>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Korupcja w sporcie

C 0

canton

Użytkownik
Dla walka z korupcja przeszła do lamusa, nie ma już Piotra R, bo gra w Lechu i jest owacyjnie witany, a on ma łzy w oczach ze szczęścia.
 
stiff100 12

stiff100

Użytkownik
Sport, mafia i korupcja / It&#39;s a Bet! Sports and Gambling (2012)
wszystkim polecam, wczoraj była premiera na canal+, pewnie za jakiś czas będzie do pobrania z neta, kto oglądał to zapraszam do dyskusji
 
G 0

grande-real

Użytkownik
Obejrzałem ten film z Canalu i muszę powiedzieć, że materiał miażdży jajca. Choć sam artykuł rodzi też we mnie kilka pytań. Podawany był przykład z finału turnieju w Sopocie, gdzie Davidyenko grał z tym Argentyńczykiem. No ale skoro Rosjanin skreczował, to chyba powinny być zwroty prawda? Tak to zazwyczaj wygląda.
Oprócz tego w filmie był też poruszany temat nielegalnych bukmacherów internetowych. Jest mi ktoś wstanie podać linki do nich? Nie żebym chciał grać, a po prostu chciałbym zobaczyć jak wyglądają zakałady na takich stronach.
Trzecie pytanie, to jak wygląda opłacanie licencji przez legalne buki internetowe? Płacą z góry czy po prostu chodzi o płacenie podatków? I o jakich kwotach mówimy w tym przypadku?
Co do filmu, to niesamowicie zadziwiła mnie ilość obracanej gotówki, w życiu bym się nie spodziewał, że aż tyle tego się obraca.
 
troglak 312

troglak

Użytkownik
Artykuł z Rzeczpospolitej:
FIFA: nigdzie nie ma odpornych na korupcję
Mafie bukmacherskie rosną w siłę. Mają swoich ludzi w federacjach, sędziom za ustawienie meczu obiecują awans
– Spotkałem się niedawno z człowiekiem skazanym za ustawianie meczów – opowiada Ralf Mutschke, szef komórki ds. bezpieczeństwa w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). – Powiedział mi prosto w twarz, że zorganizowane grupy przestępcze wycofują się z handlu narkotykami i wchodzą w nielegalne internetowe zakłady bukmacherskie, bo tam jest małe ryzyko i wysokie zyski.
Mutschke, zanim rok temu zaczął pracować dla FIFA, przez 33 lata był zatrudniony w niemieckiej policji federalnej. Był także dyrektorem Interpolu.
– Poza Europą jest 50 lig, które stały się celem zorganizowanych grup manipulujących wynikami – mówi Niemiec. Pokusa zarobienia wielkich pieniędzy na nielegalnych zakładach doprowadziła do wielu patologicznych sytuacji. – Znam przypadki, że sędziom obiecywano awans za ustawienie meczu, bo mafie miały w federacjach dobre kontakty – twierdzi Mutschke, który uważa, że nie ma krajów odpornych na korupcję.
– Perumal (biznesmen z Singapuru skazany na dwa lata – przyp. t.w.) pojechał do Finlandii, tam manipulował wynikami i próbował przeniknąć do klubów. A Finlandia to drugi kraj pod względem transparentności – przypomina Mutschke.
Wilson Raj Perumal w 2010 roku uciekł z Singapuru do Londynu już jako przestępca wielokrotnie skazywany za napaści, włamania i fałszerstwa. Żeby było ciekawiej, futbolową mafią kierował z wynajętego mieszkania położonego tuż przy stadionie Wembley. Stamtąd fałszował mecze w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Stworzył siatkę współpracowników. Opłacał piłkarzy, sędziów i działaczy.
W Finlandii posługiwał się fałszywym paszportem. Pewnie do dziś chodziłby na wolności, gdyby nie doniósł na niego biznesowy rywal. Perumala aresztowano w 2011 roku, jego zeznania stały się przełomem w walce z bukmacherskimi mafiami.
Bezczelność oszustów nie zna granic. Przychodzą na stadion, szukają ofiary, potrafią nawet dostać się do tunelu prowadzącego na boisko. Organizują mecze towarzyskie i w ostatniej chwili zmieniają sędziego. Jeden taki przypadek FIFA wykryła, bo wyznaczony arbiter był czarnoskóry, a film na portalu YouTube pokazał, że spotkanie sędziował człowiek o białym kolorze skóry.
– Jeśli nie ma transmisji ani zdjęć z meczu, ciężko jest sprawdzić, czy prowadziła go właściwa osoba – nie ukrywa Mutschke. FIFA uruchomiła gorącą linię dla piłkarzy i sędziów, by mogli informować o próbach korumpowania. Z reguły robią to niechętnie, boją się o życie własne i swoich najbliższych.
Mutschke chce, by wszystkie 209 narodowych federacji połączyła walka z korupcją. – To duże wyzwanie. Może przegram tę wojnę, ale przynajmniej będę mógł powiedzieć, że próbowałem – przyznaje szef komórki ds. bezpieczeństwa w FIFA.
Podaje też pozytywne przykłady. – Ostatniej jesieni trzech arbitrów zostało zatrzymanych w drodze na stadion i poproszonych przez oszusta o zmanipulowanie wyniku. Zgłosili to nam natychmiast, zidentyfikowaliśmy tego człowieka, okazało się, że był członkiem piłkarskiej federacji, trwa śledztwo, wkrótce poniesie on konsekwencje – mówi Mutschke.
Nie wierzy, by ustawione zostało jakieś spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2014, bo to za wysoki poziom i za duże ryzyko. Co innego mecze towarzyskie. Trzech piłkarzy Gwatemali, którzy próbowali namówić kolegów do oszustwa, zostało dożywotnio zdyskwalifikowanych.
Mutschke wie, że trzeba jeszcze wiele poprawić, by wojna z korupcją była skuteczna. Zdaje sobie sprawę z niedoskonałości systemu. Nieuczciwi zawodnicy i sędziowie ryzykują swoje kariery, a ludzie spoza środowiska futbolowego czują się bezkarni, często muszą zapłacić tylko grzywnę. Świadkom FIFA nie jest w stanie zapewnić ochrony.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Po poniedziałkowym raporcie Europolu w sprawie kupczenia meczami media rozpoczęły własne śledztwa. Pojawiać zaczęły się spekulacje, a czasem pewne informacje, gdzie ustawiano najwięcej spotkań. Na czele tego procederu znajdują się ligi: turecka, niemiecka i szwajcarska.

Szef Europolu Rob Wainwright (46 l.) poinformował na poniedziałkowej konferencji, że odkryto około 380 przypadków ustawiania meczów piłkarskich w Europie, które mogły przynieść nawet 8 milionów euro zysku! Zasłaniając się dobrem śledztwa nie podane zostały żadne szczegóły. Śledczy zasugerowali jednak, że ustawiane mogły być mecze eliminacji mistrzostw świata i Europy, dwa mecze w Lidze Mistrzów – jedno z nich rozegrane było w Anglii, oraz mecze ligowe w kilku europejskich krajach, na pewno we Włoszech i Niemczech.

Dziennikarze natychmiast rozpoczęli własne śledztwa. Według włoskiego korespondenta CNN i współpracownika &quot;La Gazzeta dello Sport&quot; Tancrediego Palmieriego najwięcej kupczono w Turcji - 79 spotkań, Niemczech - 70 i Szwajcarii - 41. Na jego liście ponadto znajdują się m.in. ligi: fińska, belgijska, austriacka i węgierska. Media w Anglii rozpoczęły natomiast poszukiwania ustawionego meczu Ligi Mistrzów, który odbyło się na ich terenie.

Twierdzą, że chodzi o spotkanie Liverpoolu z Debreczynem w 2009 roku. Głównym podejrzanym jest bramkarz drużyny z Węgier Vukasin Poleksić, który miał ugadać się z mafią bukmacherską, że w meczu padną więcej niż dwa gole (zakład „over 2,5”). Nie wyszło, bo gospodarze byli nieskuteczni i zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę.

Według ostatnich informacji, które pochodzą od osoby związanej z Europolem, na liście ustawionych spotkań są dwa w eliminacjach Ligi Mistrzów, jeden w Lidze Europy, 14 w eliminacjach do Ligi Europy, a także dwa eliminacyjne spotkania reprezentacji do lat 21.
http://sport.fakt.pl/Ustawiali-mecze-w-Europie-Najwiecej-w-Turcji-i-Niemczech,artykuly,198823,1.html
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Oczywiście że dotyczy to lat jego czynnej kariery sędziowskiej, ale wielu młodszych użytkowników FB nie wie tego, kim wtedy był późniejszy cappo di tutti capo PZPNu i stąd to przypomnienie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] ale wielu młodszych użytkowników FB nie wie tego, kim wtedy był późniejszy cappo di tutti capo PZPNu i stąd to przypomnienie.
Tak jest.
Druga tuza, jaką pamiętam z młodszych moich lat, to niejaki Żelazko. Późniejszy szef Kolegium Sędziów PZPN.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/bulgarscy-pilkarze-zawieszeni-za-probe-manipulowania-meczami-me-u-19/cwtcv
Bułgarscy piłkarze zawieszeni za próbę manipulowania meczami ME U-19
Bułgarska Unia Piłkarska (BFU) zawiesiła we wtorek trzech zawodników za rzekome manipulowanie wynikami meczów reprezentacji tego kraju w lipcowych mistrzostwach Europy U-19. W tym gronie jest Steven Petkow z zespołu mistrza kraju Łudogorca Razgrad.
Wyszła nowa książka o korupcji w futbolu - wydaje się ciekawa. Pierwsza - wg mnie równie interesująca - to Declan Hill &quot;Przekręt - futbol i zorganizowana przestępczość&quot;

a tu najnowsza &quot;Fifa Mafia&quot; i parę zdań od autora:

https://www.youtube.com/watch?v=nOtfxgprh_4&amp;amp;feature=em-uploademail
 
Do góry Bottom