>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja II Liga - Dyskusja, Typy, Newsy, Zakłady Długoterminowe - w sezonie 2023/2024

F 0

fancior

Użytkownik
Ktos cos? Jakies nowe info odnosnie kotwicy? Kursy twardo sie trzymaja, nie spadaja wiec narazie nic nie widac.
Chlopaki trenuja? Ktos cos wiecej?
 
zikos 14,7K

zikos

Użytkownik
Olimpia Grudziądz- Olimpia Elbląg 1-1połowa lub mecz 1.75 superbet

Do Grudziądza przyjeżdża przeciętna ekipa z Elbląga .Jest to zaległe spotkanie. W poprzedniej kolejce ekipa gości zremisowała a następnie przegrała we Wronkach z Lechem 2 .Gospodarze w swoich dwóch pierwszych meczach remisowali ,a powinni wygrać .W pierwszym z Lechem byli lepszą ekipą ,to samo ostatnio w weekend z Kotwicą gdzie piłka nie chciała wpaść. Każdy punkt jest bardzo cenny dla graczy z woj kuj-pom .Dziś myślę poprawia skuteczność i nieznacznie wygrają mecz .
 
Otrzymane punkty reputacji: +1054
stanley-63 783K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska 2 liga
Godzina 18:00
Spotkanie : Polonia Bytom : GKS Jastrzębie
Typ : over 3.5 gola
Kurs : 3.05
Bukmacher : Fortuna

Beniaminek z Bytomia podejmuje dziś u siebie Jastrzębie i dla obu drużyn arcyważne spotkanie , obie są tuż nad kreską i tak Polonia 13 z 28 pkt na koncie natomiast Jastrzębie 14 z 26 pkt i obie mają zaledwie Polonia 4 oczka a goscie z Jastrębia zaledwie oczko więcej od spadku , Polonia ostatnio całkiem dobrze się radzi , 5 ostatnich meczy 3 wygrane i 2 remisy no i 12 bramek zdobytych ale i 8 w plecy , co do gości 3-1-1 i 9 zdobytych przy 8 straconych ale idąc do typu to obie drużyny widać nie są skupione na obronie tylko ataku , w pierwszym meczu 4:2 dla Jastrzębia były też mecze towarzyskie i taki sam scenariusz 3:1 i 2:1 , liczę i dziś na otwartą grę i sporo bramek , z początkiem marca obie grały swoje mecze i Polonia pokonała u siebie Zagłębie Lubin II 3:1 natomiast Jastrzębianie wygrali wyjazd na Sandecji wygrywając również 3:1 i oby żadna z nich nie straciła na skuteczności .
 
U 0

Usunięty użytkownik 178817

Gość
Elbląg - Lubin II under 2.5 gola 1.90 Niedziela

Elbląg zmęczony, chyba 4 mecz w 10 dni czy jakoś tak - już na Olimpii Grudziądz dostali trójkę w tygodniu i mówi się o zajechaniu. Dlatego chyba murarka będzie na klepisku, sam bym tak zrobił.

/cholera bramki dla Lubina w 45+ i 90+, ksiądz nie wymodlil w Elblągu
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
neutralny 451,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Polonia Bytom - Wisła Puławy
Polonia Bytom wygra @2,07 Lvbet


Przyznaję, że zaskoczył mnie ten kurs, bo spodziewałem się raczej jakiegoś maks 1,80, a tu ponad 2,00 wydaje się naprawdę spoko opcję, bo bytomianie notują ostatnio bardzo dobry okres.
Kursy bardziej są ukierunkowane ku pozycjom w tabeli obu zespołów, jednak wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy dyspozycja Polonii i Wisły są na zupełnie innym poziomie. Gospodarze po zimowej przerwie nie zaznali jeszcze porażki strzelając przy tym 10 goli i zabierając punkty wiceliderowi z Siedlec oraz ogrywając piątą w tabeli Radunię.
Na drugim biegunie są dzisiejsi goście z Puław którzy na wiosnę zremisowali aż 4 z 5 spotkań i niby nie przegrywają, jednak średnia punktowa wychodzi z tego kiepska. Niby na rozkładzie mieli lider z Kalisza, czy Stal Stalową Wolę z którymi punktowali, ale z drugiej strony wygrać nie potrafili wygrać ze Stomilem, a Sandecja zabrała z Puław komplet punktów.
Niby więc sąsiedzi z tabeli, ale szanse na ucieczkę znad strefy spadkowej zdecydowanie daję większe Polonii, a dzisiejsza wygrana byłaby bardzo dużym krokiem w tym kierunku.
Z braku laku można sobie więc rzucić okiem na II ligę, tym bardziej, że mecz transmitowany będzie w TVP Sport, a emocji na pewno nie zabraknie, bo obie ekipy bardzo potrzebują punktów.
 
stanley-63 783K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska 2 liga
Godzina 19:30
Spotkanie : Stal Stalowa Wola : Sandecja Nowy Sącz
Typ : suma kartek ( czerwona=2 ) over 7.5
Kurs : 2.35
Bukmacher :
ETOTO

Nie mogłem wyszukać info o tym kto sędziuje ale pójdę w kartoniki i to spory over , marzeniem Stali jest grupa 1-6 no może pierwsze i drugie miejsce jest trochę oddalone bo to strata 8 oczek ale już 3-6 to jest na wiciągnięcie ręki , co prawda mają tyle samo pkt co 6 w tabeli ŁKS Łódż II ale gorzszy bilans bramek , ostatnio jednak mają problem z kompletem pkt bo ostatnia wygrana to 4 kolejki wstecz i mecz wyjazdowy ze Stomilem , goście z kolei walcza o być albo nie być , na tem moment na przedostatnim miejscu ale żeby wydostać się z tej strefy to trzeba zaledwie 3 oczek tak więc dzisiejszy mecz dla obu drużyn ma znaczenie , Stal ostatnio regularnie w każdym meczu dwa żółtka za to Sandecja łapie sporo , ostatnio u siebie z ŁKS-em 4 żółtka i bezpośrednia czerwona , w meczu z Pogonią Siedlce 4 żółtka i bezpośrednia czerwień i to pokazuje że jak nie idzie zdobyć kompletu pkt to nerwy biorą górę no ale też nie ma się czemu dziwić w ich przypadku bo przedostatnie miejsce i widmo spadku tak właśnie działają , w ich ostatnim meczu bezpośrednim w Nowym Sączu 11 zółtek z czego 5 po stronie Sandecji i 6 dla Stali , był też i niewykorzystany karny czyli działo się sporo i na to samo liczę dzisiaj !
 
U 0

Usunięty użytkownik 178817

Gość
II liga na sobotę

Radunia Stezyca - Skra Czestochowa remis nie ma zakładu 1 1.58 godz 12

Myślę, że Radunia tego meczu nie przegra, a ma nawet spore szanse wygrać. Remis jednak lubi drugie ligi, zatem dnb na 1. Sportowo lepsi, ładna pogoda jutro, święta, myślę że Radunia na spokoju to ogarnie w aspekcie punktu lub punktów w tym meczu.

Chojniczanka Chojnice - KKS Kalisz remis nie ma zakładu 1 1.72 g. 14.30

Uwazam, że Kalisz nie będzie chciał awansu, a chcą go Chojnice, które tego meczu nie przegrają.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
stanley-63 783K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska 2 liga
Godzina 18:15
Spotkanie : Olimpia Elbląg : Stomil Olsztyn
Typ : suma kartek ( czerwona=2 ) over 7.5
Kurs : 2.70
Bukmacher :
ETOTO


Derby i co więcej potrzeba , mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i tu też nie będzie wyjątku , goapodarze w nie co lepszej sytuacji bo zajmują 13 miejsce z dorobkiem 34 pkt i nad przepaścią mają zaledwie jeden pkt , goście z kolei przedostatnie miejsce ale też jeszcze walczą o byt bo do tej grupy bezpiecznej tracą na dziś 4 oczka a do dzisiejszego rywala 5 , do końca sezonu jeszcze pozostało 6 meczów stąd walki nie powinno zabraknąć a tym bardziej w tym dzisijeszym DERBOWYM , zaglądając do H2H jedno co mocno rzuca się w oczy to właśnie kartoniki , w pierwszym meczu w Olsztynie 10 żółtek , poprzedni sezon tutaj w Elblągu 4:0 dla Olimpii w meczu 7 kartoników w Olsztynie i cóż w takim meczu na dodatek Derbowym w takiej sytuacji w jakiej obie drużyny się znajdują i kżdej są potrzebne punkty , do końca sezonu już niewiele , musi być ostro i kartek nie powinno zabrknąć !
 
B 6,9K

brajan82

Użytkownik
Radunia, Radunia.
Na razie baraże, tylko po co jak idą czarne chmury i nie będzie pompowana kasa na utrzymanie klubu.
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Pogoń Siedlce - Radunia Stężyca
Typ: 1 1.85
Dokładny wynik: 2:1 8.00
Bukmacher: Fortuna


Tak jak wyżej napisane. Radunia można powiedzieć, że odpuszcza sobie 2 ligę. Skoro na 2 ligę nie ma pieniędzy to jaki jest sens grać o 1 ligę? Praktycznie żaden. Radunia formalnie ma zapewnione utrzymanie, bo nie wierzę że mając 10 punktów przewagi nad spadkowym miejscem 5 kolejek do końca może się nie utrzymać. Tu już zaawansowana matematyka wchodziłaby w grę. Dlatego też Radunia może sobie dać odpust w tym meczu.
Kwestia pokazania się aby przejść do lepszego klubu? Szanujmy się. W tej lidze ciężko o jakąś serię bez porażki albo paru zwycięstw z rzędu. Jedynie Pogoń zanotowała serię około 10 spotkań bez porażki. Natomiast pozostałe 90% zespołów grając o stawkę - gra w kratkę. To jeżeli Radunia zechce się pokazać mając w podświadomości, iż w Radunii już o nic grać nie musi - tak tutaj może być w najlepszym przypadku tak jak dotychczas - raz zwycięstwo, raz remis i raz porażka albo remisy przeplatane porażkami. To wystarczy do utrzymania.
Radunia 2x gościła na stadionie w Siedlcach. Za pierwszym razem będąc w dobrej formie niespodziewanie przegrała i to aż 4:1. W drugim spotkaniu kiedy to mocniej zależało im na utrzymaniu się niż Pogoni na awansie na które miała niemal matematyczne szanse - wygrała ten mecz po rzucie karnym 0:1.
Jednak tym razem to Pogoń ma spory handicap do tego aby ten mecz wygrać. Dlaczego? Otóż Pogoń poniosła tylko porażkę u siebie z KKSem Kalisz na początku sezonu. W następnych spotkaniach Pogoń już zupełnie kontrolowana gra która kończyła się albo zwycięstwem albo remisem. Nie widzę z tą drużyną akurat remisu. Czemu? Radunia to jest taki rywal który akurat pozwoli tak grać aby Pogoń mogła wygrać. Grają bardzo otwarty futbol a Pogoń co jak co - ale ma takiego piłkarza w drużynie który umie otwierać lekko 3/4 drużyn.

Jako osoba która ma całoroczny karnet i ogląda spotkania u siebie jak też czasem mecze wyjazdowe Pogoni na stadionie (ominąłem mecz domowy z Olimpią Elbląg z powodu wyjazdu do Walii na mecz) tak opiszę jak to wyglądało wcześniej:
Nie bardzo szło to z kolei z Olimpią Grudziądz. Ciekawy pasywny rywal który stylem przypominał typową 1-ligową ekipę, lecz bez pressingu a bronili się w 10. Zwłaszcza co ciekawe często otaczali piłkarzy Pogoni oraz nie dali rozwinąć skrzydeł. Bronili się jak tylko mogli - niestety zostawili dużo miejsca po środku. W około 30 minucie kiedy 20 sekund wcześniej powiedziałem sobie, że tam jest dużo miejsca i wtedy akurat poszła ładna akcja Pogoni gdzie Czarek miał fajną sytuację - niestety nie padł z tego gol. A to właśnie na środku należało szukać okazji i Olimpia byłaby wtedy rozklepana oraz bezradna. Tego zabrakło w drugiej połowie. Gola już by nie strzelili a skromne 1:0 już bez mniejszego problemu zostałoby.
Z Lechem Poznań II Pogoń też powinna do 30 minuty prowadzić 2-0 i grać w dziadka z dziećmi (z całym szacunkiem oczywiście do Nich, ponieważ utarli nosa Pogoni) którzy przyjechali ale zabrakło skuteczności i zakończyło się to horrorem trwającym od 75 minuty do happyendu z doliczonym czasem gry.
Z Polonią Bytom błędy indywidualne. Zabrakło Tomka Lewandowskiego. On by zapobiegł spokojnie utracie co najmniej 2 goli.
Z Hutnikiem Kraków szkoda, że się nie udało też mieć 3 punktów. Ale dla mnie remis zasłużony. Najlepszy futbol w tym sezonie gra właśnie Polonia Bytom oraz Hutnik Kraków i to któraś z tych ekip awansuje po barażach. W Kotwicy jak Jonathan Junior nie wypali to nie ma gry, Kalisz również popełnia ten sam błąd który popełniał w końcówce tamtego sezonu. Dlatego bezpośredni awans będzie należał do Pogoni Siedlce oraz Kotwicy Kołobrzeg.
Trochę piłkarze Pogoni przypominają ostatnimi czasy taktykę za czasów Saganowskiego od którego nie mam wątpliwości, że bardzo dużo nauczyli się piłkarze. Wysoki pressing w obronie, okazja i 1:0. Tak on również odmienił Motor Lublin który z bardzo ofensywnej drużyny nagle stał się drużyną wygrywającą bezpiecznie i spokojnie 1:0. Już kiedyś obstawiłem w 1/8 PP gdzie Pogoń Siedlce - Resovia miało być 1:0 i taki wynik był czego nie zdradzałem aby za wiele się nie wypowiadać ;)
Tak też widzę i tutaj. Nie szło mi zrozumieć dlaczego lider nie dobija rywala na 2:0 jak mógł to zrobić spokojnie z Lechem Poznań już w 30 minucie zamiast w 90 lub choćby ze Stomilem Olsztyn który już pod koniec meczu niemal udawał, że gra. Ale widocznie tego rodzaju bezpieczna taktyka jest OK i ja to szanuję. Lecz... czy to będzie nie za mało jak na 1 ligę? Takie bezpieczne wygrywanie jest OK pod warunkiem, że ma się szereg okazji i czasem brakuje kropki nad I. Ale teraz... no trochę to wygląda jakby Pogoń grała na 0:0 niż na 2:0. Lecz nie mi oceniać strategię, taktykę bądź potencjał składu. Musiałbym to zobaczyć na treningach - a nie jestem pracownikiem tego klubu. Mogę jedynie popatrzeć z trybun.

No ale dobrze - może przejdźmy do konkretów.
Co ciekawe - w końcu Pogoń Siedlce można powiedzieć się wzmocniła po tym jak reda wyłapał w meczu ze Skrą litewski piłkarz - Titas Milasius. Cały czas widzę Titasa Milasiusa w podstawie. Co on takiego zrobił i czym zaimponował trenerowi - tego nie wiem. Wchodził na końcówkę w kadrze Litwy która spadła z Ligi Narodów do grupy D mając takich rywali jak Turcja, Luksemburg oraz Wyspy Owcze. Ciężko mi powiedzieć czy jest w nim jeszcze coś z piłkarza? Nie wiem czy wypali swego czasu jak chociażby Łotysz Rudnevs który zawojował Lecha Poznań i godnie zastąpił Roberta Lewandowskiego który odszedł wtedy do Dortmundu. Dla mnie powinien wchodzić na ostatnie 15 minut i pokazać czy ma potencjał. Bo nie widziałem jak siedzę na trybunach w Siedlcach ani potencjału ani bramki.
Taki piłkarz mógł też przyczynić się do tego, że Pogoń wygrywała tylko 1:0. A od lidera myślę należy się więcej.
Grunt, że teraz wejdzie ktoś z dwójki Nowak/Walczak. O ile nie dojdzie do zmiany taktyki. Mam nadzieję, że ten pierwszy.
Do innych piłkarzy zarzutu nie mam. Jedynie być może do gry od bramki gdzie piłka jest zamiast wybijana to podawana do piłkarzy. To czasem kończy się źle. Ale trochę się to poprawiło z tym co było w rundzie jesiennej.

Biorąc pod uwagę:
- wzmocnienia linii ofensywnej (Titasa nie ma, możliwe, że wejdzie Nowak)
- Radunia gra w miarę wysoce ofensywny futbol, niczym Kotwica (coś te Pomorze pomoże)
- Radunia to taki zespół na zasadzie "po Bożemu" gdzie z reguły jak wygrywa/przegrywa to jedną bramką
- Pogoń to zespół który u siebie... no nie, nie zdobywa tych 3 goli. Jedynie je zdobył z najgorszym zespołem jaki widziałem w tej rundzie - Sandecja Nowy Sącz. Oraz z Kotwicą, ale ten mecz to był... baaardzo szalony :) a no i z Polonią Bytom gdzie nawet mogły paść 4 bramki... ale właśnie - co zrobił trener Polonii Bytom w przerwie meczu to był kryminał ;)
Czyli Polonia Bytom i Kotwica Kołobrzeg to tutaj można postawić trenerowi ptaszka - bo gdy Pogoń przegrywa to wie jak się rzucić na rywala aby uratować wynik. Zresztą ze Stalową Wolą już tak było, więc spiritu nie można odmówić Pogoni.

Uważam, że dokładny wynik może być 1:0 (25% szans), 2:0 (15% szans) lub 2:1 (60% szans). Jednak biorąc pod uwagę powyższe w swojej analizie - stawiam na 2:1. Pogoń jest pasywna w tej końcówce, lecz moc napastników w drużynie Pogoni, moc ofensywnego futbolu Radunii gdzie tutaj Radunia zawsze zdobywała gola w ostatnich 2 występach - tak uważam, że najbardziej prawdopodobnym wynikiem będzie 2:1 dla drużyny Pogoni.

Ostatnio na FB w konkursie trafiłem na luzie jako pierwszy dokładny wynik 1:0 Pogoni co nie było niespodzianką. Spodziewałem się dość analitycznie, że wynik balansował między 0:0 a 0:1. Skra po Olimpii Grudziądz to najbardziej 1-ligowy zespół grający pasywno defensywny futbol. Mówiłem po 30 minutach gry Skry (podczas meczu Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa w ubiegłym roku), że Skra jak strzeli gola to trzeba im go podarować. To się stało i było w Siedlcach 0:1 dla Skry Częstochowa. Na szczęście 1:1 po pięknym strzale zza pola karnego (ciężko było się przedrzeć w pole karne Skry) oraz szczęśliwy rzut wolny który odnalazł adresata do dobitki na 2:1 (Skra miała reda) i CUDEM udało się wyszarpać z tą drużyną u siebie 2:1.

Nie jest to jakaś duża analiza ale jako, iż znalazłem czas oraz wenę - tak napisałem dosyć skromną analizę ;)
Powodzenia!

Cóż... pierwsze dwie bramki w prezencie dla Radunii + trzecia bramka efektem strategii 1-3-6 gdzie wprowadzono już niemal cały napad celem ratunku wyniku co nie przyniosło efektu i poszła z tego kontra. Nie wiem jaki był w tym sens skoro Radunia grała 1-10. Trzeba było kogoś do rozegrania piłki.
Gdyby nie te dwie bramki - wynik mógłby być inny. Ale też to było wątpliwe, bo Radunia dobrze nadążała za atakami Pogoni.
Ogólnie nie ogarnąłem tym razem taktyki Pogoni. No ale cóż, może z Zagłębiem Lubin II będzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +397
Do góry Bottom