>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

I Runda kwalifikacji LM + Rewanże + Runda wstępna [21.06.2022 - 13.07.2022]

Status
Zamknięty.
B 6,9K

brajan82

Użytkownik
Ja nie napisałem, że któryś ze szkockich klubów przeze mnie wymienionych w tej dyskusji jest średniakiem!
Nie wiem czy ktoś kto ma 3 miejsce lub 4 miejsce w lidze szkockiej na 12 zespołów jest średniakiem. Średniak nie gra w LE. Średniak to ktoś kto jest bliżej 6 miejsca...
Ja wiem o czym piszę. Tylko nie wiem o czym kolega pisze. Bo pisząc do mnie, iż pisałem, że któryś z klubów jest średniakiem jest nieprawdą. Nigdzie tak nie napisałem.
Aaaa czyli najpierw piszesz, ze w Szkocji tylko dwa kluby się liczą (to jak nazwać resztę?), a reszta z doskoku. A potem masz problem i znów czepiasz się słówek, ze te resztę klubów które nie uważasz, za tak silne jak te z Glasgow nazwałem średniakami :) to ustalmy fakty. Albo te kluby szkockie poza celtic i rangers są silne albo są średniakami. Sam już w swoich teoriach się motasz ustalając sile klubów :)
Sprawdziłem te tabele ligi szkockiej. Dwie ekipy na czele a potem punktowa przepaść. Trzeciej drużynie bliżej punktowo do tych ze środka tabeli niż do tych wyżej :)
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
fakty sa takie, ze N norbertb ma racje i Qarabag jest tu gdzie jest dzieki kilku czynnikom. Po pierwsze ranking jest z ostatnich 5 lat a druzynie, ktora regularnie zdobywa mistrzostwo kraju gra tez regularnie w kwalifikacjach do pucharow... A jak regularnie zdobywa mistrzostwo kraju to pod odpoadnieciu z kwalifikacji do jednego pucharu jest na takim etapie, ze gra w grupie w drugim pucharze albo jest rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji. W polskich warunkach aby to bylo mozliwe mistrz Polski musialby byc seryjny... i w ogole wszystkie druzyny grajace w pucharach musialyby robic to rok rocznie a tak nie jest...

Czy Qarabag ogrywal Aberdeen itp.? Tak. Czy Qarabag ogrywal Aberdeen na poczatku lipca? Nie... Na tym etapie sezonu zawsze dostawali rywala najslabszego z mozliwych a z lepszymi mierzyli sie we wrzesniu, pazdzierniku itd. Czyli w grupie gdzie zajmowal 3 lub 4 miejsce oprocz ostatniego sezonu gdzie jedna z 2 lepszych druzyn byl Qarabag, ale puchar tez byl najnizszej klasy... Qarabag trafil najgorzej jak mogl a nie wbrew pozorom Lech. Jedyne argumenty jakie ma Qarabag to doswiadczenie w pucharach, wlasny stadion i pogoda aczkolwiek patrzac na poprzednie lata to na tym etapie sezonu druzyna gospodarzy meczyla sie przeciwnikami duzo slabszymi niz Lech.

A druzyny zajmujace w lidze szkockiej 3 i 4 miejsce to sredniaki. Ranking robia Celtic i Rangers a reszta jest tego beneficjentem. Przeciez te druzyny zbieraja regularny oklep z nizej notowanymi rywalami w lidze Europy. Zepsuty zegar 2 razy w ciagu dnia pokazuje dobra godzine i co jakis czas jedna z druzyn oprocz top 2 cos odpali i awansuje do fazy grupowej.

Vaule bylo w kursie >3 na awans Qarabagu. 2 grupy ludzi na tym zarobia. Ci co regularnie graja skrajne kursy i ci co zrobili sobie surebeta. Jest jeszcze jedna grupa ludzi, ktora po meczu bedzie bila piane na forum mowiac "mialem racje" xd
 
Otrzymane punkty reputacji: +466
B 6,9K

brajan82

Użytkownik
fakty sa takie, ze N norbertb ma racje i Qarabag jest tu gdzie jest dzieki kilku czynnikom. Po pierwsze ranking jest z ostatnich 5 lat a druzynie, ktora regularnie zdobywa mistrzostwo kraju gra tez regularnie w kwalifikacjach do pucharow... A jak regularnie zdobywa mistrzostwo kraju to pod odpoadnieciu z kwalifikacji do jednego pucharu jest na takim etapie, ze gra w grupie w drugim pucharze albo jest rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji. W polskich warunkach aby to bylo mozliwe mistrz Polski musialby byc seryjny... i w ogole wszystkie druzyny grajace w pucharach musialyby robic to rok rocznie a tak nie jest...

Czy Qarabag ogrywal Aberdeen itp.? Tak. Czy Qarabag ogrywal Aberdeen na poczatku lipca? Nie... Na tym etapie sezonu zawsze dostawali rywala najslabszego z mozliwych a z lepszymi mierzyli sie we wrzesniu, pazdzierniku itd. Czyli w grupie gdzie zajmowal 3 lub 4 miejsce oprocz ostatniego sezonu gdzie jedna z 2 lepszych druzyn byl Qarabag, ale puchar tez byl najnizszej klasy... Qarabag trafil najgorzej jak mogl a nie wbrew pozorom Lech. Jedyne argumenty jakie ma Qarabag to doswiadczenie w pucharach, wlasny stadion i pogoda aczkolwiek patrzac na poprzednie lata to na tym etapie sezonu druzyna gospodarzy meczyla sie przeciwnikami duzo slabszymi niz Lech.

A druzyny zajmujace w lidze szkockiej 3 i 4 miejsce to sredniaki. Ranking robia Celtic i Rangers a reszta jest tego beneficjentem. Przeciez te druzyny zbieraja regularny oklep z nizej notowanymi rywalami w lidze Europy. Zepsuty zegar 2 razy w ciagu dnia pokazuje dobra godzine i co jakis czas jedna z druzyn oprocz top 2 cos odpali i awansuje do fazy grupowej.

Vaule bylo w kursie >3 na awans Qarabagu. 2 grupy ludzi na tym zarobia. Ci co regularnie graja skrajne kursy i ci co zrobili sobie surebeta. Jest jeszcze jedna grupa ludzi, ktora po meczu bedzie bila piane na forum mowiac "mialem racje" xd
Hmmm ale na polskich warunkach mistrz ma taka same ścieżkę jak mistrz Azerbejdżanu. I bez różnicy czy mistrz jedt seryjny czy co sezon inny ścieżka jest taka sama. Nie rozumiem twojego rozumowania. Seryjny mistrz ma większe szanse przejścia kolejnej rundy czy jak?
Nazbierał karabag więcej punktów ale i tak zaczyna od tego samego etapu.
 
H 132,3K

haparoiden

Użytkownik
Hmmm ale na polskich warunkach mistrz ma taka same ścieżkę jak mistrz Azerbejdżanu. I bez różnicy czy mistrz jedt seryjny czy co sezon inny ścieżka jest taka sama. Nie rozumiem twojego rozumowania. Seryjny mistrz ma większe szanse przejścia kolejnej rundy czy jak?
Nazbierał karabag więcej punktów ale i tak zaczyna od tego samego etapu.
Zaczyna od tego samego etapu, ale jest rozstawiony. Żeby zaczynali później, to musiałyby też inne azerskie drużyny punktować w europejskich pucharach, więc Karabach na to już wpływu nie ma.
 
Otrzymane punkty reputacji: +531
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Hmmm ale na polskich warunkach mistrz ma taka same ścieżkę jak mistrz Azerbejdżanu. I bez różnicy czy mistrz jedt seryjny czy co sezon inny ścieżka jest taka sama. Nie rozumiem twojego rozumowania. Seryjny mistrz ma większe szanse przejścia kolejnej rundy czy jak?
Nazbierał karabag więcej punktów ale i tak zaczyna od tego samego etapu.
przeciez Karabag w kazdej rundzie jest rozstawiony i trafia na ogorkow a mistrz Polski nie... Karabag, Bate, Astana, Dynamo Zagrzeb, Szeryf Tyraspol, wszystkie te druzyny sa/byly beneficjentami tego, ze zdobywaly seryjnie mistrzostwo i ranking je promuje. 8 lat z rzedu w fazie grupowej i gdyby nie bylo ligi konferencji w zeszlym roku to kolejny rok byloby 3-4 miejsce w grupie. Polskie druzyny mniej razy byly w grupie a wiecej razy z niej wychodzily...

A i cofam opinie o Aberdeen, to nie sredniak tylko przecietna druzyna tak jak pozostale poza Celtic i Rangers. Wystarczy wejsc na transfermarkt, zeby zobaczyc jakie ogorki tam graja.
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Dzięki za tą jakże kluczową informację. Już nawet telewizora nie muszę włączać. Już mogę obstawiać swój majątek na awans Zurychu. Wszystko na luzie, bezstresowo.
Dlaczego administracja nie panuje nad tematem?
Jest regres różnicy pomiędzy napisaniem analizy w którą wkłada się multum pracy a w opinię copypasta rodem z mema Janusza którą mogą napisać miliony ekspertów w naszym kraju?
Oczywiście szanuję każdą opinię ale to forum nie jest chyba miejscem na to?

W mojej następnej analizie jeżeli Lech awansuje dalej napiszę słów kilka o Zurychu:
- skąd taki fenomen Zurichu który sezon wcześniej walczył do ostatnich kolejek o utrzymanie
- w której formacji Lech powinien upatrywać okazji
- o co Lech powinien oprzeć grę
- na jakich zawodników powinien zwrócić szczególną uwagę
- dlaczego Legia kupiła kota w worku (mowa o Kramerze)
 
Otrzymane punkty reputacji: +730
va-banque 208,5K

va-banque

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów, Kwalifikacje (1 runda)
Stawka :10/10
Spotkanie: Sheriff Tiraspol (Mda) - Zrinjski Mostar (Bih)
Typ: Remis
Kurs: 3.50
Bukmacher: Superbet

Analiza:

WOJNA I SANKCJE NA ROSJĘ OSŁABIŁY RÓWNIEŻ SHERIFFA


Zrinjski w poprzednim sezonie ligi bośniackiej zdominował resztę rywali i pewnie zdobył pierwsze miejsce. Nad drugą drużyną miał przewagę aż 27 punktów !!! :oops: Błyszczała zwłaszcza defensywa, bo stracili tylko 14 bramek w 33 meczach, sporo z nich również po tym jak zapewnili sobie mistrzostwo. Silna obrona to ważny element, kiedy gra się jako underdog i zwiększa szanse na remis.

Sheriff natomiast wygrał ponownie ligę (robią to nieprzerwanie od 2012 roku), ale tym razem tylko z 6 punktową przewagą. Z poprzedniego sezonu można pamiętać ich z wygranej na Santiago Bernabeu oraz zdobyciem w sumie 7 punktów w grupie z Szachtarem, Interem oraz Realem. Jednak wydaje się, że teraz wygląda to gorzej. Nowy trener został zaprezentowany dopiero 3.07 , więc nie miał za dużo czasu na ustawianie po swojemu. Do tego odeszło sporo cennych graczy w tym Adama Traore i Sebastian Thill ( w sumie wyceniani na 5 mln Euro, obaj w wieku około 28 lat), jedni z najlepszych w poprzednim sezonie. I po sprawdzeniu nowych nabytków nie wydaje mi się, że sprowadzili ich godnych następców. Jest również inna ważna sprawa - z powodu powiązań klubu z Rosją, UEFA nałożyła karę na Szeryfów i nie będą mogli zagrać na własnym stadionie w Tiraspolu. Zamiast tego przyjdzie im zagrać w Kiszyniowie. Jest to dla nich spore utrudnienie. Ogólnie, nastąpiło też spore osłabienie kadry. Myślę, że spowodowane jest sankcjami na Rosjan, z którymi jak wcześniej pisałem właściciel drużyny z Naddniestrza ma spore powiązania. Właściciel ten jest znanym w Mołdawii ze stacji benzynowych oraz oraz handlu ropą, więc finansowo sporo ucierpieli. Do tego właściciel ten utworzył partię polityczną Odnowienie, która rządzi w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej - niewiele osób o tym wie, ale jest to autonomiczny rejon, chociaż nieuznawany przez inne państwa UE. Mają swoją walutę, parlament i prawo. Teoretycznie Sheriff jest więc z Mołdawii, ale praktycznie jest z Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej. Jak wiadomo na Ukrainie jest teraz gorąco, Odessa oczekuje na atak Rosjan, a z Odessy do Tiraspola jest tylko 100km. Społeczność Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej jest prorosyjska, więc możliwe, że niedługo wojna przeniesie się również tam. Większość graczy z Sheriffa pochodzi z innych krajów, więc sytuacja jest dla nich nieciekawa, nie powinno to na nich dobrze wpłynąć.

W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, tam też Sheriff był typowany jak faworyt a na boisku nie było tego widać, mecz był wyrównany, było też mało sytuacji co również przemawia za tym typem.

Tutaj liczę na powtórkę i kolejny remis, zwłaszcza że w takim przypadku będzie dogrywka, więc w końcówce nikt nie powinien za bardzo ryzykować. Sheriff jest faworytem, ale nie tak zdecydowanym jak wskazują na to kursy, co udowodniłem powyższymi argumentami. W typie na remis widzę, spory VALUEBET. Czym jest VALUEBET ? Jest to typ w którym rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia ( w moim przypadku remisu ) jest większe niż wskazuje na to kurs. Kurs wskazuje tutaj prawdopodobieństwo 28,57% ( trzeba podzielić 1 przez kurs ). A moim zdaniem rzeczywiste prawdopodobieństwo jest sporo wyższe. W takich przypadkach gram dużą stawkę.



Warto też dodać, że liga mołdawska nie różni się poziomem zbytnio od bośniackiej. W klasyfikacji lig europejskich jest parę pozycji wyżej, ale głównie spowodowane jest to sukcesami Sheriffa w poprzednim sezonie, a na to nie trzeba za bardzo zwracać uwagi, co udowodniłem powyżej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1441
H 132,3K

haparoiden

Użytkownik
Spotkanie: Karabach – Lech
Typ: Karabach powyżej 6,5 rzutu rożnego
Kurs: 2,20
Bukmacher: betfan

W pierwszym meczu Karabach nabił 8 rożnych. Teraz, grając przed własną publicznością i musząc odrabiać straty, powinni od samego początku ruszyć na bramkę, a wraz z atakami pojawią się pewnie rożne, zwłaszcza że Karabach zawsze tych rożnych sporo miał, nawet w meczach z mocniejszymi rywalami (np. 14 z Marsylią u siebie czy 8 z Basel u siebie i 9 na wyjeździe w zeszłym sezonie). Myślę, że będzie ich więcej niż w Poznaniu, dlatego dziwi mnie tak niska linia, ale wyższej obstawić się nie da, dlatego pobieram ten typ przy tym kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2329
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Piłka nożna - kwalifikacje Ligi Mistrzów
Godzina: 18:00
Spotkanie: Qarabag - Lech Poznań
Typ: Lech Poznań powyżej 0,5 gola w meczu
Kurs: 1,67 gdyby wszystkie typy w taki sposób wchodziły, to życie byłoby piękne :D
Bukmacher: etoto
Analiza:

Lech Poznań staje przed dużą szansą, by awansować do kolejnej rundy eliminacji. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 1:0. Czy było to zasłużone zwycięstwo? Można mieć co do tego pewne wątpliwości, bo gracze Qarabag zasłużyli na to, by strzelić gola i ogólnie sprawiali lepsze wrażenie, ale zwycięstwo to zwycięstwo. Lech Poznań zdobył bramkę w pierwszej połowie i miał też bardzo dobrą okazję do tego, by w drugiej podwyższyć na 2:0 i wielka szkoda, że tego nie wykorzystali. W rewanżu Qarabag musi wygrać jedną bramką, by doprowadzić do dogrywki lub wyżej, by od razu wywalczyć awans. Można śmiało założyć, że przez większą część meczu to gospodarze będą atakować, za to Lech powinien sobie stworzyć kilka dobrych kontrataków, a że w pierwszym meczu pokazali, ze potrafią to robić całkiem nieźle, to spodziewam się, że któryś z nich da Lechowi bramkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2586
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
  • Najlepsze analizy lipca 2022 (1. miejsce)
  • #50
Dyscyplina: Piłka Nożna - kwalifikacje Ligi Mistrzów
Godzina: 18:00
Spotkanie: Lincoln Red Imps - Shkupi Skopje
Typ: Lincoln Red Imps wygra i wykona więcej rzutów rożnych
Kurs: 5.25

Bukmacher: superbet
Analiza:


Rewanżowy mecz pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Poprzednie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Shkupi co oznacza, że sprawa awansu jest już właściwie rozstrzygnięta. Oczywiście, bardzo bym chciał, żeby było inaczej i gdzieś tam płonie we mnie iskierka nadziei, że jeśli Lincoln szybko strzeli bramkę to może jakoś powalczą, ale ciężko się nastawić na trzybramkowe zwycięstwo gospodarzy. Tak czy siak, myślę, że jednobramkowa wygrana jest jak najbardziej w ich zasięgu.

W pierwszym meczu Shkupi grało lepiej - to trzeba przyznać. Jednak nie było zbyt skuteczną drużyną. Właściwie to ich gra była lekko dziwna. Bardzo dobrych sytuacji nie potrafili wykorzystać, natomiast te mniej oczywiste zamieniali na bramki. Strzały na 1:0 i na 2:0 zostały oddane zza pola karnego i można powiedzieć, że napastnikom po prostu "siadło" na nodze. Natomiast bramka na 3:0 to dosyć dziwaczny samobój Roya Chipoliny. Chyba sam nie do końca wiedział czy chce on podać do bramkarza czy wybić piłkę na aut i jakoś tak podaniem wpakował ją do własnej siatki z odległości około szesnastu metrów.

Warto nadmienić, że Lincoln Red Imps też miało swoje sytuacje w tym meczu. Co więcej, śmiem twierdzić, że od otrzymania czerwonej kartki przez Gagiego Margvekashviliego to Lincoln więcej razy zagroził bramce przeciwnika. Nawet posłali jeden strzał w słupek. Ogólnie rzecz biorąc uważam, że ówcześni goście spokojnie mogli zdobyć przynajmniej jedną bramkę.

Wspomniany Gagi, od momentu przyjścia do Shkupi, jest bardzo ważną postacią zespołu. Gra właściwie wszystko od deski do deski i zarządza formacjami defensywnymi zespołu. Można powiedzieć, że "trzyma je za pysk". Jednak w tym meczu sobie nie potrzyma, bo tak jak wspomniałem - otrzymał czerwoną kartkę. Oznacza to, że będzie wykluczony ze spotkania rewanżowego, a jest to pewne osłabienie.

Moim zdaniem ligowy futbol Macedoński nie umywa się kompletnie do tego reprezentacyjnego. Kluby z Macedonii raczej nie brylują i opisywałem to już ostatnio. W zeszłym sezonie Shkupi ledwo co przeszło piątą drużynę z Kosowa, a następnie bardzo gładko przegrało z Santą Clarą z Portugalii. Co ciekawe - Shkupi w pierwszym meczu z Kosowianinami wygrali 2:0, a w rewanżu jedynie zremisowali 1:1. Co więcej - w obu spotkaniach nabili mniej rożnych od przeciwników. A w mojej opinii jest to po prostu słabszy zespół od Lincoln. Skoro FK Llapi było w stanie zremisować na własnym stadionie ze Shkupi, to czemu Lincoln miałoby nie wygrać?

Atmosfera w Gibraltarze jest bardzo budująca i motywująca. Kibice stoją murem za swoją drużyną i można znaleźć ogrom komentarzy o tym, że wynik wcale nie odzwierciedla gry i, że w rewanżu Lincoln może pokazać swoje prawdziwe oblicze. Sam klub też wierzy, że może jeszcze coś podziałać, a pokazuje to chociażby wywiad Roya Chipoliny - autora bramki samobójczej. Powiedział on, że w końcu na Gibraltarze jest "europejska piłka" więc niezależnie od wyniku pierwszego meczu - stadion powinien zapełnić się w pełni. Klub również chce poczuć największe możliwe wsparcie i cenę biletów na to spotkanie ustalił w okolicach pięciu funtów. Jak na mecz kwalifikacji Ligi Mistrzów - bardzo mało. Ponadto, sam Roy Chipolina jest typowym twardzielem i przykładem dla młodszych kolegów. Nie ma najmniejszej opcji, że załamie się on po porażce, w której strzelił bramkę samobójczą. Mam wrażenie, że go to jeszcze bardziej zmotywuje do twardszej i bardziej zadziornej gry.

Zespół z Macedonii, po wygranej 3:0, może trochę zlać rywala i odpuścić. Piłkarze mogą być zbyt mało doświadczeni by wiedzieć, jak teren na Gibraltarze potrafi być ciężki. A przekonywali się o tym o wiele mocniejsi przeciwnicy. Duże problemy miało Cluj i Slovan Bratysława. Trochę męczył się również PAOK, a z pucharów na Victoria Stadium odpadła chociażby Ryga FC.

Apropo już tego stadionu, to jak wielokrotnie wspominałem - wszystkie mecze ligi Gibraltaru rozgrywane są na jednym obiekcie. Oznacza to, że piłkarze znają kompletnie każdą kępę tego obiektu. Z tego powodu często zarówno reprezentacja Gibraltaru jak i kluby z tego kraju radzą sobie nieporównywalnie lepiej u siebie niż na wyjazdach. Pokazało to chociażby Magpies w ostatni czwartek. Czwarta drużyna ligi Gibraltaru była w stanie pokonać u siebie 2:1 Crusaders z Irlandii Północnej. Dużą zaletą w grze na Victoria Stadium jest również sztuczna murawa. Nie wszyscy przyjezdni zawodnicy lubią na niej grać. Z tego powodu też myślę, że Shkupi może mieć problem z przeniesieniem swoich umiejętności na inny rodzaj nawierzchni, gdyż na własnym stadionie grają na trawie naturalnej. W dodatku temperatura na Gibraltarze jest troch wyższa niż w Macedonii Północnej. W wielu przypadkach rywalizacji ma to duży wpływ. Czy będzie miało w tym przypadku? Nie wiem, bo tutaj różnica nie jest aż tak duża. Aczkolwiek na pewno nie zaszkodzi.

Co do rzutów rożnych to już w poprzedniej edycji kwalifikacji zdarzało mi się typować, że Lincoln będzie miało więcej kornerów od przeciwników. Ta drużyna potrafi ich nabijać całkiem dużo ze względu na fakt, że mają całkiem szybkie i zwinne skrzydła, które pozwalają na kreowanie dużej ilości akcji w meczach domowych. Jednak wykończenie piłkarzy nie stoi na najwyższym poziomie. Z tego powodu spora część strzałów bywa zablokowana lub obroniona przez bramkarza co powoduje potencjalną szansę na rzuty rożne.

Statystyki rzutów różnych Lincoln Red Imps z poprzedniej edycji europejskich pucharów w meczach domowych:
- Lincoln vs Fola - 3:5,
- Lincoln vs CFR Cluj - 3:4,
- Lincoln vs Slovan Bratysława - 11:3,
- Lincoln vs Ryga FC - 5:6,
- Lincoln vs PAOK - 8:3,
- Lincoln vs Slovan Bratysława - 5:3,

- Lincoln vs Kopenhaga - 0:6

Jak zatem widać - zdarzało się Gibraltarczykom nabijać więcej rogów od kilku mocnych ekip. Mecz z Folą właściwie traktowałbym z przymrużeniem oka, gdyż wtedy Lincoln wygrało 5:0, więc nie mieli właściwie jak tych rożnych za bardzo nabijać, skoro wszystko im wchodziło.

Lincoln raczej rzadko nabijał więcej rzutów rożnych od rywali w meczach wyjazdowych. A jednak w pierwszym spotkaniu z Shkupi miało to miejsce. Lincoln miał sześć kornerów, a Shkupi tylko cztery. Myślę, że skoro na wyjeździe udało się taką rywalizację wygrać, to w domu też jest na to szansa. To właśnie Lincoln będzie bardziej zależało na wyniku tego spotkania. To gospodarze zapewne rzucą się od początku do ataku, by móc chociażby pomarzyć o odrobieniu strat. Uwzględniając przy tym średnią skuteczność strzałów - rożnych może być całkiem dużo.

W dodatku - w poprzedniej edycji europejskich pucharów Shkupi pokazało, że nie nabija zbyt wiele rogów jeśli nie musi atakować. W spotkaniu domowym z FK Llapi statystyka ta była na poziomie 6:5 dla ówczesnych gospodarzy. Natomiast w rewanżu, gdy Shkupi już kompletnie nie atakowało, zostało ono zmiecione w rogach. Wynik 7:1 dla FK Llapi mówi sam za siebie. Do tego w meczu padł remis. Oznacza to, że Shkupi wcale nie jest aż takie straszne, skoro taka ekipa jak piąta drużyna ligi Kosowa mogła z nimi powalczyć na własnym stadionie.

Podsumowując tę przydługą rozprawkę - uważam, że Lincoln ma dzisiaj szanse wygrać to spotkanie. Dla nich to kwestia honoru. Nawet jeśli nie awansują to będą walczyć, by chociażby wygrać to jedno spotkanie. Drużyny z takich małych krajów charakteryzują się tym, że niezależnie od losu dwumeczu - grają do samego końca, gdyż jakiekolwiek zdobycie przez nich bramki, czy nawet wygranie meczu, jest dla nich wielkim świętem. Skoro sam Roy Chipolina prosił, by na stadionie zjawiły się tłumy, to myślę, że Lincoln wyjdzie mega zmobilizowane na to spotkanie i nie zdziwi mnie naprawdę zaciekła walka ze strony Gibraltarczyków o zwycięstwo w spotkaniu.

Wynik meczu - 2:0
Wynik różnych - 6:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4910
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - kwalifikacje Ligi Mistrzów
Godzina: 18:00
Spotkanie: Qarabag - Lech Poznań
Typ: powyżej 2.5 gola
Kurs: 2.31
Bukmacher: Betclic
Analiza: Coś mi się wydaje że dziś może być ciekawie w meczu rozgrywanym na stadionie w Baku. Patrząc obiektywnie na wynik pierwszego spotkania trzeba zauważyć że piłkarze kolejorza mieli sporo szczęścia, bo goście mieli swoje sytuację. Qarabag to ekipa która ma duże doświadczenie w europejskich rozgrywkach i nie ma tu mowy o odpuszczeniu tego spotkania, glownie ze wzgledow finansowych. Gospodarze na 100% zaczna atakowac od pierwszej minuty, podraznieni wynikiem pierwszego spotkania, sprobuja wykorzystac atut wlasnego boiska. Otwarta gra albo zaowocuje szybkim golem Qarabagu albo zwyczajnie nadzieja sie na kontre polskiego zespolu. Kurs w mojej ocenie zawiera delikatne value, ktore dzis postaram sie wykorzystac.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2964
kamasutra10 573,3K

kamasutra10

Typer
Najbliższe dwa dni to mecze rewanżowe kwalifikacji LM. Wyniki z pierwszej kolejki sprawiają że szereg spotkań jest nierozstrzygniętych jeśli idzie o awans a drużyny grające w roli gospodarzy stają przed dużą szansą awansu ze względu na wyniki jakie osiągnęły w pierwszych meczach. Oto kilka propozycji widzianych z ojej perspektywy ujętych jako single , a także razem w formie zbiorczego AKO.


Rigas FS - HJK Helsinki 1 @ 2.35 FORTUNA

O tym spotkaniu napisałem sporo w ramach Typów Dnia proponując awans gospodarzy przy bardzo dobrym kursie . Tym razem proponuję czyste win miejscowych z analogicznych względów jak poprzedniej analizie. Łotysze zagrali równorzędne spotkanie z rywalem na jego murawie , stracili gola ale na własnym boisku będą zapewne jeszcze bardziej groźni i niebezpieczni. Nie ma większej różnicy miedzy obydwiema ligami i drużynami in minus jeśli idzie o miejscowych. Fińska ekipa nie gra rewelacji w lidze na wyjazdach , tym bardziej nie powinna zaskoczyć czymś nadzwyczajnym gospodarzy. Myślę że miejscowi odrobią straty a przy odrobinie szczęścia nawet awansują. Nowy regulamin w którym bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się podwójnie sprawia że nawet w wypadku utraty gola przez gospodarzy wynik 2:1 lub 3:2 utrzymuje ich w grze dając dogrywkę. Liczę na zwycięstwo drużyny z Rygi a nawet awans.


Żalgiris Wilno - Ballkani 1 @ 1.85 FORTUNA


Litewska ekipa podejmuję drużynę z Kosowa i po bramkowym remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu staje przed szansą wygranej i awansu. Drużyna z Wilna ma większe doświadczenie w meczach pucharowych , od lat próbuje rywalizować o coś więcej jak druga runda spotkań. Własne boisko to na pewno atut , minimalna wygrana da prolongatę. Goście dopiero nabierają doświadczenia w meczach o taka stawkę na europejskich boiskach. Choć liga litewska nie jest zbyt ceniona to jednak w konfrontacji z tą z Kosowa według mnie wypada lepiej. Tym bardziej porównanie tych dwóch zespołów w mojej ocenie wskazuje na gospodarzy jako faworyta do wygranej. Liczę że Zalgiris upora się z rywalem w regulaminowym czasie gry.


FK Karabach - Lech 1 @ 1.85 FORTUNA



Nasz przedstawiciel w LM. Po zwycięstwie 1:0 w pierwszym spotkaniu Poznaniacy wyjeżdżają na trudny , gorący teren gdzie nie są faworytem. Już w pierwszym spotkaniu tak na prawdę miała ekipa Lecha dużo szczęścia że nie straciła gola , a zwycięstwo można uznać za dosyć szczęśliwe. Dzisiaj gospodarze zapewne od pierwszych minut mocno zaatakują chcąc jak najszybciej odrobić straty. Karabach to ekipa doświadczona w potyczkach grupowych LM czy częściej Ligi Europy. W ubiegłym sezonie wyszła z grupy obok FC Basel i odpadła po dwu meczu z Marsylią. Lech mimo starań nie zdołał przełożyć sobotniego spotkania o Superpuchar z Rakowem przegranego 2:0 i to też nie wpływa korzystnie na przygotowania do dzisiejszej potyczki mimo że holenderski trener dokonał pewnych roszad w składzie. Po wspomnianym spotkaniu doszły na dodatek pewne problemy kadrowe. Oprócz Bartosza Salamona którego absencja była przesądzona wcześniej lekkich kontuzji nabawili się Adriel Ba Lou, Afonso Sousa i Dani Ramirez i nie ma ich w Agdamie. To wszystko sprawia że miejscowi są dla mnie faworytem do wygranej , a być może nawet awansu.


KF Tirana - F91 Dudelange 1 @ 1.91 FORTUNA


Bardzo wyrównana para w mojej ocenie. Ekipa z Luksemburga wygrała w domu 1:0 robiąc sobie szanse na ewentualny awans ale drużyna z Albanii może odrobić tę minimalną stratę w domu . To spotkanie uważam za jedno z cięższych do typowania i choć kurs na wygrana miejscowych nie jest zbyt wysoki to czeka ich ciężkie zadanie. Grając na zwycięstwo Tirany liczę trochę na farta bo w ostatnich 2-3 latach drużyna z Luksemburga pokazała że potrafi walczyć z rywalami tego pokroju. Stawiam jednak na własne boisko , kibiców i być może ciut bardziej przychylne sędziowanie w kierunku miejscowych. W pierwszym meczu było gorąco na boisku , obydwie drużyny zobaczyły po czerwonym kartoniku , nie wykluczone że i dzisiaj sędzia sięgnie po czerwień a jeśli tak to głównym kandydatem do jej wyłapania w moim odczuciu może być ktoś z ekipy gości . Tak to zazwyczaj bywa w takich spotkaniach gdzie duży wpływ na postawę sędziego mają kibice, a Ci w Albanii jak wiadomo należa do żywo reagujących. Oczywiściew nie przesądzam takiego stanu rzeczy ale biorę tą ewentualność stawiając na gospodarzy.


Dinamo Batumi - Slovan B. awans Batumi @ 1.80 FORTUNA


O tym meczu wspomniałem także w propozycji na Typach Dnia. Tam poszedłem w kierunku wygranej gospodarzy .Po bezbramkowym remisie w Bratysławie gdzie miejscowi grali od 42 min. z przewagą jednego zawodnika i nie zdołali wygrać dzisiaj gospodarze stają przed szansa wygranej . Tutaj jednak skupię się nad awansem Batumi. Jak wiadomo każdy remis w tym starciu da dogrywkę. Batumi jest w trakcie ligowego sezonu , lideruje po 20 rozegranych kolejkach z przewagą 9 pkt. nad Dinamo Tbilisi które w ostatniej ligowej kolejce pokonało 4:1 na własnym terenie. Goście jeszcze nie rozpoczeli ligi , grają na razie sparingi ale sprawiają wrażenie drużyny słabszej niż kilka lata temu nawet mimo wyraźnej wygranej w ubiegłym sezonie w lidze. Myślę że ekipa gruzińska ogra rywala w regulaminowym czasie i awansuje , jeśli nie to będzie szukała szansy w dogrywce lub rzutach karnych.



Kupon zbiorczy Fortuna

Rigas FS 1 @ 2.35
Karabach 1 @ 1.85
Żalgiris 1 @ 1.85
KF Tirana DNB @ 1.33
Sheriff Tiraspol DNB @ 1.28
Schahtiar Soligorsk 1x @ 1.44
Batumi awans @ 1.80
Ferencvarosz 1 @ 1.35
CFR Cluj 1 @ 1.22

AKO: 58.45
 
Otrzymane punkty reputacji: +2539
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Liga Mistrzów
Godzina: 21:30
Spotkanie: Vikingur Reykjavik vs Malmo
Typ: BTTS + powyżej 2.5 gola
Kurs: 2.10✅️
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Przenosimy się na Islandię, gdzie tamtejszy Mistrz Vikingur Reykjavik podejmie Malmo. Warto wspomnieć, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn udało nam się przewidzieć problemy drużyny z Allsvenskan i outsider nie jest wcale na straconej pozycji przed rewanżem. Gospodarz bardzo dzielnie spisał się tydzień temu, gdzie pomimo przeciwności losu i gry przez większość czasu w osłabieniu strzelił na koniec gola kontaktowego, który otwiera możliwości walki o awans do kolejnej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nieodpowiedzialnie zachował się Kristall Mani Ingason, który po zdobytej bramce postanowił uciszyć kibiców Malmo i za prowokacje otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Koledzy stanęli jednak na wysokości zadania i w ostatnim czasie prezentują bardzo dobrą skuteczność w ataku. Czy na swoim obiekcie odwrócą losy tego dwumeczu?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Malmo, które wreszcie zagrało bardzo dobre spotkanie w ostatni weekend. Jest to klub, który w moich analizach pojawia się ostatnio najczęściej, a jest to spowodowane tym, że regularnie oglądam ich spotkania i wiele dowiaduje się na temat tego zespołu. Varberg nie miało większych szans, aby wywieźć, chociażby jeden punkt z boiska Mistrza, ponieważ cały mecz był pod kontrolą faworyta. To dobra wiadomość przed rewanżem z Vikingurem Reykjavik, bo brak awansu do kolejnej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów byłoby uznane za sporą porażkę. Warto wspomnieć, że do Malmo dołączył były zawodnik Lechii Gdańsk, a więc Joseph Ceesay, który ma poszerzyć kadrę przed rywalizacją na kilku frontach. Czy w niedalekiej przyszłości stanie się ważnym graczem przyjezdnych?

Ligi skandynawskie na ogół są bardzo overowe w gole i postaram się ten fakt wykorzystać. Stawiam na to, że na Islandii padną minimum 3 trafienia wraz z BTTSem. Jak wyglądają statystyki pod tym względem?
  • Vikingur Reykjavik 4 na 5 ostatnich meczów zanotował over 2.5 bramek
  • Malmo 4 na 5 ostatnich meczów również zanotowało over 2.5 bramek
Przypomnijmy, że pierwsze starcie w Szwecji zakończyło się wynikiem 3:2 dla faworytów tego dwumeczu i to Mistrz Islandii będzie musiał od początku starać się odrabiać straty. Liczę na ofensywne widowisko okraszone trafieniami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3511
Cancun 9K

Cancun

Użytkownik
Kl Klaksvik - Bodo Glimt
typ: powyżej 10.5 rzutów rożnych
kurs: 2.20
stawka 7/10
fortuna

Ja dzisiaj skłaniam się do gry na over rzutów rożnych w spotkaniu Klaksvik - Bodo, w pierwszym meczu mieliśmy 15 cornerów, wiadomo dziś już bez spiny, ale sądzę, linia zostanie znowu luźno pokryta.
Powodzenia.

 
Ostatnia edycja:
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
Qarabag-Lech awans 1 @3.25

Dzisiejszy wynik i wygrana mistrza Polski to swietny wynik, biorac pod uwage to co dzialo sie na boisku. Druzyna gosci grala lepiej pilka, prezentowala wieksza kulture gry, miala wiecej sytaucji i wieksze posiadanie pilki.

W rewanzu awans jest sprawa otwarta, ale juz mozna przjac jak ten mecz bedzie w rewaznu wygladac. Mam wrazenie, ze jak azerski klub zdobedzie gola to szanse Lecha dramatycznie spadna. Qarabag bedzie miec szanse i Lech ta bramke pewnie straci. Dzisiejszy mecz nie napawa optymizmem, a tu kurs ponad 3, wiec nad czym tu myslec, bo przeciez nie nad szeroko rozumianym kibicowskim patriotyzmem.


Ogolnie nigdy tak nie robie, ze cytuje siebie, ale na zlosc pewnemu stalemu krytykowi moich poczynan jaki to ja zly i jakie to male kursiki gram, zrobie wyjatek i wielkimi lietrami odznacze plus.

Troche to smutne, ze na tle mistrza Azerbejdzanu mistrz Polski jest jak dziecko we mgle. Mozna filozofowac, ze bramkarz zawalil, ze spalony, a wynik okrutny. Nie zebym lecial po Lechu czy sie wysmiewal z Poznaniakow, ale obraz i miejsce polskiej pilki klubowej na mapie Europy jest jaki jest i hurraoptymizm jest niewskazany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2797
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
zagrałem za 1200 zł awans Qarabagu po kursie 3.0 , sts przyjął bez mrugnięcia.

Obiektywnie Lech nie zagrał źle, ale jak dziwnie by to nie brzmiało jakość jest po stronie Azerów (to nieprzypadek, że tak dobrze radzą sobie w rozgrywkach klubowych różnego szczebla). Piłkarsko Qarabag jest zwyczajnie lepszy, co widać było po poruszaniu, grze bez piłki i umiejętnościach indywidualnych. W Baku dojdzie też wysoka temperatura i wilgotność, takie warunki atmosferyczne będą premiować gospodarzy. Oczywiście Lech nie jest bez szans, ale kursy rzędu 3.0 na awans Azerów to naprawdę duże value.
Pastuchy gonią mistrza Polski 5:1....
 
Otrzymane punkty reputacji: +531
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Pastuchy gonią mistrza Polski 5:1....
Mnie to już wcale nie dziwi.. Polska w rankingu klubowym 28 miejsce, Azerowie 29 Zbliżony poziom i miejsce w szeregu co tu dziwnego Polska piłka klubowa już od dawna nie ma wyników, a to że raz na kilka sezonów uda sie coś ugrać komuś to cud. Z polskich klubów najbardziej liczę w tym sezonie na Raków obym sie nie zawiódł
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Szkoda. Strasznie polskim drużynom przeszkadzają sędziowie. Trochę pomógł sędzia gospodarzom i brak VARu.
Zresztą w meczu z Omonią Nikozja Legia miała podobnie. Czerwo z niczego i karny dla Legii też nieprzyznany.
Z Szeryfem też Pazdan czerwo za nic i awans Sheriffa.
Jedynie z Dudelange zasłużone czerwo.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Szkoda. Strasznie polskim drużynom przeszkadzają sędziowie. Trochę pomógł sędzia gospodarzom i brak VARu.
Zresztą w meczu z Omonią Nikozja Legia miała podobnie. Czerwo z niczego i karny dla Legii też nieprzyznany.
Z Szeryfem też Pazdan czerwo za nic i awans Sheriffa.
Jedynie z Dudelange zasłużone czerwo.
A o umiejętnościach nic nie napiszesz ? A raczej ich brak w PL klubach
 
L 3,1K

loveparade

Użytkownik
Jak sie bierze bramkarza z ukrainy. A on tylko gra dlatego,z e u nich jest wojna tonie ma sie co dziwic. Koles nie powinien bronic na bramce. Bo nie nadaje sie na ten poziom
Post automatycznie złączony:

Jak sie bierze bramkarza z ukrainy. A on tylko gra dlatego,z e u nich jest wojna tonie ma sie co dziwic. Koles nie powinien bronic na bramce. Bo nie nadaje sie na ten poziom
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom