>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Primera Division w sezonie 2012/2013 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
W świecie sportu wrze po wczorajszym meczu Malaga-Real, w którym to Jose Mourinho posadził Ikera Casillasa na ławce rezerwowych. Większość, jak nie wszyscy, kompletnie nie rozumieją tej decyzji. Dziwi mnie taka reakcja ludzi, bardzo. Zadam krótkie, ale treściwe pytanie, czy Iker jest święta krową ? Według mnie absolutnie nie jest. Uważam, że posadzenie go na ławce było dobrą decyzją. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że wynik obnażył błąd &#39;The Special One&#39;, ale omówmy się, Adan nie miał w tym spotkaniu nic do powiedzenia. Może przy stracie trzeciej bramki mógł się lepiej ustawić, ale to nie był wielbłąd. Warto zagłębić się w kwestię taką, dlaczego legenda Realu grzała tyłkiem krzesełko ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Casillas od dłuższego czasu prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Stwierdzenie, że jest bez formy nie będzie przesadą. W jego poczynaniach widać dużo niepewności i niezdecydowania. Wyczekiwałem takiego ruchu ze strony JM, bo wiedziałem, że wzbudzi on sporo kontrowersji. U mnie coach &#39;Królewskich&#39; ma pełne poparcie. Niestety, jest pewien problem. Adan rzeczywiście nie gwarantuje spokoju, co nie zmienia jednak faktu, że zmiana była dobry posunięciem. Portugalczyk ma ból głowy i nie wiem, jak się go pozbędzie. Może być też tak, że władze pozbędą się jego, ale czy to spowoduje, że problem momentalnie zniknie ?
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
(wybaczcie brak polskich znakow, brak czasu.)
Nie utrzyma - tzn. po sezonie na pewno go nie bedzie - podejrzewam, ze jak sezon im sie skonczy na poczatku marca to moze i wtedy wyleciec. Nie oszukujmy sie, obecnie Real gra tragedie - wczoraj kurs na 1X dla gospodarzy to byl prezent. Defensywa Realu to tragedia - do tego Mourinho chcial pokazac kto rzadzi w szatni i posadzil na lawce Casillasa (chodzi ponoc o to, ze zbyt dobrze ostatnio w jakims wywiadzie wypowiedzial sie na temat Barcy) - jesli to prawda, to pokazuje glupote Mou. Posadzil na lawce Ikera, a w bramce powiesil recznik, bo Adan, to nawet nie jest 1/4 Ikera - zreszta reakacja Casillasa na lawce po golu na 3:1 byla najlepszym komentarzem. Adan, moze i talent, ale nie na miare 1. bramkarza Realu.
Poza tym w tym zespole kazdy sobie gra - Cristiano sie irytuje, on tez powoli sie chyba pakuje. Po sezonie mozemy miec kolejny, nowy projekt Realu - nowy trener, transfery, druzyna.
Wiele zalezy od poczatku roku - w lidze juz nie maja szans, nie oszukujmy sie - 16 punktow na tym etapie straty do Barcy, to katastrofa dla Realu, takiego Realu, ktory w poprzednim sezonie bil rekordy. Casus trzeciego sezonu Mou okazal sie prawdziwy - w Lidze Mistrzow rowniez nie daje im szans - United ich wypunktuja, moze i popelniaja bledy w obronie, ale jednak tam graja, tam jest zespol - Roo i RvP rzadza, ale inni graja z nimi, a nie jak w Realu, kazdy przeciwko sobie. Do tego Copa del Rey - najpierw rewanz z Celta? W obecnej formie Vigo powinni powalczyc o utrzymanie wyniku, potem bodaj Valencia - ciekawie.
Poza tym co Mou zostawi po sobie w Madrycie? 3 tytuly... przeciez to jak na druzyne za 500 mln smieszny wynik - do tego mistrz w pelni zasluzony - Superpuchar Hiszpanii w prezencie od Valdesa - przy 3:1 w 1. meczu nie bylo by pucharu, Copa del Rey - zasluzony, aczkolwiek gdyby nie Casillas w 2. polowie, to tytulu rowniez by nie bylo.
Ogolnie Mou wczoraj sam pokazal ze chce odejsc, przynajmniej tak czytam posadzenie na lawce Ikera, jak mozna w takim momencie sezonu posadzic ikone klubu, kapitana na lawce? Porazka 3:2 z Malaga jest kolejnym policzkiem dla Mou, a sezon dla Realu moze sie skonczyc w marcu i absolutnie mnie to nie zdziwi... z tym co pokazuje Mou na lawce, a druzyna na boisku.
Końcówka niestety bezsensowna ... kto po latach będzie pamiętać że Real wygrał puchar po błedzie Valdesa ? To też napiszmy Barca wygrała LM dzięki sędziom ? Jak porównać do City to wygrali więcej ???? tak czy owak w LM przez te lata za dużo nie zwojowali i to jest największy minus jak narazie MOU . Po sezonie nie będzie takich transferów jak wspominasz nie ma kto wystawić takiej kasy ... jedynie wielka wyprzedaż i wielkie zakupy innej opcji tutaj nie ma . Myśle jak mówisz że sprzedaż za 100+mln do City lub PSG znacznie pomogło by Realowi się odrodzić finansowo i chyba taki wariant też jest brany pod uwagę .
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W świecie sportu wrze po wczorajszym meczu Malaga-Real, w którym to Jose Mourinho posadził Ikera Casillasa na ławce rezerwowych. Większość, jak nie wszyscy, kompletnie nie rozumieją tej decyzji. Dziwi mnie taka reakcja ludzi, bardzo.
Pewnie, każdy może mieć swoje zdanie. Iker to jednak coś więcej niż &quot;zwykły&quot; bramkarz. Jest to chyba najbardziej lojalna postać wobec klubu. Po odejściu Raula brakuje już tam takich graczy. Świętą krową nikt być nie powinien, ale czy ewentualnie gorsza forma Casillasa to jego wina? Czy przesądziły o tym jakieś pozasportowe powody? Nie. Każdemu piłkarzowi może zdarzyć się gorszy okres i tu poznaje się trenerów, którzy potrafią wesprzeć swojego zawodnika. Przykład największego rywala Królewskich - Barcelona. Ile to baboli puścił już Valdes? Guardiola, a teraz Tito zawsze byli z nim i nigdy nie okazywali oznak zażenowania postawą golkipera.
Casillas to nawet w słabej formie jest lepszy od Adana. Broni przecież niemalże w każdym meczu (ile to Dudek zaliczył spotkań w barwach Królewskich?) jest z drużyną zżyty na maksa i do tego potrafi kierować obroną Realu. Odesłanie na ławę Ikera zdziwiło całą drużynę i to na pewno nie wpływa na poprawę jakości gry. Ty masz inne zdanie, a ja mam inne, ale obwinianie bramkarza (tak to trzeba interpretować) za słabe wyniki to co najmniej przejaw hipokryzji. W tym przypadku jest to pierwsza osoba, która poszłaby w ogień dla dobra klubu. Pomimo, że nie jestem sympatykiem drużyny z Madrytu to akurat Casillasa szanuję za postawę na boisku oraz poza nim. Jeszcze raz powtórzę, gorsza forma może zdarzyć się każdemu. Bardziej winiłbym piłkarzy z pola za masę strat, brak zaangażowania, ale co by nie mówić to często widzimy bezradność ofensywy w ataku pozycyjnym więc tu raczej wielki geniusz trenerski Mourinho powinien zadziałać.
 
esperanza10 506

esperanza10

Użytkownik
W świecie sportu wrze po wczorajszym meczu Malaga-Real, w którym to Jose Mourinho posadził Ikera Casillasa na ławce rezerwowych. Większość, jak nie wszyscy, kompletnie nie rozumieją tej decyzji. Dziwi mnie taka reakcja ludzi, bardzo. Zadam krótkie, ale treściwe pytanie, czy Iker jest święta krową ? Według mnie absolutnie nie jest. Uważam, że posadzenie go na ławce było dobrą decyzją. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że wynik obnażył błąd &#39;The Special One&#39;, ale omówmy się, Adan nie miał w tym spotkaniu nic do powiedzenia. Może przy stracie trzeciej bramki mógł się lepiej ustawić, ale to nie był wielbłąd. Warto zagłębić się w kwestię taką, dlaczego legenda Realu grzała tyłkiem krzesełko ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Casillas od dłuższego czasu prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Stwierdzenie, że jest bez formy nie będzie przesadą. W jego poczynaniach widać dużo niepewności i niezdecydowania. Wyczekiwałem takiego ruchu ze strony JM, bo wiedziałem, że wzbudzi on sporo kontrowersji. U mnie coach &#39;Królewskich&#39; ma pełne poparcie. Niestety, jest pewien problem. Adan rzeczywiście nie gwarantuje spokoju, co nie zmienia jednak faktu, że zmiana była dobry posunięciem. Portugalczyk ma ból głowy i nie wiem, jak się go pozbędzie. Może być też tak, że władze pozbędą się jego, ale czy to spowoduje, że problem momentalnie zniknie ?
Hmm... wrze, bo Mourinho tego chciał. Chciał, aby mówiono o posadzeniu na ławce Casillasa, a nie fatalnej postawie drużyny. Sprowadzanie obecnej pozycji w tabeli, stylu gry i postawy zespołu na boisku do tego, iż największą winę ponosi bramkarz jest po prostu śmieszne.
Casillas, może w tym sezonie broni słabiej, ale to nie jego wina, iż obrońcy przy każdej centrze w pole karne gubią krycie i padają gole? Valladolid (x2), Espanyol (gol na 2:2) i tak można by dalej wymieniać.
Posadzenie Casillasa, to by strzał w stopę, ale również pokazanie wszystkim kto rządzi w Realu... Jeśli Mou chciał być taki twardy, to powinien zacząć od posadzenia na ławce Cristiano, Di Marii i być może Pepe, który wczoraj znowu bezsensownie zaatakował rywal. Cristiano jest natomiast piłkarzem nienagannym, genialnym momentami, ale widać, ze w Madrycie coś mu przestało pasować, do tego gra, bramki i ciągły zachwyt Hiszpanii nad Messim i Falcao ewidentnie mu nie sprzyjają. Gra słabo, słabo wygląda również gra Realu. W ataku pozycyjnym jest tragedia, kontry przestały wchodzić i pojawiły się komplikacje.
Mourinho wczoraj chyba wydawał się pogodzony ze swoim losem, po sezonie, albo wcześniej odejdzie... i odejdzie jako przegrany w mojej opinii, bo z tym zespołem Ligi Mistrzow nie wygra. Naprawdę nie wiem, co musi się wydarzyć, aby oni przeszli United - od jakiegoś czasu słychać w mediach o konfliktach w Realu, podziałach, etc. i wczoraj mieliśmy dowód, iż coś jest na rzeczy, bo inaczej Casillas by grał, bo tak jak wspomniał Ramzesa - Iker bez formy z defensywa gra lepiej niż Adan. Cos jest na rzeczy, a teraz będą wychodziły coraz to nowsze rewelacje według mnie.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
A moim zdaniem posadzenie Ikera na ławce da zarządowi do myślenia, Mou zrobił to celowo bo moim zdaniem chce mieć drugiego dobrego bramkarza, bramkarza, który wywrze presje na &quot;1&quot; Realu... Mou mówił,że chce drugiego bramkarza w razie kontuzji Ikera czy spadku jego formy, nie dostał to zobrazował zarządowi czym grozi strata hiszpańskiego bramkarza.
Mou jednocześnie wysłał sygnał do gwiazdek, które grają poniżej oczekiwań i dla mnie wymowa tego jest prosta - będziesz zawodził, będę dawał szansę innym. Tyle ode mnie i nie dmuchałbym balonu bo niestety słaba forma Realu mnie nie cieszy bo skupią się na maksa na LM ;/
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Domingos Paciencia - niegdyś trener Sportingu Braga i pogromca Lecha Poznań w Lidze Europejskiej - został trenerem ostatniego zespołu hiszpańskiej ekstraklasy, Deportivo La Coruna. Portugalczyk zastąpił zwolnionego w niedzielę Luisa Oltrę.
Piłkarze beniaminka Primera Division zdobyli w 17 kolejkach tylko dwanaście punktów. Oltra pracował na stanowisku szkoleniowca w Deportivo od lata 2011 r. Przejął zespół, który występował na zapleczu ekstraklasy, a rok później awansował z nim do Primera Division. W obecnym sezonie drużyna wygrała jednak tylko dwa ligowe mecze. - Uznaliśmy, że teraz jest najlepszy moment na dokonanie zmiany - przyznał prezes klubu Augusto Cezar Lendoiro.
Paciencia, który 2 stycznia skończy 44 lata, w przeszłości występował w FC Porto i reprezentacji Portugalii. Jako trener doprowadził piłkarzy Sportingu Bragi do finału Ligi Europejskiej w 2011 r., eliminując m.in. Lecha Poznań po zwycięstwie Lecha 1:0 w Poznaniu i triumfie Sportingu 2:0 w Bradze. Wkrótce potem został zatrudniony w Sportingu Lizbona, ale tam radził sobie gorzej i w lutym stracił pracę.
sport.pl
Ciekawe jak długo utrzyma się na tym krześle....
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Hiszpański Puchar Króla w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji hiszpańskiego Pucharu Króla. Rozgrywki będą transmitowane od rundy rewanżowej 1/8 finału, a w planach są relacje ze spotkań m.in. Valencii oraz FC Barcelony.
Copa del Rey to rozgrywki, których początek datuje się na rok 1902. Od tego czasu odbywa się on rokrocznie. Najbardziej utytułowaną drużyną jest FC Barcelona, która zdobyła to trofeum 26 razy, drugi jest Athletic Bilbao, który sięgał po ten puchar 24 razy. Dla porównania Real Madryt zwyciężał w tych rozgrywkach osiemnastokrotnie.
Pierwszym meczem transmitowanym przez TVP Sport będzie starcie Valencia CF - CA Osasuna we wtorek, 8 stycznia o 21:25 Dwa dni później widzowie będą mogli obejrzeć pojedynek FC Barcelony, która na Camp Nou podejmie od 21:25 zespół Córdoba CF.
Najbliższe transmisje Pucharu Króla w TVP Sport:
wtorek, 8 stycznia
21:25 Valencia CF - CA Osasuna
czwartek, 10 stycznia
21:25 FC Barcelona - Córdoba CF
środa, 16 stycznia
21:55 1/4 finału
wtorek, 22 stycznia
21:25 1/4 finału
satkurier.pl
No, bo to żart jakiś był, że w prawie 40 mln kraju, nie transmituje się Pucharu Hiszpanii. Szkoda, że tylko 2 spotkania, Sportklub pokazywał ile się dało ;).
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
No właśnie nikt tego nie pokazuje i moim zdaniem to dobry ruch ze strony TVP, że się zdecydowali. Canal+ i tak ma lepsze rzeczy do pokazywania, a SportKlub, który pokazywał Puchar Króla jest po prostu za biedny by dawać nam takie rozgrywki. W sumie widać to po ich ofercie piłkarskiej (Belgia i Argentyna), a przecież było tak, że pokazywali jakiś tam puchar z Wysp. Liczyłem więc na Polsat, że może oni coś zadziałają, ale o tyle dobrze, że przynajmniej TVP pokaże :razz: Niestety jeśli chodzi o dobór komentatorów to jak zwykle zakończy się to wpadką. Laskowski jest jedyną ogarniętą osobą w tym towarzystwie.
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
After having discomfort in his right ankle and following a medical examination, Real Madrid C.F. player Pepe has been operated on this morning in Porto by Dr. Van Dijk and the team at Clinica Espregueira Mendes. They performed an ankle arthroscopy on the player.
Podobno Pepe najwcześniej wróci na dwumecz z United, a i to nie wiadomo. Wszystko zależy od tego jak przebiegać będzie rehabilitacja.
Cały czas problemy z obroną Realu...
źródło realmadrid.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Faktycznie obrona Realu na ten moment wygląda biednie. A ode mnie jeden gorący news transferowy:

Los Rojiblancos zapłacą 6 milionów euro za Leo Baptistão, który podpisze kontrakt z nowym klubem na cztery sezony.

Takie wieści ogłosił w Radio COPE dziennikarz Antonio Ruiz, napastnik Rayo będzie pierwszym nabytkiem Atlético Madryt na sezon 2013/14. Los Colchoneros starali się o Brazylijczyka od jakiegoś czasu i ostatecznie dopięli swego.

Ponadto na Vicente Calderón może trafić Siqueira, czyli lewy obrońca Granady. Już w letnim oknie transferowym Caminero rozpoczął negocjacje w kwestii pozyskania bramkostrzelnego defensora, mającego być alternatywą dla Filipe Luísa.

W związku z prawdopodobną sprzedażą Falcao, Atleti widzi Huntelaara jako zastępcę, mimo że niedawno przedłużył swój kontrakt z Schalke 04. Pojawił się również temat Roberta Lewandowskiego z Borussi Dortmund.
Źródło: http://www.atleticopoland.com

Jak dla mnie kapitalny transfer ze strony Atletico. Suma w mojej ocenie jest dramatycznie niska, jak za chłopaka z takimi możliwościami. Ta kasa się zwróci pewnie szybciej niż wódka w sylwestra więc to będzie dobra inwestycja, oczywiście jeśli utrzyma dyspozycję jaką prezentuję w Rayo.

Dla lubiących ciekawe wpisy na polskich stronach klubów z Hiszpanii, to polecam fajny cykl podsumowujący dotychczasowe granie w tym sezonie w La Liga, które od jakiegoś czasu ukazuję się na stronie Deportivo. Poniżej wrzucam 3 części:

I część
II część
III część
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Ramzes - nie jakiś tam bo FA Cup to najstarsze rozgrywki pucharowe w Europie a nie wiem czy nawet na świecie. Sportklub i Sportklub + miało kiedyś świetną ofertę, idealna dla mnie jako kibica rozgrywek wyspiarskich bo opłacajac N i C+ mogłem śledzić prawie wszystkie mecze United na roznych frontach - na N była Liga Mistrzow i Sportklub ktory pokazywal mecz o Tarczę, całe rozgrywki dawnego Carling Cup obecnego Capital One i FA CUP. Puchar króla nie jest dla mnie atrakcyjny z racji formuły Jaka jest rozgrywany dlatego też pewnie N i C+ nie były tym zainteresowane
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Powołania na PNA (piłkarze La Liga):
Nosa - Real Betis (Nigeria)
Barrada - Getafe (Maroko)
El Arabi - Granada (Maroko)
Lacen - Getafe (Algieria)
Feghouli - Valencia (Algieria)
Cadamuro - Real Sociedad (Algieria)
Annan - Osasuna (Ghana)
Wakaso - Espanyol (Ghana)
Kader - Atletico (Tunezja)
Manucho - Real Valladolid (Angola)
Romaric - Real Saragossa (WKS)

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Najbardziej cieszy się Levante, gdyż ich najlepszy strzelec - Martins nie dostał powołania od selekcjonera reprezentacji Nigerii. Dla niektórych 18. kolejka LL jest ostatnim występem przed PNA, a niektórzy już są na zgrupowaniu. Trzeba się liczyć z tym, że przynajmniej do lutego nie zobaczymy żadnego z w/w piłkarzy.
Sociedad, Saragossa i Atletico nie odczują utraty swoich zawodników, bowiem byli oni rezerwowymi, którzy w tym sezonie bardzo rzadko wchodzili na murawę.​
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Sevilla poinformowała o zmianie na stanowisku szkoleniowca. Michela zastąpił Unai Emery, który niedawno rozstał się ze Spartakiem Moskwa.
Emery, który najbardziej znany jest z prowadzenia Valencii (2008-2012), podpisał umowę obowiązującą przez najbliższe półtora roku.
41-latek zadebiutuje na ławce trenerskiej Sevilli już w środę starciem w ramach Copa del Rey z Realem Saragossą. Wcześniej, jutro (wtorek), poprowadzi pierwszy trening ze swoim nowym zespołem.

Przygoda Emery&#39;ego ze Spartakiem była raczej nieudana, a bezpośrednią przyczyną listopadowego zwolnienia z moskiewskiego klubu była upokarzająca porażka 1-5 w derbach z Lokomotiwem.
transfery.info
Świetny powrót się zapowiada
 
czaro09 1,7K

czaro09

Użytkownik
Sevilla poinformowała o zmianie na stanowisku szkoleniowca. Michela zastąpił Unai Emery, który niedawno rozstał się ze Spartakiem Moskwa.
Emery, który najbardziej znany jest z prowadzenia Valencii (2008-2012), podpisał umowę obowiązującą przez najbliższe półtora roku.
41-latek zadebiutuje na ławce trenerskiej Sevilli już w środę starciem w ramach Copa del Rey z Realem Saragossą. Wcześniej, jutro (wtorek), poprowadzi pierwszy trening ze swoim nowym zespołem.

Przygoda Emery&#39;ego ze Spartakiem była raczej nieudana, a bezpośrednią przyczyną listopadowego zwolnienia z moskiewskiego klubu była upokarzająca porażka 1-5 w derbach z Lokomotiwem.
transfery.info
Świetny powrót się zapowiada
Bardzo dobry ruch ze strony Sevilli, Unai to trener o wyrobionej marce, który jednak po upuszczeniu Valencii obrał złe tory. Teraz wraca do La Liga, mam nadzieję, że będziemy świadkami kilku fajnych transferów i wzwyżki formy Sevilli.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Lucas Piazon wzmocnił drużynę Malagi. Chelsea Londyn wypożyczyła zawodnika do końca obecnego sezonu.
18-letni Piazon szuka okazji do gry i dlatego skorzystał z oferty hiszpańskiej drużyny. Mimo tego, że rozegrał już swoje debiutanckie spotkanie w Premier League i dwa w Pucharze Anglii, nie ma większych szans na grę. Nie rozegrał za to żadnego meczu w Lidze Mistrzów, dzięki czemu będzie mógł pomóc swojej nowej drużynie w tych rozgrywkach. Młody Brazylijczyk najlepiej czuje się na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika, ale z powodzeniem może wystąpować jako klasyczny środkowy pomocnik lub napastnik. Dyrektor sportowy Malagi, Mario Husillos, sondował możliwość transferu już od połowy grudnia, kiedy udał się do Anglii aby przyjrzeć się piłkarzowi. Informację na temat przenosin do La Ligi potwierdziła rodzina Brazylijczyka i Rafael Benitez na dzisiejszej konferencji prasowej.
-------------
Po latach gry w Anglii, Bułgar Martin Petrov, który miał już okazję występować w Hiszpanii, wraca na półwysep Iberyjski. 34-letni były zawodnik Atletico Madryt podpisał umowę z Espanyolem Barcelona obowiązującą do końca obecnego sezonu.
W dniu wczorajszym, w Ciudad Deportiva de Sant Adria, odbyła się oficjalna prezentacja byłego reprezentanta Bułgarii, który stwierdził, że głównym jego celem jest pomóc Espanyolowi w utrzymaniu się w lidze.
- Mimo swoich 34 lat nie gwarantuje sprawności i siły niejednego 20-latka, jednak mogę wnieść spore doświadczenie. W moim wieku oferta z takiego klubu jak Espanyol była nie do odrzucenia - skomentował.

Do niedawna zawodnik Boltonu przyznał, że w przeciągu 6 miesięcy nie grał zbyt dużo, jednak:

- Trenowałem ciężko. Ponadto, mimo iż nie grałem regularnie zagrałem w zeszłym tygodniu w FA cup i czuje się naprawdę dobrze.

Jest to już druga przygoda Bułgara z trenerem Aguirre, który miał okazję pracować z lewoskrzydłowym kiedy ten był szkoleniowcem klubu z Madrytu





transfery.info
Bardzo ciekawe dwa ruchy transferowe młodzian i rutyniarz. Jeden do Malagi Co dziwi w dobie kryzysu tego klubu a drugi do Espanyolu lecz najlepsze lata gry ma juz za sobą ;)
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Piłkarz Athletic Bilbao i reprezentacji Hiszpanii Fernando Llorente od lipca będzie grał w Juventusie Turyn - poinformował dyrektor sportowy włoskiego zespołu Giuseppe Marotta.
Marotta we włoskim radiu powiedział, że rozmowy w sprawie pozyskania Llorente trwały od kilku tygodni, ale dopiero teraz osiągnięto porozumienie.
Mistrz kraju i lider Serie A był zainteresowany przeprowadzką 27-letniego Hiszpana już teraz, ale - jak podkreślił dyrektor sportowy - do tego raczej nie dojdzie, choć przedstawiciele Juventusu podejmą jeszcze takie starania.
&quot;Niezależnie od wszystkiego 1 lipca Llorente zostanie zawodnikiem Juventusu&quot; - podkreślił Marotta.
Według włoskiej prasy Juventus chciałby wzmocnić siłę ataku jak najszybciej, dlatego wciąż jest zainteresowany sprowadzeniem reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogby, który jesienią występował w Chinach.
Wcześniej media w Italii spekulowały, że na liście życzeń klubu z Turynu znajduje się również Robert Lewandowski z Borussii Dortmund.


http://www.sport.pl
 
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Casillas doznał złamania kości w lewej ręce

To już oficjalne. Po rezonansie magnetycznym wykonanym w nocy, zaraz po powrocie drużyny z Walencji wiemy, co dolega kapitanowi Królewskich. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Iker Casillas doznał złamania pierwszej kości śródręcza w lewej ręce. Pierwszy bramkarz Realu Madryt dziś w nocy samodzielnie wracał spod kliniki do domu samochodem, jednak wciąż miał rękę w gipsie. Oficjalny komunikat klubu nie mówi nic o terminie powrotu, dziś dopiero będzie opracowywana metoda jak najszybszego powrotu do sprawności Ikera Casillasa.

Jedno jest pewne: w pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla wystąpi Adán. Wielce prawdopodobne, że Iker nie wyleczy się też na pierwszy mecz z Manchesterem United w Lidze Mistrzów, jednak są to informacje nieoficjalne.
Jak długo bez Ikera?

Jedno z kluczowych pytań na dzisiejszy dzień - przez jaki czas Iker Casillas pozostanie poza boiskiem? Podano aż trzy różne wersje. As twierdzi, że kapitana zabraknie przez miesiąc, ale lekarze spróbują przywrócić go do gry już za 20 dni na mecz z United. Marca wybiera dużo bezpieczniejszy wariant i informuje o dwóch miesiącach przerwy. Z kolei dziennikarz La Sexty, José Luis Sánchez, napisał o 6 tygodniach pauzy. Obracając się w tych terminach, wydaje się, że Iker może celować w powrót na ważną serię gier zaczynającą się w końcówce lutego: rewanż w półfinale Pucharu Króla, ligowy mecz z Barceloną i spotkanie z United na Old Trafford. Wiele zależy jednak od głębokości urazu i postępów w leczeniu. Doktor Del Corral, który przez ponad 10 lat zajmował się zawodnikami Realu Madryt, stwierdził, że przy tego typu urazie powrót szybciej niż za 2 miesiące będzie bardzo trudny.


źródło: realmadrid.pl


Jak widzicie sytuacja nie jest najlepsza dla Realu. Wczoraj Adan kolejny raz &quot;popisał&quot; się w bramce Królewskich. Do tego problemy w obornie. Jak to widzicie? Jak Real poradzi sobie z tą sytuacją? Jak nie wróci na mecz z United to można chyba śmielej patrzeć na kursy awansu ekipy z Manchesteru...
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dla zainteresowanych drugą ligą, wrzucam info z pejsbukowego profilu C+:
W najbliższą niedzielę o 16:55 w CANAL+ SPORT pokażemy na żywo dodatkowy mecz z Hiszpanii, w którym FC Barcelona &quot;B&quot; zagra z Realem Madryt Castilla. To mini El Clasico w ramach II ligi hiszpańskiej. Gratka, której fani Barcelony i Realu nie mogą przegapić! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Diego Lopez bramkarzem Realu
Tym razem hiszpańskie media się nie pomyliły. Przed chwilą oficjalna telewizja klubowa potwierdziła, że Diego López został nowym piłkarzem Realu Madryt. 31-letni bramkarz wzmocni drużynę mistrza Hiszpanii na zasadzie transferu definitywnego z Sevilli i wkrótce dołączy do kadry Mourinho. Hiszpan związał się z Królewskimi na 4 lata i podpisze kontrakt do 2017 roku. Koszt operacji to około 3 miliony euro.
W latach 2000-2007 Diego López rozegrał w Realu Madryt 92 spotkania. Złożyło się na nie 57 meczów w Realu Madryt C, 33 w Realu Madryt Castilla i dwa występy w pierwszej drużynie. W sezonie 2003/04 był trzecim bramkarzem Realu Madryt C, ale bardzo szybko stał się pierwszym golkiperem drugiej drużyny, która awansowała do Segunda División. Sam Diego López został nagrodzony awansem do pierwszej drużyny, w której po rozegraniu dwóch spotkań odszedł do Villarrealu. W zespole Żółtej Łodzi Podwodnej wywalczył miejsce w pierwszym składzie, co zaowocowało debiutem w reprezentacji. Sezon 2011/2012 zakończył się jednak fatalnie dla drużyny Lópeza i bramkarz odszedł ze zdegradowanego Villarrealu do Sevilli. W Andaluzji spędził pół roku.
realmadrid.pl
 
esperanza10 506

esperanza10

Użytkownik
W związku z tym transferem Mourinho - jego gierka słowna przeciwko Ikerowi obraca się przeciwko niemu i wielki The Special One wychodzi na idiotę. Najpierw zarzucał Casillasowi co się dało, chwalił Adana, jaki to on ma talent, jaką przyszłość i możliwość gry, że obecnie w formie lepszej jak Ikera i co... Iker doznaje kontuzji, Mou ma to czego chciał - szansy dla Adana i co robi? Niszczy chłopaka podwójnie, bo sprowadza Lopeza, który co normalne będzie na pewno bronił, a jak wróci Iker, to zostanie 2. bramkarzem. A wielki talent, wychwalany i okraszony przez Mourinho jako piłkarz w lepszej formie od Ikera i mogący spokojnie grac w 1. składzie Realu teraz zostanie grazcem, który nie będzie w ogóle grał, ba... nawet na ławce nie będzie dla niego miejsca. Jedno klepał na konferencji, drugie zrobił.
Abstrahując jednak od tego, co na boisku prezentuje Adana - co nie zmienia faktu, że nie powinien tak pompować chłopaka, chwalić go przy każdej możliwej okazji, a teraz strzelić mu takiego prostego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom