>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Runda kwalifikacji Ligi Mistrzów + Rewanże [11.07.2023 - 19.07.2023]

Status
Zamknięty.
J 13,5K

janok

Użytkownik
To są puchary, brzmi banalnie, ale każda drużyna się na nie spina żeby osiągnąć jak najwięcej. Wystarczy przypomnieć sobie zeszłosezonową przygodę Lecha w LKE po odpadnięciu z LM

Dinamo Batumi 1:1 Lech
Vikingur Reykjavik 1:0 Lech

Tak zaczynał Lech w eliminacjach LKE, a każdy pamięta gdzie zaszli. Pierwsze rundy eliminacji takie są, że te teoretycznie słabe drużyny z teoretycznie amatorskich czy półamatorskich lig często są bardzo niewygodnym przeciwnikiem.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Jaki ma sens taka analiza... To jest bardziej rozprawka i dywagacje a nie subiektywny argument przemawiający za tym, że TNS nie strzeli gola. Dlaczego miałby nie strzelić? Tego chcemy się dowiedzieć. Tutaj ludzie chętnie przeglądają forum szukając argumentów mówiących o tym, że jest szansa na wystąpienie danego zdarzenia (i z jakiego powodu), a nie czytając kształtnych dywagacji czy w danym typie jest uwzględniona marża, jak wysoka, i czy jest podatek. Przecież to każdy wie, a jak nie wie, to od tego są inne działy dla początkujących :D

PS. I nie, że 95% z nas przegrywa. My się po prostu bawimy w obstawianie zdarzeń (i cieszymy, jak trafimy), dlatego w pełni dopuszczamy i akceptujemy fakt, że bukmacher narzuca marżę, a polski buk podatek. Nie mówiąc o tym, że nawet mimo tego da się być w ogólnym rozrachunku na plus.
taka analiza ujawniłaby, że argumenty w jednej analizie to półprawdy a półprawdy to zawsze kłamstwo. Taki to ma sens aby nie wprowadzać ludzi w błąd. Tak w ogóle to w bukmacherce istnieje coś takiego jak outsourcing i firmy zewnętrzne (wszędzie to istnieje...) i te jednostronne argumenty są często wykorzystywane przez takie firmy do robienia obrotu bukmacherom i zachęcania do grania... część ludzi robi to nieświadomie i powiela takie rzeczy w analizach... Przecież to nie ja bronie argumentów pod typ dnia... się okazuje teraz, że te analizy to dla zabawy :)

A teraz ciekawostka związana z dysonansem poznawczym jak analizować takie analizy bez czytania analizy? :) Gość, który żyje z bukmacherki pisze, że z analizą jest coś nie tak to ja już nic nie muszę sprawdzać... ale większość zwróci uwagę na co innego...
 
maarcin14 668,4K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - kwal. Liga Mistrzów
Godzina: 20:00
Spotkanie: Raków Cz. - Flora T.
Typ: handicap Flora Tallin +1,5
Kurs: 2.04
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, dziś jest wtorek, jest to 11 lipca, tego dnia swoją tegoroczną przygodę z europejskimi pucharami rozpocznie Raków Częstochowa, w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów zmierzą się z Florą Tallin, ten mecz rozpocznie się o godzinie 20 w Częstochowie. Raków jest uważany przez bukmacherów za dużego faworyta, ja w tym spotkaniu typuję handicap w stronę drużyny gości +1,5. Flora Tallin jest aktualnym mistrzem Estonii, i zdobyła tych tytułów aż 14 w swojej historii, najwięcej ze wszystkich klubów w tamtejszej lidze. Sezon w Estonii jest w trakcie, a więc Flora Tallin jest w rytmie meczowym i ciągle gra o coś, Raków natomiast ma za sobą kilka sparingów. Flora aktualnie zajmuje 2 miejsce w lidze, rozegrała 20 meczów i wygrała z nich 14, pozostałe 5 meczy zremisowała i doznała tylko raz porażki. Bilans bramkowy to 47:9. Flora ma serię 5 meczów bez porażki, ostatnia porażka miała miejsce w pucharze Estonii, ostatnia porażka w lidze miała miejsce 23 kwietnia, od tamtej pory Flora wygrała 9 meczy i 3 zremisowała. Myślę, że będzie to ciężki mecz dla Rakowa, tym bardziej że Raków będzie musiał sobie radzić bez Ivi Lopeza. Moim typem na to spotkanie jest handicap w stronę Flory Tallin +1,5, powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +1218
stanley-63 782,8K

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/eliminacje LM
Godzina: 20:45
Spotkanie: Shamrock Rovers vs Breidablik
Typ: Shamrock Rovers powyżej 2.5 gola
Kurs: 4.20
Bukmacher: ETOTO

Też pójdę w ten mecz bo wydaje mi się że może być ciekawie , z jednej strony 20 krotny mistrz Irlandii co daje do zrozumienia że w kwalifikacjach do LM są obyci , dla przykładu Shamrock trzy ostatnie sezony zakończył na miejscu nr 1 , jak wyglądali kwalifikacje do LM , sezon 21/22 pierwszy mecz to wyjazd do Slovana B i porażka 2:0 , rewanż w domu wygrany 2:1 , sezon 22/23 pierwszy mecz z Hibernians FC i wygrana 3:0 rewanż 0:0 . 2 runda mecz wyjazd z Ludogorec 3:0 i u siebie wygrana 2:1 , to mnie skłoniło do tego żeby iść w tym meczu w bramki , goście do tej pory zdobyli 2 razy mistrza Islandii , wydaje mi się że liga Irlandii jest ciut wyżej w klasyfikacji i powinno się to być widoczne na boisko , obie ekipy są w trybie meczowym bowiem ligi w obu grają sezon i tak Shamrock lideruje i po 25 kolejkach ma 47 pkt i br 47:22 natomiast Breidablik po 14 kolejkach 3 miejsce i strata do lidera aż 11 pkt co do bramek to stracili już w 14 meczach 21 bramek , liczę że gospodarze wykorzystają swój teren i ze sporą zaliczką pojadą na rewanż , czy strzelą aż 3 ? może i tak zobaczymy .
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Farul Constanta (Rou) -S. Tiraspol (Mda)

X2 @1.66 Fortuna
2 wygra @3.55 Fortuna
awans Tiraspol @1.77 Superbet


Nie będę się za bardzo rozpisywał o składach obu ekip w porównaniu do poprzedniego sezonu , bo przyznam się bez bicia, że nie wiem jak one wyglądają, czy są osłabienia, czy wzmocnienia - jeśli jest ktoś zorientowany to proszę o dopiskę, ale kurs na mistrza Mołdawii kusi. Rumuni, niespodziewani Mistrzowie tego kraju , pierwszy raz w historii i pierwszy raz zagrają w eliminacjach do LM , co już jest ogromnym sukcesem, bo w 2016 roku klub ogłosił upadłość i po kilku tygodniach nastąpiła reaktywacja. Tiraspol, doświadczony klub na arenie międzynarodowej, praktycznie co sezon awansuje do fazy grupowej europejskich pucharów, więc nie są to pieski do bicia. Dodam jeszcze, że wyniki Rumunów w sparingach i Superpucharze w ostatni weekend nie napawają optymizmem. Próbuje po fajnym kursie na gości, kursy zachęcają i myślę, że to oni powinni zagrać w kolejnej rundzie.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/eliminacje Liga Mistrzów
Godzinna: 18:00
Spotkanie: HJK vs Larne
Typ: HJK powyżej 7.5 rzutów rożnych
Kurs: 2.80
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Klub z Helsinek to dominator krajowego podwórka. HJK od 2009 roku sięgnęło po 11 mistrzostw, co tylko pokazuje, który projekt w Finlandii jest na ten moment najbardziej perspektywiczny. Udało się w poprzedniej kampanii awansować do fazy grupowej Ligi Europy, ale niestety nie było większych szans, aby powalczyć z takimi firmami jak Roma, Betis czy Ludogorets. Sam udział w tych rozgrywkach przyniosło odpowiednie fundusze, doświadczenie oraz punkty do rankingu i gospodarze cały czas się rozwijają. Przypomnijmy, że w Veikkausliiga gra się systemem wiosna-jesień, co powoduje, że HJK jest w rytmie meczowym. Obecna kampania nie jest jednak najlepsza w wykonaniu Mistrza Finlandii i strata 3 punktów do KuPS powoduje, że obrona tytułu może być trudniejsza, niż to było w poprzednich latach. Niewątpliwie gospodarze mają chrapkę, aby ponownie występować w fazie grupowej europejskich pucharów. Czy w Helsinkach postawią pierwszy krok w tym kierunku?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Larne, a więc niespodziewany Mistrz Irlandii Północnej. Wydawało się, że to właśnie Linfield jest głównym faworytem do tytułu, ale to przyjezdni cieszyli się z historycznego sukcesu. To powoduje, że goście mogą wygrać jeszcze więcej i nawet awans do fazy grupowej Ligi Konferencji byłoby uznane za spore osiągnięcie. Larne trafił w pierwszej rundzie kwalifikacji na trudnego przeciwnika, który jest doświadczony w eliminacjach, dlatego ważne będzie pierwsze starcie rozegrane w Finlandii. Na własnym obiekcie w Irlandii Północnej będzie okazja, aby sprawić niespodziankę na tle solidnego rywala. Kadra outsidera oparta jest głównie na rodzimych zawodnikach. Czy ten skład pozwoli na, chociażby remis w Helsinkach?

Powiem szczerze, że HJK od zawsze kojarzy mi się z rzutami rożnymi i jeżeli zaglądam czasem do Finlandii, to zazwyczaj celuje w kornery. Na Wyspach również gra się prostą piłkę, która polega na dograniu do bocznych stref boiska i wrzucaniu w pole karne. Faworyci w ostatnim okresie nie zachwycają formą, dlatego spodziewam się problemów po stronie gospodarzy. Stawiam więc na minimum 8 rzutów rożnych w tej rywalizacji dla Mistrza Finlandii. Pod tym kątem imponuje HJK i ich liczby w ostatnich meczach to: 10, 11, 3, 8. Liczę na fińską ekipę.
 
Ostatnia edycja:
stanley-63 782,8K

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/eliminacje LM
Godzina: 19:00
Spotkanie: Hacken : The News Saints
Typ: over 4.5 gola
Kurs: 3.40
Bukmacher:
ETOTO

Oj sporo analiz na temat tego spotkania to i ja się włączę , wczoraj Shamrock kompletnie zawiódł i szacun dla kolegi wyżej który stawiał na gości , dziś myślę że faworyt nie zawiedzie i będzie parł do przodu aby już w tym dzisiejszym meczu załatwić sobie sporą zaliczkę przed rewanżem , głównym zadaniem Hacken jest oczywiście awans do dalszej rundy ale i myślą o lidze gdzie jak dotąd idzie im całkiem dobrze bo zajmują 3 miejsce i do lidera tracą zaledwie 3 oczka lae jest też statystyka w której są najlepsi jak dotąd w lidze a mianowicie ilość zdobytych bramek , mają 38 bramek gdzie Malmo ma 35 a Elfsborg 34 , ostatnio wygrali wyjazd z AIK gdzie do przerwy przegrywali 1:0 , jak pisałem liczę na wysyp bramek i przynajmniej 5 bo po analizach wyżej mowa jest też o bramce gości którzy tak po prawdzie mogą się tutaj pokusić o bramkę a przynajmniej taki mają zamiar !
 
Otrzymane punkty reputacji: +70
maarcin14 668,4K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - kwal. Liga Mistrzów
Godzina: 19:30
Spotkanie: Farul Constanta - Sheriff Tiraspol
Typ: X2
Kurs: 1.62
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, dziś jest środa 12 lipca, jest to kolejny dzień z meczami 1 rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, o godzinie 19.30 zagrają Farul Constanta oraz Sheriff Tiraspol, moim typem na to spotkanie jest remis lub wygrana gości, Farul Constanta nie jest w najlepszej dyspozycji, w ramach przygotowań do tego meczu rozegrali 4 gry sparingowe, pierwszy z nich zremisowali 1:1 z FC Brasov, natomiast pozostałe przegrali, a były to 1:2 z Pogonią Szczecin, 0:5 z Banikiem Ostrava czy 0:3 z Wartą Poznań. Oprócz sparingów Farul Constanta rozegrał 8 lipca mecz o Superpuchar Rumunii, i przegrał go 0:1 z Sepsi OSK. Farul Constanta kiepsko wygląda na początku tego sezonu, natomiast Sheriff Tiraspol radzi sobie o wiele lepiej, aktualnie ma serię 13 meczów bez porażki, Sheriff został mistrzem Mołdawii, a grupę mistrzowską wygrał bez porażki. W 10 spotkaniach grupy mistrzowskiej wygrał 7 spotkań i pozostałe 3 zremisował, bilans bramkowy 15:3. Sheriff Tiraspol pokazał się już zbardzo dobrej strony w europejskich pucharach, potrafił pokonać Real Madryt, więc liczę że tegoroczna edycja w pucharach również będzie dla tego zespołu udana, rywal nie jest z najwyższej półki, a kurs na remis lub wygraną Sheriffa Tiraspol wygląda bardzo kusząco, aktualnie wynosi o 1.62 u bukmachera Fortuna i z niego korzystam.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi

Hacken - TNS 19:00
Hacken / BTTS @ 3.20 Fortuna


Zgadzam się z kolegą który szuka bramki gości w tym starciu. Owszem nie ma co porównywać obydwu lig ani bezpośredniego potencjału jednych i drugich bo zdecydowanym faworytem są Szwedzi. Jednak bramkę można stracić zawsze , w najmniej spodziewanym momencie , nawet jeśli rywal gra przysłowiową "kichę". Własny błąd lub zdarzenie losowe , a są przecież jeszcze rzuty karne dyktowane za różne rzeczy mniej lub bardziej oczywiste. Na dodatek nie przesadzajmy z tym "dyskriminowaniem " Walijczyków bo pewne doświadczenie w rundach kwalifikacyjnych już mają. Mało tego
The New Saints są bardziej obyci w tych rozgrywkach, ponieważ awansowali do etapu kwalifikacyjnego 15 razy wcześniej, ale ostatni raz poza drugą rundę kwalifikacyjną przed sezonem 2010/2011, zanim zostali rozbici przez Anderlecht. Dla Hacken to pierwsze podejście w kwal. LM choć wcześniej 7 razy rywalizowali w kwal. Ligi Europy.

Drużyna Craiga Harrisona była niepokonana przez cały sezon ligowy, odnosząc po drodze kilka wysokich zwycięstw, pokonując Bala Town 6:0 w ostatnim meczu rywalizacyjnym, finale Welsh FA Cup.

Podsumowując , bez dwóch zdań Szwedzi są zdecydowanym faworytem nawet do wysokiej wygranej , ale jeśli mam szukać - hc 3.5 za @3.40 czyli cztero bramkową wygraną miejscowych to wolę zaryzykować opcję w której gospodarze wygrywają w jakichkolwiek rozmiarach ale tracą gola przy porównywalnym @3.20.

Nie są według mnie przyjezdni bez szans na strzelenie bramki.
Mocno kursy spadły przedmeczowo na BTTS 🙂👏
 
Otrzymane punkty reputacji: +67
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
To są puchary, brzmi banalnie, ale każda drużyna się na nie spina żeby osiągnąć jak najwięcej. Wystarczy przypomnieć sobie zeszłosezonową przygodę Lecha w LKE po odpadnięciu z LM

Dinamo Batumi 1:1 Lech
Vikingur Reykjavik 1:0 Lech

Tak zaczynał Lech w eliminacjach LKE, a każdy pamięta gdzie zaszli. Pierwsze rundy eliminacji takie są, że te teoretycznie słabe drużyny z teoretycznie amatorskich czy półamatorskich lig często są bardzo niewygodnym przeciwnikiem.
To bardziej wynika bym powiedział z oszczędzania się na ligę i rotowania składem niż teoria, że słabe drużyny są niewygodnym przeciwnikiem. Są wygodnym - pod warunkiem, że się z nimi gra na maxa a nie oszczędnie. Niestety u nas nie ma tak dużych ławek rezerwowych jak to jest na zachodzie gdzie jeden team gra w lidze a drugi w pucharach. Nie stać na to u nas żadnego klubu. Tam stać.
U nas chałwa za to trenerowi Lecha, że udowodnił, iż nawet emerytowanym Sobiechem którego wyśmiewałem aby zszedł. Za chwilę strzelił gola. I można takim zawodnikiem strzelać w 1/4 LKE gole? Można. Dwa sezony temu jedynemu Polakowi któremu udało się to osiągnąć (strzelenie gola w europejskich pucharach) - to Bartosz Kapustka w meczu z Florą Tallin który strzelił na 1:0. Potem już tylko strzelali obcokrajowcy.
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
BATE - Partizani, obie strzelą, 2.00 Superbet

Rewanżowe spotkanie obu tych ekip. Pierwszy mecz miał miejsce stosunkowo niedawno, bo 11 lipca i skończyl się wynikiem 1 - 1, ktory tak naprawdę stawia sprawę awansu za otwartą. Paritzani pokazało się z bardzo dobrej strony i napsulo krwi w teorii bardziej uznanej i doświadczonej marce na boiskach europejskich. W tym meczu bukmacher nieznacznie faworyzuję ekipę gospodarzy, która przede wszystkim gra u siebie, jednak kursy na Partizani też lecą w dół. Wydaje mi się, że czeka nas bliźniaczo podobny mecz jak ostatnio i nie zdziwi mnie jak to Partizani będzie bliżej awansu, chociaż scenariusz tego meczu to jedna wielka niewiadoma i tak naprawdę szanse rozkładają się 50/50. Typ to bez kombinacyjne obie strzelą. Początkowo rozpatrywałem jeszcze jakieś wzmocnienie w postaci X2 i BTTS, ale w sumie nie jest to warte zachodu, bo różnica wynosi 0,50 na liczniku. Jakieś gole w obu połowach w teorii logiczne, ale jednak też może się to rozkręcić podobnie jak w 1. meczu dopiero w drugiej odsłonie. Obie ekipy lubią grać ofensywną piłkę i zdobywają sporo bramek, ale też sporo tracą. Partizani w pierwszym meczu miało więcej konkretnych sytuacji na swoją korzyść i niewiele brakowało, że ostatecznei to ta ekipa wywiozłaby wygraną przed rewanżem z BATE.
 
Ostatnia edycja:
kamasutra10 578,5K

kamasutra10

Typer
Breidablik - Shamrock Rovers 21:15 Fortuna
Breidablik 1 @ 2.33


W pierwszym spotkaniu w Irlandii spotkanie wygrali Islandczycy 1:0 i stawia ich to w wyśmienitej sytuacji przed rewanżem. Mimo tego zwycięstwa nie sądzę by grali w domu gospodarze zachowawczo na remis, bo może się taka gra zemścić to po pierwsze, a po drugie są według mnie po prostu lepszą drużyną od rywala i powinno zaklepać awans drugą wygraną.

Po powrocie z Irlandii , 3 dni później rozegrał Breidablik ligowe wyjazdowe spotkanie w stolicy przeciwko Fram wygrywając 1:0. Szybko bo już w 2 min. objęli prowadzenie którego nie oddali do końca , na dodatek gospodarze na początku 2 - jej części zobaczyli czerwień co niewątpliwie ułatwiło sprawę przyjezdnym którzy kontrolowali przebieg spotkania i nie zostali zmuszeni do większego wysiłku co istotne przed dzisiejszym rewanżem. Nie sądzę zatem by 3 - eci mecz w ciągu 8 dni w sposób istotny wpłynął na fizykę gospodarzy , tym bardziej że podejmują rywala w domu nie musząc podróżować

Shamrock po domowej porażce nie grało już żadnego spotkania i mogło przygotowywać się do rewanżu w spokoju . Czy jednak jest to jakimś wielkim handicapem w stosunku do Breidablik śmiem wątpić. Nie zdołali Irlandczycy zaskoczyć niczym szczególnym rywala w ub. środę , ciężko więc liczyc na to że uda im się ta sztuka w Islandii . Liczę na drugą wygraną Breidablik , tym razem na własnych śmieciach która przypieczętuje awans do następnej rundy
 
Otrzymane punkty reputacji: +2055
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
The New Saints - Hacken
Typ: The New Saints strzeli
@1.57 Superbet

Rewanżowe spotkanie między ekipami z Walii i Szwecji. Tydzień temu pobrałem gol The New Saints po kursie 2.35. Teraz z oczywistych względów jest on niższy (choćby dlatego, że grają u siebie, oraz muszą "gonić" wynik) jednak zdecydowałem się go powtórzyć. Liga szwedzka jest wyższa poziomem aniżeli jej walijski odpowiednik, ale nie oznacza to wcale, że TNS nie ma szans na zdobycie bramki. To początek rywalizacji tegorocznej LM i kursy mogą być nieco ruchome. Warto zwrócić uwagę na to, że Hacken sensacyjnie wygrał w poprzednim sezonie rywalizację w Allsvenskan, stając się mistrzem kraju po raz pierwszy w historii, ale stracili 37 goli, czyli nawet więcej niż dziewiąte w tabeli Mjallby. W meczach wyjazdowych tracili bramki z najsłabszymi ekipami w kraju, jak np. Sundsvall czy Helsingborg. TNS jest z kolei wieloletnim mistrzem walijskiej Premier League i ich udział w początkowych fazach Ligi Mistrzów stał się już niemal rutyną. Idzie też za tym spore doświadczenie, choć niestety kończące się przeważnie już na początku drogi. Udało im się zdobyć bramkę w pierwszej połowie pierwszego spotkania i zachować czyste konto w drugiej. Myślę, że stać ich na gola również w rewanżu.
 
Ostatnia edycja:
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Struga 3,90
Liga macedońska vs. liga litewska. Myślę, że ta pierwsza stoi wyżej jakością od tej drugiej. Pierwszy mecz nie wyłonił zwycięzcy, a graliśmy na terenie Litwy. A zatem Zalgiris takim kozakiem znowu nie jest, jeśli nie dał rady pokonać Strugi u siebie. Teraz gramy w Macedonii. To już samo w sobie przejawia większe szanse dla Strugi. Realny jest remis w tej potyczce, ale ja pójdę ryzykowniej, że jednak gospodarze sobie poradzą i może skromnie, ale ten mecz wygrają. Trochę martwią spadki kursów na Zalgiris, ale nie zawsze jest to zły znak.
 
kamasutra10 578,5K

kamasutra10

Typer
Dinamo Tbilisi - Astana 18:00 Fortuna
Dinamo Tbilisi 1 @ 2.33



Po remisie 1:1 uzyskanym w Kazachstanie Dinamo ma spore szanse na zakwalifikowanie się do następnej rundy. Gospodarze przystępują do rewanżu po 4 - ech spotkaniach bez porażki wliczając wszystkie rozgrywki. Tydzień przed wyjazdową potyczką w Astanie Gruzini wygrali Superpuchar na krajowym podwórku pokonując w finale po rzutach karnych ( reg. 1:1) największego aktualnie rywala w walce o krajowe mistrzostwo Dinamo Batumi. Warto również zauważyć, że podopieczni Giorgi Tchiabrishvili są najlepszymi strzelcami w gruzińskiej ekstraklasie, zdobywając imponujące 44 gole w 19 meczach ligowych w tym sezonie, choć brakuje im ośmiu punktów do pierwszego w tabeli Batumi.
Astana mimo że jest wiceliderem w lidze to jednak odpadła na etapie półfinału z walki o Puchar Kazachstanu przegrywając dwumecz z liderującym w lidze Ordabasy. Najpierw w Astanie górą byli gospodarze wygrywając 1:0 , niestety w rewanżu po dogrywce przegrali 0:2. To wszystko działo się przed pierwszą potyczką z Tbilisi i wspominam o tym jedynie z racji przybliżenia aktualnej formy i wyników obydwu rywalizujących dzisiaj ekip.

Obydwie drużyny mają co zrozumiałe w swoich składach graczy z zagranicy , jednak bardziej widoczne jest to po stronie Astany. W wyjściowym składzie podczas pierwszego spotkania aż 8 -miu graczy stanowili cudzoziemcy ( Armenia , Chorwacja 2 , Macedonia , Serbia , Białoruś, Gambia ,Francja). W ekipie z Tbilisi ta różnica nie jest aż tak duża. Większość to Gruzini wspierani przez Ghańczyka , Marokańczyka , Gwinejczyka i reprezentanta WKS. Mimo wszystko sądzę że obecny skład Astany jakościowo odbiega od tego sprzed kilku lat kiedy eliminowała Legię w walce o fazę grupową LM.

Dinamo Tbilisi jest obecnie bez kluczowych napastników Tornike Kirkitadze i Zorana Marusicia z powodu kontuzji, przy czym ten ostatni zdobył 25 bramek i 11 asyst w 59 występach w dwóch ostatnich sezonach. To spore osłabienie , jednak jak pokazują wyniki nie przeszkodziło sięgnąć po wspomniane pierwsze trofeum w tym roku.
Liczba goli zdobytych w lidze też świadczy o niezłej jakości w przodzie , nawet biorąc pod uwagę że to liga gruzińska , ale nie musi być słabszą od kazachskiej.

Reasumując , stawiam w tym meczu na miejscowych. Liczę że wykorzystają atut własnej murawy i zwyciężą w regulaminowym czasie gry. Każda minimalna wygrana da im awans , więc sądzę że będą dążyć do niej za wszelką cenę. Sportowo nie uważam by Astana na chwilę obecną była drużyną lepszą . Nie byli Kazachowie w stanie przechylić szali wygranej na własnym terenie więc w Gruzji powinno być o to jeszcze trudniej.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Ferencvarosz - Klaksvik
Klaksvik poniżej 0.5 gola
@1.55 Superbet

W pierwszym meczu Klaksvik niemal nie istniał, a w drugiej połowie nie oddali ani jednego strzału, choćby zablokowanego. Mieli za to jeden rzut rożny i 37% posiadania piłki. Zresztą, ogólnie było to spotkanie raczej bezbarwne z punktu widzenia przeciętnego kibica. Zabrakło niemal wszystkiego - bramek (mecz zakończył się bezbramkowym remisem), rzutów rożnych (było ich w sumie osiem), celnych strzałów (łącznie pięć). Było za to pięć żółtych kartek i sporo fauli (szczególnie w drugiej połowie po stronie Klaksvik). Tak meczów się nie wygrywa. Węgrzy zachowali czyste konto i są silnym faworytem do awansu. Wystarczy strzelić gola. Czy dokonają tego w regulaminowym czasie gry? Pewnie tak, choć dużo bardziej wolałbym skorzystać z typu na brak gola gości. Zakładam, że Ferencvarosz będzie kontrolował przebieg gry przez większą część spotkania i w rezultacie nie pozwolą przeciwnikowi na utratę gola.
 
Ostatnia edycja:
J 13,5K

janok

Użytkownik
Breidablik - Shamrock Rovers
typ powyżej 2.5 gola
2.00 fortuna

Breidablik czyli mistrz Islandii podejmie u siebie mistrza Irlandii. W pierwszym meczu wynik 1:0 dla Breidablik

Druzyna z Islandii bardzo szybko rozpoczęła zmagania w tegorocznej edycji pucharów. Musieli wystartować w rundzie przedwstępnej, a następnie w rundzie wstępnej które były organizowane u nich na wyspie.

Wyniki tych spotkań to 7:1 z Tre Penne oraz 5:0 z Buducnostem Podgorica. O ile zwycięstwo z drużyną z San Marino wrażenia nie robi (chociaż wbicie 7 goli nawet takiemu rywalowi zawsze zasługuje na uznanie) tak wynik 5:0 z mistrzem Czarnogóry już jakiś tam respekt powinien budzić ;)

12 goli w dwoch meczach. Bardzo dobry start w pucharach. Dodatkowo zwycięstwo na wyjeździe w Irlandii.

w rodzimej lidze Breidablik notuje przeciętne wyniki. Ale często w ich meczach pada sporo bramek - Breidablik 5:1 Fylkir (7 lipca), Akureyri 3:3 Breidablik (puchar, 4 lipca, po dogrywce. po 90 min. 2:2)
Kopavogur 5:2 Breidablik (23 czerwca), Hafnarfjordur 2:2 Breidalbik (10 czerwca)

Uważam, że spotkanie będzie obfitowało w bramki, będzie bardziej otwarte niż pierwszy mecz gdyż ważyć się będą losy awansu do kolejnej rundy. A jak widać, w meczach Islandczyków w ostatnim czasie pada naprawdę dużo goli.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1875
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Ludogorets - Ballkani, awans Ballkani, @1.65 Superbet

Rewanżowe spotkanie obu tych ekip w początkowej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu dość nieoczekiwanie wygrało kosowskie Ballkani (2 - 0), będac przy tym zespołem zdecydowanie konkretniejszym, który ustawił sobie rywala golem jeszcze pod koniec 1. połowy, a dopełnil formalności drugą bramką już w 2. odsłonie. W rewanżu wyraźnym faworytem bukmacherów jest Ludogorets, który przed wlasną publicznością powinien naturalnie prowadzić grę i mieć zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki czy w sytuacjach podbramkowych. Czy aby na pewno tak jednak będzie? Ludogorets to zdecydowanie najlepsza ekipa w swojej lidze, ale na przestrzeni kilku sezonów pogorszyła się tutaj gra w defensywie - w ostatnich meczach regularnie zdarza się tracić tej ekipie bramki, a potencjalne zdobycze bramkowe to wcale nie jakieś gładkie 4 / 5 bramek, ale np. maksymalnie 1 lub 2 gole, co w przypadku drugiej opcji dałoby tylko potencjalną dogrywkę w rywalizacji z Ballkani, oczywiście zakładając, że Kosowscy zawodnicy nie zdobędą żadnej bramki. Ballkani jest w dobrej dyspozycji i progresuje podobnie jak cała Kosowska piłka - włącznie z reprezentacją narodową tego kraju. Początkowo rozpatrywałem gola pod analizę (co też zapodałem u siebie w propozycjach, ale wysoki kurs na awans przy mimo wszystko niezłej zaliczce i dobrej grze wydaje się być jednak bardziej kuszący.
 
Ostatnia edycja:
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
W zeszłym tygodniu zarobić dała Liga Konferencji, tym razem ruszam na rynek we wtorek.

Na dziś gram rożne Rakowa oraz Sheriffa. Linie over 5,5. Kursy: 2,85 oraz 2,05 w etoto.

Raków w pierwszym meczu był lepszy, tylko ma problemy w ataku pod nieobecność Lopeza.
Dla mnie kurs na rożne dla tej linii jest atrakcyjny. Zaliczka nie jest wysoka, przy tym że to goście będą prowadzili grę
obecnie zakłady na rożne Rakowa to dla mnie najlepsze do gry.

Sheriff w pierwszym spotkaniu miał 10 rożnych. Teraz gra u siebie, musi odrobić straty.

Oba typy gram biorąc pod uwagę powyższe fakty i to co widziałem w zeszłym tygodniu w pierwszych meczach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3226
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
S. Tiraspol powyżej 6.5 rożnych @2.80 Betclic

Dokładnie, popieram typ na rożne. Gospodarze muszą gonić wynik, gdzie niespodziewanie, przynajmniej w moim odczuciu, przegrali z mistrzem Rumunii. Oni tam prowadzili grę, dominowali, ale to gospodarze tamtego starcia wygrali 1:0. Wtedy Tiraspol nabił aż 10 rzutów rożnych, więc muszą i tym razem zaatakować od początku, a Rumunii zapewne postawią autobus i będą bronili minimalnej zaliczki. 7 rzutów rożnych jak najbardziej w zasięgu mistrza Mołdawii, więc próbujemy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1966
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom