>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurowizja 2015

michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Ze względu na to że co chwile jestem banowany albo dostaje bany na HP zupełnie za nic miałem odpuścić sobie podawanie typów w tym temacie ale ze względu na pewne okoliczności i ze względu na to że sporo osób pyta i liczy na typy postanowiłem wyjść na przeciw oczekiwaniom. Trzeba robić swoje mimo że zielone pachołki rzucają kłody pod nogi.
Rok temu zysk był kosmiczny co wiedzą osoby które grały razem ze mną.
lecimy z tematem i zaczynamy bardzo gorącym typem,czasu macie mało, ale kto pierwszy ten lepszy a limit powiedzmy że znośny.
1#
Rosja wygra 1 półfinał @ 3.50 Parimatch

Czemu tak ? Sprawa bardzo prosta, Polina prezentuje się naprawdę świetnie co będzie pózniej widać na załączonych obrazkach, piosenka też dobra i wpadając a w ucho a do tego kosmiczne spadki kursów w ostatnich 2-3 godzinach na wygraną w półfinale. Świetne rankingi na międzynarodowych forach,fajsach,instagramach itp. Nie bardzo będzie miał tu kto zagrozić, może jedynie Estonia ale wątpie, w każdym innym buku Rosja jest już faworytem a kursy na wygranie pierwszego półfinału wachają się od 1.85 do 2.60, w Pari mamy aż @ 3.50 i dość znośny limit bo 100 USD więc daje rade, jak na moje zdecydowanie warto. Przypomnę tylko że i tak z rozliczeniem betu będzie trzeba poczekać na finał bo dopiero po finale pojawia się cała punktacja a także wyniki półfinałów.
Piosenka prezentuje się tak :
https://www.youtube.com/watch?v=jBVY7Glcd84
a Polina tak :


E : pózniej reszta propozycji
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
J 18

_jarl_

Użytkownik
Typ na awans do finału: Czechy awansują 2.969 w Pinnacle
Nasi południowi sąsiedzi zaśpiewają mroczną balladę na dwa głosy. Oboje mają ciekawy wokal, a spory kontrast między głosem żeńskim i męskim nie razi nawet w partiach śpiewanych jednocześnie. Wizualnie też się dobrze prezentują. Myślę że ta dość oryginalna propozycja może zyskać unzanie słuchaczy, co pozwoli prześlizgnąć się do finału. Dla mnie każdy kurs wyraźnie powyżej 2 do grania. Bukmacherzy zdają się niedoceniać Czechów, a przeceniać z tego półfinału choćby Cypr, Polskę czy Litwę, które moim zdaniem nie mają wcale lepszych piosenek.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
powiem wam, że strasznie nijaka ta piosenka Ruskich. Nie patrzyłem z kim tam mierzą się w SF, ale nie ma ciekawszych piosenek? ????
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
To jak widze, ze jakies zainteresowanie Eurovizja jest to i ja cos od siebie dodam. Dwa typy:
Typ pierwszy
Holandia zakwalifikuje sie do Finalu @ 2,9 (unibet) ⛔⛔⛔ no i uj, wystep tragedia...achhh wstyd :;/::;/::;/:
Dobra Panowie, tutaj albo Unibet pozamienial kursy i wystawil na zakwalifikowanie sie Trijntje na odwrot albo pozamianial sie z fiutem na glowe. Nie ma szansy by Oosterhuis sie nie zakwalifikowala i tyle, kurs wyjety z dupy.
Po pierwsze, kilka slow wstepu. Polfinal 1 w ktorym wystapi reprezentantka Holandii sklada sie z 16 ekip z ktorych 10 zakwalifikuje sie do Finalu (6 odpadnie, matmy nie oszukasz :p ) ... Po drugie, Holandia od 3 lat przestawila sie jesli chodzi o dobor reprezentantow do tego konkursu i od roku 2013 wystawia swoje najwieksze armaty. W 2013 wystawili Anouk - &quot;probably&quot; najlepsza (najbardziej rozpoznawalna) Holenderska wokalistke obecnie ktora z piosenka &quot;Birds&quot; zajela 9 miejsce. Rok temu wystawili The Common Linnets z Ilse Delange (przed stworzeniem duetu, spiewala singlem przez wiele lat) i piosenka &quot;Calm after the storm&quot; ktora zajela 2 miejsce. W tym roku Holendrzy nie zmieniaja &quot;zwycieskiej&quot; strategii (zwycieskiej w porownaniu z wystepami pol-amatorow z poprzednich lat) i wystawili kolejna super-star Trijntje Oosterhuis z piosenka &quot;Walk Alone&quot;. Dla tych ktorzy nie wiedza, bo zapewne jest takich sporo, Trijntje to bardzo znana postac zarowno w Holandii jak i w muzycznym swiecie. Ostatnio czesto wystepujaca w popularnym TV Show &quot;The Voice of Holland&quot; wraz z takimi gwiazdami jak Marco Borsato czy Nick and Simon. Wiem, wiem nic to nikomu nie mowi, ale musicie mi uwierzyc na slowo, ze sa to piosenkarze ktorzy sa bardzo popularni w Holandii. Wracajac do typu, Trijntje (swoja droga imie Trijntje to w luznym tlumaczeniu na polski - maly pociag ???? ) bedzie spiewac w polfinale z takimi krajami: Moldawia, Armenia, Belgia, Finlandia, Grecja, Estonia, Macedonia, Wegry, Serbia, Bialorus, Rosja, Dania, Albania, Rumunia, Gruzja. W tej grupie wybijajace sie piosenki (i to nie super wybijajace sie) to Belgia, Estonia, Rosja,... reszta to nic szczegolnego, a pozostalo do obstawienia 7 miejsc. Moim zdaniem piosenki ktore na luzie NIE wejda do Finalu to: Wegry - piosenka o wojnie, Armenia - po prostu zbitka dzwiekow i nic wiecej (tak na serio to nawet te dzwieki i wszystkie glosy do siebie nie pasuja - szczegolnie pod koniec po prostu jeden wielki muzyczny bajzel), Finlandia (rozumiem Konczite &quot;Kielbasa&quot; bo pomimo wybryku z broda miala/mial/mialo glos, ale zespolu niepelnosprawnych Finow ktorzy krzycza do mikrofonu nie da sie przezyc. Ci ktorzy wierza w to, ze Finowie zostana dopuszczeni do Finalu moga sie sporo pomylic, ci ktorzy wierza, ze wygraja tegoroczna Eurowizje maja nierowno pod sufitem...a na dodatek te &quot;fuckery&quot; do kamery lead singera...hmmm po prostu danie glowne na tak familijny show jak Eurowizja). Serbia...hmm przeslanie piekne, piosenka slaba, moim zdaniem nie ma szans. Reszta to przecietniacy.
W takim towarzystwie przegrana (czyli brak awansu) Trijntje to finalu bylby odbierany jako porazka. Porazka na ktora gwiazdy tego formatu nie za bardzo moga sobie pozwolic. Moim zdaniem Trijntjie nie tylko awansuje do Finalu, ale zajmie w nim miejsce w TOP10. Zreszta nie jestem sam w tym pogladzie. Patrzac na glosy internautow, w przeprowadzonych w roznych serwisach sondach, Holendrzy na luzie mieszcza sie w TOP10 jak nie lepiej, czyli w wielkim Finale. Kurs zupelnie nie adekwatny do umiejetnosci Oosterhuis, jej rywali, faktu, ze 10 na 16 artystow awansuje itd. Moim zdaniem to jest bardzo dobry zaklad, szczegolnie, ze jej ballada jest dosyc latwo wpadajaca w ucho. tak czy inaczej, mysle, ze spokojnie kandydatka Holendrow wejdzie do Finalu. Ja pobieram dwiema rekami ???? no chyba, ze jest jakas ustawka o ktorej ja nie wiem, ale jesli wszytko jest fair to Trijntje Oosterhuis na bank zobaczymy w Finale.
____________________________________
I drugi typ, tak na luzie o wina w calym festiwalu:
Estonia wygra @ 11 Unibet badz Estonia w TOP5 @ 2

Czytajac wasze niektore wypowiedzi lapie sie za glowe. Moim zdaniem, w tym roku, ludzie zejda na ziemie i wroca nieco do korzeni Eurowizji, czyli do piosenek a nie do Show. Na wstepie musze powiedziec, ze w tegorocznej edycji moim zdaniem nie ma wielu kandydatow do zwyciestwa, piosenki sa raczej slabe, kilka (tak jak chociazby Rosja, Mldawia) mam wrazenie, zywcem zerzniete z bardziej znanych utworow, kilka ballado ktorych zapomnimy kilka minut po ich wysluchaniu. Jest kilka utworow ktore wpadaja w ucho, ale jest ich niewiele. Tak wiec po wstepnej selekcji, wydaje mi sie, ze realne szanse maja utwory ze Szwecji, Australia, Wlochy, Estonia, Hiszpania, Rosja. Przyjmuje, ze nie bedzie jakiegos super &quot;czarnego konia&quot; ktory z ostatniego miejsca wygra caly konkurs. Osobiscie przejzalem internet, posluchalem tych utworow, przyjzalem sie komentarzom i moim zdaniem wyglada to tak.

Australia:
po raz pierwszy w tym festiwalu co jest dla mnie rownoznaczne z tym, ze nie wygra. Po drugie, nie jest w stanie byc &quot;hostem&quot; nastepnego eventu w 2016 roku, choc mowi, ze przy wygranej i tak by sie o hosta nie starala to zawsze robi sie problem z tym kto bedzie za nich gospodarzem. Sama piosenka jak miliony w necie, zupelnie nic szczegolnego, jak to ktos napisala plusik dla australii, za to, ze spiewa w swoim ojczystym jezyku :p TOP 10 powinno sie udac, dla zachety na przyszlosc, TOP5 moze byc ciezko, wygrana nie wchodzi w gre.
(W nawiasie po kazdym z krajow bede zamieszczal ilosc odwiedzin na YT oficjalnego video kazdej piosenki -Australia - 1,4 mln views)
Szwecja: ... ilez to razy Szwecja wygrywala juz ten konkurs? 5 ...ile mozna wygrywac :p ? Moim zdaniem, Szwedzi, ktorzy sa duzym faworytem bukow, maja Show, ale piosenke maja przecietna. Ile razy slyszelismy juz to, ze to my jestesmy &quot;Heroes of our times&quot;?! Swoja droga ta piosenka przypomina mi troche piosenke Rikiego z World Cupu we Francji... fajny refren ale reszta do kosza. Tak jak juz wczesniej powiedzialem mam wrazenie, ze ludzie - i tez w tym eksperci ktorzy tez beda mieli glos, w tym roku skreca w strone muzyki a nie show, ktore Szwedzi maja na bank najlepsze z calej stawki ale piosenke maja raczej bardzo przecietna. Szwecja TOP3 jak w morde strzelil, Winner? Nie tym razem ...choc...zawsze trzeba pamietac o punktach wiecznej przyjazni. Mozna juz dzisiaj w ciemno zalozyc, ze Szwedzi dostana takowe od Norwegow i Finow. Angielsko jezyczne kraje tez lubia glosowac na Snakdynawow wiec kilka, jak nie kilkanascie dodatkowych punktow wpadnie, czy to wystarczy by wygrac? ... moim zdaniem nie. (Szwecja - w dwoch kanalach lacznie ma okolo 1,1 mln views)
Wlochy: ... dobra pytanie, czym roznia sie trzej makaroniarze od makaroniarza z 2013 roku? Niczym, wygladaja tak samo, spiewaja tak samo i tak samo zajma przyzwoite miejsce w TOP10 ale nie wygraja tego festiwalu. Wlochy przygotowaly calkiem fajny kawalek romantycznej ballady o dupie maryni, milosci i ... spidermanie(?! - wtf). Opieraja swoj utwor na slowach Amore ktore praktycznie tworza 75% tekstu. Dobra moze przesadzam, ale ta piosenka to typowy Italian style, ktory nie sprawdzil sie w przeslosci i nie sprawdzi sie tym razem. TOP10 bedzie na luzie, TOP5 pewnie tez, bo procz mnie, festiwal bedzie ogladac masa nakreconych na makaroniarzy nastolatek, ale nie ma szans by Wlosi wygrali w tym roku. (Wlochy - 1,1 mln views on )
Hiszpania: ... moze nie jestem wielkim ekspertem w dziedzinie muzyki, moze niektore rzeczy mi umykaja, moze jestem przecietnym sluchaczem, ktory lubi to co lubi i nienawidzi wszystkiego pozatym, ale Hiszpanski kicz mnie dobil po calosci. Ta piosenka traci bublem z kazdej strony...procz wokalistki ktora ma zajebisty glos. Ale czy jako tak zwany &quot;Janusz&quot; ktory bedzie glosowal (najprawdopodobnie nie, bo nie bede mial kasy, bo wszystko postawie na swojego kandydata) nie beda mial wiecej racji niz eksperci? Hiszpanska piosenka moze byc muzycznie zajebista ale jest oklepana na milion razy. Jesty kolejna podszywka pod styl latynowski, ktory za kazdym razem jak tylko slysze mam orduchy wymiotne. Po drugie, Pani &quot;Hiszpania&quot; idzie dokladnie w ten sam styl co Pani/Pan/Gosc z broda z zeszlego roku. Ide o zaklad, ze horeografia bedzie bardzo podobna. Czy to sie ludziom nie znudzilo? Musle, ze TOP5 moze byc do ogarniecia, ale zwyciestwa sie nie spodziewam. (Hiszpania - wyswietlen 1,2 mln)
Rosja: ... co tu duzo gadac, Ruskie nie wygraja tego konkursu nie tylko z powodu czysto muzycznych ale tez z powodu czysto politycznych. Rok temu, sytuacja byla bardzo podobna i wystep kandydatek z Rosji (16sto letnich wiec nadal praktycznie dzieci) zostal przywitany i skwitowany gwizdami. W tym roku przyjezdzaja z piosenka ktora zabrzmi po prosotu cynicznie w uszach Europejczykow ... &quot;Praying for peace&quot; &quot;Different yet we&#39;re the same&quot; &quot;We believe in a dream&quot;- (wtf, rozumiem, ze tekst tej piosenk to zakamuflowana prosba o azyl polityczn w Austrii)...To, ze Polina to seksowna babeczka, to nie ulega watpliwosci ale nie ma takiej opcji by Rosija wygrala w tym roku (jak i w nastepnym, i w kolejnym itd...do puki nie przestana rozrabiac kazdy wie gdzie :p ). Ciekawostka jest fakt, ze jej piosenka zostala obejrzana ponad 4,4 mln razy na YT czyli okolo 4 razy czesciej niz innych kandydatow...ale powiedzmy sobie szczerze, &quot;Big Boobs&quot; na YT obejrzalo 10 razy wiecej widzow niz Poline, wiec chyba wiadomo, czemu Polina cieszy sie wieksza popularnoscia niz Finscy dzentelmeni ???? ...TOP5? Bedzie w uj ciezko, TOP10? Jak sie znajda poza to nie bede zdziwiony, a Walt Disney z pewnoscia zapuka do drzwi, bo piosenka wszystkim przypomina utwor z &quot;Frozen&quot; wiec cos na rzeczy jest :p
Estonia:... No i doszlismy do Estonii. Po pierwsze musze powiedziec, ze dla mnie piosenka Estonii jest po prostu najlepsza. Melodyjna, latwo wpada w ucho, troche w stylu - vintage (takiego troche w stylu Crime Story - kto stary to pamieta :p ), wracajacego do starszych utworow. Do tego, jest to duet damsko-zenski ktorego w innych panstwach (tych ktorzy sa faworytami) nie ma.Jesli chodzi o takie duety, to przypomne, ze radza sobie one calkiem dobrze. Chociazby w zeszlym roku podobny duet z Holandii zajal zaszczytne drugie miejsce zaraz za Pania/Panem Konczita/Konczitem :p . Do tego piosenka jest po prostu lekka, latwo wpadajaca w ucho, dobrze zmontowana z dobrze dobranymi wykonawcami. Jak dla mnie to perfekcyjny kandydat, ktory wymieszal, przyzwoita muzyke do kotrej potrafil dokoptowac w miare prosta lecz zrozumiala historie. Przy tej piosence nie trzeba zachodzic w glowe, rozwazajac o czym utwor jest, bo to tak oczywiscite jak amen w paciezu. Dodatkowo, dla mnie ciekawe jest tez to, ze piosenka Estonczykow to utwor ktory nadaje sie najlepiej do wiecznego powtarzania w radiu (a tak bedzie z wygrywajacym utworem) Nie wyobrazam sobie dla przykladu piosenki Finow (w stacjach radiowych w Europie :p) Hiszpanskiej ballady oczywiscie po hiszpansku, badz makaroniarzy spiewajacych po wlosku (kto tego bedzie sluchal?). Estonczycy zaraz po Szwecji sa faworytem do awansu ze swojego polfinalu i mysle, ze po tym polfinale kursy na nich pojda zdecydowanie w dol. Teraz stoja @ 11 co jest dla mnie niesamowicie dobrym kursem ktory pobieram z pocalowaniem reki i bede im kibicowal. Mam nadzieje, ze Wspomoga ich glosy z panstw ktore leza w okolo, jak Rosja, Litwa, Finlandia oraz Bialorus. Polacy tez z pewnoscia dadza im kilka oczek. Mysle, ze glownie caly konkurs rozegra sie miedzy Szwecja i Estonia i poniewaz mysle, ze to czyste 50/50 kursy na Estonczykow to duze value. Rzeby nie bylo za rozowo, to horeogragfia moze Estonczykow zawiesc bo z tego co widzialem jest dosyc statyczna, ale tak jak mowilem, mam nadzieje, ze po ostatnim roku i wybrykach z Konczita w tym roku wrocimy do piosenek a nie show. (ilosc wyswietlen na YT oficjalnej piosenki (i zeby nie bylo, ja im nie nabijalem :p ) 1,4 mln czyli trzeci wynik (wraz z Australia) zaraz po Rosji i Big Boobs ???? )
Pozdro i Powodzenia ???? Milego ogladania Eurowizji ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Czas powoli zabierać się za analizę pierwszego półfinału:

Pewne kwalifikacji Estonia i Rosja, obie piosenki już przeanalizowane w dziale, kursy na awans nie przekraczają 1,1, zdecydowani liderzy bukmacherów w tym półfinale, dwie najlepsze propozycje w głosowaniu dziennikarzy, również najlepsze opinie wśród fanów. Między Rosją, a Estonią rozstrzygnie się walka o wygraną w tym półfinale. Kto jeszcze ma duże szanse na awans?

Belgia awansuje @ 1,564 Pinnacle✅

Nie ogarniam tak wysokiego kursu na Belgię. Owszem, ostatnio rzadko przechodzą przez półfinały, ale jak mają dobrą piosenkę to udaje im się to bezproblemowo. Reprezentantem młody Loïc Nottet z utworem Rhythm Inside, dość oryginalna propozycja, ale mocna wokalnie i choreograficznie. Dobre miejsca w rankingach internetowych (często nawet końcówka pierwszej 10), dobre opinie wśród widzów, trzecie miejsce w głosowaniu dziennikarzy w Wiedniu. Śmiało można grać.

Grecja awansuje @ 1,30 Bet-at-home✅

Odkąd tylko są półfinały w ESC to Grecja zawsze wchodzi. Choć chyba pierwszy raz od kilku lat pojawia się z balladą. Z początku piosenka krytykowana, ale Maria Eleni Kyriaku z utworem „One Last Breath” świetnie wypada na próbach wokalnie przez co opinie o propozycji greckiej są znacznie bardziej przychylne. Trochę bałańskich krajów jest w tym półfinale, więc choćby od Albanii będzie sporo punktów politycznych. Czwarte miejsce w głosowaniu dziennikarzy, sądzę, że skoro tak dobrze Kyriaku wypada na próbach to głosy od jury będą na wysokim poziomie.

Gruzja awansuje @ 1,25 Bet-at-home ✅

Reprezentantką Nina Sublatti z utworem „Warrior”, piąta w głosowaniu dziennikarzy w Wiedniu po sobotnich próbach. Będą punkty od Armenii, piosenka enegiczna, podoba się ludziom, buki dobrze wystawiły kurs, awans praktycznie pewny.

Albania awansuje @ 1,3 Bet365✅

Troszkę mnie zaniepokoiły niskie oceny od dziennikarzy (8 miejsce w głosowaniu), ale to zbyt dobra piosenka by przepadła. W wersji teledyskowej było lepiej niż jest na żywo, ale mimo wszystko musi awansować, w wielu rankingach internetowych pod koniec pierwszej 10. Będą polityczne punkty od Macedonii i Grecji.

Rumunia awansuje @ 1,25 bet-at-home✅

Rumunia zawsze przechodzi przez półfinały. Jeśli średnio wypadną w głosowaniu widzów, to przepchnie ich jury. Niezłe 7 miejsce od dziennikarzy w Wiedniu, z tego co obserwuję propozycja przez &quot;ekspertów&quot; eurowizyjnych oceniana wysoko. Utwór istotny społecznie i to też może mieć wpływ na jego pozytywny odbiór.

Tej siódemki jestem pewien, o pozostałe trzy miejsca dość zażarta walka. Moim zdaniem powinna wejść jeszcze: Armenia (kurs 1,35 bah✅), bo oni potrafią mobilizować swoją diasporę (jest Gruzja, z której dostaną sporo punktów, może też od mniejszości z Belgii).

Przeciwko komu zagrać?

Finlandia nie awansuje @ 2,32 Pinnacle
✅
Wszyscy już dobrze wiedzą kto reprezentuje Finlandię, więc tu nie będę się rozpisywał. Dziwi mnie to, że buki stawiają ich tak wysoko w hierarchi. Odbiór społeczny tej propozycji jest bardzo negatywny, dziennikarze na miejscu też bardzo sceptyczni (Finlandia na przedostatnim miejscu). Na dodatek nie ma zaplecza politycznego ze Skandynawii w tym półfinale. Będę bardzo zaskoczony ich awansem, bo nie widzę żadnych argumentów za Finami.

Mołdawia nie awansuje @ 1,45 Bet-at-home✅

Polityczne punkty z Rumunii i to będzie pewnie wszystko. Może i wychodzi wszystko na scenie poprawnie, ale propozycja mołdawska to kwintesencja kiczu eurowizyjnego, który jednak wielu już się przejadł. O dziwo prawie zawsze wchodzili do finału, ale w zeszłym roku ta seria została przerwana. W wielu rankinfach Eduard Romanyuta okupuje końcowe pozycje, to po prostu nie może spodobać się ludziom, może 6-7 lat temu odbiór byłby bardziej pozytywny.

Macedonia nie awansuje @ 1,95 Bet-at-home✅

Kraj reprezentuje Daniel Kajmakoski z utworem &quot;Autumn Leaves&quot;. Już niezwykle ascetyczny teledysk stawiał pod znakiem zapytania szanse na awans Macedonii. W większości rankingów internetowych koło 30 miejsca w całej stawce eurowizyjnej, więc trochę nisko. Ostatnie miejsce w głosowaniu dzienniakarzy w Wiedniu. Na ostatnie 7 prób tylko raz weszli do finału. A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to zobaczcie wideo z prób i komiczny układ choreograficzny, który niweczy jakiekolwiek inne zalety tej propozycji.

Zostały zatem dwa miejsca i pięć propozycji. Kurs na Holandię na pewno zbyt wysoki i warty spróbowania, choć mam wrażenie, że Trijntje mogłaby lepiej wykonać swój utwór (wersja teledyskowa bardzo mi się podoba, na żywo jakby trochę mniej). Na Serbię większość buków oferuje kurs powyżej 2, propozycja nieźle oceniona przez dziennikarzy i ekspertów. Typowa eurowizyjna sztampowa piosenka pełna cekinów, obciachu i tego typu &quot;atrakcji&quot; na scenie. Kurs chyba ciut za wysoki. Węgrom nie daję większych szans mimo szczytnego przesłania piosenki. Muzycznie rewelacji nie ma, odbiór ludzi średni, środowiska ekspertów również, nisko oceniona przez dziennikarzy. Białoruś też ma dosyć przeciętne opinie, plusem Duńczyków melodyjnośc piosenki. Nie podejmuję się jednak wyboru, kto awansuje. Na pewno warto grać na Serbię i Holandię ze względu na wysokie kursy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
Zakwalifikuje się:
Czechy: Nie 1.40 bet365
Czesi wracają po 6 latach przerwy, do tej pory każdy ich występ (a startowali 3 razy) był fatalny. W 2009 roku nie dostali nawet 1pkt w półfinale. W tym roku trafili na trudny półfinał, w którym z sąsiadów będą mieli tylko Polaków i Niemców (wśród głosujących). Zapowiada się kolejna porażka, bo duet, który wystawiają śpiewa naprawdę słabą piosenkę.

Islandia: Tak 1.33 bet365

Islandia wystawia młodziutką Maríę Ólafs , która śpiewa taką w miarę młodzieżową pioseneczkę, trafiającą umiarkowanie w ucho. Nie mniej jednak Islandia może liczyć na wsparcie swojej skandynawskiej rodziny czyli głosy z Norwegii i Szwecji. Młoda ładna dziewczyna może się jeszcze spodobać w małych krajach z tego półfinału (Malta, San Marino), co powinno spokojnie dać awans do finału.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Pierwsze i podstawowe pytanie tej Euro-Australiowizji to czy startuje ktoś o orientacji innej niż hetero (ewentualnie udaje takiego kogoś) tudzież po zmianie płci lub z innymi zaburzeniami.
Drugie pytanie to czy jest ktoś na tyle niepoważny/oryginalny,że można się zastanawiać czy robi sobie jaja czy traktuje to serio coś vide Finlandia kilka lat temu.
Wracając jeszcze do ubiegłego roku,jeśli ktoś na serio uważa,że wygrała kiełbasa Konczita bo miała &quot;dobrą piosenkę i ładny głos&quot; to nie mam pytań i przestaję się dziwić wynikom wyborów prezydenckich w Polsce.
Wg mnie najlepsza była ballada Norwegii,aczkolwiek uważam,że piosenki Niemiec,Holandii czy Belgi też były ok.
Oczywiście Brytole jak zwykle w każdym konkursie jakim startują widzą swojego reprezentanta jako faworyta i nawet nie sprawdzając kto zacz jest,zaryzykuję stwierdzenie,że najlepszą opcją(tak jak i rok temu) będzie stawianie przeciwko niemu.
Nazwisko reprezentantki Polski pierwsze słyszę,ale może to i lepiej.
No i ostatnia kwestia, finał wygra jeden ze zwycięzców półfinału,ażeby tradycji stało się zadość.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Pierwszy półfinał :

Awans:
Albania @1,36✅, Gruzja @1,16✅, Grecja @1,16✅, Belgia @1,36✅, Rosja @1,01✅, Estonia @1,06✅, Rumunia @1,14✅, Serbia @2,37✅, Mołdawia @2,87⛔

10 miejsce jest dla mnie kwestią otwartą.

NIE Awansuje: Finlandia @1,83✅✅ Bet365

Tragiczna,ciężko tego słuchać nawet przez 30s, nikt na to nie zagłosuje z telewidzów, cieżko też o wsparcie dla Finów w tym półfinale, w głosowaniu dziennikarzy na przedostatnim miejscu myslę że podobnie u jury. Ale dobra próba odwrócenia uwagi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
calvinjones 67

calvinjones

Użytkownik
To jak widze, ze jakies zainteresowanie Eurovizja jest to i ja cos od siebie dodam. Dwa typy:

Typ pierwszy

Holandia zakwalifikuje sie do Finalu @ 2,9 (unibet)

Dobra Panowie, tutaj albo Unibet pozamienial kursy i wystawil na zakwalifikowanie sie Trijntje na odwrot albo pozamianial sie z fiutem na glowe. Nie ma szansy by Oosterhuis sie nie zakwalifikowala i tyle, kurs wyjety z dupy.
W Betssonie na zakwalifikowanie Holandii jest kurs 3,50 ????
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Patrze i nie wierzę ????

łapcie lokate po @ 1.85, mały limit ale na kilku kontach może dacie rade zagrać

▶ Nowegia - Finlandia (H2H) : 1 @ 1.85 Sporti.ngbet ✅

dobry żart i komedia buków ???? Norwegia która jest wymieniana jako pewne TOP 10 a z dużymi szansami na TOP 6 kontra jakiś śmieszny metalowy jazgot który jak już pewnie większość zauważyła i podzieliła się tu opiniami może nawet nie wyjść z dzisiejszego półfinału i liczę na to że tak będzie, zresztą porównajcie sobie sami kursy, na awans Norwegów jest @ 1.10 a na awans Finów @ 1.90, więc sami sobie odpowiedzcie kto kogo zniszczy w Finale,jeśli oczywiście Finowie awansują, bo liczę że typ będzie można już księgować dziś póznym wieczorem

Do tego :

▶ Rosja wygra @ 15.00 Parimatch

Sam mam po @ 15.00 ale w Betfair, już mogę zamykać z zyskiem,jednak nie ma to najmniejszego sensu bo do finału na Ruskich będzie max @ 5.00, kurs strasznie leci, u większości buków od @ 7.00 do @ 9.00. Parimatch standardowo zaspał podobnie jak z półfinałem i ciągle trzyma @ 15.00, lekko na pewno warto​
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
podajcie jakies wiarygodne staty i wybory dziennikarzy( kiedys byla taka tabelka z 7 kolumnami z typami i na koniec przewaznie mialo to pokrycie)
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
W Betssonie na zakwalifikowanie Holandii jest kurs 3,50
No wlasnie widze i sam nie wiem co mam na ten temat myslec. Ogolnie to mam wrazenie, ze kursy leca w gore z tego powodu jak ta strone ( http://esctoday.com/94219/eurovision-2015-statistical-semi-finals-result/ ), gdzie obliczane sa statystyczne szanse krajow na podstawie poprzednich lat (10 czy 15 lat). Nie ma co tym statystykom za bardzo wierzyc (Holendrzy procz dwoch poprzednich lat mieli pasmo totalnych porazek swoich polamatorow ktore w statach ciagna ich w dol), szczegolnie, ze sami mowia, ze roznice sa minimalne miedzy miejscami 8-12. Mysle, ze kursy sa warte gry ale ryzyko oczywiscie jest. Sam jednak dogram sobie @ 3,5 za kilka groszy bo jak dla mnie to jest zbyt wysoki kurs ( patrzac na kursy dla przykladu na Finlandia, @ 2, widac, ze kursy sa wystawione nie zwazywszy na umiejetnosci muzyczne, tylko po prostu z tak zwanej &quot;pupy&quot; ????
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
No wlasnie widze i sam nie wiem co mam na ten temat myslec. Ogolnie to mam wrazenie, ze kursy leca w gore z tego powodu jak ta strone ( http://esctoday.com/94219/eurovision-2015-statistical-semi-finals-result/ ), gdzie obliczane sa statystyczne szanse krajow na podstawie poprzednich lat (10 czy 15 lat). Nie ma co tym statystykom za bardzo wierzyc (Holendrzy procz dwoch poprzednich lat mieli pasmo totalnych porazek swoich polamatorow ktore w statach ciagna ich w dol), szczegolnie, ze sami mowia, ze roznice sa minimalne miedzy miejscami 8-12. Mysle, ze kursy sa warte gry ale ryzyko oczywiscie jest. Sam jednak dogram sobie @ 3,5 za kilka groszy bo jak dla mnie to jest zbyt wysoki kurs ( patrzac na kursy dla przykladu na Finlandia, @ 2, widac, ze kursy sa wystawione nie zwazywszy na umiejetnosci muzyczne, tylko po prostu z tak zwanej &quot;pupy&quot; ????
na to co wkleiłeś zupełnie nie ma co patrzeć, są inne rankingi i głosowania dziennikarzy, zaraz wkleje. Wg tego co wkleiłeś co Belgia i Gruzja by nawet nie awansowały ???? a akurat te dwie ekipy bez problemu powinny sie bić o TOP10
Polecimy trochę ze statystykami :
Pierwsza trójka wg obejrzeń drugich prób na youtubie to jak na razie:
1. Russia 124.226
2. Estonia 106.731
3. Greece 87.014
potem Gruzja : 82.147 i Albania : 75.226
Teraz lecimy z głosowaniem dziennikarzy :
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
W tym roku znowu jakaś komisja, jak to na europejską demokrację przystało, będzie redagowała głosy widzów?
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
W tym roku znowu jakaś komisja, jak to na europejską demokrację przystało, będzie redagowała głosy widzów?
http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest#Voting

(...) The current method for ranking entries is a 50/50 combination of both telephone vote and the votes of five jurymember made up of music professionals in each country. It was first used in the final of 2009 edition, and extended the next year to semi-finals. In the event of a televoting (insufficient amount of votes/technical issues) or jury failure (technical issue/breach of rules), only a jury/televoting was used by each country. (...)
 
J 18

_jarl_

Użytkownik
Miejsce w finale w pierwszej 10-tce?

Gruzja - poza czołową 10-tką 1.5 bwin

Myślę że bębny i strój wokalistki nie wystarczą do przebicia się do pierwszej dziesiątki. Przede wszystkim piosenka jest za mało melodyjna, bardziej krzyczana niż śpiewana. Jury raczej nie będzie jej zbytnio forsować, podobnie starsza część publiczności, gospodynie domowe itp. Zostają głosy nastoletnich widzów, a to chyba za mało na dobre miejsce. Gram już teraz, bo niestety zasady są jakie są i po półfinałach insiderzy znający ich wyniki będą mieli znaczną przewagę nad resztą graczy.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ja się nie zgodzę co do tej Finlandii.
Nad poziomem artystycznym festiwalu chłamu i tandety nie ma co dyskutować,ale wystarczy spojrzeć na wątek ubiegłoroczny,gdzie początkowe typy skazywały kiełbase na odpadnięcie w półfinale.

Promująca na siłę inności konglomeracja telewizyjna wepchnęła na szczyt faceta w sukience z domalowaną flamastrem brodą w imię równości seksualnej.
W tym roku Europejskiej tzw TOLERANCJI wyzwanie postanowiły rzucić dwa kraje :polska i Finlandia wystawiając przedstawicieli &quot;niepełnosprawnych&quot; (można jeszcze w Europie używać takiego słowa?) odpowiednio fizycznie i psychicznie.
O ile mam wątpliwości czy Europa zechce promować kogoś kto porusza się na wózku ,zwłaszcza z jakiegoś zaściankowego kraju gdzie kobiety nie mają wąsów i chodzą w sukienkach,o tyle wydaje mi się,że &quot;mesydż&quot; z Finlandii zostanie prawidłowo zidentyfikowany i żuri będzie im przyznawało punkty w imię równości i sprawiedliwości,oczywiście nie tak hojnie jak komuś kto po nie udanych castingach jako facet,postanowił spróbować sił startując jako karykatura sexualnej wolności liberalnej Europy.
Niemniej zawsze coś wpadnie,a i część widzów,albo się ulituje,albo po prostu z tłumu często bardzo podobnego do siebie badziewia zapamięta tylko to.
Zwłaszcza,że większość rywali prezentuje tzw &quot;piosenki festiwalowe&quot;,ballady lub disco polowe skrzyżowanie Iwana i Delfina z Dżast fajf.

Finlandia awans @ 1,9 ( a było rano 2,00) bet365.⛔
No niestety,żaden z nich nie zadeklarował,że jest gejem,więc musieli odpaść.
 
Do góry Bottom