>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Grupa G: AC Milan, Real Madryt, Ajax Amsterdam, AJ Auxerre

Status
Zamknięty.
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Dwight
To teraz Ty nie porównuj Auxerre do Lyonu. Spoko, kazdy ma swoje racje, rozumiem. Ale ja uważam, że pod wodzą Mourinho naprawde Real moze zajść daleko w tej edycji. Wiesz, mnie tez nie podoba sie to wydawanie miliardów na transfery, ale dzisiaj futbol to przede wszystkim marketing, a bez $$$ rzadko kiedy udaje sie cos zdziałać.
Co do samej grupy to Milan i Real beda sie bić o pierwsze miejsce, Ajax u siebie powalczy, a Auxerre, cóż... Moze gdyby poczynili jakies wzmocnienia. Sam Jeleń przyznał, że mają za wąską kadrę. A nie daj Boze zeby jeszcze &#39;Jurek&#39; byl kontuzjowany. Nie widze dla nich zbytniej szansy w grupie.
 
sakrebleble 0

sakrebleble

Użytkownik
real to juz nie ci wielcy &quot;Królewscy&quot; co co 2 lata wygrywali LM /okolice 2000, plus, minus/. Potrafili w 4kolejce zapewnic sobie awans z grupy, zagrac rezerwami, a i tak wygrywali z Panathinaicosem czy Lokomitiv Moskwa, a w napadzie Portillo i Valdo, nastolatki jescze wtedy. mijatovic, raul, morientes, hierro to byl kiedys real. szanowany przede wszystkim. od kiedy zaczela sie era galaktikos, real gra coraz gorzej. bekchamy, zidany ronaldo, wszyscy najlepsi, indywidualisci, wielkie wymagania a zero zgrania. wypozyczyli morientesa bo nie bylo dla niego miejsca a potem pograzyl ich bodajze w cwiercfinale. moze podobnie bedzie z raulem. real to w tym momencie niewiadoma. co roku maja dobrze grac, wrocic na szczyty a kompromituja sie, to taki kolos na glinianych nogach. milan tez daleki od formy sprzed paru lat, i znowu jak rok temu kluby te spotykaja sie w grupie. trudno bedzie wskazac zwyciezce w tych meczach ale mysle ze beda one kluczowe jesli chodzi o awans do dalszej gry. licze ze ktorys zespol przegra dwukrotnie i na drugie miejsce wejdzie Auxerre, ktore wykorzysta to i nawiaze walke z milanem, szczegolnie u siebie, i nie zblazni sie jak Marsylia rok temu.
1. Real
2. Auxerre
3. Milan
4. Ajax
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Pan Perez wychodzi z zalozenia ze jezeli daje pieniadze na transfery to juz musi to od razu dac efekt i
Tak tylko ,Pan perez ma na siatkówce dolary i bardziej liczy by Real przynosił mu zyski nisz straty.
Jego Polityka transferowa jest śmieszna,juz ci szejkowie z MC lepiej dysponują tymi pieniędzmi,on myśli że jak kupi 6 piłkarzy za 250 milionów, to ten zespół zdobędzie wszystko myśle jednak że Mou mu to zgłowy wybije,on potrzebuje czasu, a jesli Madryt nic ,nie wygra to najprawdopodobniej posada Mourinho będzie wisała na włosku.
Real to nie Inter, tam czekali cierpliwe na sukcesy i one przyszły mam na myśli Ligę Mistrzów.
Tu taj z każdym meczem będzie presja wyniku.
 
dwight18 1

dwight18

Użytkownik
To teraz Ty nie porównuj Auxerre do Lyonu
Niby czemu? przecież w tamtym sezonie te dwie ekipy dzieliła różnica ledwie JEDNEGO PUNKTA , czyli są to drużyny o zbliżonym do siebie poziomem . A Auxerre pokazało że może grać świetnie eliminując super bogaczy z Zenita i nie zdziwię się gdy będzie grało jak równy z równym z rywalami ze swojej grupy.

Ale ja uważam, że pod wodzą Mourinho naprawde Real moze zajść daleko w tej edycji
Mourinho to też człowiek i raczej nie ma dużych szans żeby przez pare miesięcy ze zlepka gwiazd złożył drużyne która walczy o najwyższe cele , nawet w Interze zajęło mu to dużo więcej czasu.
 
szakal1991 362

szakal1991

Użytkownik
Też wtrące swoje cztery grosze i tak na szybko murowanym zwycięzcą grupy G powinien być Real Madryt po przyjściu Jose i tylu świtnych piłkarzy jak Ricardo Carvalho, Sami Khedira, Sergio Canales, Mesut Özil, Pedro Léon i Ángel Di María na Santago myśle że w tym roku chłopaki powalczą z Barcelona w lidze i w LM może wreszcie jakiś półfinał chociaż...Choć do geniuszu Messiego nadal im wiele brakuje...
Numerem dwa w tej grupie to wielka niewiadoma jak dla mnie Milan to już nie ta drużyna co przed kilkoma laty ale nadal z wieloma gwiazdami w składzie i na pewno powalcza w grupie.....
Ajax zespół grający finezyjną piłke ale jak dla mnie bardzo nie skuteczną na czele z gwizdą tegorocznego Mundialu Suarezem który sam by strzelić bramkę musi zmarnowac kilka setek a w takiej grupie pewnie tych okazji już nie bedzie tak wiele ...
Wielką niewiadomą tej grupy jest Auxerre-Ireneusza Jelenia jakoś Francuska liga nigdy mnie do siebie nie przekonywała nie lubiłem jej oglądać ani stawiać...
Reasumując:
1.Real
2.Milan
3.Ajax
4.Auxerre
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Bardzo ciekawa grupa. Faworytem jest Real i powinien zająć pierwszej miejsce. O drugie może zawalczyć każda z drużyn. Milan może mieć ciężko. Wielu osób skreśla Auxerre, jednak oni grają dobrze zespołowo i potrafią się dobrze bronić i wyprowadzić kontratak. Nie mają gwiazd, jednak mają kolektyw. Postawiłbym ich na 3miejscu, jednak jak wcześniej pisałem tutaj każdy może wyjść.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
o kolego przydała by ci się lekcje futbolu . I to takiego pożądnego 2h dziennie oglądania najlepszych drużyn naszego globu.
sezon: 2002/2003
Milan:Juventus 0:0 3:2k
Sezon:2004/2005
Milan:Liverpool 3:3 3:2 k
Sezon 2006/2007
Milan:Liverpool 2:1

Real i Ajax sie zgodze, co do Milanu ,na przełomie 10 lat wygrali dwa razy Ligię Mistrzów.
takze cos tam wygrali na przełomie tych 10 lat .
Nie to co Real i Ajax .
W 2005 po karnych wygrał Liverpool a nie Milan ???? Z tą grupą śmierci to dla mnie przesada chociaż owszem stawka wyrównana. Milan dla mnie to cień drużyny z ostatnich lat, w niedługim czasie czekają ich spore zmiany, Ajax to drużyna własnego podwórka w Europie od dłuższego czasu im nie idzie, o Realu nie chce mi sie pisać bo chyba każdy wie jaka jest polityka tego zespołu i bieżące wyniki. Auxerre wcale bym nie spisywał na straty, na własnym obiekcie są w stanie wygrać w cała trójką i spokojnie stać ich na wywalczenie awansu ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Przede wszystkim to trzeba podkreślić, że Real to nie jest jakiś murowany faworyt , mają teraz całkiem nowego trenera, którego pogląd na piłkę jest diametralnie inny niż ten panujący w Hiszpanii. Dla José Mourinho najważniejsze jest zero z tyłu, a jeśli coś wpadnie to będzie bardzo dobrze, swego rodzaju wyczekiwanie przeciwnika. Mourinho nie zrobił wielkich zakupów więc będzie musiał bazować na tym co ma, a ma niewiele C.Ronaldo dwa albo trzy lata temu najlepszy piłkarz świata wiec niema pewności że będzie grał nadal bardzo dobrze może tylko dobrze, a może wręcz przeciwnie, Kaka to samo, Higuaín tu myślę, że będzie odgrywał podobną rolą co Drogba i Milito, a reszta dobry materiał żeby znowu wszystkich zawieść ;) i myślę, że Özil i Khedira mogą się do nich przyłączyć ten pierwszy za szybko przeszedł do takiego kluby, powinien jeszcze rok pozostać w Bundeslidze, a Sami to nie typ zawodnika odgrywającego pieszo-planową rolę. Więc ja jeśli nie zobaczę wyników to uważam że nic sie nie zmieniło. Milan sądzę, że swoje zrobi, mimo wszystko to jest solidny zespół, nawet teraz może bazować na zagraniu i doświadczeniu. Ajax sądzę że zawiodą, przede wszystkim wielka firma będąca w kryzysie. Auxerre odstaje personalnie, finansowo i taktycznie bo chyba nikt się nie spodziewa, że rywale dadzą im kopać do przodu na Jelenie i z tego będą padały bramki, mają jeszcze czas jeśli się nie wzmocnią to będzie cieniutko .
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Co do tej grupy to powiem że jest ona bardzo ciekawa, lecz dosyć trudna dla Auxerre. Szkoda że Auxerre trafiła do tej grupy bo będzie jej naprawde ciężko powalczyć o dobre miejsce. Ja tak samo popieram kolege wyżej żeby nie spisywać Auxerre na straty ;) Milan jak dla mnie jest wielką niewiadomą gdyż oni naprawde grają różnie. W tamtej edycji ligi mistrzów Milan potrafił się nieźle zmotywować i grać naprawde dobrze bo pokazały to mecze z Realem ???? ) A teraz jak będzie to zobaczymy, a co do Ajaksu to za wiele nie powiem, ale powiem że mają dobry skład. Myślę że pierwsze miejsce w grupie zajmie Real, a o drugie powalczą Milan, Ajaks i Auxerre.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Naprawdę świetna grupa , po cichu liczę tutaj na Irka Jelenia i Auxerre ale wiem że na pewno będzie im ciężko ugrać tutaj chociaż 3 miejsce , Milan wydaje się być zdecydowanym faworytem , Real jak zwykle pewnie zawiedzie w Lidze Mistrzów i szybko odpadnie. Rossoneri ściągnęli Ibre z Barcelony i na pewno będą bardzo mocni.

1.Milan
2.Real
3.Ajax
4.Auxerre
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Rossoneri ściągnęli Ibre z Barcelony i na pewno będą bardzo mocni.
Waśnie też myślę, że Zlatan wyciągnie Milan z dołka. Ibra i jeśli Pato będzie w formie to może być ciekawie pamiętajmy, że jeszcze Beckham może przyjść po zakończeniu sezonu w USA, jednak wiek to jednak nie najmocniejsza strona Włochów, w tej chwili wydaje mi się że nawet z Realem z poprzedniego roku by nie dali rady i pewni z Hiszpanami przegrają jednak pozostałe drużyny jak najbardziej w zasięgu i raczej drugie miejsce mają w tej grupie.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Dołączenie do drużyny Rossonerich Ibrahimovica z pewnością przyczyni się do poprawy ich gry. W składzie Milanu jest wielu doświadczonych zawodników, którzy wiedzą, jak gra się w piłkę i potrafią dokładnie ją rozegrać. Spryt i cwaniactwo boiskowe Szweda zaowocuje już w najbliższych meczach. Tak, to prawda, że jedna osoba meczu nie wygra, jednak z takim zapleczem doświadczenia, jakie zdobył już &quot;Ibrakadabra&quot; wszystko jest możliwe. Ponadto Zlatan występował już w Interze Mediolan i spisywał się tam bardzo dobrze (przynajmniej lepiej niż w Barcelonie). Także walka o pierwsze miejsce w grupie będzie bardzo zacięta, przynajmniej ja mam taką nadzieję.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Milan dla mnie wielka niewiadoma. Jeśli miałbym teraz oceniać ich szansę to dla mnie zdecydowany outsider wraz Auxerre. Wszystko będzie się skupiało raczej na meczach Ajax - Real , Real - Ajax. Tak się akurat stało, że Milan ponownie znów trafił na Real albo odwrotnie jak kto woli. Myślę, że tutaj już nie będziemy świadkami sensacji 2:3 na SB choć po 1 kolejce PD Real nie zachwycił. Jak dla mnie ta grupa będzie strasznie underowa jeśli chodzi o gole. Można spodziewać się sporo remisów i nadal nie wiadomo czy Mourinho w ogóle panuje nad tym co się dzieje w Realu i czy zdoła zapanować do czasu aż będzie się robić nieciekawie, czyli odrabianie strat. Ajax u siebie może praktycznie z każdym powalczyć o zwycięstwo i wywieźc cenne remisy jako gość. Takie Auxerre z Irkiem Jeleniem owszem z jednej strony groźne i nie straszny im żaden Zenit ale z drugiej strony mogą zagrać naprawdę słaby mecz jeden lub dwa albo nawet wszystkie i wtedy nic im już nie pomoże. Jeżeli miałbym na siłę typować rozkład drużyn po wszystkich meczach w grupie to:
Ajax
Real
Auxerre
Milan

I tyle w temacie.
 
katalonczyk 480

katalonczyk

Użytkownik
Mój typ to taka kolejność w grupie śmierci :
1. AC Milan
2. Real Madryt
3. Ajax Amsterdam
4. AJ Auxerre
Daje Milan po tak znaczących wzmocnieniach mogą dać radę nawet Realowi, który jak pokazuje pierwsza kolejka męczy się z Mallorcą. Choć to wrogi i ciężki teren, a jak wiadomo Mallorca u siebie jest mocna. Real też znacząco kupił na rynku, ale drużyna nie jest jeszcze znana, a czarnym koniem tej grupy będzie Ajax, liczymy na gole Jelenia ????
 
T 0

tominho

Użytkownik
Milan dla mnie wielka niewiadoma. Jeśli miałbym teraz oceniać ich szansę to dla mnie zdecydowany outsider wraz Auxerre. Wszystko będzie się skupiało raczej na meczach Ajax - Real , Real - Ajax. Tak się akurat stało, że Milan ponownie znów trafił na Real albo odwrotnie jak kto woli. Myślę, że tutaj już nie będziemy świadkami sensacji 2:3 na SB choć po 1 kolejce PD Real nie zachwycił. Jak dla mnie ta grupa będzie strasznie underowa jeśli chodzi o gole. Można spodziewać się sporo remisów i nadal nie wiadomo czy Mourinho w ogóle panuje nad tym co się dzieje w Realu i czy zdoła zapanować do czasu aż będzie się robić nieciekawie, czyli odrabianie strat. Ajax u siebie może praktycznie z każdym powalczyć o zwycięstwo i wywieźc cenne remisy jako gość. Takie Auxerre z Irkiem Jeleniem owszem z jednej strony groźne i nie straszny im żaden Zenit ale z drugiej strony mogą zagrać naprawdę słaby mecz jeden lub dwa albo nawet wszystkie i wtedy nic im już nie pomoże. Jeżeli miałbym na siłę typować rozkład drużyn po wszystkich meczach w grupie to:
Ajax
Real
Auxerre
Milan

I tyle w temacie.
Specem to TY nie jestes z pilce noznej , albo szukasz na sile niespodzianek ale to nie polska liga zeby wisla przegrala z arka . Ajax moze jest mocny u siebie ale napewno nie w europie . Milan na 4 miejscu hahah Robinho , Ibra i spolka wyjda z 2 lub 1 miejsca . Francuzi i Holendrzy bez szans . Real ma jeszce czas i zbuduja druzyne . Z mallorca ogladalem akce byly ladne szybka pilka grali zabraklo tylko wykonczenia a to przyjdzie z czasem . REAL MILAN AJAX AUXERRE to najprawdopodobniej kolejnosc w grupie .
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Pierwsza kolejka nie jest wyznacznikiem formy zespolu!!!
Trzeba poczekac i zobaczyc jak ten zespol bedzie sobie radzil, kilku pilkarzy doszlo, kilku z nich ma problemy z aklimatyzacja, wiec potrzeba czasu, a co do milanu to tam tez przyszedl nowy trener wiec.... zobaczymy;)
dokładnie. Real będzie mocny w tym sezonie i to nie ulega wątpliwości. Na ile mocni ? nie wiem ale z grupy powinni spokojnie wyjść wraz z Milanem. Po za tym być może na LM wróci już Ronaldo a ile znaczy dla Realu chyba mówić nie trzeba. Milan też. Zbyt dobre transfery zrobili aby nie zaowocowało. Ajax moim zdaniem będzie to zespół która wraz ze swoimi rywalami będzie od bardzo dobrych meczów. Tzn sporo bramek , sporo dramaturgii ale na więcej jak 3 miejsce raczej nie wystarczy. Z tej grupy jednak najbardziej ciekawi mnie Irek Jeleń i to jak zaprezentuje się na tle Realu czy Milanu.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Po prostu nie odpisjcie na takie posty, wystarczy ze i tak mase gowna robicie w dziale LaLiga to przynajmniej w dziale LM dajcie spokoj.
Czas bez watpienia bezdzie dzialal na korzysc Krolewskich, maja najlepszego obecnie trenera na swiecie i z czasem na pewno pouklada ta druzyne. Mysle ze Real wyjdzie z pierwszego miejsca choc nie beda zachwycac gra a buki pewnie zaoferuja niezle kursy na undery (moze to byc niezla opcja bo z Realem nikt nie zagra ultraofensywnie, raczej beda sie bronic).
W Milanie rowniez nowy trener ale wiele mniej doswiadczony, nie majacy jeszcze do czynienia z tyloma i takiej skali gwiazdami w druzynie. Zarowno Robinho jak i Dinho to znani imprezowicze, moga z tego wyniknac kwasy w szatni a taki trener niekoniecznie sobie z tym poradzi. Ale jesli wszystko bedzie w porzadku i sie zgraja to beda walczyc o pierwsze miejsce z Realem, powinni wyjsc z grupy.
Ajax jesli zaskoczy to raczej u siebie i nic wiecej. Liga holenderska jest duzo slabsza zarowno od LaLiga jak i Serie A, bedzie im brakowalo ogrania na takim poziomie ale jak juz mowilem nie wykluczam pojedynczych przeblyskow.
Francuzi w ogole mnie nie przekonuja i nie spodziewam sie zadnych rewelacji po nich. Maja wyrownany zespol z Jeleniem jako gwiazda ale pilkarsko sa od kazdej z pozostalych druzyn slabsi. Mysle ze beda grali defensywna pilke i kontry na Irka ale niewiele im to da.
Taka ocena na teraz, zobaczymy jaka forme beda prezentowac w ligach wtedy mozna cos modyfikowac.
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Oj twoja wiedza naprawdę imponująca.
Jak można oceniać siłę i możliwości drużyny na samym początku sezonu po rozegraniu 1 meczu o stawkę. Wątpię żebyś oglądał mecz o którym się tak wypowiadasz i na który się powołujesz ale akurat w nim to Real miał zdecydowana przewagę, kilka dobrych okazji do strzelenia bramki ale skuteczność niestety zawiodła. Może nie był to bardzo dobry mecz w wykonaniu całej drużyny ale jak na 1 mecz, na wyjeździe z taką drużyną, katastrofy nie ma. Niestety za same sytuacje podbramkowe pkt. się nie dostaje, tak więc strata 2 pkt jest niewątpliwie bolesna.
Może w ostatnich 2-3latach FCB uciekła Realowi w poziomie gry ale nie tylko im ale i całej europie. Jednak jak pokazał ostatni sezon już tak Katalończycy nie odstawali od reszty (wyniki LM jak i LaLiga o tym świadczą).
Ich ostatnia gra widocznie tak Cię zachwyciła, że przysłoniła wszystko inne. Ja tam sięgam pamięciom wcale nie tak daleko w przeszłość i pamiętam czasy jak Barcelona również była &quot;nikim&quot; w europie. Z piłką nożna jak z każdym sportem jest tak że każdy nowy sezon może (ale wcale nie musi) przynieść zaskakujące i nieoczekiwane rozstrzygnięcia, ale niestety kibice tacy jak Ty nie pamiętają tych chudych lat Barcy tylko popadli w teraźniejszy zachwyt nie biorąc pod uwagę że ktoś może ich pokonać.
I zapewniam Cię że Real Madryt, jak i ja sam, nie ma czego zazdrościć Barcelonie ani jej kibicom bo ten klub również przechodził przez taki okres i mogę być spokojny że on jeszcze ponownie nastąpi. Czy to będzie już w tym sezonie, nie wiem, bo nikt nie wiem a zwłaszcza Ty oceniając ich możliwości na podstawie meczu z Mallorcą.
Tyle na ten temat gdyż podzielam zdanie cygeiro i nie jest to miejsce na to, tak więc nie zaczynaj swoimi zaczepnymi postami tego ponowni.
Co do grupy LM, z jednej strony ciężka ale z drugiej lepiej bo zapewne Polsat pokaże kilka meczy z tej grupy i będzie niewątpliwie na co popatrzeć. Milan ma dobre personalia ale tak jak kolega wyżej pisał minusem może być niedoświadczony trener mający w składzie 2 brazylijskich imprezowiczów. Zobaczymy czy da rade to poukładać. Ajax w 2 połowie tamtego sezonu robił na mnie bardzo dobre wrażenie, ale może dlatego że widziałem go tylko w Eredivisie gdzie przeciwników nie miał najmocniejszych. Ale niewątpliwie potencjał ofensywny mają, gorzej w obronie więc mogą nie dać rady strzelać więcej bramek niż stracą. A Auxerre? hmm szczerze, nie widzę żadnych szans. Może gdzieś jakiś remis pod koniec jak już nie będzie walki o pkt i miejsca w grupie, zdziwię się jak zdobędą w grupie więcej niż 2 max 3 pkt.
Pozdrawiam :]
 
papa-smerf 107

papa-smerf

Użytkownik
Typy papa smerfy to takie zestawienie tej grupy widze;
1.Real
2.Ajax
3.Milan
4.Auxerre
I tyle;)

Analiza;
Real ponieważ mimo złych słów powyżej ,to że zremisował z mallorcom o niczym nie świadczy,nie ważne jak się zaczyna ważne jak kończy,przybycie Mourinho oznacza dużo,przecież gdy zaczynał prace w Chelsea to wyników wspaniałych nie osiągał,a w trakcie sezonu pokazywał nie jednokrotnie że drużyna prowadzona pod jego wodzą może wiele.Przybycie młodych Di Mari,Canalasa,Khediry,Ozila ,a pozbycie się starych zawodników którzy nic nie wnosili do zespołu do dobre posunięcie,młodzi niemcy mogą wnieś coś więcej do drużyny niż Raul,Guti.

Ajax myśle że drugie miejsce ponieważ,gdzieś ta niespodzianka musi byc.Swietnie prezentujący się duet Suarez-El-Hamdaoui może dużo,Milan pozostaje w cieniu Interu,ale na arenie międzynarodowej pokazuje klase.O tym kto zajmie drugie miejsce,zadecyduje mecze z Auxerre,kto z tym zespołem zdobędzie komplet punktów będzie grał dalej.
Auxerre u siebie mogą sprawic wiele kłopotów,na wyjeżdzie będzie ciężko o punkty,jak zdobędą 3 to max. ich możliwości.
 
fioletowy1 0

fioletowy1

Użytkownik
Szkoda, że Auxerre trafiło do grupy śmierci i nie ma chyba jakichkolwiek szans na wyjście, choć może komuś urwać(ale urwał! : D) jakieś punkty i mogą zrobić niespodziankę i utrzeć komuś nosa. Real wyjdzie z grupy bez problemowo, Milan i Ajax wielka niewiadoma, choć Ajax znamy głównie z gry ofensywnej i znakomitego Suareza, a Milan słynie z mocnej włoskiej obrony, a zakupy Ibry i Robinho mogą bardzo podwyższyć przody w Milanie, więc ja obstawiam jednak Milan, a nie Ajax ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom