>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja I Liga - Dyskusja, Typy, Newsy, Zakłady Długoterminowe - w sezonie 2022/2023

Status
Zamknięty.
l0k0 751

l0k0

Użytkownik
Nie zgodzę się. W Wiśle jest mega ciśnienie na szybki powrót do Ekstraklasy. Kolejny sezon lub dwa na zapleczu to może być koniec tego klubu. Mają długi, sytuacja finansowa od kilku lat nieciekawa lub dramatyczna. Osoby zaangażowane w akcje ratunkowe dokładają z prywatnej kieszeni, ale dożywotnio dokładać nie będą. Powrót do Ekstraklasy zapewnił by dużo większą kasę za sam udział w niej i transmisje. A i wizerunek klubu by odzyskał to i marketingowe wpływy by się zgadzały. Zresztą nie po to cisnęli z 14 miejsca na 3-4 by teraz odpaść. Prędzej presja zwiąże im nogi niż faktycznie odpuszczą bo nie chcą wejść.

Termalica wydaje mi się, że również jest zainteresowana. Byli jednak kilka lat w Ekstraklasie i mimo bycia co roku kandydatem do spadku udawało im się zawzięcie utrzymywać, wiec wątpie żeby własciciel BrukBet ładował prywatne pieniądze w klub ze wsi, skoro nie chciałby się dalej pokazywać w Ekstraklasie.
No i właśnie to jest kluczowe: Wisła chce ale nie może. Niby ciśnienie jest ale w grze tego nie widać. Były dwa pewne miejsca do awansu a awansował taki Ruch z najniższym budżetem w 1 lidze.
Wspomniałeś że cisnęli z 14 miejsca ale czemu tam byli? Bo jest dupa. Tak mogli cisnąć w pierwszym sezonie w 1. lidze ale w kolejnym powinni po prostu na spokojnie awansować, a tu męczą się strasznie i w kluczowych momentach dają ciała. Mieli wszystko we własnych nogach, a na finiszu przerąbali wszystkie ważne mecze: z Ruchem, ŁKS-em i Puszczą. O meczu z Zagłębiem nie wspomnę, a ten dałby im mimo wszystko awans. Oni przegrali 10 meczy, tyle co GKS Katowice. Dla mnie brak jakiejkolwiek formy.

Termalica? To znowu odwrotny zespół. Ja pamiętam z 10 lat temu jak oni mieli awanse do ekstraklasy i 2 czy 3 sezony z rzędu na koniec nagle jakieś dziwne wtopy. Każdy mówił wtedy, że nie chcą awansować, że wolą grać u siebie w 1 lidze i wygrywać niż grać gdzie indziej i się męczyć. I wg mnie tak to wygląda znowu.

Ja chyba zagram 2x X HT, a już na pewno X HT Termalica - Stal.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła - Puszcza, Wisła, @1,651:4
Termalica - Stal, powyżej 2,5 gola, @1,882:0
AKO: 3,10 Fortuna 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️


Wisła według mnie Wisła ma największe parcie oraz szansę na awans, trochę na swoje życzenie przy ewentualnym wejściu do finału ich i Termalicy zagrają na wyjeździe, chociaż po cichu liczę na Stal, że to ona awansuje dzisiaj. Puszcza wydaje mi się, że ostatnim meczem u siebie z Chrobrym udowodniła, że Ekstraklasa ją nie interesuje (takie moje zdanie). W drugim spotkaniu proponuję gole, moją pierwszą myślą zanim zostały wystawione kursy były rzuty rożne, ale jak można było się spodziewać linia została wystawiona na 10,5 RR, dlatego postanowiłem pójść w bramki, tak jak wspomniałem na wstępie liczę, że Stal powalczy i przynajmniej tą jedną strzelą, Termalice u siebie pewnie też stać na te dwa gole, a jak będzie okaże się wieczorem.
 
Ostatnia edycja:
tenis_de_mesa 1,1M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Mam trochę pomysłów na te dwa mecze. (aż wydaje mi się, że za dużo) Idę w kierunku rzutów różnych oraz kartek, te kierunki wydają mi się najrozsądniejsze.

W pierwszym meczu Wisły z Puszczą ide w kierunku rzutow roznych gospodarzy. Linia 5.5 @1,55 wydaje się dobrym rozwiązaniem do jakiego dubla. Wisła u siebie bije srednio 7, 8 rogów na mecz, są najlepsza drużyna pod tym względem w lidze, wykonali 130 RR grając przy Reymonta to aż o 16 rzutów różnych więcej od drugiego Ruchu Chorzów. Dlatego też dzisiaj linia 5.5 spokojnie powinna zostać pokryta. W sezonie zasadniczym w Niepołomicach Wisła wykonowywala 16 RR a w Krakowie 8.

Drugie spotkanie to Termalica - Stal Rzeszów, tutaj w głowie pojawiło mi sie jeszcze wiecej pomyslow, zaczne od kartek: Over 4.5 @1,50 - mecz wydaje się być bardzo wyrownany, przegrywający odpada, będą nerwy, walka o każdy centymetr boiska oraz za wszelką cenę niedopuszczanie do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Termalica w sezonie zasadniczym została ukarana największą ilością kartek jeśli chodzi o mecze domowe, srednio ponad 3 kartki na mecz, są jedyna druzyna którą przekroczyła średnia 3 kartek na mecz u siebie. Do tego Stal ponad 2 kartki na mecz wyjazdowy + ciężar gatunkowy meczu, sedzia Jakubik na zapleczu ponad 4 żółtka na mecz. Idę w to.
Druga opcja to Over 11.5 RR @1,95 - licze na ofensywny mecz, akcje z jednej jak I drugiej strony tak jak było to w rundzie zasadniczej przy okazji meczów zarówno Bruk-Betu jak i Stali Rzeszów. Goście tego meczu wykonywali najwięcej cornerow w meczach wyjazdowych w lidze, ich średnia to blisko 7. (118 RR w 17 meczach) Deklasacja pozostałych zespołów. Termalica u siebie ponad 5 RR na mecz.
W związku z powyższym również gram również Over 4.5 RR Stali @1,51.

Typy te zagrałem w różnych kombinacjach, sa one podane w moim tamcie do ktorego zapraszam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1562
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Mam trochę problem, bo również uważam, że komuś mogłoby zależeć, a komuś nie ale......komu miałoby nie zależeć ?

Piłkarze....dla nich chyba trochę to marzenie, podwojenie zarobków i droga do sukcesów własnych.
Właściciel....dla niego to reklama i kasa.
Kibice.....Wisła - wiadomo u siebie więc są za / Puszcza - 30km od Krakowa, no i ich ilość to raczej kiepski argument aby nie awansować (patrz Warta Poznań grająca w Grodzisku) / Bruk-Bet oni chyba mają licencję na grę u siebie więc wiadomo są za / Stal Rz - wiadomo oni mają największy problem ale jak ktoś zna polityke włodarzy miasta Rzeszowa to wiadomo, że dopiero awans może ich zmusić do działań infrastukturalnych (kiedyś jak Resovia awansowała do 1 ligi to dopiero ten fakt zmusił prezydenta do modernizacji stadionu pod wymogi licencyjne)

Dochodząc do sedna wydaje mi się, że zależy całej czwórce i dlatego może być ciekawie.

Puszcza strzeliła sobie w kolano przegrywając z Chrobrym bo nie zagra u siebie gdzie jest inną drużyną ale patrząc na osiągane wyniki widać, że umieją grać z Wisłą.
Stal być może ma teraz troszkę słabsze granie ale tam jest pewien motyw, który nie wiem jak zadziała. Otóż zapowiedziano rozstanie z trenerem po sezonie, jeśli piłkarze stoją za nim to zjedzą murawę aby udowodnić, że to błąd.
Bruk-Bet ma za sobą potężnego sponsora i myślę, że tam aspekt finansowy (w przypadku awansu) mocno pobudza piłkarzy, zresztą ostatni okres to ich dobra gra i prawie same wygrane.
Wisła chyba każdy widzi jaki postęp zrobiła, jest wraz z Bruk-betem i ŁKSem, najlepiej punktującą drużyna na wiosnę. Ciśnienie spore ale widać, że jak dochodzi mocna presja to różnie bywa (gdyby wygrali z Sosnowcem dziś byliby na wakacjach)

Dziś jak dla mnie ciężko wskazać faworyta, największe szanse daję Wiśle i ciut mniejsze Bruk-Betowi ale i Puszcza ze Stalą nie stoją na straconej pozycji.

Ja sobie zagram dla zabawy:

Wisła - Puszcza każda drużyna: strzeli gola + powyżej 1.5 kartek kurs 3,00 (STS) ✅ - tu odziwo wydaje mi się bardziej możliwy
Bruk-Bet - Stal Rz każda drużyna: strzeli gola + powyżej 1.5 kartek kurs 2,80 (STS)

Kurs całkowity: 8,55


Cała czwórka ma kim strzelać, stawka znana więc i o faule nie powinno być trudno. Pytanie tylko czy nie będzie gry typu bezpieczna ale w obu przypadkach gol otwiera mecz. Apropo drugiego meczu to do Niecieczy (80km od Rzeszowa autostradą) wybiera się sporo kibiców Stali więc atmosferę będą mieli.

Pozdrawiam i powodzenia

PS nie zdziwi mnie też X2 (razy dwa) ;)

PS 2 oba mecze w POLSAT SPORT EXTRA
 
Ostatnia edycja:
l0k0 751

l0k0

Użytkownik
Piłkarze....dla nich chyba trochę to marzenie, podwojenie zarobków i droga do sukcesów własnych.
Właściciel....dla niego to reklama i kasa.
I tutaj pojawia się problem, bo zawodnikom trzeba płacić 2x więcej więc właściciele muszą 2x tyle kasy wydawać. Potem z tym bywają problemy, bo musi dokładać miasto albo spółki robić. Nie zawsze jest to na plus. Rzeszów ma 2 drużyny w 1 lidze i wydaje mi się, że ciężko będzie cokolwiek dołożyć Stali, bo Resovia zostaje w 1. lidze. Termalika jak pisałem: dla mnie im bardziej zależy wygrywać w 1 lidze niż przegrywać w okręgówce. Niepołomice to też dziura jak Termalika i tam jak sponsor nie wyłoży to gmina pewnie nic nie da.
Wg mnie ze strony tych trzech drużyn parcia nie ma, jedynie może się udać. Pytanie tylko czy Wisła sama siebie wytrzyma?
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Co do Termaliki to weż po uwagę, że to właśnie takim klubom jest teoretycznie łatwiej. Jest właściciel Bruk-Betu, który jest właścicielem klubu. Dużą część pracy w klubie ogarniają pracownicy firmy. Nie ma tam rożnych szemranych działaczy, nie ma "Szarksów", nie ma kar czy układów z kibicami. Czysta firma, a kasa jest zdecydowanie lepsza niż w 1lidze, więc myślę, że dla tak zarządzanego klubu to nie jest jakiś wielki problem. Zresztą Bruk-Bet był w ekstraklasie, jest w 1 lidze....słyszeliście kiedyś o jakichś długach ? Myślę, że podobnie w Niepołomicach. Koszty to są kontrakty ale kasa z ekstraklasy nieporównywalnie większa. Co do Rzeszowa to fakt, miasto wręcz obcina na sport, ten awans mógłby się udać gdyby prezydentem był już nieżyjący Ferenc, obecny prezydent raczej ma wywalone. Tyle, że w Stali jest wydawać by się mogło bogaty, duży sponsor-właściciel. Także nie brałbym tego aspektu, Warta Poznań z tysięczną publiką bardzo dobrze sobie radzi.
 
zellt 6,2K

zellt

Użytkownik
Słyszeliśmy o patologii przez która trenerzy odchodzi itp.. Każdy kibic powinien liczyć na awans Wisły lub Stali, a nie wiosek bez kibiców z patologiczna struktura.
No i wlasnie licze na awans ..... Wisły. Natomiast uwazam, ze w tych klubach gdzie jakas duza firma jest sponsorem to te kluby sobie lepiej radza niz "molochy" ze sznurkiem "dzialaczy" z ktorych kazdy chce cos uczknac, masa nietrafionych pilkarzy (bo kasa miejska to olewka) i pozniej ledwo zipia proszac miasto o wsparcie. Wychodza kwiatki typu ZOO wroclawski sponsorujace Slask. Oczywiscie wolalbym utrzymana Lechie niz np. druzyne z niewielka iloscia kibicow grajaca w Grodzisku. Co do Stali to akurat tu tez troche lipa, awansowac do wymarzonej ekstraklasy i grac w Krakowie (na Cracovii) to raczej kiepsko...
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
T 23,6K

timon111

Użytkownik
Można dyskutować czy w Rzeszowie są pieniądze na ekstraklasę czy nie, ale w kontekście meczy barażowych nie będzie to miało żadnego znaczenia. Stal tak naprawdę od końcówki kwietnia gra z wiedzą, że klub rozstanie się po sezonie z trenerem Myśliwcem . Sam trener akcentuje okrężnie, że wsparcie ze strony zarządu nie jest tak mocne jakby sobie tego życzył i tak ten stan rzeczy nie przeszkodził wyeliminować Arkę Gdynia i awansować do baraży. W barażach dadzą z siebie 100% dla siebie, dla trenera i kibiców, dla historii tego klubu. Jestem średnio obiektywny w kwestii typowania tego meczu, gdyż Stali kibicuje, ale patrząc na rozkład kursów, granie czystego zwycięstwa Niecieczy wydaje się całkowicie nieopłacalne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
No Puszcza mocno zaskoczyła determinacją i tym, że pomysł taktyczne na Wisłę 3 raz zadziałał w tak ważnym meczu. Liczyłem, że Wisłą dostajac 2 razy prztyczek w noc, za trzecim wyciągnie wnioski. Szczególnie, że stawka do tego zobowiązywała. Tymczasem w pełni zasłużona porażka Wisły i nie ma tu co mówić o pechu bo do pewnego momentu nawet nie byli w stanie oddać jednego celnego strzału na bramkę.
Ciekawy jestem teraz dalszych ruchów zarządu, czy nadal będą finansować i co z trenerem? Niby Sobol na tyle w zimę zmobilizował chłopaków, że z drużyny nijakiej będącej u dołu tabeli zaczęli grać najlepiej w lidze. Ale z drugiej strony, wszystkie mecze z czołówką to porażki, więc wydaje się to przede wszystkim złym doborem taktyki i nie wyciąganiem wniosków.
Nie wiem za czym bym był. Na pewno nie za powrotem polityki za Cupiała zwalniania trenera co 3 mecze, ale bez jakiś zmian za rok mogą zostać powtórzone błędy. Tym bardziej że w przyszłym sezonie o awans wcale nie będzie łatwiej. Na pewno silne mogą być Lechia i Płock. Sądzę, że na dalszy progres o powalczenie o awans stać Stal Rzeszów, Arkę i Podbeskidzie, no i przegrany finału barażu. Także stawka nie będzie wcale słabsza niż w tym roku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
K 68,9K

krzepki89

Użytkownik
Przecież Wisła to się metr przed toaleta obs.. :) dla CAnal + byłoby lepiej jakby grali w ekstra ale dla mnie to tam jest za dużo układów , rączką rączke myje , zaciąg Hiszpanów i innych wynalazków , i efekt jest jaki jest , wczoraj sprawdziłem tą Puszcze to tam nikogo nie znalazłem z pierwszego składu kto ma powyżej 30 lat. co do meczu Stal - Słoniki , to nie żal mi Stali bo kolejny klub mem, który wywala trenera przed końcem sezonu bo niby Magiera miał iśc a on wypiął się na nich i został w Śląsku. Co do postu wyzej to silny Płock, to prawie udławiłem się kanapką, tam jest taki burdel na kółkach, na etacie 20 osób a na liśćie płac 60 , połowe piłkarzy odpalili a jak widziałem ich skład to jakoś nie porywa jak na warunki 1 ligi , mieli pełno młodych to nie dawali im grać, nie życze im awansu. Lechi też nie bo słabo traktują wychowanków . JA wiem ze większość kibiców nie chciałaby Termalici w Ekstraklasie, ale przynajmniej tam jest wszystko zdrowe i np taka Legia to tam ma niezły bilans ujemny. Nie zyją jakoś ponad stan grają swoje coś tam próbują stworzyć w akademii i jakoś to idzie :) reasumując Watek jak widze te zespoły z 1 ligi to zmniejszyłbym ekstraklase do 14 zespołów i grał rundę finałową , ale hajs sie musi zgadzać :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +659
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Lechia w tym momencie nie jest gotowa na żadne podjęcie wyzwania jakim jest szybki powrót do ekstraklasy. Tam wszystko stoi na głowie, nie ma niczego. To chyba Łęczna miała solidniejszy skład spadając rok temu, przynajmniej zachowany jakiś kręgosłup i przejrzystość finansową. Nie ma co w tej chwili wróżyć z fusów a po prostu przyglądać się sytuacji z dnia na dzień, ale wesoło nie jest i nie będzie. Nie ma w Lechii zaplecza, pracownicy nie dostają pensji, nie wspominając o zaległościach dla zawodników. Rezerwy drużyny dawno przestały istnieć więc nawet oprócz kilku (około 4) graczy co było na wypożyczeniach maksymalnie w 1 lidze nie zasili w większej liczbie nowej pierwszej drużyny. Prędzej się może okazać że nie dostaną licencji z tytułu zaległości, albo sami zrezygnują nie znajdując należnych pieniędzy na czas. Bo do tej pory mieli zawsze furtkę dotyczącą zaległości że są w ekstraklasie i pieniądze tak czy siak się znajdą. Teraz tego nie ma.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2130
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Termalica - Puszcza 1 @ 2,01 S sts

Tak, zdecydowanie, wczorajszy występ Puszczy był imponujący, ale nie możemy zapomnieć o sile Termalicy. Gospodarze zaprezentowali się na własnym boisku bardzo dobrze w tym sezonie, podczas gdy Puszcza miała problemy na wyjazdach przez większość rozgrywek (oczywiście nie licząc meczów z Wisłą Kraków, gdzie mieli przewagę :p). Nie można zakładać, że skoro poradzili sobie z jednym mocnym przeciwnikiem, to z pewnością poradzą sobie równie dobrze z innym. Moje typowanie wskazuje na zwycięstwo Termalici, ale z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Warto zwrócić uwagę na kursy bukmacherskie, które są zachęcające. Próbuje w dublu z City w LM
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Puszcza Niepołomice

Over 6.5 kartek @2.55 Superbet


Paweł Raczkowski i wszystko jest jasne - ten arbiter bardzo rzadko mnie zawodzi. Nie ma się co wiele rozpisywać, on potrafi rzucać kartami na lewo i prawo, pyskówka czy faul taktyczny, tam nie ma zmiłuj. Zresztą średnia na ten sezon to 5,80 ŻK na mecz , doliczmy jeszcze czerwone kartoniki i mamy jedną z najwyższych średnich w lidze. O meczu nie ma się co wiele rozpisywać, zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju , więc stawka ogromna. Gospodarze lekkim faworytem, ale Puszczy nie ma co lekceważyć, bo pokazali z Wisłą, że zależy im na awansie, mimo, iż nie będą mogli grać na własnym obiekcie. Raczkowski, jeśli tylko nie będzie miał słabszego dnia, to powinien spokojnie pokryć zaproponowaną linie, niekiedy dwucyfrowy wynik u tego Pana nie jest zaskoczeniem.
 
Ostatnia edycja:
O 309,7K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska 1 liga / Finał Play-off o Ekstraklasę
Godzina 18:00
Spotkanie : Termalica Nieciecza : Puszcza Niepołomice
Typ : czerwona kartka- tak
Kurs : 3.20

Bukmacher : Superbet

Tez miałem iść w over kartek tak jak kolega Stanley, ale jednak te linie są duże i żeby otrzymać kurs taki jak na czerwień musiałbym grać 8 kartek, więc wolę spróbować tej czerwieni.
Mecz dla obu ekip najważniejszy w sezonie, zadecyduje o tym kto awansuje do ekstraklasy. W takich meczach często jest bardzo nerwowo. Myślę, że ktoś tu już z początku meczu może popełnić jakiś głupi błąd bo zje go presja spotkania.
Im bliżej będzie końca spotkania, a ktoś będzie na prowadzeniu tym będzie jeszcze bardziej nerwowo i ktoś też może zobaczyć drugie zołtko i czerwień pod koniec.
Termalica jest znana że swojej brutalnej gry, a Puszcza również mało kartek wcale nie łapie. Dodatkowo ostatni mecz obu drużyn bardzo ostry bo 11 żółtych i jedna czerwona, a nie był to mecz o awans do ekstraklasy jak ten dzisiaj.
Arbiter moim zdaniem również sprzyjający kartkom, ja w to wejde.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Moim zdaniem awans Puszczy jest jedną z większych sensacji ostatnich 20 lat. Chyba dawno nie było w Ekstraklasie większego outsidera. Czy jest spisany na szybki spadek z ostantiego miejsca? Może tak być, ale nie musi. Przytoczę przypadek awansu Skry Częstochowa 2 sezony temu po barażach z II do I ligi, gdzie Skra raczej była kandydatem do spadku a nie awansu. I w kolejnym sezonie nie tyle nie spadło, co był moment że była w górnej połówce. Dopiero kolejny sezon przyniósł spadek, ale nie jakiś spektakularny z ostatniego miejsca, tylko jeszcze 3 kolejki przed końcem utrzymanie było w zasięgu.

To co robi Puszcza przypomina mi właśnie Skrę, więc jak utrzymają skład i pomysł na grę to pewnie będą niewygodnym rywalem i urwą sporo punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +77
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Marzenia o szybkim powrocie Wisły Kraków do Eklapy prysły jak bańka mydlana więc czas myśleć o nowym sezonie.

Póki co wiadomo, że w klubie zostaję Kiko Ramirez a więc trzeba się przyszykować na kolejny zaciąg z Hiszpanii.
Na nowy sezon zostaję również Radosław Sobolewski oraz David Junca.
W przyszłym tygodniu na testy medyczne ma przybyć 31-letni Jesus Alfaro

Nowym trenerem Bruk - Betu Termaliki został Mariusz Lewandowski
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom