>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Koronawirus a typy długoterminowe

5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Pozwoliłem sobie założyć temat właśnie w tym dziale. Jeśli jakiś inny dział będzie bardziej odpowiedni, to proszę o przeniesienie.

Jak wiadomo Koronawirus się rozprzestrzenia. W piłce nożnej kilka lig już nie gra, między innymi Serie A. Właśnie pojawiła się informacja, że rozgrywki NBA zostają zawieszone do odwołania, bo jakiś zawodnik złapał wirusa. Liga Mistrzów i Liga Europy też już wiszą na włosku. Można się łudzić, że to tylko tymczasowe, no ale nie oszukujmy się- problem szybko nie zniknie, a będzie coraz gorzej i szanse na dogranie np. sezonu NBA są niemal zerowe, a jeśli już, to opóźnienie będzie ogromne, przynajmniej parę miesięcy jak nic.

W związku z tym co z typami długoterminowymi, np. na Serie A czy NBA? Co na to regulaminy naszych bukmacherów? Wiadomo, że jednym bardziej odpowiada czekanie na dokończenie rozgrywek, ale wielu osobom nie uśmiecha się mieć zamrożonych pieniędzy znacznie dłużej niż było zaplanowane. Ktoś kto stawiał na rozgrywki, które kończą się w maju/czerwcu może nie chcieć czekać np. aż do września czy października. Trzeba przyznać, że sytuacja jest bardzo (nie)ciekawa.

Najsprawiedliwsze byłoby, żeby gracz mógł zdecydować czy chce czekać do zakończenia rozgrywek, czy chce zwrot, ale czy nasi bukmacherzy się na coś takiego zgodzą?
 
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Wydaje się ze sprawa może nie być taka trudna jak się wydaje - Jeżeli rozgrywki nie są dokończone i zostaną alnulowane przez dana federacje czyli tak jakby się nie odbyły - będę zwroty . Jeżeli dana federacja uzna za zakończone rozgrywki ze oficjalny koniec i rozda medale jak naprzyklad w Polskiej Lidze Hokeja na Lodzie to bukmacher uzna je za oficjalne wyniki i rozliczy kupony - jezli nie jest inaczej stwierdzone w regulaminie bukmachera i tutaj będzie zależeć od tego jaki ma regulamin bukmacher czyli może być tak ze bukmacher rozliczy sobie tak aby niebył stratny jeżeli regulamin ma nie sprecyzowany czyli dwojaki - wiec nie martw się @5xharoldx5 buk zrobi tak ze stratny nie będzie :) albo zaraz będą poprawiać regulaminy :) jeżeli nie są na ich korzyść - mogą wszystko - pozdro 
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
A weźmy taką sytuację, że LM czy LE na dobre zostaną zakończone. W takiej sytuacji nikt nie wygrywa na typach długoterminowych na zwycięzcę i nikt nie miał szansy wygrać. Co z tymi, którzy grali na drużyny, które już odpadły? W takiej sytuacji, gdzie nie można było wygrać ci co przegrali również powinni dostać zwroty, inaczej to bukmacherzy ładnie zarobią np. na odpadnięciu Liverpoolu, bo podejrzewam, że łącznie sporo kasy poszło na ich końcowy triumf, w końcu byli jednym z głównych faworytów, do tego jest to bardzo lubiana drużyna.
Buki mogą również długo trzymać graczy w szachu trzymając miesiącami nierozliczone zakłady...

Bukmacherzy mają duże pole manewru. Mogą zachować się honorowo, a mogą bezwzględnie nastawić się na jak największy zysk. Ciekawe kto jakie rozwiązania wybierze.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
zwroty są za zakłady których wynik nie jest jeszcze znany, a matematycznie jeszcze możliwy.

przykładowo:
stawiasz na awans PSG które w pierwszym spotkaniu przegrywa u siebie 0-5, po czym UEFA przerywa rozgrywki i uznaje za nierozegrane.wtedy dostajesz zwrot za taki typ, także w odwrotnej sytuacji choć wtedy to boli.
sprawa twojego przykładu jest prosta, Liverpool stracił szansę na puchar bo odpadł i system taki zakład powinien już rozliczyć, a jakby nawet uczciwie sprawę biorąc przegrałeś ten zakład w normalnym toku rozgrywek i nie ma tematu.

w normalnych warunkach np stawiasz zakład sezonowy na spadek z ligi Piasta Gliwice.Piast radzi sobie bdb, mają pewne utrzymanie, w środku tracą licencję, spadając na ostatnią pozycję.w takim wypadku zakład masz trafiony a nie zwracany.
 
cosmozaza 3,6K

cosmozaza

Użytkownik
Mam osobiscie zagrany za gruba monete kupon z siedmiu wydazen sportowych i zostalo mi tylko do konca awans Barcy po kursie 1.22 i Juve po kursie 1.10.Jesli chodzi o obecna sytuacje to bymbyl zadowolony jakby wywalili mi te dwa mecze czyli zwrot bo Juventus przegral tam 1-0  w Lyonie i kurs na ich awans wynosi 1.95 teraz.Gorzej bedzie jak zalicza wynik 1-0 dla Lyonu i uznaja ze wygral wiec byl lepszy i zalicza to jako awans Lyonu ale to byloby przegjecie z ich strony bo o awansie decyduja dwa mecze.Nic innego nie pozostaje jak tylko czekac.
 
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Nie powinni tak zrobić bo to delikatnie mówiąc NIESPORTOWE.
mecz rozegrają w innym terminie a kolejną rundę przesuną.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Nie wiadomo. We wtorek poznamy ostateczną odpowiedź i dopiero wtedy będzie można zastanawiać się co zrobią buki. 
 
cosmozaza 3,6K

cosmozaza

Użytkownik
Witam graczy..... W moim zakladzie dlugoterminowym jak wczoraj wyzej napisalem  juz wycofali zakad na awans Juventusu bo mecz jest przelozony.Czytalem w ich regulaminie i jezeli mecz jest odwolany lub przelozony i nie odbedzie sie do tygodnia to zaklad jest anulowany.Powiem ze upieklo mi sie bo dorzucilem to tylko na podbicie kursu po smieciowym 1.10 a po porazce w Lyonie to roznie moglo byc.Zaklad dlugoterminowy mam w BET365.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
wszystko jest rozliczane z oficjalnych źródeł organizatora rozgrywek, więc jeśli jakaś liga zostanie uznana za zakończoną na tym etapie to według tego będą rozliczać.zwroty w przypadku unieważnienia ligi, ale do takich rzeczy raczej nie dojdzie.
 
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Witam wszystkich. Mam pyatnie co w sytuacji zagrania zakładów długoterminowych na zwycięzca dywizji/konferencji w lidze NHL, sezon zasadniczy jednak już zakończony i jesli zostanie dograny to zacznie się od rundy play off czy pre -play off jak tam to nazwać. Miałem pograne bety na niektóre drużyny zwycieżca pacific dyvision i bodajże central division, oczywiście zagrane u polskich buków jednak szanowna Fortuna nic do tej pory nie rozlicza. To już norma chyba u tego bukmachera ze zawsze są w tyle jeśli chodzi o jakieś rozliczanie zakładów. Zastanawiam się jak oni te bety uznają , czy bedą to zwroty czy uznane zakłady? Sezon zasadniczy skończony i dalej to wisi , nie wiem czy do wznowienia sezonu zwlekaja z rozliczeniem ? Jest ktoś w podobnej sytuacji ? Pograne po kursach @3.8 i @2.6 . Wg sezonu zasadniczego gdyby uznali wg klasyfikacji obecnej te bety siedzą .Zwroty byłyby chyba z ich strony chamskim zagraniem na moją niekorzysc. co sądzicie . pozdrawiam
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Niestety, ale to jest duży minus Fortuny z tym rozliczaniem zakładów długoterminowych. Ja mam podobną sytuację jeśli chodzi o zakłady sezonowe na tenisa. Aby te zakłady były ważne, to muszą się odbyć cztery turnieje wielkoszlemowe. Od dawna wiadomo, że Wimbledonu w tym sezonie już być nie może, a zakłady dalej nie są rozliczone. Co ciekawe mniej więcej w połowie maja Fortuna zdjęła te zakłady z oferty(czyli doskonale wiedzą o tym, że Wimbledonu nie będzie i że należy się zwrot), ale prawie nic nie rozliczyli, wyjątkiem są tylko zakłady na ilość wygranych szlemów przez zawodników, bo te rozliczyli dając zwroty.

Ty z Twoimi zakładami pewnie sobie poczekasz przynajmniej do wznowienia sezonu(a może nawet do zakończenia rozgrywek), a ja pewnie dostanę zwroty 31 grudnia...
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Ty z Twoimi zakładami pewnie sobie poczekasz przynajmniej do wznowienia sezonu(a może nawet do zakończenia rozgrywek), a ja pewnie dostanę zwroty 31 grudnia...
masakra, ja sie tylko zastanawiam czy jest to w zgodzie z ich regulaminem takie "zamrażanie kasy" jeśli dobrze wiedzą co powinni zrobić i w tym tygodniu przyjrzę się z ciekawości regulaminowi tej Fortuny .Ciekaw jestem jakbym zagrał np takie bety w sts, ew z racji odległości zamieszkania puścił takie zakłady w czeskim buku jak byłoby to porozliczane Nic czekam dalej co bd i przycisne na czacie z ciekawosci co zamierzają bo ta obsługa ich na czacie też nie nalezy do rozgarniętych.Wcześniej dopominałem sie rozliczenia GKS-u Tychy w hokeja to sami nie wiedzieli jak zaliczą i konsultanci wypisywali o 72 h na rozliczenie a po informacji od Pzhl minęlo kilka dni zanim porozliczali. Pozdro
 
Ostatnia edycja:
R 0

Racjonalny

Użytkownik
Przyznam szczerze, że sam staram się obserwować sytuację. Obserwuję co jakiś czas kiedy wróci serie a, bo postawiłem, że Juventus zgarnie mistrzostwo. Póki co pozostaje tylko czekać na wznowienie rozgrywek, ewentualnie ogłoszenie o ich przerwaniu.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Przyznam szczerze, że sam staram się obserwować sytuację. Obserwuję co jakiś czas kiedy wróci serie a, bo postawiłem, że Juventus zgarnie mistrzostwo. Póki co pozostaje tylko czekać na wznowienie rozgrywek, ewentualnie ogłoszenie o ich przerwaniu.
Serie A startuje 20 czerwca, a w najbliższy piątek i sobotę odbędą się rewanżowe mecze 1/2 finału Pucharu Włoch.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
U mnie finito z rozliczeniem nhl dyzwizji, 3 sierpnia wszystko porozliczane. Jednak Fortuna trzeba przyznac zachowała twarz, plus dla bukmachera z podatkiem :sneaky: St. Louis i Vegas rozliczone po kursach jakie zawierałem z nimi na początku roku .Szczerze wątpiłem w to mocno. 👋
 
Do góry Bottom