>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix - kwalifikacje (21-24.09.2009)

Status
Zamknięty.
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik


Kolejny rankingowy turniej snookerowy zbliża się wielkimi krokami.
Już za niespełna dwa dni rozpoczną się kwalifikacje do Grand Prix.

Podobnie jak i przy Shanghai Masters krótka informacja na temat tego turnieju.

Rankingowy turniej snookerowy, który pierwszy raz został rozegrany w 1982 roku. Toczony jest na terenach Wielkiej Brytanii. Początkowo w Anglii, a począwszy od sezonu 2006/2007 w Szkocji. W poprzednim sezonie snookerzystów gościło miasto Aberdeen.

Ostatnim triumfatorem Grand Prix jest John Higgins


A poniżej przedstawiam listę zwycięzców tego turnieju od 1982 roku przygotowaną przes usera Pitekk:



Więcej o turnieju i sposobie jego rozgrywania zostanie napisane przed rozpoczęciem turnieju głównego. Na chwilę obecna zajmijmy się fazą eliminacyjną Grand Prix.

Kwalifikacje potrwają 4 dni, poniżej przedstawię rozpiskę, która w czasie ich trwania będzie odpowiednio uzupełniana.



Dzień 1:
Poniedziałek, 21.08.2009
godzina: 10:00


1. Chris Norbury - Andrew Norman 2-5
2. Li Hang - Brendan O’Donoghue 5-4
3. Patrick Wallace - Mei Xi Wen 5-0
4. Bjorn Haneveer - Ian Preece 5-2
5. Xiao Guo Dong - Joe Jogia 1-5
6. Lee Page - Tony Drago 1-5
7. Lee Spick - David Gray 0-5
8. Matthew Couch - Jimmy Robertson 5-1


Dzień 1:
Poniedziałek, 21.08.2009
godzina: 16:00


9. Noppadol Sangnil - Michael White 1-5
10. Atthasit Mahitthi - Thepchaiya Un-Nooh 4-5
11. Daniel Wells - Sam Baird 5-2
12. Stephen Rowlings - James Wattana 5-1
13. Craig Steadman - Mark Boyle 4-5
14. Simon Bedford - David Hogan 5-4
15. Matthew Selt - Jordan Brown 5-4
16. Ben Woollaston - Zhang Anda 3-5

____________________________________


Dzień 2:
Wtorek, 22.08.2009
godzina: 10:00


17. Mark Joyce - Andrew Norman 5-2
18. David Roe - Li Hang 4-5
19. Joe Delaney - Patrick Wallace 2-5
20. Liu Song - Bjorn Haneveer 5-4
21. Tom Ford - Joe Jogia 5-1
22. Andy Hicks - Tony Drago 3-5
23. Peter Lines - David Gray 5-4
24. Robert Milkins - Matthew Couch 5-1


Dzień 2:
Wtorek, 22.08.2009
godzina: 16:00


25. David Morris - Michael White 5-3
26. Rod Lawler - Thepchaiya Un-Nooh 5-3
27. Barry Pinches - Daniel Wells 5-2
28. David Gilbert - Stephen Rowlings 5-4
29. Paul Davies - Mark Boyle 5-4
30. John Parrott - Simon Bedford 5-4
31. Jimmy White - Matthew Selt 2-5
32. Jin Long - Zhang Anda 2-5

____________________________________


Dzień 3:
Środa, 23.08.2009
godzina: 10:00


33. Michael Judge - Mark Joyce 4-5
34. Mark Davis - Li Hang 5-3
35. Adrian Gunnell - Patrick Wallace 5-2
36. Jamie Burnett - Liu Song 5-4
37. Marcus Campbell - Tom Ford 5-3
38. Mike Dunn - Tony Drago 5-2
39. Martin Gould - Peter Lines 4-5
40. Andrew Higginson - Robert Milkins 1-5


Dzień 3:
Środa, 23.08.2009
godzina: 16:00


41. Rory McLeod - David Morris 4-5
42. Alan McManus - Rod Lawler 4-5
43. Jimmy Michie - Barry Pinches 3-5
44. Anthony Hamilton - David Gilbert 0-5
45. Ken Doherty - Paul Davies 5-4
46. Ian McCulloch - John Parrott 5-4
47. Stuart Pettman - Matthew Selt 4-5
48. Dominic Dale - Zhang Anda 5-0

____________________________________


Dzień 4:
Czwartek, 24.08.2009
godzina: 10:00


49. Barry Hawkins - Mark Joyce 3-5
50. Steve Davis - Mark Davis 0-5
51. Ricky Walden - Adrian Gunnell 5-2
52. Graeme Dott - Jamie Burnett 0-5
53. Judd Trump - Marcus Campbell 3-5
54. Matthew Stevens - Mike Dunn 5-1
55. Nigel Bond - Peter Lines 5-3
56. Stephen Lee - Robert Milkins 3-5

Dzień 4:
Czwartek, 24.08.2009
godzina: 16:00


57. Jamie Cope - David Morris 5-3
58. Gerard Greene - Rod Lawler 5-1
59. Michael Holt - Barry Pinches 4-5
60. Stuart Bingham - David Gilbert 5-2
61. Dave Harold - Ken Doherty 1-5
62. Joe Swail - Ian McCulloch 4-5
63. Fergal O’Brien - Matthew Selt 3-5
64. Liang Wenbo - Dominic Dale 5-3

Wszystkie spotkanie eliminacyjne będą toczone do 5 wygranych frejmów.

Oficjalny LIVE Grand Prix &gt;&gt;&gt; LIVE

Niestety nie wiem czy mecze kwalifikcji Grand Prix będzie można gdziekolwiek obstawić. Jeżeli tylko pojawi sie gdzieś oferta to od razu wkleję ją do tego postu.

Zapraszam do dyskusji na temat eliminacji do snookerowego Grand Prix.. ;)
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Pewnie tylko w unibecie. Na 1 rundę widzę: Li Hang, Robertson, Mahitti, Selt, może jeszcze Bedford Woolastone i Wattana. Grey też mógłby wygrać jak chce się utrzymać jako pro :|
Ciekawe jakie kursy będą ;]
 
R 0

rogo

Użytkownik
na sportingbet jest świetna oferta 15 spotkań na 1 dzień kwalifikacji.

Na kogo warto postawić w pierwszym dniu?
Assitalia zaproponuj jakieś pewniaki na 1 dzień;-)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Rogo dzięki za przekazanie świetnej informacji. Naprawdę byłem przekonany, że na eliminacje stawiać nie będzie można, a tu proszę jaka fajna niespodzianka.

Takie kursy na tą pierwszą rundę eliminacji do Grand Prix proponuję SPORTINGBET:



I jeszcze ciekawostka, której wcześniej nie widziałem.
Zakłady na to kto awansuje do turnieju głównego:



Co do pewniaczków na 1 rundę to takowych tam nie znajdziemy. Grają głównie zawodnicy słabsi i wytypować w takich meczach zwycięzców jest niezwykle ciężko aczkolwiek na pewno wieczorem postaram się coś wybrać i o tym napisać.. ;)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Pierwszą rundę odpuszczam. Spróbuję cos na jutrzejszą, drugą rundę eliminacji.
Pierwsza to jednak zbyt duża loteria aby inwestować w nią jakieś środki.

A co do typówna zawodników, ktorzy moga awansować do turnieju głównego to ciekawymi opcjami wydają sie być:

- Higginson (2.50), którego najgroźniejszym rywalem może być będący w słabiutkiej formie Lee. Myślę, że szansa na awans Higginsona jest spora.
- Gould (2.50). On zagra o awans do Grand Prix najprawdopodobniej z Bondem i myślę, że szasnę są 50/50.
- Doherty (1.90). Świetna forma Kena, który zapewne będzie grał z Haroldem i szansę większe ma Irlandczyk.
- Pinches (8.00). Skąd taki kurs na tego gracza? Nie wiem. Najgroźniejsi potencjani rywale to Michie i Holt więc zawodnicy o podobnych umiejętnościach co Pinches.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Grey wygrał 5:0... trzeba było zaryzykować.
na 17 zagram dubelek Selt+Wattana. Ten pierwszy wydaje się być w życiowej formie, chociaż kurs marny :| a James wrócił do zawodowców, to powinien coś wygrać, przeciwnik też z niższej półki, wtopa w I rundzie drugi raz z rzędu? wątpię.
a jednak ???? jednak nie ma co grać takiej fazy, bo poziom strasznie wyrównany
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
W Sportingbet pojawiła się narazie tylko oferta na mecze poranne.

Oto ona:


Mecze wydają się bardzo ciężkie do typowania i ja chyba zaczekam z graniem na ofertę popołudniową bo tam widziałem ciekawsze pojedynki do obstawienia.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Oferta na mecze rozpoczynające się o godzinie 17:00:



Dobry wydaję się kurs na Pinchesa. 1.83 w pojedynku z Wellsem to kusząca propozycja i myślę, że można go zagrac.

Szkoda, że tak niski kurs jest na Gilberta, ale prawda jest taka, że jest on w meczu z Rowlingsem zdecydowanym faworytem. Dlatego 1.25 do podbicia AKO wystarczy.

Osobiście polecam jeszcze grę na Selta. Co prawda w pierwszej rundzie strasznie się męczył to jednak teraz grając z będącym bez formym starym mistrzem Jimmy&#39;m Whitem jest moim zdaniem faworytem, a kurs 2.50 jest w tej sytuacji zaskakujący.

Oczywiście wszystkie te typy polecam grać za drobne stawki. Prawdziwą grę zaczniemy od trzeciej rundy czyli od jutra bo tam już rozeznanie jest zdecydowanie większe.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Oferta na mecze rozpoczynające się o godzinie 17:00:
Dobry wydaję się kurs na Pinchesa. 1.83 w pojedynku z Wellsem to kusząca propozycja i myślę, że można go zagrac.
Szkoda, że tak niski kurs jest na Gilberta, ale prawda jest taka, że jest on w meczu z Rowlingsem zdecydowanym faworytem. Dlatego 1.25 do podbicia AKO wystarczy.
Osobiście polecam jeszcze grę na Selta. Co prawda w pierwszej rundzie strasznie się męczył to jednak teraz grając z będącym bez formym starym mistrzem Jimmy&#39;m Whitem jest moim zdaniem faworytem, a kurs 2.50 jest w tej sytuacji zaskakujący.
Oczywiście wszystkie te typy polecam grać za drobne stawki. Prawdziwą grę zaczniemy od trzeciej rundy czyli od jutra bo tam już rozeznanie jest zdecydowanie większe.
Selcik ma jakąś infekcję, to pewnie dlatego taki kurs ????
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
No i Selt mimo infekcji wygrał bez większych problemów. Wynik 5-2 świadczy o dość jednostronnym pojedynku.

Więcej nerwów było w meczu Gilberta. Przy stanie 2-4 zaczynałem żalować swoich słów iż mozna było grać na Anglika do podbicia AKO, na szczęście wział się do roboty i kolejne trzy frejmy wygrał dzięki czemu awansowal do kolejnej rundy zwyciężając Rowlingsa 5-4.

Ostatni mój typ na dzisiaj czyli Pinches swój mecz równiez wygrał. W identycznym stosunku co Selt czyli 5-2.

Podsumowując dzisiejsze typy to 3/3 z ładnymi kursami więc pozostaje się tylko cieszyć.
Jakbym podał do tematu to pewnie by nie weszło więc chyba dobrze zrobiłem, że dzisiejsze typy zostały zaprezentowane tylko w dziale snooker.. ;)

Czekamy na jutro czyli dzień kiedy odbędzie się już III runda kwalifikacji do Grand Prix... ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
no i Pinches wygrał i tym samym tripelek Pinches-Davies-Gillbert wszedł ????
od jutra się zaczyna.
Po pierwsze Gould. Jego podobnie jak Gillberta od zeszłego sezonu mam za takiego solidnego zawodnika. Lines wygrał ze słabym Greyem, a raczej Grey przegrał ten mecz od 4-0... zawalając mi poranną tasiemkę... kurs 1,45
Po drugie Doherty. To raczej peffka 3 rundy, jak kurs będzie koło 1,3 można grać ????
Po czecie ;] Mark Davis. Talenciak z Chin w dwóch poprzednich rundach ledwo ledwo 5-4. Teraz koniec przygody. Mam nadzieję, że doświadczenie Davisa zaprocentuje. Kurs 1,5
Może jeszcze ten Gillbert?
I reszta ferajny to tak na przełam się: McManus, McCulloch i McLeod ????
ale to wszystko od kursów zależy.
Buki to idioci, dlaczego wystawiają na raz tylko na jedną sesję? To się w głowie nie mieści.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
I oferta na dzień jutrzejszy:

Wg mnie warto postawić jedyneczki przy: Higginsonie, Judge&#39;u, Davis&#39;ie, Burnettcie oraz Gould.
Ciekawy mecz wg mnie to pojedynek Campbell vs Ford. Tutaj na prawdę ciężko mi cokolwiek przewidzieć.
W meczu Dunn vs Tony Drago zaryzykowałbym 2, gdyż Drago co raz lepiej sobie radzi.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Z porannych pojedynków na jutro na pewno Gould (1.30). Zgadzam się z tym co napisał Davey_Watt, że po zeszłym sezonie zrobił sie z niego taki solidny zawodnik, który rzadko kiedy przegrywa z niżej notowanymi rywalami. Kurs na kolana nie powala, ale myślę, że można smiało na Martina grać.

Kto jeszcze? No i tu już z tych porannych spotkań nie widzę nic takie co z czystym sumieniem mógłbym polecić.

Można spróbować po wyższych kursach gry na Drago (2.00), który ma sporą szansę awansować do 4 rundy kwalifikacji, a także na Wallace (2.20), którego szansę w pojedynku z Gunnelem oceniam 50/50, ale te typy proponuję za niższą stawkę bo oba pojedynki powinny byc bardzo wyrównane i o awansie może decydować, dziewiąty, decydujący frejm, w którym często wygrywa zawodnik majacy po prostu więcej szczęścia.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
A o to oferta na mecze, które rozpoczynają się o 17:00:



Moje typy na te mecze:

McLeod powinien wygrać z mało znanym Morrisem, McManus wg mnie pewniak w meczu z Lawler&#39;em + niezły kurs 1.6.

Ciekawie natomiast zapowiada się mecz Jimmy&#39;iego Michie&#39;go z Barrym Pinches&#39;em. Pojedynek dwóch, dosyć wyrównanych snookerzystów, jednak wg mnie z minimalnym wskazaniem na tego młodszego, czyli Pinchesa. Kurs 2.0 zachęca do zaryzykowania, jednak nie za zbyt dużą stawkę.

Ken Doherty i Dominic Dale to największe pewniaki wg mnie tą popołudniową sesje. Ich rywale, odpowiednio Paul Davies i Anda Zhang są słabymi przeciwnikami dla Irlandczyka oraz Walijczyka.

Również pewny typ do zagrania to postawienie na Anthony&#39;iego Hamiltona. &quot;Robin Hood Snookera&quot; powinien spokojnie ograć Gilberta, którego największym dotychczas sukcesem był udział w 1 rundzie MŚ w 2007 r., w której przegrał z Hendrym, oraz pierwsza runda Welsh Open (również 2007).

Kolejnym spotkaniem jest mecz Stuarta Pettmana z Matthew Selt&#39;em. Tutaj niby faworytem wydaje się być Pettman, jednak młody, 24-letni Selt jest sparingpartnerem O&#39;Sullivana i liczę w tym meczu na niespodziankę.

Ostatnim spotkaniem jest pojedynek pomiędzy Ian&#39;em McCullochem, a John&#39;em Parrottem. Wg mnie najciekawszy pojedynek meczów z godziny 17. Stary lis, 45-letni Parrott będzie podejmował agresywnego i wciąż ryzykującego McCulloch&#39;a, który właśnie swoim stylem bardzo przypadł mi do gustu, bodajże około 2006-2007 r. McCulloch nie kalkuluje tylko uderza co mu na myśl przyjdzie ???? Jednak musi uważać na Johna, który jako zawodowiec występuje od 1983 roku! Tutaj na prawdę nie jestem w stanie wytypować wyniku tego spotkania.

Jeśli pomogłem, to się cieszę,
Pozdrawiam snookeromaniaków! ????
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Ze spotkań rozpoczynajacych się o 17:00 polecam grę na trzech zawodników.

Przede wszystkim Doherty. Kurs 1.44 to moim zdaniem prezent od buków bo nie widzę w tym spotkaniu innego wyniku jak pewna wygrana Irlandczyka. Ken jest w dobrej formie i myślę, że spokojnie odprawi z kwitkiem Davisa.

W następnej kolejności Pinches. Przelicznik 2.00 wydaję się interesujący. Ja już przed rozpoczęciem turnieju typowałem, że Barry awansuje do Grand Prix i swoje zdanie podtrzymuje. Michie to średniak i nie sądze aby Pinchesa pokonal choć sam mecz pewnie będzie bardzo wyrównany.

Dodatkowo jeszcze Dale, który podobnie jak Doherty nie powinien mieć problemów z Zhangiem. Szkoda, że na zwycięzce Shanghai Masters 2007 kurs jest tak mało atrakcyjny (1.33). Mimo to myślę, że można śmiało zagrać na Dale&#39;a.

Z innych spotkań ciężko przewidzieć kto awansuje dalej. Wysoki kurs (2.20) został wystawiony na Selta i gdyby musiał jeszcze coś zagrać to byłby to właśnie typ na Matthew Selta ale raczej pozostanę tylko przy wymieniomym wcześniej triplu.

--------------------

Wieczorem podsumuję dzisiejsze typowanie. Z tego co widzę mecze o 10:00 przyniosły niespodziewane rezultaty, ale tego mozna się było spodziewać. Jedynym pewniakiem był Gould i on zawiódl niespodziewanie. Natomiast porażki Drago czy Wallace niespodziankami nie są. Potwierdziło się, że nie ma co grać na siłę. Oby od 17:00 było lepiej.. ;)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
No i dzisiaj podobnie jak i wczoraj dzień niezwykle udany. . ;)

Co prawda poranne pojedynki nie zakończyły sie tak jak się spodziewałem ale z tych meczy polecałem grac tylko Goulda. Niestety po wyrównanym meczu przegrał i tym samym snookerowe przedpołudnie zaczęło się od sporej niespodzianki.
Porażki Drago i Wallace, o czym zresztą pisalem są do przyjęcia więc tu o rozczarowaniu ich postawą mowy być nie może..

Po południu już jednak wszystko było pięknie. Pewniak dnia czyli Ken Doherty nie zawiódł i awansował do 4 rundy kwalifikacji. Choć styl w jakim to uczynił pozostawia wiele do życzenia. Irlandczyk prowadził już 3-1 by zrobić 3-4, a w ostateczności wygrać 5-4. Przyznam, że miałem już spore obawy co do wyniku tego meczu, skończyło się jednak dobrze.

Awansował również Pinches co cieszy mnie dodatkowo bo przed rozpoczęciem kwalifikacji wypatrzyłem kurs 8.50 na awans tego zawodnik do głownego turnieju. Jutro jego rywalem będzie Holt i szansę oceniam po równo. Mam nadzieję, że to jednak mój faworyt okażę się tym, który zagra za kilka dnia w Grand Prix.

Prawdziwy pogrom nastąpił w meczu Dominica Dale z Zhangiem Anda. Dale nie pozostawił rywalowi złudzen wygrywając pewnie 5-0. W 5 rundzie eliminacji zagra z Liangiem Wenbo i jest to to zdecydowanie najciekawsze spotkanie ostatniej rundy kwalifikacyjnej.

Cieszy także trafiony typ na Selta. Co prawda nie zagrałem go ale i tak jestem zadowolony. Kurs po raz kolejny na tego gracza byl przesadzony i udało się to wyłapać i mimo, że wygrana 5-4 nie jest przekonująca to na uznanie zasługuje fakt, że ten snookerzysta po raz drugi z rzędu ma szanse zagrac w turnieju głowym jako gracz startujący od pierwszej rundy kwalifikacyjnej.

--------------------

Szkoda, że po raz kolejny bukmacherzy wystawiają tylko częściową ofertę. Liczyłem, że chociaż na 4 rundę oferta będzie już na wszystkie mecze. Niestety tak nie jest i nie ma możliwości zagrania kuponu mając &quot;do dyspozycji&quot; wszystkie jutrzejsze spotkania w jednej chwili.

Tak więc przedstawiam tylko oferte na mecze rozpoczynające się od godziny 10:00:



Później postaram się coś napisać o typach na jutro. Nie wiem czy dam rade jeszcze dzisiaj. Jeżeli nie, zrobie to jutro rano.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Post pod postem bo niestety nikt nie podejmuje dyskusji. Wszyscy wolą tylko czytać, szkoda.

Jutro ostatni dzień eliminacji do Grand Prix. Do obsadzenia 16 miejsc aspiruje 32 zawodników. Ja postaram się wybrac tych, którzy za tydzień rozpoczną zmagania w turnieju głównym.

Na pierwszy ogień Ricky Walden. Jak dla mnie jeden z pewniejszych typów tej rundy. Ricky utrzymuję wysoką formę i powoli pnie się do góry w snookerowych rankingach. Umiejętności też zdecydowanie w tym meczu po jego stronie. Nie sądze aby Gunell miał z Waldenem jakiekolwiek szansę. Kurs na wygraną Ricky&#39;ego to 1.36.

Następny zawodnik, który według mnie zagra za tydzień o wygraną w Grand Prix będzie Judd Trump (1.40). Młody Anglik, ktory błyszczał w ostatnim spotkaniu w ramach Premier League Snooker ze Stephen Hendrym jutro zagra z Marcusem Campbellem. Campbell to przyzwoity zawodnik ale można go spokojnie ograć i jeżeli &quot;Trampkowi&quot; nie przeszkodzi to co zwykle czyli młodzieńcza nonszalanacja spokojnie powinnien zwyciężyć starszego kolegę.

Proponuje także trzech zawodników na których zwycięstwo wystawiono w Sportingbet kursy 1.50. Mowa tu o Barrym Hawkinsie, Matthew Stevensie i Nigelu Bondzie.

Cała trójka zagra ze zdecydowanie słabszymi rywalami.

Hawkins i Bond będa pojedynkować się z graczami z poza czołowej 50 rankingu prowizorycznego. Nie sądze więc aby nie sprostali rywalom. Stevens natomiast zagra z typowym przeciętniakiem, którego również nie widzę w fazie telewizyjnej turnieju Grand Prix. Na korzyść Walijczyka działa także fakt, że znajduję się w niezłej formie o czym świadczy rozbicie w Szanghaju półfinalisty ostatnich MŚ Marka Allena.

Odradzam natomiast grę na Stephena Lee, Graema Dotta i Steve Davisa. W meczach tych zawodników wypatruję niespodzianek i jeżeli musiałbym te spotkania typować to zapewne zagrałbym przeciwko wspomnianym snookerzystom.
 
R 0

rogo

Użytkownik
Tak jak proponował Assitalia postawiłem na Dohertego i Dale;-) Jak wiemy oba spotkania weszły;-) Dzięki;-)
I od dnia czwartego zaczynam mocniejsze obstawianko;-) Myślę że Walden, Hawkins, Bond i Trump wejdą spokojnie, ale lepiej słuchać specjalisty jakim jest Assitalia;-)

Ps. Assitalia masz jakieś propozycje co do meczów dzisiaj o 17?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom