>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Hokejowa Liga Mistrzów - Champions Hockey League 2023/2024

mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Po głowie chodzi mi tez bardziej ryzykowny typ. Chodzi o mecz w Monachium. Munchen w pierwszej kolejce poonało Szwajcarów z Rapperswill , ale miałem wrazenie, ze Helveci mieli jeszcze ciezkie nogi, czegos zabrakło, mimo wyniku 1-4 nie było takiej dominacji ja pokazuja cyfry. Szwajcarzy w drugiej kolejce gościli Tappare i szczerze mówiac nie wiedziałem co sie dzeje na lodzie, bo to Rapperswill totalnie zdominował grę, owszem nie wpadało ale było sytuacje, było grożnie i była dobra gra z ich strony jednak Finowi madrze sie bronili a przy tym byli zabójczo skuteczni. Ekipa Rapperswill przed sezonem do juz solidnego rosteru dodała Jensena i Schroedera z Jokeritu oraz kilku mlodych z farmy. Munchen zrobiłe korekty w skladzie , przede wszystkim postarali sie o nastepce Aus der Birkena, który juz niedługo zawiesi łyzwy na kołku. Mysle ze ekipa ze Szwajcarii jest w stanie tu wyrwać wygrana i zrewanzowac sie Niemcom.

Rapperswill z x kurs 1,9✅

Kursu sporo ponad 3 tez bede próbowal bo wg mnie tu moze zdarzyc sie wszystko
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1139
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Zurych vs GKS Katowice: Zurych powyżej 4 goli (=4 goli to zwrot) @1.53✅️
Zug vs Wolfsburg: Zug powyżej 3 goli (=3 goli to zwrot) @1.56 zwrot
AKO @2.39 Fortuna ✅️

Singiel: Zurych vs GKS Katowice: Zurych powyżej 5.5 goli @3.00 Superbet
⛔

Gospodarze zawiedli swoich kibiców tydzień temu w starciu z GKS-em Katowice. Prasa w Szwajcarii nie zostawiła suchej nitki na zawodników Zurychu, którzy niespodziewanie przegrali z Mistrzem Polski. Nie był to zły mecz w wykonaniu Lwów, zabrakło po prostu skuteczności pod bramką przeciwnika. Niemniej jednak mając w swoim składzie takich hokeistów jak Sven Andrighetto, Alexandre Texier, czy też Lucas Wallmark należy spodziewać się zdecydowanie lepszej postawy i pewnej wygranej nad jednym z outsiderów grupy. Tym razem rywalizacja przenosi się do zawsze gorącej hali Hallenstadion, gdzie gospodarze postarają się zrehabilitować swoim fanom. Czy Zurych będzie w stanie zaprezentować się lepiej niż przed tygodniem?

Dla Katowic było to premierowe zwycięstwo z wicemistrzem Szwajcarii w Lidze Mistrzów. Wydawało się, że GKS będzie chłopcem do bicia i w wymagającej grupie będą znacznie odstawać od swoich przeciwników. Wręcz przeciwnie, zarówno z obrońcą tytułu Rogle, jak i z Zurychem polski zespół pokazał klasę i morale zostały znacznie podbudowane. Świetne zawody w bramce rozegrał John Murray, który wybronił łącznie 33 strzały i były część z nich była trudna do interwencji. Swoje trzy grosze dołożył doświadczony Grzegorz Pasiut, który na swoim koncie ma już dwa trafienia i dwie asysty, a w punktacji kanadyjskiej całej Ligi Mistrzów znajduje się na siódmym miejscu. Bez niego byłoby trudno osiągnąć taki sukces, jak ten w spotkaniu z Zurychem. Czy ta dwójka ponownie zostanie bohaterami GKS-u Katowice?

Uważam, że poziom motywacji oraz mobilizacji w obozie Zurychu będzie ogromny i to niestety odbije się negatywnie na wynik Mistrza Polski. Nie ulega wątpliwości, która z drużyn posiada lepszy rooster i na co dzień gra w bardziej wymagającej lidze. Jeżeli w swoim składzie masz hokeistów, którzy mają doświadczenie w NHL, to wiedz, że coś się dzieje. Lwy nieco zlekceważyły GKS Katowice po pewnej wygranej nad Fehervar 7:1. Stawiam na minimum 5 trafień faworytów, gdzie przy równych 4 mamy zwrot stawki. John Murray znajduje się w świetnej dyspozycji, ale występy na własnej tafli, a na wyjazdach to różnica. Zurych posiada fanatycznych kibiców, którzy licznie zgromadzą się w hali i polska drużyna będzie miała trudno, aby wywieźć ze Szwajcarii pozytywny wynik. Tak naprawdę każda linia to zagrożenie dla Mistrza Polski i szczególnie trójka Sven Andrighetto, Alexandre Texier i Lucas Wallmark będzie dominować na tafli. Liczę na lepszą skuteczność gospodarzy.

Pozostajemy w Szwajcarii, ale przenosimy się do Bossard Arena, gdzie tamtejszy Mistrz National League podejmie Wolfsburg. Gospodarze w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów spisują się na ten moment znakomicie, wygrywając pewnie dwa spotkania z TPS Turku oraz z dzisiejszym rywalem. Zarówno defensywa, jak i ofensywa funkcjonuje znakomicie, co przełożyło się na komplet punktów. Wydaje się, że Zug przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek znacznie się wzmocnił, sprowadzając takich graczy jak Peter Cehlarik, Tobias Geisser, czy Brian O’Neill. Jest to naturalnie główny kandydat do obrony tytułu, ale wszystkie osoby związane z tym projektem pragną jeszcze sukcesu w Lidze Mistrzów. Czy gospodarze zrobią kolejny krok w tym kierunku?

Wolfsburg to zespół, który jest w przebudowie i wielu zawodników odeszło z tego klubu, ale też kilka nowych twarzy pojawiło się u przyjezdnych. O ile z Zug nie było większych szans, aby nawiązać równą walkę, tak już z HK Olimpija wyszła po prostu jakość niemieckiej drużyny. Tym razem goście zawitają na taflę największego faworyta swojej grupy i ciężko oczekiwać od niej pozytywnego rezultatu. Niemniej jednak kibice liczą bardzo na skuteczność Darrena Archibalda, który tydzień temu popisał się czteroma punktami w kanadyjce. Aby myśleć o zwycięstwie, to reprezentant Niemiec Dustin Strahlmeier musi rozegrać świetne spotkanie. Czy stać na to doświadczonego bramkarza Wolfsburga?

Ponownie kieruję się w stronę Zug. Uważam, że na ten moment są bardziej poukładaną drużyną od swojego przeciwnika z Wolfsburga. U Mistrza Szwajcarii doszło jedynie do kosmetycznych zmian w przeciwieństwie do niemieckiego zespołu, gdzie kompletnie przewietrzono szatnię. Stawiam na minimum cztery trafienia faworyta, gdzie przy równych trzech golach mamy zwrot. Gospodarze mają imponującą ofensywę i nowe nabytki z KHL w osobach Petera Cehlarika i Briana O’Neilla się powoli sprawdzają. Zug zdobywał odpowiednio 4 i 5 goli w poprzednim tygodniu i mam nadzieję na powtórkę z pierwszego starcia z Wolfsburgiem. U siebie będzie o to łatwiej, ponieważ kibice zgromadzeni w hali potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę. Mocno liczę na faworytów i na ich skuteczność.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +539
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie udało sie wczoraj ZUGowi mimo olbrzymiej przewagi. Troche Leo przysypial w bramce i przepis na katastrofe gotowy.
Dzis inne danie, moze ono bedzie bardziej strawne.
Rysie z Tampere podejmuja mocny Fribourg. W meczu w Szwajcarii ogladalismy wymiane ciosow , pachnialo dogrywka jednak to Helvevi zabrali 3 pkt. Dzis licze na Rysie , ich bjowe nastawienie i chec rewanzu.
Sparta poległa u siebie sensacyjnie z mistrzem Danii, jednak juz nastepny ich mecz pokazal ze Sparta potrafi grac i mysle ze dzis Dunczycy mogą nie zdobyc punktow
W trzecim meczu , ktory mnie interesuje Villacher podejmuje Farjestad i obojetnie jak mysle o tym meczu, analizuje składy i gre cały czas wychodzi mi lanie od Szwedów. Mysle ze nie beda sie a tak spinac ale te 3 pkt postaraja sie pewnie zabezpieczyć.

Ilves z x + Sparta ml + Farjestad handi minus 1,5 kurs ako 2,58 STS
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Straubing vs Cracovia: Straubing wygra mecz + Straubing powyżej 3.5 gola @1.55 ❌
Villach vs Farjestad: Farjestad wygra mecz + Farjestad powyżej 3.5 gola @1.55 ❌
AKO @2.40 Superbet ❌


Gospodarze znają swoje miejsce w szeregu i wydaje się, że na koniec fazy grupowej zajmą pozycję za plecami Farjestad. Jest to zespół, który w przeszłości nie miał zbyt wielu okazji występowania w hokejowej Lidze Mistrzów, ale co roku stara się nawiązać walkę z najlepszymi w Niemczech. Straubing stale się rozwija, co pozytywnie odbija się na formie drużyny. Imponują kibice tego klubu, którzy ostatnio tłumnie wybrali się do Krakowa, aby dopingować swoich ulubieńców. Dzisiaj należy spodziewać się wielu fanów na trybunach hali Eisstadion am Pulverturm, co dodatkowo zmotywuje faworytów. Na lidera gospodarzy wykreował się Taylor Leier, który na swoim koncie ma cztery oczka w punktacji kanadyjskiej. Czy napastnik ten poprowadzi swój zespół do piątkowego zwycięstwa?

Przyjezdni sięgnęli po swoją pierwszą wygraną w tej edycji hokejowej Ligi Mistrzów. Udało się pokonać osłabione Villach i trener Rudolf Rohacek był niezwykle zadowolony ze swoich zawodników. Naturalnie będzie bardzo trudno wyjść z tak wymagającej grupy, ale każdy najmniejszy sukces osiągnięty w rozgrywkach międzynarodowych cieszy. Dzisiaj przed Cracovią bardzo wymagające zadanie, ale goście będą podbudowani ostatnim zwycięstwem i jak to w hokeju, wiele może się wydarzyć. Fani czekają na powrót Damiana Kapicy, ale również na lepsze występy Patryka Wronki, który ma być jednym z nowych liderów klubu z Krakowa. Aby myśleć o niespodziance ze Straubing, to przede wszystkim defensywa z bramkarzem Rokiem Stojanovicem powinna być szczelniejsza. Na co stać dzisiaj Cracovię?

Niestety uważam, ze Cracovia nie będzie miała większych szans, aby zagrozić faworytowi z Niemiec. Jasne, każdy mecz jest inny, ale jeżeli w Krakowie przegrywasz 0:4, to na terenie przeciwnika będzie jeszcze trudniej. Stawiam na to, że Straubing zwycięży i to tego strzeli cztery gole. W polskim zespole nie najlepiej funkcjonuje defensywa, która dopuszcza do wielu groźnych sytuacji rywali. Atak gospodarzy jest zgrany z poprzednich sezonów i do końca nie obudził się jeszcze Jason Akeson, a więc najlepiej punktujący gracz DEL w kampanii 2021/2022. Jestem zdania, że mała rewolucja, która dokonała się w Cracovii, będzie potrzebować jeszcze czasu. Liczę po prostu na lepszy zespół i na ich handicap w postaci własnej tafli. Niemieccy kibice z pewnością licznie stawią się na tym spotkaniu.

Przenosimy się do Austrii, a konkretnie do Villach, gdzie miejscowy klub hokejowy podejmie głównego faworyta do zwycięstwa w grupie F, a więc Farjestad. Gospodarze mieli swoje problemy kadrowe, ponieważ w zespole pojawił się wirus, który wykluczył niektórych graczy w rywalizacji z Cracovią. Ostatecznie zabrakło tych zawodników, aby wygrać w Krakowie i na ten moment Austriacy są bez punktów w tegorocznej Lidze Mistrzów. Wiele może się zmienić w ten weekend, ponieważ rywalizacja przenosi się na ich taflę, gdzie będzie łatwiej o zwycięstwo. Wydaje się jednak, że wraz z polską drużyną powalczą o trzecie miejsce w grupie. Czy Villach postawi trudne warunki piątkowemu przeciwnikowi?

Farjestad to zdecydowanie najlepszy klub w grupie F. Ich potencjał jest spory i na co dzień zawodnicy tej drużyny występują w SHL, a więc w jednej z najmocniejszych lig w Europie. Jest to Mistrz tych rozgrywek, który postara się w tej kampanii powalczyć również na arenie międzynarodowej. Jak na razie start jest idealny, sięgając po dwa pewne wygrane z Villach oraz ze Straubing. Czas na rewanż z austriackim zespołem i zasłużenie są faworytem w tej rywalizacji. Jeżeli zerkniemy sobie na statystyki, to liderami tej ekipy są tacy gracze jak Marcus Nilsson, Michael Lindqvist, czy też Linus Johansson. Czy któryś z nich będzie cieszył się dzisiaj z gola lub asysty?

Ponownie jestem zdania, że zdecydowany faworyt pewnie sięgnie po zwycięstwo. Stawiam na to, że Mistrz SHL wygra, a do tego strzeli powyżej 3.5 gola. Villach to nie jest rywal, z którym Farjestad powinien mieć większe problemy, nawet gdy występuje na własnej tafli. Przyjezdni stwarzają zagrożenie z każdej piątki, która pojawia się na lodzie. Gospodarze nie mają takich klasowych graczy, jak rywal i nie daje im większych szans w piątkowej rywalizacji. Pierwszy bezpośredni mecz tych klubów zakończył się pewnym 7:0, teraz starczy nam 4:0.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Małe kursy niestety nie wchodza to moze wiekszy solo. Dzis zaglądam do Czech gdzie Hradec Kralove podejmuje szwedzką Frolunde. HK wygrał sezon zasadniczy rok temu i był rewelacja ligi, jednak nie przełożyło się to na PO gdzie zabrało pary. W przerwie między sezonami można powiedzieć status quo nie osłabili się ale też wg mnie nie przybrali na sile. Frolunda z kolei chciała coś wywalczyć rok temu ale nie wyszło. W tym postarali się przede wszystkim o jedynkę z górnej półki i dziś między słupkami zobaczymy Larsa Johanssona. Obrona jest solidna i myślę że dziś to będzie decydować o wyniku. Atak Szwedów jest na wysokim poziomie i myślę że strzelą bramkę więcej. Frolunda ma miłe wspomnienia z hali HK gdzie zdobyli ligę mistrzów

Frolunda handi minus 1,5 kurs 2,51 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +148
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Ilves - Red Bull Salzburg

W czwartym meczu fazy grupowej CHL, Rysie zmierzą się z austriackim Red Bull Salzburg.
Rysie są ostatni w grupie z dwoma punktami, ale różnice punktowe są nadal niewielkie. Zajęcie miejsca w pierwszej dwójce w grupie i awans do fazy play-off są nadal w ich rękach, ale zwycięstwa są potrzebne z pozostałych gier. W dwóch ostatnich meczach ilves zmierzą się z norweskim Stavanger Oilers.
W pierwszym meczu między tymi drużynami , po dogrywce wygrała drużyna Ilves 2:3.
Dziś jeżeli gospodarze poprawią koncentrację zwłaszcza w 1 tercji i pograją lepiej w obronie powinni odnieść zwycięstwo.
Zwłaszcza , że pomimo nie najlepszego startu w sezonie CHL skład mają odpowiedni.
Typ 1 - 1,42 1662922899097.png

W tej samej grupie
Stavanger Oilers - Friburg Gotteron

Smoki zajmują obecnie 1 miejsce w grupie i dziś solidna drużyna ze Szwajcarii zapewne weźmie rewanż za sensacyjną porażkę z Stavangerem u siebie.

Typ 2 @ 1,5 1662922657296.png
Typ 2 @ - 1,5 1,9 1662922754456.png

Lulea Hockey - Sparta Praha


W tej grupie Lulea odstaje zdecydowanie od reszty stawki.Dziś wierżę , iż bardzo mocna drużyna na własnym lodzie Lulea umocni się na 1 miejscu w grupie.
Typ 1 1,5 1662922786419.png
Typ 1 @ - 1,5 1,9 1662922808395.png

Wszystkie kusy Superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +539
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
A mnie sie cos wydaje ze dzis Sparta sie odgryzie. Oni mieli ciezkie nogi w pierwszych dwóch meczach. Skład Sparty to wielszosci reprezentanci kraju byli, obecni i tacy co pukają do jej bram. Lulea moze sobie pozwolic na strate punktów lub nawet porazke gdyz ma jeszcze do rozegrania dwa mecze z dunskim Aalborgiem i tam z pewnoscia zdobedzie okolo 5 pkt. . Sparta w ostatnim meczu w Danii wyglądała bardzo dobrze. Dzis Czesi mysla o rewanzu i ja tez w ten kierunek uderzam

Sparta z x kurs 2,5 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Czas sprawdzic forme w CHL. Jest kilka interesujacych meczów o stawke ale sa tez o pietruszke. mnie interesuja dwa
Na dzien dobry mecz w Davos, miedzy gospodarzami a mistrzem Czech. Szwajcarzy chca wrocic na tron w NL ale i w rozgrywkach CHL cos ugrac. Sklad przed seonem swietnie doposazony solidnym szwedzkim zaciagiem plus szkielet z zeszlego zostal. Helveci swietnie sobie radza w silnej NL i forma jest. Mistrz czech nieststy oslabł przed nowym sezonem ( wiem ze juz pisałem) i wg mnie nie ugra przynajmniej w CHL nic. Teraz forma tez jeszcze nie najwyzsza, choc troche lepsza niz na poczatku sezonu. Mysle ze ciezko bedzie o punktu w Davos i na takowe nie licze. Davos potrzebuje 2 pkt by przypieczentowac awans ale mysle ze nikt nie bedzie ryzykował dogrywki.

Davos RT kurs 1,84 ✅ ✅
Davos handi minus 1,5 kurs 2,44💚💚
fortuna

Ciekawi mnie jeszcze mecz w Danii gdzie Alborg zmierzy sie z Lulea, ktłra jest juz pewna awansu z pierwszego miejsca i nie jestem przekonany ze podejda na 100% do tego meczu. W lidze maja ostatnio kłopoty, raz z wygrywaniem, dwa troche niesportowo tez sie zrobiło wiec co nie wplywa dobrze na atmosfere i jutro raz sklad moze byc niepełny a i z motywacja moze byc roznie. Co innego w obozie Alborga. Tam jeszcze tli sie swiatełko z nadzieja na awans, nie bedzie łatwo ale jeszcze sa w grze a potrafia napsuc krwi ( szczegolnie druga i trzecia formacja ) i mysle ze sie nie poddaja.

Aalborg handi plus 2,5 kurs 1,9✅✅


Jeszcze sie zastanawiam czy Ilves chce awansowac. Tu krótko. Jezeli Finowi chcą awansowac do fazy pucharowej to mus 3 pkt w tym meczu i wg mnie wszystko maja w rekach po swojej stronie, w kazdej formacji i taktycznie wygladaja lepiej od rywala, który z pewnoscia bedzie mocno walczył bo tak samo maja jeszcze szanse, sa 2 pkt przed Finami w tabeli. Jesli znajde odpowiedz na pytanie czy Ilves ma jeszcze ochote na awans to z pewnoscia jest to mecz do zagrania✅, jezeli odpuscili ( bo przeciez jak Salzburg i Fribourg rozdziela miedzy soba po 3 pkt do pozamiatane) to kurs na Oilers bardzo smaczny i tu trzeba byc czujnym do ostatniej chwili.
Musi tez Skelleftea bo jeszcze nie ma awansu choc juz niewiele brakuje. Wiec mysle ze beda 3 pkt.✅
Nie jestem tez pewny motywacji Frolundy w Grenoble. Owszem maja teraz troche klopotow , bardziej medialnych i kibicom srednio sie to widzi ale mecz w Grenoble do odegrania ale czy sie beda silic nie wiem.
W srode poluje na mecz w Turku ale o tym pozniej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1921
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Obserwując Ligę Mistrzow można powiedzieć że trzeba rozkładać siły z ligą. Kilka odpowiedzi już mamy kto odpada, a kilka rzeczy niejasnych w grupach jeszcze trwa.
Jak już wspomnial wcześniej kolega mark 1973 mecz w Davos zapowiada się ciekawie. Gospodarze dobrze zaczęli sezon po tych chudych poprzednich, co dla mnie jest zaskoczeniem, mecz z Trzyncem będzie walka o zwycięstwo i lepszy spokój w ostatniej kolejce. Na dodatek w piątek mecz z Fribourgiem. Fribourg z kolei ma tylko dwa dni odpoczynku, bo mecz z Salzburgiem w czwartek i na dodatek moze być 3 za 3 pkt. Stąd mecz Ilvesu ze Stavanger nie będzie miało znaczenia w tabeli. Bardzo mocno kibicuje naszym w LM. Katowice postraszyło trochę faworytów na swoim terenie. To samo Cracovia. Katowice podejmuje Madziarów i jest szansa na zdobycie kolejnych pkt w LM. Zwycięstwo przybliży ich na 90 % trzecie miejsce w tabeli. Cracovia z Farjestad jest na straconej pozycji. Potrafią i pokazują grę z takim przeciwnikiem. Ale doświadczenie Szwedów ogromne,,zwłaszcza w przewadze. Jeśli chodzi o pozostałe szwedzkie ekipy, Frolunda i Skelleftea po wpadkach w lidze, będą starali się o przychylność wśród kibiców, myślę w tych meczach oscyluje over 5 goli.
Davos win po dogrywce kurs 1.45
Davos +2.5 gola kurs 1.56
Skelleftea 2/+4.5 kurs 1.50
Frolunda 2/+4.5 kurs 1.50
Katowice win po dogrywce kurs 1.65
Ilves 1/+3.5 kurs 1.70
Cracovia bramki +1.5 kurs 2.20
Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +1550
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Munchen – Tappara: 1ml @1.73 ❌
TPS Turku – Wolfsburg: 1ml @1.49 ❌
AKO @2.58 Betcris ❌

Anthony Rech (TPS) strzeli gola @2.70 Fortuna ❌ hokej nie dla mnie na razie

Muszę przyznać, że podoba mi się gra Byków. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie funkcjonuje wiele schematów, które były wypracowane przed rozpoczęciem sezonu.
W derbach z Ingolstadt na tafli panowała spora intensywność i samo spotkanie było prowadzone w bardzo szybkim tempie. Po wyrównanym boju udało się ostatecznie zwyciężyć, chociaż kilka dobrych sytuacji zostało zmarnowanych przez Frederika Tiffelsa, czy też Yasina Ehliza. Pomiędzy słupkami powrócił reprezentacyjny bramkarz Mathias Niederberger i od razu spokój zapanował w tyłach, czego nie doświadczyliśmy w rywalizacji z Lwami z Frankfurtu. W grupie hokejowej Lidze Mistrzów jest już prawie wszystko rozstrzygnięte i Byki awansują do strefy play-off, ale przed własną publicznością motywacji nie zabraknie. Czy gospodarze potwierdzą swoją wysoką formę?

Niestety Tappary nie śledzę tak regularnie jak niemieckie zespoły, ale jest to przecież finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, który pragnie powtórzyć to osiągnięcie lub nawet je przebić i sięgnąć po tytuł. Niestety jeżeli spojrzymy na ostatnie wyniki osiągane przez Mistrza Liiga, to nie są one najlepsze i brakuje solidnej gry w defensywie, aby myśleć o wygranych. Ofensywa również nie jest w najlepszym stanie i jest to dziwne, jeżeli w swoim składzie posiadasz takich zawodników jak Jori Lehtera, Veli-Matti Savinainen czy też Niko Ojamaki. Naturalnie Tappara ma jeden z najlepszych rosterów w całej stawce w Finlandii, ale nie jest w stanie tej jakości potwierdzić na lodzie. Czy w Monachium uda się, chociaż na chwilę zapomnieć o negatywnych rezultatach?

Dzisiejszy mecz i ten za tydzień w Tampere jest praktycznie spotkaniem o nic. Naturalnie toczy się walka o pierwsze miejsce w grupie, ale oba kluby mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Jestem jednak zdania, że motywacja oraz forma jest po stronie Byków. Oczywiście rozgrywki w Finlandii są na wyższym poziomie od tych w Niemczech, niemniej jednak dyspozycja ekipy z Monachium może robić wrażenie nie tylko na nas, ale na rywalach. Stawiam na końcową wygraną Byków. Przede wszystkim grają u siebie, co jest sporym handicapem. Warto też spojrzeć na najbliższy kalendarz obu zespołów i gospodarze podejmą w piątek totalnego outsidera DEL z Bietigheim/Bissingen, a Tappara zmierzy się w derbach miasta z Ilves, gdzie pragnie zemsty za ostatnią porażkę. Dodatkowo każde zwycięstwo w LM premiowane jest gratyfikacją finansową i to wszystko skłania mnie w stronę wicemistrza niemieckiej ekstraklasy.

Przenosimy się do Turku, gdzie miejscowy TPS podejmie Grizzlys. Gospodarze po niemrawym początku sezonu odnaleźli swój rytm i możemy śmiało powiedzieć, że na ten moment są jedną z najlepszych drużyn w całej Liiga. Oczywiście tabela to potwierdza i drugie miejsce w stawce jest odzwierciedleniem aktualnej ich dyspozycji. Pomimo tego, że bramkarze TPS nie zachowują SO, to współpraca goalie z defensywą powoduje, że klub ten traci mało goli. W ofensywie dominuje Anthony Rech, który na swoim koncie ma już sześć trafień i dzisiaj będzie niezwykle zmotywowany, aby przeciwko swojemu klubowi wpisać się na listę strzelców. Francuz bardzo dobrze wspominany jest w Niemczech. Czy stać go na drugą bramkę w tej kampanii Ligi Mistrzów?

Wolfsburg przed rozpoczęciem tej kampanii musiał nieco przewietrzyć szatnię, ponieważ drobny kryzys finansowy grupy Volkswagena spowodował, że trzeba było ciąć koszty. Niemniej jednak udało się zachować kilku kluczowych zawodników, którzy dalej stanowią o sile Grizzlys, jak Darren Archibald, czy też Spencer Machacek. Michael Stewart nie robił zbytnio dużego problemu z tej rewolucji i po słabym starcie sezonu nie ma już śladu. Przyjezdni notują serię czterech zwycięstw z rzędu i wszystko zaczęło się od przełamania w Berlinie. Co ciekawe reprezentacyjnego bramkarza Dustina Strahlmeiera wygryzła nowa twarz w Wolfsburgu, a więc Justin Pogge, który przeprowadził się do Grizzlys z Kolonii. Czy Kanadyjczyk skutecznie powstrzyma zapędy rywali?

Jest to spotkanie dwóch zespołów, które walczą o wyjście z grupy. Zug jest już pewne awansu i wszystkie zdecyduje się w „dwumeczu” pomiędzy TPS a Grizzlys. Stawiam na tych pierwszych. W mojej opinii o wiele lepiej prezentują się w defensywie, co przy underowym spotkaniu będzie bardzo istotne, aby stracić jak najmniej goli. Pomimo tego, że Wolfsburg sięgnął ostatnio po kilka wygranych z rzędu to były to mecze z mało wymagającymi rywalami jak Iserlohn, Augsburgiem czy Nurnbergiem. Z takim przeciwnikiem, jak ten z Turku przyjezdni dawno się nie mierzyli i liczę na gospodarzy.
 
Ostatnia edycja:
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Wczoraj nie udało mi się a było blisko...Katowice walczyło z Madziarami,cóż brakło czegoś skoro szybko zostali sprowadzeni do parteru. Cracovia wiadomo gola mogła strzelić Szwedom ale drugiego to cus ryzyko. 😎
Dzisiaj kilka meczy bez jakości a kilka warte podpatrzeć.
Salzburg z Fribourg. Austriacy jak wygrają to Ilves odpada z rozgrywek. Jeśli Fribourg poważnie potraktuje mecz to cień szansy dla Finow. Tym bardziej przypominam że Fribourg gra w piątek w Davos. Szwajcarzy mają 9 pkt a Salzburg 7 pkt. Łatwo obliczyć przy zwycięstwie Fribourg w dzisiejszym spotkaniu będzie miał spokój w ostatniej kolejce. Skupi się na meczach z Davos i Bern.
TPS Turku gra z Wolfsburg. Jak wspomniał wyżej kolega ,sentyment spotkania będzie miał Francuz Rech przeciwko swoim byłym kolegom. Grał tam 3 sezony. Finowie wiedzą jaki jest obraz gry ,jeśli pokonają Niemców u siebie. Za chwilę walka w lidze z Kalpa, bo naprawdę dobrze rozpoczęli sezon 😎 a w Wolfsburgu będzie ciężko.
Munchen z Tappara. Finowie po dwóch porażkach w lidze,słabo zaczęli rozgrywki ale ich na więcej. Awans mają pewny ,kwestia miejsca. Ja bym bardziej pomyślał co dla nich ważne mecz w Monachium czy mecz z Ilves w piątek. Opcja 2 czyli gospodarze zgarną 3 pkt.

TPS win po dogrywce 1.40
TPS gole +2.5 gola kurs 1.61
TPS 1/+3.5 Kurs 2.12
Munchen win po dogrywce kurs 1.70
Salzburg -Fribourg over 4.5 gola kurs 1.55
Eisbaren-Hradec over 4.5 gola kurs 1.56
Fortuna
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kusi mnie też coś w stronę Mountfield, Berlin grał wczoraj z Sharks, są back to back, jakoś wybitnej formy nie prezentują, Regin kontuzja, White nie grał wczoraj, bo urodziło mu się dziecko, dzisiaj już w składzie jest, niemniej jednak Mistrz Niemiec może nieco odczuwać 3 spotkanie w przeciągu 4 dni. Czesi może nie błyszczą, ale w LM radzą sobie całkiem nieźle, próbuje czyściocha:

Eisbären Berlin vs Mountfield: 2RT @2.50 Superbet ✅️
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1586
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro i w środę ostatnie mecze grupowej fazy CHL i tak patrzac na grupy to są jeszcze tylko dwa mecze o stawke. Ilves jedzie do mistrza Norwegii Stavanger a Fribourg podejmuje Salzburg. Fribourg ma juz zapewniony awans z pierwszego miejsca a pozostałe ekipy maja jeszcze szanse wyjscie z grupy. Nie za długo o tych meczach bo to źle wróży ;). W Norwegii bedzie walka ale to Ilves ma wszystkie atuty w ręce i tak na prawde zespoly dzieli roznica przynajmniej klasy. Z klubowych vici Finów wieść niesie ze jadą po trzy punkty i zobaczą co im to da. Ano właśnie i tu jest zagwozdka. Salzburg przy wygrajej za 3 pkt nie musi patrzec na to co w Norwegii , maja awans, w przypadku wygranej poza RT ważna bedzie roznica bramek. Jednak ja myślę, że jezyczkiem u wagi bedzie podejscie i postawa Szwajcarów, oni w pierwszym meczu w Salzburgu wygrali dosc szczesliwie, bo to gospodarze mieli wiecej z gry i wiecej sytuacji do zdobycia bramki. A Salzburg traktuje prestiżowo te rozgrywki od zawsze i podejdzie na 110 % do meczu . I nie jestem przekonany czy Fribourgowi zalezy by sie tłuc po bandach z Austriakami czy po prostu odegrac ten mecz. Fribourg ma problem w bramce, bo wlasnie w meczu w Salzburgu kontuzjowany został podstawowy golie Berra przez co zabrakło go na mecze weekendowe i nie sadze żeby Helveci ryzykowali i puszczali go na CHL bo on jest potrzebny zdrowy w lidze. Dwójka Hughes juz przed niedzielnym meczem z Bernem narzekał na urazy i jego wystep tez stoi pod znakiem zapytania. Na ten moment zadnych potwierdzen nie ma ale nie wykluczone ze miedzy słupkami zobaczymy młodziana z farmy, poza tym z czysto strategicznego punktu widzenia Helvetom bardziej opłaca sie puscic do fazy PO z całym szacunkiem słabszych austriaków niż duzo mocniejsze Ilves, na które mozna wpasc juz w 1/16. i jeszcze taki niuans to forma Fribourga która na ten moment wysokich lotów nie jest. W Salzburgu kilka powrotow po kontuzji, od tygodnia akcja CHL i jada walczyć o awans, nie wiadomo jak podejda Helveci do meczu ale wg mnie wiele przesłanek wskazuje ze mogą przejść obok, jutro moze bedzie cos wiadomo wiecej o składach. Wszystkie przemyslenie też moga okazac sie błędne ale ja i tak ide w kierunku Salzburga bo widze tu szanse rowniez czysto sportowe. I takie typy

Ilves RT + Salzburg handi plus 2,5 kurs ako 2,17 fortuna
Salzburg RT kurs 4,9 fortuna

Pozostałem mecze o pietruszke tak na prawde , moze krotko przed meczami pojawi sie jakies info ktore pozwoli wyłapac fajny kurs , trzeba śledzic bo moga byc cuda choc grac o co to nie ma bo wszystko jasne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1005
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Skupię się na dzisiejszej Lidze Mistrzów i atakuje taki kupon pod underdogów:

Cracovia vs Farjestad: Cracovia powyżej 1.5 gola @1.60✅️
Frolunda vs Grenoble: Grenoble powyżej 0.5 gola @1.25✅️
Skelleftea vs Belfast: Belfast powyżej 0.5 gola @1.33✅️
Lulea vs Aalborg: Aalborg powyżej 0.5 gola @1.25✅️
AKO @3.40 Superbet
✅️

Tak jak wspomniał mark1973 mark1973 praktycznie wszystko jest już jasne, dlatego liczę na outsiderów. Zasada jest prosta: atakuje gole rywali szwedzkich drużyn, które z łatwością awansowały do strefy play-off.

Słabsze ekipy z pewnością będą chciały się pokazać na tle silnych klubów, dlatego pobieram sobie po honorowym trafieniu Grenoble, Belfastu i Aalborga. Co ciekawe za dwa dni Lulea zmierzy się z Farjestad, a Skelleftea z Frolundą i trzeba oszczędzać siły.

Nieco więcej oczekuje od Cracovii, która wystąpi u siebie z Mistrzem SHL i u polskiej drużyny jest spory potencjał w ofensywie. Farjestad będzie chciał jak najszybciej odbębnić ten mecz, aby skupić się na rywalizacji z Luleą i to jest szansa dla zmotywowanej ekipy z Krakowa. Dwa gole na własnej tafli są w zasięgu Craxy.

PS. dzisiaj Alan Łyszczarczyk w składzie Trzyńca, szkoda, że nigdzie gola nie można jego pograć, forma jest, będą strzały.✅️❤
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2580
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Trinec vs Davos
Typ 2
Kurs 1.9 STS

Krótko.... Trinec praktycznie w rezerwowym składzie bez swoich liderów. Sporo zawodników młodych grających na codzień w Frydek-Mistek. Z kolei goście praktycznie najmocniejszym.skladem. zagraja o komplet i pierwsze miejsce w grupie.
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Lulea vs Alborg
Typ goście over 1.5
Kurs 2.05 fortuna

Podobna sytuacja jak wyżej. Lulea praktycznie rezerwami i młodzieżą. Goście spokojnie mogą pokusić się o dwa trafienia. Po takim kursie warto spróbować.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Kursy na Salzburg spadają, brawo mark1973 mark1973 pobrałem sobie wczoraj wygraną Byków, ja jeszcze pograłem AKO oraz singla na mecze o stawkę:

Stavanger vs Ilves: Ilves powyżej 3.5 gola @1.86⛔
Fribourg vs Salzburg: Salzburg powyżej 1.5 gola @1.51 ✅
AKO @2.81 Fortuna⛔

Stavanger vs Ilves: zostanie zdobyty gol do pustej bramki @3.00 Fortuna
✅️

Zaczynamy od bezpośredniego spotkania w walce o awans z grupy E. Sytuacja jest prosta, zwycięzca rywalizacji na DNB Arena będzie musiał liczyć na stratę punktów przez Salzburg, aby cieszyć się z ewentualnej promocji. Mistrzowie Norwegii całkiem nieźle spisują się w tej edycji Ligi Mistrzów. Udało im się urywać pojedyncze punkty faworytom, które pozwalają mieć nadzieję na przedłużenie swojej kampanii w tych rozgrywkach. Niestety różnica klas wyszła tydzień temu w Tampere, gdzie Stavanger wyraźnie poległ Ilves. Dzisiaj nadchodzi okazja do rewanżu na własnej tafli, ale będzie to trudne zadanie, ponieważ Finom zależy na LM. Przyjezdni w Liiga brylują i śmiało możemy powiedzieć, że jest to na ten moment najlepszy zespół w Suomi. Goście pragną swoją dobrą dyspozycję przełożyć na międzynarodowe tafle i play-off jest celem Ilves. Ekipa z Tampere ma bardzo wyrównany skład i każda piątka stanowi zagrożenie. Czy swoją dominację sprzed tygodnia przełożą również na lód w Stavanger?

Nie ma co się łudzić. Liga fińska zdecydowanie góruje nad norweską i jestem zdania, że Ilves pewnie pokona swojego przeciwnika. Ja w swoim stylu stawiam na gole, a konkretnie na cztery po stronie faworyta. Przyjezdni potrzebują kompletu punktów w regulaminowym czasie, aby mieć jak największe szanse na awans. Gospodarze również, ale potencjał i roster jest po stronie klubu z Tampere. Jeżeli Ilves pod koniec będzie prowadzić 2-3 trafieniami, to Stavanger musi wycofać bramkarza nawet 5 min przed końcem. To stwarza szanse na empty net, dlatego dodatkowo do tego meczu polecam spróbowania zakładu na gola do pustej bramki, ponieważ będzie dużo czasu, aby go strzelić. Uważam, że obie propozycje są ciekawe i bardzo prawdopodobne.

Przenosimy się do Szwajcarii, gdzie Fribourg podejmie Salzburg. Gospodarze zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i dzisiejsze starcie jest praktycznie o nic. Spodziewanych jest kilka rotacji w składzie tego zespołu, ponieważ kampania w National League jest wymagająca i trzeba mierzyć siły na zamiary. Fribourg niestety nie najlepiej radzi sobie w krajowej lidze i 9. miejsce to tylko potwierdza, dlatego warto w pełni skupić się na rozgrywkach krajowych. Dzisiaj na ich taflę przyjeżdżają zmotywowane Byki, które mają jeden cel: zwycięstwo. Sytuacja przyjezdnych jest jednoznaczna: wygrana za 3 punkty w regulaminowym czasie spowoduje, że nie ważny będzie wynik końcowy w starciu Stavanger z Ilves. Kluby z mniejszych lig poważnie traktują Ligę Mistrzów i tak jest też w przypadku Salzburga, któremu marzy się strefa play-off. Ich ostatnia rywalizacja z Fribourgiem była bardzo wyrównana i daje nadzieję na sukces w Szwajcarii. Czy Byki staną na wysokości zadania?

Tak jak wspomniałem wyżej, o wiele większa motywacja jest po stronie Salzburga i warto to wykorzystać. Do AKO pobieram sobie dwa trafienia gości. Jeżeli Ilves sięgnie po trzy punkty ze Stavanger, a jest to wielce prawdopodobne, to przy złym układzie bilansu bramkowego, do awansu Byków potrzebna będzie wygrana w 60 minutach. Fribourg nie będzie za wszelką cenę bić się o pozytywny wynik, ponieważ mają swoje problemy w lidze. Mistrzowie Austrii tydzień temu byli blisko pokonania środowego przeciwnika i zagrali dobre spotkanie, dlatego dzisiaj tym bardziej oczekuje od nich świetnej postawy. Mam nadzieję, że Salzburg nie zawiedzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +171
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
skusilem sie na Ilves po tych slowach zachecajacych ze jada po 3 pkt zeby miec szanse awansowac :( niestety ten mecz uwala mi fajny kupon z ako 10 :( a mialem tej rundy LM nie grac bo duzo meczy mialo byc o nic , jak zwykle zylka hazardzisty wygrala :D
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja krótko w temacie CHL bo to juz PO jutro.

Gram takie cztery spotkania
Wolfsburg - Lulea x2
Farjestad - HK 1
Frolunda- Straubing 1
Salzburg - Rogle x2
ako 3,45 fortuna

Kazdy z tych zespołów ( akurat szwedzkich ) dysponuje wiekszym potencjałem od rywala z całym szacuniem , od solniekszej ligi, przez jakosc w formacjach i mysle ze ze jutro sobie poradzą w takim formacie . Pamietajcie nie ma dogrywek w pierwszych meczach
Mysle ze warto obstawic tez awanse tych ekip bo z klubowych wici podsłyszano ze zalezy im by isc dalej w CHL
 
Otrzymane punkty reputacji: +1014
Do góry Bottom