>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jordania, Kuwejt, Oman + mniej znane (Temat zbiorczy)

karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Professional League - Oman 
Spotkanie: Mirbat - Al Nahda
Godzina: 14:14
Typ: Mirbat nie strzeli 
Kurs: 2.04
Bukmacher forbet

Bardzo nietypowo, ponieważ nie zapuszczam się w takie ligi, jednak na rynku posucha, a typ wydaje się pewny. 
Mirbat to ostatnia drużyna z dorobkiem trzech punktów (3 remisy i 9 porażek); bilans goli: 8:24. Ich przeciwnikiem będzie Al Nahda, które w ostatnich 5 meczach zdobyło 12 punktów. Plasują się na 5. pozycji i do lidera tracą 7 punktów. 

Mirbat na własnym stadionie jeden remis i cztery porażki. Tylko 3 zdobyte bramki! 

Ciekawie wygląda H2H:


Komentarz zbędny. 

Statystyka mówi, że Al Nahda powinna to wygrać. Patrząc na formę strzelecką Mirbat, to ciężko może być o gole z ich strony. 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
1. Gambia
Wallidan - Tallinging Utd.
Data: 16.03.2020 g. 16:00

​​​​Under 2.5 gola @1.35  
​​​Remis @2.60  

Gambijskiej piłki nożnej jeszcze nigdy nie typowałem, ale w świetle braków alternatyw spowodowanych zawieszeniem rozgrywek wielu lig świata jest to idealny moment aby przyjrzeć się innym rynkom.

Obydwie drużyny spotkały się przed dwoma miesiącami i zakończyły spotkanie bezbramkowym remisem. Jak się okaże, jest to absolutnie niejedyny przykład nudnej piłki w tym kraju.

Zacznijmy od gospodarzy. Rozegrali w tym sezonie 13 spotkań, w których raz wygrali, raz przegrali, a aż 11 razy dzielili się punktami z rywalem. Jest to zdecydowanie najbardziej remisowa drużyna w lidze, a trzeba dodać, że na własnym stadionie odnotowali jak dotąd 100% remisów! Sześć meczów i w każdym podział punktów. A żeby było ciekawiej, niemal zawsze jest to 0:0 bądź 1:1.

Co możemy powiedzieć o gościach? Trzy remisy na sześć meczów na wyjazdach to też całkiem realny prognostyk. Bilans bramek 6:7 wskazuje na typową grę w środku pola, bez wielu okazji bramkowych. Wreszcie - w ich pięciu ostatnich indywidualnych meczach padły w sumie... dwa gole. 

Typ na under ma niski kurs, ale prawdopodobieństwo pojawienia się takiego wyniku realnie jest wyższe niż zakłada Bukmacher. 

Biorąc także pod uwagę fakt, że szanse na pojawienie się wyniku remisowego oceniam na mniej więcej 60-70 procent, typ na remis jest value. Oczywiście trzeba mieć na względzie fakt, że jest to liga afrykańska, w której co do zasady można spodziewać się wszystkiego, niemniej jednak gdybyśmy schowali potencjalne podejrzenia i kierowali się jedynie znanymi nam faktami, to zakończenie meczu wynikiem 0:0 lub 1:1 jest nad wyraz prawdopodobne.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 16 marca 2020 06:46 przez successful1. Gambia
Wallidan - Tallinging Utd.
Data: 16.03.2020 g. 16:00

​​​​Under 2.5 gola @1.35
​​​Remis @2.60

Gambijskiej piłki nożnej jeszcze nigdy nie typowałem, ale w świetle braków alternatyw spowodowanych zawieszeniem rozgrywek wielu lig świata jest to idealny moment aby przyjrzeć się innym rynkom.

Obydwie drużyny spotkały się przed dwoma miesiącami i zakończyły spotkanie bezbramkowym remisem. Jak się okaże, jest to absolutnie niejedyny przykład nudnej piłki w tym kraju.

Zacznijmy od gospodarzy. Rozegrali w tym sezonie 13 spotkań, w których raz wygrali, raz przegrali, a aż 11 razy dzielili się punktami z rywalem. Jest to zdecydowanie najbardziej remisowa drużyna w lidze, a trzeba dodać, że na własnym stadionie odnotowali jak dotąd 100% remisów! Sześć meczów i w każdym podział punktów. A żeby było ciekawiej, niemal zawsze jest to 0:0 bądź 1:1.

Co możemy powiedzieć o gościach? Trzy remisy na sześć meczów na wyjazdach to też całkiem realny prognostyk. Bilans bramek 6:7 wskazuje na typową grę w środku pola, bez wielu okazji bramkowych. Wreszcie - w ich pięciu ostatnich indywidualnych meczach padły w sumie... dwa gole. 

Typ na under ma niski kurs, ale prawdopodobieństwo pojawienia się takiego wyniku realnie jest wyższe niż zakłada Bukmacher. 

Biorąc także pod uwagę fakt, że szanse na pojawienie się wyniku remisowego oceniam na mniej więcej 60-70 procent, typ na remis jest value. Oczywiście trzeba mieć na względzie fakt, że jest to liga afrykańska, w której co do zasady można spodziewać się wszystkiego, niemniej jednak gdybyśmy schowali potencjalne podejrzenia i kierowali się jedynie znanymi nam faktami, to zakończenie meczu wynikiem 0:0 lub 1:1 jest nad wyraz prawdopodobne.
pierwszy raz obstawiasz ta ligie i podsumowujesz slowami 'Oczywiście trzeba mieć na względzie fakt, że jest to liga afrykańska, w której co do zasady można spodziewać się wszystkiego' jaka to zasada jest? czy zasada nie jest taka, ze im liga bardziej underowa tym bardziej przewidywalne wyniki? obstawiales jakies ligi afrykanskie, ze piszesz o tym, ze mozna sie spodziewac wszystkiego? czy to nie w ligach afrykanskich najczesciej padaja wyniki 0-0, 1-0, 2-0, 2-1, 1-1? ja codziennie obstawiam te afrykanskie ligi i sa bardziej przewidywalne od pozostalych i nie ma takiej zasady 'liga afrykanska to moze zdarzyc sie wszystko'. wszystko moze sie zdarzyc zawsze i wszedzie a w afrykanskich ligach wystepuje najmniej anomalii. polecam kazdemu obstawianie na zywo regularnie a nie tylko od swieta. 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 16 marca 2020 09:55 przez przestrzalninja

pierwszy raz obstawiasz ta ligie i podsumowujesz slowami 'Oczywiście trzeba mieć na względzie fakt, że jest to liga afrykańska, w której co do zasady można spodziewać się wszystkiego' jaka to zasada jest? czy zasada nie jest taka, ze im liga bardziej underowa tym bardziej przewidywalne wyniki? obstawiales jakies ligi afrykanskie, ze piszesz o tym, ze mozna sie spodziewac wszystkiego? czy to nie w ligach afrykanskich najczesciej padaja wyniki 0-0, 1-0, 2-0, 2-1, 1-1? ja codziennie obstawiam te afrykanskie ligi i sa bardziej przewidywalne od pozostalych i nie ma takiej zasady 'liga afrykanska to moze zdarzyc sie wszystko'. wszystko moze sie zdarzyc zawsze i wszedzie a w afrykanskich ligach wystepuje najmniej anomalii. polecam kazdemu obstawianie na zywo regularnie a nie tylko od swieta. 
Chyba krótko siedzisz na tym rynku że w taki zaskakujący sposób polemizujesz. Oczywiście, że ligi afrykańskie są ligami niszowymi, takimi, o których niewiele wiemy/czytamy, a sami Bukmacherzy z reguły ograniczają możliwość typów do 1/X/2,1X,X2,12 lub over/under. Dlaczego? Myślę, że nie zacząłeś obstawiać meczów przedwczoraj że nie znasz odpowiedzi na to pytanie.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
jestem zawodowym typerem majacym wplyw na wszystkie rynki, ktore obstawiam. no i co z tego, ze sa to niszowe ligi... codziennie je obstawiam na zywo. wyniki sa przewidywalne jak malo ktore. niszowa liga=wynik latwiejszy do przewidzenia. bukmacherom latwiej oszacowac szanse na zwyciestwo/remis niz szanse na liczbe bramek.

wiec jako zawodowy typer pytam sie ja jak to jest, ze w mysl zasady niszowa liga=latwiej o pomylke bukmachera, wiec latwiej o przewidzenie wyniku... trudniej przewidziec wynik niszowej ligi? sledziles kiedys te mecze na zywo? gambia gra niemal codziennie o 17;30 i 18 pierwsza i druga liga od poniedzialku do piatku. to samo mauretania. widziales co sie z kursami podczas tych meczow dzieje i dlaczego? nie twierdze, ze nie trafisz wyniku, twierdze ze nie wiesz o czym piszesz.


a slowa 'niszowe ligi' maja przykryc brak merytorycznej wiedzy i zapewnic sile argumentu, ktory merytoryczny nie jest. ja sie nie boje otwartej dyskusji, ale obawiam sie ze to bedzie wygladac jak w innych tematach czyli 'rzucanie grochem o sciane'. 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
W tym miejscu dialog można by zakończyć, gdyż obaj przedstawiliśmy swoje racje i merytoryczne ich uzasadnienie i w zasadzie niecelowe jest kontynuowanie wątku (tym bardziej że jestem przekonany, że co bym Ci nie napisał to zanegujesz - a dlaczego - o tym na końcu). Ponadto nie ma celu w prowadzeniu długiej dyskusji, która znalazła swoje źródło w wieloznacznej opinii że "można spodziewać wszystkiego". Niemniej jednak znalazło się posądzenie, że sam nie wiem o czym piszę. Nie przejdę wobec niego milczeniem, gdyż to oznaczałoby zgodę, a jak obaj wiemy teza ta niepotrzebnie wyolbrzymionym absurdem. Ufam, że nie pomyślisz, że się obrażam, czy też kategorycznie temu zaprzeczam. Absolutnie nie mierzi mnie to że muszę komuś coś udowadniać :) Po prostu wprowadzę istotny argument który mam nadzieję pozwoli Ci na to spojrzeć ze strony przeciętnego gracza zakładów.

Otóż jest kilka często powtarzających się zależności jeśli chodzi o ligę afrykańską. Nie wszystkie ligi, rzecz jasna, podlegają tej zależności, ale omawiana tutaj gambijska GFA League może nam jak najbardziej posłużyć za świetny przykład. Jest o liga na wskroś underowa. Rezultaty 1:0, 0:0 czy 0:1 są w absolutnej większości. Co to może oznaczać? Że trudno tu o typowanie faworyta. Często jedna bramka i jest po meczu. Szalę spotkania może przechylić zwykły pojedynczy karny. Nie bez przyczyny zatem wiele kursów oscyluje w granicach 2.30-3.00, a na remisy często nie przekraczają 3.00. Nie znajduję absolutnie błędu w rozumowaniu, że wszystko może się zdarzyć, czy też - bardziej fortunnie na potrzeby tego dialogu - większość rozstrzygnięć jest w podobnym stopniu realna.

Na tym bym zamknął temat ale poruszyłeś jedną ważną i ciekawą kwestię. Jestem zawodowym typerem mającym wpływ na wszystkie rynki, które obstawiam. Abstrahując od tego, że nikt nie zabroni mi nie wierzyć w ten opis, przyjmijmy że tak jest w istocie. Przyjmijmy, że nie pracujesz, tylko utrzymujesz się z samego obstawiania zakładów. Stawiam więc otwarte pytanie: jaka jest Twoja rola na tym Forum? Pytanie uzasadniam tym, że wszystkie posty są publiczne. Można odszukać post każdego użytkownika. Na ten przykład otworzyłem 20 ostatnich Twoich wpisów i cóż widzimy? Co najmniej od końca lutego nie ma podanego ani jednego typu. No dobrze - ktoś zapyta - to co może wstawiać user który ma 330 postów? Ano, łapie za słówka innych użytkowników i wytyka mu błędy. Słusznie - ktoś inny powie - wszak mamy wolność słowa Ale czy naprawdę nie szkoda Twojego cennego czasu żeby wytykać komuś błędy? :) Forum służy do dzielenia się swoimi typami czy przemyśleniami na temat zbliżających się zdarzeń, głównie sportowych. Serdecznie zachęcam - tym bardziej skoro głośno mianujesz siebie zawodowym typerem i nie jesteś początkujący w branży - do podzielenia się różnymi analizami w temacie zbliżających się spotkań. Niech dotyczy to także ligi afrykańskiej. Zobaczysz, o ile przyjemniej będzie logować się na Forum, gdy ktoś podziękuje Ci za typ, a nie gdy będziesz czytał kolejny post skłaniający do poświęcenia kolejnych kilkunastu minut na dyskusję. Pewnie, że ta jest wskazana, ale zadajmy sobie proste pytanie - czy naprawdę zawodowemu typerowi aż tak zależy na polemice? A może... jednak nie zawodowy typer? :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
 to przejzyj sobie jeszcze raz... ide o zaklad, ze podalem w marcu conajmniej jeden typ. tylko ty tego nie zrozumiesz, wiekszosc ludzi tego nie zrozumie. tak jestem zawodowym typerem a tutaj mity takich ludzi jak ty obalam jak np. ten o limitach... ja za reputacje sobie nic nie kupie, rachunkow nie zaplace. jakbym chcial to bym podawal typy w dziale typy na zywo i sobie nabil reputacje xd po co? pisze co sie wydarzy w danym meczu a w meczach ktore podaje kursy przewaznie spadaja i nie jest to 50 procent a ponad 90 procent typow ktore podam zalicza spadek kursu. pisalem dlaczego nie jestem w stanie podawac wszystkiego co gram, nie mam na to czasu. zarzadzam sam swoim czasem i wybieram kiedy i gdzie chce cos napisac a nie, bo ktos chce...

i gambia i inne ligi afrykanskie sa przewidywalne do bolu ze wzgledu na niskie wyniki i ich powtarzalnosc co wlasnie napisales a wczesniej napisales, ze nie...bo wszystkie afrykanskie ligi saq nieprzewidywalne... pokaz mi inna lige z taka powtarzalnoscia wynikow... ja sie stale rozwijam i sa osoby od ktorych moge sie czegos nauczyc na tym forum ale nie bede slepo szedl za wszystkimi i powtarzal po kims wszystko, bo tak... chcesz to sie mozemy pobawic w polemike w innych tematach, ale to bedzie jak rzucanie grochem o sciane...

edit; a tak w ogole kto powiedzial, ze zawodowy typer ma podawac typy na otwartym forum i jego celem ma byc niby co?? xd bo to mnie zawsze interesowalo xd co ma byc celem zawodowego typera w takiej sytuacji xd ciekawi mnie to od zawsze xd ja nie musze podawac typow, zeby ci co maja wiedziec wiedzieli kim jestem. typy to sobie moze ktos kto jest na poczatku drogi podawac albo ktos kto ma marzenia... to samo z prowadzeniem statystyk... 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Bahrajn
Godzina: 16:30
Spotkanie: Al Muharraq - Al Riffa
Typ: over 2.5 gola  
Kurs: 1,77
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Spośród arcyubogiej piłkarskiej oferty, typ jaki wpadł mi w oko to over 2.5 gola w spotkaniu bahrajńskiej Premier Lidze. Dziesięć ostatnich ligowych (nie wliczają w to pucharów) spotkań gości zakończyło się ponaddwubramkowym wynikiem. Jednocześnie są też rekordzistami ligi pod kątem strzelonych goli w delegacjach w tym sezonie. Gospodarze też w większości rozgrywają spotkania overowe. Są faworytami, z racji tego że okupują obecnie fotel wicelidera ligi z kompletem zwycięstw na własnym boisku (ba, nie przegrali ligowego meczu od grudnia). Jednak zaniecham typowania zwycięzcę tego pojedynku a skupię się na tym, że istnieje spora szansa na to, że kibice obejrzą co najmniej trzy bramki w tym meczu.
 
testoviron 683

testoviron

Użytkownik
dodam od Siebie, taki typ na to spotkanie
 Al Muharraq - Al Riffa
over 10.5 rzutow roznych      zabraklo jednego :(
kurs: 2.00
bukmacher: unibet


Gospodarze często robią over jesli chodzi o rogi, ostatnio nawet 14 sami nabili, goscie tez potrafią nabijac rzuty rozne, w ostatnich dwoch spotkaniach  zrobili po 10 rzutow roznych. 
mysle ze wejdzie to latwo 
wysoka stawka
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 17 marca 2020 10:58 przez testovirondodam od Siebie, taki typ na to spotkanie
 Al Muharraq - Al Riffa
over 10.5 rzutow roznych 
kurs: 2.00
bukmacher: unibet


Gospodarze często robią over jesli chodzi o rogi, ostatnio nawet 14 sami nabili, goscie tez potrafią nabijac rzuty rozne, w ostatnich dwoch spotkaniach  zrobili po 10 rzutow roznych. 
mysle ze wejdzie to latwo 
wysoka stawka
Ma to sens ????
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Angola
Godzina: 15:00 (21 marca)
Spotkanie: Sagrada - CD Huila
Typ: under 2.5 gola  [zwrot] odwołany
Kurs: 1,55
Bukmacher: STS
Analiza:

To będzie jedno z ciekawszych spotkań angolskiej ligi Girabola. Sklasyfikowani obecnie na szóstym miejscu piłkarze Sagrada podejmują na własnym stadionie czwarty zespół ligi - ekipę z Huila. Historia bezpośrednich spotkań wskazuje na zgoła wyrównane pojedynki. W dziesięciu meczach padło w sumie 12 goli, a tylko w jednym meczu padły trzy bramki. Wszystkie pozostałe rozstrzygnięte zostały za pomocą maksymalnie dwóch bramek. Gdybyśmy spojrzeli na indywidualne spotkania obu zespołów, z pewnością doszlibyśmy do wniosku, że dzisiejsze wydarzenie rokuje ku temu, że padną w nim nie więcej jak dwa gole. Średnio ponad trzy czwarte spotkań z udziałem zarówno dzisiejszych gospodarzy, jak i ich gości, kończy się nie więcej jak dwiema bramkami. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia w dzisiejszym meczu oceniam na 75%. Kurs 1,55 przy takim prawdopodobieństwie jest value.

Przeanalizowałem ostatnie indywidualne spotkania z udziałem obydwu zespołów. Sagrada zagrała na wyjeździe z Progresso, przegrywając 1:0 po strzale Benarfy w 67. minucie meczu. Ciekawostką jest fakt, że w ciągu 90 minut obie drużyny oddały w sumie zaledwie cztery strzały na światło bramki. Sporo było strzałów w sumie, ale zdecydowana większość była niecelna.

Piłkarze Desportivo Huila przed dziesięcioma dniami rozegrali spotkanie z obecnym liderem ligi, Pedro. Wygrali na wyjeździe 1:0, a jedyna bramka padła w pierwszej połowie spotkania. Uderzający jest fakt, że liderzy z Luandy nie zdołali oddać ani jednego strzału w światło bramki! Desportivo zaś oddało ich cztery.

Podsumowując zatem oba wspomniane wyżej spotkania, mówimy o statystycznie czterech strzałach na światło bramki na mecz. Jak najbardziej sprzyja to wynikom underowym. Przypatrzmy się więc ostatniemu bezpośredniemu spotkaniu pomiędzy dzisiejszymi rywalami.

Przed pięcioma miesiącami, dwudziestego siódmego października, obydwa zespoły rozegrały spotkanie zakończone bezbramkowym remisem.

Wszystko to pozwala na przypuszczenia graniczące z pewnością, że ujrzymy dzisiaj dość wyrównany mecz bez festiwalu goli po żadnej ze stron.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Mjanma
Godzina: 10:30 (23 marca)
Spotkanie: Hantharwady United - Zwekapin United

Zwekapin United nie strzeli @2,40  
Hantharwady United (handicap 0:1) @1,65  
Hantharwady United (handicap 0:2) @2,50  

Bukmacher: STS


Z dzisiejszej ultraubogiej oferty piłkarskiej wybrałem zdarzenie z myanmarskiej National League. Oto liderzy klasyfikacji, Hantharwady United, podejmują piłkarzy Zwekapin, którzy okupują ogon tabeli ligowej i mają obecnie dwa punkty przewagi nad ostatnim Chin United.
 
Piłkarze mają za sobą jak dotąd dziewięć rozegranych kolejek co pozwala wnioskować, że jeszcze wiele może się zmienić. Jednak na bazie tych dwóch i pół miesiąca rozgrywek możemy znaleźć pewne zależności.

Po pierwsze, dzisiejsi gospodarze przegrali jak do tej pory tylko jedno spotkanie. Byłą to wyjazdowa potyczka z obecnym wiceliderem ligi, Ayeyawady, którzy jako jedyny zespół nie ponieśli jeszcze porażki. Ciekawostką jest fakt, że ostatnie 60 minut regulaminowego czasu gry gospodarze grali w dziesiątkę, a pomimo to zdołali zdobyć gola na miarę zwycięstwa i pomimo osłabienia zachowali czyste konto. To był najtrudniejszy mecz Hantharwady United w tym sezonie. Bardzo prawdopodobne, że rywalizacja o bezpośrednie mistrzostwo będzie miała miejsce w przypadku tychże dwóch ekip. Z całą pewnością ciekawie będzie zapowiadał się rewanżowy pojedynek pomiędzy obydwiema drużynami, pod koniec czerwca na boisku Hantharwady. Niewykluczone, że bezpośrednio rozstrzygnie mistrzostwo (choć bezpośrednio po nim odbędzie się jeszcze siedem kolejek).

Wróćmy jednak do dzisiejszej rywalizacji. Mocno wyraźny jest fakt, że liderzy na przestrzeni dziewięciu spotkań stracili zaledwie cztery bramki - w tym dwie u siebie na przestrzeni sześciu meczów - jedną z Yadanarbon i drugą z Shan Utd. Obaj rywale w delegacjach radzą sobie znacznie lepiej aniżeli dzisiejszy, Zwekapin. Czy zatem możemy mówić o niewielkich szansach gości na strzelenie bramki? Jak najbardziej. Oczywiście możliwy jest scenariusz, że gospodarze przez chwilę nie będą skoncentrowali, otrzymają czerwoną kartkę na początku meczu bądź zostanie podyktowany karny przeciwko nim. Jednak z czysto statystycznego punktu widzenia daję niewielkie szanse gościom na strzelenie bramki.

Piłkarze Zwekapin w trzech wyjazdowych meczach zdobyli dwa gole, tracąc pięć. Jeden gol zaliczyli w meczu z Yangon United, drugi - w remisowym spotkaniu z Ispe FC. Obie ekipy bądź co bądź prezentują się znacznie słabiej niż Hantharwady. Warto dodać, że z tym samym Ispe FC, Hantharwady przed dwoma tygodniami wygrali stosunkiem bramek 5:0! Prześledźmy pokrótce to spotkanie. Pierwszy gol padł już w ósmej minucie po strzale Myo Zaw Oo. Ten sam zawodnik już kwadrans później podwyższył na 2:0. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy rezultat podwyższyli na 3:0. Dwie ostatnie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach regulaminowego czasu gry.

Myo Zaw Oo nie jest jednak zawodnikiem, który zalicza trafienie za trafieniem - dość powiedzieć, że dla tego dwudziestopięciolatka były to dwie pierwsze bramki w obecnym sezonie. Absolutnymi liderami strzelców w zespole Hantharwady United są Francis Emeka i Donald Bissa. Obaj zawodnicy mają po osiem trafień. Środkowy napastnik Francis Emeka jest na dzień dzisiejszy najbardziej wartościowym graczem Hantharwady United. Warty 400 tysięcy euro nigeryjski piłkarz dołączył do klubu w grudniu 2019 roku i już wyrasta na jednego z głównych kandydatów do króla strzelców ligi. Nie jest jednak najmłodszy bo w listopadzie skończy trzydzieści lat.

Na sam koniec przyjrzę się bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Hantharwady United - Zwekapin United, jaka po raz ostatni na stadionie Hantharwady miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas gospodarze nie byli aż takim faworytem jak dzisiaj. Nie zaczęli sezonu tak bezpardonowo jak w tym roku. Mimo wszystko spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, co tym bardziej potwierdza, że przedstawione powyżej przewidywania mają rację bytu.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Tadżykistan
Godzina: 15:00 (8 kwietnia)
Spotkanie: Dushanbe 83 - Istiqlol Dushanbe
Typ: Istiqlol Dushanbe i over 1.5 gola
Kurs: 1.48
Bukmacher: ETOTO
Analiza:

Dziś w Tadżykistanie odbędą się derby stolicy, w ramach pierwszej kolejki tadżyckiej Wyszejszaja liga. Goście są sześciokrotnymi mistrzami kraju. W ubiegłym sezonie doznali tylko dwóch porażek, trzykrotnie zremisowali, a szesnastokrotnie wygrali. Zdobyli 60 brmek w 21 meczach. Odwiedzają beniaminka, a więc zespół nie mający świeżego doświadczenia w grze w najlepszej lidze. Z pewnością może to oznaczać tremę, chociaż pewnie i mobilizację, czemu przypisuję typ na więcej niż jedną bramkę w spotkaniu. Nie sądzę natomiast, żeby gospodarze mieli dziś problem z wywiezieniem trzech punktów, bowiem są zdecydowanym faworytem, i choć pewnie beniaminkowi nie wymierzą wysokiego wymiaru kary, to według mnie kibice obejrzą tutaj minimum dwie bramki i zwycięstwo gości.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Piłka nożna - Nikaragua
Godzina: 3:00
Spotkanie: Real Esteli - Juventus Managua
Typ: Juventus Managua więcej niż 1,5 gola w meczu
Kurs: 4,95
Bukmacher: eTOTO

Drugi typ: Juventus Managua strzeli gola w obu połowach @7,50 eTOTO
Analiza:

Real Esteli to jest najlepsza drużyna w lidze zaraz po Managua FC. Esteli zajmuje obecnie drugie miejsce z dorobkiem 27 punktów. Na swoim boisku grają bardzo dobrze, gdyż wygrali tam pięć spotkań, raz zremisowali i raz przegrali. Dlaczego gram więc typ na powyżej 1,5 gola Juventusu Managua? Głównie dlatego, że Juventus Managua to jest kompletnie nieprzewidywalna drużyna. Oni przeplatają świetne mecze z fatalnymi i wiele zależy od dyspozycji tej drużyny w danym dniu. Dla przykładu w swoim ostatnim spotkaniu wygrali oni 3:0 z jedną z najlepszych drużyn w lidze Diriangen, które na dodatek gra bardzo dobrze w defensywie. Wcześniej były dwa fatalne mecze w wykonaniu Juventusu, w których to przegrali 0:4 z Chinandegą i 0:2 z Jalapą. Jeszcze wcześniej Juventus Managua wygrał 4:1 z Walter Ferretti strzelając pod dwa gole w obydwu połowach. Te wyniki pokazują jak nieobliczalna jest ta drużyna i jednego dnia mogą wysoko wygrać z kimś z czołówki, a drugiego wysoko przegrać z jakąś bardzo słabą drużyną. W przypadku tego typu zespołów warto więc grać na nich, gdy kurs jest naprawdę dobry i raczej należy unikać stawiania na nich, gdy są faworytem.
Problemem Juventusu jest to, że oni dużo lepiej grają u siebie niż na wyjazdach. Ostatnie wysokie zwycięstwa były w ich domowych meczach, a na wyjazdach przegrywali. W końcu jednak muszą zagrać jakiś dobry mecz na wyjeździe. W meczach u siebie pokazują, że potrafią grać i w końcu na wyjeździe też musi im jakiś mecz wyjść. Jakiś czas temu Juventus grał na wyjeździe z liderem Managuą FC. mecz ten przegrali, ale udało im się tam strzelić dwa gole, więc moim zdaniem stać ich również na strzelenie dwóch goli z Realem Esteli.
W tej lidze zresztą często dzieją się różne cuda typu nieuznane bramki, sporo rzutów karnych, kursy na live często są bardzo dziwne i potrafią mocno się zmieniać bez wyraźnego powodu. Podejrzewam, że rozmaitych przekrętów w tej lidze nie brakuje zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy to z braku innych perspektyw zdecydowanie więcej ludzi typuje tą ligę niż miało to miejsce w normalnych okolicznościach, gdy grały najlepsze ligi świata. Kursy na Real Esteli spadają, a na Juventus rosną i moim zdaniem warto teraz typować na gości, najlepiej na strzelone przez nich gole w spotkaniu.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Turkmenistan
Godzina: 14:00
Spotkanie: Altyn Asyr - Kopetdag Asgabat
Typ: under 2.5 gola
Kurs: 2.15
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Po miesiącu przerwy powraca turkmenistańska Yokary Liga, a pierwszym spotkaniem w ramach jej czwartej kolejki jest pojedynek pomiędzy będącymi obecnie na trzecim miejscu Altyn Asyr, a liderami ligi - Kopetdag Asgabat. Jest to mecz na szczycie, ponieważ gospodarz ma jeden rozegrany mecz mniej. Jest to w dodatku czterokrotny mistrz kraju, który w ubiegłym sezonie przegrał zaledwie trzy mecze spośród 28 rozegranych.

Co godne uwagi, liga ta charakteryzuje się niewielką liczbą strzelanych bramek. Dość powiedzieć, że 90% rozegranych w tym sezonie spotkań kończyło się strzeleniem maksymalnie dwóch bramek. Czy zatem podobnego scenariusza możemy spodziewać się w dzisiejszej konfrontacji? Myślę, że jak najbardziej! Wprawdzie dwa ostatnie bezpośrednie spotkania niekoniecznie mogą wskazywać na mocno underowy charakter pojedynku (odpowiednio 2:0 i 5:1), ale historia z początku ubiegłego sezonu pokazuje, że pierwsze kolejki rozgrywane są asekuracyjnie, dlatego też taki typ obieram na dzisiejsze spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Turkmenistan
Godzina: 15:30
Spotkanie: Ahal - Sagadam
Typ: Ahal wygra i under 2.5 gola
Kurs: 3.45
Bukmacher: eTOTO
Analiza:

Dzisiaj odbędzie się niespecjalnie ciekawa konfrontacja w ramach czwartej kolejki turkmenistańskiej Yokary Liga. Ahal FC podejmuje na własnym boisku gości Sagadam Turkmenbashi. Gospodarze są jednym z dwóch zespołów w lidze, którzy nie stracili jeszcze bramki choć oddać należy, że rozegrali oni jedno spotkanie mniej niż pozostali. Bilans goli: 5:0 po dwóch meczach dobrze rokuje na dalszą część sezonu.

Goście nie mogą poszczycić się udanym początkiem sezonu - jedna porażka i dwa remisy i bilans bramek 1:2 sprawia, że mecze w ich udziałem są po prostu bezbarwne.

W poprzednim sezonie Ahal dwukrotnie podejmował dzisiejszych gości i raz wygrał 1:0 (na wyjeździe) oraz 2:1 (u siebie). Co istotne ubiegły sezon Sagadam zakończył na trzecim miejscu, nota bene tuż za Ahalem. Ahal został wicemistrzem kraju, ale nie miał sobie równych pod kątem spotkań rozgrywanych u siebie. Zero porażek na czternaście meczów, trzy remisy i bilans bramek 33:5 to mówi samo za siebie. Co ciekawe, Sagadam na wyjeździe strzelił więcej bramek niż u siebie. Ale sezon sezonowi nierówny, i jak pokazali do tej pory, bardzo słabo weszli w nową rywalizację. Rozważałem więc typ na wygraną gospodarzy i under 3.5 gola. Jednak ostatecznie przekonałem się do podjęcia ryzyka i postawienia na wyższy kurs kosztem mniejszej ilości bramek. Będę upatrywał tutaj skromnego zwycięstwa gospodarzy 1:0 bądź 2:0.
 
Ostatnia edycja:
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Turkmenistan
Godzina: 14:00
Spotkanie: Altyn Asyr - Kopetdag Asgabat
Typ: Wynik meczu/ilość bramek w meczu = 1/-3,5
Kurs:
2.10
Bukmacher: eTOTO
Analiza:

Dzisiaj nie gra Białoruś ani Nikaragua, na Tajwan też już za późno, więc uderzam w stronę Turkmenistanu.
W tym meczu zmierzy się ze sobą drużyna, która zdobyła mistrzostwo w zeszłym sezonie z drużyną, która zajęła czwarte miejsce w tabeli. Niby można pomyśleć, że to mecz na szczycie, ale ta liga liczy sobie 8 drużyn. Do tego różnica między tymi drużynami wynosiła 24 punkty.
Ten sezon dopiero się zaczyna, więc nie można aż tak wiele powiedzieć, ale pewne wnioski można wysnuć. Altyn wygrało u siebie z ostatnią drużyną zeszłego sezonu 2:0 oraz zremisowało na wyjeździe z Sagadam, które zajęło trzecie miejsce w zeszłym sezonie.
Goście natomiast mają na swoim koncie 2 zwycięstwa z drużynami z dołu tabeli oraz remis z Energetikiem, który miał w zeszłym sezonie piąte miejsce, natomiast w tym jest to ich jedyny punkt. A pozostałe mecze rozgrywali ze słabszymi od siebie drużynami. Znaczy to, że nie są oni w zbyt wysokiej formie, a jednak urwali punkt dzisiejszym gościom. To również nie świadczy o nich specjalnie dobrze.
Jest to czwarta kolejka tej ligi, a z wszystkich spotkań tylko w jednym (!) padł over 2,5 bramki. Jest to wręcz nieprawdopodobne. Uważam, że podobny scenariusz będzie dzisiaj i spotkanie zakończy się wynikiem pokroju 1:0-2:0 dla gospodarzy, ponieważ są oni lepszą drużyną. Jednak dla bezpieczeństwa daję -3,5 bramki - gdyby gościom jednak zachciało się jedną strzelić.
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Tadżykistan, Vysshaya Liga
Godzina: 13:30
Spotkanie: CSKA Pomir Duszanbe - Lokomotiv Pamir
Typ: X
Kurs: 3,65
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Spotkanie 3 kolejki, które zostanie rozegrane na neutralnym stadionie. Derby zespołów ze stolicy kraju Duszanbe. CSKA po 2 kolejkach jeszcze bez zdobyczy punktowej ale zaraz na początku mieli w kalendarzu dwa najmocniejsze zespoły czyli wicemistrza kraju Khujand, z którym przegrali 1-3 i mistrza kraju zespół Istiklol Duszanbe, z którym przegrali 0-2. Lokomotiv z kolei ma na koncie 4 punkty po remisie z Faizkand 2-2 i zwycięstwie Duszanbe 83 1-0. W tym spotkaniu myślę, że CSKA wreszcie zapunktuje ale myślę, że nie będzie to pełna pula 3 punktów. Derby to derby a dwa Lokomotiv dobrze wystartował więc morale tam myślę, że na dobrym poziomie. Kadrowo oba zespoły bardzo zbliżone do siebie a skoro spotkanie na neutralnym stadionie to myśle, że jest tu spora szansa na remis i podział punktów między tymi zespołami. Spotkanie to odbędzie się w Gissar na Stadionie Centralnym o czym można przeczytać tutaj:
Jak dla mnie oba zespoły ze zbliżonym potencjałem a nikt nie gra na własnym stadionie więc szanse się wyrównują. Próbuję zatem pograć tutaj na remis.
3-1
 
Ostatnia edycja:
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Dyscyplina: Piłka Nożna - Tadżykistan
Godzina: 15:00
Spotkanie: Kuktosh - Khujand
Typ: Wynik meczu/obie strzelą - 2/tak
Kurs: 2,85
Bukmacher: LVBet
Analiza:

Jutro mierzy się ze sobą wicemistrz z zeszłego sezonu z drużyną z miejsca szóstego (na osiem w lidze). Wszyscy pomyślą, że w sumie w takim razie Kuktosh nie może być zbyt mocny. Jednak między tymi drużynami było tylko 6 punktów różnicy.
Khujand jest dosyć zasłużoną drużyną. Na ostatnie 5 sezonów, aż 4 razy zdobywali wicemistrza. Nie udało się ani im, ani żadnej innej drużynie już od dłuższego czasu zdetronizować Istiqlol'u.
Kuktosh natomiast w zeszłym seoznie jak już wspomniałem był 6, ale dwa lata temu (w swoim debiutanckim sezonie w ekstraklasie) był aż na 3 miejscu. Co prawda zdobył wtedy tylko 3 punkty więcej niż w zeszłym sezonie, ale uważam to i tak za spore osiągnięcie.
Przechodząc już do meczu. Obie drużyny mierzyły się ze sobą 6 razy. 3 z nich były na stadionie Kuktoshu i wszystkie 3 zakończyły się zwycięstwem Khujand. Wyniki to 2:3, 0:2, 1:3. Widać zatem, że aż 2 razy zostało pokryte zdarzenie, które dzisiaj gram.
Goście są drużyną, która gra dosyć otwarcie w delegacjach. Świadczy o tym to, że w ostatnich 10 spotkaniach wyjazdowych aż 9 razy tracili przynajmniej jedną bramkę. Całkiem sporo jak na wicemistrza, prawda? Ale również bardzo często w tych meczach bramki strzelali. Ich statystyka gier na wyjazdach z zeszłego sezonu niby również nie jest specjalnie imponująca (5-1-5), ale aż 3 z tych porażek były przeciwko dominatorowi tej ligi - Istiqlolu. Do tego możemy rozpatrzeć jeszcze spotkania w tym sezonie - porażka u siebie z Khatlon 2:3 oraz wygrana na wyjeździe z CSKA 1:3. W obu meczach zatem jak widać padło sporo bramek. Sezon rozpoczęty z przytupem.
Patrząc teraz na gości - oni również grają dosyć overowo na swoim stadionie. W 10 ostatnich meczach stracili bramkę aż 7 razy. I to często się zdarzało tak, że jak już tracili to więcej niż jedną bramkę. W takiej samej ilości spotkań również strzelali bramki.
Podsumowując, mam nadzieję, że obejrzymy kilka bramek w tym meczu i typ zostanie pokryty. Jeśli ktoś ma ochotę to może się zainteresować graniem overów w tym spotkaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Tadżykistan
Godzina: 15:00
Spotkanie: Kuktosh - Khujand
Typ: Obie drużyny strzelą gola
Kurs: 1.71
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Spotkanie zamykające trzecią kolejkę tadżyckiej Wyszejszaja liha, w którym piłkarze FC Khujand podejmują na swojej ziemi rywali FC Kuktosh. Gospodarze są obecnie jedynym zespołem w lidze, który nie stracił jeszcze bramki. Jednak mają rozegrane dotychczas dwa spotkania, i wydaje się, że goście, zespół nie byle jaki bo aktualny wicemistrz kraju, zdołają popsuć im tę statystykę. Kuktosh też zaś nie jest bez szans jeśli chodzi o możliwości strzeleckie. Poprzedni sezon zakończyli na drugim miejscu pod względem liczby bramek strzelonych u siebie. Inna sprawa, że jednocześnie zajęli przedostatnie miejsce pod względem liczby bramek... straconych u siebie. Jak widać, w meczach z udziałem Kuktosh bramki padają, zatem dlaczego taki scenariusz nie miałby się powtórzyć także dzisiaj?

Po raz ostatni obydwaj rywale spotkali się 18 września, i wówczas spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 na korzyść dzisiejszych gości. Wcześniejsze spotkanie, w maju, kiedy Khujand był gospodarzem, również obydwie ekipy strzeliły gola - było 1:1. Spodziewam się, że świadkami podobnego scenariusza będziemy także dzisiaj. Potwierdzeniem tej tezy niech będzie fakt, że liga tadżycka ruszyła z przytupem, bo w 14 meczach strzelono 47 bramek, co daje ładną statystykę 3,4 gola na mecz. W większości z nich padał BTS. W znakomitej większości padały co najmniej trzy gole. Kurs na BTS w dzisiejszej konfrontacji uznaję za sprawiedliwy, stąd taki jest mój typ na dzisiaj.

Na pewno dzisiaj będzie co najmniej kilka typów na to spotkanie, osobiście nie będę kusił się na typowanie zwycięzcy (choć bukmacherzy ewidentnie faworyzują gości), ale Kuktosh, którzy - jak powiedzieliśmy sobie wcześniej - nie stracił dotąd bramki, z dużym prawdopodobieństwem dziś tej passy nie utrzyma.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom