>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Jaka przeglądarka?

Baqu 614,1K

Baqu

Forum VIP
Guglaj incognito

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9059687,Guglaj_incognito.html

Wiadomo, że w ramach realizacji swojego korporacyjnego motto - &quot;Don&#39;t be evil&quot; (nie czyń zła), Google udostępnia dane o wykonywanych przez nas wyszukiwaniach amerykańskim przedstawicielom prawa.


Nawet jeśli nie przedstawiamy się wyszukiwarce za pomocą swojego konta Google, serwery aplikacji internetowych mogą nas odróżniać po ciasteczkach, ale też po cechach przeglądarki. Przeglądarki wysyłają do serwera informacje o swoich parametrach, dostępnych w systemie czcionkach i włączonych wtyczkach, co powoduje, że praktycznie nie ma dwóch identycznych przeglądarek. Są też ciasteczka - przesyłane przez serwery informacje, którymi przeglądarka przedstawia się przy następnym połączeniu.

Wszystko to powoduje, że nie ma czegoś takiego jak zapytanie do wyszukiwarki, którego nie da się powiązać z innymi, z charakterystyką osoby.

Dla tych którzy chcą coś ukryć, wyszukiwanie oferuje serwis StartingPage (strona startowa). Serwis umożliwia wyszukiwanie za pomocą Google, ale twórcy serwisu twierdzą, że zapytania przesyłane przez StartingPage do Google pozbawione są wszelkiej informacji po której można zidentyfikować pytającego.

Firma twierdzi też, że nie przechowuje żadnych informacji o użytkownikach.

To ciekawy pomysł, nasuwają się tylko dwie wątpliwości: na ile można ufać prowadzącej StartingPage holenderskiej firmie Surfboard Holding, oraz, czy serwis nie wykorzystuje usług Google w sposób niezgodny z regulaminem i nie zostanie zablokowany przy pierwszej okazji.
 
P 0

_piotrek_

Użytkownik
Firefox dobry, ale ma problemy z aktualizacjami. Już dwa razy musiałem przeinstalowywać, bo autoupgrade zwalił całą przeglądarkę. Ale lubię firefoxa, bo jest dużo zajebistych wtyczek do FF, takich jak Firebug, GreaseMonkey, czy choćby wtyczka do ustawiania miniatur ulubionych stron jako startowej strony. IE7 nie lubię, wiele stron wyświetla niepoprawnie i interfejs jakiś taki niefajny ma. Podobno najnowszy Chrome będzie wymiatał pod względem prędkości.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Używa ktoś przeglądarki Mozilla Firefox wersja 4.0.1?? lepsza jest od 3.6.17?? Bo zainstalowalem 4 ale troche jakby mulila, jak ktos ma 4 to niech napisze swoją opinie o niej. z góry dziekuje
 
V 256

vernix

Użytkownik
Nie wiem czy lepsza, bo 3.6 już nie pamiętam, ale na pewno bezpieczniejsza.
U mnie na 7-letnim sprzęcie sprawuje się bardzo dobrze. Pobór pamięci RAM dostosowuje do jej wolnej ilości w systemie, tak więc nie zabiera wszystkiego dla siebie. Plusem jest również odseparowanie pluginów (dostępne bodajże od wersji 3.7) i gdy wysypie Ci się Flash to tylko on, a nie cała przeglądarka.
Wersja 4.0.1 trochę wolniej chodzi niż 4.0 (musieli coś skopać, pewniej niebawem wyjdzie łatka).
 
N 0

nowylogin

Użytkownik
Osobiście używam firefox&#39;a ale to z przyzwyczajenia. Podobno najlepsza pod względem dodatków jest Opera a najszybsza Google Chrome, ale jakoś nie chce mi się tego sprawdzać.
Lepsza jak dla kogo. Ja się przywiązuję, i wolę starsze wersje. Nie zawsze z korzyścią dla mnie. ????
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Zależy do czego używasz przeglądarki i jak ją wykorzystujesz.
Google Chrome ma wadę (nie wiem czy załatali), że lubi ujawniać czasem dane to tu to tam albo wysyłać jakie stronki odwiedzasz.
OPERA - bardzo uniwersalna, sterowanie nawet za pomocą komend głosowych - ogólnie godna polecenia!!
Firefox 4.0x - najnowszy śmiga jeszcze szybciej, ale uwaga - jak zainstalujesz dodatki typu FIREBUG (dla programistów/web designerów) to jest 10x wolniejsza.
Jest kilka tricków by Firefoxa tak przyspieszyć, by dział równie szybko jak Opera
tutaj LINK
Ze swojego przyzwyczajenia używam FF, lecz jakbym był bardzo wygodny to Opera (polecenia głosowe miażdżą! komenda typu &quot;OPERA new tab&quot; i inne_
 
atlantian 0

atlantian

Użytkownik
Czeka mnie reinstalka windy i chcę się poradzić, jaką przeglądarkę zainstalować?
Swego czasu używałem IE7, całkiem fajnie się sprawowała, ale podczas ostatniej reinstalki coś się nie chciała zainstalować. Załadowałem więc Operę, która nie jest zła, ale denerwuje mnie to, że zżera za dużo pamięci i przy dłuższym korzystaniu zamula internet i cały komputer.
Zastanawiam się zatem nad powrotem do IE albo do spróbowania GChrome. Firefuck odpada, miałem przez poł dnia i szlag mnie trafiał:]
Ciekawe jak cie szlag trafiał? Jeśli masz conajmniej 1,66Ghz i 2GB Ram to pochodzisz na Fuksie, ale jak masz Windowsa 3.11 no to sorki, tam tylko wersja dosowa pochodzi chyba ;]
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Nie wiem co jest grane z ta mozilla, google chrome dziala, ie tez a mozilla wogole strona nie chce sie wczytac a jak sie wczyta to po 5 minutach dopiero, a i od czasu do czasu jakis blad wyskakuje : &quot;pamiec nie moze byc read&quot; o co kaman czyzby jakis wirus zainfekowal sie w mozilli?
 
favago 69

favago

Użytkownik
Od kiedy Chrome dorobił się AdBlocka jest moją jedyna przeglądarką. Czekam jeszcze tylko na możliwość wrzucania własnych wyszukiwarek do chmury (synchronizacja) i będzie pełnia szczęścia.
Pzdr ????
 
everto 18K

everto

Użytkownik
Przeglądarka internetowa
Jakie używacie przeglądarki bo ostatnio na google chrome (chyba najmniej zużywa ramu) mam problem z certyfikatem jest opcja w gch zarządzaj certyfikatami odptaszkowałem ale gdy wchodze na np.expekt betsson znowu wypluwa bląd z certyfikatem
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Ja polecam Maxthon, używam od kilku dni i jest o wiele lepsza od tych &quot;znanych&quot; i przede wszystki o wiele szybsza.
 
dani3ls0n 5

dani3ls0n

Użytkownik
Nie ma to jak Chrome, używam jej od dłuższego czasu i ani 1 bug mi nie wyskoczył.
A odnośnie kolegi everto, spradź czy masz ustawioną dobrą datę, czasami tak się dzieje przez złą datę ;)
 
V 5

vipdavid

Użytkownik
Dla mnie poza Google chrome inne przeglądarki nie istnieją.

✅
Łatwa obsługa
Minimalistyczne menu
Mozliwośc zapisania swoich zakładek online
Kilka tysięcy aplikacji i rozrzerzeń do wyboru.

⛔
Jakoś nie zauważyłem
 
J 0

jankoimustafa

Użytkownik
Firefox to najszybsza przeglądarka,a można ją jeszcze przyspieszyć . Poszukajcie sobie w internecie dodatkowych konfiguracji firefoxa
 
bodziowlodek 16

bodziowlodek

Użytkownik
Może ktoś coś pomoże, od jakiegoś czasu Mozilla u mnie ma małe zacinki sekunowe, usunąłem ciasteczka, historię i nie pomogło, da się coś z tym zrobić?
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Od lat korzystam tylko z Firefoxa, ostatnio jednak tak bardzo pochłania mi procesor, że zdecydowałem się na zainstalowanie Chrome&#39;a, który zużywa dużo mniej mocy, przy takim samym obciążeniu np. zakładkami.
Czasem warto odejść od przyzwyczajeń, bo możemy na tym tylko skorzystać.
 
B 12

bookman

Użytkownik
chłopaki, po formacie mozzilla mi zamula jak włączam netenta, najbardziej w betssonie, wiecie co moze byc przyczyną ? mozzilla 14, java najnowsza + najnowszy adobe.
 
Do góry Bottom