>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja I Liga - Dyskusja, Typy, Newsy, Zakłady Długoterminowe - w sezonie 2022/2023

Status
Zamknięty.
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Przecież przy np 0;0 w Niecieczy Stal nie będzie sobie grała na luzie bo co jak w 85min Arka strzeli ? Zresztą nie ma co się oszukiwać, SKRA jest spadkowiczem, już ostatnio dała pograć rezerwowym. Przecież drużyna z aspiracjami nie powinna sobie czekać w meczu sezonu, na dodatek ze spadkowiczem grającym rezerwami. Jak dla mnie to tu powinno być 3:0 i do widzenia. Dodatkowo publika jak na rzeszowskie realia bedzie spora wiec nie ma co kalkulować.

Podobnie jak Puszcza, już pomijając fakt, że mogą nawet awansować bezpośrednio to walczą o 3-4 miejsce dające mecze u siebie, każdy, a przede wszystkim piłkarze z Niepołomic wiedząc jak potężnym atutem jest dla nich ich specyficzne boisko.

Jeśli drużyny Ruchu, Wisły, Stali i Puszczy faktycznie myślą o awansie, walce o awans to powinny lekko pokonać rywali juz o nic nie grających, a czesto walczących jeszcze o pro junior oraz dających pograć zmiennikom. Kazdy inny wynik w tych 4 meczach bedzie znaczył, że dana drużyna ma wywalone na walke o awans
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +297
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Na jutro proponuje coś takiego:

17:30 Ruch Ch. - GKS Tychy | Ruch @ 1.42
17:30 Puszcza N. - Ch. Głogów | Puszcza @ 1.48
17:30 Stal Rz. - S. Częstochowa | Stal @ 1.49
AKO: 3.13

Fortuna

AKO, które ma szanse powodzenia. Cała trójka walczy o coś więcej niż tylko prestiż. Ruch może zrobić kolejny awans z rzędu i tym samym ten najważniejszy czyli do ekstraklasy. GKS Tychy podobno dostał propozycje pieniędzy od innych klubów aby wygrali bądź też urwali punkty rywalowi. Mimo wszystko myślę, że Ruch tu spokojnie wygra 2:0/3:0.
Puszcza oprócz swojej wygranej musi liczyć na to, że Ruch zremisuje. Tak naprawdę to spotkanie pokaże czy Puszcza chce awansować do ekstraklasy czy tez nie.
Stal Rzeszów bije się o baraże. Tu tylko i wyłącznie wygrana sprawi, że nie będą musieli patrzeć na wynik Termalica - Arka.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Nie tykam takich kursów ale Puszcza powinna zagrać na maksa bo wygrana daje spore szanse na uniknięcie w barażach Wisły i Niecieczy (ci muszą stracić punkty z Arką), a nawet bezpośredni awans
 
B 1,5K

bolo73

Użytkownik
Na jutro proponuje coś takiego:

17:30 Ruch Ch. - GKS Tychy | Ruch @ 1.42
17:30 Puszcza N. - Ch. Głogów | Puszcza @ 1.48
17:30 Stal Rz. - S. Częstochowa | Stal @ 1.49
AKO: 3.13

Fortuna

AKO, które ma szanse powodzenia. Cała trójka walczy o coś więcej niż tylko prestiż. Ruch może zrobić kolejny awans z rzędu i tym samym ten najważniejszy czyli do ekstraklasy. GKS Tychy podobno dostał propozycje pieniędzy od innych klubów aby wygrali bądź też urwali punkty rywalowi. Mimo wszystko myślę, że Ruch tu spokojnie wygra 2:0/3:0.
Puszcza oprócz swojej wygranej musi liczyć na to, że Ruch zremisuje. Tak naprawdę to spotkanie pokaże czy Puszcza chce awansować do ekstraklasy czy tez nie.
Stal Rzeszów bije się o baraże. Tu tylko i wyłącznie wygrana sprawi, że nie będą musieli patrzeć na wynik Termalica - Arka.
Sorry, ale bez sensu ta analiza. Każdy wie kto tutaj powinien wygrać bo wiadomo z tabeli kto potrzebuje. Nie zdziwię się jednak jeżeli przynajmniej jeden z tych faworytów nie wygra. Życie pokazuje, że najtrudniej postawić ten ostatni krok tak jak 2 lata temu kiedy Termalica zremisowała 0:0 z Olsztynem a Tychy 1:1 z ŁKS tracąc bramkę i awans w 92 minucie meczu. Tak samo Wisła tydzień temu czy Dortmund pokazały, że nie warto wchodzić w takie małe kursiwa. Lepsza jest opcja live. Różnie bywa - może pojawić się red card i już zmienia się sytuacja. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +229
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Stal Rzeszów - SKRA
Typ: Stal +2,5 gola
Kurs: 2,41

Nie bede sie rozpisywal nad tym co musi w tym meczu Stal. Analiza bardziej na skladach pierwszych jedenastek. Stal w najmocniejszym skladzie, a SKRA w jeszcze bardziej rewolucyjnym niz ostatnio z Podbeskidziem (przegranym u siebie 0:3). Dodatkowo trener na trybunach za kartki. Wydaje mi sie, ze czysto pilkarsko jesli Stal podejdzie powaznie do meczu to jak dla mnie lekko 3 wsadza.
 
Ostatnia edycja:
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Tak na podsumowanie to z pierwszej szostki wygralo 5 zespolow. Puszcza ewidentni olala mecz chyba wiedzac, ze zostaje jej baraz. 20min przed meczem jak usluszalem, ze trener posadzil na lawce 3 najbardziej bramkostrzelnych zawodnikow stalo sie jasne, ze Puszcza odpuszcza. Odpuszcza w sensie takim, ze juz we wtorek zaczynaja sie baraze i trener mysli juz o tym dniu. Troche to dziwne bo tym sposobem nie zagraja u siebie (gdzie mysle, ze ich obiekt daje im bardzo duzo) i jada do Krakowa na Wisle. Wszystko moze sie zdarzyc ale jak dla mnie to Puszcza zlozyla bron. Robiac takie kalkulacje nie wroze im dobrze.

Zagralem jak koledzy radzili na zywo. Udolo sie zarobic pare stowek.

Pozdrawiam i do wtorku 😋
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Tak na podsumowanie to z pierwszej szostki wygralo 5 zespolow. Puszcza ewidentni olala mecz chyba wiedzac, ze zostaje jej baraz. 20min przed meczem jak usluszalem, ze trener posadzil na lawce 3 najbardziej bramkostrzelnych zawodnikow stalo sie jasne, ze Puszcza odpuszcza. Odpuszcza w sensie takim, ze juz we wtorek zaczynaja sie baraze i trener mysli juz o tym dniu. Troche to dziwne bo tym sposobem nie zagraja u siebie (gdzie mysle, ze ich obiekt daje im bardzo duzo) i jada do Krakowa na Wisle. Wszystko moze sie zdarzyc ale jak dla mnie to Puszcza zlozyla bron. Robiac takie kalkulacje nie wroze im dobrze.

Zagralem jak koledzy radzili na zywo. Udolo sie zarobic pare stowek.

Pozdrawiam i do wtorku 😋
Myślisz, że Puszcza odpuściła to spotkanie?, czy raczej odpuści cały awans. Jeśli udało by im się awansować to będą musieli grać w Krakowie?. To się wiąże z dodatkowymi kosztami, a więc pytanie czy taki klub z Niepołomic stać na dodatkowe wydatki?. Wiadomo, że swoje by zarobili w ekstraklasie, ale czy na tyle żeby wyjść na plus?
 
B 1,5K

bolo73

Użytkownik
Myślisz, że Puszcza odpuściła to spotkanie?, czy raczej odpuści cały awans. Jeśli udało by im się awansować to będą musieli grać w Krakowie?. To się wiąże z dodatkowymi kosztami, a więc pytanie czy taki klub z Niepołomic stać na dodatkowe wydatki?. Wiadomo, że swoje by zarobili w ekstraklasie, ale czy na tyle żeby wyjść na plus?
Dlaczego będą musieli grać w Krakowie w przypadku awansu? Oczywiście to wydaje się najbardziej racjonalne rozwiązanie, ale wszystko zależy od kosztów. Na pewno szukaliby optymalizacji w tym względzie i wybraliby obiekt gdzie te koszty byłyby najmniejsze. przecież Raków po awansie grał pierwszy sezon mecze domowe w Bełchatowie gdzie tłumów z Częstochowy nie było. Kasa w ekstraklasie jest nieporównywalna z tą jaką kluby otrzymują w 1 lidze. Awans każdemu się opłaca bo to kasa za prawa tv jak i od sponsora ligi a do tego łatwiej rozmawia się z potencjalnymi sponsorami. Jednakże biorąc pod uwagę rzeczywistość i to, że Wisła po prostu musi to raczej maluczkim z Niepołomic nie wróżę sukcesu. Wisła to marka w polskiej piłce więc wszystko będzie po jej stronie a do tego oni naprawdę muszą awansować bo weszli w takie koszta zimą, że jeżeli tego nie uczynią to będzie kiepsko, nawet bardzo kiepsko.
 
K 69K

krzepki89

Użytkownik
Wisła musi, Puszcza nie :) nie musze mówić że wtedy się gra na luzie poza tym piłkarze z Puszczy też grają o swoje kariery więc nie sa na straconej pozycji :) i jak kolega pisze, ekstraklasa to $$ , przykład to Warta, i prawda jest taka ze Puszcza grając w ekstraklasie też by przyciągnęła grajków nawet zza granicy bo jednak i tak by żyli w KRK :)
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Jakby byli tacy na luzie to by ten baraż nie był teraz w Krakowie a na ich zoranej murawie gdzie 3/4 zaciągu Wisły traci swoje atuty.Tutaj też w sumie nie wolno ich skreślać, bo w pierwszym meczu w Krakowie wygrali.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Puszcza mocno cisnęła w pierwszej połowie. Po 30 minutach powinno być spokojnie 2-0. Więc raczej nie można mówić o odpuszczeniu awansu.
Jednak fakt ta porażka z Chrobrym może być dla nich kluczowa w kontekscie awansu. Na wyjeździe to inna drużyna, a też Wisła na Reymonta jest typowo domową drużyną. Otwierają nowe sektory więc wsparcie kibiców będzie duże. Sądzę, że Wisła spokojnie wygra ten mecz. Gdyby Puszcza wygrała z Chrobrym i grała z Wisłą u siebie to już taki pewny tego awansu Wisły bym nie był (50 na 50 by wtedy było).
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dlaczego będą musieli grać w Krakowie w przypadku awansu? Oczywiście to wydaje się najbardziej racjonalne rozwiązanie, ale wszystko zależy od kosztów. Na pewno szukaliby optymalizacji w tym względzie i wybraliby obiekt gdzie te koszty byłyby najmniejsze. przecież Raków po awansie grał pierwszy sezon mecze domowe w Bełchatowie gdzie tłumów z Częstochowy nie było. Kasa w ekstraklasie jest nieporównywalna z tą jaką kluby otrzymują w 1 lidze. Awans każdemu się opłaca bo to kasa za prawa tv jak i od sponsora ligi a do tego łatwiej rozmawia się z potencjalnymi sponsorami. Jednakże biorąc pod uwagę rzeczywistość i to, że Wisła po prostu musi to raczej maluczkim z Niepołomic nie wróżę sukcesu. Wisła to marka w polskiej piłce więc wszystko będzie po jej stronie a do tego oni naprawdę muszą awansować bo weszli w takie koszta zimą, że jeżeli tego nie uczynią to będzie kiepsko, nawet bardzo kiepsko.
Jakiś czas temu czytałem, że ich stadion nie spełnia wymogów ekstraklasy?.


Zrzut ekranu 2023-06-5 o 10.58.05.png

Nie masz konta w Fortunie, nic straconego - załóż je wchodząc na efortuna.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x200(1).jpg
 
B 1,5K

bolo73

Użytkownik
Jakiś czas temu czytałem, że ich stadion nie spełnia wymogów ekstraklasy?.


Pokaż załącznik 30278

Nie masz konta w Fortunie, nic straconego - załóż je wchodząc na efortuna.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x200(1).jpg
Pewnie nie spełnia. Ale mnie chodzi o to, że nie musieliby grać w Krakowie chociaż to najbardziej prawdopodobne miasto z którego skorzystaliby. Istnieje jednak wiele innych opcji stadionów i tutaj z pewnością braliby ten który byłby stosunkowo blisko Niepołomic i wynajęcie którego byłoby najtańsze. Puszcza aby przejść Wisłę musiałaby zagrać mecz życia bo tutaj wszystko będzie przeciwko nim i to nie tylko sportowo. Wisła ma parcie i ma poparcie. Puszcza raczej poza ewentualnym parciem niczego więcej nie ma. W drugiej parze kibicuję Stali Rzeszów. Chyba lepsza opcja niż Nieciecza - tak kibicowsko jak i wizerunkowo.
 
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Tak tylko btw to Stal tez nie dostała licencji na ekstraklase w Rzeszowie i chyba właśnie dogadała stadion Wisły do licencji. Także na 4 ekipy z baraży 3 mają wpisany stadion na Reymonta. Czysto sportowo to myślę, że Wisła lub Nieciecza. W Niecieczy też jest parcie, kasa i stadion z licencją. Te baraże będą ciekawe i faktycznie mogą być trochę loteryjne. Nie ma co dywagować, największe szanse ma Wisła i ze "swoim" stadionem, kasą, widownią, pod kątem marketingowym to Ekstraklasa liczy najbardziej na ich awans.

Jest gdzieś zakład kto awansuje ?
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Pewnie nie spełnia. Ale mnie chodzi o to, że nie musieliby grać w Krakowie chociaż to najbardziej prawdopodobne miasto z którego skorzystaliby. Istnieje jednak wiele innych opcji stadionów i tutaj z pewnością braliby ten który byłby stosunkowo blisko Niepołomic i wynajęcie którego byłoby najtańsze. Puszcza aby przejść Wisłę musiałaby zagrać mecz życia bo tutaj wszystko będzie przeciwko nim i to nie tylko sportowo. Wisła ma parcie i ma poparcie. Puszcza raczej poza ewentualnym parciem niczego więcej nie ma. W drugiej parze kibicuję Stali Rzeszów. Chyba lepsza opcja niż Nieciecza - tak kibicowsko jak i wizerunkowo.
Już się dawno dogadali że grają na Wiśle w wypadku awansu, Niepołomice są 30km od Krakowa.Nie muszą wynajmować całego stadionu, wystarczy dolny sektor na prostej, do gry w ekstraklasie wymagane jest 4500tys miejsc.oświetlenie, podgrz murawa, miejsca na media i inne podobne pierdoły, nie najmują całego obiektu tylko to co potrzebne.Już Garbarnia tu grała w podobnym formacie tylko 1lidze.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Puszcza mocno cisnęła w pierwszej połowie. Po 30 minutach powinno być spokojnie 2-0. Więc raczej nie można mówić o odpuszczeniu awansu.
Jednak fakt ta porażka z Chrobrym może być dla nich kluczowa w kontekscie awansu. Na wyjeździe to inna drużyna, a też Wisła na Reymonta jest typowo domową drużyną. Otwierają nowe sektory więc wsparcie kibiców będzie duże. Sądzę, że Wisła spokojnie wygra ten mecz. Gdyby Puszcza wygrała z Chrobrym i grała z Wisłą u siebie to już taki pewny tego awansu Wisły bym nie był (50 na 50 by wtedy było).
Wisła - Puszcza 1 @ 1.65 @ Fortuna
Podtrzymuje swoje zdanie i zgadzam się ze zdaniem przeciwników, że Biała Gwiazda jest wielkim faworytem tego meczu i spodziewałem się przede dniu meczu kursu 1.4. 1.65 całkiem dobra okazja, np. do AKO z drugim meczem

Termalica - Stal 1 @ 1,90 @ Fortuna
Stal odstaje od pozostałej trójki barażowiczów a zmierzy się w teorii z najmocnijeszym z nich (3 z 6 z tabeli). Nieciecza chce wrócić do Ekstraklasy, są regularne inwestycje w tym kierunku. Odpadnięcie w FInale z Wisłą będzie do przyjęcia, za rok postarają się awansować bezpośrednio. Ale porażka ze Stalą, która ostatnio się bardzo męczyła ze spadkowiczem Skrą było by mocną wtopą. Sądze, że Nieciecza pewnie wygra to spotkania.

Proponuje AKO z tymi dwoma meczami po kursie 3,14 w Fortunie.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Tak tylko btw to Stal tez nie dostała licencji na ekstraklase w Rzeszowie i chyba właśnie dogadała stadion Wisły do licencji. Także na 4 ekipy z baraży 3 mają wpisany stadion na Reymonta. Czysto sportowo to myślę, że Wisła lub Nieciecza. W Niecieczy też jest parcie, kasa i stadion z licencją. Te baraże będą ciekawe i faktycznie mogą być trochę loteryjne. Nie ma co dywagować, największe szanse ma Wisła i ze "swoim" stadionem, kasą, widownią, pod kątem marketingowym to Ekstraklasa liczy najbardziej na ich awans.

Jest gdzieś zakład kto awansuje ?
 
l0k0 751

l0k0

Użytkownik
Ja mam wrażenie, że żadna z tych drużyn nie jest awansem zbytnio zainteresowana.
Wisła bez formy, ze swoimi wiecznymi wewnętrznymi problemami.
Niepołomice, Stal i Termalica musiałyby 'dojeżdżać' na swoje mecze. Dla Stali to wg mnie kompletnie bez sensu. Z Rzeszowa do Krakowa kawał drogi. Pewnie 70% ludzi przestałoby na mecze chodzić (jeździć), szczególnie, że więcej kibiców (z spoza Rzeszowa) dziś Stal ma z terenów dalszych od Krakowa.
Termalica to chyba najlepiej czułaby się grając wiecznie w I lidze.
Te Niepołomice to w sumie największa niewiadoma.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja mam wrażenie, że żadna z tych drużyn nie jest awansem zbytnio zainteresowana.
Wisła bez formy, ze swoimi wiecznymi wewnętrznymi problemami.
Niepołomice, Stal i Termalica musiałyby 'dojeżdżać' na swoje mecze. Dla Stali to wg mnie kompletnie bez sensu. Z Rzeszowa do Krakowa kawał drogi. Pewnie 70% ludzi przestałoby na mecze chodzić (jeździć), szczególnie, że więcej kibiców (z spoza Rzeszowa) dziś Stal ma z terenów dalszych od Krakowa.
Termalica to chyba najlepiej czułaby się grając wiecznie w I lidze.
Te Niepołomice to w sumie największa niewiadoma.
Nie zgodzę się. W Wiśle jest mega ciśnienie na szybki powrót do Ekstraklasy. Kolejny sezon lub dwa na zapleczu to może być koniec tego klubu. Mają długi, sytuacja finansowa od kilku lat nieciekawa lub dramatyczna. Osoby zaangażowane w akcje ratunkowe dokładają z prywatnej kieszeni, ale dożywotnio dokładać nie będą. Powrót do Ekstraklasy zapewnił by dużo większą kasę za sam udział w niej i transmisje. A i wizerunek klubu by odzyskał to i marketingowe wpływy by się zgadzały. Zresztą nie po to cisnęli z 14 miejsca na 3-4 by teraz odpaść. Prędzej presja zwiąże im nogi niż faktycznie odpuszczą bo nie chcą wejść.

Termalica wydaje mi się, że również jest zainteresowana. Byli jednak kilka lat w Ekstraklasie i mimo bycia co roku kandydatem do spadku udawało im się zawzięcie utrzymywać, wiec wątpie żeby własciciel BrukBet ładował prywatne pieniądze w klub ze wsi, skoro nie chciałby się dalej pokazywać w Ekstraklasie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom