>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2014 - Volta Ciclista a Catalunya (24.03-30.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


Wyścig w Katalonii jak zwykle jest nr #1 jeśli chodzi o walkę górali, jest kluczowym wyścigiem, kluczową wiosenną etapówką, myślę że można go postawić na równi Tirreno-Adriatico chociaż dla niektórych jest w hierarchii nieco wyżej niż włoski wyścig. Na starcie mamy najlepszych kolarzy. Pierwszy tegoroczny pojedynek Chrisa Frooma z Alberto Contadorem. Pierwszą rolę będzie chciał również grać Joaquim Rodriguez oraz Nario Quintana. Na starcie stanie również ubiegłoroczny zwycięzca Daniel Martin, oraz zwycięzca tegorocznego Paris-Nice - Carlos Betancour. Seniorów reprezentuje Chris Horner. Liczę na dobry występ Rigoberto Urana z OmegiPharma a także Fabio Aru z Astany. Mocny zespół desygnuje BMC oparty na Tidżeju van Garderenie, Darwinie Atapumie, Peterze Stetinie a także Samu Sanchezie. Mocny zespół ma także Trek Faktory. Do tego jeśli dodamy doświadczonego Ivana Basso, młodych wilczków z Belkinu oraz Jurgena Van der Broecka, Richiego Porte i Dominika Pozzovivo, możemy śmiało powiedzieć że wyścig w Katalonii gości najlepszych górali na Świecie.

▶ Rozkład jazdy:
Stage: 1 - 24 March : Calella, 169.70 km
Stage: 2 - 25 March : Mataró - Girona, 168.00 km
Stage: 3 - 26 March : Banyoles - La Molina (Alp), 162.90 km
Stage: 4 - 27 March : Alp - Vallter 2000 (Setcases), 166.40 km
Stage: 5 - 28 March : Llanars–Vall de Camprodon - Valls, 218.20 km
Stage: 6 - 29 March : El Vendrell - Vilanova i la Geltrú, 172.00 km
Stage: 7 - 30 March : Barcelona (Montjuďc), 120.70 km
▶ Oficjalna strona wyścigu:
http://www.voltacatalunya.cat/
https://www.facebook.com/pages/Volta-Ciclista-a-Catalunya-AE/170638054264

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW :!:
 
S 25

sultanofswing

Użytkownik
Zacznę od typu na generalke
Bet365: Rodriguez - Quintana 2 @2.5
Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić, że Purito pojedzie lepszy wyscig od Quintany. Hiszpan jechał w tym sezonie: San Luis - treningowo, Dubai - płasko, Oman - 4 miejsce na Zielonej Górze. I teraz staje na starcie w Katalonii. Czyli można powiedzieć, że jego forma pozostaje niewiadomą.
Quintana natomiast udwodnił na T-A, że jest już w dobrej dyspozycji. Przegrał tylko z szalejącym Contadorem.
Dlatego uważam, że kurs 2.5 jest zawyżony i szkoda by było nie spróbować.
Na korzyść Purito przemawia na pewno miejsce rozgrywania wyścigu. Będzie praktycznie w domu. Ale nie jest to czynnik najważniejszy. Najważniejsze jest to, że Kolumbijczyk jest w formie,a Rodriguez nie wiadomo. Dlatego po takim kursie warto zagrać.
 
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
Volta - 1 etap

Ciekawa etapówka. Pierwszy etap dla sprinterów. Tych z najwyższej półki nie zobaczymy w Katalonii. Jest kilku aktorów drugiego planu sprintu. Należą do nich Mezgec, Howard, Vigano, Ferrari, Nizzolo czy Ratto. Nie widzę między nimi jakiś wielkich różnic. Pogram sobie na win Vigano (@23 !), Nizzolo (@15 !), Howarda (@9) oraz Ferarriego (@12). Bet365 faworyzuje Mezgeca. Słowieniec nie jest jakimś tytanem sprintu. Kolarz Shimano w tym roku pojeździł trochę w Belgii i tyle go widzieli. Z par pograłbym:

Nizzolo - Howard 1 @2.20 ⛔⛔⛔bet365 - Nizzolo to niezły sprinter. Drugie miejsce w zeszłorocznym GP Ouest France - Plouay czy dobre lokaty na Giro. W tym roku jakoś bez szału. Jednak jak pisałem wyżej są to sprinterzy mniej więcej na tym samym poziomie, więc wykorzystam kurs over 2. Howard nieźle pojechał w Omanie. Dlaczego w niego nie wierzę? Wyścig odbędzie się w Hiszpanii. Howard nie za bardzo chyba lubi Półwysep Iberyjski. Na zeszłorocznej Vuelcie przyjeżdżał na większości etapów (nawet tych sprinterskich) w drugiej setce ;)

Kreder - Vigano 2 @1.66 ✅✅✅bet365 Dla mnie bet dnia!!! Vigano miał niezły początek sezonu (trzeci w klasyku w Almerii np.). Sprinter hiszpańskiej ekipy na pewno nie &quot;odpuści&quot; sprintu. Liczę na jego wysokie miejsce. Kreder to młody Belg. Niezły, ale w tym towarzystwie raczej się nie odnajdzie. Kolarz Wanty - Groupe Gobert ma gaz, lecz bardziej na Wyścig Dookoła Mazowsza, a nie Volta Ciclista a Catalunya.

Popieram także typ kolegi wyżej na Nairo. Purito dopiero budzi się z zimowego snu, a Quintana jest ostro zaprawiony w boju. Kurs 2.50 przesadzony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna:
Alberto Contador - Joaquin Rodriguez 1 @ 1,45
Carlos Betancur - Daniel Martin 1 @ 1,35
AKO: 1,96
Unibet

Zwykle unikam grania dubli i to jeszcze po takich kursach kolarstwo, ale tym razem jednak tak zagram. Ciężko powiedzieć co się stanie na dzisiejszym etapie, ciężko też znaleźć sensowne zakłady na klasyfikację generalną.
Contador po znakomitym Tirreno-Adriatico jest głównym faworytem do wygrania wyścigu w Katalonii, moim zdaniem jedynym realnym zagrożeniem w tym momencie jest Chris Froome i Alejandro Valverde, jednak ten drugi tutaj nie startuje. Widać znakomitą pracę mentalną u Alberto a głowa w kolarstwie to klucz do sukcesu. Purito jak koledzy wyżej piszą dopiero wraca z treningu wysokościowego także forma jest niewiadomą, ale na pewno jest wysoka. Jednak ja twierdzę że nie jest w stanie nawet w najlepszej dyspozycji walczyć z taką formą Contadora.
Drugi typ na zwycięzcę Paris-Nice Betancura, Carlos jeszcze z nadwagą ale widać że mu to nie przeszkadza, jest bardzo silny, brakuje jeszcze dynamicznego ataku ale jak się wycieniuje to i on przyjdzie. Martin dopiero zaczyna sezon, ubiegłoroczny zwycięzca dość sceptycznie wypowiada się na temat tego wyścig, nie stawia sobie wysokich wymagań bo wie że nie jest jeszcze w takiej formie by rywalizować z najlepszymi góralami.
 
psotnick 846,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale z parodniowego rekonesansu przed Giro Quintana wrócił z gorączką i Volta a Catalunya zacznie na antybiotykach
Update: After a few days in Italy, trying out some of the climbs for this year&#39;s Giro d&#39;Italia, Nairo Quintana returned with a little cold. Therefore, he&#39;s starting out Volta a Catalunya on antibiotics.
c-cycling.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na liście startowej dużo ciekawych nazwisk o czym wspomniał dawid.400. Faworytem jest na pewno Alberto Contador, który na Tirreno-Adriatico pokazał, że jest w bardzo dobrej formie. Nie ma takiego wsparcia w drużynie jak we Włoszech, ale i tak może wygrać ten wyścig. Trochę zagadką jest forma Froome&#39;a. Jak groźna była ta kontuzja pleców? Czy jest tak &quot;mocny i wytrenowany&quot; jak na TdF? W tym roku wygrał w Omanie dzięki czasówce. Powalczą na pewno Kolumbijczycy Quintana, Betancur i Uran Uran. Nie można zapominać o Purito i Martinie, który wygrał przed rokiem.
Zapowiada się ciekawy tydzień rywalizacji w Katalonii.
Richie Porte - Carlos Betancur 1,80 bet365
Stawiam na Kolumbijczyka. Wygrał generalkę w Paryż-Nicea oraz dwa etapy, więc w dobrej formie. Wyścig w Katalonii jest dla niego kolejną fazą przygotowań do Giro. Richie Porte ma za zadanie pomagać Froome&#39;owi. Nie powinien walczyć w generalce. Ciężko stwierdzić w jakiej będzie dyspozycji bo na Tirreno wycofał się po 4 etapie z powodu choroby. To także zadziała in minus.
Carlos Betancur - Daniel Martin 1,35 unibet
Popieram typ dawid.400, nie ma się co powtarzać. Betancur jest dużo mocniejszy w tym momencie sezonu.
Domenico Pozzovivo - Tejay van Garderen 1,57 bet365
Gdyby była czasówka pewnie wstrzymałbym się z graniem. Jednak przy takiej strukturze i trasie wyścigu stawiam na Włocha. Dobrą formę zasygnalizował na Tirreno i wg mnie w generalce pojedzie lepiej od van Garderena.
Julian Arredondo - Andrew Talansky 1,66 sportingbet
Arredondo to kolejny młody Kolumbijczyk dobrze radzący sobie w górach. Podobał mi się na Tirreno gdzie walczył z czołówką górali. Talansky jakoś mnie nie przekonuję. Patrząc na skład Garmin spodziewam się, że bardziej będzie pomocnikiem dla Martina czy Hesjedala niż powalczy w generalce.
 
M 231

matros

Użytkownik
michalchojnice, proszę zapoznaj się z trasa, profilami,zajrzyj w wyniki z zeszłego roku i później pisz. Bo to co napisałeś jest zwykła głupota i wprowadzaniem ludzi w błąd. Rok temu na podobnej trasie, powstały juz spore różnice czasowe, a ta premia I kat byla zaraz na samym początku etapu. Dziś ten profil wygląda zdecydowanie inaczej, gdyż Alt de Montseny (1. kat.; 6 km; 5,6%, max 8%) jest raptem 45 km przed meta, a następnie na 18 km do mety mamy szczyt kolejnej premii górskiej. Sprintu z peletonu to tu raczej nie będzie, no chyba ze możemy tak nazwać czołowa grupę 40 zawodników.
Co do typu na Nizzolo, cofnijmy się w czasie kilka dni i popatrzmy wyścig GP Nobili Rubinetterie Leigh Howard przyjeżdża na 5 miejscu, Nizzolo miejsce 95 ponad 9 minut za zwycięzca i tym samym Howardem a trasa tam była zdecydowanie łatwiejsza...Nizzolo wraca po kontuzji złamanego obojczyka, brakuje mu raczej rytmu wyścigowego,a przy takiej trasie jak dziś to będzie niezwykle istotne.
no ale oczywiście powodzenia...
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgodzę się z tym co napisał matros. Profil etapu raczej wyklucza sprint z dużej grupy. Trasa mocno pagórkowata, z trudnym podjazdem pierwszej kategorii. Dużo zależeć będzie od tego jakie tempo pójdzie na podjazdach. Czy faworytom będzie zależeć na koszulce lidera w pierwszym dniu? Raczej nie... Na pewno jakaś selekcja pójdzie, grupa słabszych zawodników odpadnie. Spodziewam się finiszu z 70-80 grupy lub ataku na wygranie etapu kolarzy z drugiego szeregu...
Typowanie H2H pierwszego etapu odpuszczam, bo sam nie wiem jak go ruszyć. Ciężko mi coś przewidzieć dokładnie, a to co napisałem wyżej to trochę wróżenie;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Richie Porte i Haimar Zubeldia dzisiaj po 3 minuty straty ????
Coś się dzieje nie tak w Sky, jak pisałem rok temu że ta drużyna śmierdzi na kilometr to niektórzy pisali tu że postradałem rozum. A teraz po treningach wysokościowych okazuje się że Henao ma podejrzane wyniki i sprawą zajęła się Unia Kolarska, Porte w dość dziwnych okolicznościach wycofuje się z Tirreno-Adriatico powodem była niby choroba a jak się okazuje wcale nie był chory... do tego wycofanie wcześniej Frooma z powodu kontuzji a on po 3 dniach już się ścigał. Sky śmierdzi na kilometr i prędzej czy później wyjdzie że wrócili do wcześniejszej EPOki.
 
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
A jednak finisz z grupy. Ja cię nie mogę!!! A chłopaki takie pewne były, że ataki, odjazdy i mega tempo na 1 etapie pójdą ???? Co prawda rozkmina z Nizzo i Megzekiem nie wyszła, ale przecież to jest tylko kolarstwo :p

Volta a Catalunya - 2 etap

Forumowi eksperci zapowiadali finisz z małej grupy. Byli pewni, że tak będzie. Dali sobie ręce uciąć, lecz żadnego typu nie przedstawili. A szkoda, bo a nóż by wszedł!!!

Dobra. Czekamy na jutro. Bet365 przedstawił ofertę sugerując się dzisiejszym winem Luki. Słoweniec jest także faworytem wtorkowego ścigania. Na jego win płacą 2.75. Kurs niby ok, ale jak wczoraj pisałem nie jest to kozak od seryjnego wygrywania (choć jak wiadomo wszystko jest możliwe). Pogram sobie H2H:

Megzec - Howard 2 @3 ⛔⛔⛔bet365 - dlaczego? Zwykła, sportowa rywalizacja i złość. Howard przegrał na kresce z Luką w poniedziałek. Jutro &quot;dociśnie&quot; i przyjedzie tym razem przed Słoweńcem. Może wygra? W tak kruchej obsadzie sprinterskiej jest to mocno prawdopodobne.

Kreder - Vigano 2 @1.80 ✅✅✅bet365 - znowu mogą być blisko siebie. Dzisiaj typ ten wszedł trochę fartownie, ale ważne, że na plus. Tym razem także postawię na kolarza hiszpańskiej ekipy. Kurs jest wyższy niż przed 1 etapem, więc czemu nie?

Kelderman - Sanchez 2 @1.72 ⛔⛔⛔bet365 - to może nie pewka, ale typ mocno prawdopodobny. Hiszpan sprawdza nogę. SS był dzisiaj 30. Kelderman próbował zabrać się pod koniec etapu w odjazd. Jutro może to odczuć i nie próbować odjazdów. Tutaj upatruję głównie zwycięstwa Hiszpana, który dzięki temu zachował więcej sił na jutrzejszą końcówkę.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Chcesz się czepiać, ok.
Tak jak wspomniałem wcześniej, ciężko mi było przewidzieć jak zostanie rozegrany pierwszy etap, dlatego odpuściłem sobie typowanie. Jeśli oglądałeś dzisiejszy etap to widziałeś, że kilka ataków było, peleton chwilowo rwał się na mniejsze grupy. W końcówce zawodnicy zjechali się do dużej grupy i z niej najlepiej finiszował Luca Mezgec.
Bet365 faworyzuje Mezgeca. Słowieniec nie jest jakimś tytanem sprintu. Kolarz Shimano w tym roku pojeździł trochę w Belgii i tyle go widzieli.
- tak pisałeś przed etapem;)
Kolejna sprawa która niby Cię rozbawiła... Czy dla Ciebie wielkim zaskoczeniem byłoby gdyby kolarze z pierwszego szeregu atakowali już od pierwszego etapu? Czy zawsze trzeba czekać na sam koniec wyścigu? Szczególnie jeśli mówimy o tygodniowym wyścigu...
matros będzie chciał to Ci odpiszę, ja odniosłem się do tego czy chciałeś mnie przyatakować....
To chyba tyle, jutro z rana napiszę moje propozycję na drugi etap.

 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nie kłóćmy się Panowie ;)
Każdy ma swoje racje, Michał ma rację że na pierwszym etapie żaden faworyt nigdy nie atakuje i wiadomo że w peletonie też jest przyzwolenie na finisz z całej grupy. A Wy macie racje że Michał chyba nie zapoznał się z profilem :razz: ale prawda jest też taka że tutaj ze sprinterów nie mamy nawet tych drugoplanowych tylko zwykły szrot i bardzo ciężko coś sensownego wymyślić na dany etap, na etap sprinterski rzecz jasna ????
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Martin Kohler - Angel Madrazo

Gram tutaj na Kohlera, powód? Moim zdaniem sytuacja podobna jak na pierwszym etapie, Kohler trochę wspomoże Burghardta na końcowych kilometrach, przez co też będzie bliżej w klasyfikacji końcowej etapu. Z drugiej strony kolarz Caja Rujal, drużyna bez wybitnych sprinterów i głównym celem dla tej drużyny będą dwa następne etapy na których będą mogli pokazać swoje umiejętności. Nie sądzę by Madrazo zajął jakieś wysokie miejsce na tym etapie, a po takim kursie warto pobrać.
Kohler @@ 1.943 PinnacleSports
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Nie chce się kłócić, ale wkurza mnie takie pisanie michalchojnice.
Po edycji dodał:
Forumowi eksperci zapowiadali finisz z małej grupy. Byli pewni, że tak będzie. Dali sobie ręce uciąć, lecz żadnego typu nie przedstawili. A szkoda, bo a nóż by wszedł!!!
Chcesz być na siłę zabawny. Czy ktoś napisał, że na 100% nie będzie finiszu z peletonu. Miałem swoje przypuszczenia, które okazały się błędne, zdarza się. A nie przedstawiłem żadnego typu bo nie chciałem pisać głupot. Nie muszę na siłę pisać typów do każdego etapu, ten był dla mnie trudny więc sobie odpuściłem.
A teksty o ucinaniu ręki daruj sobie... Po wpadce z Mezgecem na Twoim miejscu wstyd byłoby cokolwiek pisać;)
Każdy ma swoje racje, Michał ma rację że na pierwszym etapie żaden faworyt nigdy nie atakuje
Tutaj dalej się nie zgadzam. Wszystko zależy od tego jak ułożona jest trasa wyścigu. Wczorajszy etap został odpuszczony przez faworytów bo powalczą na kolejnych etapach. Wydawało mi się, że etap może przebiegać inaczej.
Dla przykładu tegoroczny wyścig w Andaluzji i wygrany pierwszy etap (wcześniej był krótki prolog) przez Valverde. Później Hiszpan kontroluje wyścig.
I jeszcze jeden przykład gdzie kolarze mogą zupełnie zaskoczyć. Vuelta 2012 i 17 etap Santander - Fuente De. Profil etapu płaski, kilka niegroźnych podjazdów. Czy ktoś spodziewał się, że taki etap rozstrzygnie o losach wyścigu? Contador z kolegami z grupy wymyślili akcję na takim etapie i wyszło im świetnie. Kolarstwo jest czasami nieprzewidywalne.
To tyle off-topu... Zaraz typy;)
 
M 139

marcato

Użytkownik
Wydaje mi się że jest value w typach na zwycięstwo w generalce na Contadora i Frooma.
Kursy są +/- 2.75 na Contadora i 4.50 na Frooma z ubezpieczeniem 1/4 kursu za miejsce na podium.
Contador, wbrew temu co tu pisałem (odszczekuję niniejszym publicznie: hau, hau, hau :?) pokonał, a właściwie zmiażdżył konkurentów na T-A. Kilku z nich jest i tutaj i watpię, żeby przez niecałe dwa tygodnie relacje między nimi się zmieniły.
Froome to jest Froome, potęga i basta, no chyba, że rzeczywiście jakieś dziwy z cukierkami wyjdą.
Obaj powinni być na pudle a jeden z nich wygrać.
Zagrozić niby mogą Rodrigez i Betancour ale....
Purito już jest chyba za stary, żeby jeszcze pomykać w czubie a Betancour to jednak nie ta półka.
Imo powinien być z tego zysk.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No właśnie z tym Froome&#39;em jest problem. Ciężko stwierdzić w jakiej jest w formie. Jeśli ma moc z TdF to nikt mu nie podskoczy. W Sky teraz mają problemy, więc pewnie będą uważać z &quot;pompowaniem&quot; swojego zawodnika. Zamieszanie z Henao, teraz dziwna jazda Richie Porte - pisał już o tym dawid.400. Coś na pewno jest nie tak w drużynie Sky.
Jeszcze na moment wrócę do wczorajszego dnia.
http://rowery.org/2014/03/23/prezentacja-volta-a-catalunya-2014/
Krótka zapowiedź pierwszego etapu. Nie tylko ja się pomyliłem;)
Etap drugi ma trochę pagórkowaty profil. Dwie premie górskie i liczne hopki mogą trochę zamieszać w peletonie. Wczoraj wygrał Luca Mezgec więc automatycznie dziś jest uważany za faworyta. Wysoko powinien być Howard, Ratto czy Dumoulin (wygrał już bodajże 3 etapy tego wyścigu). Kusi mnie żeby zagrać na &quot;malutkiego Dumoulin&quot;.
Kurs 12-13. Tylko w tym roku jeszcze bez dobrych wyników. Z drugiej strony silnej konkurencji tu nie ma.
Z H2H wybrałem na dziś:
Kevin Reza - Anthony Roux 1,57 bet365 ✅ 143 - 62 / weszło, ale obaj nie finiszowali
Pojedynek dwóch francuskich kolarzy w którym stawiam na bardziej doświadczonego Roux. Wczoraj minimalnie lepszy była Reza, który finiszował na 10 miejscu, Roux był 12. W tym roku rywalizowali na Tour Down Under gdzie lepsze wyniki robił mój faworyt. Reza na razie bez większych sukcesów, a Roux wygrywał już na Vuelta a Espana i Vuelta a Burgos. Doświadczenie, wcześniejsze wyniki przemawiają na jego korzyść. Wg mnie można pograć na Roux.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Fajna dyskusja,ale uwazam ze slowa Dawida (juz w innym dziale tez o tym pisalem) sa jak najbardziej prawdziwe - tutaj nie ma co grac etapow plaskich bo sprinterzy w Katalonii to kolarze drugiego sortu i moim zdaniem szkoda sie bawic w granie na Ratto,Dumulina czy Mezgeca.

Ponadto nie zgodze sie z teza,ze kolarz jest za stary.Czesto jest tak,ze kolarze najlepsza forme osiagaja po 30 a pozniej tez potrafia jezdzic dobrze - patrz Horner.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom