłaniam się na zakład:

 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Każdy kto postawi jakiekolwiek pieniądze na Thompsona będą to pieniądze wyrzucone w błoto.Jako jedyny chyba jestem pewien wygranej Pudzilli.Jak dla mnie będzie to łatwa walka dla Pudzilli ,Thompson będzie obalony i tam obijany przez parę minut a sędziowie tak szybko jej do góry nie podniosą.Taki scenariusz widzę przez 2 rundy.Nie wykluczam TKO ze strony Pudzilli,gdy Thompson wyłapie parę cegieł jak będzie na dole i będzie klepał.Ja jestem spokojny o wygrana Pudziao.Koledzy wyżej nie wypisujcie takich głupot jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości czy Pudziao trenuje do tej walki hee.A te filmiki z treningu to są z przed 6 miesięcy. Kurs 1.52 i spada Tobet .Polecam. &lt;&lt;&lt;Skorzystałeś z typu? Kliknij: Dzięki
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Po pierwsze, to mówimy o filmikach z ostatniego Magazynu Sportów Walki, więc raczej nie mają 6 miesięcy. Po drugie, skąd wiesz, że to Thompson nie obali Pudziana? Po trzecie nikt nie ma wątpliwości, czy Pudzian trenuje - mamy wątpliwości, czy się czegoś nauczył. I po czwarte, ostatnie. Kończę dyskusję na temat walki Pudziana z osobą, która ma nick &#39;Pudzianxx&#39; jak rasowy psychofan ;)
Pozdrawiam.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
To jest forum bukmacherskie i należy dyskutować o takich rzeczach. Wiadomo, że każdy z nas ma swoje zdanie na temat umiejętności Pudziana, jednak ja oczekuje dyskusji na poziomie i bez obrażania innych użytkowników forum. Jeśli ktoś naruszy regulamin będę zmuszony rozdać kartki. Pudzian to jest biznes i widać jaką popularność przynosi KSW. Przed ostatnią galą zainteresowanie było mniejsze, bo Mariusz nie walczy. Teraz widać jak wielu ludzi interesuję się jego karierą w MMA. Jego przeciwnik może rekordu nie ma za dobrego, ale to jest &quot; Wielki Byk&quot; większy od Polaka który od pierwszej sekundy walki pójdzie ostro do przodu by powalić Pudziana. To będzie raczej bójka ze strony Anglika, a co pokaże Pudzian przekonamy się za niespełna tydzień. Wiele innych ciekawych pojedynków odbędzie się na KSW 16 a nikt nie wspomina a Błachowiczu czy innych Polskich zawodnikach którzy również będą mieli wysokiej klasy przeciwników. Zachęcam do pisania.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Snoop, napisałem na poprzedniej, że bardziej czekam na Materlę, Mameda i Janka ;)
Czekam na kursy, bo w walce Materli IMO 50-50.
Wszystko zależy od tego, czy Mario sprowadzi walkę do parteru. Ja kasy w tej walce nie postawię.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Po pierwsze, to mówimy o filmikach z ostatniego Magazynu Sportów Walki, więc raczej nie mają 6 miesięcy. Po drugie, skąd wiesz, że to Thompson nie obali Pudziana? Po trzecie nikt nie ma wątpliwości, czy Pudzian trenuje - mamy wątpliwości, czy się czegoś nauczył. I po czwarte, ostatnie. Kończę dyskusję na temat walki Pudziana z osobą, która ma nick &#39;Pudzianxx&#39; jak rasowy psychofan ;)
Pozdrawiam.
widzę kolego ze nie jesteś na bieżąco te filmiki to z przed walki z Eschem z treningu dla mediów zaraz znajdę i wrzucę je http://www.youtube.com/watch?v=yXMCV2xL7EI&amp;amp;feature=related bardzo proszę te same ujęcia co w magazynie sportów walki odc 9
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Każdy kto postawi jakiekolwiek pieniądze na Thompsona będą to pieniądze wyrzucone w błoto.Jako jedyny chyba jestem pewien wygranej Pudzilli.Jak dla mnie będzie to łatwa walka dla Pudzilli ,Thompson będzie obalony i tam obijany przez parę minut a sędziowie tak szybko jej do góry nie podniosą.Taki scenariusz widzę przez 2 rundy.Nie wykluczam TKO ze strony Pudzilli,gdy Thompson wyłapie parę cegieł jak będzie na dole i będzie klepał.Ja jestem spokojny o wygrana Pudziao.Koledzy wyżej nie wypisujcie takich głupot jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości czy Pudziao trenuje do tej walki hee.A te filmiki z treningu to są z przed 6 miesięcy. Kurs 1.52 i spada Tobet .Polecam. &lt;&lt;&lt;Skorzystałeś z typu? Kliknij: Dzięki
Stawianie na Pudzianowskiego opiera się na życzeniowym postrzeganiu tego zawodnika.
Że będzie dużo lepszy niż dotychczas.

Pudzilla odseparował się praktycznie od dziennikarzy i wiemy o jego umiejętnościach tyle co zaobaczyliśmy ileś mieisęcy temu. Umiejętności były takie sobie i NIE MOGĄ być znacznie lepsze, bo nauka mma to jest długi proces.
Pudzian mniej walczył w ciągu ostatnich 2 lat od Thompsona i wydaje mi się, że mimo wszystko zrobił regres &quot;przechodząc&quot; do swojego teamu, gdzie ma do pomocy &#39;Darka od zapasów&quot;, &quot;Piotrka od boksu&quot; i &quot;Jurasa od mma&quot;.

Thompson jaki jest, fani mma doskonale wiedzą.
Ten facet prochu nie wymyśli ale jest zawsze przygotowany fizycznie i nie będzie przepaści siłowej, czyli będzie minimalizowany atut Mariusza.

Może i pewnie będzie obalony przez Mariusza ale wtedy po prostu wstanie.
A nawet jak zostanie na plecach, to Pudzian ma za małe umiejętności, żeby go skończyć.

Gdybym był odds makerem to ustawiłbym Thompsona w roli nieznacznego faworyta.
 
charlson 226

charlson

Użytkownik
Witam,
Nie jestem wielkim znawcą MMA, ale mam wątpliwości co do łatwego zwycięstwa Janka Błachowicza z Valtonen&#39;em. Fin zupełnie zdetronizował ostatnio Jurasa, który sam przyznał, że był po prostu bezradny podczas tej walki. Błachowicz wraca po groźnie wyglądającym TKO, którego doznał z Kameruńczykiem. W K1 zawodnicy po takim czymś nie wracają tak szybko do następnych pojedynków i nie wiem czy to będzie taka łatwa walka dla niego. Póki co nie ma kursów, ale jeżeli buki zdecydują, że gładkim faworytem jest tutaj Błachowicz, ja postawie na Fina z dobrym kursem. Co prawda Jurkowski powiedział, że Jankowi powinno być łatwiej, bo ma więcej siły od &quot;żywej legendy polskiego MMA&quot; to ja jednak skuszę się na Toniego Valtonena.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Mariusz Pudzianowski - James Thompson 1,52
Pudzianowski to maszynka do zarabiania pieniędzy. Jego walki przyciągają tłum, nawet i mnie choć nie jestem fanem sportów typu MMA. Trudno mi sobie wyobrazić by Mariusz przegrał przed własną publicznością, gdzie będzie główną gwiazdą wieczoru. To jest człowiek który jak coś zacznie robić to angażuje się w to na 100%. Każdy miesiąc treningów uczy Pudziana czegoś nowego, wzmacnia go psychicznie i fizycznie.
Przeciwników ma dobieranych pod jego umiejętności. Nie oszukujmy się, ale media robiły z nich nie wiadomo jakich gladiatorów. Kim jest w MMA Kawaguczi ? III liga okręgowa. Dodajmy do tego fakt, że 25 września ten cały Thompson właśnie przegrał z tym Azjatą. Butterbean ? Robiono z niego wielkiego boksera, z potężnym ciosem, a grubasa wystarczyło było obalić i wygraną miałeś w kieszeni. O walce z Najmanem nie ma co wspominać bo to był kabaret.
Teraz przyjdzie mu walczyć z Thompsonem. Ok, sprawdźmy jego wyniki, może nam zaimponuje ? Sprawdzamy... Na 10 walk od 14 lipca 2007 roku przegrał 8 razy. Raz wygrał i raz padł remis. Ostatnio walczył z Kawaguczim z którym wygrał Pudzian, więc to już atut dla Pudziana. Wcześniej walczył z 41 letnim Serbem Miodrag Petkovicem który na 9 walk wygrał zaledwie 2. W tym jedną z tym całym James Thopsonem. Nie oszukujmy się, Pudzian tą walkę powinien spokojnie wygrać. Stoi za nim publiczność, sędziowie, cała gala, organizatorzy, umiejętności.
Już ostatnio na gali KSW Mamed Khalidov walczył z jakimś Jamsem Irvinem któremu nawet na walkę nie chciało się dbać o wagę (był o 7 kg cięży od Polaka, a to już podchodzi nawet pod inną kategorię wagową, więc sami rozumiecie jaki to jest cyrk). Walka trwała całe 33 sekundy.
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Walka Pudzianowski vs Thompson to jedna z takich których po prostu się nie obstawia. Za dużo w tej walce niewiadomych.
Jeśli miałbym w tej walce wskazać faworyta to jednak nieznacznie jest nim Pudzianowski. Wymieniając atuty Thompsona zapominacie że jest rok 2011. W ten sposób to można było pisać o nim pięć lat temu. Aktualnie jest to WRAK który kiedyś był niezłym zawodnikiem. Zaznaczam że nie jestem żadnym fanem Pudziana, szczerze mówiąc to nawet go nie lubię.
Co do samej walki:
1. Od ostatniej walki Pudziana minęło już trochę czasu. Nie liczę na to że znacząco poprawił umiejętności techniczne ale jeśli trenuje i przygotowuje się do walki to kondycja na pewno jest lepsza. Warto zaznaczyć że walka będzie trwała tylko 2 rundy. Gdyby trwała 3 to bez wahania postawiłbym na Thompsona.
2. Pudzian wbrew pozorom dobrze realizuje plan taktyczny na walki. Jemu nie zależy na tym żeby walczyć i wygrywać efektownie. On wychodzi i robi to co mu podpowiadają ludzie z narożnika. Taktyka będzie podobna jak z Japończykiem. Przenieść walkę do parteru i przeleżeć.
3 W stójce może być różnie, ale zobaczcie co Kawaguchi robił w stójce z Thompsonem. Po obejrzeniu tej walki można łatwo stwierdzić że Thompson jakiejś ogromnej przewagi w stójce nad Pudzianem nie będzie miał. Poza tym w tej walce stójki będzie mało.
4 Czynnik pozasportowy. Jak słusznie zauważył Shakal, Pudzian to maszynka do robienia pieniędzy. Z biznesowego punktu widzenia on nie może przegrać. Włodarze KSW zrobią wszystko żeby tak się nie stało.
Z tym Irvinem trochę jednak przesadziłeś. To solidny zawodnik, a to że dał się złapać..po prostu popełnił błąd-to jest mma. Chwila nieuwagi i po walce.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Wedle wypowiedzi najbliższego przeciwnika Mariusza Pudzianowskiego, bierze on sobotnie starcie bardzo poważnie.
o Pudzianie:
-On jest bardzo skoncentrowanym zawodnikiem, który wnosi bardzo dużo siły do swoich zdolności zapaśniczych. Myślę, że będzie chciał ostro zacząć i wcześnie dobrze mnie trafić.

O własnym planie na walkę i o treningu:
-Myślę, że ważne jest, aby wiedzieć jakiego rodzaju jesteś wojownikiem, należy wypracować plan nie zapominając o swoich słabych stronach. Zmieniłem sposób swojego teningu i opuściłem Londyn. Trenowałem w miejscu przygotowań olimpijczyków, miejscu mojego przyjaciela Wesa Murcha. London Shootfighters to wspaniały zespół, ja chciałem wyjechać z Londynu, ta decyzja nie ma nic z nimi wspólnego.

O możliwości zakończenia walki:
-Nigdy nie można być pewnym sędziów jakiejkolwiek organizacji, muszę szukać zakończenia w trakcie walki. Ta walka odbędzie się w Polsce -na jego podwórku, więc to jedyny sposób na pewność, co do wygranej.
źródło: sportywalki.org
 
legia 122

legia

Użytkownik
2,95 już na 2. Na Pudziana zdecydowanie za nisko 1,35 ludzie chyba stawiają z pobudek patriotycznych. Na pewno Pudzian tanio skóry nie sprzeda ale czy jest aż tak wyraźnym faworytem żeby kurs wynosił 1,35. śmiem wątpić

Edit: Nie jest też tak jak niektórzy piszą że Mariusz to totalny żółtodziób i dopiero 1,5 roku uczy się podstaw walk. zacytuje kawałek :
&quot;Inną dyscypliną, która wciągnęła Mariusza było karate. Karate kyokushin trenuje od 11 roku życia do dziś. Obecnie posiada 4 kyu. Również boks dla &quot;Pudziana&quot; nie pozostaje obcy. W swojej karierze boksował 7 lat gdzie 3 lata spędził w Legii u trenera Kosadowskiego.&quot;
To nie jest tak że ruszy z furią na niego ten Thompson i Mariusz zbaranieje. Sądzę że bardzo intensywnie ćwiczył od ostatniej walki, zawsze powtarzał że jak się za coś zabiera to robi to dając z siebie wszystko, on jest niesłychanie ambitnym człowiekiem. Czas pracuje na jego korzyść, wg mnie od ostatniej walki miał sporo czasu i spożytkował go należycie na poprawę wielu rzeczy , doskonalenie i eliminowanie mankamentów. On jest na krzywej wznoszącej, co innego jego przeciwnik - 8 porażek w 10 ostatnich bojach nie wystawia mu pozytywnej laurki.
Wg mnie Pudzian wygra, ale obecny kurs nie jest atrakcyjny.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Panowie, tak mówicie o doświadczeniu Thompsona itp a czy pamiętacie co było mówione przed walką z Butterbeanem Eschem? Dokładnie to samo, śmiano się że mimo że grubasek to zmiażdży Pudziana doświadczeniem. A jak było wszyscy widzieliśmy.
Jesli miałbym się pokusić o obstawienie to dałbym mimo wszystko na Pudzianowskiego. Z racji tego że pojedynek jest w Polsce - gdyby Pudzian przegrał kolejną walkę to podejrzewam, że więcej na ring by już nie wyszedł a wtedy gigantyczne pieniądze przepadają. Obstawiłbym również zwycięstwo Mameda ale to już ze względów sportowych.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Panowie, tak mówicie o doświadczeniu Thompsona itp a czy pamiętacie co było mówione przed walką z Butterbeanem Eschem? Dokładnie to samo, śmiano się że mimo że grubasek to zmiażdży Pudziana doświadczeniem. A jak było wszyscy widzieliśmy.
Tylko wtedy Esch ledwo co do ringu doszedł , a mowa jeszcze o biciu się. Walka z Eschem moim zdaniem nic nie może świadczyć bo była za krótka. Wątpię aby Thompson dał tak się załatwić jak Esch. Bardziej ta walka będzie mi wyglądać , jak starcie z Sylvią gdzie Pudzian zupełnie był bezradny bo Tim zjadł go doświadczeniem. Jednak gorąco będę kibicował Pudzianowskiemu - a niech se tam wygra , tyle że kurs moim zdaniem nie adekwatny do ryzyka
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Co mnie bardzo zdziwiło to widać, że Mariusz się uczy. Jest różnica w pracy nóg, w uderzeniach tylko te uniki trochę śmieszne są. Mimo wszystko widać, że się rozwija i idzie w dobrym kierunku.
czy pamiętacie co było mówione przed walką z Butterbeanem Eschem? Dokładnie to samo, śmiano się że mimo że grubasek to zmiażdży Pudziana doświadczeniem. A jak było wszyscy widzieliśmy.
Tak pamiętamy, że ta walka była ustawiona i &quot;grubasek&quot; przyjechał promować Pudziana. Czemu od tamtej pory wygrał kilka pojedynków, a ze słabym Pudzianem jak na tamten czas przegrał ? Wszyscy co interesują się sportami walki wiedzą, że to był scenariusz. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie zaplanowana walka wieczoru i wygra lepszy. Wiara ludzi gra na Pudziana i życzę im najlepszego jednak kurs na Jamesa aż prosi się żeby na niego zagrać, a szansę oceniam i tak 60/40 dla Thomsona.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Tak pamiętamy, że ta walka była ustawiona i &quot;grubasek&quot; przyjechał promować Pudziana. Czemu od tamtej pory wygrał kilka pojedynków, a ze słabym Pudzianem jak na tamten czas przegrał ? Wszyscy co interesują się sportami walki wiedzą, że to był scenariusz. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie zaplanowana walka wieczoru i wygra lepszy.
Właśnie o tym mówie ???? Skąd mamy pewność że i dziś walka nie jest ustawiona pod Pudziana? Głównie dzięki niemu hala wypełni się po brzegi, a jakoże Pudzian ma swój honor to pewnie przegrywając pożegna się z MMA i KSW. No i wielkie zainteresowanie (czytaj: wielka kasa) przepadnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom