>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

II Runda kwalifikacji Ligi Mistrzów + Rewanże [25.07.2023 - 02.08.2023]

Status
Zamknięty.
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Raków - Karabach
Typ under 2.5 @ 1.58 // STS

Co do Rakowa nie do końca jestem przekonany ich gry. Miałem przyjemność obejrzeć ich kilka spotkań. Pewna wygrana nad Florą, czy Jaga mnie nie przekonują. A przede wszystkim w ofensywie. Udało im się strzelić w tych starciach sześć bramek, ale podczas pierwszego starcia z Florą, ale także w rywalizacji z Legią nic wybitnego nie pokazali. Podczas rywalizacji z Wojskowymi mieli spore problemy z przodu. Nie kreowali dużej ilości okazji bramkowych. I dzisiaj można być przekonamy, że z przodu również akcji nie będą mieli za dużo.

Przyjdzie im zmierzyć się z wymagającym, a co najważniejsze doświadczonym zespołem. Przypuszczam, że na wyjeździe Raków dostanie "lanie" - dobrze wiadomo, jakim trudem terenem jest Azerbejdżan.

Można się spodziewać, że Raków zagra defensywnie. Zaznaczyć trzeba, że w defensywie ta ekipa prezentuje się bardzo dobrze. I blok obrony można być pewnym, że będzie najmocniejszą strona tej drużyny. Bardzo dobrze piłkarze się asekurują, czytają grę. To wszystko sprawia, że rywale mają spore problemy z oddawaniem celnych strzałów. Podobnie było chociażby w starciu z Legią, gdzie to Wojskowi dosyć sprawnie potrafili przedostać się pod pole karne Rakowa, ale nic szczególnego z tego nie wynikało.
 
R 588,2K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Mistrzów kwal.
Godzina: 20:15
Spotkanie: Raków Częstochowa - Qarabag
Typ: mecz / liczba goli: Raków /powyżej 1,5 gola
Kurs: 2,93
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Ćwierćfinał eliminacji do tegorocznej Ligi Mistrzów, którego zwycięzca zagra z lepszym z pary Aris Limassol - BATE Borysow. Karabach Agadam w poprzedniej rundzie dwukrotnie pokonał gibraltarski Lincoln, natomiast nasz Raków wprawdzie męczył się mocno u siebie z Florą, dość szczęśliwie wygrywając 1:0 ale w rewanżu w Tallinie zagrał już bardzo dobrze i skutecznie wygrywając 3:0. Dwie bramki w tamtym meczu strzelił nowy nabytek z gdańskiej Lechii Łukasz Zwoliński, który powtórzył ten wyczyn w ligowym meczu z Jagiellonią rekompensując brak kontuzjowanego Ivi Lopeza. Drużyna z Azerbejdżanu jest prawdziwym katem polskich drużyn w europejskich pucharach bowiem począwszy od roku 2010 odpadały z nią kolejno Wisła, Piast, Legia i przed rokiem poznański Lech. W rozegranym w styczniu towarzyskim spotkaniu między tymi drużynami Raków wygrał 3:0 i wprawdzie trudno liczyć na powtórkę, jednak każda wygrana będzie tutaj sukcesem i przybliży częstochowską drużynę do celu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1456
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Aris - BATE
Typ 1 @ 1.62 // STS

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że kursy bukmachera na gości są przesadzone. Jednak nic mylnego. Można chyba śmiało powiedzieć, że po ekipie BATE sprzed kilku sezonów pozostała tylko nazwa drużyny. Nie jest to ta sama ekipa, co była wstanie grać i to z powodzeniem w europejskich pucharach.

Drużyna BATE w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce, a jak dobrze wiadomo wcześniej regularnie sięgali po tytuł Mistrzowski. Również nie wiedzie im się najlepiej w obecnej kampanii. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze piłka nożna na Białorusi nie jest już tak mocna, jak kilka sezonów. Do tego z ekipy BATE odeszło sporo piłkarzy.

Aris na pewno jest faworytem tej pary. I jestem przekonany, że już dzisiaj będą chcieli wykorzystać atut gry u siebie. A warunki atmosferyczne na pewno będą na korzyść gospodarzy. Dodatkowo podopieczni Shpilevskiego udanie rozpoczęli sezon. W miniony weekend dosyć pewnie pokonali 2-0 Omonię, a mogli wygrać jeszcze znacznie wyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +212
kamasutra10 586,3K

kamasutra10

Typer
Sheriff T. - Maccabi H. 19:00 Fortuna
Maccabi H. @ 2.45



Obydwie ekipy posmakowały gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów i to w niedalekiej przeszłości. Sheriff brał udział w eliminacjach Ligi Mistrzów w każdym z ostatnich 22 lat, ale naddniestrzański klub tylko raz zakwalifikował się do prestiżowej fazy grupowej w kampanii 2021/22 i został pierwszym mołdawskim zespołem który to zrobił, odnotowując szokujące zwycięstwo 2:1 nad Realem Madryt na Santiago Bernabeu. Wyeliminowani w rundzie play-off w zeszłym sezonie, później zajęli 3 -cie miejsce w swojej grupie Ligi Europy, a następnie przegrali z Niceą w fazie pucharowej Ligi Konferencji. W tym sezonie awansował do drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów po raz 4-ty z rzędu pokonując w dwumeczu rumuński Farul Constanta , choć potrzebował do tego dogrywki ( porażka 1:0 w Rumunii , wygrana 1:0 w domu i dodatkowe 30 min. w których strzelili 2 gole na 3:0).

Niewiele gorsze było Maccabi. W zeszłym roku Zieloni dotarli aż do jesiennej fazy grupowej, między innymi z PSG i Benficą , a wstyd związany z porażkami 7:2 i 6:1 został częściowo zrekompensowany domową wygraną z Juventusem 2:0. Odkąd zapewnili sobie 3-eci z rzędu tytuł izraelskiej Premier League w zeszłym sezonie, Messay Dego przejął obowiązki trenerskie od Baraka Bakhara, który zdecydował się na odejście do serbskiej Crveny Zvezdy. Oprócz przejścia pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów ( Hamrun - Malta 4:0 w / 2:1 d) Dego poprowadził już swój zespół do zwycięstwa w izraelskim Superpucharze tego lata. Hajfa sięgnęła po trofeum w ostatnią sobotę, pokonując Beitar Jerozolima 3:1 co oznacza że strzelili 9 bramek w ostatnich 3 -ech meczach przed dzisiejszym spotkaniem.

Odnosząc się do dzisiejszego starcia gospodarze prawdopodobnie wyjdą w ustawieniu 3-5-2, z Henrique Luvannorem i Jerome Ngomem Mbekeli w przodzie i powinien być to zespół podobny do tego, który rozpoczął zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Farulem. Opiekun miejscowych , Roberto Bordin będzie miał jednak kolejną opcję dołączając do wielonarodowego składu kolumbijskiego obrońcę Alejandro Artunduaga który niedawno przybył z Once Caldas i będzie mógł pojawić się na lewej flance.
W ekipie gości nie powinno również dojść do większych zmian i na boisko prawdopodobnie wybiegną Ci którzy grali w spotkaniach o superpuchar i pierwszej rundy. Dego skorzysta z doświadczonego rozgrywającego Liora Refaelova , który niedawno wrócił z długiego pobytu w Belgii , aby stworzył szanse ich napastnikom.
Tjaronn Chery, strzelec pierwszego gola w sobotnim meczu o Superpuchar jest również zdecydowanym faworytem do startu w środku pola, a Frantzdy Pierrot stanowi wyraźne zagrożenie w napadzie. Letnie nabytki Anan Khalaili i Erik Shuranov są również pretendentami do gry w ataku gości.

Mając za sobą niedawne doświadczenie w fazie grupowej i pewną wygraną w pierwszej rundzie Maccabi Haifa może wykorzystać swój sukces w Superpucharze oraz dobrą formę napastników i pokonać przeciwnika już w pierwszym meczu na jego terenie , gwarantując sobie spokojny rewanż. Tak przynajmniej ja to widzę.
 
versa 397,5K

versa

Typer
Raków - Qarabaq
Remis lub Qarabaq + powyżej 1.5 bramek @2.37

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co powiedział maarcin14 i zbytnio nie mam co do tego dopowiedzieć, jedynie to, że over 2.5 bramek w ostatnich 10 meczach mistrza Azerbejdżanu pokrywany był aż...10 razy, grają overowe mecze i dla mnie również są drużyną lepszą i bardziej doświadczoną na tle Rakowa, dlatego tak jak i kolega wyżej wymieniony skłaniam się ku typowi w ich stronę.
 
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Ludogorets - Olimpija
Typ 1 @ 1.53 // STS

Wyraźnym faworytem według bukmacherów podczas tej pary są gospodarze. I również podzielam ich zdanie. Spodziewam się, że już dzisiaj gospodarze wypracują sobie przewagę przed pojedynkiem rewanżowym.

Przede wszystkim temu, że kapitalnie czują się na własnym obiekcie. Warto przytoczyć jedną statystykę, a mianowicie, że w tym roku przegrali przed własną publicznością jedną spotkanie. Do tego zwycięstwa są przekonujące. W ostatnim starciu rozbili Etar, aż 5-0! Natomiast w poprzedniej rundzie kwalifikacji nie dali najmniejszych szans ekipie Ballkani pokonując ich 4-0.

Natomiast piłkarze O. Ljubljana nie wybitnego nie pokazali w poprzedniej rundzie. Ok, wygrali dwa mecze z ekipą Valmiery, ale były to skromne zwycięstwa. A poza tym można było przyczepić się do ich gry, która nie zawsze była zbyt płynna i jakościowa.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/eliminacje Liga Mistrzów
Godzina: 20:15
Spotkanie: Raków Częstochowa vs Karabach
Typ: Powyżej 10.5 rzutów rożnych
Kurs: 2.55
Bukmacher: ETOTO
Analiza:

Trzeba przyznać, że Raków rozkręca się z każdym spotkaniem.
Słabo wyglądały mecze z Legią Warszawa oraz z Florą w Częstochowie, ale już kolejne rywalizacje pokazują, że idzie to w dobrym kierunku. Nowy trener Dawid Szwarga kontynuuje nieco pracę swojego poprzednika Marka Papszuna, ale widoczna jest poprawa przede wszystkim w kreowaniu sytuacji. Mistrz Polski tworzy sobie wiele szans na trafienia i teraz napastnik ma być typową 9, która wykańcza te okazje, nie tak jak to było w poprzednich sezonach. Łukasz Zwoliński świetnie odnalazł się w nowych barwach i były snajper Lechii Gdańsk zaliczył 2 mecze z dubletem. Należy pochwalić jeszcze defensywę, która gra na 0 z tyłu. Spore nadzieje związane są z Rakowem w dwumeczu z Karabachem. Czy uda się polskiemu klubowi przerwać złą passę z tą drużyną?

Mówi się, że ekipa z Azerbejdżanu to najsłabsza wersja od kilku lat. Naturalnie nie ma co lekceważyć tego zespołu, ponieważ jest to regularny uczestnik europejskich pucharów i przed rokiem nawet Lech pokonał w Poznaniu ten klub skromnie 1:0, ale co z tego, jak w rewanżu oglądaliśmy różnicę klas. Karabach zawsze ma spore ambicje, aby zameldować się w Lidze Mistrzów, czy też w Lidze Europy i ciągłość pracy trenera Gurbana Gurbanova robi wrażenie. Problemem Azerów są mecze wyjazdowe, co pokazała poprzednia runda eliminacji. Zwycięstwo tylko 2:1 z gibraltarskim zespołem dał małą zaliczkę i to przecież rywale wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Udało się jednak odmienić losy tego spotkania, a w Baku przypieczętować awans. Czy w Częstochowie będzie podobnie?

W weekend w meczu Rakowa z Jagiellonią zagrałem rzuty rożne i się nie zawiodłem. Karabach od zawsze kojarzył mi się z kornerami, dlatego też nie pozostało mi nic innego, jak zaproponować stałe fragmenty gry. Pobieram próg 10.5. Mistrz Polski w starciach z Florą wykonywał 11 i 14 rzutów rożnych. Przyjezdni w spotkaniach Lincoln odnotowali 5 i 11 kornerów. Liczę na ciekawe widowisko, gdzie jedni i drudzy poszukają zaliczki przed rewanżem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1429
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ja wiem że Karabach co roku gra w pucharach itd, ale w poprzedniej rundzie na Gibraltarze strzelili gola w ostatniej minucie, oddając w całym meczu 3 celne strzały na bramkę, także jakoś bym ich nie przeceniał, dzisiejsza pogoda też nie musi być ich sprzymierzeńcem.Na pewno dużo groźniejsi będą w rewanżu.Co do Rakowa myślałem że loty obniżą i nie będzie to już tak fajnie działać, co prawda z przodu jest trochę gorzej ale ogólnie jakiś monolit stanowią i wciąż to funkcjonuje.
 
Ostatnia edycja:
psychol32 430,6K

psychol32

Użytkownik
Ludzie mają problemy z ogrywaniem buka bo myślą że jak męczysz się z mistrzem Gibraltaru to z Mistrzem Polski będziesz miał jeszcze większe ciężary. Gdyby tak to działało to każdy byłby zarobiony pod pachy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +130
chosen70 135,7K

chosen70

Użytkownik
Raków Częstochowa - Qarabag

Łukasz Zwoliński strzeli gola @3.00 Etoto

Łukasz Zwoliński od czasu przenosin z Lechii Gdańsk do Rakowa Częstochowa w obecnym okienku transferowym, rozegrał dwa mecze mecze od pierwszej minuty. W starciu z Florą Tallinn zdobył dwie bramki, a w pierwszej kolejce Ekstraklasy w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok również dwa razy umieścił piłkę w siatce. Dzisiejszy mecz Raków rozgrywa u siebie, więc jest to szansa na uzyskanie korzystnego wyniku przed wyjazdem do Azerbejdżanu na rewanżowe starcie. Jeżeli ekipa z Częstochowy będzie dzisiaj strzelała, to upatruje spore szanse na to, że minimum raz Łukasz Zwoliński zdobędzie gola.
 
maciej_cfc 25K

maciej_cfc

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna Liga Mistrzów (kwal.)
Godzina: 20:15
Spotkanie: Raków - Karabach
Typ: Żółte kartki - H2H - Karabach
Kurs: 2.30
Bukmacher: Superbet
Post w dziale
Analiza:

Jedyne co mi wpadło w oko w dzisiejszym spotkaniu to h2h żółtych kartek. Faworytem tego spotkania według bukmacherów jest Raków. Myślę, że to oni dzisiaj będą większość czasu przy piłce i tym samym stworzą oni więcej sytuacji podbramkowych. Sędzią spotkania jest Lukas Fahndrich, który w zeszłym sezonie we wszystkich rozgrywkach które sędziował a było ich 26 to rozdał aż 141 żółtych kartek. Wyżej koledzy opisywali, że Karabach słabo spisuje się na wyjazdach i dlatego dzisiaj wybrałem taki typ. Liczę na to, że dominować będzie Raków a co za tym idzie to Krabach będzie musiał biegać i odzyskiwać piłkę od przeciwnika. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie to statystycznie Karabach zarówno w lidze krajowej jak i europejskiej więcej kartek otrzymywał grając na wyjeździe i mam nadzieje, że dzisiaj również tak będzie. Powodzenia :).
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1141
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Raków Częstochowa - Karabach
Typ: 1X + poniżej 2,5 gola + 1. połowa zmiana NIE + poniżej 4,5 spalonego + poniżej 27,5 fauli
@3.63 FORTUNA

Raków Częstochowa dobrze rozpoczął swoją przygodę z kwalifikacjami do LM. W pierwszej rundzie odprawili Florę Talin bez większych problemów. Wcześniej Raków grał jeszcze mecz o Superpuchar Polski z Legią Warszawa i w regulaminowym czasie był remis 0:0 a w karnych górą byli piłkarze że stolicy. Raków rozpoczął już także przygodę w Ekstraklasie i wygrał z Jagiellonią 3:0. Karabach to już nie ta sama marka co kiedyś. Ich notowania już zdecydowanie spadły. Ja również skłaniam się tak samo jak bukmacherzy ku stronie Rakowa. Nie spodziewam się gradu bramek. Raków w czterech ostatnich spotkaniach nie stracił gola.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ludzie mają problemy z ogrywaniem buka bo myślą że jak męczysz się z mistrzem Gibraltaru to z Mistrzem Polski będziesz miał jeszcze większe ciężary. Gdyby tak to działało to każdy byłby zarobiony pod pachy.
[
Obecny Karabach to żaden Gent czy Benfica żeby tak pisać, półka na naszych kopaczy przynajmniej u siebie.
 
Ostatnia edycja:
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Piszę bo coś tam mędrkujesz (czemu ktoś wtapia u buka) a wychodzi że nawet rozeznania nie masz bo meczy nie oglądasz.
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
QARABAG - RAKÓW awans 1 2.95 sts

Chwilę myślałem nad tym typem, ale trzeba to zagrać. Raków wczoraj strzelił dwa przypadkowe gole a z przebiegu gry naprawdę wcale nie wyglądał lepiej na tle rywala.
Qarabag osłabiony względem minionych lat ale wczorajsze zawody wcale nie pokazały, że piłkarsko są gorsi od Mistrza Polski.
Ponadto Azerowie na swoim boisku są zawsze znacznie groźniejsi, trzeba również pamiętać o warunkach atmosferycznych które w tamtym regionie świata charakteryzują się wysokimi temperaturami i dużą wilgotnością. Dlatego nie mogę przejść nad tym typem obojętnie, i wchodzę w to za kilka stówek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +575
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Karabach - Raków Częstochowa Fortuna awans 2 1.45
Karabach - Raków Częstochowa 2 3.50
Karabach - Raków Częstochowa Fortuna DW 0:1 8.80 Ech, ponownie ten Albańczyk psuje dokładny wynik...


Panowie, już mi się wymiotować chce jak stronniczo momentami widzę gdzie optujemy i zauważamy największe porażki naszych klubów a nie widzimy ich osiągnięć.
Każdy mówi, że Karabach jest taką super drużyną. Owszem - na tle Lecha Poznań może i taki był. Tylko, że to była ogólnie wielka porażka Lecha Poznań. W przeciągu wieloletniej przygody Karabachu w europejskich pucharach - tylko dwom drużynom udało się zaaplikować więcej niż 5 goli - SK Samtredia i właśnie Lech Poznań.
To, iż Lech Poznań zagrał jak amatorzy nie oznacza, że tymi amatorami są. Dlaczego? A no dlatego, że każdy tak wychwala iż Karabach grał w tych pucharach.
Ale... gdzie do nich maksymalnie dochodził?
To jest to pytanie nr 1. Wyszedł z grupy LKE tylko dwukrotnie dochodząc do 1/16 gdzie tam przegrywał mecz. A Lech Poznań? Dotarł do 1/4 a mógł i nawet do półfinału.
A Lech Poznań potem gdzie dotarł? Wszyscy to wiemy.
To był tragiczny występ bramkarza który zawalił Puchar Polski i LM. Czy tym razem może być podobnie? Wątpię.
Szczerze to widzę drużynę Karabachu w oczach użytkowników forum jako drużynę gdzie do której się przyjeżdża to już nawet Karabach nie musi im strzelać a mogą zaczynać od stanu 5:0, bo są takie warunki meteorologiczne oraz Karabach u siebie jest groźny. Jednak bez przesady. Jest w tym owszem trochę prawdy, lecz nie każda drużyna która tam przyjeżdżała - otrzymywała lanie.

Dla mnie należy upatrywać tutaj specyficznej klątwy. W sparingach każda polska drużyna ogrywa Karabach. Natomiast w pucharach jest całkowicie odwrotnie. Mało tego - w europejskich pucharach polska drużyna zapomina jak się gra w futbol z tym Karabachem. I tego przede wszystkim musi się ustrzec jakakolwiek polska drużyna. Bo co jak co, ale błędy to Karabach umie wykorzystywać.

Dlatego aby to uświadomić - zebrałem wszystkie wyniki u siebie Karabachu oraz przeciwników z różnicą bramek którą wygrał Karabach.
Różnica 5 goli - FK Samtredia (Gruzja)
Różnica 4 goli - Lincoln Red Imps (Gibraltar), Lech Poznań (...Polska...), Valetta (Malta), Siłeks Kratowo (Macedonia Północna)
Różnica 3 goli - FK Metalurg Skopje (Macedonia Północna), Banga Gorżdy (Litwa), Young Boys Berno (Szwajcaria), IFK Goeteborg (Szwecja), FK Kukesi (Albania), Sheriff Tiraspol (Mołdawia), Dundalk (Irlandia), FC Nantes (Francja) [które dostało się do pucharów europejskich bo zdobyło Puchar Francji a w tym sezonie broniło się przed spadkiem i różnicą 1 punktu udało im się]
Różnica 2 goli - Dudelange (Luksemburg), PAOK Saloniki (Grecja), Partizani Tirana (Albania)
Różnica 1 bramki - Rosenborg (Norwegia), Honka (Finlandia), Wisła Kraków (Polska), Club Brugge (Belgia), Metalurg Skopje (Macedonia Północna), Piast Gliwice (Polska), Gefle IF (Szwecja), Salzburg (Austria), RSC Anderlecht (Belgia), FC Kopenhaga (Dania), Linfield (Irlandia Północna), Sheriff Tiraspol (Mołdawia), AEL Limassol (Cypr), Aberdeen (Szkocja), Kajrat Ałmaty (Kazachstan). FC Zurich (Szwajcaria), Gent (Belgia).

W gronie tym znajdują się drużyny które nie pochodzą z topowych lig. Są to ligi od których to polskie kluby podkupują piłkarze a nie odwrotnie. Może poza PAOKiem gdzie grają polscy piłkarze - no ale PAOK dopiero od niedawna jest dobrą drużyną a wtedy był pucharowiczem na doczepkę. Podobnie jak FC Nantes którego przedstawiłem w nawiasie kwadratowe.
Dlatego chcę tutaj zdrowo i analitycznie przedstawić, że Karabach to nie jest jakaś dobra drużyna. To Lech Poznań zagrał kompromitacyjny futbol. Jestem bardzo ciekawy rywalizacji gdyby nie te koszmarne błędy w wykonaniu spuchniętej defensywy Lecha Poznań jak i również błędów bramkarza.
Także jak widać - nie jest łatwo znaleźć się w gronie klubów którzy przegrywają z Karabachem na ich stadionie różnicą nawet 2 bramek. Zresztą podobnym wyczynem popisała się Legia Warszawa eliminując 2 lata temu z kwalifikacji do LM Bodo/Glimt - a oni potem dotarli do 1/4 LE jak dobrze pamiętam ;) a Legia? pożegnała się już w grupie LE.

W tym meczu będzie jasne, że o spuchniętym Rakowie nie będzie mowy. Akurat wytrzymałość kondycyjna u piłkarzy Rakowa to jest mega przemawiający argument i widać gołym okiem, iż Ci piłkarze mają powyrabiane markery zmęczeniowe na wysokim poziomie. Raków mimo wygranej 5-0 z Astaną - potwierdził klasę również na wyjeździe wygrywając z nimi 1-0. A to był rozstawiony rywal.
Argumenty, że tam jest gorąco - nie kupuję. Nie kupuję, ponieważ Raków jest drużyną bardzo wytrzymałą kondycyjnie i z tym powinien się bez problemu uporać. Jedynie to indywidualne błędy.
W europejskich pucharach od meczu ze Slavią Pragą gole były tracone z dalekich dośrodkowań. Jedynie gol na 2-2 był z bliskiego dośrodkowania.
Zobaczcie, że wszystkie bramki nie byłyby tracone, gdyby uniemożliwić dośrodkowania. Mało tego - obrońcy mieli dużo czasu aby temu dośrodkowaniu zapobiec. O ile dośrodkowanie piłkarza Slavii Praga przy golu na 1-0 można określić dośrodkowaniem światowej klasy (nie wstydzę się tych słów - tu nie dało się przewidzieć dośrodkowania), tak przy golu na 2-0 dla Slavii, przy golu na 2-1 dla Karabachu oraz golu na 2-2 gdzie niepotrzebnie wpadł w asystującego piłkarz Rakowa - tak można byłoby mecz spokojnie wygrać. Ale nikt nie pomyślałby, że Raków popełni takie błędy i będzie zostawiał tyle miejsca przy takim wyniku.

Czy ten mankament da się poprawić?
Jak najbardziej. Wystarczy zapobiec dośrodkowaniu asekurując zawodnika celem oddania mu swobodnego i precyzyjnego dośrodkowania. Sam nie wierzyłem oglądając spotkanie, iż Raków może popełniać takie błędy. Tak samo Lech Poznań. Jakaś klątwa czuwa nad klubem Karabachu. Pytanie czy Raków będzie w 100% skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty aby ich nie popełnić? Przekonamy się. Ja w to wierzę i podaję następujące typy.

Edit:
Formalnie rzecz biorąc gdy mówimy o tym, iż Raków zdobył dwie bramki w tak prosty sposób - nie piszemy wtedy "o jaki ten rywal jest żenujący, poziom bramkarza San Marino".
Co do dwóch bramek które niby cudem strzelił Raków - tak mogę się zgodzić tylko przy drugiej. Gdy czytam, że pierwsza była przypadkowa - wtedy dostaję RAKa. To już było nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem gdzie obaj chcieli wybić. A jakimś cudem Raków się przyczynił, że piłka była w takim miejscu a nie innym. Lecz gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i Raków zdobył bramkę nr 1.
Natomiast druga bramka to już było dzieło kiksu. Kiksu które regularnie popełniał Lech Poznań i prawdopodobieństwo powtórki wyniku w wykonaniu Rakowa będzie dla mnie ogromnym szokiem.
I co mnie ciekawi - nie pisze nikt z Was o Karabachu, że o jakie oni puszczają bramki. Że o, takim ręcznikom strzeli się pięć bramek w rewanżu jak tak będą puszczać gole które im strzelił Raków. Tylko właśnie - w zaparte docenia się klasę rywala. Fakt, pograli kawał futbolu. Ale jednak przedrzeć się przez defensywę Rakowa nie było łatwo i tutaj musiały wychodzić precyzyjne dośrodkowania oraz strzały aby strzelić gola gospodarzom.

CDN
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +933
kamasutra10 586,3K

kamasutra10

Typer
Karabach - Raków Częstochowa Fortuna awans 2 1.45
Karabach - Raków Częstochowa 2 3.50
Karabach - Raków Częstochowa Fortuna DW 0:1 8.80


Panowie, już mi się wymiotować chce jak stronniczo momentami widzę gdzie optujemy i zauważamy największe porażki naszych klubów a nie widzimy ich osiągnięć.
Każdy mówi, że Karabach jest taką super drużyną. Owszem - na tle Lecha Poznań może i taki był. Tylko, że to była ogólnie wielka porażka Lecha Poznań. W przeciągu wieloletniej przygody Karabachu w europejskich pucharach - tylko dwom drużynom udało się zaaplikować więcej niż 5 goli - SK Samtredia i właśnie Lech Poznań.
To, iż Lech Poznań zagrał jak amatorzy nie oznacza, że tymi amatorami są. Dlaczego? A no dlatego, że każdy tak wychwala iż Karabach grał w tych pucharach.
Ale... gdzie do nich maksymalnie dochodził?
To jest to pytanie nr 1. Wyszedł z grupy LKE tylko dwukrotnie dochodząc do 1/16 gdzie tam przegrywał mecz. A Lech Poznań? Dotarł do 1/4 a mógł i nawet do półfinału.
A Lech Poznań potem gdzie dotarł? Wszyscy to wiemy.
To był tragiczny występ bramkarza który zawalił Puchar Polski i LM. Czy tym razem może być podobnie? Wątpię.
Szczerze to widzę drużynę Karabachu w oczach użytkowników forum jako drużynę gdzie do której się przyjeżdża to już nawet Karabach nie musi im strzelać a mogą zaczynać od stanu 5:0, bo są takie warunki meteorologiczne oraz Karabach u siebie jest groźny. Jednak bez przesady. Jest w tym owszem trochę prawdy, lecz nie każda drużyna która tam przyjeżdżała - otrzymywała lanie.

Dla mnie należy upatrywać tutaj specyficznej klątwy. W sparingach każda polska drużyna ogrywa Karabach. Natomiast w pucharach jest całkowicie odwrotnie. Mało tego - w europejskich pucharach polska drużyna zapomina jak się gra w futbol z tym Karabachem. I tego przede wszystkim musi się ustrzec jakakolwiek polska drużyna. Bo co jak co, ale błędy to Karabach umie wykorzystywać.

Dlatego aby to uświadomić - zebrałem wszystkie wyniki u siebie Karabachu oraz przeciwników z różnicą bramek którą wygrał Karabach.
Różnica 5 goli - FK Samtredia (Gruzja)
Różnica 4 goli - Lincoln Red Imps (Gibraltar), Lech Poznań (...Polska...), Valetta (Malta), Siłeks Kratowo (Macedonia Północna)
Różnica 3 goli - FK Metalurg Skopje (Macedonia Północna), Banga Gorżdy (Litwa), Young Boys Berno (Szwajcaria), IFK Goeteborg (Szwecja), FK Kukesi (Albania), Sheriff Tiraspol (Mołdawia), Dundalk (Irlandia), FC Nantes (Francja) [które dostało się do pucharów europejskich bo zdobyło Puchar Francji a w tym sezonie broniło się przed spadkiem i różnicą 1 punktu udało im się]
Różnica 2 goli - Dudelange (Luksemburg), PAOK Saloniki (Grecja), Partizani Tirana (Albania)
Różnica 1 bramki - Rosenborg (Norwegia), Honka (Finlandia), Wisła Kraków (Polska), Club Brugge (Belgia), Metalurg Skopje (Macedonia Północna), Piast Gliwice (Polska), Gefle IF (Szwecja), Salzburg (Austria), RSC Anderlecht (Belgia), FC Kopenhaga (Dania), Linfield (Irlandia Północna), Sheriff Tiraspol (Mołdawia), AEL Limassol (Cypr), Aberdeen (Szkocja), Kajrat Ałmaty (Kazachstan). FC Zurich (Szwajcaria), Gent (Belgia).

W gronie tym znajdują się drużyny które nie pochodzą z topowych lig. Są to ligi od których to polskie kluby podkupują piłkarze a nie odwrotnie. Może poza PAOKiem gdzie grają polscy piłkarze - no ale PAOK dopiero od niedawna jest dobrą drużyną a wtedy był pucharowiczem na doczepkę. Podobnie jak FC Nantes którego przedstawiłem w nawiasie kwadratowe.
Dlatego chcę tutaj zdrowo i analitycznie przedstawić, że Karabach to nie jest jakaś dobra drużyna. To Lech Poznań zagrał kompromitacyjny futbol. Jestem bardzo ciekawy rywalizacji gdyby nie te koszmarne błędy w wykonaniu spuchniętej defensywy Lecha Poznań jak i również błędów bramkarza.
Także jak widać - nie jest łatwo znaleźć się w gronie klubów którzy przegrywają z Karabachem na ich stadionie różnicą nawet 2 bramek. Zresztą podobnym wyczynem popisała się Legia Warszawa eliminując 2 lata temu z kwalifikacji do LM Bodo/Glimt - a oni potem dotarli do 1/4 LE jak dobrze pamiętam ;) a Legia? pożegnała się już w grupie LE.

W tym meczu będzie jasne, że o spuchniętym Rakowie nie będzie mowy. Akurat wytrzymałość kondycyjna u piłkarzy Rakowa to jest mega przemawiający argument i widać gołym okiem, iż Ci piłkarze mają powyrabiane markery zmęczeniowe na wysokim poziomie. Raków mimo wygranej 5-0 z Astaną - potwierdził klasę również na wyjeździe wygrywając z nimi 1-0. A to był rozstawiony rywal.
Argumenty, że tam jest gorąco - nie kupuję. Nie kupuję, ponieważ Raków jest drużyną bardzo wytrzymałą kondycyjnie i z tym powinien się bez problemu uporać. Jedynie to indywidualne błędy.
W europejskich pucharach od meczu ze Slavią Pragą gole były tracone z dalekich dośrodkowań. Jedynie gol na 2-2 był z bliskiego dośrodkowania.
Zobaczcie, że wszystkie bramki nie byłyby tracone, gdyby uniemożliwić dośrodkowania. Mało tego - obrońcy mieli dużo czasu aby temu dośrodkowaniu zapobiec. O ile dośrodkowanie piłkarza Slavii Praga przy golu na 1-0 można określić dośrodkowaniem światowej klasy (nie wstydzę się tych słów - tu nie dało się przewidzieć dośrodkowania), tak przy golu na 2-0 dla Slavii, przy golu na 2-1 dla Karabachu oraz golu na 2-2 gdzie niepotrzebnie wpadł w asystującego piłkarz Rakowa - tak można byłoby mecz spokojnie wygrać. Ale nikt nie pomyślałby, że Raków popełni takie błędy i będzie zostawiał tyle miejsca przy takim wyniku.

Czy ten mankament da się poprawić?
Jak najbardziej. Wystarczy zapobiec dośrodkowaniu asekurując zawodnika celem oddania mu swobodnego i precyzyjnego dośrodkowania. Sam nie wierzyłem oglądając spotkanie, iż Raków może popełniać takie błędy. Tak samo Lech Poznań. Jakaś klątwa czuwa nad klubem Karabachu. Pytanie czy Raków będzie w 100% skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty aby ich nie popełnić? Przekonamy się. Ja w to wierzę i podaję następujące typy.

CDN
Wszystko ok...tylko że po pierwsze Karabach strzelił tak na prawdę 4 bramki w Częstochowej i przegrał 3:2 ( interwencja obrońcy a później bramkarza - dwa swojaki ) , a po drugie nie musi wygrywać dwoma bramkami , wystarczy minimalna wygrana i doprowadza do dogrywki lub karnych ....U siebie Karabach na pewno jest takim samym faworytem do wygranej jakim był Raków w domu ...Patrząc jak nasze ligowe grają na wyjazdach w tej części Europy cienko to widzę...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom