>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Finlandia (Veikkausliiga | Ykkonen) - 2013/2014

Status
Zamknięty.
rg13 63

rg13

Użytkownik
Dzisiaj rusza nowy sezon, na początek spotkanie między TPS Turku, a Honką.
Spotkanie: TPS Turku - Honka
TPS Turku w poprzednim sezonie dzięki 16 zwycięstwom, 6 remisom i 11 porażkom zdobyli 54 pkt. Wystarczyło im to na zajęcie 3 miejsca dającego grę w Lidze Europejskiej. Honka w zeszłym roku wygrała 12 meczy, 7 zremisowała i 14 przegrała. Dało im to 43 pkt i 7 miejsce w tabeli.
TPS Turku w poprzednim sezonie u siebie było dość mocne, wygrali 11 meczy, 1 spotkanie zremisowali, 5 przegrali. Na własnym boisku strzelili 38 bramek (najwięcej w lidze), a stracili 17, co przy 17 rozegranych meczach daje średnią ponad 2 goli strzelonych na mecz i 1 straconego. Honka natomiast na wyjazdach była prawie najgorszą drużyną w lidze. Udało im się zantować tylko 3 zwycięstwa i remisy, oraz 10 porażek. Mieli najgorszą skuteczność (strzelili tylko 11 bramek), ale za to dość dobrą defensywę (stracili tylko 20 bramek - 3 najlepszy wynik w lidze).
W bezpośrednich spotkaniach lepiej wygląda drużyna TPS Turku. Ostatnie 10 ligowych meczy między obiema drużynami to 5 zwycięstw TPS Turku, 3 remisy i 2 wygrane Honki. Jako ciekawostkę mogę napisać, że obie ekipy spotkał się w towarzyskim spotkaniu w połowie grudnia ubiegłego roku. Wynik jaki padł był dość dziwny jak na standardy piłkarskie - Honka wygrała 8:4.
Jeżeli chodzi o przedsezonowe spotkania to dużo działo się w Honce, jednak nie chce mi się wypisywać wszystkich graczy, odsyłam na tę stronę http://www.transfermarkt.co.uk/en/veikkausliiga/letztetransfers/wettbewerb_FI1.html
Ogólnie sprowadzili bardziej doświadczonych graczy, stracili młodszych. Pytanie czy drużyna jest zgrana. Z przedsezonowych spotkań można wnioskować, że tak (z 5 ostatnich meczy wygrali 4)
Ze względu na początek sezonu proponuję:
Under 2,5 @1,79 (Pinnacle Sports)✅
Połowa lub koniec X @1,65 (Fortuna)
✅
Wynik: 2:0 (pierwsza połowa 0:0)
 
stanley-63 792,9K

stanley-63

Typer
Finlandia 2 ( Ykkonen )
PK-35 Vanta : KooTeePee
Drużyna 2. powyżej/poniżej 1,5 gola / Powyżej 1,5 gola
Kurs - 3.80
Buk - Sportingbet

Ruszają rozgrywki w drugiej lidze Fińskiej , zainteresowało mnie spotkanie pomiędzy PK-35 Vanta a KooTeePee, popatrzmy jak prezentowały się obie drużyny w poprzednim sezonie i tak :
- PK-35 Vanta.......... 27 spotkań bilans 13-4-10 br. 54:31 / miejsce 4
mecze na swoim terenie : 10-1-3 br. 38:14
- KooTeePee ......... 27 spotkań 10-5-12 br. 30:33 / miejsce 7
mecze wyjazdowe : 5-3-6 br. 20:20
wynika z tego że gospodarze powinni się poradzić z KooTeePee w dzisiejszym meczu , ja jednak uważam że goscie mogą tutaj pokusić się o pełną pulę jednak sugeruję się tylko i wyłącznie ich bezposrednimi pojedynkami czyli H2H bo wygląda to całkiem ciekawie nie żle patrząc na gosci , w 9 dotychczas rozegranych spotkaniach bilans 2-2-5 i br. 7:10 gdy popatrzymy na mecze rozegrane na boisku PK-35 Vanta to przedstawia się to następująco 2-1-2 i br. 6:6 , w poprzednim sezonie na 3 rozegrane pojedynki między nimi bilans 2 zwycięstwa KooTeePee 1 raz górą PK a patrząc na zwycięstwa KooTeePee na stadionie PK to wyniki 2:3 i 1:2 dlatego uważam że dzis goscie pokuszą się o dobry występ i strzelą przynajmniej 2 bramki , dodam że dobry typ na to spotkanie może być over 2,5 gola po kursie 2.05 ja jednak zaryzykuję i stawiam na dwa gole ze strony gosci . ZOBACZYMY !
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
HJK- FC Inter 2 DNB 4,33

Ciekawy mecz w Finlandii na 13 czerwca federacja fińska odrzuciła wniosek o przeniesieniu meczu z FC Inter a w zespole z Helsinek gra kilku reprezentantów kraju i większość piłkarzy wróci do klubu we wtorek późnym wieczorem, dotyczy to zawodników pierwszej reprezentacji jaki i U21.

Zawodnicy który wróca do klubu &quot;zmeczeni&quot;
Gambia - Demba Savage (mf 9/3) Finland - Erfan Zeneli (mf 7/3), Mikko Sumusalo (def 8/0), Rasmus Schüller (c.mf. 7/4), Mikael Forssell (att. 7/2), Teemu Tainio (c mf. 7/0) - Finland U-21 - Joel Pohjanpalo (att. 8/2), Nikolai Alho (att. 4/0), Robin Lod (MF. 5/0) source
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
Lahti - VPS over 9 (corners) 2,0
Jest to mecz dwóch zespołów wykonywających dużo rzutów rożnych, w ostatnim meczu Lahti miała ich 9 a VSP 12. Średnia różnych na 10 meczy wynosi u VSP 4,6 a u Lahti 3,7. Kurs na over w różnych 2,00 bardzo kusi ????
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
FC Lahti-VSP 1 2,30 bet365

FC Lahti jest w tarapatach, zdobyli zaledwie pięć punktów(5-12 różnica bramek) z dziesięciu meczy. Zespół pozbył się trenera Tommi Kautonena. A na ławce zasiądzie Juha Malinen, który prowadził wiele klubów w Finlandii. VPS jest wielkim zaskoczeniem do tej pory i jest na drugim miejscu. Ma 20 punktów, tyle samo co prowadzacy HJK. Lahti nie tak złym zespołem jak pokazuje tabela. Ostatni sezon zakończyli na piątym miejscu,teraz nowy trener może zmotywować drużynę do lepszej gry, wiec chyba warto pograć dzisiaj na gospodarzy
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
Dorzucam jeszcze handi bo dość duże osłabiena u gospodarzy
TPS Turku - Honka Espoo 2 +0,5 1,87

TPS nie zagra: Obroncy: J. Hurme (10/0), J. TURSAS (8/0), Pomocnicy: D. Tammilehto (4/1), S. Mäkinen, U. Okara (4/0)
 
M 3

medek

Użytkownik
Mi to spotkanie się podoba

MYPA - KuPS✅


Do składu gospodarzy wracają podstawowi obrońcy , zaś u gości zabraknie 2-óch podstawowych obrońców . Mypa nieźle grało przed przerwą , choć pod koniec dostało zadyszki .
 
luken7 121

luken7

Użytkownik
A co sadzicie o spotkaniu Mariehamn - Rovaniemi ? Patrzac na tabele bardzo wyrownane zespoly . Lecz Rovaniemi na wyjazdach nie istnieje ... z drugiej strony Mariehamn woli grac wyjazdy . Oba zespoly duzo strzelaja i traca .
Kusi mnie zagrac na gospodarzy po kursie 1.95 ale boje sie ze moze byc bramkowy remis wiec moze lepiej BTS-a ? co sadzicie ?
 
barca14 84

barca14

Użytkownik
Ja jeszcze wrócę do tego meczu HJK - Inter...
Może i HJK ma kilku zawodników, którzy pojechali na mecz międzynarodowy z Białorusią, został rozegrany 11.06. Wtedy nie zagrał ani jeden zawodnik HJK, 4 dni wcześniej zagrało dwóch: jeden 15 minut, drugi 30... Raczej się zbytnio nie zmęczyli tym meczem.
Mogli przyjechać zmęczeni jedynie podróżą, ale musieli już trochę odpocząć na pewno.
Kolejna sprawa... młodzież także grała - U21 - z Litwą, u siebie. Także daleko wrócić nie mieli ;) A grało 2 zawodników w tej młodzieżówce z Litwą.
Myślę, że te &quot;zmęczenie&quot; opisywane przez niektórych trochę wyolbrzymione.
Przypomnę, że Inter na stadionie HJK nie wygrał od 12 spotkań.
Do tego zrobili to tylko 2 razy na 23 mecze.

Wynik: 6-0 dla gospodarza.
Mam nadzieję, że pomogłem komuś ????
Widocznie połowa drużyny (powołani na reprezentację) byli głodni gry, co dało im fajnego &#39;powera&#39; ????
2 gole strzelali niegrający powołani do reprezentacji głównej i nie jestem pewien czy grał reprezentant Finlandii do lat 21 - strzelec w dzisiejszym meczu dwóch goli.
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
FC Viikingit - Haka 2 -0,5 1,85
Forma Haka jest zdecydowanie lepsza i jeśli chodzi o potencjał zespołu to też jest to duże. Prawdopodobnie u gospodarzy wystapi 4-5 juniorów. Wydaje mi się ze Haka poczyni dzisiaj kolejny krok do awansu
JIPPO Joensuu - Seinajoen JK Under 2,5 1,72
 
elano07 1K

elano07

Użytkownik
PK-37-VIFK 1 2,5 a było 2,8 bet365
Podobno u gości panuje jakas grypa, w PK-37 nie zagra tylko Huttunen i Tirkkonen ale nie sa to kluczowi zawodnicy. Polecam pograć z jakimś handi albo czysty win, lekko !
SportingKr-Harma 1 1,72 bet365
W Härmä brakuje co najmniej 5 zawodników na ten mecz (włącznie z ich kapitanem i dwoma napastnikami). Również ich trener nie zagra w meczu. Próbować lekko !
 
A 1

arsenalno

Użytkownik
FINLANDIA: Ykkonen 17:30
AC Oulu-Haka

Typ: over 1,5 do przerwy
Kurs: 3.25​
Krótko i na temat:
4ostatnie mecze AC Oulu u siebie:
Oulu-Ilves 2-2 (2-1)
Oulu-AC Kajaani 3-2 (2-1)
Oulu-SJK 2-1 (2-1)
Oulu-Kooteepee 3-3(1-2)
e: 0-1 do przerwy
 
shagrath 45

shagrath

Użytkownik
Rovaniemi ₋ VPS Vaasa

Pozwole sobie zrobić małą analize tego spotkania w ramach 15 kolejki Ligi Ykkonen, bo widze że buki nawet ładny kurs oferują i uzytkownik @Stanley 63 troszke mnie na ten trop naprowadził bym się bardziej w to spotkanie zagłębił. Mój typ kieruje w strone VPS i nie mam ochoty zapodawać tego w typach dnia gdyż sam nie jestem do końca przekonany do tego no i już analiza tego spotkania w Typach dnia jest, ale zawsze ktoś z tego może jakieś wnioski wyciągnąć.

Spotkanie pomiędzy gospodarzami obecnie zajmującymi 10 lokate z dorobkiem 16 punktów, a drużyną przyjezdnych, którzy w czołówce tabeli zajmują 2 miejsce goniąc HJK Helsinki. W przodzie tabeli straszny ścisk i drużyny są w odstępach od siebie na odległość 1 punkcika. H2h mnie nie interesuje i nie przykładam do tego uwagi w ogóle. Interesuje mnie obecna forma.. Braki w dzisiejszym meczu Rops: A. Granlund [10/0]. VPS braki: C. Fowler [0/0] * J. Engström [10/0] * A. Dafaa [13/0]. &lt;-- jeśli kogoś pominąłem prosze napisać, by innych nie wprowadzić w błąd.


źródło: rops.fi &lt;--

W/w obrazek znalazłem na stronie drużyny Rops. VPS na to spotkanie przyjeło formacje ofensywną.. dwóch napastników nie w jednej lini. Nie znalazłem żadnych dodatkowych informacji ale zastanawia mnie pierwszy skład i linia pomocy, a dokładnie zawodnik P.Lomski grający za doświadczonego J. Seabrook, który w dodatku ma na swoim koncie 2 bramki. W ataku dobry duet O. Ameobi [3 gole] &amp; J. Parikka [2 gole]. W obronie jak widze zagra za K. Smith mało doświadczony zawodnik A. Hoivala [7/0].

Rops, przyjeło na własnym stadionie formacje ofensywną.. W pierwszym/wyjściowym składzie nie widze takich graczy jak Saxman [13/0], Mbachu [13/0], Turcios [13/0]. W sumie to b. dobrze ! Zastanawia mnie jedno.. mianowicie nie wiem czy soccerway robi jakieś wałki, ale na prawej obronie zagra doświadczony napastnik M. Lahtinen [13/2].

Rops ostatnie 5 spotkań u siebie zamienił na 3 punkty i jak tu napisał już @Stanley 63, pewnie tym sie buki zasugerowały stawiając tak wysoki kurs na wygraną VPS, tak więc tu zagram dutching, ale myślę że drużyna przyjezdnych podoła ku temu by wywieźć z tego meczu 3 pkt !​
 
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
Rops ostatnie 5 spotkań u siebie zamienił na 3 punkty i jak tu napisał już @Stanley 63, pewnie tym sie buki zasugerowały stawiając tak wysoki kurs na wygraną VPS,
Hmm... Skoro Rops w ostatnich 5. spotkaniach u siebie zrobiło 3 punkty (co jest tragicznym wynikiem) to kursy na gości powinny być NISKIE - no chyba, że ja coś źle rozumuję.
Co więcej w większości głównych buków kursy na gospodarzy spadają.
 
B 0

barmanq

Użytkownik
Martwi mnie trochę brak A. Dafaa w drużynie VPS Vaasa. Jest to ich główna postać w linii pomocy :/
Co powiecie ciekawego na temat meczu Honka - MyPa?
Honka całkiem przyzwoicie spisuje się w domu, a MyPa na wyjazdach ostatnio... no cóż. Zremisowali z tragicznie się spisującym w tym sezonie Inter Turku dwie kolejki temu.
Kurs ciekawy, na SkyBet 1,95 na gospodarzy
 
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
Kurde, ja nie wiem, przeczytałem &#39;analizę&#39; Stanleya i w zasadzie to nic, jak przepisanie statystyk. Żadnej informacji więcej. Jakoś nic nie przekonuje do gry na gości. Wręcz przeciwnie: Rops wygrywali u siebie m.in z obecnym liderem HJK czy 4. TPS. Jest to ogólnie najlepiej grająca u siebie drużyna w lidze!
Z uwagi na rozstrzał tych drużyn oraz sposobie gry ja bym się skłaniał bardziej ku underowi w tym meczu. Rops z drużynami z góry grał underowo a VPS ogólnie gra underowo na wyjazdach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom