>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

IO Tokio 2020: Siatkówka (25.07 - 8.08.2021)

psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Widzę, że mój wpis trochę wzburzył i dobrze, bo o to chodzi, żeby dyskutować, nawet jak się ma inne zdanie (a może właśnie zwłaszcza wtedy).

W grupie B, czyli nie naszej, trzeba patrzeć nie tylko na układ tabeli, ale również na terminarz meczów.
https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/volleyball/groups-men.htm

No więc z tego punktu widzenia wygląda na to że Francuzi nie wejdą do ćwierćfinału. Mają 4 pkt, Argentyna 3pkt, tylko że Francuzom zostały mecze z najtrudniejszymi rywalami Ruskami i Brazylią i żeby awansować to muszą wygrać z jedną z tych ekip i to najlepiej za 3 pkt, bo 2x przegrane 2-3 nic im nie dadzą. A dlaczego? Bo Argentyna ma jeszcze mecz z Tunezją (chyba nikt nie wątpi że wygrana za 3 pkt nie będzie problemem?) i na koniec Amerykanów. Więc co najmniej 3pkt gwarantowane, a i przeciwko USA nie są bez szans (moim zdaniem). Dodajemy te 3 pkt do tabeli i mają 6pkt i przeskakują Francuzów. I stąd właśnie mój optymizm jeśli chodzi o Argentynę nie tylko odnośnie awansu, ale nawet medalu. No bo jak awansują to kogo mają się bać oprócz Polski, z drugiej, naszej grupy? Japonii? Iranu? Kanady? czy nawet Włoch którzy grają bez atakującego i z poskładanym przez lekarzy, cierpiącym Juantoreną? A wygrany ćwierćfinał to już strefa medalowa.

Dlatego właśnie dla mnie kurs na medal Argentyńczyków mocno przesadzony. Ktoś tu chyba nie popatrzył chyba w tabelę, bo np kurs na medal Francuzów jest @5.0, a za chwilę mogą już byc poza turniejem. Jeśli jutro w nocy nie zdobędą jakichś punktów z Rosją, to w ostatniej kolejce z Brazylią będą musieli wygrać za 3 pkt, a i to może nie wystarczyć, bo musza też liczyć, że Argentyna nie zdobędzie nic w meczu z USA. Trochę dużo tych "jeśli" i "gdyby" przed meczami z najtrudniejszymi rywalami. Już nie mówię o tym że Argentyna była od krok od stuknięcia Brazylii za 3 pkt i wtedy w ogóle by nie było takich rozważań bo byliby w czubie tabeli czekają na ćwierćfinały.

Siatkówka - mężczyźni klas. końcowa
Argentyna klas. końcowa: 1-3 @ 13.20
STS (kurs po odliczeniu podatku)
Argentyna ogrywa USA 3-0 i typ na ich medal już nie wygląda jak szaleństwo, choć pewnie kursy tylko trochę się obniżą (a może i nie, za bukami czasami trudno nadążyć).

Teraz losowanie, bo zajęli w grupie 3 miejsce i z drugiej grupy moga trafić na Włochów lub Japończyków.

Z punktu widzenia Argentyńczyków to wolałbym dla nich Włochów w ćwierćfinale. Z jednego prostego powodu: nie będą w nim faworytami, a widać kiedy są faworytami to grają gorzej (vide mecz z Tunezją, czyli jedyny w grupie gdzie byli faworytami i zagrali najgorszy mecz i ledwo się wyratowali). Jak mają na przeciwko teoretycznie lepszych od siebie to grają świetnie, vide wygrana z Francją, prawie wygrana z Brazylią czy dzisiaj z Amerykanami. Dlatego wolałbym dla nich Włochów, tym bardziej że to faworyt z masą problemów, zdrowotnych, ale i z formą najlepszych graczy. Oby tak było, bo z Japończykami to trzeba będzie kończyć na 3 razy bo bronią jak świry, plus że gospodarzom pomagają ściany.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Jako ze Japonia dalej w grze to spodziewam się cwiercfinalu JPN - ARG i to w rosyjskiej połowce

Trochę głupi ten przepis o losowaniu. Ja rozumiem intencje ale w Japonii jest juz 1 w nocy a analitycy i sztaby dalej nie wiedzą z kim za mniej więcej 36h zagrają w cwiercfinale

I szkoda tych piłek meczowych dla Francuzów bo wtedy my mielibyśmy Argentyne. Bo jednak zabojady potencjał mają wiekszy
 
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Argentyna ogrywa USA 3-0 i typ na ich medal już nie wygląda jak szaleństwo, choć pewnie kursy tylko trochę się obniżą (a może i nie, za bukami czasami trudno nadążyć).

Teraz losowanie, bo zajęli w grupie 3 miejsce i z drugiej grupy moga trafić na Włochów lub Japończyków.

Z punktu widzenia Argentyńczyków to wolałbym dla nich Włochów w ćwierćfinale. Z jednego prostego powodu: nie będą w nim faworytami, a widać kiedy są faworytami to grają gorzej (vide mecz z Tunezją, czyli jedyny w grupie gdzie byli faworytami i zagrali najgorszy mecz i ledwo się wyratowali). Jak mają na przeciwko teoretycznie lepszych od siebie to grają świetnie, vide wygrana z Francją, prawie wygrana z Brazylią czy dzisiaj z Amerykanami. Dlatego wolałbym dla nich Włochów, tym bardziej że to faworyt z masą problemów, zdrowotnych, ale i z formą najlepszych graczy. Oby tak było, bo z Japończykami to trzeba będzie kończyć na 3 razy bo bronią jak świry, plus że gospodarzom pomagają ściany.
Ja się zainspirowałem Twoim typem i takie coś pograłem, jeszcze raz dzięki, nawet jak nie wejdzie to i tak fajne value.

A886B2E2-56D4-4B6F-80C2-4B30614E62E6.jpeg
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
No to nie da się ukryć ze jesteśmy beneficjentami tego systemu. Unikamy 2 zespołu z grupy B na który przy normalnej drabince byśmy wpadli

Teraz tylko przełamać klątwę a o półfinal jestem spokojniejszy
 
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Pięknie się to ułożyło. Musimy zagrać w tym finale.
Najtrudniejszy mecz tradycyjnie w ćwierćfinale i trochę się boję, tych Francuzów bo się rozegrali. Grebennikov gra świetnie, jak prawie zawsze i im masę piłek wyjmuje, a kontry to oni potrafią kończyć. Ta słaba grupa nasza może trochę zamazywać obraz i okaże się że polski król jest nagi. OBYM SIĘ MYLIŁ, TFU TFU..
A moja Argentynka idealnie, z Włochami. Wymarzony rywal dla nich.
 
Do góry Bottom