>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

IV Runda eliminacji Ligi Europejskiej 22-23.08.2012

Status
Zamknięty.
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
IV Runda eliminacji Ligi Europejskiej

Kursy od bukmachera


W najbliższy czwartek polskie drużyny rozegrają swoje mecze w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Legia Warszawa przejdzie Rosenborg Trondheim, a Śląsk Wrocław czeka piekielnie trudne zadanie z Hannoverem - tak uważają polscy szkoleniowcy. Najciekawsze spotkania 4 rundy to pojedynki: Bursaspor - Twente, Anzhi - AZ Alkmar, Feyenoord - Sparta Praga, oraz PAOK - Rapid Wiedeń. Problemów z awansem nie powinny mieć zespoły CSKA Moskwa, Newcastle United, Liverpool, Sporting, PSV oraz Lazio.

Edit: Groven

Zapraszam kibiców, forumowiczów, typerów do wyrażania opinii na temat powyższych meczy. Mile widziane ciekawostki, doniesienia, informacje na temat spotkań 4 rundy LE. Posty nic nie wnoszące do tematu będą usuwane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Mecz: Ekranas - Steaua
Typ: Steaua
Kurs: 1,8
Buk: Tobet
Stawka: 10/10
Ekranici przegrali w el. LM z Anderlechtem 0-5 w Brukseli oraz 0-6 u siebie,
ktoś napiszę, że na pewno czerwona kartka sporo pomogła gościom, nic bardziej mylnego,
bo był celowe, zamierzone zagranie bramkarza, tak samo jak i jego asysta przy pierwszej bramce dla ekipy gości.
To dla nich bardzo dobra okazja by sobie dorobić do pensji,
1,8 to będzie w ajzatyckich bukach na -1 w dniu meczu.
Z klubu odeszli kluczowi:
http://pl.soccerway.com/players/ramunas-radavicius/27511/
http://pl.soccerway.com/players/andrius-velicka/4506/
Steaua u siebie przegrała z Trnva 0-1, ale na wyjeździe wygrała łatwo, 3-0.
Ponadto -1,5, czy -2 do gry, kurs na over 2,5 w becie (2,15) też świetny do gry.

Mecz: Lokeren - Plzen
Typ: Plzen DNB
Kurs: 1,99
Bukmacher: IBC
Stawka: 8/10
Analiza:
Lokeren nie grało w pucharach od ponad 10 lat, latem rozegrało sporo sparingów,
wyniki z ligowymi średniakami nie były zadowalające. W lidze do tej pory 1-1-1, ostatnio przegrali z Genk 0-1.
Latem kupili:
http://pl.soccerway.com/players/milos-maric/4640/
W ekipy z Pilzna odeszli:
http://pl.soccerway.com/players/milan-petrzela/15005/
http://pl.soccerway.com/players/petr-jiracek/46230/
Rundę temu pokonali Ruch 2-0 w Chorzowie i aż 5-0 u siebie.
Byłem w Pilznie, ale nie widziałem żadnej bramki więc o tym meczu wiele nie napisze
Rok temu grali w LM nabrali sporo doświadczenie, które w tym meczu zaprocentuje.
Mecz: Motherwell - Levante
Typ: Levante (-0,25)
Kurs: 1,99
Bukmacher: IBC
Stawka: 8/10
Analiza:
Motherwell przegrał z Panathinaikosem w el. LM 0-2 u siebie i 0-3 a Atenach.
Co do składu, nie zmienił się on praktycznie latem, istotne może być jedynie odejście Tima Clancy&#39;ego,
nie mylić z Tomem [obr. 26/0].
Levante do tej pory nie grało w pucharach.
Z klubu odeszli Javi Venta [obr. 26/0], Xavi Torres [pom 34/5] oraz Valdo [pom 34/6].
Sprowadzono Gekasa, Michela z Herculesa oraz Diopa z Racingu do linii pomocy, Lella z Herthy.
W ataku świetnie spisuje się Arouna Kone, dla mnie Levante już w pierszym meczu zdobędzie zaliczkę,
dzięki której spokojnie awansuje do fazy grupowej LE.
Mecz: Dinamo Bucuresti - Metalist Kharkov
Typ: Metalist Kharkov DNB
Kurs: 2
Bukmacher: IBC
Stawka: 8/10
Analiza:
Buki zwariowały z tym kursem
Dinamo rok temu odpadło z Vorsklą po przegranych 1-2 na wyjeździe i 2-3 u siebie,
a teraz z Metalistem, który odpadł dopiero w 1/4 LE jest faworytem ?
Z Dinama odeszli:
http://pl.soccerway.com/players/cosmin-iosif-moti/11962/
http://pl.soccerway.com/players/marius-constantin-niculae/13032/
http://pl.soccerway.com/players/djakaridja-kone/84883/
Wzmocnieniem może być http://pl.soccerway.com/players/boris-galchev/75755/
Metalist latem stracił kluczowego napastnika Devicia, który odszedł do Szachtara,
dawniej zwanego Szachtiorem Donieck, takiej rosyjskiej drużyny ????
Metalist rok temu pokonał Sochaux, Salzburg, Olympiakos, nie przegrał ani razu z Alkmaar.
Metalist może nie radzi sobie w lidze ostatnio najlepiej, ale w LE jest faworytem do awansu,
dla mnie już w 1 meczu potwierdzi swoją klasę
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
vakabayashi 0

vakabayashi

Użytkownik
W ataku świetnie spisuje się Arouna Kone, dla mnie Levante już w pierszym meczu zdobędzie zaliczkę,
dzięki której spokojnie awansuje do fazy grupowej LE.
arouna kone odszedł tego lata od wigan athletic.
E: fakt nie zauważyłem daty :]
 
hardkorowytyp 587

hardkorowytyp

Użytkownik
Stuttgart - Dinamo Moskwa
Stuttgart w meczach przedsezonowych rozegrał 6 meczów z czego 3 wygrali i 3 zremisowali przy tym strzelając aż 14 bramek i tracąc 8 a więc całkiem przyzwoicie. Do tego w pucharze rozprawili się aż 0:5 ze słabym Falkense. Dinamo Moskwa rozegrała już 5 meczów ligowych i wszystkie przegrała. Pierwszy mecz przegrali na wyjeździe z bardzo słabym Novogrodem 0:1, do tego V.Novogrod grał od 50 minuty w 10, ale i to nie pomogło drużynie z Moskwy w odniesieniu zwycięstwa. Następne mecze przegrywali już na wyjeździe z Zenitem 2:0, u siebie ze Spartakiem 0:4, na wyjeździe z Rubinem 2:0 oraz ostatni ligowy mecz u siebie z Terekiem 1:2... a więc podsumowując, ekipa z Moskwy gra beznadziejnie w przeciwieństwie do Stuttgartu, który gdzie jak nie u siebie ma zrobić sobie przewagę przed rewanżem. Mój typ:
Stuttgart - Dinamo Moskwa 1 kurs 1,62 lub handi (0:1) 1 kurs 2,40.(sts) ✅

Anzhi - Alkmaar
Drużyna Rosyjska rozegrała już 5 pojedynków w lidze wygrywając 2, tyle samo remisując i 1 przegrywając. Drużyna Anzhi nie gra nic nadzwyczajnego i nie spodziewam się ich zwycięstwa w tym meczu. Alkmaar za to w lidze rozegrał dopiero 2 pojedynki. Pierwszy z mocnym Ajaxem remisując 2:2, a ostatnio u siebie z Heraclesem pokonując ich 3:1. Alkmaar potrafi naprawdę grać dobrą piłkę i sądzę, że na pewno wyjadą z Rosji przynajmniej z 1 pkt. Mój typ:

Anzhi - Alkmaar X2 kurs 1,78 lub dla bardziej odważnych 2 kurs 3,80.(sts)
⛔

Atromitos - Newcastle
Przeciętna drużyna z Grecji ostatnie 4 pojedynki (mecze przedsezonowe) wygrali ale przeciwnicy nie byli zbyt wymagający-Litex, CSKA Sofia, Lokomotiv Sofia i Asteras Tripolis.
Drużyna Angielska swój pierwszy mecz ligowy grała z Tottenhamem i ostatecznie pokonując ich 2:1. Drużyna z Newcastle ma naprawdę przyzwoity skład i potrafi bardzo dobrze i skutecznie zagrać. Nie sądzę aby drużyna Grecka wywalczyła nawet remis ale moje typy to:
Atromitos - Newcastle 2(remis zwrot) kurs 1,55 ✅/ 2 kurs 2,20 lub 2(wygra do zera) kurs 3,25.(toto-mix) ⛔

Crvena Zvezda - Bordeaux
Drużyna Serbska jest to raczej półka niższa niż średnia. Ostatnio rozegrali 7 meczów towarzyskich gdzie 2 wygrali (+jeden po karnych), 4 remisy(w ty jeden później wygrany po karnych), 1 przegrany. Serbowie raczej nie grają piłki na wysokim poziomie i wydaje mi się, że nie mają atutów by zaskoczyć Bordeaux. Drużyna z Francji mecze przedsezonowe rozegrała nieźle. Do tej pory rozegrali 2 mecze ligowe z czego 2 wygrali, na wyjeździe z Evianem 2:3 i u siebie z Rennes 1:0. Francuzi mogą zaliczyć poprzedni sezon do udanych bo zajęli w nim 5 miejsce. Sądzę, iż drużyna Bordeaux na pewno wyjedzie z serbii przynajmniej z punktem. Moje typy:
Crvena Zvezda - Bordeaux 2(remis zwrot) kurs 1,65 ✅/ 2 kurs 2,30 lub 2(wygra do zera) kurs 3,40.(toto-mix) ⛔

Śląsk - Hannover
Śląsk gra beznadziejnie co tu dużo pisać. Ostatnie 10 meczów to 7 przegranych i 3 wygrane. W meczu inauguracyjnym przegrali z Widzewem Łódź na wyjeździe 2:1. Totalne dno, mistrz Polski.... Hannover za to ma się dobrze, nieźle zaprezentował się w meczach przedsezonowych, ostatni mecz był to pojedynek w pucharze gdzie pokonali wysoko bo 1:6 ekipę Nottingen. Mój typ:
Śląsk - Hannover 2 kurs 1,65 lub handi (1:0) 2 kurs 2,75(sts) ✅
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Neftci Baku - APOEL
Typ: APOEL czyste konto ⛔ karny w 83min.:razz:
Kurs: 2.10 [5/10]
:bwin:
APOEL dał już o sobie znać najlepszym drużynom europejskim i każdy już wie, jak dobrze zorganizowani w defensywie są piłkarze z cypryjskiego klubu. Nefci to klub z Azerbejdżanu, w który włożone są niemałe pieniądze i kusi piłkarzy z Bałkanów, a nawet z Ameryki Płd. Mimo wszystko jest to średni zespół, który nie ma szans w dwumeczu z dobrze zgranym APOELem, bo co roku wymieniają piłkarzy, a w konsekwencji są słabo zgrani. W lidze po dwóch meczach mają porażkę i wygraną. Nic wielkiego, jak na APOEL, który ma w zwyczaju tracić mało bramek. Szczególnie szaleć nie powinni w meczu wyjazdowym, a u siebie dopełnić formalności. Z norweskim Aalesund w mecz u siebie stracili bramkę, bo pierwszy mecz grali u siebie i musieli podjąć ryzyko ataku, by nie zrobić sobie niespodzianki na wyjeździe. Teraz pierwszy mecz na underek, może coś wpadnie z kontry i u siebie tylko formalność. Tak to widzę, myślę że typ ma bardzo duże szanse powodzenia.
Steaua + Lazio + PSV
AKO: 2.26
[7/10] ✅ Izzziii!
O meczu Steaua już zostało wszystko napisane. Lazio i PSV mają mecze wyjazdowe kolejno z Murą (Słowenia) i Zetą (Czarnogóra). Trudno sobie wyobrazić, by obie drużyny miały jakiekolwiek problemy, tym bardziej, że Lazio jeszcze nie ma jeszcze meczów o stawkę, a więc sparingomecz się przyda. PSV jak i Lazio ma kilka klas przewagi nad rywalem. Z resztą, PSV nigdy nie lekceważyło LE i zawsze grali o zwycięstwo. Nie ma raczej co się zastanawiać, tylko brać typy.

PAOK - Rapid Wiedeń
Typ: 1
Kurs: 1.80 ✅ Nawet w 10 PAOK potrafił wbić na 2:1... To sporo mówi o Austriakach.
Słaba jest ta liga austriacka, co potwierdzają wyniki w europejskich pucharach. Na dobrą sprawę, Rapidu już w pucharach być nie powinno, ale sędzia Małek podyktował wątpliwego karnego w 90` spotkania w rewanżowym meczu z serbską Vojvodiną (0:0) - awans Serbów. Karny został wykorzystany + dobitka rywala, gdy puścił wszystko w atak i 2:0. Wynik wygląda pewnie, ale z Grekami na wyjeździe szanse na korzystny wynik są minimalne, na prawdę słabo widzę ich szanse.
Ponadto warto zagrać na awanse drużyn:
Feyenoord - Sparta 1 (1.70)
Dinamo Bukareszt - Metalist Charków 2 (1.50)
Crvena Zvezda - Bordeaux 2 (1.30)
:bwin:
Bordeaux, Metalist blisko awansu. Feyenoord też ma go w zasięgu, ale muszą wywieźć z Pragi wygraną. Dali ciała w tym meczu, mimo że 0-2 -&gt; 2-2.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
omerta 968

omerta

Użytkownik
Rapid Bukareszt - Metalist Charków
Kilka słów na temat meczu Rapid Bukareszt - Metalist Charków, który również wpadł mi w oko ze względu na gości, którzy dysponują naprawdę ciekawym zespołem, co udowodnili w poprzedniej edycji LE. Trener trzeciej ukraińskiej siły do Rumunii nie zabrał trzech podstawowych zawodników - prawego obrońcy Cristiana Villagry (5/0 + asysta) i stopera Sergiya Pshenychnykha (5/0), a także napastnika Taisona (4/0), grającego w tym sezonie w rozgrywkach ligowych na lewym skrzydle. Cała trójka rok temu występowała w LE z powodzeniem (w nieco mniejszym stopniu Pshenychnykh, Taison natomiast zdobył pięć bramek). Jak wspomniał Szef Elity, z Metalistem pożegnał się Marko Devic (16 bramek w sezonie 2011/2012), ale pozyskano Williana (na południowcach przedstawiciele Metaliasta znają się bardzo dobrze) i dwóch wyróżniających się graczy z Vorskli (Pavlo Rebenoka i Andriya Oberemko - do wzmocnienia konkurencji). Rapid, to z kolei dużo słabszy zespół niż przed rokiem - odeszło czterech kluczowych graczy (obrońcy, pomocnik i napastnik - Marius Niculae, autor 20 goli). Wzmocnień, które pozwoliłyby powalczyć na dobrym poziomie w Europie nie było. Typów nie będę podawał ani polecał, ale mimo braków w szeregach gości, skłaniałbym się w ich stronę.
Kadra Metalista:
Goryainov, Denchuk, Disljenkovic - Torsiglieri, Fininho, Obradovic, Papa Gueye - Shelayev, Edmar, Xavier, Sosa, Sharpar, Barvinko, Torres, Blanco, Marlos, Oberemko, Rebenok - Cristaldo, Lysenko, Willian
Ps. Do godziny 12/13 postaram się wrzucić coś na temat meczów z udziałem klubów holenderskich.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Ja mam jeszcze takie coś
Mecz: Tromso - Partizan ✅ 3-2
Typ:
Tromso (-0,25)
Kurs: 1,89
Bukmacher: Sbobet
Stawka: 6/10
Analiza:
Tromso wyeliminowało Metalurg Donieck, gra u siebie gdzie zazwyczaj nie przegrywa.
Goście odpadli z AELem, mają spore problemy przed meczem z Tromso.
Zabraknie:
http://pl.soccerway.com/players/sasa-ilic/761/
http://pl.soccerway.com/players/zvonimir-vukic/764/
http://pl.soccerway.com/players/nemanja-tomi/75148/
http://pl.soccerway.com/players/stefan-babovic/39207/
praktczynie na 100%, atmosfera nie jest najlepsza, po bójce Vukicia z trenerem.
Ponadto Feyenoord 1,9 6/10 ⛔ i Brugge (-0,25) 2 6/10 ✅
ps. Steaua (-1,25) mniej niż 1,8, Plzen DNB i Metalist DNB mniej niż 1,7, Levante win mniej niż 1,95 :cool:
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Motherwell - Levante
Levante 1,91 Bet365 ✅ 0:2

Stawiam bez większego zastanowienia na Levante. Wiem, że sam wyjazd na Wyspy może być ciężki. Wiemy jaki jest wyspiarski styl gry. Szczerze mówiąc to poza atutem własnego boiska nie widzę innych argumentów przemawiającymi za gospodarzami. Hiszpanie ten mecz potraktują bardzo poważnie. Większych zmian nie będzie i zobaczymy niemal identyczny skład jak w meczu z Atletico. Nie wiadomo tylko do końca kto zagra w ataku i po transferze Kone do Wigan zapewni dalsze sukcesy. Zespół pewnie ustawi się na kontry ponieważ to będzie najlepsza recepta tego dnia na zwycięstwo. Jaki jest atut zawodników ze Szkocji ? Z pewnością siła fizyczna, ale nie mają oni szybkości. Tak właśnie dobił ich Panatinaikos grając na wyjeździe. Pierwszą bramkę strzelili po stałym fragmencie gry (o dziwo), a druga bramka poszła właśnie z kontry, gdzie obrońcy całkowicie nie wiedzieli co robić i jak wracać się we własne pole karne. Levante praktycznie może zrobić to samo. Obronę mają solidną i pokazali to w spotkaniu z Atletico. Drużyna z Madrytu też gra stosunkowo ostro jak na hiszpańską drużynę. Obrońcy potrafili jednak upilnować zarówno skrzydła jak i Falcao, bo to on był największym zagrożeniem tego dnia. Wszystko wyglądało bardzo dobrze i Motherwell to nie Atletico więc ja o &quot;dwójkę&quot; jestem spokojny. Szkocki futbol jest mocno przereklamowany i niestety jest tylko marną imaginacją angielskiej PL. Levante ma graczy lepiej wyszkolonych technicznie, a do tego dużo szybszych. Jak dobrze pójdzie to Levante przyklepie sobie awans już w pierwszym meczu.
Bilbao - HJK
BTS 2,20 Bet365 ⛔ 6:0
W niedzielę Bilbao zagrało diabelnie słaby mecz w defensywie. Samo spotkanie było przyjemne dla oka. Tempo spotkania było wysokie, a obie drużyny oddawały mnóstwo strzałów. Wszystko okraszone było hokejowym wynikiem i koniec końców to Betis wygrał 5:3 na bardzo gorącym terenie jakim jest Bilbao. Do przerwy było 3:0 dla gości i Bielsa w swoim stylu, nie okazywał większych emocji wydzierając się przy linii tylko jak wyborny strateg zaczął robić zmiany. Najpiękniejsze w tym wszystkim było to, że pomimo okrutnego wyniku trener wpuszcza DEBIUTANTA, Ruiza de Galarrete, który zagrał perfekcyjny mecz przejmując środek pola. Zastąpił on Iturraspe, który tego dnia był cieniem samego siebie. Mimo wszystko bramki dającej optymistyczny powiew na drugą połowę nie było. Bielsa w przerwie zrobił kolejne zmiany. Za Andrea Herrerę wszedł Aduriz, a bezproduktywnego Toquero, który tylko biegał bezsensu za piłką zmienił Ibai Gomez. To był strzał w dziesiątkę. Aduriz, który wszedł w przerwie już po kilku minutach na boisku posłał fantastyczną piłkę do de Marcosa. Kontaktową bramkę zdobył obrońca San Jose, który po rzucie rożnym dostał idealną okazję, której nie zmarnował. Wcześniej miał podobną sytuację, ale jeden z zawodników Betisu nieprzepisowo go zatrzymywał i z pierwszej sytuacji wyglądało to, że powinien być rzut karny, ale sędzie nic nie odgwizdał. Tempo meczu tak jak wspomniałem było zawrotne. Sytuację sam na sam zepsuł Ibai Gomez, ale chwilę później znowu gospodarze mieli rzut rożny. To samo zagranie, piłka na głowę San Jose i gol ! Było 3:3 i kibice niemal oszaleli z zachwytu. Niestety na więcej sił nie starczyło. Bilbao opadło z sił i popełniło dwa beznadziejne błędy w obronie. Raz obrońcy dali zakręcić się jak dzieci, a drugi gol padł po nieudanej pułapce ofsajdowej. Obrońcy gubili krycie, słabo się poruszali w formacji i generalnie słabo to wyglądało. Wszystko było ok, jeśli Bilbao atakowało. Rywale byli pod ostrzałem i praktycznie nie mogli nic zrobić. Źle się dzieje jeśli to obrona Bilbao jest pod jakimkolwiek naporem. Podobnie będzie w meczu w LE. Całe spotkanie Bilbao nie da rady naciskać rywala i tu upatruję swojej szansy. Na pewno zdarzy się jakaś okazja do kontry lub też jakiś stały fragment gry. San Jose zdobył 2 bramki, ale jego gra obronna dalej mi się nie podoba. Popełnia szkolne błędy i nawet 2 bramki nie mogą zatrzeć tego widma sprzed moich oczu. Ciekaw jestem jaki skład wystawi Bielsa. Pewnie po dobrych występach Aduriza i Ibai Gomeza da im szansę od początku. Wraca po kontuzji również Muniain, ale raczej na całe spotkanie nie będzie gotowy. Kolejne pytania, czy niedzielny debiutant zastąpi Iturraspe ? Nie wiem czy to słabsza forma Iturraspe czy po prostu nie wyszedł mu mecz, ale faktycznie, gdy wszedł jego młodszy kolega to wyglądało to o niebo lepiej. Grając u siebie powinni zrobić sobie jakaś zaliczkę, ale tak jak mówię nie wierzę, że obrona nie popełni żadnego błędu. Llorente i Martinez po raz kolejny usiądą na trybunach i tu w ich sytuacji jest raczej wszystko pozamiatane. Bądź co bądź Athletic pokazał, że potrafi radzić sobie również bez nich w ofensywie. W dalszym ciągu urazy leczą Aurtenetxe i Amorebieta, ale w tym tygodniu mieli już lekkie treningi (póki co bez piłek) i niedługo powinni wrócić do gry. Bilbao to nie taki rywal straszy jak go malują. Kursy mocno faworyzują gospodarzy, ale ja liczę tu na bramkę HJK. Betis generalnie przyjechał tu bez kompleksów, choć z pewnością nie liczyli, że będzie aż tak łatwo (pytając zawodników po pierwszej połowie). Mam przeczucie, że drużyna z Finlandii może poczuć się identycznie po dobrych 2-3 akcjach w ataku. Value zdecydowanie na BTS.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
massacra 0

massacra

Użytkownik
Panowie, poczytałem Wasze analizy.
Mam już prawie ułożony kupon - chcę dołożyć jeden wysoki kurs i waham się pomiędzy:
Anzhi M.-AZ Alkmaar TYP X2
1.90 3.20 3.65 1.19 1.71 1.24
Atromitos A.-Newcastle Utd. TYP 2
3.00 3.10 2.20 1.52 1.29 1.27
Neftchi Baku-Apoel Nikozja TYP 2
3.90 3.25 1.85 1.75 1.18 1.22
Szczerze? W moich odczuciach mecz Anzhi zakończy się remisem (stąd X2), Newcastle nie powinno mieć problemów i wygrać z 2:0 a Apoel to Apoel... niby doświadczenie ma z poprzedniej edycji rozgrywek LM ale to nowy sezon, nowi przeciwnicy itp.
Moglibyście mi podpowiedzieć co spośród tych trzech najlepiej wybrać Waszym zdaniem?
Pozdro! ????
 
loretin15 186

loretin15

Użytkownik
Bardzo ciekawie zapowiadają się te mecze . Niby Newcastle powinno to wygrać ale mecz w Grecji a tam jak się przekonałem już jest ciężki teren do grania . Jak dla mnie to Apoel powinien sobie spokojnie poradzić z zespołem z Azer .
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
Atromitos- Newcastle
Teoretycznie faworyt jest jeden czyli goście i nie widzę żadnych atutów po stronie gospodarzy. Liga grecka jeszcze nie ruszyła , angielska już tak , Newcastle ma za sobą pierwszy ,udany mecz w którym pokonali Tottenham. Do Grecji Anglicy polecieli w prawie pełnym składzie brakuje Ben Arfy pauzującego za czerwoną kartkę z poprzednich rozgrywek, nie polecieli też Demba Ba oszczędzany na mecz z Chelsea oraz Coloccini i Cheik Tiote, który ma jakiś uraz mięśnia udowego. Grecy wygrali 4 ostatnie sparingi ale grali z takimi potęgami jak CSKA Sofia albo Asteras. Trener Pardew na pewno da trochę pograć zmiennikom ale nawet oni jeśli tylko nie oleją Greków powinni ich spokojnie wypunktować i awans zapewnić sobie już w pierwszym meczu. Poza tym nieźle wygląda under, temperatura w porze meczu ma wynosić ponad 30 stopni więc nie spodziewam się szaleńczych ataków ani jednych ani drugich.
Newcastle @ 2,10 Bet365 ⛔
Newcastle over 1,5 @ 2,50 Bet365 ⛔
under 2,5 @ 1,60 Bet365
✅

Mura - Lazio
Z dala omijam kurs na wygraną Lazio który widzę niektórzy dorzucają na kupon. Włoskie zespoły często olewają LE i grają na pół gwizdka . Dodatkowo Rzymianie grali słabo w sparingach. Ale... Mura w lidze od każdego zbiera baty, 2 rundy przeszli( jedną po wygranej walkowerem) do tego tracą regularnie gole a sami nie strzelają. Inter co prawda w poprzedniej rundzie pokazał jak Włoskie zespoły &quot;bawią się&quot; w LE ale mimo tego, i tego, że Słoweńcy mają już za sobą 6 kolejek ligowych + 4 mecze w LE, a dla Lazio to pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie różnica klas jest spora i jeśli Włosi nie oleją meczu powinni spokojnie wygrać do tego nie tracąc bramki.
Mura nie strzeli @ 1,727 Sportingbet ✅
 
omerta 968

omerta

Użytkownik

Anży Machaczkała - AZ Alkmaar

Trudne zadanie czeka piłkarzy AZ, którzy w czwartek zmierzą się z Anży w Moskwie. Do Rosji opiekun Kalmarów Gertjan Verbeek zabrał najmocniejszy skład. W kadrze zabrakło obrońcy Niklasa Moisandera, który w ostatnich dniach trafił trafił do Ajaksu. Wiele wskazuje na to, że na środku defensywy zagra mało doświadczony Etiënne Reijnen, bo wątpię, aby trener ekipy z Alkmaar miał postawić na Szweda Mattiasa Johanssona (to prawy obrońca). Na obecną chwilę można powiedzieć, że piłkarze AZ są w dobrej formie (remis w Amsterdamie, pewny triumf nad Heraklesm), ale Eredivisie, a mecz w Lidze Europejskiej, tym bardziej z tak wymagającym rywalem, to oczywiście inna bajka. Jeśli ekipa Anży poważnie potraktuje ten mecz (a tak powinno być), to zapewne go wygra. Na co może liczyć AZ? Być może na to, że w ostatnim czasie grypa dopadła Samuela Eto&#39;o (5 bramek w tym sezonie) i Mbarka Boussoufy, a więc dwóch kluczowych graczy, którzy pauzowali w spotkaniu z Zenitem (1-1) w niedzielę i mogą nie być w pełni sił. Ponadto, bardzo mocną bronią Kalmarów są ich ataki - kontry. Jedno, dwa szybkie podania potrafią uruchomić będącego od początku sezonu w świetnej dyspozycji Jozy&#39;ego Altidore&#39;a. Wbrew pozorom, AZ nie stoi na straconej pozycji. Dużo też zależeć będzie od nastawienia Anży. Jest to zespół na pewno silniejszy od Kalmarów, mający w swoich szeregach indywidualności, ale czasem nie zawsze pieniądze idą w parze z wynikami i uważam, że goście mogą sprawić niespodziankę (boję tylko o środek obrony).
Kadra AZ Alkmaar:
Esteban, Yves De Winter - Mattias Johansson, Dirk Marcellis, Nick Viergever, Donny Gorter. Etiënne Reijnen, Giliano Wijnaldum - Adam Maher, Erik Falkenburg, Maarten Martens, Viktor Elm - Johann Berg Gudmundsson, Ruud Boymans, Jozy Altidore, Mikhail Rosheuvel, Steven Berghuis, Roy Beerens

Molde FK - SC Heerenveen
Moja główna propozycja na dzisiaj - triumf FK Molde. Prześledziłem poczynania norweskiej drużyny i muszę przyznać, że naprawdę solidnie się prezentuje - na tyle solidnie, by pokonać SC Heerenveen. Bardzo dobrą pracę wykonuje młody trener Ole Gunnar Solskjær (w 2011 roku zdobył mistrzostwo, aktualnie zespół zajmuje drugą lokatę w lidze), który najwidoczniej złapał właściwy kontakt z ekipą. Jego podopieczni wygrali dwa ostatnie ligowe mecze (dorzucili też triumf w pucharze), a w między czasie odpadli z eliminacji do Champions League. Lepsza, choć nieznacznie okazała się FC Basel (0-1, 1-1) - dodam, że już nie taka mocna jak w ubiegłym sezonie (bez Shaqiriego oraz Xhaki). Na dzień dzisiejszy dla FK Molde priorytetem będzie awans do fazy grupowej LE, co według mnie uda się im. SC Heerenveen dopadł kryzys. Odeszło sześciu podstawowych piłkarzy, w tym napastnicy - autorzy 50 goli w zeszłym sezonie. Nowi gracze nie gwarantują sukcesu. Ci, którzy trafili do SCH, a więc Alfred Finnbogason i Marco Pappa dziś nie zagrają (Islandczyk nie może grać w LE, natomiast reprezentant Gwatemali do Holandii zawita w styczniu). Fryzowie mają za sobą dwa ligowe występy - porażkę z NEC (0-2) i remis z Feyenoordem (1-1), choć w moim odczuciu na punkt nie zasłużyli. W szeregach gości nastawienie jest proste - byle nie przegrać w Norwegii. Ja do SCH nie mam zaufania. Pod względem piłkarskim, to w tej chwili przeciętny zespół. I uważam, że FK Molde to potwierdzi.
Typy:
Molde FK @ 2.15 (Expekt)
Molde FK (draw no bet) @ 1.55 (Expekt)


Bursaspor Kulübü - FC Twente Enschede
Ekipa Steve&#39;a McClarena w dniu dzisiejszym zagra w Turcji i wcale nie będzie to łatwe spotkanie. Kadra Tukkers wygląda imponująco i nie zmieni tego nawet fakt, iż brakuje bocznych defensorów - Nicky&#39;ego Kuipera i Tima Breukersa (grali w el. do LE), a także napastnika Glynora Pleta (4 gole w LE - najprawdopodobniej odejdzie z klubu). To nic innego jak świadomy wybór trenera, który po prostu ma w kim wybierać. Ze względu na słabą postawę w poprzednim sezonie w Eredivisie, zawodnicy Twente występy w el. do LE musieli rozpocząć bardzo wcześnie (nie mieli problemów z awansem). W dotychczas rozegranych meczach ligowych Tukkers pokazali się z dobrej strony (FC Groningen 4-1, NAC Breda 1-0) - zwłaszcza pierwszy mecz wyszedł im znakomicie. Na tureckiej piłce nie znam się specjalnie. Latem tego roku z Bursasporu odszedł Turgay Bahadir (12 goli) i to właśnie dzięki niemu zespół znalazł się w tym miejscu, w którym jest. Przyszli nowi zawodnicy, ale głównie z niższych lig. Wyjątkiem są Murat Yildirim (Samsunspor) i młodzieżowy reprezentant Finlandii Petteri Forsell (IFK Mariehamn - 14 bramek). Mówiąc szczerze, nie wiem na co stać gospodarzy. Patrząc na wyniki sezonu 2011/2012 w tureckiej lidze, Bursaspor przegrał większość meczów z czołówką (raz wygrał - i to z mistrzem kraju Galatasaray). Trudno tym samym przewidzieć, co dziś będą w stanie zaprezentować. Ja zaryzykuję i po dobrym kursie postawię over 2,5. Możliwość w ofensywie Tukkers znam. Wydaję mi się, że przy dobrej skuteczności są w stanie zdobyć nawet dwie bramki w Turcji. Z drugiej strony Bursa - zespół na pewno bardziej wymagający niż te, z którymi Twente rywalizowało już w tym sezonie (Santa, Inter Turku, Mlada). Myślę, że wykorzystując atut w postaci gry przed własną publicznością, również coś trafi.
Kadra Twente Enschede:
Mihaylov, Douglas, Bjelland, Rosales, Schilder, Brama, Fer, Janssen, Chadli, Bulykin, Tadic, Bengtsson, Fernandes, Verhoek, Gutierrez, Wisgerhof, Castaignos, Röseler, Bednarek.
Wyjściowy skład:
Mihaylov - Rosales, Douglas, Bjelland, Schilder - Brama, Janssen, Fer - Chadli, Bulykin, Tadic
Typ: over 2,5 @ 2.00 (bet365)

Feyenoord Rotterdam - Sparta Praga
Feyenoord jako jedyny holenderski zespół pierwszy mecz IV rundy el. do LE zagra w Holandii. Ten fakt na pewno stawia Portowców w korzystnej sytuacji i sugeruje, że to drużyna Ronalda Koemana będzie faworytem potyczki ze Spartą. Warto pamiętać, że wicemistrz Eredivisie odpadł w el. do Ligi Mistrzów (porażki z Dynamem Kijów 1-2 i 0-1). Jednak przypomnę, iż Portowcy zaprezentowali się w obu tych meczach naprawdę dobrze - w pewnym sensie byłem w szoku, że potrafili rywalizować ze zdecydowanie silniejszym rywalem (Dynamo wówczas nie zachwyciło, ale wczoraj ograła Borussię M&#39;gladbach 3-1 i jest niemal pewne awansu do fazy grupowej). Oprócz meczów w europejskich pucharach, Portowcy zaliczyli dwie ligowe potyczki (Utrecht 1-0, SC Heerenveen 1-1). Podział oczek w pojedynku z Fryzami był niesprawiedliwy, ale pretensje ekipa Koemana może mieć tylko do siebie (brak skuteczności). U naszych południowych sąsiadów liga trwa (cztery kolejki za nimi), a Sparta prowadzi w tabeli, odnosząc w ostatnim czasie przekonujące zwycięstwo (Ceske Budejovice 3-1 i Slovacko 4-1). Biorąc pod uwagę wysoką skuteczność czeskiej ekipy oraz to, że Feyenoord również ma spory potencjał w ataku (Ruben Schaken i Jordy Claise dostali powołanie do kadry Oranje), przypuszczam, że tym razem bramek nie zabraknie. Portowcy w samej pierwszej połowie z SCH stworzyli sobie co namniej pięć świetnych okazji (wszystkie zmarnowali). Szczęście i wspomniana skuteczność musi teraz dopisać, a poza tym obrona z Jorisem Mathijsenem mimo wszystko nie wygląda najpewniej.
Feyenoord: Mulder - Janmaat, Mathijsen, Martins Indi, Nelom - Vormer, Immers, Clasie - Schaken, Fernandez, Cissé.
Sparta Praga: Vaclík - Vidlièka, Pamiæ, Jarošík, Svejdik - Husbauer, Matìjovský (Pavelka), Kaderabek - Kweuke, Kadlec, Skalak.
Typ: over 2,5 @ 1.98 (Expekt)

FK Zeta Golubovci - PSV Eindhoven
Na sam koniec PSV. Faworyt zdecydowany, ale kursy 1.30 na wygraną gości mnie nie interesują. Napiszę tylko tyle, że Boeren wyciągnęli wnioski z porażki w Waalwijk na inaugurację ligi i w drugim meczu rozbili Rodę JC Kerkrade (5-0). Jednak co by nie mówić, to PSV u siebie i na wyjeździe gra zupełnie inaczej i osiąga zgoła odmienne rezultaty. Skład na dzisiejsze spotkanie najmocniejszy. Nie ma tylko Mathiasa Jørgensena (nowy obrońca, zadebiutował w sobotę) oraz Erika Pietersa, a także Stanislava Manoleva (obaj bez występów w tym sezonie). FK Zeta przynajmniej na papierze nie powinna być rywalem, z którym Boeren mogliby mieć problemy. Nie wiem jak ze stanem boiska, ale ponoć nie jest w najlepszym stopniu, co może stanowić pewien kłopot dla gości, grajacych techniczną piłkę. Typować tego meczu nie będę, bo nie widzę w tym po prostu żadnego sensu.
Kadra PSV:
Tyton, Waterman - Bouma, Marcelo, Van Bommel, Toivonen, Strootman, Matavz, Wijnaldum, Lens, Hutchinson, Mertens, Willems, Narsingh, Derijck, Locadia, Van Ooijen, Depay, Ritzmaier.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
loretin15 186

loretin15

Użytkownik
Luzern-Genk
Nie wiem dlaczego tutaj gospodarze są faworytem nie jestem niestety tam głęboko zagłębiony w ligę Szwajcarską ale patrząc na statystyki to zespół gospodarzy obecnie pokazuję nam ze jest totalnie bez formy . 6 meczy 0 zwycięstw 3 remisy i 3 porażki ! Nie wygląda to zbyt dobrze przed meczem z Genk który rozpędza się w lidze Belgijskiej i nie przegrał od 6 meczy . Jak dla mnie typ bardzo dobry do grania nawet na DNB
2=2.62
DNB2=1.88
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Atromitos- Newcastle
Teoretycznie faworyt jest jeden czyli goście i nie widzę żadnych atutów po stronie gospodarzy. Liga grecka jeszcze nie ruszyła , angielska już tak , Newcastle ma za sobą pierwszy ,udany mecz w którym pokonali Tottenham. Do Grecji Anglicy polecieli w prawie pełnym składzie brakuje Ben Arfy pauzującego za czerwoną kartkę z poprzednich rozgrywek, nie polecieli też Demba Ba oszczędzany na mecz z Chelsea oraz Coloccini i Cheik Tiote, który ma jakiś uraz mięśnia udowego. Grecy wygrali 4 ostatnie sparingi ale grali z takimi potęgami jak CSKA Sofia albo Asteras.
Wiadomo, że na papierze zawsze lepsza wydaje się ekipa z Premiership niż ta z Grecji gdzie jak wiadomo kryzys. Ale należy zadać sobie pytanie co dla Newcastle jest priorytetem. Już brak kilku kluczowych graczy zostawionych w Anglii daje jasną odpowiedź. Ponadto ważna sprawa to taka, że Newcastle 48godzin po spotkaniu w Grecji ma rywalizacje z Chelsea na Stamford Bridge. Dlatego Pardew nie ukrywa co jest dla niego ważniejsze. Stąd brak Demby Ba, Tiote w samolocie, pewnie na boisko też nie wybiegnie najlepsza z możliwych jedenastek. Już słyszałem o tym, że szanse dostaną gracze rezerwowi i młodzi jak Vuckić czy Birgirimana. Obaj młodzi mający 18-19 lat. Na większym dystansie być może zaprezentuje się Obertan, Perch czy Anita.
Liga Europy nie jest traktowana zbyt poważnie przez angielskie zespoły. Przykład Tottenhamu z poprzedniego sezonu kiedy Harry Rednkapp wystawiał tam rezerwowy skład. Podejśćie Newcastle w obliczu pierwszego meczu według mnie jest identyczne. Jadą tam by przed rewanżem było o co jeszcze powalczyć na StJames Park.
Atromitos jak przejrzałem tabele ligową z poprzedniego sezonu to w 30 meczach ligi greckiej zdobyli ledwo 32 gole i stracili 27. Skoro Newcastle też najlepszych do boju nie pośle, do tego wysoka temperatura to według mnie zapowiada się mecz na przeczekanie. Jedni nie za bardzo mogą, a drudzy nie za bardzo chcą się przemęczać.
Grę na Newcastle odradzam, za to sam mam pograny under w tym meczu;)
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
k42a 112

k42a

Użytkownik
Nie grałbym tak pewnie na Newcastle z tego względu, że Pardew do Grecji wysyła mocno rezerwowy skład, o czym wspominał w wywiadach. Owszem, dodał, że zawodnicy będę grać na pełnych obrotach, ale o pojawieniu się takich nazwisk jak Cisse czy Ba możemy zapomnieć - zespół z Anglii jest już myślami na Stamford, a ewentualny awans do LE będą chcieli zapewnić sobie w drugim meczu u siebie. Z kolei gospodarze bez większych szans mogą zaskoczyć, tym bardziej na swoim terenie, przy swoich kibicach. Niespodzianka bardzo możliwa, ale ostateczny awans oczywiście Newcastle.

AIK - CSKA

Jak zespół ze Szwecji gra u siebie przekonaliśmy się widząc wynik z Lechem Poznań - 3:0 i ogromna przewaga nad rywalem. Co prawda CSKA to kilka poziomów wyżej od Polaków jednakże myślę, że u siebie Szwedzi mogą stawić poważny opór drużynie z Moskwy. Biorąc pod uwagę fakt, że w Szwecji sezon w pełni, a na Rosji dopiero początek, który w dodatku nie jest dla gości jakiś bardzo udany (6. miejsce, bilans 3-0-2) myślę, że szykuje się wyrównany mecz.
CSKA - czyste konto - NIE 1.61 bet365 ⛔

Dudelange - Hapoel

Rewelacja z Luksemburga kontra jeden z czołowych zespołów Izraela. Ostateczny zwycięzca dwumeczu raczej znany, chociaż gdyby gracze z Beneluxu zagrali w LE byłbym bardzo zadowolony. Jeśli szukać ich mocnej strony na pewno atut własnego boiska, gdzie we wcześniejszej fazie zdążyli już ograć mocne Red Bull Salzburg 1:0. Zespół gospodarzy gra w eliminacjach praktycznie od początkowej fazy dlatego nie można im odmówić braku rytmu meczowego, z kolei goście z Izraela poza dwoma meczami pucharowymi nie zagrali jeszcze żadnych znaczących spotkań. Co prawda bez wątpienia nadal faworytem meczu jest zespół Hapoelu jednak nie myślę, aby ich przewaga, zwłaszcza w meczu wyjazdowym była tak ogromna.
poniżej 3.5 gola 1.50 bet365 ⛔
 
S 13

spiskowiec

Użytkownik
Luzern-Genk
Nie wiem dlaczego tutaj gospodarze są faworytem nie jestem niestety tam głęboko zagłębiony w ligę Szwajcarską ale patrząc na statystyki to zespół gospodarzy obecnie pokazuję nam ze jest totalnie bez formy . 6 meczy 0 zwycięstw 3 remisy i 3 porażki ! Nie wygląda to zbyt dobrze przed meczem z Genk który rozpędza się w lidze Belgijskiej i nie przegrał od 6 meczy . Jak dla mnie typ bardzo dobry do grania nawet na DNB
2=2.62
DNB2=1.88
Nie przegrał ale i zbytnio nie wygrywa na 4 mecze w lidze 3 remisy jedno zwycięstwo potrafili zremisować z 13 obecnie Lierse z 10 Leuven no i 14 Cercle Brugge które to przegrało wszystkie mecze w lidze a a zremisowało z Genk no ja tego nie widzę by to było pewne. Nie wiem kto wygra ale bym się zbytnio nie rozpędzał z tym typem. :razz:
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Motherwell - Levante 2 @ 1.85 bwin
✅



Jak już wcześniej Ramzesa pisał poziom ligi szkockiej jest mocno przereklamowany, w tej chwili prócz Celticu na arenie międzynarodowej drużyny z tej ligi nie mają większych szans zaistnieć w europejskich pucharach.

Motherwell dostali się do eliminacji LM dzięki problemom finansowym wicemistrza Szkocji - Rangers. Mimo zakończenia ligi na trzeciej pozycji, Motherwell zajęło miejsce The Gers i przystąpiło do rywalizacji z Panathinaikosem Ateny. Grecy pokazali jaką przepaść dzieli oba zespoły i nie pozostawili cienia wątpliwości kto przejdzie do następnej rundy po dwóch zwycięstwach 2:0 oraz 3:0.
Kadra szkockiej ekipy przed startem europejskich pucharów nie zwmocniła się żadnym klasowym graczem, natomiast jej szeregi opuściło m.in. dwóch podstawowych graczy środkowy pomocnik Steve Jennings oraz boczny obrońca Tim Clancy.

Motherwell występuje 4 rok z rzędu w europejskich pucharach, do tej pory żadnych znaczących wyników nie może odnotować na swoim koncie, a wyniki jakie osiągali daje nam dużo do myślenia, że nawet na własnym terenie nie jest ciężko wywieść 3 punkty z Fir Park.

2008/09
Motherwell 0-2 Nancy (Francja)

2009/10
Motherwell 0-1 Llanelli (Walia)
Motherwell 1-3 Steaua (Rumunia)

2010/11
Motherwell 0-1 OB (Dania)

Więcej szans na zwycięstwo daje się bez wątpienia szóstemu zespołowi La Liga - Levante. Drużyna z Walencji przed długi czas walczyła o awans do eliminacji Ligi Mistrzów, ale w końcowej fazie sezonu złapała zadyszkę i występuje &quot;tylko&quot; w Lidze Europejskiej. Będzie to debiut w europejskich rozgrywkach dla drużyny hiszpańskiej. Dlatego bez wątpienia poważnie potraktują tą rywalizacje.
W zespole nastąpiło kilka poważnych roszad najważniejsza to odejście Arouna Koné do Wigan. Z zespołem pożegnało się także kilku znacżacych piłkarzy Xavi Torres przeniósł się do Getafe, Javi Venta do Villarreal, a na piłkarską emeryturę do meksykańskiego Atlante wybrał się Valdo oraz Rubén Suárez który wybrał kierunek chiński i zakotwiczył się w Guizhou Moutai.
W ich miejsce pojawili się solidni Theofanis Gekas,Papakouli Diop poprzednio Racing Santander, Pedro Ríos przybył z Getafe, Christian Lell z Herthy i oczywiście Dariusz Dudka który jeszcze w tym spotkaniu nie będzie mógł wystąpić.

W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy obrońcy Motherwell Simona Ramsdena były gracz Bradford doznał urazu ścięgien podkolanowych podczas sobotniego zwycięstwa w Kilmarnock.

Stevie Hamell
wraca z zawieszenia i Omar Daley ma pozbyć się problemów z nękającą go kontuzją.

Levante przyleci bez Pape Diop po odkryciu, że nie posiadaja on wymaganej wizy do Wielkiej Brytanii.
Z powodu kontuzji nie zobaczymy także Juanfran García i Pedro Rios .



FC Sheriff Tiraspol - Olympique Marsylia 2 @ 1.60 bwin ✅



Spotkanie mistrza Mołdawii FC Sheriff Tiraspol z dopiero dziesiątom drużyną poprzednich rozgrywek Ligue 1 Olympique Marsylia.
Zdecydowanym faworytem zarówno bukmacherów jaki i moim jest zespół pochodzący z Francji, który na papierze po prostu miażdzy piłkarzy z Mołdawi.
Poprzednią rundę Marsylczycy przeszli bez problemów pokonując groźny turecki Eskisehirspor w dwumeczu 4-1.
Teraz na przeszkodzie staje Sheriff Tiraspol, który dotychczas rywalizował w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Po wyeliminowaniu ormiańskiego Ulisses FC (1:0, 1:0), Sheriff nie sprostał Dinamu Zagrzeb przegrywając oba mecze (0:1,0:4). Teraz na pocieszenie pozostała mu rywalizacja o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
Piłkarze z Marsyli bardzo udanie rozopeczli rywalizację w Ligue 1, zespół prowadzony przez Eliego Baupa odniósł dwa zwycięstwa pokonując na wyjeździe 1:0 Stade de Reims oraz przed własną publicznością Sochaux 2:0.

W kadrze francuskiego zespołu na czwartkowe spotkanie zabraknie Cesara Azpiliceuty i Andre Ayewa.
Nie wyobrażam sobie by zespół, którego trzon zespołu tworzą tacy gracze jak: Mandanda Steve, Mbia Stéphane, Valbuena Mathieu, Ayew André a przed wszystkim Rémy Loïc nie dali rady by zwyciężyć zespołu z Mołdawii.



AC Horsens - Sporting Lizbona 2 @ 1.65 bwin ⛔





W tym spotkaniu spotkają sie ze sobą zespoły, które w swoich rodzimych ligach w zeszłym sezonie zajeły czwarte miejsca.
W poprzednich rozgrywkach Ligi Europejskiej popularne &quot;Lwy&quot; dotarły aż do półfinału ulegając dopiero Athletic Bilbao.

Opiekun AC Horsens, Johnny Molby musi się sporo nagłowić jak ustawić swój zespół aby wszedł na prawidłowe obroty gdyż jego zespół ostatnio prezentuje się kiepsko.
AC Horsens w Duńskiej Superlidze po 6 spotkaniach zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 8 punktów. Natomiast w dwóch ostatnich meczach zespół do swojego dorobku dopisał zaledwie punkt, remisując z ostatnią drużyną w lidze 0:0.
Dodatkowo w dziejszym spotkaniu zabraknie kapitana zespołu Martina Retova który leczy kontuzje.

Na papierze zespół z Lizbon wręcz miażdzy swoich przeciników z Horsens. Chyba najbardziej znanym z graczy Sportingu jest znany z występów w Sevilli Diego Capel. W bramce imponuje Rui Patrício spokój w obronie zapiewniają Daniel Carriço czy były piłkarz Liverpoolu Emiliano Insúaw środku rządzi były gracz Alkmaar Stijn Schaars wspomagany przez André Carrillo, Eliasa czy przed wszystkim przez wspominanego już Capela. W polu karny przeciwnika bryluje młody bardzo zdolny holenderski napastnik Ricky van Wolfswinkel.
Prócz wymienionych wyżej graczy działacze ściągneli kilku interesujących piłkarzy: Danijela Pranjica z Bayernu Monachium, Gelsona Fernandesa z Udine, który wcześniej wystepował m.in. w Manchesterze City, Zakaria Labyad z PSV Eindhoven czy Khalid Boulahrouz ze Stuttgartu. Przez co stworzyli bardzo ciekawą drużynę, która i tak już w poprzednich rozgrywkach pokazała swoją ogromną siłę.

Sporting w niedzielę rozegrał swój pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie. Ich przeciwnikiem była Vitoria Guimaraes, która postawiła wysoko poprzeczkę dzięki czemu mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Trener Sportingu, Ricardo Sa Pinto do Danii nie zabrał z różnych powodów kilku zawodników. Wśród nich są: Fabian Rinaudo, Danijel Pranjic, Marat Izmailov, Oguchi Onyewu, Bruno Pereirinha, Wilson Eduardo oraz Valentin Viola.


Prawdopodobny skład Sportingu:

Rui Patricio- Cedric, Boulahrouz, Rojo, Insua- Gelson, Elias- Carrillo, Adrien, Capel- van Wolfswinkel

Mimo kilku nieobecnych skład portugalczyków i tak wygląda imopująco porównując ich z zespołem duńskim.

Różnica klas zdecydowanie przemawia za Sportingiem i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo będzie bardzo dużą niespodzianką.

 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 5,8K

davccio

Użytkownik
Przestrzegam przed huraoptymizmem przy graniu na Stuae, trener gosci ma zamiar wystawic w tym meczu kilku rezerwowych graczy, poza tym zawodnicy Stuay dosyc lekcewazoco podchodza do pojedynkow z slabszymi przeciwnikami w pucharach takze odradzam granie wyższych handicapow i mysle ze mecz zakonczy sie 1 bramkowycm zwyciestwem gosci.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik


Feyenoord Rotterdam - Sparta Praga

Feyenoord jako jedyny holenderski zespół pierwszy mecz IV rundy el. do LE zagra w Holandii. Ten fakt na pewno stawia Portowców w korzystnej sytuacji i sugeruje, że to drużyna Ronalda Koemana będzie faworytem potyczki ze Spartą. Warto pamiętać, że wicemistrz Eredivisie odpadł w el. do Ligi Mistrzów (porażki z Dynamem Kijów 1-2 i 0-1). Jednak przypomnę, iż Portowcy zaprezentowali się w obu tych meczach naprawdę dobrze - w pewnym sensie byłem w szoku, że potrafili rywalizować ze zdecydowanie silniejszym rywalem (Dynamo wówczas nie zachwyciło, ale wczoraj ograła Borussię M&#39;gladbach 3-1 i jest niemal pewne awansu do fazy grupowej). Oprócz meczów w europejskich pucharach, Portowcy zaliczyli dwie ligowe potyczki (Utrecht 1-0, SC Heerenveen 1-1). Podział oczek w pojedynku z Fryzami był niesprawiedliwy, ale pretensje ekipa Koemana może mieć tylko do siebie (brak skuteczności). U naszych południowych sąsiadów liga trwa (cztery kolejki za nimi), a Sparta prowadzi w tabeli, odnosząc w ostatnim czasie przekonujące zwycięstwo (Ceske Budejovice 3-1 i Slovacko 4-1). Biorąc pod uwagę wysoką skuteczność czeskiej ekipy oraz to, że Feyenoord również ma spory potencjał w ataku (Ruben Schaken i Jordy Claise dostali powołanie do kadry Oranje), przypuszczam, że tym razem bramek nie zabraknie. Portowcy w samej pierwszej połowie z SCH stworzyli sobie co namniej pięć świetnych okazji (wszystkie zmarnowali). Szczęście i wspomniana skuteczność musi teraz dopisać, a poza tym obrona z Jorisem Mathijsenem mimo wszystko nie wygląda najpewniej.

Feyenoord: Mulder - Janmaat, Mathijsen, Martins Indi, Nelom - Vormer, Immers, Clasie - Schaken, Fernandez, Cissé.

Sparta Praga: Vaclík - Vidlièka, Pamiæ, Jarošík, Svejdik - Husbauer, Matìjovský (Pavelka), Kaderabek - Kweuke, Kadlec, Skalak.

Typ: over 2,5 @ 1.98 (Expekt)


Pozwolę się nie zgodzić z kilkoma tezami które stawiasz odnośnie Feyenoordu.W dwumeczy z Dynamem byli według mnie zdecydowanie słabsi i ich odpadnięcie było oczywistością.Co z tego że stwarzają sobie sporo okazji skoro ich nie wykorzystują?!Było tak w meczach z Dynamem,było tak w meczu z Hereenveen.Pewnie że zawsze można liczyć na przełamanie ofensywnej indolencji,tyle że to tylko wiara kibica..Gra Feye w ofensywie wygląda podobnie jak w zeszłym sezonie,w końcu trener i myśl ta sama.Tyle że nie ma jedynego egzekutora czyli Guidetti&#39;ego oraz dwóch skutecznych w minionym sezonie pomocników Bakkala i Al Ahmadi&#39;ego(zwłaszcza Bakkal strzelał sporo).Schacken na skrzydle to za mało nawet na obronę Hereenveen więc Czesi też powinni sobie poradzić.A Clasie w ofensywie nie daje zespołowi praktycznie nic,więc nie wiem czemu używasz jego osoby jako argumentu za over&#39;em. Gdyby to był drugi mecz to poparłbym ten over,ale w meczu nr 1 Czesi będą się tylko bronić a to w parze z brakiem skuteczności u Portowców daje mi under;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom