>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KHL (Kontynentalna hokejowa liga) - Temat przedsezonowy

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
W temacie dzielimy się spostrzeżeniami na temat przygotowań do sezonu zasadniczego, transferów i innych wydarzeń związanych z ligą.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Lokomotiv Jarosław zdobywcą Pucharu Gagarina w sezonie 2021/2022
@12.50 BETFAN

Puchar Otwarcia 01.09.
Avangard Omsk vs CSKA Moskwa: 1ml @1.94 BETFAN


Myślę, że warto pokrótce zacząć dyskusje na temat nowego sezonu, a kursy mogą zacząć powoli spadać, dlatego już dzisiaj pobieram typ na Jastrzębie w Pucharze Otwarcia. Kursy na Wojskowych zapewne wiele będą zależeć od występów CSKA w Pucharze Burmistrza Moskwy, który rozpocznie się za dwa tygodnie, ale uważam, że Avangard będzie miał na starcie przewagę od swoich rywali. Zapewne mark1973 mark1973 opisze wszystkie drużyny na co czekamy, bo dobrze jest coś przeczytać w końcu po polsku, ale oglądając niektóre sparingi i wypowiedzi, jak i ruchy kadrowe skupię się na razie na tym konkretnym spotkaniu, bo na pozostałe przyjdzie jeszcze czas.

To, o czym warto wspomnieć jest zmiana głównego trenera w CSKA. Siergiej Fiodrow zastąpił Igora Nikitina i było to trochę zaskakujące, ale może potrzebna będzie swieżość w szatni. Można rzec, że Fiodrow zna CSKA od poszewki, bo przecież stąd został wydraftowany do NHL, a po powrocie zza Oceanu i po przygodzie w Magnitogorsku został generalnym menadżerem Wojskowych w latach 2012-2017. Jest to duże nazwisko na ławce trenerskiej i sam jestem ciekawy jak wypali w roli szkoleniowca. Myślę, ze transfery do i z klubu są jak na razie niekorzystne dla Wojskowych. Wczoraj pojawiła się informacja o Maximie Shalunovie, który dołączył do Lokomotivu Jarosław i stał sie trzecim najlepiej opłacanym graczem w całej KHL. Dodatkowo pożegnania z Maximem Mamin, Larsem Johanssonem, Ivanem Teleginem, Brendanem Leipsicem uważam za spore osłabienia. Po roku przerwy wraca co prawda Nikita Nesterov, a Sergei Plotnikov, Lucas Wallmark, czy też Viktor Svedberg nie do końca zapełnią ubytki, które tutaj powstały. Ciekawy jestem kto będzie 1 w bramce CSKA.

Dla zdobywcy Gagarina świetną wiadomość jest pozostanie Boba Hertley'a na stanowisku trenera głównego. Myślę, że zdobycie mistrzostwa nie zatrzyma rozwój tego projektu, który za chwilę wróci do Omska do pięknej nowej areny. Trzeba się jeszcze pomęczyć na Bałaszycha, ale nie powinno to być problemem. Avangard dokonał ciekawych ruchów transferowych i być może Ilya Kovalchuk, Reid Boucher i Klim Kostin pożegnali się z Jastrzębiami, ale w mojej opinii znaleźli ciekawych następców. Przede wszystkim liczę tutaj na Petera Cehlarika, który świetnie popisał się na tegorocznych MŚ elity. Zdrowy Nail Yakupov już czaruje w sparingach, a Vladmir Zharkov, Francis Pare i głodny gry Vladimir Bryukvin mogą tutaj nieco namieszać. Zadaniowcy Ivan Telegin i Dmitri Shevchenko również będą potrzebni. Ogólnie myślę, że w Avangardziej rozkład punktów będzie większy, a nie skupiony na kilku zawodnikach. Warto jeszcze wspomnieć o pozycjach bramkarzy. Simon Hrubec pozostał, a za wypalonego już Igora Bobkova dołączył solidny Vasiliy Demchenko i to też może być siła Jastrzębi, a wiec pozycja GK. Sparingi wyglądają do tej pory solidnie i uważam, że w Pucharze Otwarcia będą lepiej przygotowani i zgrani od swoich rywali z Moskwy, dlatego pobieram po prostu 1ml na ekipę Boba Hartleya.

W poprzednim sezonie również stawiałem na Lokomotiv jako zdobywcę Gagarina, ale po sezonie zasadniczym. Trzeba przyznać, że było blisko w serii z CSKA, ale zabrakło tego czegoś ekstra, może ciut doświadczenia. Teraz będzie go z pewnością więcej, a i Andrei Skabelka w drugim roku pracy lepiej sobie to wszystko poukłada pod play-off. Transfery Reida Bouchera i Maxima Shalunova robią ogromne wrażenie i będzie to zapewne najgroźniejszy duet w całym KHL. Z odejść najbardziej pewnie szkoda Nikolaia Kovalenko, ale to już Mark lepiej przedstawi sytuacje. Kapitan Vladimir Tkachyov również opuścił Lokomtywę i zobaczymy jak poradzi sobie w Czelabińsku. Powrót Alexandera Yelesina to duży plus dla defensywy Loko i to tak naprawdę tyle jeżeli chodzi o transfery. Patrząc jednak na siłę rażenia w ataku i pozostanie Edwarda Pasquale, myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że ekipa z Jarosławia jest jednym z kandydatów do sięgnięcia po Gagarina, a kurs aż 12.50 zachęca do pozostawienia lokaty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +606
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Kunlun Red Star vs Barys Nur-Sultan: każda drużyna 3+ bramek @2.86 Fortuna ⛔ (2:6)

Sparingi rządzą się swoimi prawami, ale oglądałem wczoraj spotkania Kunlun oraz Barys z kazachskimi zespołami i mam swoje przemyślenia. Tak jak to często bywa w towarzyskich spotkaniach widzimy sporo trafień i moim typem będzie zakład na 3 gole obu ekip.

Dzisiaj należy spodziewać się występów rezerwowych bramkarzy, a więc Nikita Boyarkina oraz Jeremy Smitha. Ten pierwszy nie miał jeszcze okazji występowania na lodzie w ostatnim czasie, a Jeremy jedynie z Vityazem, gdzie wpuścił trzy bramki.

Wiadomo mamy teraz okres, gdzie trenerzy próbują różnych ustawień, zagrywek pod PP, czy też w sytuacjach specjalnych. To, co rzuciło się w oczy to dobra skuteczność Kunlun i Barysa właśnie w grze z przewagą jednego zawodnika. Dzisiaj powinno być wiele takich chwil i mam nadzieję, że skuteczność dopisze. Liczę na braci Foo, z powracającym do Smoków Yipem na czele, a u Kazachów na kanadyjską czwórkę, bo do trójki Frattin, Kunyk i Thomasa należy dodać także Dietza, który jest naturalizowany. Może Nikita Mikhailis odpali, zobaczymy. Pod emocje stawiam na gole.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Lokomotiv Jarosław vs Avtomobilist Jekaterynburg: Loko powyżej 1.5 gola @1.21 ✅
Metallurg Magnitogorsk vs Sibir Nowosybirsk: Sibir powyżej 1.5 gola @1.74 ✅
AKO @2.11 Fortuna✅


Szkoda wczorajszej bramki Kunlun do singla, dzisiaj już atakuje AKO. Typ na dwa trafienia Loko, jako podbitka. Ekipa z Jarosławia ma sporą siłę rażenia w tym sezonie. Dołączył Reid Boucher oraz Maxim Shalunov, a to oznacza kłopoty dla rywali. Ten drugi zapewne zadebiutuje dzisiaj w nowych barwach i przy braku Kovara w bramce Avto dwa trafienia zwycięzcy pucharu Bashkortostanu powinno być formalnością. Myślę, że można próbować czyste zwycięstwo Loko po kursie @2.05 w singlu.✅

Główny nacisk kładę na dwa gole Sibiru. Trzeba przyznać, że będzie to kąśliwy zespół w tym sezonie. Dokonano przewietrzenia szatni i w sparingach wygląda to obiecująco. Trio Oleg Li, Nick Shore, Anton Wedin może zdobyć wiele bramek i jako, że odpoczywali w starciu z Niżnekamskiem uważam, że z Metallurgiem już pojawią się na lodzie. Lisy wczoraj rozgrywały wymagające spotkanie z Amurem, dzisiaj mogą być nieco zmęczeni. Atakuje dwa trafienia underdoga.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +471
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Ponownie spróbuję swoich sił w turnieju o puchar prezydenta Kazachstanu:

Kunlun Red Star vs Karaganda: każda drużyna strzeli po minimum 2 bramki @1.35 ❌
Barys Nur-Sultan vs Kazzinc-Torpedo: Barys powyżej 3.5 bramek ✅
AKO @2.05 PZBuk ❌


Jak prezentuje się Kunlun w obronie widzieliśmy ostatnio w starciu z Barysem. Bracia Foo i Brandon Yip robią największą robotę u chińskiej drużyny. Na koniec turnieju zmierzą się z mistrzem kazachskiej ligi. Ogrywają się tam młodzi zawodnicy Barysa, jak Sayan Daniyar. Właśnie z jego strony oczekuje trafienia czy asysty. Myślę, że takie 2:2 jest tutaj realne.

Nieco później odbędzie się rywalizacja Barysa z półfinalistą ligi w Kazachstanie. Spotkanie z Kunlun dobitnie pokazało, że nowe nabytki, jak Kunyk, czy Thomas powoli odnajdują nić porozumienia ze swoim rodakiem Frattinem. Dodatkowo prócz kanadyjskiej formacji mamy szwedzką, gdzie Martinsson jest niezwykle ofensywnie grającym obrońcą i to pozwala myśleć, że Barys przejedzie się po najsłabszym zespole tego turnieju. Kazzinc-Torpedo nie najlepiej czuje się w defensywie, a i Mikhailis, czy doświadczony Starchenko łapią swój rytm. Z każdej piątki jest tutaj zagrożenie i liczę na skuteczność faworyta.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dzisiaj odbędą się tak na prawdę finały dwóch turniejów rozgrywanych w stolicach Kazachstanu i Białorusi i po tym co oglądałem, mam swoje przemyślenia.

Barys Nur-Sultan vs Karaganda: Barys powyżej 3.5 bramek @1.70 ✅
Yunost Mińsk vs Dynamo Mińsk: BTTS @1.29✅
AKO @2.19 Fortuna✅


Barys znacznie przewyższa wszystkie drużyny, które występują w kazachskiej ekstraklasie. Pomimo tego, że są to jedynie przygotowania zależy im na dobrych winkach. Spora radość była nawet przy bramce do pustej bramki we wczorajszym starciu z Torpedo, gdzie aż trzy strzały padły, gdy bramkarza rywali zabrakło przy bramce i dopiero ten ostatni Shestakova znalazł drogę do siatki. Pisałem wczoraj o niezwykle ofensywnym obrońcy Martinssonie, który dołączył do ekipy z Nur-Sultan i popisał się premierowym trafieniem. Dzisiaj czeka ich tak naprawdę rewanżowy pojedynek z mistrzem Kazachstanu, który z Kunlun zagrał beznadziejnie. Myślę, że bardziej outsiderzy odczują fizycznie codzienne zmagania, bo jakość w Barysie jest ogromna, która pozwala nawet dominować nad przeciwnikiem, gdy występują w osłabieniu. Dodatkowy aspekt to chęć zrewanżowania się za porażkę sprzed czterech dni, gdzie Karaganda była lepsza od zespołu z KHL. Myślę, że 4 bramki faworyta znów są realne.

Dynamo było moją ulubioną drużyną w poprzednim sezonie KHL, co z pewnością można było zauważyć na kuponach. Niestety ta kampania może być o wiele trudniejsza dla nich, bo odszedł trzon drużyny i Żubry będą teraz głównie skupiać się na ogrywaniu białoruskiej młodzieży, która co by nie mówić jest zdolna. 7:1 z Soligorskiem, a więc z czołówką białoruskiej ekstraklasy robi wrażenie, ale dzisiaj czeka ich wieloletni dominator Extraleague- Yunost. Jest to zespół farmerski Dynama, a więc tam ogrywają swoich młodych zawodników, którzy próbują swoich sił w KHL. Nawet dwóch młodziaków z Yunosta przeszła do Spartaka jak Valentin Demchenko czy też Ivan Drozdov i będziemy ich oglądać regularnie na taflach. Małą rewolucję przeszedł Yunost i zawodnicy potrzebują trochę czasu na zgranie, ale skuteczność w PP jest dobra, co pokazali wczoraj. To tutaj upatruje szans dla wyraźnego underdoga. W bramce Dynama przewiduje Ivana Kulbakova, którego za bardzo nie cenię po tym, co widziałem w poprzednich rozgrywkach w Sochi, więc myślę, że szanse są spore na gole z obu stron.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +476
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dynamo Moskwa vs Admirał Władywostok: 1/+4.5 gola @1.97 Fortuna ❌

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie jest życie bez Jaskina? Czech ponownie spróbuję swoich sił w NHL, ale to nie jedyne ubytki. Tarasov, Kagarlitsky to spore osłabienie w ofensywie. Dodatkowo zmienił się trener, a to wszystko wpływa na przygotowania. Trzeba od nowa poukładać atak i liderem w rozgrywaniu pozostanie legenda Vegas, a więc Schipachyov, ale żarty na bok, doszedł Galiev, głodny gry O'Dell, który przegapił cały poprzedni sezon i w mojej opinii Kanadyjczyk stanie się jednym z najlepiej punktujących graczy w Dynamo, właśnie przez praktycznie roczny odpoczynek. Zadaniowcy jak Fyodorov, czy Petunin to naprawdę dobre wzmocnienia. Ofensywny obrońca Voynov ma w pewnym sensie zastąpić uwielbianego przez kibiców Hietanena. Reasumując ofensywa Dynama będzie mocna pomimo odejścia kluczowych zawodników i przede wszystkim głębia się zwiększyła, a nie tylko pierwsza mocna piątka.

Cieszę się, że Admirał wraca do KHL, ale czeka ich trudny sezon. Finansów nie ma zbyt dużo i dlatego też zawodników nie ma wielu na poziomie, ale miejmy nadzieję, że kilka niespodzianek sprawia. Liderami beda bracia Uschenin i ta kampania wydaje się być na rozruch, żeby złapać m.in. sponsorów. Problemów organizacyjnych też jest kilka, jak zmiana trenera kilka dni temu, gdzie sezon się jeszcze nie zaczal i ekipa z Władywostoku to wielka niewiadoma. Dzisiaj myślę, że stać ich na 1-2 trafienia, ale over może i samo Dynamo pokryć, które coraz lepiej rozumie się na lodzie. 1.5 tyg. temu padł wynik 3:2 dla stołecznych. Nie obrażę się, gdy dzisiaj zobaczymy powtórkę.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: hokej na lodzie/spotkania towarzyskie
Godzina: 16:00
Spotkanie: CSKA Moskwa vs Spartak Moskwa
Typ: Spartak Moskwa wygra
Kurs: 3.45 ❌ (Spartak po dogrywce :()
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Po wakacyjnej przerwie CSKA czeka pierwszy oficjalny mecz z nowym trenerem i warto pokusić się o wygraną rywali. W Spartaku również doszło do zmiany menadżera, ale za sobą mają sześć spotkań kontrolnych, gdzie ten ostatni był prawie perfekcyjny. Uważam, że faworyci nie do końca mogą czuć lód, zgranie, które w hokeju jest ważne. Dodatkowo nowi zawodnicy również muszą się wkomponować. U outsiderów na starcie Vityazu Podolsk wrócił lider formalnych gości, a więc Jori Lehtera i gra od razu wyglądała lepiej. Jestem zdania, że większa motywacja do przełamania złej passy i porażki w play-offach jest po stronie Spartaka i jako, że w towarzyskich pojedynkach nie zawsze liczy wynik, to CSKA może nieco odpuścić, skupiając się na swoich zadaniach. Innej postawy spodziewam się u underdogów i liczę na ich dobry mecz.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Avtomobilist Jekaterynburg vs Lokomotiv Jarosław: Lokomotiv Jarosław zwycięstwo @2.20 STS ❌

Krótko, bo późno. Przede wszystkim wyniki dzisiejszych spotkań mogą nieco mylić. Loko stworzyło sobie kilka dobrych szans, ale po prostu Roman Will w bramce był nie do zatrzymania, a po drugiej stronie nieco gorzej zaprezentował się młody Danill Isayev. W Avto świetnie zagrał Dmitri Shikin, ale to już historia. Jak to bywa w towarzyskich turniejach czas na zmianę bramkarzy i Edward Pasquale zrobi swoje. Dodatkowo będzie to drugi mecz najgroźniejszego trio tego roku w KHL, a więc Reida Bouchera, Maxima Shalunova i Andre Peterssona. Zmiennik Vladimir Galkin będzie miał sporo roboty, bo po prostu pojawi się większe zgranie. Uważam, że to w głównej mierze zdecyduje i zmotywowane Loko sięgnie po wygraną. Niedawno obie ekipy mierzyły się ze sobą i padł wynik 3:0. Jest szansa, że to się powtórzy :)
 
Ostatnia edycja:
L 2,4K

lolekpolek

Użytkownik
Avtomobilist Jekaterynburg vs Lokomotiv Jarosław: Lokomotiv Jarosław zwycięstwo @2.20 STS

Krótko, bo późno. Przede wszystkim wyniki dzisiejszych spotkań mogą nieco mylić. Loko stworzyło sobie kilka dobrych szans, ale po prostu Roman Will w bramce był nie do zatrzymania, a po drugiej stronie nieco gorzej zaprezentował się młody Danill Isayev. W Avto świetnie zagrał Dmitri Shikin, ale to już historia. Jak to bywa w towarzyskich turniejach czas na zmianę bramkarzy i Edward Pasquale zrobi swoje. Dodatkowo będzie to drugi mecz najgroźniejszego trio tego roku w KHL, a więc Reida Bouchera, Maxima Shalunova i Andre Peterssona. Zmiennik Vladimir Galkin będzie miał sporo roboty, bo po prostu pojawi się większe zgranie. Uważam, że to w głównej mierze zdecyduje i zmotywowane Loko sięgnie po wygraną. Niedawno obie ekipy mierzyły się ze sobą i padł wynik 3:0. Jest szansa, że to się powtórzy :)
Warto grubiej to pograć?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom