>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Eredivisie/Jupiler Pro League 2011/12 -Transfery,informacje, dyskusje.

Status
Zamknięty.
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Nie mam siły czytać wszystkich komentarzy wyżej, ale mam pytanie kto z Was przeczytał kiedykolwiek przepisy gry? Zdarzyło mi się przynajmniej dziesięciokrotnie, te które obowiązuję w Polsce (tak, w każdym kraju mogą być &quot;lekko inne&quot;, przez to, że na końcu przepisów gry wydanych w j. polskim jest coś takiego jak &quot;postanowienia PZPN&quot;, zapewne w Holandii są &quot;postanowienia KNVB&quot;); ale kontynuując.
A jedno z zachowań karanych czerwoną kartką to:
Polecam lekturę przepisów gry.

Co potwierdza werdykt KNVB, nawet jeżeli można zachowanie bramkarza usprawiedliwić nie oznacza, że sędzia pokazał mu tą kartkę niesłusznie.
A teorie o tym, że powinien zakończyć mecz...no cóż...był taki program. Śmiechu Warte.
A propos przepisów. Podobno w Ekstraklasie około połowa piłkarzy (kapitanów) po wygranym losowaniu wybiera &quot;piłkę&quot; ????
tylko w przepisach nikt nie zakłada, że kibic wbiegnie na murawe i rzuci się na Ciebie od tyłu ???? a ten fakt diametralnie zmienia spojrzenie na całą sytuację.
Musiałem skomentować i już koniec tego tematu, wesołych ;)
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Wtargnięcie kibiców na pole gry jest przewidziane ???? Opisałem to wyżej, i dopiero po niemożności ich usunięcia przez 5minut sędzia kończy zawody.
Raczej to przewiduje tego typu sytuację, bo nie spotkałem się z sytuacją kiedy kibice wtargną na boisko, rozpalą ognisko i zrobią sobie piknik w przyjaznej atmosferze ;)
e: sorry, chodzi o czerwoną kartkę? Moim zdaniem na boisku to było przekroczenie obrony koniecznej, rozumiem ,że powalił go na ziemię, ale nie musiał go do tego kopać, to tak jak jest bójka na boisku; jeżeli zawodnik próbuje tą bójkę powstrzymać to nawet złapanie innego zawodnika wpół i odrzucenie od zamieszania nie będzie karane; ale zawodnik X zaatakowany przez zawodnika Y nie może mu oddać, nawet jeżeli to jest obrona konieczna, czyż nie?
edit:
głosy z forum kolegium sędziów
napastnik już leżał, a tu bramkarz jeszcze buty sprzedaje. To raczej wykracza po za granicę obrony. W zasadzie postępowanie bramkarza było bardzo dobre dla sędziego, gdyż wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.
Sędzia musiałby się wykazać jak po pierwszym kontakcie zawodnika i kibica skończyłoby się. Z przepisów wynikałaby czerwona, ale z duchem dałbym żółtą. Pomijam fakt ewentualnego zakończenia meczu.
Pierwszy cios rozumiem w samoobronie. Ale jak ten kibic leżał, to po co podbiegał i go kopał?
Pełna zgoda z ziko. Granice obrony koniecznej zostały tutaj drastycznie przekroczone. Po pierwszym starciu facet już leżał, wystarczyło by bramkarz po prostu się oddalił, a 3 nadbiegających porządkowych skutecznie napastnika &quot;poskładało&quot;. Oczywiście, rozumiem emocje, wzburzenie Alvarado, ale nie ma usprawiedliwienia dla kopania leżącego. Pamiętajcie, że akcja dzieje się na boisku, w trakcie meczu, przy tysiącach ludzi na trybunach i przed telewizorami.
Naprawdę gratuluję sędziemu podjęcia bardzo trudnej, ale jednak słusznej decyzji. Gdyby to odpuścił, dałby niejako przyzwolenie na takie zachowania, a przecież to czysty stadionowy bandytyzm.
Zdecydowanie, facet biegnie żeby Cię naparzać, a Ty się bronisz. Miał położyć go na boisku i co? Uciekać? W teorii wszystko zawsze świetnie wygląda...
Poza tym, decyzja sędziego oczywiście prawidłowa nie miał co z tym zrobić.
Anulowano, ale przyznano, że sędzia miał podstawy do jej pokazania. Wzięli pod uwagę okoliczności łagodzące, stąd decyzja. W sumie bardzo dyplomatycznie uspokojono opinię publiczną
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Wszystkie posty związane z dyskusją dotyczącą sytuacji z meczu Ajax v AZ przeniosłem do tego topicu - w końcu on służy do takich wypowiedzi ???? Kolejnym razem, również proszę, aby przed rozpoczęciem dyskusji wejść w odpowiedni temat i tam ją zacząć
Z góry dzięki i Wesołych Świąt ;)
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Puchar Holandii: mecz Ajax - Alkmaar zostanie powtórzony
Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) wydał w środę oświadczenie w którym napisał, że &quot;nierozsądnym byłoby&quot; wznowienie meczu w 37. minucie, ponieważ AZ musiałoby grać w dziesiątkę z powodu czerwonej kartki Alvarado. Tym samym spotkanie zostanie powtórzone w całości 19 stycznia. Pojedynek rozegrany zostanie przy pustych trybunach.

eredivisie.pl
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Trener Twente zwolniony !!! McClaren wraca !!
Co Adriaanse nie jest już trenerem piłkarzy Twente Enschede. Miejsce holenderskiego szkoleniowca zajął były opiekun reprezentacji Anglii - Steve McClaren.

Według informacji podawanych przez holenderskie media, Adriaanse pozostawał w konflikcie z zawodnikami. Drużynę objął w lipcu ub. roku.
Miejsce Adriaanse zajął 50-letni Steve McClaren, który był już trenerem Twente w latach 2008-2010. Na koniec pracy w tym klubie doprowadził go do pierwszego w historii tytułu mistrza kraju.

McClaren był bez pracy odkąd w listopadzie ub. roku odszedł z Nottingham Forest. Od 2001 do 2006 roku prowadził angielski Middlesbrough. W latach 2006-2007 był selekcjonerem reprezentacji Anglii .


źródło: eurosport.pl
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Havenaar oficjalnie w Vitesse


Vitesse Arnhem sfinalizowało dziś ostatecznie transfer 24-letniego napastnika, Mike&#39;a Havenaara. Zawodnik, który trafił do Eredivisie z japońskiego Ventforet Kofu, złożył podpis pod 2,5-letnim kontraktem.

Napastnik, który zaliczył 5 meczów w dorosłej reprezentacji Japonii, ma holenderskie korzenie.
- Odbyłem już kilka treningów z nowym zespołem. Mój holenderski nie jest najlepszy, ale myślę, że wystarcza do podstawowej komunikacji. W najgorszym przypadku będę rozmawiać z kolegami po angielsku - stwierdził Havenaar na zorganizowanej dla niego konferencji prasowej.
Źródło
 
B 71

bartus

Użytkownik
Aloys Nong odchodzi z Royal Standard de Liège. Zawodnik podpisał trzyipółletni kontrakt z RAEC Mons.
W obecnym sezonie zawodnik wystąpił w sześciu ligowych meczach belgijskiego klubu, w których zdobył jednego gola.
Standard będzie rywalem Wisły Kraków w 1/16 finału Ligi Europy.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Jeśli chodzi o JPL to nie doszło teraz to jakiś spektakularnych transferów. Ale jeśli ktoś chciałby być w miarę na bieżąco. To zamieszczam linki.
http://www.transfermarkt.co.uk/en/jupiler-pro-league/transferuebersicht/wettbewerb_BE1.html
http://www.voetbalkrant.com/nl/transfers/jupiler-pro-league

Poniżej transfery w Eredivisie.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/eredivisie/transferuebersicht/wettbewerb_NL1.html
http://www.voetbalkrant.com/nl/transfers/nederlandse-eredivisie
W tych linkach z pozycji nr. 1 zwracajcie uwagę tylko na pozycje zacieniowane na błękitno. Tak dla przypomnienia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
B 71

bartus

Użytkownik
Senegalski pomocnik Pape Abdou Camara trafił z Royal Standard de Liège do francuskiego Valenciennes FC, z kolei Franck Berrier wrócił do SV Zulte Waregem. Obaj piłkarze podpisali trzy i półletnie kontrakty. Standard jest rywalem Wisły w 1/16 finału Ligi Europy. Pape Abdou Camara
Camara barwy Standardu reprezentował od stycznia 2010. Podczas obecnego sezonu belgijskiej ekstraklasy zaliczył pięć spotkań.

Berrier w SV Zulte Waregem grał przed przejściem do Standardu. W obecnym sezonie rozegrał siedem meczów ligowych, strzelił jedną bramkę.
 
B 71

bartus

Użytkownik
Islandczyk Birkir Bjarnason podpisał czteroletni kontrakt z belgijskim Royal Standard de Liège. 23-letni pomocnik ostatnio występował w norweskim Viking FK.
Bjarnason jest reprezentantem Islandii, ma także występy w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju.
Royal Standard de Liège jest rywalem Wisły Kraków w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwszy mecz odbędzie się w Krakowie 16 lutego o 21:05, a rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Belgii o godzinie 19:00.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Michał Janota zdobył kolejną bramkę w Eerste Divisie.
Taka ciekawostka z Eerste Divisie. Wczoraj Polak grający w 2 lidze holenderskiej Michał Janota zdobył swojego 4 gola w tym sezonie. Jego zespół G.H. Eagles pokonał na swoim terenie Volendam 5:0. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców w 23 minucie. Janota zagrał całe spotkanie.
Młody Polak (21 lat) jest w tym sezonie trzecim strzelcem w swoim zespole (więcej goli mają J. Antonia i M. Kolder).
Zespół Janoty zajmuje po 18 meczach 9 miejsce w ligowej tabeli.
 
lacoka 0

lacoka

Użytkownik
Koniec sezonu dla napastnika Ajaxu Amsterdam.
Kollbein Sigthorsson narzekał na uraz kostki już w październiku, a ostatnie doniesienia ze sztabu medycznego sugerują że uraz okazał się bardziej poważny. Joden zostają teraz bez napastnika. Jest co prawda Dmitri Bulykin, ale pełnił on zazwyczaj rolę rezerwowego. Czy w tej sytuacji de Boer zdecyduje się na przywrócenie do składu Mounira el Hamdaoui? Ja po cichu na to liczę, bo zupełnie nie rozumiałem tej decyzji.
Wernbloom w CSKA
Pontus Wernbloom w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 wystąpił po raz ostatni w barwach AZ Alkmaar - 25-letni Szwed przeniósł się do CSKA Moskwa.
Wernbloom kosztował Rosjan kwotę trzech milionów euro. Po raz ostatni wystąpił w barwach AZ w meczu ligowym w starciu z NAC Bredą. W sumie rozegrał jesienią 15 spotkań w Eredivisie w których dwukrotnie trafiał do siatki. Dołożył łącznie cztery bramki w Lidze Europejskiej, biorąc również pod uwagę eliminacje.
Wcześniej Szwed występował w szwedzkim IFK Goeteborg do którego przeniósł się latem 2009 roku za 2,5 miliona euro.
Goossens zagra w Feyenoordzie
John Goossens przeniesie się latem do Feyenoordu Rotterdam - zawodnik osiągnął porozumienie z klubem z miasta portowego i po zakończeniu kontraktu z NEC, zmieni barwy klubowe.
Zablokować transfer mogą jedynie badania medyczne, których w najgorszym wypadku zawodnik NEC nie przejdzie pomyślnie. - Obecnie brakuje solidnych lewonożnych. John jest młodym graczem mającym doświadczenie w Eredivisie, a przy tym świetnie operuje obiema nogami. Cieszymy się z jego wyboru.
Do tej pory Goossens rozegrał 66 spotkań w barwach NEC Nijmegen w których zdobył trzynaście bramek.
Van Aanholt wypożyczony do Vitesse.
Patrick van Aanholt drugą część sezonu spedzi na wypożyczeniu z londyńskiej Chelsea do Vitesse Arnhem - poinformował holenderski klub na oficjalnej stronie internetowej.
Nie znalazło się miejsce w wyjściowym składzie Chelsea dla 21-letniego obrońcy, dlatego wraca do ojczyzny by zebrać cenne doświadczenie. Swój debiut ma szansę zaliczyć już we wtorek w towarzyskim spotkaniu Vitesse z Alcides.
Van Aanholt przeniósł się do londyńskiego klubu w 2007 roku z młodzieżowej drużyny PSV Eindhoven. Regularnie od tego momentu był wypożyczany, kolejno do Coventry City, Newcastle United, Leicester i Wigan Athletic.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Marc Janko odchodzi do FC Porto :!:
FC Porto pozyskało jednego z najskuteczniejszych w ostatnich latach europejskich napastników. Na Estadio Dragao przeniósł się Marc Janko.
Przez ostatnie pół roku Porto poszukiwało napastnika, który mógłby godnie zastąpić Radamela Falcao - a zatem typowego „lisa pola karnego”, człowieka odpowiedzialnego wyłącznie za strzelanie goli i umiejącego zrobić to z każdej niemal pozycji. Kimś takim jest właśnie rosły Janko. Austriacki snajper, dotychczas grający w Twente Enschede, od kilku lat błyszczy znakomitą skutecznością. Teraz przeniósł się do Portugalii.
Pozyskaniem Marka Janko zainteresowany był między innymi Celtic Glasgow, lecz ostatecznie reprezentant Austrii trafił do FC Porto. 28-latek podpisał kontrakt na 3,5 roku, a kwota odstępnego wyniosła około 6 milionów euro.
http://www.ligamistrzow.com
 
Z 891,6K
Choć kibice Legii Warszawa i holenderskiego Den Haag od wielu lat żyją ze sobą w przyjaznych stosunkach, między działaczami obu zespołów nie ma żadnych sentymentów w interesach. Grająca w Eredivisie drużyna w ostatniej chwili podebrała Wojskowym Ebiego Smolarka. Jak dowiedział się Fakt, przed podpisaniem kontraktu z zespołem z Hagi, polski pomocnik był już praktycznie dogadany z dyrektorem sportowym stołecznego klubu Markiem Jóźwiakiem.
Nie mający pieniędzy na transfery działacz Legii zimą musi rozglądać się głównie za piłkarzami z kartą na ręku. Dlatego kiedy katarski zespół Al-Khor zrezygnował ze Smolarka, Jóźwiak szybko podjął z nim rozmowy, namawiając do przeprowadzki na Łazienkowską. Obie strony były już praktycznie dogadane, ale kiedy do akcji wkroczyli działacze Den Haag i jednego z niemieckich klubów, Smolarek zrezygnował z powrotu do stolicy. 47-krotny reprezentant Polski uznał najwyraźniej, że do dawnej formy odbuduje się szybciej w lidze holenderskiej. Choć o ofertach z innych zespołów nie chce oficjalnie mówić, z transferem do Hagi wiąże jednak spore nadzieje.
– Transfer do Den Haag to była dobra decyzja, która zwiększa szanse na powołanie do reprezentacji Polski. Nie miałem za granicą dostępu do holenderskiej telewizji, ale rozmawiałem z trenerem i wiem, że w ostatnich latach ten zespół zrobił wielki krok do przodu. Potrzebuję trochę czasu, bo ciężko trenuje mi się tutaj na sztucznej murawie, ale jestem gotowy, żeby wrócić do gry – cytuje Smolarka holenderska gazeta Algemeen Dagblad.
 
R 0

r_k

Użytkownik
Jeżeli Ebi wziął by się w garść i grał regularnie w podstawowym składzie, to myślę, że miałby jeszcze szanse powalczyć o grę w Kadrze na EURO (wszak dużej konkurencji w ataku nie mamy).
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Jeżeli Ebi wziął by się w garść i grał regularnie w podstawowym składzie, to myślę, że miałby jeszcze szanse powalczyć o grę w Kadrze na EURO (wszak dużej konkurencji w ataku nie mamy).
W zupełności się z Tobą zgodzę. Szkoda tylko tego załamania formy Ebiego. Bo obecnie przydałby się bardziej doświadczony napastnik w kadrze. Było by to niezłe uzupełnienie Lewego. A z racji, że z napastnikami (w szczególności dobrymi i skutecznymi) to nam się nie przelewa, to doświadczanie Ebiego by się na pewno przydało. Osobiście trochę nie rozumiałem jego decyzji w momencie gdy pożegnał się z Kavalą. Można było to jakoś lepiej rozwiązać i grać i próbować wrócić do formy w innym klub, tylko za niższe pieniądze. Ebi się cenił, może w tamtym momencie trochę za wysoko. Szkoda tamtych decyzji. Bo teraz jeśli nawet Ebi zacznie regularnie grać, to nie sądzę, że Franek go powoła, bo po prostu on nie jest typem trenera, który podejmuje takie odważne decyzje. No chyba, że Ebi odrodzi się &quot;na nowo&quot; w Hadzie. Tego naturalnie mu życzę z całego serca.
 
Baqu 1,1M

Baqu

Forum VIP
PSV zwolniło Ruttena. Nowym trenerem Cocu



PSV Eindhoven zwolniło trenera Freda Ruttena. Nowym szkoleniowcem został były piłkarz klubu Phillip Cocu. Kontrakt na razie został podpisany do końca sezonu.

Rutten trenerem PSV został w lipcu 2009 roku. Działacze klubu stracili do niego zaufanie po trzech kolejnych porażkach: 2:6 z Twente Enschede, 1:3 z NAC Breda i 2:4 z Valencią w Lidze Europejskiej.

PSV zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze holenderskiej, z czterema punktami straty do lidera AZ Alkmaar.

Cocu był dwukrotnie piłkarzem PSV (w latach 95-98 i 2004-2007). Zdobył z nim cztery razy mistrzostwo kraju. W reprezentacji Holandii wystąpił w 101 meczach. Grał również m.in. w FC Barcelonie i AZ Alkmaar.

Najbliższe mecze PSV rozegra w czwartek z Valencią i w niedzielę z Heerenveen.

Z PSV w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej zmierzyła się Legia Warszawa. Legioniści na wyjeździe przegrali 0:1, a u siebie 0:3.

 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kwiti 138

kwiti

Użytkownik
Przy Cocu skrzydła w Eredivisie powinien rozwinąć Tytoń, co jest dla nas wielkim plusem. Ponadto, ja zauważyłem, że już w meczu z Valencią był postęp, co do gry &quot;Boeren&quot;. Gdyby jeszcze obudził się z zimowego snu Dries Mertens, to byłoby całkiem kolorowo.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Erwin Koeman od przyszłego sezonu będzie trenerem RKC Waalwijk. Zastąpi na stanowisku Ruuda Brooda, który odchodzi do Rody.
50-letni Erwin Koeman prowadził już Waalwijk w sezonie 2004/05. W swojej karierze był także selekcjonerem reprezentacji Węgier, trenerem młodzieżowych zespołów PSV Eindhoven oraz pierwszym szkoleniowcem Feyenoordu, Utrechtu oraz FC Eindhoven, gdzie obecnie pracuje. Z RKC podpisał dwuletni kontrakt.
Jako piłkarz był pomocnikiem Groningen, PSV i Mechelen. Strzelił 2 gole w 31 meczach reprezentacji Holandii, z którą w 1988 roku zdobył mistrzostwo Europy. Jest bratem bardziej znanego Ronalda Koemana, który obecnie prowadzi Feyenoord. Ich ojciec Martin Koeman także grał w kadrze narodowej.
eurofutbol.pl
Dla mnie to ogromne zaskoczenie do tak przeciętnej drużyny taka osobowość.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Geert Arend Roorda z Heerenveen i Stijn de Looijer z Den Bosch po zakończeniu sezonu dołączą na zasadzie wolnego transferu do NEC Nijmegen.
24-letni Geert Arend Roorda jest wychowankiem Heerenvven, ale ma za sobą także grę na wypożyczeniu w Excelsiorze Rotterdam. W tym sezonie były młodzieżowy reprezentant Holandii wystąpił w 12 spotkaniach Eredivisie.
20-letni Stijn de Looijer całą swoją dotychczasową karierę spędził w Den Bosch. W obecnych rozgrywkach zagrał w 14 meczach Eerste Divisie.
Roorda podpisał dwuletni kontrakt, natomiast De Looijer związał się z NEC czteroletnią umową.
------
Excelsior Rotterdam nie przedłuży wygasającego z końcem sezonu kontraktu z trenerem Johnem Lammersem.
48-letni John Lammers objął Excelsior przed obecnym sezonem. Wcześniej był piłkarzem m.in. Willem II. Waalwijk, Venlo czy NAC Breda.
Excelsior na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce w Eredivisie ze stratą punktu do miejsca barażowego.

-----
Do 2015 r. zawodnikiem Feyenoordu pozostanie Erwin Mulder. Poprzednia umowa golkipera obowiązywała do 2013 r.
23-letni Mulder od 2006 r. broni barw Feyenoordu. Sezon 2008/2009 spędził na wypożyczeniu w Excelsiorze Rotterdam.
W obecnym sezonie jest podstawowym golkiperem ekipy z Rotterdamu. Rozegrał 31 meczów w Eredivi

eurofutbol.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom