>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Hiszpani (wyscig nr 4) 27.04.08

Status
Zamknięty.
roy. 187

roy.

Forum VIP


Po dluzszej przerwie znowu wracaja emocje z wyscigami F1. Czy tym razem nasz rodak Robert Kubica ponownie zapewni nam niespotykane przezycia stajac po raz 3 w tym sezonie na pudle? Zapraszam do komentarzy ;)
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Gdyby nie to, że na wyścig w Hiszpanii wszyscy czekają w związku z tym, że nie wiadomo, jak się naprawdę układają siły w sezonie, mielibyśmy najnudniejszy wyścig w całym kalendarzu.
Po pierwszym przejrzeniu ofert rzuca mi sie parę typów na kwalifikacje:
Fisichella - Sutil - 1 - 1.25 ✅✅
Nie ulega wątpliwości, że w teamie Force Indie zdecydowanie lepszym kierowcą jest Włoch. W tym roku w trzech wyścigach, to właśnie Fisichella startował przed Sutilem i nie wątpię, że teraz będzie tak samo.
Kovalainen - Kubica - 2 - 1.60 ✅✅
Kubica jest na fali, tego nie da się ukryć. BMW zrobiło przed sezonem ogromne postępy i w tej chwili są niewątpliwie drugą siłą w F1, zaraz za Ferrari. Fin na pewno nie prezentuje tego, czego spodziewali się szefowie McLarena zatrudniając go. Myślę, że w trakcie sezonu Fin sierozkręci, ale jednak jeszcze nie w tym wyścigu ???? .
Massa - Hamilton - 1 - 1.72 ✅✅
Massa jest teraz podbudowany zwycięstwem w ostatnim GP. Ferrari jest obecnie najlepszym zespołem w całej stawce. Jeśli Felippe się nie spali, to z pewnością wystartuje przed Hamiltonem, na którym będzie ciążyła presja w związku z kompletnie nieudanym GP Bahrajnu.
I parę typów, do których niespecjalnie potrzebna jest analiza:
Massa - Kovalainen - 1 - 1.25 ✅✅
Piquet Jr. - Alonso - 2 - 1.10 ✅✅
Rosberg - Nakajima - 1 - 1.15 ⛔⛔
Trulli - Webber - 1 - 1.40 ⛔⛔
 
L 0

lcfr

Użytkownik
Nie chce jakoś strasznie podważać Twojego zdania ale:

Kovalainen - Kubica - 2 - 1.60
Kubica jest na fali, tego nie da się ukryć. BMW zrobiło przed sezonem ogromne postępy i w tej chwili są niewątpliwie drugą siłą w F1, zaraz za Ferrari. Fin na pewno nie prezentuje tego, czego spodziewali się szefowie McLarena zatrudniając go. Myślę, że w trakcie sezonu Fin sierozkręci, ale jednak jeszcze nie w tym wyścigu ???? .
Tego bym nie był taki pewien... Tu wszystko się moze zdarzyć niestety... Nie ma co patrzeć na to że to nasz rodak. Kovalainen jeździ dobrze, nie popełnia błedów wiekszych... Moze bez polotu ale sprawnie i powtarzalnie. Kubica, a włąsciwie jego TEAM nadal często ulega wpadkom...
Massa - Hamilton - 1 - 1.72
Massa jest teraz podbudowany zwycięstwem w ostatnim GP. Ferrari jest obecnie najlepszym zespołem w całej stawce. Jeśli Felippe się nie spali, to z pewnością wystartuje przed Hamiltonem, na którym będzie ciążyła presja w związku z kompletnie nieudanym GP Bahrajnu.
Nie zapominaj, że wszystko zależy od tego co będzie oferowac McLaren... Jak odrobia ostatnia stratę to różnie może byc...
Ogólnie jest tak: 2-3 wyscigi Ferrari potem 2-3 McLaren i tak zmieniaja się.. Inzynierowie pracują nad prześciganiem się....
Fisichella - Sutil - 1 - 1.25
Nie ulega wątpliwości, że w teamie Force Indie zdecydowanie lepszym kierowcą jest Włoch. W tym roku w trzech wyścigach, to właśnie Fisichella startował przed Sutilem i nie wątpię, że teraz będzie tak samo.
Tu natomiast sie zgodzę w pełni ???? - tyle, ze kurs marny... ;/


Od siebie dodałbym ciekawe 2 kursy i mysle że warte uwagi:
pierwszy - mysle, ze BARDZO prawdopodobny: (TOTOMIX)
H.Kovalainen-F.Alonso KL1 (kwalifik.) 1.50 - 2.20 - OCZYWIŚCIE 1
Uzasadnienie: Alonso to tylko nazwisko w w tej chwili.. Nie ma czym wygrywać -marny bolid - i Kovalainen śmiało sobie z nim poradzi.
drugi - mniej pewny ale wart uwagi: (TOTOMIX)
Massa-Raikkonen KL1 (kwalifik.) 1.75 - 1.85 - MASSA
Uzasadnienie: Masa wygrywa duzo więcej PP niż Raikonen.. Na krótszych dystansach jest znacznie efektywniejszy-wystarczy przejrzeć wyniki wiekszość kwalifikacji...


A co do całego wyscigu warto zauwazyć że:
MOŻE być deszczowo-zapowiadaja pierwszy mokry wyscig w tym roku. Jezeli tak to wiadomo z czym sie to wiąże-warto obstawic,ze wyjedzie SAFETY CAR (kurs2,30 w STS) oraz, że wypadnie ktoś na 1wszym okrążeniu.
Moze być troche niespodzianek....
 
kddz88 0

kddz88

Użytkownik
Moim zdaniem przed stawianiem na kierowców przydałoby się obejrzeć dzisiejsze treningi. Tor w Barcelonie jest bardzo dobrze znany wszystkim ekipom i myślę, że piątkowe treningi pokażą kto jest mocny a kto nie. Wydaje mi się, że nie dojdzie do sytuacji takiej jak np. w Malezji, gdzie Robert w treningach nie uzyskiwał jakiś super rezultatów a ostatecznie zdobył pole position. Jest to pierwsze GP w Europie w tym sezonie, wszyscy będą chcieli się pokazać. Po testach w trakcie przerwy Robert był zadowolony, myślę, że to dobrze rokuje na przyszłość. Do czołówki powinien powoli wracać Alonso, ponieważ bolid Renault dobrze spisywał się na testach. Mam nadzieję, że Robert zaprezentuje się bardzo dobrze i znowu przyniesie nam powód do dumy - stanie na podium. Może w Hiszpanii organizatorzy prawidłowo powieszą naszą flagę :jezora:
Na zwycięzce stawiałbym na kogoś z dwójki kierowców Ferrari, szanse są wyrównane ale wydaje mi się, że jednak z lekko przewagą Raikkonena, który w przeciwińśtwie do Massy nie popełnia wielu błędów.
Trzymam kciuki za Roberta :-D oby było kolejne podium, a w niedalekiej przyszłości pierwsza wygrana :-D
 
kddz88 0

kddz88

Użytkownik
Kovalainen - Kubica - 2 - 1.60
Kubica jest na fali, tego nie da się ukryć. BMW zrobiło przed sezonem ogromne postępy i w tej chwili są niewątpliwie drugą siłą w F1, zaraz za Ferrari. Fin na pewno nie prezentuje tego, czego spodziewali się szefowie McLarena zatrudniając go. Myślę, że w trakcie sezonu Fin sierozkręci, ale jednak jeszcze nie w tym wyścigu ???? .
Zgadzam się z typem, jednak analiza zbytnio do mnie nie przemawia. Fakt, że BMW zrobiło ogrom skok w przód, ale chyba jeszcze za wcześnie aby mówić, że są druga siłą w F1. Heiki Kovalainen powoli się rozkręca w pierwszym treningu był 5 tuż za Robertem (Wygrał Kimi Raikkonen). W tamtym sezonie mieliśmy podobną sytuacja Kovalainenowi na początku nie szło ale w trakcie sezonu jeździł coraz lepiej i ostatecznie zakończył rywalizację na 7 miejscu, do końca obawialiśmy się czy Robert zdoła utrzymać 6 pozycję a nie ulega wątpliwości, że w sezonie 2007 BMW dysponowało lepszym bolidem niż Renault. W klasyfikacji generalne Heiki ma tyle samo punktów co Robert. Liczę na Roberta !!
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
A jednak ;).
Standardowo parę typów ode mnie:
Head-to-head : Hamilton (McLaren) - Kovalainen (McLaren) - 1 - 1.30 ✅✅
Hamilton - P5
Kovalainen - P6
Wewnętrzny pojedynek dwóch kierowców McLarena. Mimo, że tegoroczne wyścigi tego nie pokazują, Hamilton jest lepszym kierowcą od Heikkiego, przynajmniej w tym momencie. Na starcie, jeśli Lewis nie popełni głupiego błędu jak trzy tygodnie temu, to na pewno nie odda Finowi swojego piątego miejsca. A wierzę, a wręcz jestem przekonany, ze nie zrobi tego błędu drugi raz z rzędu. Natomiast w trakcie wyścigu Finowi będzie bardzo ciężko wyprzedzić Lewisa.
Heidfeld (BMW Sauber) - Alonso (Renault) - 1 - 3.20 ✅✅
Heidfeld - P9
Alonso - P2
Chyba najbardziej ryzykowny z podanych przeze mnie typów. Obu kierowców dzieli aż 7 miejsc startowych, lecz dzielą ich też różne bolidy i różne poziomy zatankowania bolidu. Z wyników, jakie osiąga francuski zespół w Barcelonie, widać, że nie próżnowali przez te trzy tygodnie. Dwóch kierowców w Q3. Dobre wyniki w treningach... Lecz nie mam wątpliwości, że do BMW jeszcze trochę im brakuje, tyle jeśli chodzi o bolidy. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Hiszpan zjedzie jako pierwszy do boksów. Moim zdaniem jedzie on na prawie pustym baku, co zresztą zasugerował Saymonds (dyrektor techniczny). Szybki zjazd do boksów oznacza wyjazd za maruderami, za którymi Fernando będzie się długo ciągnął, co niestety dla niego, zaowocuje spadkiem o kilka pozycji.
Heidfeld (BMW Sauber) - Kubica (BMW Sauber) - 2 - 1.28 ✅✅
Heidfeld - P9
Kubica - P4
Tym razem różnica to 5 pozycji, lecz brak różnicy w bolidzie, choć można sie pokusić o stwierdzenie, że Robert ma bolid lepiej ustawiony. Nick całe kwalifikacje miał problemy z bolidem. Ledwo co zakwalifikował się do Q3, a i w nim nie błyszczał. Q2 pokazało, że nie jest to kwestia paliwa, lecz bolidu, lub samego kierowcy. Robert pojechał dzisiaj po raz kolejny bardzo szybko i bardzo równo. Jeśli nic niespodziewanego nie wydarzy się w boksach, to nie widzę żadnych szans, by Nick zdołał wyprzedzić dwa McLareny i jeszcze później Kubicę.
Kovalainen (McLaren) - Kubica (BMW Sauber) - 2 - 1.55 ✅✅
Kovalainen - P6
Kubica - P4
Od początku sezonu nie mogę się przekonać do Fina za kierowcą McLarena. Prócz w miarę równej jazdy, Heikki nie prezentuje nic nadzwyczajnego. Być może to wina bolidu, który w porównaniu z BMW czy Ferrari, nie prezentuje się wyśmienicie. Robert jest bardzo agresywnym kierowcą i nie sądzę, by Fin był w stanie przeskoczyć nie tylko swojego kolegę z zespołu, lecz także Roberta jadącego w świetnym BMW.
Massa (Ferrari) - Hamilton (McLaren) - 1 - 1.38 ✅✅
Massa - P3
Hamilton - P5
Właściwie ciężko tutaj napisać cokolwiek oryginalnego. Ferrari jest obecnie najlepszym zespołem w stawce i nie mam co do tego wątpliwości. By próbować gonić Massę, Lewis musi pierw wyprzedzić naszego Roberta, co też nie będzie wcale łatwe, a wręcz może się okazać niemożliwe. Jest to typ dość ryzykowny, z tego względu, że Massa na tym torze często zwiedzał pobocze, wprawdzie ani razu nie zagościł tam dłużej, lecz podczas kilkudziesięciu okrążeń, oraz presji jadących za nim kierowców, jak i chęć przegonienia tych przed nim, może popełnić poważniejszy błąd. Ja jednak zaufam Massie i postawię ten typ.
Massa (Ferrari) - Kovalainen (McLaren) - 1 - 1.18 ✅✅
Massa - P3
Kovalainen - P6
Mógłbym tutaj skopiować, to co napisałem wyżej i dodać do tego to, co napisałem i Finie przy okazji typu Koval / Kubica. Nie widzę możliwości, by Hekki wyprzedził świetne Ferrari z brawurowym Felipe. Jedynie co, to ta brawura może Brazylijczyka zgubić.
Massa (Ferrari) - Heidfeld (BMW Sauber) - 1 - 1.18 ✅✅
Massa - P3
Heidfeld - P9
Typ właściwie 100%. 6 pozycji różnicy, lepszy bolid po stronie Ferrari (choć tylko ciut lepszy), no i lekkie problemy Nicka z ustawieniami bolidu. Dodatkwoo, mogę stwierdzić, że tor ten Nickowi nie pasuje, więcj wyprzedzenie na nim kilku kierowców by dostać się do Massy jest niemożliwe.
Piquet Jr. (Renault) - Alonso (Renault) - 2 - 1.18 Nie rozstrzygnięte
Piquet Jr. - P10
Alonso - P2
Pomimo tego, że niewątpliwie Alonso pierwszy zjedzie do boksów, nie sądzę, by Piquet był w stanie odrobić do niego aż osiem pozycji. Jest to wciąż kierowca niedoświadczony. Zagadką ciągle pozostaje ilość paliwa w baku bolidu Renault, który zasiada Piquet. Jednak osiem pozycji, przy tak kolosalnej różnicy umiejętności kierowców uważam za niemożliwe do odrobienia.
Raikkonen (Ferrari) - Hamilton (McLaren) - 1 - 1.18 ✅✅
Raikkonen - P1
Hamilton - P5
Kimi prezentuje w Barcelonie bardzo wysoką formę. Wygrane w Q1 i Q3. Drugie miejsce w Q2. Do tego dochodzi również bardzo wysoka forma Ferrari, co w połączeniu ze średnią formą McLarena oraz trzema kierowcami różnicy daje bardzo trudną do odrobienia stratę.
Trulli (Toyota) - Coulthard (Red Bull) - 1 - 1.33 ✅✅
Trulli - P8
Coulthard - P17
Coulthard mógł być sensacją tego weekendu. Właściwie to był, niestety tą negatywną. Dopiero 17 miejsce jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Nie wiem czy to wina kjierowcy, czy słabego przygotowania bolidu Red Bull, lecz wiem, że 9 pozycji różnicy, przy dość dobrej formie Toyoty i dobrej jeździe Trulliego jest bardzo trudne do odrobienia.
Trulli (Toyota) - Glock (Toyota) - 1.30 ✅✅
Trulli - P8
Glock - P14
Pojedynek wewnętrzny dwóch kierowców Toyoty. Młody Niemiec - debiutant wystartuje dopiero z 14 miejsca, 6 pozycji za doświadczonym i nieźle spisującym sie w tym sezonie Włochem. Dzielą ich tacy kierowcy, jak Heidfeld, którego wyprzedzanie należy do rzeczy arcytrudnych dla kierowców, oraz japoński kamikadze Nakajima, który pokazał już, że łatwo nie odpuszcza.
Trulli (Toyota) - Rosberg (Williams) - 1 - 1.30 ✅✅
Trulli - P8
Rosberg - P15
Rosberg, to kolejne, po Coulthardzie wielkie rozczarowanie kwalifikacji. 15 pozycja, to z pewnością nie to, na co liczyli inżynierowie Williamsa. Generalnie, ten typ nie wymaga specjalnej analizy, a kurs wygląda dość atrakcyjnie.
Webber (Red Bull) - Coulthard (Red Bull) - 1 - 1.38 ✅✅
Webber - P7
Coulthard - P17
Z pewnością nikt nie spodziewał się, żę tak się rozłożą siły Red Bulla na starcie. 10 pozycji różnicy to kolosalna różnica, dlatego dziwi mnie ten wysoki kurs. Webber to już doświadczony kierowca, więc nie sądzę, by stracił aż tyle pozycji, a z kolei Red Bull nie jest aż tak dobrym bolidem, by odrobił te 10 pozycji, zważając dodatkowo na to, ze między 7 a 17 miejscem są między innymi Trulli, Heidfeld, Nakajima czy Barichello.
Webber (Red Bull) - Rosberg (Williams) - 1 - 1.35 ✅✅
Webber - P7
Rosberg - P15
I ostatni z typów head-to-head. Kolejny pojedynek Webbera ze sprawcą wielkiego rozczarowania z kwalifikacji. Tak jak przy okazji Coultharda, tak i tutaj nie sądzę, by Webber był w stanie stracić tyle pozycji, by Nico ukończył ten wyścig przed Webberem.

Zwycięzca: Kimi Raikkonen - 1.45 ✅✅
Alonso, startujący tuż za Finem nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla Kimiego. Jeśli tylko Raikkonen nie popełni na starcie poważnego błędu i po starcie dalej będzie jechał przed Alonso, będzie to dla niego bardzo korzystna sytuacja. Hiszpan jest bardzo trudnym kierowcom do wyprzedzenia, ma teraz już dobry bolid a dodatkowo jadąc mało zatankowanym bolidem będzie szybki, lecz nie tak szybki, by dotrzymać tempa Kimiemu. Innymi słowy, Fin będzie sobie spokojnie z okrążenia na okrążenie odjeżdżał reszcie stawki z tego względu, że Fernando zablokuje resztę stawki ???? .
Jeśli ktoś lubi ryzyko, to można zagrać typ, że zwycięzca będzie miał przewagę od 6, do 10.999 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem (kurs 3.00). ⛔⛔
Top 3:
Raikkonen - 1.28
✅✅
Kubica - 2.50 ⛔⛔
Ile aut zostanie sklasyfikowanych?
Więcej niż 15,5 - 1.50 ⛔⛔
Head-to-Head (wyżej sklasyfikowany bolid).
BMW-Sauber - Renault - 1 - 2.10 ✅✅
McLaren - BMW Sauber - 2 - 2.10 ⛔⛔

Jednak zapowiada się ciekawy wyścig ???? .

Całkiem ładnie mi to powchodziło.
 
superman125 0

superman125

Użytkownik
Ile aut zostanie sklasyfikowanych?
over 17,5 2,75 5/10
Ogladalem wczoraj kwalifikacje w telewizji i wybralem ten typ po uslyszeniu pewnych slow od komentatora: Wszyscy kierowcy znaja ten tor jak wlasna kieszen, gdyz to wlasnie na nim odbywa sie najwiecej testow. Wedlug mnie jezeli na 1 km nie odpadnie zbyt duzo kierowcow to typ moze wejsc po bardzo ladnym kursie.
 
J 0

jazon

Użytkownik
Witam. W zakladzie &quot;kto lepszy &quot; Rosberg-Coulthard postawilem na Rosberga. Jednak jego auto sie popsulo w trakcie wyscigu. Nie wiecie moze jak rozliczy mi to sportingbet ? Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom