>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

eWinner 1. Liga Żużlowa w szonie 2022

Status
Zamknięty.
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Ja juz przed przelozeniem spotkania zagralem grubiej na awans Krosna @3,00. Wstrzymywalem sie z podawaniem typu, bo rynki na ten final sa obecnie pozamykane, ale z drugiej strony co moze sie zmienic przez noc. Generalnie punkt widzenia "fachowcow" na temat finalu 1. ligi bardzo mocno sie zmienil po polfinale z Bydgoszcza. Pamietajmy, ze to byl tylko dwumecz, w ktorym z reszta koszmarna kontuzja Miedzinskiego dosc mocno odcisnela pietno na ostatecznym wyniku. Bydgoszcz ma swoje slabosci, podobnie jak i Krosno, i Zielona Gora. Papierowo po nazwiskach faworytem jest pewnie Falubaz, ale ja moge tylko napisac, ze ta druzyna jest w rozsypce. Na pewno bedzie zalezec Buczkowskiemu, pewnie Tungatowi. Zakladam tez, ze Protas bedzie chcial sie pozegnac z Falubazem awansujac do Ekstraligi. Realnie jednak, poza Buczkowskim, zadnemu z zawodnikow nie zalezy szczegolnie na awansie, bo po prostu nie beda czescia tego projektu w kolejnym sezonie. W Krosnie sytuacja wyglada z grubsza podobnie, z tym ze juz pojawiaja sie konkretne nazwiska w kontekscie zastepcow. To, co jest istotne dla mnie, to ze w meczach finalowych juniorka powinna byc po stronie Wilkow. Borowiak namieszal ludziom w glowie glownie fajnym meczem u siebie w polfinale. Widzialem juz niejednego takiego kozaka, ktory na konkretne spotkanie na wlasnym obiekcie potrafil wspiac sie o dwa poziomy wyzej niz realna forma, a potem przychodzila normalizacja osiagniec. Z dwojki Rew - Kvech solidniej wyglada oczywiscie ten drugi, ale Keynan ma swoje ambicje, a od momentu przenosin regularnie pokazywal lepsze biegi. Do tego jeszcze jedna sprawa - Krosno musi oczywiscie wygrac wyraznie u siebie, bo w rewanzu Wilki beda bardziej bronic, niz cokolwiek atakowac. ALE. Doswiadczenie zuzlowcow Falubazu z krosnienskiego owalu, to torowy walkower, zas na wyjezdzie Wilki przyjechaly z Szopa, Karczmarzem i ZZ. To troche kalka z dzisiejszego finalu Ekstraligi. Mamy zatarty kontuzjami obraz, nie watpie ze po efektownej wygranej z Polonia, to ZG jest faworytem, ale mozna znalezc szereg argumentow za Krosnem. Wracajac jeszcze do znajomosci toru - Fricke czy Protasiewicz o torze w Krosnie slyszeli z opowiadan (ten drugi zakladam, ze przy kilku okazjach wystepowal), zas Lebedev i Musielak w ZG startowali regularnie. To sa niuanse jakich w kontekscie tego dwumeczu jest mnostwo, ale kazdy z nich bedzie wplywal na wynik koncowy. Moja konkluzja z nich jest taka, ze to jednak Krosno ma o ciut wieksze szanse na awans.
Tu aż musiałem zareagować ...pada zdanie poza Buczkowskim nikomu nie będzie zależeć na awansie a w Krośnie sytuacja podobna...tylko pojawiają sie nazwiska w kontekście następców...hehe przecież to jeszcze gorzej....
Oczywiście to jest mecz trochę z gatunków nie zdrowych po walkowerze i Krosno zrobi wszystko aby wygrać ale te argumenty niektóre trochę "dziwne".
Idąc tym tropem dalej to Musielak dogadany w Ostrowie,Szczepaniak jak jeździ w takich meczach każdy wie zresztą Cieślak w swojej książce idealnie to podsumował...Karczewskiego w Krośnie za rok nie będzie...Lebiedievs i zapewne Milik tu zgoda im może zależeć najbardziej...
Teraz Falubaz...Buczkowskiemu będzie zależeć to samo Thungatowi,Borowiak klepniety...w zasadzie Protas będzie walczyć kwestia już jego sportowych możliwości na tym etapie...Fricke to taki tor spokojnie ogarnie...mimo że gdzie indziej dogadany to trudno przypuszczać aby pojechał piach...
Krosno pewnie wygra ale w dwumeczu faworytem mimo wszystko Falubaz tak uważam...czy słusznie??
Falubaz ograł Polonię bardzo mocną z Zagarem Bjerrem czy Przyjemskim
Krosno ograło ...Łódź z Nowakiem,Kosciuchem i Dulem...czy Iversenem który już odcina kupony...
W kuluarach mówi się że w Falubazie nie jest wcale tak źle jak się mówi a przynajmniej poprawiło się mocno...do tego oni trochę jak Ostrovia rok temu złapali coś na własnym torze pewną powtarzalność...
Podsumowując widzę coś w stylu 48;42 dla KKŻ😉w rewanżu Morawski 51;39😛😉
Typy na dziś:
Buczkowski-Musielak 1 kurs 1.75 sts
Falubaz +6.5 kurs 1.65 Sts
Lebiedievs under 11.5 kurs 1.5 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
B 32,6K

bosky

Użytkownik
Adams, a ta Łódź z którą Krosno się tak męczyło, to przypadkiem nie ta sama Łódź, która omal nie wygrała dwumeczu ćwierćfinałowego z Falubazem? :p co do analizy - masz rację, oba zespoły będą miały kłopoty za rok w Ekstralidze. Tylko że w bet365 jest porównane 5 par z tego meczu i wynika tylko z nich -7, zaś handicap meczowy to -4. Także moim zdaniem Krosno w tym dwumeczu jest niedoszacowane.
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
No tak tylko ja porównuje jednak siłę Bydgoszczy i Łodzi i ich apetytów na awans plus sportowych mozliwosci....więc skala trudności po stronie Falubazu... oczywiście jeśli mówimy o doszacowaniu czy nie ja bym osobiście wystawił coś w stylu 2.5 do 1.5 na awans...kurs 3 faktycznie deczko za wysoki...i można próbować ale ja się nie odważe....niby w kuluarach mądrzy ludzie mówią że Falubaz😉i ja pójdę tym tropem ale to TYLKO SPORT😉
 
B 32,6K

bosky

Użytkownik
Wiesz, oczywiście nie mam zamiaru tutaj odczarowywac rzeczywistości i mówić a'la Mazinho, że szanse typu to 90% :D mówimy o underdogu. Tylko że jeśli porównamy personalia obu drużyn, to śmiało można zaryzykować, że fundamenty są identyczne. W związku z tym kurs 3 uważam za godny uwagi. Natomiast co do znawców - u mnie więcej stawia na Krosno, ale to kwestia subiektywna ;-)
 
Sándor Tihanyi 39,9K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
  • Najlepsze analizy września 2022 (2. miejsce)
  • #427
Dubel

1 Miejsce w 1 lidze - Falubaz Zielona Góra
1 Miejsce w Ekstralidze - Motor Lublin

forbet
Kurs 3.85

Zwlekałem do rozpoczęcia sec bo w sts było 2.7 na Lublin, jednak po Secu już kursy nie wróciły. Dlaczego zwlekałem o tym potem

Na tapet jednak zacznę od 1 ligi. Dla mnie to najbardziej pewne wydarzenie. Czytając i słuchając między wierszami to Krosno jeszcze nie teraz, wiadomo że swoją postawę medialną mają przeciwna, ale dziennikarze muszą coś pisać. Stadion w Krośnie to nie Ostrów gdzie ogarnie się go przez zimę kto był ten wie, że tylko Rawicz czy Tarnów może się z nimi równać. Jednak to nie takie proste bo wygrać ligę mogą a nie dostać licencji więc skupiamy się na aspekcie sportowym. Falubaz nabrał wiatru w żagle. Co dmuchnęło? Nie było żadnego orkanu, ale pojawiła się monstrualna postać z Teksańskiej Masakry Piłą Łańcuchową, którzy zaskoczył wszystkich i nie ma się co dziwić jak ktoś po okolicy biega z piłą tak i oni zaskoczyli wszystkich jadąc z piłą po torze. Oni nie wygrali z Bydgoszczą oni ją przepraszam za wyrażenie rozjebali. I to wtedy gdy nikt się nie spodziewał, gdy na Z.G wieszano psy i wskazywano długoletnią banicję w 1 lidze. Zespół podniósł się i jedzie jak z nut. Fricke pokazuję, że 1 liga to nie na jego cierpliwość bo ileż można wygrywać? Główne ogniwo lider przez duże L. Największy klucz w układance to Rohan, który obudził się jak Feniks i wprowadził Falubaz do finału. Następnie pojechali do Krosna gdzie powyższa dwójka uratowała im mecz utrzymała na plecach ciśnienie i pozwoliła marzyć wygraniu dwumeczu. z 40 zdobytych punktów w/w zdobyli 28. I tu można się zapytać czy to nie obawa przed rewanżem? Nie, bo jak dla mnie przy dość trafnym założeniu ze Max i Rohan ten wynik powtórzą to doparowi jak Buczek i Protas już tak koszmarnie jak na ich możliwości nie pojadą. A jak pojadą? Co wtedy? Wtedy jest Tonder, który u siebie potrafi pokonać każdego. Kuleję juniorka, ale Borowiak pokazał, że trzeba się z nim liczyć. choćby w meczu z Bydgoszczą. Więc tu duża obawa jednak te braki muszą niwelować seniorzy. Po drugiej stronie, jak wspomniałem bardzo silna para juniorów, gdzie Krzysio Sadurski się fajnie rozkręcił. Kapitalny Waszek, tylko czy to przypadkiem nie jest zawodnik własnego toru z ustawionym motorem na start w Krośnie jako startowiec? No właśnie chyba tak, i obawiam się ze to będzie słabsze ogniwo. Szczepaniak moje zdanie i nim zna. Zawodnik do 10 pkt zazwyczaj u siebie stabilna druga linia, która jedzie to co ma jechać. Jednak pewnego pułapu nie przeskoczy. I zdziwię się jeśli będzie lepszy od Buczka. Ciekawa rywalizacja na u24 Kwiech z Rew. Tu tylko z uwagi na tor stawiam że Kvech jest lepszy. Tym bardziej że śmiem wątpić czy Rew kiedykolwiek był w Zielonej Górze na rynku a co dopiero w okolicach cmentarza. Na deser zostawiam liderów wilków, którzy może jak dla mnie sa bez wyrazu. Lebiediew Nie patrzę w tym meczu na wyniki SEC bo pomimo że zarówno Milik jak i Lebiediew pojechali dno (jendak zastanwiające jest że Wacek u siebie na torze startowym pojechał koszmarnie) to myślę, że Andrzej miał to głęboko w tyle. Jednak w 1 meczu robi 10 niby ok tylko wygrywa jedne bieg pokonując jak dla niego ogórków a przegrywał z Frikiem i ROhanem czyli tam gdzie miał robić punkty nie robił ich. Ponadto w głowie świta mi jego wywiad jakoś niedawno w tv gdzie poirytowany mówił, że nie zna przyczyny że sprzęt nie idzie jakby chciał. No i Toffik, który już zakończył w Polsce sezon i wszystkie motory spakował do warsztatu w Łodzi? (chyba w Łodzi) no bo jedzie jak nie on zrobić u siebie 6 przegrywając z liderami z.g i drugiej a nawet trzeciej linii to dość słabo. Jazda jakby bez ciśnienia bo gdyby on z Andrzjeem pojechali jak trzeba i jak przystało na swoim torze u liderów to dziś pisałbym analizę pod kurs około 6 :) Reasumując Falubaz z kibicami Falubaz na fali bierze dziś wszystko nie czeka na zielony stół. Ma do tego możliwości ma do tego rezerwę nie ma do tego juniorów ale Ci mogą nie odegrać tak kluczowej roli jak..................



w drugim moim meczu czyli mały finał w najnudniejszej i najbardziej przereklamowanej lidze świata. Dla mnie postawa Cierniaka jak i Lamparta w tym meczu to klucz. Młody Mateusz jedzie ostatnio bajkę z tonu spuścił trochę Wiktor ale spodziewam się petardy w ich wykonaniu od 2 biegu. Będzie on ważny bo tu musi być 5-1 w mecz Lublin musi wejść ostro bo potem odrabiać stratę będzie bardzo trudno. Zresztą Lublin wie że ustawia sobie z reguły mecze 2 wyścigiem. i potem karci. Tak i jutro widzę to tak, że Lublin zdobywa złoto. Czemu nie zagrałem wczoraj przed 19 po 2.7? Bo chciałem zobaczyć M.M i jak pokazał po kontuzji śladu nie ma. Wygrywa rundę blokuję innych dla Madsena no niech żyję król bo wrócił król Lublina. Zanim przejdę dalej chcę spojrzeć dlaczego Gorzów tak wysoko wygrał? bo: a M.M zrobił przy kontuzji 4 pkt bo Lampart zrobił 2 punkty bo Hampel z Drabolem razem zrobili 9. bo Hansien zrobił 6 a Woźniak 11 To tak w skrócie. Teraz trzeba na toi spojrzeć po lubelsku - M.M zrobi nie 4 a bliżej mu do 14. Tutaj według mojej analizy musi pokonywać liderów Stali to jest klucz by nie dać wygrywać Martinowi i Bartkowi. wiadomo zadanie koszmarnie trudne, i Mikkel nie musi tak robić w każdym biegu ale w miarę możliwości ich neutralizować. Lampart u siebie pomimo zniżki formy powinien zrobić co najmniej drugie tyle co w Gorzowie. Do tego duet Hampel Drabik jak mam ich już w pakiecie licze na 12-13 pkt. Z naciskiem na Hampela na jego doświadczenie i starty bo u Drabika syndrom taty im więcej biegów tym pary w łapach coraz mniej. Jednak Drabik nie jest tak ważnym ognieniem jak juniorzy M.M Hampel i Kubera. jeśli oni pojadą kapitalnie Drabik może sobie wlewać szampana dożylnie. Teraz punkty Gorzowa. no nie ma szans no nie ma opcji aby Hansen zrobił 6 w Lublinie w takiej stawce na obcym torze. Tu przewiduję słaby punkt i osłabienie formacji u24 wręcz jej obnażenie. I kluczowa dla mnie postać Szymona, który mam ogromną nadzieję nie pojedzie ponad 8-9 pkt. Bo jeśli trójka liderów Vacek Bartek Szymon będzie niełapana Lublin musi czekać na mistrza jeszcze rok. Jeśli zawali Woźniak to będzie ciekawie i mistrza poznamy koło 14-15 wyścigu. Osobiście twierdze bez liczb bez pisania a bo ten pojechał tak a tamten tak że po prostu Motor jest silniejszy, że ma juniorów ma zdrowego lidera i kapitalnego rezerwowego. ma sój tor pod plandeką ale dalej swój. No i ma kibiców za plecami. Co ma Gorzów? Przy juniorach Motoru Gorzów nie ma juniorów nie ma u24 a ma jednego snajpera na którego barkach stawiane jest wszystko Jak snajperowi bardzo pomogą Szymek i Martin to mają złoto jeśli nie to nie mają czego w Lublinie szukać..

Motor Lublin DMP 2022

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +2026
B 32,6K

bosky

Użytkownik
No i Krosno awansowało, a kurs 3,00 siadł. Moja obserwacja z tego meczu jest taka, że Falubaz sam się załatwił, klasycznie na w69 funkcjonowało pole 1 i 3, a ten zabieg jeszcze chyba żadnemu klubowi nie przyniósł wielkiej korzyści (podobnie często bywało w przeszłości na torze w Gorzowie). Gdyby wyszedł zestaw 2, to pewnie juniorzy z Krosna wyglądaliby lepiej, a tak na barki wzięli to seniorzy. Paradoksalnie być może to właśnie ten 1 zestaw załatwił gościom awans, bo Karczewski i Sadurski wyglądali dziś przeciętnie. Protasiewiczowi zależało i ku mojemu zaskoczeniu akurat wychodziło, ale teraz Falubaz zostaje z gołym tyłkiem na wietrze. Współczuję sąsiadom i czekam na okres transferowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +321
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom