>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Enea Ekstraliga 2014 - dyskusja, typy, analiza składów

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP


Enea Ekstraliga 2014
Kolejny, bardzo ciekawy sezon przed nami. Ostatnie okienko transferowe sprawiło, że mamy wyrównaną ligę, w której odstaje jedynie beniaminek - Wybrzeże Gdańsk. Interesująco zapowiada się odrabianie strat przez Unibax Toruń, który odmówił startu w finałowym meczu w Zielonej Górze, przez co Anioły mają na początek -8 punktów w tabeli. W związku z tym, w Toruniu postanowiono stworzyć swoisty dream team, który na papierze wygląda jeszcze lepiej, niż ten za czasów prezesa Marka Karwana, gdy toruńskich barw bronił mistrz świata Tony Rickardsson i wicemistrz Jason Crump. Głównym rywalem torunian do zdobycia złota będzie po raz kolejny Falubaz Zielona Góra, który ma w swoim składzie bardzo silnych seniorów i całkiem dobrych juniorów. Ciekawe składy skompletowały pozostałe zespoły. Liderami w Tarnowie są Hancock i Kołodziej, wspomagani przez Buczka, A. Łagutę i Vaculika mogą z powodzeniem bić się o medale DMP. We Włókniarzu również widzimy całkiem dobry skład. Siłą napędową będzie G. Łaguta. Niedawno podpisał kontrakt Walasek. Do tego mamy Holtę, MJJ, Kildemanda i na juniorce Czaję. W Gorzowie też myślą o medalu i mają ku temu podstawy. Został Iversen, wrócił Zagar, jest Kasprzak. Bardzo solidne trio seniorów. Do tego mocny Zmarzlik na juniorce. W Lesznie postanowili naprawić błąd z zeszłego roku i sprowadzić lidera z prawdziwego zdarzenia. Nicki Pedersen to gwarancja wielu punktów, ale czy uda im się poskromić egoizm Duńczyka? Do tego Byki mają Przemka Pawlickiego, Bjerre i najlepszych juniorów. We Wrocławiu wszyscy mocno się cieszą, bo udało się zatrzymać Woffindena, który mocno był kuszony przez Unibax. Ostatecznie Sparta ma ciekawy, młody skład. Jest Batchelor, Janowski, Jędrzejak, Pavlic. Trochę kuleje juniorka, ale jest super menedżer Piotr Baron. Na koniec Wybrzeże Gdańsk, które bardzo odstaje od reszty ekip. Jest to taki zlepek zawodników niechcianych przez resztę, przede wszystkim mowa o Lindgrenie i Madsenie. Do tego mamy Jonassona, Mroczkę i na pocieszenie solidnego Pieszczka na juniorce. Wszyscy zacieramy ręce przed nadchodzącym sezonem. Wybornie zapowiada się pościg Unibaksu, przeciw któremu będą zapewne niemal wszystkie ekipy. Czy Gollob, Sajfutdinow, Holder, Ward, Miedziński, Fajfer i Przedpełski to gwarancja na pozytywny sezon? Cierpliwość Karkosika się kończy. Ten sezon powinien być kluczowy dla Torunia. Terminarz rozgrywek: Runda zasadnicza:

1. runda 12 kwietnia (sobota)
Zielona Góra - Tarnów 13 kwietnia (niedziela)
Leszno - Częstochowa
Wrocław - Gorzów
Gdańsk - Toruń 2. runda 20 kwietnia (niedziela)
Gorzów - Leszno 21 kwietnia (poniedziałek)
Tarnów - Gdańsk
Toruń - Wrocław
Częstochowa - Zielona Góra 3. runda 03 maja (sobota)
Zielona Góra - Toruń 04 maja (niedziela)
Tarnów - Gorzów
Wrocław - Leszno
Gdańsk - Częstochowa 4. runda 10 maja (sobota)
Częstochowa - Wrocław 11 maja (niedziela)
Leszno - Zielona Góra
Toruń - Tarnów
Gorzów - Gdańsk 5. runda 24 maja (sobota)
Gdańsk - Leszno 25 maja (niedziela)
Toruń - Gorzów
Zielona Góra - Wrocław
Tarnów - Częstochowa 6. runda 01 czerwca (niedziela)
Leszno - Tarnów
Wrocław - Gdańsk
Zielona Góra - Gorzów
Częstochowa - Toruń 7. runda 08 czerwca (niedziela)
Tarnów - Wrocław
Toruń - Leszno
Gorzów - Częstochowa
Gdańsk - Zielona Góra 8. runda 15 czerwca (niedziela)
Leszno - Toruń
Wrocław - Tarnów
Zielona Góra - Gdańsk
Częstochowa - Gorzów 9. runda 22 czerwca (niedziela)
Tarnów - Leszno
Toruń - Częstochowa
Gorzów - Zielona Góra
Gdańsk - Wrocław 10. runda 29 czerwca (niedziela)
Leszno - Gdańsk
Wrocław - Zielona Góra
Gorzów - Toruń
Częstochowa -Tarnów PRZERWA WAKACYJNA 11. runda 03 sierpnia (niedziela)
Tarnów - Toruń
Wrocław - Częstochowa
Zielona Góra - Leszno
Gdańsk - Gorzów 12. runda 10 sierpnia (niedziela)
Leszno - Wrocław
Toruń - Zielona Góra
Gorzów - Tarnów
Częstochowa - Gdańsk 13. runda 23 sierpnia (sobota)
Zielona Góra - Częstochowa 24 sierpnia (niedziela)
Wrocław - Toruń
Leszno - Gorzów
Gdańsk - Tarnów 14. runda 06 września (sobota)
Tarnów - Zielona Góra 07 września (niedziela)
Toruń - Gdańsk
Gorzów - Wrocław
Częstochowa - Leszno Runda finałowa:
15. runda 14 września
(niedziela)
Półfinał I (4-1)
Półfinał I (3-2) 16. runda 20 września (sobota)
Półfinał II (1-4) 21 września (niedziela)
Półfinał II (2-3) 17. runda 28 września (niedziela)
Wielki Finał I
Mecz I o III miejsce 18. runda 04 października (sobota)
Mecz II o III miejsce 05 października (niedziela)
Wielki Finał II
Składy:

Seniorzy:
Jarosław Hampel
Piotr Protasiewicz
Krzysztof Jabłoński
Patryk Dudek
Andreas Jonsson (Szwecja)
Aleksandr Łoktajew (Ukraina)
Mikkel B. Jensen (Dania)
Juniorzy:
Kamil Adamczewski
Alex Zgardziński
Adam Strzelec
Arkadiusz Potoniec
Kamil Merena
Bartosz Kibała
Klaudia Szmaj
Seniorzy:
Tomasz Gollob
Adrian Miedziński
Chris Holder (Australia)
Darcy Ward (Australia)
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Wiktor Kułakow (Rosja)
Max Fricke (Australia)
Juniorzy:
Paweł Przedpełski
Oskar Fajfer
Oskar Ajtner-Gollob
Bartosz Pietrykowski
Mateusz Piernikowski
Paweł Wolender
Tomasz Beyger
Wojciech Gołost
Dawid Krzyżanowski
Mateusz Krywald
Tomasz Przywieczerski
Patryk Rumiński
Patryk Sikora
Dawid Mroczkowski
Mateusz Kwiatkowski
Adrian Śliwiński
Seniorzy:
Janusz Kołodziej
Krzysztof Buczkowski
Greg Hancock (USA)
Martin Vaculik (Słowacja)
Artiom Łaguta (Rosja) Juniorzy:
Kacper Gomólski
Mateusz Borowicz
Ernest Koza
Edward Mazur
Dawid Matura
Damian Dąbrowski
Arkadiusz Madej
Seniorzy:
Rafał Szombierski
Rune Holta
Mirosław Jabłoński
Grzegorz Walasek
Grigorij Łaguta (Rosja)
Michael J. Jensen (Dania)
Peter Kildemand (Dania) Juniorzy:
Artur Czaja
Rafał Malczewski
Hubert Łęgowik
Oskar Polis
Przemysław Portas
Seniorzy:
Krzysztof Kasprzak
Tomasz Gapiński
Piotr Świderski
Niels Kristian Iversen (Dania)
Matej Zagar (Słowenia)
Linus Sundstroem (Szwecja)
Juniorzy:
Bartosz Zmarzlik
Adrian Cyfer
Łukasz Kaczmarek
Patryk Karczmarz
Tomasz Walasek

Seniorzy:
Damian Baliński
Przemysław Pawlicki
Grzegorz Zengota
Nicki Pedersen (Dania)
Kenneth Bjerre (Dania)
Mikkel Michelsen (Dania)
Juniorzy:
Tobiasz Musielak
Piotr Pawlicki
Michał Piosicki
Marcin Nowak
Daniel Kaczmarek
Bartosz Smektała

Seniorzy:
Maciej Janowski
Tomasz Jędrzejak
Zbigniew Suchecki
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Troy Batchelor (Australia)
Jurica Pavlic (Chorwacja) Juniorzy:
Patryk Malitowski
Patryk Dolny
Mike Trzensiok
Seniorzy:
Artur Mroczka
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Thomas H. Jonasson (Szwecja)
Leon Madsen (Dania)
Renat Gafurov (Rosja)
Mathias Thoernblom (Szwecja)


Juniorzy:

Krystian Pieszczek
Patryk Beśko
Dominik Kossakowski
Kamil Matyjas
Dawid Dawidowski
Aureliusz Bieliński
Notowania bukmacherów:



Zapraszam do dyskusji i analiz.
 
walkatrwa 10

walkatrwa

Użytkownik
Panowie, mam parę pytań do znawców, bo nie ukrywam, ze pogranie Unibaxu po kursie 2,80 kusi. Czy w bet 365 są jakieś limity na takie zakłady, jak tak to jakie? Oraz jak oceniacie realne szanse na ich wygranie, po do play-offów awansują raczej bez problemu, mogą zgubić punkty w Zielonej Górze i może w Gorzowie, ale reszta raczej win, plus te punkty bonusowe, bo żadne przepisy się nie zmieniły rozumie. Falubaz główny przeciwnik do złotego medalu, chyba kadrowo wygląda trochę słabiej, jeżeli nie przytrafią się żadne kontuzje to chyba sprawa jasna? Mile widziane komentarze do w/w typu, bo fanem i znawcą wielkim żużla nie jestem. Pozdrawiam ;)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Wystarczy kliknąć i zobaczyć jaki jest limit - może być manualnie zaakceptowana stawka większa. Jeśli więc nie masz limitów indywidualnych to powinno być stawka 1200 PLN. Ale trader pewnie wziąłby więcej :]

Co do komentarza - to czy awansują do PO to chyba mniej pewne niż to, że jeśli już tam awansują to wygrają DMP.
Mile widziane komentarze do w/w typu, bo fanem i znawcą wielkim żużla nie jestem
W powiązaniu z tym:
Dołączył: 17.07.2008
Skąd: Toruń
Robi się mniej ciekawie :wink:
 
M 14

matall

Użytkownik
Oj ja mimo że kibicuję Apatorowi i jego następcy Unibaxowi od wieeeeeelu lat nie odważyłbym się obstawić wygranej Unibaxu. Coś czuję, że jazda na 120% w każdym meczu przełoży się po raz kolejny na plagę kontuzji.
Jeśli o mnie chodzi to bym pograł na Unię Leszno - z ich juniorką, wzmocnienie w postaci Dzikiego... jeśli poprawią jazdę na swoim torze to może się okazać, że Królowa nadal pozostanie tylko jedna ????
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Nie ma takiej opcji że Unibax wygra Mistrza Polski, dream team moze i jest, jednak przydarzy się jakaś kontuzja (odpukać) małe potknięcie i po faworkach, dziwi mnie też kurs na Zieloną Górę, jakoś inaczej mi sie to wszystko widzi jak już Dudek pójdzie w seniora, juniorka Adamczewski, Strzelec ..może brakować ich ważnych punktów, Strzelec w Częstochowie jezdził w kratkę, wydaje mi się ze o Mistrza Powalczy Gorzów, na moje oko mają najbardziej równy skład, nie skazywałbym Częstochowy ..może nie 1 miejsce ale walka w PO jak najbardziej, Czaja i Jensen swietny zeszły sezon, zrobili progres, są młodzi. Holta niech utrzyma forme z zeszłego sezonu, a Grisza i Walasek wiadomo klasa sama w sobie, ponadto Peter który jest nie wiadomą, choć jak na razie w turniejach i na treningach radzi sobie wyśmienicie. Myślę że ciężko będzie wywieść punkty z Czewy,
Nie mówie tego ze względu na to że faworyzuje swój klub, patrze obiektywnie na tą sprawą i musze zdać sobie sprawe z tego, że mogą być problemy z finansami, co prawda dziś była konferencja prasowa Mizgalskiego i stwierdził ze problemy z finansami są coraz mniejsze i ponoć wychodzą na prostą. Jak będzie w rzeczywistosci to się okażę.
 
walkatrwa 10

walkatrwa

Użytkownik
Dzięki Vader za wyjaśnienie kwestii stawki, co do kibicowania, a mojego miejsca zamieszkania, w Toruniu jest klub piłkarski i tak od 9 lat śmigam po Polsce za Elaną. ;)

Vogel - przepraszam, ale Twój wywód jest pozbawiony jakiegoś większego sensu, a o obiektywizmu w Twoim poście ZERO = 0. Jako główny, a zarazem jedyny argument na porażkę Unibaxu w lidze jest możliwość przyplątania się jakieś kontuzji, a w innych klubach nie ma takiej możliwości? W tym momencie Twój &quot;argument&quot; jest pozbawiony jakiegoś większego sensu. Tak jak pisałem wcześniej, wielkim znawcą nie jestem, ale istnieją takie rzeczy jak statystyki, ksmy itp i śmiem twierdzić, że pisanie na temat Griszy i Walaska jakoby to była klasa sama w sobie to lekka przesada. Wiadomo tor wszystko weryfikuje, ale na papierze Toruń jest nie do ugryzienia i jeśli wszyscy będą jeździli na poziomie z zeszłego roku to raczej sięgną po DMP moim skromnym zdaniem. ;)

Dzięki za pomoc, w razie czego pisać pw. Pozdrawiam
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Na papierze Toruń jest nie do ugryzienia i jeśli wszyscy będą jeździli na poziomie z zeszłego roku to raczej sięgną po DMP moim skromnym zdaniem. ;)
Na papierze to oni na razie mają ujemne punkty i według mnie trudniej będzie im awansować do samych play offów niż potem je ewentualnie zwyciężyć. Wystarczą przegrane np. w Gorzowie Wielkopolskim, Częstochowie oraz Lesznie i mogą być nici z wielkiego planu.
Sam myślałem o grze na Toruń, jednak liczyłem na kursy powyżej 3.5, wtedy byłby warte ryzyka.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Również uważam, że pisanie że Toruń nie zdobędzie mistrzostwa bo mogą się przydarzyć kontuzje nie jest najmądrzejsze. Równie dobrze w trakcie sezonu kontuzję może złapać Hampel, PUK czy Nicki i ich ekipy także będą mia ły ciepło. Gdzieś na forum widziałem stwierdzenie, że Toruniowi będzie ciężej awansować do PO niż potem wywalczyć mistrza. I zgadzam się z tym stwierdzeniem. Wydaje mi się, że wyrównana liga (poza sytuacją Wybrzeża) będzie tylko zwiększała szanse na PO dla Torunia. Bo także inne zespoły walczące o PO będą nawzajem zabierać sobie punkty. Tak przeglądnąłem tabele ligowe z ostatnich lat i od utworzenia Ekstraligi w 2000 roku zaledwie 3 razy różnica między liderem RZ a czwartą drużyną wyniosła mniej niż 6 punktów. A teraz, zakładając że Toruń ma (moim zdaniem) najmocniejszy skład w historii to wydaje mi się, że awans powinni sobie zapewnić.
Co do składów, to tak jak wspomniałem Apator ma mega mocny skład. Nie widzę tam żadnych słabych stron. Dodatkowo na juniorce świetnie spisujący się w poprzednim roku Przedpełski i pozyskany z Gniezna Fajfer. Tylko rezerwa bardzo słaba, ale w razie nieobecności któregoś z seniorów Przedpełski może wskoczyć pod pozycje 1-5.
Drugim zespołem, który może się włączyć do walki o mistrza to Falubaz. Z tym, że obsada pozycji juniorskiej jest o wiele słabsza niż rok temu. Seniorzy bardzo dobrzy; myślę, że w tym roku Jonsson będzie jeździł lepiej niż rok temu.
I ostatnim zespołem, który w mojej opinii może walczyć o sukces jest Stal Gorzów. Wzmocniona powracającym Zagarem i nieobliczalnym Świderskim będzie groźna. Na dodatek od jakiegoś czasu prezentujący najwyższy poziom Iversen i Gapiński, który pod koniec poprzedniego sezonu spisywał się bardzo dobrze. Jeszcze Kasprzak i Zmarzlik, który będzie chyba najlepszym juniorem w lidze.
Wobec tego, dla mnie końcowa kolejność na podium będzie taka: Toruń, Zielona Góra, Gorzów.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Na papierze to oni na razie mają ujemne punkty i według mnie trudniej będzie im awansować do samych play offów niż potem je ewentualnie zwyciężyć
Pełna zgoda, największym zmartwieniem torunian są teraz minusowe punkty, które trzeba odrabiać i tyle, albo aż tyle.
Nie możemy jednak z góry nikogo skreślać, albo stwierdzać, że &quot;nie ma opcji&quot;, aby Toruń wywalczył DMP, bo będzie jakaś kontuzja w tym zespole. To innych klubów rozumiem pech na pewno nie dosięgnie? Zakładając teoretycznie, że każda drużyna będzie jechać cały sezon w pełnym składzie, to mimo wszystko toruńska ekipa ma na papierze najlepszy skład i tym samym hipotetycznie największe szanse na mistrzostwo. Zagrożenie stanowi jedynie Falubaz. Co wszystko dobrze oddają notowania bukmacherów.
Częstochowa ze swoimi problemami finansowymi może nie mieć prostego zadania by wywalczyć DMP. Stal Gorzów? Dobra ekipa, ale tu musiałby odpalić Świderski czy Gapa, by mieli zdobyć złoto. Leszno z Nickim jest bardzo mocne i jeśli odpali Bjerre będą groźni. W Tarnów nie wierze na wyjazdach.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Już coraz bliżej;) :

Znamy już spotkania, które w pierwszych dwóch kolejkach Enea Ekstraligi transmitować będzie platforma NC+. Inauguracja sezonu nastąpi w Zielonej Górze!
1. runda DMP:
12.04 (sobota)
SPAR Falubaz Zielona Góra – Unia Tarnów, g. 15.30 live nSport
Termin rezerwowy niedziela 13.04 g. 16.30 rez. nSport
13.04 (niedziela)
Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów g. 16.30 live nSport
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń g. 16.30 rez. nSport
Fogo Unia Leszno – CKM Włókniarz Częstochowa g. 19.00 live nSport
Jeżeli mecz SPAR Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów zostanie przełożony na termin rezerwowy – tj. niedzielę 13.04, nie będzie transmitowany mecz Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów.
2. runda DMP: 20.04 (niedziela)
Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno, g. 19.00 live nSport
Termin rezerwowy poniedziałek 21.04 g. 16.30 rez. tv
21.04 (poniedziałek)
CKM Włókniarz Częstochowa – SPAR Falubaz Zielona Góra g. 16.30 live nSport
Unia Tarnów - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk g. 16.30 rez. nSport
Unibax Toruń – Betard Sparta Wrocław g. 19.00 live nSport
Jeżeli mecz Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno zostanie przełożony na termin rezerwowy - tj. poniedziałek 21.04, nie będzie transmitowany mecz CKM Włókniarz Częstochowa - SPAR Falubaz Zielona Góra.
Skróty:
live tv - mecz transmitowany na żywo
rez. tv - telewizyjny mecz rezerwowy
TBA - godzina meczu będzie podana w terminie późniejszym
Podane godziny rozpoczęcia meczów są godzinami startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem zawodników obu drużyn rozpoczyna się na 30 minut przed podaną godziną rozpoczęcia meczu. W imieniu organizatorów meczów zachęcamy wszystkich kibiców do wcześniejszego przybycia na stadiony.

http://www.sportowefakty.pl/
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Ameryki nie odkryję i poprę zdanie przedmówców, że zdecydowanym faworytem do złota jest Toruń. Takiej paki nie miał jeszcze nikt w historii Ekstraligi. Piątka wybitnych seniorów: Gollob, Holder, Ward, Emil i Miedziński. Świetna juniorka. Oczywiście jazda Emila, Holdera czy Golloba po kontuzjach jest pewną niewiadomą, ale myślę, że są to tacy profesjonaliści, że nie powinni jakoś znacząco obniżyć lotów. Dodatkowo Gollob i Emil nie będą jeździć w GP więc mogą wszystkie siły rzucić na ligę. Wiadomo, że sezon wszystko zweryfikuje, ale czysto hipotetycznie na papierze nie widzę nikogo kto mógłby toruńskiej ekipie odebrać Mistrzostwo. Ujemne punkty moim zdaniem nie będą miały aż tak wielkiego znaczenia, bo przy takim składzie Unibax raczej nie przegra więcej niż 3-4 mecze w sezonie co da im PO, a tam to w dwumeczu również ciężko będzie ich ograć.

Na kolejnych stopniach podium widzę dwie lubuskie drużyny: Falubaz i Stal. Obie moim zdaniem prezentują podobny poziom. Mocniejsze nazwiska ma Zielona Góra, ale Gorzów dysponuje lepszymi juniorami (Zmarzlik i ciągle rozwijający się Cyfer) i niesamowitym atutem toru. Falubaz to trzech muszkieterów: Hampel, Jonsson i Protasiewicz, napierająca młoda fala: Dudek, Loktajev, Jensen. I nieco odstająca para juniorska: Strzelec - Adamczewski, choć warto podkreślić, że ta dwójka w sparringach prezentowała się nieźle. W Gorzowie nic nie wskazuje na spadek formy Iversena czy Zagara. Dodatkowo Kasprzak może mieć lepszy sezon niż poprzedni. Piekielnie trudno będzie ograć tą ekipę na ich torze. Gorzej może być z wyjazdami chociaż trójka liderów + Zmarzlik mogą niejednokrotnie trzymać wynik co będzie skutkować zdobywanymi bonusami. O ostatnie miejsce w PO powalczą moim zdaniem Częstochowa i Leszno z lekkim wskazaniem na tych pierwszych, ale to już moja subiektywna opinia. Włókniarz jednak ma moim zdaniem bardziej wyrównany skład: Łaguta, Walasek, Holta, MJJ, Kildemand. Dwaj pierwsi to uznane marki. Holta może jechać słabiej, ale z drugiej strony Jensen poprzedni sezon miał przeciętny więc tutaj widzę progres. Kildemand to ogromny potencjał i pomimo debiutu w najwyższej klasie ligowej spokojnie stać go na 7-8 pkt i to będzie moim zdaniem rewelacja ligi. Nie wolno zapominać też o stale rozwijającym się Czai.
Leszno również się wzmocniło, ale przy tak mocnej lidze może być im ciężko dostać się do czwórki. Pozyskano lidera Pedersena, mocny powinien być Bjerre. Ogromnym atutem jest najmocniejsza juniorka w lidze. Unia jednak moim zdaniem traci na drugiej linii. Tacy zawodnicy jak Zengota czy Baliński średnio mnie przekonują. Ten drugi zresztą powinien stracić miejsce w składzie na rzecz Michelsena.
Na 6 miejscu widzę Tarnów z szansami na włączenie się do walki o PO. Choć są to szanse w moim odczuciu dość marne. Wymieniono duet Janowski - Madsen na Hancock - Buczkowski i to może wyjść na plus. Tyle tylko, że inne ekipy poczyniły większe wzmocnienia. Nie jestem przekonany czy kolejny sezon wyjdzie Łagucie i czy nieśmiertelny Herbie ciągle będzie regularnie woził 10 +. U siebie będą mocni - to jasne, ale z wyjazdami może być spory problem.
Na przedostatnim miejscu w tabeli widzę Wrocław. Pomimo wzmocnienia Janowskim nie widzę ich wyżej niż 7 miejsce, bo zwyczajnie cała reszta drużyn wygląda znacznie lepiej. Woffinden, Jędrzejak, Batchelor, Pavlic, Janowski. Nie wygląda to źle, ale juniorka znowu jest dramatycznie słaba i tutaj Sparta sporo traci.
Na koniec Gdańsk, który jest dla wszystkich murowanym kandydatem do spadku i chyba słusznie. Ja pójdę nawet dalej i nie zdziwi mnie jeśli Wybrzeże zakończy ligę z zerowym dorobkiem punktowym. Kadrowo wygląda to po prostu dramatycznie. Brak lidera, kilku średniaków (Lindgren, Jonasson, Madsen). Brak mocnych Polaków. Mam pytanie do osób siedzących w regulaminie czy nadal obowiązuje przepis o 4 Polakach w składzie ? Bo jeśli tak to mamy dwóch juniorów, Mroczkę i ... Szymko ? Słabizna. Owszem to tylko sport i taki Wrocław też miał być rok temu pewnym spadkowiczem. Tyle tylko, że sezon temu mieliśmy 10 drużyn, równie słabe Gniezno, przeciętną Bydgoszcz. No i chyba jednak skład Sparty nie wyglądał tak słabo jak tegoroczne zestawienie Gdańszczan.

Wszystko to moje luźne spekulacje. Po sezonie ocenię ile z tego się sprawdziło.
 
shon19 40

shon19

Użytkownik
Kto i jak poważnie będzie kontuzjowany w trakcie sezonu będzie miało decydujący wpływ na kolejność w tabeli. Jeszcze sezon się nie zaczął na poważnie a już Częstochowa ma problemy z Griszą.
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Panie , Walka Trwa&#39; jeśli uważasz ze taki zawodnik jak Grzesiu Walasek i Grigorij Laguta to nie są klasowi zawodnicy, no to nie mamy o czym rozmawiać, proponuje zobaczyć osiągnięcia danych zawodników, nim stwierdzisz że mój ,wywód&#39; pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu.
Ponadto proponuje obejrzeć dobrze wszystkim znany 14 wyscig meczu półfinałowego Częstochowa - Toruń. Tylko klasowy zawodnik prezentuje speedway na tak wysokim poziomie.

Grzegorz Walasek
- trzykrotny uczestnik cyklu Grand Prix ( 16 najlepszych żużlowców świata )
- Indywidualny Mistrz Polski rok 2004
- Drużynowy Mistrz Świata w drużynie.
- Srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy
- 5 medali drużynowych Mistrzostw Polski w tym 2 złote
- 1 Miejsce Złoty Kask (07&#39;)
- Mistrz Polski Par klubowych (09&#39;)
Grigorij Laguta Przy tym zawodniku nie tylko osiągnięcia stoją za tym że jest klasowym zawodnikiem, przede wszystkim pokazuje to swoją ambicją, zawziętością i widowiskową walecznośćią na torze, a takich zawodników mało, w Częstochowie biegi ogląda się na stojąco między innymi dlatego że mamy Grisze, jeśli chodzi o osiągnięcia to jest jedno z większych, 1 miejsce w indywidualnych mistrzostwach europy na żużlu, oraz dużo osiągnięć w Rosji i na Łotwie.
 
walkatrwa 10

walkatrwa

Użytkownik
Sensu są pozbawione Twoje argumenty dotyczące kontuzji w drużynie Unibaxu, jak żeś taki jasnowidz to weź mi numery totka skreśl. ;)
Heheh w sumie jestem po paru piwkach, ale nawet mnie rozbawiłeś przytaczając osiągnięcia danego żużlowca z ostatnich 10 lat, fajnie, że był IMP 10 lat temu, nawet Skórnicki czy Jędrzejak byli, ale uważam iż, ten fakt nie prowadzi do bycia &quot;klasą samą w sobie&quot;. Takim mianem ich bym nie określił, bo tak czy inaczej ten Twój Walasek &lt; Miedziński lub Gollob, a Grisza &lt; Sajfutdinow czy inny Kangur.
Uściślając &quot;klasa sama w sobie&quot;, a klasowy zawodnik to wg mnie trochę inne pojęcia, może źle zinterpretowałem Twoje słowa, ale dla mnie klasowych zawodników jest sporo, a takich ponad tych wyróżniających się - kilku. Pozdrawiam % ;)
PS. Jakbyś chciał coś dalej pogadać to zapraszam na pw, by nie zaśmiecać tematu.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Mówiąc klasowym miał namyśli to, że nie zdobył nic na arenie międzynarodowej. Klasowy to był Nielsen, Nilsen, Crump, Gollob... i tak by można wymieniać i wymieniać, a Griszkę czy Walasa to porównał bym do Pepe, Jagusia czy nawet Bajerskiego. W GP jeździli, medale IMP zarówno jako juniorzy i seniorzy.
Do kolegi Grycu to wiem, że Gdańsk interesuje się Jabłońskim/Szombierskim i Okoniewskim, marne to wzmocnienia, ale zawsze lepsze to niż Szymko : D
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Dla Torunia to raczej nie będzie miało znaczenia czy z Wardem czy bez, bo przy możliwościach Wybrzeża tak czy siak Toruń wywiezie dwa punkty. Co co straty Griszy to trochę dziwne: mówiło się że spokojnie zdąży się wyleczyć do startu Eligi a tu się okazuje że Czewa bez Laguty. Szkoda, bo mógłby być fajny meczyk w Lesznie
 
V 161

vogel22

Użytkownik
Dla Torunia to raczej nie będzie miało znaczenia czy z Wardem czy bez, bo przy możliwościach Wybrzeża tak czy siak Toruń wywiezie dwa punkty. Co co straty Griszy to trochę dziwne: mówiło się że spokojnie zdąży się wyleczyć do startu Eligi a tu się okazuje że Czewa bez Laguty. Szkoda, bo mógłby być fajny meczyk w Lesznie
Pokaż mi artykuły, wywiady kiedy tak rzekomo mówiono, bo chyba na komentarze ludzi z SF nie patrzysz ? na prezentacji kiedy wyszedł w kulach oznajmiono że się wykuryje, ale zapomniales chyba o jednej kwestii, o tej że jego kosci się zle zrastały i wstawiono mu tytanowe płytki w stopie i trwa rehabilitacja.
Nie uważam też że mecz bez niego będzie nie ciekawy, Czewa w zeszłym roku w wielu meczach jechala bez lidera ( Emila ) a i tak sobie radziła. Owszem może być ciężko, ale nie uważam żeby były to jakieś baty i brak szans Włókniarza na bonus
Pytanie na co zdecyduje się Żyto, czy ZZ-ka czy pojedzie Jabłoński który stara się i daje z siebie wszystko na treningach /sparingach i daje to efekt. Dobrze odjechał sparing z Wrocławiem i dziś super z Grzudziądzem, ZZ-ka za Grisze przyniesie nam myślę 6-8 pkt. Pytanie czy Mirek tyle byłby w stanie ujechać w Lesznie,
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Witam, nie ma jeszcze tematu na 1. kolejkę więc zapytam tutaj, jeżeli można i ktoś wie:
1. 1.20 na Unię na Betsafe to jak rozumiem już po informacji, że Łaguta nie pojedzie?
2. Czy jakiś buk (np. Betsafe teraz) będzie wystawiał ofertę podobną do Tobetowej, czy tylko jakieś ochłapy?
3. Jeśli na pyt. 2 odpowiedź brzmi &quot;Betsafe&quot; to jakieś opinie o Betsafe macie może króciutko, bo ja tam nie mam konta (słyszałem raczej złe opinie o tym buku) i jeśli bym zakładał to tylko pod żużel, tylko czy warto? (w sensie czy będzie oferta jak w Tobecie i czy nie będzie problemu z ewentualnymi wypłatami, rozliczaniem itp.)?
Dzięki za odpowiedzi.
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Witam, nie ma jeszcze tematu na 1. kolejkę więc zapytam tutaj, jeżeli można i ktoś wie:
1. 1.20 na Unię na Betsafe to jak rozumiem już po informacji, że Łaguta nie pojedzie?
2. Czy jakiś buk (np. Betsafe teraz) będzie wystawiał ofertę podobną do Tobetowej, czy tylko jakieś ochłapy?
3. Jeśli na pyt. 2 odpowiedź brzmi &quot;Betsafe&quot; to jakieś opinie o Betsafe macie może króciutko, bo ja tam nie mam konta (słyszałem raczej złe opinie o tym buku) i jeśli bym zakładał to tylko pod żużel, tylko czy warto? (w sensie czy będzie oferta jak w Tobecie i czy nie będzie problemu z ewentualnymi wypłatami, rozliczaniem itp.)?
Dzięki za odpowiedzi.
1. To jest typ na cały sezon
2. Ciężko wyczuć kto jaką ofertę będzie wystawiać
3. Dla żużla warto
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom