>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix WB (wyscig nr 9) 6.07.08

Status
Zamknięty.
wilu 9

wilu

Użytkownik
Typ 1 Kto zdobędzie lepsze miejsce? (Kwalifikacja)
Sebastian Vettel - Sebastien Bourdais
Typ: 1
Kurs: 1,40
Buk: Bet-at-home
Szczerze powiem nie rozumiem dlaczego co GP są tak wysokie kursy na Vettela. Jest on zdecydowanie lepszym zawodnikiem od kolegi z teamu.
Dziś w 1 treningu Vettel był na 7 pozycji, natomiast Bourdais 14
2 trening Vettel 6 miejsce, Bourdais 17.
Podobne zależności obserwujemy co weekend i na prawdę musiało by sie coś wydarzyć z bolidem Vettela, aby przegrał ze swoim kolegą.

Typ 2 Kto zdobędzie lepsze miejsce? (Kwalifikacja)
Lewis Hamilton - Heikki Kovalainen
Typ: 1
Kurs: 1,35
Buk: Bet-at-home
Podobnie jak wyżej. Hamilton lepiej sie prezentuje od swojego kolegi z zespołu i nie widzę szansy aby to Heiki był przed Hamiltonem. Trochę statystyk:
Pozycje w kwalifikacjach:
Australia: Lewis 1-3 Heiki
Malezja: Lewis 4-3 Heiki
Bahrajn: Lewis 3-5 Heiki
Hiszpania: Lewis 5-6 Heiki
Turcja: Lewis 3-2 Heiki
Monako: Lewis 3-4 Heiki
Kanada: Lewis 1-7 Heiki
Francja: lewis 3-6 Heiki
Jak widać tylko 2 razy górą był Heiki, a ostatnie 2 GP to już pogrom. Jutro nie powinno być inaczej.
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Za nami dwie sesje treningowe, które powoli klarują sytuację przed sobotnimi kwalifikacjami. Skoro F1 jedzie w Wielkiej Brytanii to główną rolę powinien odegrać Lewis Hamilton. Powinien i prawdopodobnie tak się stanie, bo Brytyjczyk wyczerpał już chyba limit pH na najbliższe wyścigi. Po za tym w niezłej formie jest Heikki Kovalainen ale jego dyspozycja jest nierzadko zagadką więc na tego zawodnika raczej stawiać nie radze. Dość ciekawe kursy są na pare Massa - Raikkonen. Kiedy oglądam kwalifikacje to zawsze Massa wydaje się bardziej dynamiczny, po za tym Raikkonen częściej jeździ z nieco mocniej zatankowanym bolidem co utrudnia mu troche walkę w kwalifikacjach. Kursy rozkładają się po równo...1.85 na obu kierowców. W ostatnim wyścigu w Magny-Cours, Nico Rosberg nie błyszczał. Duży wpływ miał na to fakt, że został przesunięty o kilka pozycji, ale w samym wyścigu też męczył się strasznie. Widać, że dwa pierwsze treningi potraktował dość poważnie i zrobił największą ilość okrążeń. Myślę, że Rosberg wróci do gry o punkty, a w tych kwalifikacjach powinien znaleźć się przed swoim kolegą z teamu.
Moje typy:
  • Felipe Massa - Kimi Raikkonen 1 - 1.85 Bwin
  • Nico Rosberg - Kazuki Nakajima 1 - 1.12 Bwin
jeszcze ewentualnie...
  • Lewis Hamilton - zwycięzca kwal. 3.20 Bwin
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
W ostatnich GP to Massa miał więcej paliwa w kwalifikacjach ...
Raikkonen pora by coś zaczął jeździć bo do tej pory cieniutko ale miał też sporo pecha. Jutro w qualach trudno cokolwiek pewnego powiedzieć, bo dziś liderzy odpuszczali ściaganie się o najlepszy czas ale pamiętaj że Massa miał wypadek i wątpię, by już ustawił odpowiednio bolid skoro wymieniono mu sporo części ...
 
P 0

patyk

Użytkownik
Ja jednak myślę, że można postawić kilka zł na Pole Position dla Heikkiego.
Dzisiaj po prostu ZDEKLASOWAŁ rywali. Na pierwszym treningu zabrakło mu bodajże 0.012 do Massy, na drugim zaś treningu jako jedyny zszedł poniżej granicy 80 sekund a jego przewaga nad resztą stawki była porażająca. Jak na razie w tym sezonie to właśnie Heiki miał wielkiego pecha, chyba najwyższy czas aby się przełamał.

Do postawienia za kilka zł, żeby na piwo było:
Zwycięzca kwalifikacji - Heikki Kovalainen
Kurs: 9.0
✅✅✅
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Heiki Kovalainen na treningach przed Grand Prix Wielkiej Brytanii spisywał się dość dobrze. Do tej pory jeździł przyzwoicie ale jakoś nie do końca można było być z niego zadowolonym. W ostatnim GP Francji zajął czwarte miejsce. Można to uznać za dobry wynik tym bardziej, że we wcześniejszym wyścigu o GP Kanady był dopiero 9 a w Monako 8. Jednak teraz wydaje się, że na torze w Wielkiej Brytanii może wreszcie powalczyć o wyższe miejsce. W dwóch treningach, które odbyły się do tej pory spisywał się dość dobrze. W pierwszym treningu zajął drugie miejsce ustępując tylko Filipe Massie. W drugim treningu treningu wykręcił już najlepszy czas, schodząc jako jedyny poniżej granicy 1,20s.
Natomiast Robert Kubica już od pewnego czasu narzeka na swój bolid i pracę inżynierów. W GP Francji zajął piąte miejsce. Przed nim na czwartym był Heiki. Robert nie ukrywa, że obecnie strata BMW do Ferrari i McLaren&#39;a się powiększyła i ciężko będzie mu nawiązać równorzędną walkę z tymi zespołami. Dlatego będzie musiał liczyć na błędy kierowców jeżdżących w tych team&#39;ach. Jednak w jutrzejszych kwalifikacjach Robert może mieć „małą” pomoc. Otóż są przewidywane mocne opady deszczu. A to może oznaczać tylko jedno: będzie ślisko. Jak wiemy Robert w takich warunkach radzi sobie bardzo dobrze. Z ostatecznymi typami polecam zaczekać jeszcze do jutrzejszego treningu. Jeśli będzie odbywał się w na mokrym torze (w deszczu) będziemy mieli dobry przegląd jak sobie w takich warunkach radzą obaj kierowcy. Na chwilę obecną bardziej na Silverstone przekonuje mnie Kovalainen.

Mój typ: Heiki Kovalainen – Robert Kubica 1 (kurs:1,65) ✅✅✅
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Kubica zawsze w treningach jeździ przeciętnie, bo on nastawia się na trenowanie różnych taktyk, szukanie optymalnej linii jazdy, testowanie długich przejazdów. Radzę Wam ostro uważać z patrzeniem na wyniki piątkowych treningów ... Ale to tylko moja rada, zrobicie jak zechcecie ;-)
 
fan_thc 10

fan_thc

Użytkownik
Kubica zawsze w treningach jeździ przeciętnie, bo on nastawia się na trenowanie różnych taktyk, szukanie optymalnej linii jazdy, testowanie długich przejazdów. Radzę Wam ostro uważać z patrzeniem na wyniki piątkowych treningów ... Ale to tylko moja rada, zrobicie jak zechcecie ;-)
Dokładnie! jedynym typem wg mnie ktore nie jest zagrozony to w kwalifikacjach Vettel - Bourdais 1 ✅:spokodfhgfh:

Bourdais sobie nie radzi z bolidem, na pewno nie w takim stopniu co mlody i utalentowany Vettel


Duzo mowia tez wypowiedzi obu kierowcow :

Vettel &quot;Dlatego możemy być całkiem zadowoleni, ale teraz musimy przeanalizować co zrobili inni, aby mieć lepszy obraz sytuacji jak szybcy jesteśmy… lub jak wolni! Sądzę, że jesteśmy w dobrej formie, balans wydaje się być dobry, a ja jestem z tego zadowolony.&quot;

Bourdais &quot;Dzisiaj rano miałem dużą podsterowność na szybkich zakrętach, a popołudniu udało nam się z tym uporać, ale to sprawiło, że bolid był gorszy w innych obszarach więc nasze czasy okrążeń nie poprawiły się.&quot;

Wyniki poprawialy sie ale tylko dla Sebastiana Vettela. Ot tyle ode mnie :spokodfhgfh:
 
P 0

patryk_1425

Użytkownik
Jeśli wyścig odbędzie się na deszczu to Robert pokaże się z dobrej strony podobnie jak to było w Monaco. Co do innych kierowców to pod znakiem zapytania stoi dyspozycja Massy który rozbił swoj bolid na 1-wszym treningu w piątek. Jedno jest pewne, że jego partner z team-u Kimi Raikkonen musi sie wziąć do roboty jeśli chce być mistrzem, po seri nie powodzeń może wreszcie mu się uda wygrać, bo przypominam że rok temu wygrał Kimi przed Alonso.
 
bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
wyniki ostatniej sesji treningowej, nie za ciekawie to wygląda



1. Fernando Alonso Renault 1:20.740
2. Mark Webber Red Bull 1:20.988 0.248
3. Heikki Kovalainen McLaren 1:21.266 0.526
4. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:21.277 0.537
5. Lewis Hamilton McLaren 1:21.668 0.928
6. Nelsinho Piquet Renault 1:21.786 1.046
7. Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:22.059 1.319
8. Timo Glock Toyota 1:22.183 1.443
9. Kimi Räikkönen Ferrari 1:22.355 1.615
10. Rubens Barrichello Honda 1:22.387 1.647
11. Jenson Button Honda 1:22.440 1.700
12. Felipe Massa Ferrari 1:22.461 1.721
13. Nico Rosberg Williams 1:22.544 1.804
14. Jarno Trulli Toyota 1:22.556 1.816
15. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:22.916 2.176
16. Kazuki Nakajima Williams 1:23.028 2.288
17. Adrian Sutil Force India 1:23.049 2.309
18. Giancarlo Fisichella Force India 1:23.112 2.372
19. Robert Kubica BMW Sauber 1:23.282 2.542
20. David Coulthard Red Bull 1:32.119 11.379
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Wyniki kwalifikacji i ustawienie na starcie:
1. linia
1. Heikki Kovalainen (McLaren) - 1.21,049
2. Mark Webber (Red Bull) - 1.21,554
2. linia
3. Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1.21,706
4. Lewis Hamilton (McLaren) - 1.21,835
3. linia
5. Nick Heidfeld (BMW Sauber) - 1.21,873
6. Fernando Alonso (Renault) - 1.22,029
4. linia
7. Nelson Piquet Jr (Renault) - 1.22,491
8. Sebastian Vettel (Toro Rosso) 1.23,251
5. linia
9. Felipe Massa (Ferrari) - 1.23,305
10. Robert Kubica (BMW Sauber) - bez okrążenia pomiarowego
6. linia
11. David Coulthard (Red Bull) - 1.20,174
12. Timo Glock (Toyota) - 1.20,274
7. linia
13. Sebastian Bourdais (Toro Rosso) - 1.20,531
14. Jarno Trulli (Toyota) - 1.20,601
8. linia
15. Kazuki Nakajima (Williams) - 1.21,112
16. Rubens Barrichello (Honda) - 1.21,512
9. linia
17. Nico Rosberg (Williams) - 1.21,668
18. Jenson Button (Honda) - 1.21,685
10. linia
19. Adrian Sutil (Force India) - 1.21,786
20. Giancarlo Fisichella (Force India) - 1.21,885
 
P 0

patyk

Użytkownik
Trzeba przyznać, że wyniki bardzo nietypowe. Formuła robi się coraz ciekawsza, coraz częściej widzimy jakieś inne nazwiska na pierwszych pozycjach. Trudniej będzie coś wytypować ale i kursy zapewne skoczą w górę.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
No cóż szkoda Roberta. jak sam mówił mieli niezłe tempo, także była szansa na dobry wynik. Zobaczymy czy uda się naprawić tą usterkę do jutra.
Ciekawe co stało się z Massą? O ile pozycja Roberta ze względu na usterke uzasadniona, to Felipe dziwnie daleko. Czy ktoś wie coś na ten temat?
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja jutro odradzam granie na Roberta, byc moze odwaze sie na postawienie ze
R. Kubica nie ukonczy wyscigu po 4.75. Jak juz wiadomo problem jest w tylnym zawieszeniu co bylo takze przyczyna przerwy w drugim treningu.

Co do zwyciescy wyscigu, Kovalainen?? Chyba nie Maki raczej ustawia taktyke pod Hamiltona aby ten mogl wygrac u siebie, a wiadomo F1 to nie sport to jeden wielki biznes ???? Takze podium widze jutro tak:

1. Hamilton
2. Kovalainen
3. Raikonen

Robert niestety tego wyscigu nie ukonczy...
 
ester 87

ester

Użytkownik
Myślę o takich typach, dajcie znać co o nich sądzicie:
Lewis Hamilton : Heikki Kovalainen 2 1.6
Lewis 4, Heikki PP, na Silverstonie ciężko podobno wyprzedzać, dodatkowo przedzielają ich Webber, który co prawda może szybko polecieć, ale i Raikkonen, który nie wierzę, żeby się dał Lewisowi wyprzedzić. Dodatkowo jeśli już na starcie Kimi nie minie Webbera też może trochę stracić do Heikkiego na pierwszych okrążeniach, a co za tym idzie Lewis razem z nim (zakładam że Fin nie zawali startu i będzie liderem).
Sebastian Vettel : Sebastien Bourdais 1 1.4

Vettel 8, Bourdais 13. Do tego Niemiec spisuje się lepiej w sezonie, a na Silversotne w każdej sesji treningowej, a także kwalifikacyjnej miał lepsze czasy od Francuza. Ogólnie jak na razie Vettel świetnie jeździ w Anglii. Szczerze mówiąc wydaje mi się że tylko jakieś kłopoty z bolidem mogą przesunąć Niemca za Francuza.

Robert Kubica : Nick Heidfeld 2 1.45
Robert 10, Nick 5. Tu mam największe wątpliwości, bo wiadomo jak świetnie jeździ Polak, z kolei Niemiec ostatnio jakby nieco przygaszony. Tak czy owak, dzieli ich jednak czterech kierowców, w tym tacy jak Massa, czy Alonso, więc będzie trudno przesuwać się Robertowi do przodu. Dodatkowo awaria bolidu miała miejsce już po rozpoczęciu trzeciej sesji, więc BMW nie może już zmienić strategii dla Polaka, co mogło by ułatwić awans na lepszą pozycję. Heidfeld 5 i chyba na nim głównie skupi się zespół w tym wyścigu, bo jest szansa na nieźły wynik.
Nie jestem ekspertem od F1, więc oceńcie te typy, bo waham się czy grać je czy nie
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Robert Kubica : Nick Heidfeld 1 1.45

Nie jestem ekspertem od F1, więc oceńcie te typy, bo waham się czy grać je czy nie
Sorry, że nie będę się rozpisywał, no ale do rzeczy ;)
Osobiście odradzam pododnie jak snajper gry na Roberta. Dlaczego?
Robert w tym weekend ma bardzo duże problemy. Bardzo narzeka na swój bolid. Na treningach zajmował odpowiednio 5,11 i 19 (!) miejsca. Dzisiaj w kwalifikacjach ( dokładniej w ostatniej 3 rundzie; /i całe szczęscie, że nie wczesniej/ ) powtórzył się problem z zawieszeniem. Robert nie był wstanie zaliczyc nawet jednego okrązenia pomiarowego. Jeśli jutro problemy się powtórzą to Kubicy możemy nawet nie zobaczyc na mecie. Jednak jak wiemy Krakowianin na pewno będzie walczył do momentu aż bolid przestanie jechac więc typ że nie dojedzie wcale nie jest taki prawdopodobny (poza tym istnieje duża szansa, że usterka zostanie prawidłowo usunięta i się jutro nie powtórzy), Wg mnie szansa że bolid nie dotrwa do końca to około 30% więc jeśli ktoś chce to spokojnie może za minimalną stawkę spróbowac (kurs ponad 4).
Jeśli o mnie chodzi to patrząc jakich przeciwników ma Robert przed sobą (z Massą na czele) nie sądzę by był wstanie przebic się do pierwszej ósemki. Jeśli jego bolid będzie podczas wyścigu mało stabilny to wtedy raczej nie da rady utrzymac w miarę wysokiego tempa. Dodatkowo (&quot;odświętnie&quot; ) można zagrac że Nick zajmie lepszą pozycję niż Robert. W kwalifikacjach zajął piąte miejsce i nie sądzę by podczas wyścigu spadł dużo niżej.

Moje propozycje:
Kubica zajmie miejsce w klasyfikacji końcowej? typ: Nie Kurs: 4,75 Szanse: 3/10 ✅✅✅
Heidfeld - Kubica typ: 1 kurs: 1,50 Szanse: 7,5/10 ✅✅✅
Kubica zajmie miejsce w pierwszej 8-mce typ: Nie Szanse: 5,5/10✅✅✅
 
P 0

patyk

Użytkownik
Z tym zawieszeniem - wg. mnie, bardzo duży pech, że zepsuło się 2 razy w ciagu 2 dni. Pech i nic innego, w końcu przez ostatnie 8 wyścigów (8x3 treningi + 8x wyścigów = 32 jazdy) nic z zawieszeniem się nie działo.

Wyścig bardzo trudny do obstawienia, sam jedynie obstawiłem że Kimi wykona najszybsze okrążenie.

Tak, dla samej frajdy z wyścigu, jako że Robert i Felippe startują obok siebie, liczę na pojedynki takie jak te http://www.youtube.com/watch?v=l40yFTePD8s
tak coby oko nacieszyć :)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

F1: Sebastian Vettel
Typ: Sklasyfikowany? TAK
Kurs : 1,50 Bwin 6/10
⛔⛔

Można powiedizec ze obok Marka Webbera największa pozytywna niespodzianka tego weekendu Grand Prix. Kierowca Torro Rosso wystartuje dziisaj do wyścigu z 4 linii. Po fantastycznych występach wczoraj i w piątek stoi przed swoim najlepszym wydarzeniem. licze że wytrzyma ciążącą na nim presje i dojedzie do końca wyścigu i zostanie sklasyfikowany.

VS
F1: Lewis Hamilton-Heikki Kovalainen
Typ : Kovalainen
kurs : 1,65 Bwin 5/10
⛔⛔

Wewnątrz zespołowa rywalizacja z wieloma podtekstami. Z racji że jest to GP Wlk Brytanii to może dojśc do takiej sytuacji że Hamilton będzie w jakis sposób faworyzowany przez swoich konstruktorów. Jednak z drugiej strony obserwując wyścigi Anglika w których był pod wielką presja zazwyczaj kończyły się fiaskiem o czym świadczą także wczorajsze kwalifikacje kiedy na jednym z ostatnich okrążeń pomiarowych wyjechał poza tor i zajął 4miejsce. Jego partner wystartuje dzisiaj z pole position. Jak do tej pory nie zachwycał swoimi występami ale po tym jak perfekcyjnie jeździł wczoraj uważam że dzisiaj wyjdzie z tego pojedynku mimo wszystko zwycięsko.
 
bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
według mnie najpewniejszy typ na dzisiaj to Heikki Kovalainen win. kurs 3.0 (taki sam na Kimiego i Lewisa) myślałem że kursy na niego będą dużo niższe, po tym co pokazał na treningach i kwalach widać ze bardzo dobrze leży mu ten tor, w dodatku mozna powiedzieć że jest na swoim terenie , więc McLaren za wszelką cenę będzie sie starał wygrać. Wystartuje z 1 lini tuż obok Webera z Red Bulla i mysle ze bedzie pierwszy po starcie, w drugiej lini powalczą Lewis z Kimim i niesądze żeby zdołali wyprzedzić Webera. Takze Weber moze przyblokować troche tą dwójke a Heiki moze kręcić dobre czasy mając przed sobą pusty tor. Oczywiscie każdy scenariusz jest możliwy ale najpewniejszy jest raczej ten.

ps. dobry jest też kurs że Kovalainen będzie na podium 1.40
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Z tego co widzę, jeszcze nikt tego nie napisał, ale... pada na Silverstone!
Najprawdopodobniej w czasie wyścigu również będzie padać, więc wyniki mogą być baaardzo różne.
W takich warunkach (teraz na Eurosporcie można zobaczyć jakie tam obecnie panują) wyniki mogą być jeszcze dziwniejsze niż te z kwalifikacji ???? .
Moim zdaniem:
Sklasyfikowani:
Sutil, Vettel. ⛔⛔
Ci dwa kierowcy bardzo dobrze sobie radzą na mokrym torze. Sutil w Monaco pokazał, że jest królem takiej nawierzchni. Osobiście zastanawiam się, czy nie postawić Sutila w TOP 8.
Niesklasyfikowani:
Piquet Jr. ✅
Moim zdaniem limit szczęścia dla tego pana na razie sie wyczerpał. Deszcz to dla niego zwiastun pecha. Pomimo tego, że na Silverstone pobocza są szerokie, to Piquet i tak znajdzie miejsce, na którym może nie ukończyć wyścigu ???? .
Dla ryzykantów:
Niesklasyfikowani:
Kubica - 4,30 ✅ (niestety)
Massa - 3,60 ⛔ (tyle piruetów w jednym wyścigu chyba nikt jeszcze nie miał... a jednak dojechał).
Hamilton - 4,50 ⛔
Kubica -&gt; Wielki pech w kwalifikacjach. Znowu o sobie dało znać tylne zawieszenie. Nie wiem dokładnie jak to jest w takich przypadkach, ale po kwalifikacjach nie za bardzo można naprawiać bolidy. W takiej sytuacji Robert znajduje się w nieciekawej sytuacji.
Massa -&gt; Ten człowiek nie lubi presji. Taką niewątpliwie będzie miał startując z dziewiątej pozycji. Za sobą będzie miał bądź co bądź, ale bardzo szybki bolid BMW. Massa jest kierowcą, który często popełnia drobne błędy, lecz w czasie deszcze te drobne błędy mogą być katastrofalne w skutkach.
Hamilton -&gt; Na tym zawodniku ciąży ogromna presja wyniku. Jego domowy tor, 240,000 kibiców mających nadzieję na jego zwycięstwo i start dopiero z czwartej pozycji. Lewsi już nie raz nie dwa pokazywał, że radzenie sobie z presję nie należy do jego atutów. Głupie błędy nie pozwoliły mu wygrać całego sezonu 2007, nie pozwoliły mu dojechać do mety w Kanadzie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom