>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kontinental Hockey League KHL 2012-2013

Status
Zamknięty.
patos 90

patos

Użytkownik
Hokej na lodzie - Rosyjska KHL - Playoffy
czwartek 2013-02-21 14:00
Metallurg Magnitogorsk - Salavat Yulaev Ufa
typ: x2✅
kurs: 1.77
betsson
Faworytem spotkania jest Metallurg przynajmniej wg bukmacherów, ja uważam jednak że to Ufa ma większe szanse nie tylko na uzyskanie korzystnego wyniku w dzisiejszym spotkaniu ale również na awans do dalszej części play-off. Gospodarze pod sam koniec sezonu zasadniczego zgubili gdzieś formę, gdzie przegrali 6 z 8 ostatnich spotkań. Ufa natomiast po słabym początku sezonu rozegrała bardzo dobrą jego drugą cześć. Magnitogorsk będzie miał niezwykle ciężko dziś zatrzymać rozpędzonych gości, którzy wydają się być w znakomitej formie i jeżeli będą grac tak jak w pod koniec fazy zasadniczej to o wynik można być spokojnym.
Poprzednie spotkania:
Continental League 2012/2013

2013-01-17 13:00 Metallurg Magnitogorsk - Salavat Yulaev Ufa 1-4
2012-09-20 14:00 Salavat Yulaev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 4-3 sd
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Na szybko bo mecze niebawem.
Spotkanie SKA - Atlant, tak jak pisałem wczoraj to nie będzie łatwa przeprawa dla SKA i tak też było, mimo tego że Petersburg oddał 2 razy więcej strzałów (32-16) to sytuacji bardzo dobrych obie drużyny miały tyle samo. Galimov bramkarz moskiewskiej drużyny występ na 5+, Yezhov czyli bramkarz SKA miał o tyle więcej szczęścia że strzały z doskonałych pozycji mijały jego bramkę. Tak czy siak Atlant bardzo dobrze się zaprezentował, twarda obrona i plan się powiódł. Bramka w dogrywce po grze w przewadze, ale kara dla Yashina to czysta głupota samego zawodnika, któremu złamał się kij bez pomocy rywala i zamiast zjechać to był na tyle mądry że jeszcze kopnął krążek nie atakowany :?
Dziś możliwe że mecz będzie bardziej otwarty i zobaczymy więcej bramek, jestem zdania że Atlant ma spore szansę na wywiezienie wygranej z Petersburga, jeśli powietrze z nich nie uszło to na pewno powalczą.
X2 / 3.50 Betsafe ⛔
Na podbitkę Dynamo Moskwa, to co wyróżniło Dynamo spośród wszystkich ekip KHL wczorajszego dnia to przede wszystkim skuteczność, Jakub Petruzalek niekwestionowany gracz meczu, asysta i 2 bramki, Slovan mimo walki i szczerych chęci nie był w stanie, Yeryomenko bez większych problemów zatrzymywał Słowaków. Myślę że dziś podobny scenariusz, widać że w Dynamie zaczęło &quot;żreć&quot;, obudzili się w Omsku i jak na razie wygląda to bardzo dobrze.
Dynamo Moskwa 60&#39; / 1.55 Expekt⛔
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Poniedziałek czyli dzień 4 zmagań PO w KHL, dla niektórych drużyn będzie to dopiero 3 spotkanie.
Z większych i mniejszych zaskoczeń to na pewno postawa Sibiru, który w meczu numer 2 stawił mocny opór drużynie z Omska i odniósł zasłużone zwycięstwo. W poniedziałek rywalizacja przenosi się do Novosibirska i na pewno będzie ciekawie. Na minus z pewnością Lew i Slovan, w niedzielę przegrały te drużyny, spotkania numer 3 i w serii do 4 zwycięstw przegrywają 3:0. Niemniej jednak nie wierzę by jutro te serie się zakończyły, przynajmniej w przypadku drużyny z Pragi która rozegrała dwa bardzo dobre mecze w Moskwie, a u siebie totalne zagubienie. Obie drużyny z Moskwy, mają już komfort ponieważ wiedzą że rywal jest pod ścianą i musi, CKSA jak i Dynamo, nie musi już dziś, ale w kontekście odpoczynku na pewno 4:0 nie było by złym rozwiązaniem. Mimo wszystko jutro proponuje zagrać gospodarzy, Slovan prowadził wczoraj 2:0 jednak rozprężenie po 2 bramce spowodowało stratę 4 jeszcze w 2 tercji.
Lew Praga ML &amp; Slovan Bratysława ML 1.80 &amp; 2.25 Marathonbet ⛔ &amp; ⛔ zawiedli mówiąc wprost...
Jestem bardzo ciekaw tego co wydarzy się w Moskwie gdzie Atlant rozegra mecz numer 4 ze SKA, co by nie mówić na razie wszystko wygląda tak jak w tamtym roku, dwa mecze w Petersburgu dla SKA, trzeci dla Atlantu i jeśli iść tym tropem jutro goście będą górą. Na dobrą sprawę po dzisiejszym meczu można stwierdzić iż goście nie mieli po prostu szczęścia, ich największą przeszkodą okazał się Galimov który obronił 40 strzałów, a także to że gracze z Petrohradu nie wykorzystali żadnej z 6 szans w PP. Drugie spotkanie tej serii pokazało to czego się obawiałem mianowicie, Atlant ma poważne problemy w spotkaniach b2b, stąd też z przykrością ale stwierdzam iż goście będą górą w spotkaniu numer 4.
SKA Petersburg 60&#39; / 1.70 Marathonbet ✅
W konferencji wschodniej nie mogę wyjść z podziwu i stylu gry Barysu Astana. Barys niczym maszynka do zdobywania bramek, 9 bramek zdobytych w pojedynku z Traktorem na jego terenie to naprawdę spory wyczyn. Mimo wszystko w pełni zasłużone oba zwycięstwa, to co mi się podoba że w Barysie są liderzy, w pierwszym meczu Bochenski 2 bramki w drugim spotkaniu Dawes 4 bramki i po zawodach. Widzę że kursy na gospodarzy sięgają nawet granicy 3.00, ML nie sposób tu nie pobrać.
Barys Astana ML / 2.30 Marathonbet ⛔ odbili się od muru...
Całkowicie na sucho, zwycięstwo Kazania, ich gra defensywna, jak i Barulin pozwalają im na swobodne wygranie tej serii 4:0, także nie spodziewam się tu żadnych dziwnych zdarzeń.
AK Bars Kazań 60&#39; / 2.00 Bwin ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Rosja KHL play-off – 25.02.2013. godz. 14:00
Spotkanie: Barys Astana – Traktor Chelyabinsk
Typ: over 4.5
Kurs: 1.61
Bukmacher: bet365
Analiza:
Trzeci mecz pierwszej rundy play-off, stan rywalizacji po dwóch meczach w Chelyabinsku to 0:2 dla ekipy z Kazachstanu. O ekipie Astany już wielokrotnie i dużo pisałem, prezentująca najbardziej widowiskowy hokej w KHL. Ze świetną ofensywą ale za to z dużo gorszą defensywą co i tak przynosi świetny efekt. Dziś wracają na własną taflę gdzie właśnie taki styl szczególnie lubią i preferują. Przyznam że nie spodziewałem się tak bramkostrzelnych dwóch pierwszych pojedynków tym bardziej na tafli Traktora no ale jednak Astana nawet w PO nie zmieni swojego stylu gry do przodu. Pierwsze starcie zakończyło się wygraną po dogrywce 3:4. Pojedynek obfitował wiele sytuacji bramkowych wystarczy spojrzeć na strzały na bramkę 46 – 32, kar w tym meczu również nie brakowało 7-6. Drugi pojedynek zakończył się już po regulaminowym czasie gry 3:5. Traktor oddał w tym meczu znowu ponad 41 strzałów przy uwaga tylko 16 Astany z czego pięć znalazło drogę do bramki!!. Kar znowu nie brakowało 4-9. Co bardzo istotnego to w tym drugim pojedynku gracze z Kazachstanu doprowadzili do sytuacji w której trener gospodarzy podjął decyzję o zjeździe z bramki Garnett (bardzo ścisła czołówka najlepszych bramkarzy ligi) to tylko świadczy o niesamowicie sile w ofensywie gości no i o tym że chyba Garnett trochę spuścił z formy. Barys znalazł liderów w ataku co jest niezwykle istotne w pierwszy starciu dwie bramki zdobył Bochenski, natomiast w drugim kapitalnie zaprezentował się autor aż czterech trafień Dawes. Gospodarze swojego stylu gry nie zmienią tym bardziej grając u siebie, mając 0:2 w rywalizacji do czterech zwycięstw i dwa mecz przed własną publicznością. To ekipa Traktora może dziś znaleźć się po ścianą dlatego myślę że dziś muszą zagrać odważniej z przodu choć w poprzednich meczach nie można buło mieć do formacji atakującej większych zastrzeżeń, tym bardziej że niewiadomą jest prawdziwa dyspozycja Garnetta. I jeszcze ostatnie bezpośrednie pojedynki na tafli Astan: 3:6, 4:3, 4:3 3:5, 3:4 to mówi samo za siebie. Nie powinno tak jak w pierwszy dwóch starciach zabraknąć liczby strzałów ponad trzydzieści z obu stron oraz wykluczeń.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
patos 90

patos

Użytkownik
Hokej na lodzie - Rosyjska KHL - Playoffy
wtorek 2013-02-26 14:00
Salavat Yulaev Ufa - Metallurg Magnitogorsk
typ: Ufa ML⛔
kurs: 1.66
betsson
Czwarte spotkanie obu ekip w play-off, stan po trzech spotkaniach to 2:1 dla Ufy. Salavat osiągną swój cel w meczach wyjazdowych wygrywając jedeno z dwóch spotkań co postawiło ich w lepszej pozycji wyjściowej przed meczami u siebie. Gospodarze wczoraj wygrali dość gładko pierwszy mecz na własnym terenie z Metalluriem 4:1. Dziś można się spodziewać bardziej zaciętego spotkania, gdyż kolejna porażka gości spowoduje że następne spotkanie będą grali z nożem na gardle. Jednak to miejscowi prezentują się znacznie lepiej na tle rywala i jeżeli zagrają tak jak wczoraj to o wynik można być spokojnym. Jeśli dziś Ufa wygra zbliży się znacznie do kolejnej rundy PO, w dodatku Magnitogorsk zazwyczaj miał problem z ugraniem korzystnego rezultatu na terenie Ufy, a z formą jaką ostatnio prezentują o wyczyn ten będzie niezmiernie trudno.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
SKA Petersburg - Atlant Mytishi
Sytuacja identyczna jak rok temu w pojedynku między tymi drużynami, 3:1 dla SKA i mecz w Petersburgu, który może dać awans do kolejnej rundy gospodarzom. Co Atlant musi zrobić by przedłużyć swe nadzieje :?: Po pierwsze to oczywiście wygrać, ale by wygrać trzeba w jakiś sposób zatrzymać gospodarzy, a na to lekiem jest idealna defensywa i Galimov w świetnej dyspozycji. Dwukrotnie już Niedźwiadki pokazywały że potrafią zagrać bardzo dobrze w obronie i wtedy SKA miało spore problemy, jedno z dwóch takich spotkań padło łupem Atalantu, także wydaje mi się że oni są świadomi tego jak powstrzymać Petersburską drużynę. Pewności nie ma że plan się powiedzie, ale może warto iść scenariuszem zeszłorocznym i Atlant sprawi niespodziankę, a jeśli nie to przynajmniej ograniczą zdobycz SKA do minimum.
Under 5.0 / 1.87 Marathonbet
 
patos 90

patos

Użytkownik
Hokej na lodzie - Rosyjska KHL - Playoffy
czwartek 2013-02-28 16:30
SKA St. Petersburg - Atlant Moscow Region
typ: SKA 1tercja✅
kurs: 1.64
betsson
Bardzo fajna opcja na spotkanie SKA St. Petersburg z Atlant Moscow, patrząc na rywalizację w fazie play-off pomiędzy obiema drużynami tylko w pierwszym meczu padł remis 0:0 w pierwszej tercji w pozostałych spotkaniach to zawsze SKA wygrywała pierwszą połowę bez względu na końcowy wynik. Drużyna z Petersburga będzie chciała zakończyć jutro tą rywalizację dlatego uważam że od samego początku będzie szedł atak za atakiem i jakaś bramka powinna w miarę szybko paść a raczej wątpię żeby powtórzył się scenariusz z pierwszego spotkania gdzie gospodarze mieli miażdżącą przewagę, która nie przełożyła się niestety na bramki.
Poprzednie spotkania:
Continental League - Playoffy 2013

2013-02-25 15:30 Atlant Mytischi - SKA St. Petersburg 1-6 (0:2,0:2,1:2)
2013-02-24 13:00 Atlant Mytischi - SKA St. Petersburg 3-1 (0:1,3:0,0:0)
2013-02-21 15:30 SKA St. Petersburg - Atlant Mytischi 7-0 (1:0,2:0,4:0)
2013-02-20 15:30 SKA St. Petersburg - Atlant Mytischi 1-0 sd (0:0,0:0,0:0,1:0)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Ufa - Magnitogorsk
Mecz numer 6 tej rywalizacji i gospodarze grają o przedłużenie serii do decydującego starcia w Magnitogorsku. Sytuacja na pewno nie jest komfortowa dla gospodarzy ponieważ mają nóż na gardle, być może mają też jeszcze w głowach to co wydarzyło się w meczu numer 4 gdy w 3 tercji dali sobie odebrać praktycznie wszystko. Mimo to jestem zdania że Saławajet stać na &quot;odrodzenie&quot; i odwrócenie karty, przede wszystkim grają u siebie co powinno ich w jakimś stopniu &quot;nakręcić&quot; do dobrego występu a przy okazji zamazania obrazu jaki pozostawili tutaj po sobie po spotkaniu numer 4. Scenariusz na ten mecz, zapewne mało bramek i wyczekiwanie błędów, co do Ufy to muszą poprawić trochę grę w PP, ponieważ szkoda tych niewykorzystanych sytuacji w Magnitogorsku. Nie zdziwi mnie wynik w okolicach 2:1 lub 3:2 dla gospodarzy, na pewno są w stanie doprowadzić do remisu w serii a wtedy mecz numer 7 już będzie 50/50.
Ufa ML / 1.70 Marathonbet ✅
Under 4.5 / 2.02 Marathonbet ⛔

Magnitogorsk under 2.0 / 2.24⛔
Z wynikiem lekka wtopa, ale grunt że Ufa w grze ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Bez dwóch zdań przed nami najciekawszy dzień w rywalizacji ćwierćfinałowej PO, konferencja wschodnia cały czas w grze i mecze numer 7 zadecydują aż w 3 parach o końcowym wyniku serii. Zaczynamy od początku:
Omsk - Sibir
Mało kto spodziewał się takiego przebiegu tej serii, sam jestem pod wielki wrażeniem tego co prezentuje Sibir ponieważ nie można o nich mówić jako o drużynie słabszej w tej rywalizacji. Ostatnie zwycięstwo 3:0 pokazało że w tej drużynie drzemie naprawdę spory potencjał i są w stanie ogrywać drużyny które teoretycznie pod względem potencjału kadrowego są o wiele silniejsze. Mecz numer 7 to tak naprawdę 60/40 ale tylko z uwagi na to że Omsk gra u siebie i to jest to 10% na ich korzyść. Scenariusz na ten mecz, prawdopodobnie taki jak w większości spotkań czyli długo długo wynik remisowy i ten kto strzeli pierwszy może wygrać. Jestem zdania że to jutrzejsze spotkanie to będzie próba wytrzymałości psychicznej, ten kto pierwszy pęknie może odnieść wielkie straty. Z pewnością Ramo jak i Glass będą robić co w ich mocy by ich drużyna nie straciła bramki.
Traktor - Barys
W tym przypadku mamy do czynienia, z totalnym nieładem i szybkimi zwrotami akcji. Kto jest faworytem ? Podobnie jak w pierwszej parze gospodarze, ale tylko teoretycznie bo nie zapominajmy że ta seria rozpoczęła się od 0:2 dla Barysu po meczach na Uralu. Szczerze nie wiem co wydarzy się w tym spotkaniu ponieważ obie drużyny pokazały się z różnych stron i ciężko wyciągnąć trafne wnioski, na pewno Barys ma po swojej stronie solidną ofensywę, natomiast gospodarze mimo wszystko lepsi w defensywie, no i Garnett który miał być przewagą Niedźwiadków, a jak na razie tylko w dwóch spotkaniach tak naprawdę stanął na wysokości zadania. Zakładam że ten pojedynek nie będzie taki jak spotkanie w Omsku to raczej pójdą za trendem i będą padać bramki, osobiście bardziej preferuję styl gry Barysu i tej drużynie też będę kibicował, podobają mi się przede wszystkim poszczególne jednostki jak Dawes, Bochenski czy też Boyd lub Savchenko, są to zawodnicy na których w tej serii można pokładać ogromne nadzieję a oni nie zawodzą. Oczywiście Traktor również ma swoich bohaterów jak Bulis, Kutuzov czy Kontiola, ale brakuje mi w tym wszystkim spójności, Barys jako całość w moim mniemaniu wypada lepiej.
Magnitogorsk - Ufa
Czyli wisienka na torcie, mam nadzieję że to spotkanie będzie godnym uwieńczeniem tej serii, która od początku była wyrównana i miała swe szokujące zwroty. Mecz numer 4 na długo zostanie zapamiętany przez zawodników Ufy jeśli nie awansują dalej, jednak póki co myślę że żaden z nich nie myśli nawet o tym ponieważ w meczu numer 6 pokazali charakter, mimo tego że Magnitogorsk zdołał wyrównać stan meczu z 2:0 na 2:2, Ufa cały czas realizując założenia, parła do przodu i to się opłaciło, 5 zdobytych bramek, z czego 2 w PP to bardzo dobry wynik, goście co prawda tylko o bramkę mniej ale to był taki mecz w którym wygrywała drużyna skuteczniejsza, nie decydował Ahonen czy Tarkki, zadecydowała skuteczność. Co jutro ? mimo wszystko jednak obstaje za bardziej stonowanym widowiskiem i liczeniem na jeden błąd, który zadecyduje. Ufa i Magni to drużyny zbliżone potencjałem do siebie i to najlepiej oddaje wynik tej serii także sprawa awansu jest otwarta, w tej rywalizacji atut własnego lodowiska daje jeszcze mniejszą przewagę jak w pozostałych dwóch parach.
Propozycje:
Omsk - Sibir
under 1,5 (1T) / 1.55 Marathonbet ✅
X (1T) / 2.90 Marathonbet ⛔ gol w 19 minucie jak strzał w pysk...
Sibir (+1,5) / 1.96 Marathonbet ⛔
Sibir ML / 3.75 Expekt ⛔
Traktor - Barys
over 4.5 / 1.61 Bet365 ✅
Barys (+1,5) / 1.78 Marathonbet ⛔
Barys ML / 3.55 Marathonbet ⛔
Magnitogorsk - Ufa
Ufa ML / 2.12 Marathonbet ✅
under 5.0 / 1.70 Marathonbet ✅

Jestem świadom tego że szanse aby akurat wszyscy goście awansowali są niewielkie, ale po takich kursach i przy tak wyrównanym poziomie oraz presji jaka niewątpliwie się wytwarza ponieważ jest to mecz numer 7, dla mnie nie ma faworytów i takie kursy z miłą chęcią przyjmuję i próbuję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Pora wejść w ćwierćfinały PO.
Dziś już jedna niespodzianka Traktor wygrywa w Omsku aż 0:5 i tym samym potwierdza się że Avangard ma spore problemy z formą, jeśli coś się nie wydarzy to ta seria długo nie potrwa.
CSKA - Dynamo
Mimo tego że oglądałem wczoraj tylko 3 tercję to wnioski zostały wyciągnięte. Dynamo rozegrało świetną partię w defensywie, Yeryomenko bezbłędny, ale też trzeba podkreślić że tak naprawdę CSKA strasznie mocno bramce gości nie zagrażało, wszystkie akcje gospodarzy opierały się na indywidualnych szarżach Radulova, Grigorenki czy też Shirokova, a prowadziły tak naprawdę do niczego. Jeśli CSKA chce tu nawiązać walkę to przede wszystkim sami muszą się skupić na defensywie, a wtedy może nawet jedna bramka da im zwycięstwo. Tak czy siak, na tę chwilę to goście prezentują się korzystniej, a tak jak już wspominałem gra w defensywie wręcz podręcznikowa, stąd też decyzja o typie na dziś taka a nie inna.
CSKA Moskwa under 2.0 / 1.87 Marathonbet ZWROT
Tak nawiasem mówiąc to fanom NHL nie polecam oglądania KHL ponieważ trochę razi w oczy poziom tych spotkań, a przede wszystkim szybkość akcji. Oczywiście wszystko w porównaniu do NHL ;)
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Severstal - SKA
Mecz za 30 minut więc będę się streszczał. SKA na tę chwilę wydaje się być drużyną kompletną ze świetną ofensywą i bardzo dobrymi bramkarzami. 11 bramek zdobytych przez SKA w dwóch pierwszych spotkaniach na własnym lodzie pokazuje, że Czerepowiec będzie miał spore problemy ze znalezieniem recepty na gości. W pierwszym meczu gdy wydawało się że goście są w stanie coś zdziałać, szybko zostali zgaszeni i ostatecznie rozstrzelani 7:4. Problemem Czerepowca jest to że są całkiem przyzwoitą drużyną, ale brakuje im czegoś zarówno w ofensywie jak i w defensywie, aby wygrywać z takim rywalem. Nie skazuje gospodarzy na totalną porażkę ponieważ grają u siebie i możliwe że tu uda im się trochę odbudować, jednak patrząc racjonalnie to Petersburg jest poza zasięgiem, to jest drużyna naszpikowana gwiazdami, ale nie na pokaz, tutaj jak na razie wszystko chodzi jak w zegarku.
SKA 60&#39; / 1.85 ✅
SKA (1 tercja) / 2.50 ✅
K. Dallman over 0.5 / 2.20 ⛔
Marathonbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Wracamy jutro na Wschód gdzie dzieją się rzeczy naprawdę zadziwiające. Traktor - Omsk spotkanie, które niesie ze sobą wiele znaków zapytania. Traktor w pięknym stylu i w pełni swobodnie ograł Omsk na ich lodzie dwukrotnie, nie pozwalając gospodarzom na zdobycie choćby jednej bramki, sami zaś zaaplikowali ich 8 w dwóch spotkaniach i są aktualnie w świetnej sytuacji ponieważ jeśli wygrają kolejne dwa spotkania to finał konferencji jest ich. Niby wszystko pięknie i ładnie Traktor z Garnette&#39;m, Kontiolą czy Kuznietsovem wydaje się być nie do powstrzymania, ale jest jedno ale Omsk również ma w swoich szeregach bardzo dobrych graczy i ciężko mi w to uwierzyć by ta drużyna kolejny raz dała się ograć bez żadnego zagrożenia ze swojej strony. Traktor w rywalizacji z Barysem nauczył nas już że gra u siebie w początkowej fazie serii nie jest ich mocną stroną, teraz dochodzi jeszcze solidna premia wywieziona z Omska, także nic tu nie jest jednoznaczne.
Nie wiem czy Omsk się podniesie, ale wypadałoby, tacy gracze, kolejny raz spore nadzieje także ciężko mi uwierzyć w to że Avangard już się poddał. Kursy na gości bardzo przystępne dlatego też z przyjemnością pobieram i liczę na to że Omsk powstanie z kolan.
Omsk ML / 2.25 Marathonbet⛔ 3:0 ... No tak, nagle w środowym meczu w końcu się podnoszą... dziwny zespół.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Jakże dziwne to KHL, to sam jestem w szoku, Traktor ma na łopatkach Omsk i wystarczyło ich dzisiaj dobić i po serii, 4:0 dziękuje finał konferencji. A oni w najmniej odpowiednim momencie przegrywają mecz, jest 3:1 i teraz skutki tej porażki mogą być porażające. Omsk w końcu zdobył bramki, od razu 3 żeby nie było że coś z przypadku, mimo wszystko i tak Garnett pobił rekord PO w KHL bez wpuszczonej bramki ponad 200 minut :cool: Mecz numer 5 w Omsku, a więc teoretycznie faworytem w tym momencie są gospodarze, którzy w razie wygranej będą jechali na Ural w celu wygrania spotkania numer 6 i doprowadzenia do remisu w serii. Jak brzmi taki scenariusz :?: Wydaje mi się że całkiem realistycznie, mimo tego że Ramo nie odnotował jeszcze w tej serii żadnego SO, to duże słowa uznania należą się defensywie Avangardu która dopuściła dziś jedynie do 15 strzałów, a więc jakaś recepta na Traktor już się klaruje w głowie trenera Matikainen&#39;a. Na dobrą sprawę jeśli Omsk wygra u siebie mecz numer 5 to wydaje mi się że to gracze z Czelajbinska będą bardziej spięci przed grą numer 6, oni na dobrą sprawę zaprzepaścili piłkę meczową, co prawda w najgorszym wypadku mogą mieć jeszcze 3 szanse, ale to może być kluczowy mecz. Czasami jest tak że trzeba wykorzystać okazje, Omsk nie grał źle w pierwszych trzech spotkaniach, ale nie była to też taka dyspozycja by mówić tu o wielkiej sensacji że Traktor ich ogrywa, po prostu Traktor był lepszy, bo był skuteczniejszy. Ta para grała ze sobą w zeszłym roku w finale konferencji teraz spotykają się w półfinale i jestem zdania że nastąpi teraz nagły zwrot akcji, mecz numer 5 w sobotę. Kurs na awans Omska przed dzisiejszym meczem był w granicach 10.0 - 11.0, aktualnie Marathonbet oferuje 4.00 i ja w to wchodzę, co prawda droga długa i kręta, ale obawiam się że Traktor mocno odczuje skutki spotkania z 13 marca.

Avangard Omsk awansuje / 4.00 Marathonbet ⛔
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Na szybkości przed sobotą propozycja piątkowa, Nadezhda Cup i finał tych rozgrywek czyli Dynamo Ryga i Amur Khabarovsk. Duże zaskoczenie że akurat te drużyny w finale, ale jeszcze to że mamy tu Amur można w sumie zrozumieć ponieważ konferencja wschodnia i drużyny z dołu to totalna porażka, można tu Yugrę wyróżnić, ale odpadli z Yeka więc to chyba oznaka zmęczenia i niepowodzenia w walce o PO, więc dali sobie spokój. Amur sporo remisów, ale fakt faktem ciekawie w ofensywie się prezentują sporo strzałów także za to jak najbardziej plusy. Z drugiej strony drużyna, która dla mnie była sporym zaskoczeniem na minus w sezonie zasadniczym, Ryga fatalnie wypadła i właściwie ni stąd ni zowąd, nagle odbili się od dna i pokazują w tym pucharze że potrafią grać dobry hokej, a przede wszystkim hokej przyjemny dla oka. Sporo bramek, cały czas ofensywa i są tego owoce. Dla mnie Dynamo jest faworytem i będę mocno zdegustowany jeśli nie odprawią Amura z kwitkiem, mają lepszy zespół, dobrze wygląda ich gra, jeśli trzeba również potrafią zagrać dobry defens, także na tą rywalizację to powinno wystarczyć ;)
Wygra Puchar - Dynamo Ryga 1.77 Marathonbet✅ 3:1 w serii
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Omsk - Traktor
Naturalnie, że będę teraz polecał w każdym spotkaniu drużynę z Omska. Sytuacja jest prosta Traktor wygrywa jedno ze spotkań i mają finał konferencji. O Omsku już napisałem wszystko, kursy na gospodarzy idą mocno w górę, także widać że nikt nie wierzy w Avangard, ale to i lepiej bo można na każde spotkanie lepszy kurs połapać. Ja podpieram ML i mam nadzieję że nie będę frajerem po zakończeniu tej serii, chociaż nie można tego wykluczyć :razz:
Omsk ML / 1.70 Marathonbet ⛔ 0:4 to by było na tyle... niestety ale jestem frajerem :roll:
Na zachodzie już wszystko jasne, Dynamo wygrało serię i w finale spotka się ze SKA, a więc powtórka z poprzedniego roku, wtedy Dynamo rozgromiło SKA w serii 4:0. Teraz ciężko powiedzieć czego będziemy świadkami, ale SKA jest naprawdę mocną drużyną posiadającą w swoich szeregach najlepszych graczy z KHL, Dynamo pozytywne zaskoczenie, nie spodziewałem się że będą się tak prezentować. Faworyta nie ma, Dynamo równie dobrze może kolejny raz ograć Petersburg ponieważ potrafią zagrać świetnie w defensywie i to jest klucz w rywalizacji ze SKA.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Amur Chabarowsk - Dynamo Ryga

Ryga w dobrej formie, szybko odprawili ekipę z Ukrainy i Białorusi, wcześniej rozprawili się z niewygodnym Torpedo, teraz równie szybko zapowiada się odprawienie ekipy z dalekiego Chabarowska. Po dwóch spotkaniach rozegranych na Łotwie Dynamo prowadzi 2:0. Uczciwie rzecz biorąc obie ekipy dysponowały porównywalnym potencjałem w rundzie zasadniczej, natomiast teraz tak mozliwości kadrowe jak i forma w ostatnich tygodniach zdecydowanie jest po stronie gości. 8 kolejnych zwycięstw jest warte odnotowania, tym bardziej że w między czasie potrafili napsuć sporo krwi zespołom CSKA czy SKA. Amur rywali miał w mojej opinii dotychczas dużo łatwiejszych, porównując Yekaterinburg i Metallurg Novokuznetsk z Donbassem i Dinamo Mińsk większe wrażenie robią wyniki Łotyszy. W bramce Dynama pewne miejsce ma Mikael Tellqvist, zawodnik z ogromnym doświadczeniem zarówno w reprezentacji Szwecji jak i w NHL, po drugiej stronie zapewne zobaczymy Alexeia Kuznetsova, któremu daleko do osiągnięć rywala. Średni bramkarz który kariery jeszcze nie zrobił, albo już nie zrobi. Jakość linii obronnej z wskazaniem na Dynamo, Galvins, Sotnieks czy Redlihs potrafią dać więcej niż defensorzy Amura. Z przodu również ma kto postraszyć, Karsums, Szczechura czy Indrasis wyglądają w miare solidnie. Amur dawno złożył broń oddając swoich najlepszych zawodników z każdej formacji Osipova, Ozhiganova, czy Petruzalka. Gdzie nie gdzie można podłapać jeszcze kurs w granicach 3,20 na Dynamo.

Dynamo Ryga 3,20
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
AK Bars Kazań - Ufa
Pora na rozstrzygnięcie ostatniej pary półfinałowej w konferencji wschodniej. Jak do tej pory każdy z meczy rozgrywanych pomiędzy tymi drużynami był bardzo wyrównany i bez jednoznacznego faworyta. Od 0:2 dla Ufy na lodowisku Kazania do 2:2 po meczach w Saławacie, a teraz &quot;cios&quot; za &quot;cios&quot; z wykorzystaniem swojego lodu i obie wygrane po dogrywkach. Co przyniesie mecz numer 7, ciężko powiedzieć, ja z racji wyrównanego poziomu tej serii będę skłonny do zaproponowania trzeciego z rzędu remisu, który ostatecznie dowiedzie kto jest odporniejszy na presję i stres. Z racji tego że gramy w Kazaniu, faworytem jest AK Bars, ale lekceważenie Ufy na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem w tym momencie. Kto wygra :?: Ja swojego faworyta nie mam, jedno co, to wydaje mi się że ktoś z dwójki Tarkki, Barulin będzie bohaterem tego meczu.
Remis 4.15 Expekt
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Nie wiem czy nie warto pójść tutaj w stronę Ufy. Przede wszystkim kto by nie odpadł dziś śmiało może powiedzieć że przegrał tę rywalizację na własnej tafli. Dla Kazania to bodaj 4ty kolejny sezon z rzędu w którym mierzą się w PO z Salavatem i zawsze mają z nimi problemy na własnej tafli. 2 lata temu przegrali nawet wszystkie mecze u siebie z nimi, ogólnie h2h bardzo nie korzystne. Z drugiej strony jednak to Kazan dysponuje większym potencjałem w ofensywie, Morozov, Zaripov, Nikulin, Tereschenko, czy finowie Immonen i Kapanen robią dużo większe wrażenie od możliwości kadrowych Ufy, do tego mały podtekst bo coś słyszałem że Zinovyev ma wrócić do Kazania, ale takich zawodników którzy wcześniej grali w Barsie jest więcej, ot chociażby Proshkin. Ciężki mecz do wytypowania, dla atrakcyjności kolejnej rundy chyba jednak lepiej by awansowali gospodarze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Dziś dwa spotkania w play off rosyjskiej KHL i oba bardzo ciekawe. Pierwsze z nich to pojedynek na szczycie, SKA St. Petersburg - OHK Dynamo Moscow. Wczorajszy mecz bardzo emocjonujący, ale zaryzykuję stwierdzenie że z przewagą gości, choć to SKA oddało więcej strzałów na bramkę Yeryomenki. Pierwsza bramka padła szybko, Jalasvaara zaskoczył wszystkich strzałów spod bandy będąc centymetry od niebieskiej linii, oglądałem kilka powtórek i ten krążek po drodze chyba nie został nigdzie trącony. Granak zachował dużą czujność podwyższając na 2:0 a trzeci gol to duży spokój, opanowanie w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem Kasyanchuka. Na co zwracam uwagę - te bramki wynikały z dobrej gry i stworzonej przewagi nad gospodarzami. SKA chciało gonić od stanu 0:3 ale nie byli wstanie, trafienie na 1:3 zaliczono Kucheryavence ale tak na prawdę to była bardzo przypadkowa samobójcza bramka Derlyuka, bramka Tikhonov też po dużym zamieszaniu gdzie kilka sekund wcześniej w momencie gdy krążek był po drugiej stronie należało odgwizdać przewinienie po stronie SKA. Generalnie mało co gospodarzom wychodziło, Dynamo skutecznie uprzykrzało im grę przez co dużą głupotą wykazał się Fedorov który słusznie został wykluczony z meczu chwilę po wznowieniu trzeciej tercji. Po suchych statystykach wydawałoby się że to SKA miało przewagę, obraz gry był jednak zupełnie inny. No i też w kilku sytuacjach Yeryomenko popisał się dużym refleksem. Ogólnie lepsze wrażenie z gry sprawiali goście, a po historii spotkań widać, że gra w Ice Palace St. Petersburg im nie straszna. Porównywać obu zespołów nie ma co bo są to absolutnie topowe ekipy w KHL dysponujące mocnym i wyrównanym składem. O ile w ataku mogłoby się wydawać że SKA dysponuje lepszymi napastnikami, wszak cały sezon zachwycaliśmy się wręcz kosmicznym stylem gry SKA o tyle w bramce Alexander Eremenko prezentuje się może nie o klasę ale na pewno dużo lepiej niż jego rywal Yezhov. Goście w pełnym zestawieniu, SKA bez Vladimira Tarasenki (14+18 w 31 spotkaniach). Na pewno będzie to bardzo emocjonujące spotkanie, oglądając wczorajszy pojedynek i historię ostatnich spotkań skłaniam się ku grze na gości.
Do drugiego pojedynku dojdzie w Kazaniu gdzie miejscowy Bars po ciężkiej rundzie z Ufą podejmować będzie Traktor Chelyabinsk. Traktor momentami wyraźnie wygrywał rywalizację z mocnym Avangardem Omsk, teraz jednak wcale nie będzie spacerku. Z tego co widzę awizowany w pierwszym składzie jest dziś Michael Garnett w bramce gości, ale czy on czy Andrei Mezin i tak w mojej opinii obaj bardzo ustępują Barulinowi. Bars dużo kreatywniejszy w ataku, duża w tym zasługa obrońców - Nikulin, Medvedev czy Korneyev lubią mieć ofensywne zadania i całkiem przyzwoicie się z nich wywiązują. Gospodarze na pewno wyczuleni już po spotkaniach z Ufą by nie tracić czujności na własnej tafli bo o ile z Ufa na wyjazdach zniwelowali straty z wlasnej tafli, to w Czelabińsku ta sztuka może już się nie udac. Oglądając ostatnie spotkanie w Kazaniu robiło wrażenie to z jakim charakterem i wolą walki gospodarze wydarli ten awans. TatNeft Arena jakąś szczególna twierdzą w rundzie zasadniczej nie była, ba na zakończenie tej fazy rozgrywek Bars przegrał u siebie 3 kolejne spotkania, ale jeszcze słabiej na wyjazdach spisywał się Traktor, który miał duże problemy w obronie. I nie zmieni mojego zdania fakt, że ten mocny Omsk nie był im wstanie strzelić gola u siebie (!) przegrywając wyraźnie wszystkie spotkania. Idę tutaj zdecydowanie ku gospodarzom, bo jeśli ci zagrają z taka determinacją jak z Salavatem chocby w tym ostatnim spotkaniu, to Traktor nie będzie tutaj miał nic do powiedzenia. Oba kursy podłapane w bet365 ale z tego co widze można podlapać jeszcze wyższe chocby w w bwin.
SKA St. Petersburg - OHK Dynamo Moscow 2 3,60 ✅ 2:4
AK Bars Kazan - Traktor Chelyabinsk 1 2,10 ⛔ 2:1 d.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Dynamo - SKA
Nie było czasu wcześniej, aby zająć się KHL, a jak widać dzieje się niemało ???? Zaskoczenie, szok, a może brutalna rzeczywistość dla SKA, chyba jednak ta trzecia opcja, powtórka z zeszłego roku jest bardzo prawdopodobna, gdy to Dynamo w finale konferencji ograło SKA 4:1. Petersburg dopóty dopóki grał z drużynami, które były przynajmniej poziom niżej, mógł się czuć spokojny i pewny siebie, a teraz niestety następuje szybka weryfikacja pana o nazwisku Ezhov. Ja pisałem już x czasu temu przy okazji wskazywania drużyn które mogą wygrać ligę i wtedy wspominałem fakt iż SKA po powrocie do NHL Bobrovskiego, zostanie bez bramkarza klasowego. Trzeba było trochę poczekać ale w końcu jest uzasadnienie. Przede wszystkim Dynamo, gra tak jak Petersburg nie lubi, granie przeciwko takim drużynom sprawia wiele problemów i totalną niemoc w ofensywie. Oczywiście nie skazuje jutrzejszych gości na porażkę w tej serii bo tak naprawdę może to jeszcze się wszystko odwrócić, jednak aby tak było SKA musi zagrać kilka spotkań na najwyższym poziomie ale w obronie. To jest główny warunek aby powstrzymać drużynę z Moskwy. Dynamo potrafi grać z drużynami, które preferują atak i widowiska z wieloma bramkami. Mimo wszystko jutro pokładam nadzieję w SKA, mieli trochę czasu, także można tu jeszcze się pozbierać do &quot;kupy&quot; i powalczyć, nie ma się co oszukiwać Dynamo jest jak najbardziej w zasięgu SKA, ba ja bym powiedział że to Petersburg ma większy potencjał, ale mimo wszystko pozycja bramkarza decyduje tu o wszystkim. To co rzuciło się w oczy w dwóch pierwszych grach, to zbyt duże rozluźnienie na początku meczu ze strony graczy Petrohradu i praktycznie, 1 tercja ustawiała mecz, w pierwszym meczu 0:2 dla Dynamo, w drugim 1:3 także tutaj jest pole do popisu dla trenera i asystentów. Ogółem, na pewno gości stać na dobre i skuteczne granie, tylko wymaga to lepszego skupienia od początku spotkania, jeśli taki element zostanie poprawiony myślę że losy tej rywalizacji mogą się jeszcze odwrócić, jutrzejszy mecz jest kluczowy, jeśli Dynamo wyjdzie na 3:0 to już nie będzie czego zbierać.
SKA Petersburg ML / 1.95 Betsafe ⛔ 4:2 ... ostatnie 10 sekund i 2 bramki dla Dynama, w 3 tercji 4:0 dla Dynama, bez komentarza, koniec SKA
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom