>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Eredivisie/Jupiler Pro League 2011/12 -Transfery,informacje, dyskusje.

Status
Zamknięty.
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Adrie Koster zwolniony z FC Brugge

&quot;Holenderski trener Adrie Koster stracił pracę w belgijskim zespole piłkarskim FC Brugge. W sobotę jego podopieczni przegrali mecz ligowy z klubem Grzegorza Sandomierskiego KRC Genk 4:5, mimo że do 70. minuty prowadzili 4:2.

Tymczasowymi szkoleniowcami klubu z Brugii zostali Philippe Clement i Rudy Verkempinck. W nowej roli zadebiutują 6 listopada spotkaniem z Birmingham City w Lidze Europejskiej.
W tabeli belgijskiej ekstraklasy, po 12 kolejkach, FC Brugge zajmuje czwarte miejsce, ze stratą siedmiu punktów do zespołu Marcina Wasilewskiego Anderlechtu Bruksela&quot;
Żródło: gazeta.pl
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Pomimo tego, że rozpoczął się już listopad, to wciąż na rynku pozostało kilku ciekawych zawodników. Z tej okazji postanowiło skorzystać PSV Eindhoven, pozyskując na zasadzie wolnego transferu Jana Vennegoora of Hesselinka.
Były napastnik reprezentacji Holandii związał się z PSV, w którym występował już w latach 2001-2006, umową do końca tego sezonu. 32-latek bez klubu pozostawał od czerwca, gdy za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Rapidem Wiedeń. W Austrii nie grał za często, trapiły go kontuzje i wydawało się, że niebawem może pojawić się informacja o zakończeniu przez niego kariery. Ostatecznie jednak Vennegor of Hesselink wraca do ojczyzny po pięciu sezonach spędzonych w Szkocji (Celtic Glasgow), Anglii (Hull City) i Austrii.
W Eindhoven będzie solidnym uzupełnieniem ataku w razie kontuzji takich piłkarzy jak Ola Toivonen czy Tim Matavz, może służyć również swoim doświadczeniem młodym: Rubenowi Bentancourtowi oraz Jurgenowi Locadii.


http://www.transfery.info
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Jak najbardziej reakcja trenera AZ Gertjana Verbeeka była słuszna. Decyzję o przerwaniu spotkania powinien podjąć od razu po zajściu tego zdarzenia sam sędzia. Arbiter trochę oszołomiony zajście zajął się jedynie karaniem bramkarza, który faktycznie jak by nie było został bezpodstawnie zaatakowany przez kibica. Według mnie powinien być walkower dla drużyny AZ. Bo to gospodarze popełnili błąd i doprowadzili do sytuacji, która miała miejsce. Naturalnie Alvaredo nie powinien się tak zachować, aczkolwiek czy któryś z Was zachował by się inaczej? Szczególnie w sytuacji gdy zostało się bezpodstawnie zaatakowanym. Ciekaw jestem niezmiernie jak cała sprawa się zakończy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
W całej rozciągłości popieram to co zrobił trener i piłkarze AZ. Skoro sędzia nie potrafił zapanować nad boiskowym &quot;burdelem&quot; i wlepił golkiperowi czerwień (lol) to szkoleniowiec gości wykazał się przytomnością umysłu. Brawo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Hola hola panowie!
Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Postawcie się na miejscu sędziego. Co on miał zrobić? Najpierw widzi jak bramkarz kopie kibica, a później pozwolić mu grać? Zasady FIFA czy tam UEFA mówią jasno, fair-play, szacunek, bla bla bla itd. Takie zachowanie jest karygodne.
Sędzia w tym meczu zrobił swoje, nie zarzuciłbym mu nic w tym meczu.
Z drugiej strony w 100% rozumień zachowanie bramkarza i wcale go nie potępiam, rozumiem, emocje, widzisz jak ktoś Ci wjeżdża z buta, normalna postawa obronna. No, ale w takich sytuacjach zawsze prawo/zasady są nad mentalnością człowieka.
Cóż stało się nikt tego nie przewidział.
Trener miał prawo się zdenerwować jak i cały zespół, ogólna dziwna sytuacja. Podjęli słuszną decyzję.
Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby powtórzenie tego meczu bez udziału kibiców, plus jeszcze jeden mecz bez udziału kibiców.
Według mnie powinien być walkower dla drużyny AZ. Bo to gospodarze popełnili błąd i doprowadzili do sytuacji, która miała miejsce.
Kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania ;). Jakiś &quot;kibic&quot; (z pośród pewnie 50 tysięcy osób na stadionie) psychol wbiegł na boisko (gdzie takie sytuacje zdarzają się nawet na MŚ) i przez niego ma być niby walkower i Ajax ma odpaść? Albo to wina gospodarzy, to ich błąd, to oni doprowadzili do tej sytuacji? No proszę bądźmy poważni.
Jakby chcieli upilnować kilkaset tysięcy osób to każdy byłby przykuty kajdankami do krzesełka. To są takie zdarzenia których nie można przewidzieć.
Moralnie dzisiaj się wszystko dobrze skończyło, teraz najważniejsze pytanie jak to się skończy, jakie będą dalsze konsekwencje, tu jest właśnie największy problem.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania ;). Jakiś &quot;kibic&quot; (z pośród pewnie 50 tysięcy osób na stadionie) psychol wbiegł na boisko (gdzie takie sytuacje zdarzają się nawet na MŚ) i przez niego ma być niby walkower i Ajax ma odpaść? Albo to wina gospodarzy, to ich błąd, to oni doprowadzili do tej sytuacji? No proszę bądźmy poważni.
Słuchaj w momencie zagrożenia zdrowia, bądź życia piłkarza sędzia powinien natychmiastowo przerwać mecz. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia z motywami, gdzie przerywano mecze, ze względu na burdy, race, itd. Ogólnie rzecz biorąc Ajax jako organizator dzisiejszego spotkania popełnił błąd (mam tutaj na myśli Ajax jako organizację), nie zapewniając odpowiedniego zabezpieczenia i ochrony. Bramkarz AZ nie miał prawa tak zareagować, zgodzę się z tym. Nic go nie usprawiedliwia, ale stawiając się w jego sytuacji połowicznie można go zrozumieć. Myślę, że za takie zachowanie powinien jednak przeprosić i zostać ukarany. Z jego strony to wybitnie niesportowe zachowanie. Ta sytuacja zakończyła się nie tak groźnie, pomyślmy co by było w przypadku, gdyby ten kibic miał przy sobie jakieś narzędzie i podbiegł i uderzył bramkarza...co wtedy?? Ale w dalszej kolejności trzymam się opcji walkoweru dla AZ. Wielokrotnie kibicie przerywali spotkania i ich kluby potem zostało karane w podobny sposób. To co napisałem to jest tylko i wyłącznie moje zdanie, więc bez spiny;-) Nawiązuję tutaj trochę do zgoła odmiennej sytuacji z meczu Wisła - Parma w Krakowie w której również zostało zagrożone życie i zdrowie piłkarza. Wszyscy wiemy jak sytuacja się skończyła. A czy w tamtej sytuacji piłkarze Wisły byli czemukolwiek winni??
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nie chcę bronić zachowania bramkarza, ale chyba każdy inny zawodnik na jego miejscu zrobił by to samo. Te 3 kopniaki to takie wychowawcze były i myślę że temu błaznowi się przydadzą co wbiegł na murawę. Trener gości zachował się rewelacyjnie, chapeau bas, lubię takich trenerów, no i pokazał że ma jaja. Jeszcze jak wchodzi na boisko i pogania chłopaków żeby szybciej schodzili masakra :grin:
Co do sędziego kompletny idiota, nie daje się kartek za takie coś, ok bramkarza poniosło ale nerwy każdemu mogą puścić w takiej sytuacji to też jest człowiek. Jak sytuacja pozaboiskowa w tym przypadku wtargnięcie kibica może skutkować ukaraniem zawodnika który zostaje zaatakowany przez tego kibola.
Co do meczu to moim zdaniem nie będzie walkowera powtórzą mecz, Ajax poniesie pewnie spore kary. A bramkarz znając życie pewnie dostanie jakąś karę choć oczywiście niezasłużenie.
Notabene to ten podrzędny sędzina nie wiem skąd się urwał, jak dopuszcza strój bramkarza podobny do swojego, niemalże identyczny. To u mnie w 4 lidzie czy nawet w okręgówkach sędzia nie rozpocznie meczu dopóki nie zmieniłby bramkarz stroju. Tragedia ;)
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
W dużym stopniu się zgadzam, ale jednak sędzia meczu nie przerwał i nastąpiła &#39;samowolka&#39;. Tu może urodzić się groźny precedens, bo meczy gdzie zdrowie piłkarzy jest zagrożone jest bardzo dużo. W tłumie nie trudno o idiotę. Ten czuł się wyjątkowym indywidualistą, ale przecież jest mnóstwo takich, którzy anonimowo rzucają w stronę murawy tym co akurat mają pod ręką. Czy każda taka sytuacja daje trenerowi prawo do przerwania meczu? Taka decyzja w wielu wypadkach może spowodować tylko eskalację agresji. Ciekawe też czy trener potrafiłby zachować się tam samo gdyby adekwatna sytuacja miała miejsce w Alkmaar.

Ajax popełnił błąd? Może i masz rację, ale sposoby unikania takich błędów są dosyć staromodne - zasieki oddzielające trybuny od boiska i kordon policji. Żadne inne rozwiązanie nie daje pewności, że żaden z widzów nie znajdzie się na murawie.

Moim zdaniem mecz powinien być jak najszybciej dokończony. Albo jeszcze tego samego dnia po opróżnieniu trybun, albo jutro rano już przy zamkniętych trybunach. Takie wypadki są nieuniknione i nie powinny mieć wpływu na wyniki rywalizacji. Oczywiście odpowiednia kara finansowa czy ograniczenie ilości wpuszczanych widzów na mecze swoją drogą, ale bez wpływu na wynik z boiska.

I w tej całej dyskusji zapomniałem napisać o czymś bardzo oczywistym - karze dla pana, który całe zdarzenie spowodował. Powinna być BARDZO DOTKLIWA, NIEUNIKNIONA i WYEKSPONOWANA.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Słuchaj w momencie zagrożenia zdrowia, bądź życia piłkarza sędzia powinien natychmiastowo przerwać mecz.
Tak zgadza się, ale SĘDZIA TO TEŻ CZŁOWIEK, nie ma oczu wokół dupy. Piłka była pod bramką Ajaxu, więc on skupił swoją uwagę na grze tam gdzie piłka. Sędzia nie widzi wszystkiego (pamiętna akcja Zidana ???? ). I teraz powiedz mi co miał zrobić? Widzi kolesia wbiegającego na boisko i co ma od razu przerwać mecz? Bo czytając Twój post tak to zrozumiałem.
nie zapewniając odpowiedniego zabezpieczenia i ochrony.
Tu też się nie zgodzę. Ajax rozgrywa mnóstwo spotkań czy to ligowych, pucharowych czy w LM. Wszystko jest pod kontrolą. Tak jak wcześniej pisałem, takich sytuacji nie można przewidzieć, nie można otoczyć siatką całego boiska, do tego niech wszędzie stoi kordon policji. Bądźmy realistami. Skoro masz pretensje do organizacji Ajaxu na ten mecz, to napisz co powinni zrobić. Z chęcią przeczytam ;).
Co do sędziego kompletny idiota, nie daje się kartek za takie coś
Bądźmy realistami. Za kopanie kibica podczas meczu gdzie na trybunach jest tysiące osób plus transmisja w telewizji? Oczywiście, że się daje i to od razu kolor czerwony.
Jak sytuacja pozaboiskowa w tym przypadku wtargnięcie kibica może skutkować ukaraniem zawodnika który zostaje zaatakowany przez tego kibola.
Pewnie że może, ile razy to się zdarzyło, że osoby z ławki rezerwowej dostawały kartki. Zadaniem sędziego jest przestrzeganiu przepisów przez 90 minut na boisku. Akurat ta sytuacja miała miejsca podczas meczu na boisku.
Do tego wszystko szybko się działo. Sędzia moim zdaniem dobrze zrobił, zresztą musiał pokazać czerwony kartonik. Po czym reakcja piłkarzy AZ była wiadoma, zlecieli się prawie wszyscy wyjaśniając to sędzią, po chwili piłkarze schodzili z boiska. No to powiedzcie mi kiedy sędzia miał niby przerwać mecz? Nie było na to czasu. Sędzia zrobił swoje i nie wyzywajcie go od idiotów, tylko postawcie się na jego miejscu.
Tyle z mojej strony na temat tego zamieszania.
http://www.youtube.com/watch?v=EJdaRPS0Fxk
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Bądźmy realistami. Za kopanie kibica podczas meczu gdzie na trybunach jest tysiące osób plus transmisja w telewizji? Oczywiście, że się daje i to od razu kolor czerwony.
To wg Ciebie zawodnik AZ miał zostać zbutowany przez tego co wbiegł? to nie było tak jak w tym linku z Grecji, który wkleiłeś, że wbiegł kibic pacyfista i zadowolił go fak. Tamten od razu z nogą w górze leciał na bramkarza gości to reakcja była konieczna i zachował się adekwatnie.
Do tego wszystko szybko się działo. Sędzia moim zdaniem dobrze zrobił, zresztą musiał pokazać czerwony kartonik. Po czym reakcja piłkarzy AZ była wiadoma, zlecieli się prawie wszyscy wyjaśniając to sędzią, po chwili piłkarze schodzili z boiska. No to powiedzcie mi kiedy sędzia miał niby przerwać mecz? Nie było na to czasu. Sędzia zrobił swoje i nie wyzywajcie go od idiotów, tylko postawcie się na jego miejscu.
Pokazać czerwonej wcale nie musiał, bo napastnik był nastawiony typowo na bójkę i reakcja piłkarza była na miejscu. Adrenalina robi swoje i strach, że za plecami ma dziesiątki tysięcy fanatyków przeciwnej ekipy spowodowały tego kopa czy dwa więcej. Tak już niestety jest, ten hormon tak działa i ja bym usprawiedliwiał w pełni to co zrobił Esteban.
To dlaczego sędzia nie postawił się na miejscu zawodnika AZ? wystarczyło pomyśleć przez chwilę, żeby zrozumieć, że musiał stoczyć konfrontację, bo inaczej miałby pewnie poprzestawiane kości na twarzy.
Czy powinien przerwać? Nie, poczekać aż sprawcę wyprowadzą, dać chwilę przerwy na ochłonięcie i grać dalej.

Ciekaw jestem reakcji KNVB, wg mnie musi być walkower dla AZ - nie ma innej opcji.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Tak zgadza się, ale SĘDZIA TO TEŻ CZŁOWIEK, nie ma oczu wokół dupy. Piłka była pod bramką Ajaxu, więc on skupił swoją uwagę na grze tam gdzie piłka. Sędzia nie widzi wszystkiego (pamiętna akcja Zidana ???? ). I teraz powiedz mi co miał zrobić? Widzi kolesia wbiegającego na boisko i co ma od razu przerwać mecz? Bo czytając Twój post tak to zrozumiałem.
Jest jeszcze liniowy (na dalszym planie), który widzi wszystko jak na dłoni. Tak trudno jest podbiec do niego i zapytać się co właściwie się wydarzyło? Poza tym mógł też zapytać tego gościa od ochrony o co tam właściwie chodziło. A on widzi jedynie zajście gdzie bramkarz kopie kibica a nie widzi wcześniejszego ataku intruza i po tym daje golkiperowi czerwień. Trzeba po prostu troszkę pomyśleć, nic więcej.

Tu też się nie zgodzę. Ajax rozgrywa mnóstwo spotkań czy to ligowych, pucharowych czy w LM. Wszystko jest pod kontrolą. Tak jak wcześniej pisałem, takich sytuacji nie można przewidzieć, nie można otoczyć siatką całego boiska, do tego niech wszędzie stoi kordon policji. Bądźmy realistami. Skoro masz pretensje do organizacji Ajaxu na ten mecz, to napisz co powinni zrobić. Z chęcią przeczytam ;).
Nie wiem po co przywołujesz to, że Ajax rozgrywa liczne mecze i nic się w nich nie dzieje. To tak samo jakby usprawiedliwiać czyjeś spóźnienie do pracy faktem, że przecież nigdy się nie spóźniał. Nikt nie mówi o otoczeniu siatką całego boiska, nikt nie mówi też o tym żeby na mecz ściągać jakieś oddziały specjalne. Gospodarze jako organizatorzy widowiska mają obowiązek zapewnić na na obiekcie bezpieczeństwo. To już ich sprawa w jaki sposób to zrobią. Tutaj ewidentnie tego nie dopilnowali, bo kto wie co zrobiłby ten psychol gdyby golkiper gości nie zaczął się bronić w zdecydowany sposób.


Bądźmy realistami. Za kopanie kibica podczas meczu gdzie na trybunach jest tysiące osób plus transmisja w telewizji? Oczywiście, że się daje i to od razu kolor czerwony.
No tak. Po tym jak ten psychol wbiegł na boisko i z furią biegł na bramkarza to ten powinien zapytać: Ej kolego dlaczego jesteś taki zdenerwowany, o co chodzi? Bądźmy realistami: grasz sobie mecz i nagle widzisz kolesia, który biegnie na Ciebie z jasnym celem: żeby naruszyć Twoją cielesność. Bramkarz działał pod wpływem impulsu i chwili. W momencie, w którym się bronił nie interesowało go to czy ktoś jest na trybunach czy nie, on po prostu bronił się przed szaleńcem. To jest całkowicie inna sytuacja od tej kiedy kibic po prostu wbiega sobie na murawę. Rozumiem to zachowanie zawodnika gości i w pełni je akceptuje.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
to nie było tak jak w tym linku z Grecji
Wiem, że nie było. Tylko chciałem pokazać, że takie wbieganie na boisko zdarza się nawet i podczas meczu LM czy MŚ.
Pokazać czerwonej wcale nie musiał
Haha no pewnie, że nie musiał, bramkarz przekopał jakiegoś debila i mieli grać dalej haha ???? , gdzie ty żyjesz, znasz podstawowe przepisy piłki nożnej?
kopie kibica a nie widzi wcześniejszego ataku intruza i po tym daje golkiperowi czerwień
A jak zawodnik X kopnie w twarz zawodnika Y i Y odda X to który wyleci z boiska? Obaj.
Czerwień była słuszna, nie wyobrażam sobie żeby po takim incydencie sobie ot tak grali dalej gdy cały stadion widział co się działo na boisku.
Gospodarze jako organizatorzy widowiska mają obowiązek zapewnić na na obiekcie bezpieczeństwo. To już ich sprawa w jaki sposób to zrobią. Tutaj ewidentnie tego nie dopilnowali
Ok pewnie, zgadzam się. Teraz napisz co ty byś zrobił. Jak zabezpieczysz z 50 tysięcy osób. Bo krytykować jest bardzo łatwo, a wymyślić już jakąś inicjatywę nieco trudniej.
Tak jak pisałem już wcześniej, ciężko jest upilnować tłum ludzi, pijanych kibiców, rozdrażonionych itd. obojętnie czy to puchar, MŚ czy LM. Takie sytuacja były, są i będą się zdarzać. Więc też nie wincie tutaj organizatorów.
Kolejna sprawa jakbyście czytali wszystkie posty w temacie to wiedzielibyście, że nie piętnuję zachowania bramkarza i w pełni go rozumiem, co nie znaczy, że powinno mu przejść to płazem.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Haha no pewnie, że nie musiał, bramkarz przekopał jakiegoś debila i mieli grać dalej haha , gdzie ty żyjesz, znasz podstawowe przepisy piłki nożnej?
tak się składa, że grałem x lat, a jeszcze dłużej mecze oglądam. Abstrahując od mojej wiedzy nt. przepisów, powiedz mi co wg Ciebie miał zrobić bramkarz? stać i przyjmować ciosy na klate? Odpowiedz, widzę co napisałeś, że nie piętnujesz bramkarza za jego zachowanie, ale jakbyś się zachował na jego miejscu? Uciekałbyś? Nie było szans, bo koleś był zbyt blisko, jedyne co mógł zrobić to go unieszkodliwić. Przesadzasz jakby to były kopy w głowe albo Bóg wie co... Nic mu się nie stało, a tylko patrzeć jak walkower dla AZ stanie się faktem. Ba, nie zdziwię się jeśli Estebanowi anulują czerwoną kartkę, bo to jedyna słuszna decyzja.
 
R 2

rudaslaska7

Użytkownik
nie rozumiem czemu sie kłócicie.
dostał zasłużenie czerwień za niesportowe zachowanie - tak jest w przepisach i sędziego nie obchodzi czy się bronił czy atakował.
O anulowaniu kartki i wyniku meczu zadecyduje tamtejsza federacja piłkarska.
Podejrzewam,że kartke anulują i rozegrają mecz bez udziału publiczności jeszcze raz.
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
tak naprawdę dyskusja jest zbędna!!! ???? powinien mu ten bramkarz doj.....c... jakiś baran co odwiedził coffee shopa wbiega bezpodstawnie na murawę... wg mnie czerwona kartka powinna się należeć temu co się uważał za ochroniarza stojącego za bramka AZ. Pozdro dla kumatych... ????
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Panowie jak widać zaczyna się robić &quot;delikatny&quot; bałagan słowny. Tak więc proponuję zaprzestania tej nie do końca sensownej dyskusji. I poczekajmy po prostu na jakieś konkretny werdykt.
 
windover 28,1K

windover

Użytkownik
Czerwona kartka dla bramkarza AZ anulowana
KNVB anulowało czerwoną kartkę otrzymaną przez bramkarza AZ Estebana Alvarado za bójkę z kibicem, który wbiegł na boisko podczas meczu IV rundy Pucharu Holandii z Ajaksem Amsterdam.
Kostarykański bramkarz zmuszony był opuścić boisko w 38. minucie spotkania. W ramach protestu piłkarze AZ opuścili boisko i meczu nie dokończono.
KNVB przyznało, że sędzia Bas Nijhuis miał podstawy, by pokazać bramkarzowi czerwoną kartkę, ale Alvarado można usprawiedliwić.
- Bramkarz został nieoczekiwanie zaatakowany. Nie widział kibica, który wbiegł na boisko. Reakcja Alvarado nie powinna zostać ukarana. Dlatego też nie powinien on otrzymać czerwonej kartki - przyznała rzeczniczka KNVB.
Nie podjęto jednak decyzji odnośnie powtórzenia spotkania.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Nie mam siły czytać wszystkich komentarzy wyżej, ale mam pytanie kto z Was przeczytał kiedykolwiek przepisy gry? Zdarzyło mi się przynajmniej dziesięciokrotnie, te które obowiązuję w Polsce (tak, w każdym kraju mogą być &quot;lekko inne&quot;, przez to, że na końcu przepisów gry wydanych w j. polskim jest coś takiego jak &quot;postanowienia PZPN&quot;, zapewne w Holandii są &quot;postanowienia KNVB&quot;); ale kontynuując.
Sędzia zobowiązany jest do zakończenia zawodów przed upływem ustalonego czasu gry jeżeli:
....
*podczas zawodów publiczność wtargnie na pole gry i nie zostanie usunięta w ciągu 5minut
*publiczność ponownie wtargnie na pole gry
...
Zanim sędzia zarządzi przedwczesne zakończenie zawodów winien wyczerpać wszystkie środki i możliwości, pozwalające doprowadzić zawody do końca
A jedno z zachowań karanych czerwoną kartką to:
Zawodnik, zawodnik rezerwowy lub wymieniony musi być wykluczony z gry, jeżeli popełnia jakiekolwiek z siedmiu następujących przewinień
* popełnia powążny rażący faul
* zachowuje się gwałtownie lub agresywnie
Zawodnik, który uderza, kopie lub usiłuje uderzyć, kopnąć przeciwnika, współpartnera bądź każdą inną osobę czyniąc to w sposób który jest [...] gwałtownym agresywnym zachowaniem musi być wykluczony z gry.
Polecam lekturę przepisów gry.
KNVB przyznało, że sędzia Bas Nijhuis miał podstawy, by pokazać bramkarzowi czerwoną kartkę, ale Alvarado można usprawiedliwić.
Co potwierdza werdykt KNVB, nawet jeżeli można zachowanie bramkarza usprawiedliwić nie oznacza, że sędzia pokazał mu tą kartkę niesłusznie.
A teorie o tym, że powinien zakończyć mecz...no cóż...był taki program. Śmiechu Warte.
A propos przepisów. Podobno w Ekstraklasie około połowa piłkarzy (kapitanów) po wygranym losowaniu wybiera &quot;piłkę&quot; ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Leżącego się nie kopie więc czerwo trafne dla mudzina :cool: a co do trenera to może pokazał że ma jaja, ale jak się myśli jajami to można klub wykluczyć na parę lat z pucharów a samemu licencje trenerską zawiesić i jeszcze mieć kłopoty w klubie.Federacja holenderska czy może nawet uefa zasugeruje przykładnie ukarze AZ żeby więcej nie dochodziło do takich cyrków gdzie wszystko w ręce biorą ci którzy nie są do tego wyznaczeni.
Nie piszę że to popieram, ale tak pewnie będzie.Nie warto tak robić i tyle.
Wracając do interwencji bramkarza chyba przekroczył granicę obrony koniecznej, zresztą jak jeden grajek atakuje drugiego to nie sądzę że drugi ma zielonego światła na walnięcie go w ryj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom