>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Monako 13-16.05.2010 [6]

Status
Zamknięty.
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Tak ale Button też jest niczego sobie. Wygrał tu rok temu i dziś w treningach też nie szło mu aż tak źle. Jak na mnie to trochę przysypiał zwłaszcza w końcówce i tam najwięcej tracił. Kubica jeździ dobrze i wszystko gra ale nie wiem czy ma szansę się utrzymać na tej 3 pozycji albo nawet wskoczyć w górę. Z tego co wiem Button preferuje takie tory jak Monte Carlo więc będzie ciężko. Wszystko ułoży się w kwalifikacjach. Treningi to treningi, dużo może się jeszcze przez te2 dni wydarzyć.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
A Kubica to co? Nie preferuje takich torów? Dziś na forum F1 przeczytałem post pewnego usera/byłego moda, który przeważnie zawsze był sceptycznie nastawiony co do Roberta. Według niego Kubica może nawet zdobyć PP, ale będzie musiał &quot;całować bandy&quot;
Tutaj jak nigdy kluczowe będą kwalifikacje, jeżeli uda się zrobić czyste okrążenie to naprawdę, 2 linia wydaje się bardzo prawdopodobna. Alonso według mnie, będzie poza zasięgiem. Ale dziś widzieliśmy kilka przejazdów u Kubicy z kamery zamieszczonej nad kierowcą. Polak cisnął niemiłosiernie, a to przecież tylko treningi, więc rezerwy są na pewno.
Jeszcze taka ciekawostka do słabszych teamów
GP2:
1. Pastor Maldonado Rapax 1m20.476s
2. Sergio Perez Barwa Addax 1m20.917s + 0.441s
3. Christian Vietoris Racing Engineering 1m20.999s + 0.523s
4. Dani Clos Racing Engineering 1m21.272s + 0.796s
5. Davide Valsecchi iSport 1m21.531s + 1.055s
6. Giedo van der Garde Barwa Addax 1m21.540s + 1.064s
F1:
22 Lucas di Grassi Virgin-Cosworth 1:20.566 +4.639
23 Bruno Senna HRT-Cosworth 1:21.688 +5.761
24 Karun Chandhok HRT-Cosworth 1:21.853 +5.926
EDIT:
Wiecie dlaczego Button taki senny dziś był? To macie
Jenson Button, mistrz świata Formuły 1, dopuścił się złamania przepisów podczas pierwszego treningu przed niedzielną Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo.
Brytyjczyk z McLarena przekroczył prędkość o 3,7 km/h w alei serwisowej. Kierowca ten musi teraz zapłacić 800 euro kary.
 
karoluhu 10

karoluhu

Użytkownik
Tak ale Button też jest niczego sobie. Wygrał tu rok temu i dziś w treningach też nie szło mu aż tak źle. Jak na mnie to trochę przysypiał zwłaszcza w końcówce i tam najwięcej tracił. Kubica jeździ dobrze i wszystko gra ale nie wiem czy ma szansę się utrzymać na tej 3 pozycji albo nawet wskoczyć w górę. Z tego co wiem Button preferuje takie tory jak Monte Carlo więc będzie ciężko. Wszystko ułoży się w kwalifikacjach. Treningi to treningi, dużo może się jeszcze przez te2 dni wydarzyć.
Z całym szacunkiem dla Roberta , ale jak na jego bolid to 5/4 miejsce to przy zwyżkowej formie rywali z górnej półki szczyt marzeń ... Jego celem na ten wyścig nie będzie medal, bo małe szanse ma na niego, w kwalifikacjach &#39;przy dobrych wiatrach;)&#39; powinien uplasować się w ścisłej czołówce, lecz podczas wyścigu może być tak, że ujrzymy go na samym końcu lub na pierwszej lokacie, nie ma co gdybać, ale jego Team nie jest tak mocny by bić się o najwyższe cele, owszem może powalczyć, ale będzie bardzo trudno.
Nawiązując jeszcze do twoich słów o Buttonie, a Robert to co , nie lubi takich torów :?:
No sorry baaaardzo, ale podczas GP Monako mogą się zdarzyć cuda, RK również preferuje takie tory, lecz jego bolid nie jest tak luksusowy i szybki i ma małe szanse z czołówką. Treningi treningami racja ... Kwalifikacje będą punktem kulminacyjnym, jak Kubica już tam błyśnie to będzie bardzo niebezpieczny podczas wyścigu. ;)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No tak, tylko Renault ma bardzo dobre zawieszenie wspólnie z McLarenem. Tutaj aerodynamika nie jest tak kluczowa, tak jak ma Red Bull. W tym sezonie to prawdopodobnie jedyny tor na jakim Robert i Renault mogą odnieść jakiś sukces. No może jeszcze Kanada.
Ja naprawdę dziś byłem pod wrażeniem jazdy Kubicy, ale Ferrari szczególnie Alonso wydają się być poza zasięgiem. Do walki włączą się raczej Hamilton i Vettel. Ktoś jeszcze? Z Mercedesa raczej nikt nie ma szans się włączyć. Jeżeli nic nie zdarzy się przykrego w kwalifikacjach to wierzę, że Robert może być wysoko.
Na PP nie chcę się napalać, żeby potem nie być rozczarowanym. Ale naprawdę, na innych forach piszą ludzie, że tu Kubica może coś osiągnąć w tym sezonie. A Ci ludzi znają się dużo lepiej na F1 ode mnie ????
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Widząc jak Robert jeździł w treningach chyba się zadecyduję zagrać na to że będzie w TOP 5 2.20 i za drobne na to że będzie na podium 4.75.
Zdecydowanie zagram też na h2h
Alonso-Hamilton 1 1.65 ⛔
Alonso-Webber 1 1.75 ⛔
Button-Kubica 2 1.95 ✅
Kubica-Rosberg 1 1.85 ✅
Senna-Chandhok 2 1.85 ✅
Kursy oczywiście z Bwina (na wyscig) który jeśli chodzi o f1 jest o niebo lepszy o Betsafe , który nie raczył nawet wystawić kursów na kwalifikacje,
pozdrawiam zilzil
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Nie jestem jakimś fachowcem od F1. Uważnie zawody śledzę odkąd zaczął jeździć Kubica. Jednak z tego co wiem, to atutem Kubicy jest solidność. Potrafi kręcić równe okrążenia. Na tym torze to może być bardzo ważne, nie popełnić błędu. Jeden błąd i ładujesz się w bandę. Dlatego nie wróże sukcesu takim kierowcom jak Vettel czy Hamilton. Bardziej liczę na spokojnych Kubicę, Buttona, Rosberga, czy bardzo doświadczonego Schumachera. Ponadto w Monaco nie liczy się tak bardzo szybkość na prostych, tylko dobra przyczepność, a w tym ponoć Renault nie odstaje od reszty.
Zresztą między Bogiem a prawdą to wolę oglądać Kubicę w słabszym bolidzie Renault, gdzie wszystko gra jak w zegarku, niż w BMW, gdzie miał lepszy bolid w stosunku do innych ekip (poza sezonem 2009), ale na każdym kroku czychali na niego mechanicy, którzy robili wszystko co mogli by zniweczyć wysiłek Roberta.
 
Baqu 792,6K

Baqu

Forum VIP
Na pierwszy rzut oka wpadły mi 2 typki a mianowicie standard Robert top 6 2.10
jak również L Hamilton top 3 1.60. Zastanawiam się również nad liczba sklasyfikowanych kierowców gdyż mogą być cuda na tym torze chociażby z tego powody &quot;Według wstępnych prognoz jedynie w czwartek, kiedy odbędą się pierwsze treningi w Księstwie nie będzie padać. Na piątek, sobotę i niedzielę synoptycy zapowiadają lekkie deszcze. Czy zakłóca one przebieg Grand Prix dowiemy się dopiero w niedzielę&quot;. Bądź tych zmian
&quot;FIA poinformowała o wprowadzeniu na GP Monako wyższych elementów za szykanami, które mają skuteczniej zniechęcić zawodników do cięcia zakrętów przy dużych prędkościach.Ciało zarządzające F1, podało na swoich stronach, że wyższe „spowalniacze” zostaną zainstalowane za szykaną Nouvelle oraz na szykanie przy Basenie&quot;. kurs 1.83 wyglada dosc ciekawie narazie tylko to przemyślenia.
nie wiem skąd ten kurs na top3 wziąłeś, gdyż nie napisałeś, ale jeżeli jeszcze tego nie zagrałeś
to na Betfair masz 2.18 - co jest znaczną różnicą do kursu podanego przez Ciebie...

pozdr,

p.s.
czy to były typy na kwali :?:
 
C 1

cinek146

Użytkownik
nie wiem skąd ten kurs na top3 wziąłeś, gdyż nie napisałeś, ale jeżeli jeszcze tego nie zagrałeś
to na Betfair masz 2.18 - co jest znaczną różnicą do kursu podanego przez Ciebie...
pozdr,
p.s.
czy to były typy na kwali :?:
Nie nie to były suche typy przed treningami nie zagrane w ogolę chociaż troszkę żałuje Roberta bo teraz raczej tego kursu już nie złapie chyba że kwale słabo pójdą.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jak dla mnie Robert tutaj powalczy o podium, a przy sprzyjających warunkach nawet może o coś więcej. Tak jak wspomniał Snajper on naprawdę potrafi cisnąć na takich trudnych torach, ponadto jeździ jak maszyna. Nie popełnia błędów co w połączeniu z niezłym bolidem (a na tym torze eksperci twierdzą że Renault dużo zyskuje) może dać sukces.
Ale buki jakby też to widzą i kursy nie są zbytnio zachęcające.
Dla mnie czarnym koniem może być A.Sutil. Podobnie jak Robert preferuje takie tory, treningi bardzo obiecująco + bardzo solidny bolid. Dwa lata temu z tego co pamiętam był bliski osiągnięcia niemożliwego czyli zdobycia punktów beznadziejnym bolidem ale Kimi go zdemolował ???? Kurs na 1-10 1.80, m1-8 2.50 jak dla mnie wyglądają bardzo interesująco, choć poczekam jeszcze na pary h2h
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Wydaję mi się, że Sutil raczej nie zawojuje na GP Monako. Zdecydowanie bardziej stawiałbym na Schumachera. Z tego co wiem, jest w formie, a zna ten tor bardziej jak niejeden kierowca z czołówki. Oczywiście nie uważam, że Niemiec miałby wygrać. Ale na TOP 6 ma spore szanse. Zależy z którego miejsca będzie startował. Jak wiemy Michael nie oddaje miejsc po starcie, jedynie co pnie się wyżej.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Typ na kwalifikacje z taką małą ciekawostką
Jeszcze nie przegrał Monako
Jarno Trulli startuje nieprzerwanie na torze w Monte Carlo od 1997 roku. I tu zaczyna się mój tym z ciekawostką. Włoch do tej pory w sesji kwalifikacyjnej zawsze był lepszy od swojego partnera z zespołu. W tym roku jego kolegą jest Heikki Kovalainen.
A Trulli za swoich partnerów miał wiele sław. Byli to: Ukyo Katayama, Olivier Panis, Heinz-Harald Frentzen, Jenson Button, Fernando Alonso, Ralf Schumacher i Timo Glock.. Żaden z nich nie był lepszy w Monako od Włocha.
- Koncentruję się na moich własnych osiągach - powiedział Jarno. Podczas czwartkowych treningów lepszy był jednak Fin. Teraz czas na zmianę w kwalifikacjach.
Propozycja:
▶ Kto lepszy Trulli - Kovalainen? Typ: Trulli @ 1.60 betsafe 4/10
 
finishline 0

finishline

Użytkownik
Czas w końcu na moje własne typy na ten weekend
Kubica w TOP6(wyścig) - TAK @1,70 - Kubica ma świetne treningi i raczej nie powinien wypaść z pierwszej szóstki, pierwszy zakręt, tu wszytko się okaże
Kubica w TOP5(kwalif) - TAK @2,30 - jak powiedziałem wcześniej, narazie bardzo dobry weekend w wykonaniu RK
Algersuari vs Petrov (kwalif) 1 @2,40 - czysty strzał, obaj chyba poraz pierwszy w tym GP ale jak narazie jestem po stronie hiszpana
To narazie tyle jeśli chodzi o pierwsze przemyślenia, zobaczymy, już jutro kwalifikacje, jak to zapewne powie Zientarski &quot;gotowi państwo? to zaczynamy, bedzie się działo&quot;

P.S. Bardzo mi brakuje na komentarzu Mikołaja Sokoła i tego słynnego tekstu do niego ze strony A.Borowczyka &quot;Mikołaj jak myślisz...&quot;

F1 kwalifikacje
Typ: Kubica w TOP 5
Kurs: 2,30
Buk: Bwin
Analiza:
Jutro odbędą się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o GP Monaco. Robert Kubica jak narazie spisuje się w treningach znakomicie 3 oraz 6 miejsce napaja optymizmem. Kubica jest wymieniany nawet jako pretendent do zdobycia PP oraz wygrania GP, jednak uważam, że jeśli chodzi o ten weekend to będzie musiał uznać wyższość Fernando Alonso. Ten człoweik widać że jest zmotywowany po GP Hiszpanii. Zapewne to on wygra wyścig i kwale. Atutem Kubicy może być również spodziewana zmiana pogody podczas kwalifikacji a dla niego to bardzo dobra wiadomość
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
spotkanie: GP Hiszpanii Kwalifikacje
typ: Zwycięzca grupy: Alonso-Webber-Hamilton
kurs: 2.20
buk: bwin
analiza:
Witam!!!
Już jutro o godz.14.00 rozpoczną się kwalifikacje do najbardziej prestiżowego (obok Wielkiej Brytanii) wyścigu w tegorocznym kalendarzu Formuły 1.
Faworytem tego Grand Prix zdecydowanie jest Fernando Alonso w czeronym bolidzie Ferrari. W dotychczasowych treningach na tym torze był bezkonkurencyjny, w pierwszym o 0.073 s pokonał Niemca Sebastiana Vettela ze stajni Red Bulla a w drugim był lepszy od kolejnego Niemca Nico Rosberga o 0.109 s .
Konkurenci w tym typie to Lewis Hamilton, który w pierwszym treningu zajął 7 miejsce ze stratą do Fernando 0.720 s, w drugim zajął również 7 miejsce ale ze stratą już tylko 0.345s. Drugim rywalem Alonso jest Mark Webber, w pierwszym treningu zajął 4 miejsce ze stratą 0.455 s, natomiast w drugim treningu spadł na 10 pozycję ze stratą 0.716s.
Alonso, a nawet całe Ferrari wiedzie prym w I sektorze. W II traci ok. 0.2 s do Sebastiana Vettela, nie można nie zauważyć że Kubica w tymże sektorze jest zaraz za Niemcem. W III sektorze Alonso znów jest w czołówce, tam też wygrywa.
Ogólnie Alonso będzie bardzo chciał zdobyć PP, najprawdopodobniej będzie w każdej części Q wyjeżdżał jako jeden z pierwszych, aby wykręcić jak najlepszy czas przed ew. opadami deszczu. Z pewnością pokona Hamiltona oraz Webbera, polecam ten typ jak najbardziej,
pozdrawiam zilzil
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
F1 kwalifikacje
Typ: Kubica w TOP 3
Kurs: 4,0
Buk: Bwin
Analiza: Już wyżej ktoś dał typ na Roberta w top5, ja posunę się dalej i dam bardziej ryzykowny typ czyli top3. Kubice stać na to bo tor w Monaco jest jednym z jego ulubionych. Media spekulują o Robercie nawet jako faworycie a pierwsze treningi jak ktoś wyżej pisał całkiem dobrze i miejsca odpowiednia 3 i 6. Myślę, że stać Roberta na miejscu w pierwszej trójce tych kwalifikacji, jego bolid jeździe coraz lepiej, i teraz jest idealna sytuacja by dobrze zapunktować. GO GO Robert!
 
snajper 322

snajper

Forum VIP

Po okrążeniach instalacyjnych na tor jako pierwszy powrócił Jaime Alguersuari tuż przed upływem 10 minut od rozpoczęcia sesji. Hiszpan wykręcił na pierwszym okrążeniu pomiarowym 1:19,939, a po dwóch kolejnych kółkach poprawił się na 1:17,526. Kłopoty dosięgły tymczasem Timo Glocka, który ze względu na problemy techniczne z bolidem zatrzymał się w bocznej uliczce za szykaną, znajdującą się za tunelem.

Po 20 minutach w posiadaniu najlepszego czasu był Fernando Alonso (1:16,266). Drugi był jego kolega z zespołu Ferrari – Felipe Massa (+0,013), a trzeci Sebastian Vettel (+0,117). W chwilę później Alonso rozbił się jednak w zakręcie Massenet, poważnie uszkadzając prawą stronę bolidu. Rozbite Ferrari zostało szybko usunięte w bezpieczne miejsce i sesja nie została przerwana, ale dla Hiszpana był to koniec przygotowań do kwalifikacji.

W 26 minucie Robert Kubica uzyskał czas 1:15,847 i przez chwilę znajdował się na czele klasyfikacji, zanim Lewis Hamilton wykręcił 1:15,821, pokonując kierowcę Renault o 0,026 sekund. Kubica poprawił się jednak na jednym z kolejnych okrążeń na 1:15,504 i powrócił na pierwsze miejsce. Tuż za połową sesji Adrian Sutil wpadł w poślizg za zakrętem Massenet i lekko uderzył w barierę tyłem bolidu, ale mógł kontynuować jazdę i zdołał powrócić do alei serwisowej.

Kolejność kierowców w pierwszej dziesiątce na 25 minut przed końcem sesji była następująca: Kubica, Vettel, Hamilton, Rosberg, Schumacher, Alonso, Massa, Webber, Alguersuari i Button. W 37 minucie Rosberg poprawił się na 1:15,516 i wskoczył na drugie miejsce. W chwilę później Kamui Kobayashi wykręcił efektowny piruet w przedostatnim zakręcie (Rascasse), ale uniknął uderzenia w barierę i po nawróceniu bolidu mógł kontynuować jazdę. Kwadrans przed końcem sesji Webber wykręcił 1:15,210 i zrzucił Kubicę z pierwszego miejsca. Tymczasem Massa był bliski rozbicia drugiego Ferrari po błędach w nawrocie Loews i szykanie przy Swimming Pool, ale jakimś cudem uniknął uderzenia w bariery.

W 46 minucie Kubica poprawił się na 1:15,398, ustanawiając rekordowy czas w ostatnim sektorze, ale pozostał na drugiej pozycji. Trzeci był nadal Rosberg, a tuż za Niemcem pojawił się Sebastien Buemi, uzyskując świetny – jak na Toro Rosso – czas 1:15,537. W końcówce sesji Schumacher był na szybkim okrążeniu, ale trafił na koniec na dwa wolne samochody i zwolnił przed ostatnim zakrętem, czym popsuł z kolei okrążenie jadącemu jeszcze szybciej Webberowi. Duży ruch na torze o mały włos nie popsuł także okrążenia Kubicy, ale Polak miał więcej szczęścia i wykręcił na supermiękkich oponach 1:14,806, wygrywając tym samym sobotnią sesję treningową.

Drugie miejsce zajął Massa z czasem 1:14,852, a jako ostatni czas poniżej jednej minuty i 15 sekund uzyskał Webber, wykręcając 1:14,945. Po zakończeniu sesji kierowcy wykonali próbne starty na głównej prostej.

 
marcin9002 0

marcin9002

Użytkownik
Ciekawie zapowiadają nam się kwalifikacje. Myślę że typ od finishLINE - Kubica w TOP5(kwalif) - TAK @2,30 wydaje się być jak najbardziej do wzięcia ;) Oby tylko Robert swoją dobrą jazdę potwierdził za 1.5 godziny ;)
 
S 1

splot

Użytkownik
spotkanie: GP Hiszpanii Kwalifikacje
typ: Pole Position Mark Webber
kurs: 5,20
buk: Betsafe
Analiza
dzisiejsze kwalifikacje tak jak ostatnie Q zdominuje zespół Red Bull. Ich aktywne zawieszenie sprawdza się znakomicie. Nie jestem przekonany co do pogody o godzinie 14 a bynajmniej teraz nie jest słonecznie w Monako. Wybieram Webber(A) dlatego że jeździ równo i po swojemu i tak naprawdę to będzie loteria. Założę się ze będą się zmieniać na pozycji lidera w czas trwania wszystkich Q .
Statystycznie lepiej wypada Vettel co akurat można zobaczyć po kursie jaki płacą na Niemca 3.15 . Ale wybieram webera bo podejdzie do wyścigu w dużo lepszym nastroju. Pol positon i wygrana w Hiszpanii pozytywnie wpłyną na niego. W dodatku
 
K 0

keddar

Użytkownik
No i juz po kwalifikacjach ???? bardzo optymistycznie przed jutrem. Alonso mi troche pomieszał w planach. Ale na szczęście kubica przed rosbergiem. Na jutro trzeba by zagrać h2h jakieś przemyślane.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Niesamowite kwalifikacje, nie pamiętam kiedy się tak emocjonowałem. Kubica pokazał że ma największy talent spośród wszystkich zawodników, przegrał tylko z Webberem ale i tak pokazał piękną, agresywną jazdę. Jutro moim zdaniem na pewno stanie na pudle.
Ostatnie 2-3 minuty były po prostu kwintesencją Formuły 1, niech żałuje kto nie oglądał,
pozdrawiam zilzil
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom