>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2021/2022 - Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Wnioskuję, że sporo emocji jest w tym poście "ibisa", który pewnie niezbyt jest zadowolony z obecnych wyników swojej drużyny a zwłaszcza ostatnim rezultatem derbowego starcia z Piastem.
Pewnie z przyjściem Podolskiego wiązano spore nadzieje ale chyba każdy trzeźwo patrzący na realia wiedział, że jest to ruch czysto marketingowy a nie sportowy. Ruch który miał przyciągnąć sponsorów i fundusze do klubu ale czy tak będzie okaże się z czasem. Wiadomo, że Podolski ileś tam spotkań rozegra, pewnie coś strzeli chociażby z karnego ale w przekroju całego sezonu nie przyniesie to za wiele korzyści dla Górnika.
Co do spadku to moim zdanie obawy "ibisa" są niepotrzebne bo Ekstraklasa nie pozwoli sobie na stratę takiego klubu jakim jest Górnik chociażby ze względu na markę jak i potencjał kibicowski.
Niby miałby spaść Górnik a powiedzmy utrzyma się Łęczna lub Nieciecza? Szczerze wątpię.
Inną kwestią jest ile sam Podolski ma interesu w tym "powrocie" do Zabrza, czy chodzi faktycznie o daną obietnicę i stronę sportową czy raczej biznesową bo chyba nie jest tajemnicą, że planuje otworzyć sieć lokali gastronomicznych z kebabami i lodami tak ja w Koln.
A prowadząc swój biznes, który ma przynosić dochody i do tego jak wiadomo zasiadać w jury programu rozrywkowego w Niemczech ciężko będzie skupić się czy znaleźć czas na trening czy udział w meczach Górnika w Ekstraklasie.
Już teraz ten wyjazd do Monachium niby na leczenie urazu pleców odniesionego na treningu przed spotkaniem z Jagiellonią zbiegł się dziwnym trafem z nagraniami do programu w którym Podolski jest jurorem. Do tego doszedł pozytywny test na Covida także sporo tych niefortunnych zdarzeń.
Wiesz nie jedną porażkę z Piastem przeżyłem i niema nad czym płakać. Wygrał zespół lepszy, który wygląda lepiej pod względem fizycznym, umiejętności i sportowy ;)
Ekstraklasa nie może sobie pozwolić na spadek Górnika?. Tu trzeba poprawić grę, bo nikt nie zmieni nagle przepisów i z ekstraklasy nie spadną dwa zespoły. Górnik w przeciągu 10 lat spadł już dwa razy i nikt wtedy nie patrzał czy Górnik to zasłużony klub itp.
Co do Podolskiego to nie oczekiwałem od niego, że zostanie królem strzelców i będzie wymiatał. Bardziej mi chodzi oto, że na takie spotkania powinien się pojawiać. No ale wyszło jak wyszło...
Co do sponsorów i funduszy to się zgodzę w 100%, że jest to ruch mocno marketingowy, lecz jak na razie jest jedna wielka cisza.

Jedyna dobra informacja to, że oczywiście życie zweryfikuje, wkrótce ma ruszyć budowa 4 trybuny, czesc kasy juz podobno jest
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Czesław Michniewicz podobno dzisiaj ma przestać pełnić funkcję trenera Legii Warszawa. Wiadomość ma być potwierdzona w godzinach wieczornych.
Kto zatem w jego miejsce?. Nawałka? Brzęczek?. A może ktoś z zagranicy?
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Była realna szansa na wyjście z grupy LE w tym sezonie, była szansa na wyjście z jakiejkolwiek grupy przez polski zespół. No to cyk zmiana trenera na jakiegoś noł nejma, bo Legia nie ogarneła kilku meczów w śmiesznej lidze:) Ja nie wiem, to są pojedyncze przypadki w postaci prezesa tegoż klubu czy my naprawdę jesteśmy tak upośledzonym narodem?
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Wg mnie w Legii poraz kolejny jest problem w szatni. Do mediów za mało przecieka, padają tylko ogólnikowe oskarżenia i jedynie na tej podstawie można coś wnioskować.

Z jednej strony trener powinien mieć umiejętności żeby takie problemy ogarniać, z drugiej jeśli zarzuty są konkretne i adresowane do konkretnych nazwisk to prezes też powinien się wtrącić jako ten mogący najwięcej.

Ale może być też tak że trener nie ogarnia problemu i faktycznie decyzja może być słuszna. Za mało wiadomo narazie.

Kiedyś w ciemno powtarzałem że trzeba wymienić piłkarzy nie trenera, ale im dłużej siedzę w zarządzaniu zespołami ludzi tym coraz bardziej widzę rolę trenera/coacha/managera/prezesa jako tego który niekoniecznie umiejętnościami branżowymi a właśnie kreowaniem relacji robi różnicę i sukcesy. Oczywiście nie chce przenosić korpo na piłkę, podtrzymuje zdanie, że trener ma twardo trenować a piłkarz robić co trener mówi, ale atmosfera, zasady i relacje musza tworzyć zespół a nie zlepek ludzi o różnych celach i własnych zasadach.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Nie wiem jak wy uważacie, zapewne większość nie tak jak ja, ale to zwolnienie jest w pełni zrozumiałe i nie przemawia do mnie fakt, że Legia wygrała dwa mecze w LE i jest liderem tabeli. Powiedzmy sobie szczerze, że Napoli ponownie wygra z Legią, Leicester na spokojnie wygra z nimi u siebie i Legii pozostanie walka ze Spartakiem o 3 miejsce w grupie. Nie oszukujmy się, że byłoby inaczej, nawet gdyby Michniewicz został na stanowisku. Jego styl, czyli defensywa i czekanie na kontrę, jest bardzo kruchy, bo po stracie jednej bramki, Legia już nie potrafiła nic zrobić. To samo było z U-21, to samo było z Termalicą i kilkoma innymi drużynami prowadzonymi przez niego. Potrafi ustawić drużynę w defensywie, ale przy tym zapomina o ofensywie. Leicester wyjdzie pierwszym składem, z Vardym, Maddisonem i kilkoma innymi których zabrakło w wyjściowym składzie w Warszawie i byłoby to samo co z Napoli. Póki starczyłoby paliwa w baku, przeszkadzaliby, a później klapa.
Na 10 meczów w naszej ekstraklasie, przegrał 7 meczów, o zgrozo! Przecież nawet Lech w poprzednim sezonie nie grał tak fatalnie, a według mnie, Legia ma lepszą kadrę niż Lech miał w zeszłym sezonie. Mieli czekać, aż strata do 4 miejsca będzie tak duża, że i tego nawet nie można będzie odrobić? Bo według mnie, Lech i Raków już są za daleko, żeby Legia mogła z nimi powalczyć. Jak dla mnie jest to zdecydowanie słuszna decyzja Mioduskiego, aczkolwiek nie cieszę się z niej, jako, że nie pałam sympatią do Legii.

PS.
I dla mnie żadnym argumentem nie jest to, że po kilku latach dostali się do europejskich pucharów i pokonali Slavie Praga. Po pierwsze, Slavia nie jest tą drużyną, która grała w Lidze Mistrzów, a znacznie gorszą, a po drugie, awans zawdzięczają przede wszystkim bezsensownemu zachowaniu jednego z piłkarzy czeskiej drużyny. Nawet w 11 na 10, Legia nie wyglądała lepiej od Slavii, a póki Czesi mieli siłę nadrabiać za jednego zawodnika, byli zwyczajnie lepszym zespołem.
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Mieli czekać, aż strata do 4 miejsca będzie tak duża, że i tego nawet nie można będzie odrobić?
Nie, kilka porażek i [CUT] trenera no bo przecież najważniejsze jest żeby się załapać do TOP 4 w elitarnej, prestiżowej polskiej lidze, która jest ceniona za swój wysoki poziom na arenie europejskiego futbolu.
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Nie, kilka porażek i [CUT] trenera no bo przecież najważniejsze jest żeby się załapać do TOP 4 w elitarnej, prestiżowej polskiej lidze, która jest ceniona za swój wysoki poziom na arenie europejskiego futbolu.
Te kilka porażek, to 70% wszystkich meczów. 7 na 10, to faktycznie za mało, żeby go zwolnić. TOP 4 daje kwalifikacje do europejskich pucharów w następnym sezonie, a czy nie o to chodzi takiemu zespołowi jak Legia na krajowym podwórku? Przecież to jasne, że dla nich zawsze celem jest mistrzostwo, a planem minimum awans do kwalifikacji pucharów. Noo, chyba, że się nie znam i mogą zająć nawet 12 czy 15 miejsce, byleby tylko wygrać 2 mecze w Lidze Europy.
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Te kilka porażek, to 70% wszystkich meczów. 7 na 10, to faktycznie za mało, żeby go zwolnić. TOP 4 daje kwalifikacje do europejskich pucharów w następnym sezonie, a czy nie o to chodzi takiemu zespołowi jak Legia na krajowym podwórku? Przecież to jasne, że dla nich zawsze celem jest mistrzostwo, a planem minimum awans do kwalifikacji pucharów. Noo, chyba, że się nie znam i mogą zająć nawet 12 czy 15 miejsce, byleby tylko wygrać 2 mecze w Lidze Europy.
No dokładnie, stąd moja ironia - celem tego klubu jest bycie mistrzem Polski i nic więcej. Jak nasza piłka ma się rozwijać skoro nasza mentalność to jakaś okropna porażka? Z tą ligą nikt się nie liczy, nawet Sousa ma ją w poważaniu. Natomiast jeśli już teraz wiesz, jakie będą wyniki reszty meczów w LE to podziwiam, pewnie zgarniesz dużo $
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Te kilka porażek, to 70% wszystkich meczów. 7 na 10, to faktycznie za mało, żeby go zwolnić. TOP 4 daje kwalifikacje do europejskich pucharów w następnym sezonie, a czy nie o to chodzi takiemu zespołowi jak Legia na krajowym podwórku? Przecież to jasne, że dla nich zawsze celem jest mistrzostwo, a planem minimum awans do kwalifikacji pucharów. Noo, chyba, że się nie znam i mogą zająć nawet 12 czy 15 miejsce, byleby tylko wygrać 2 mecze w Lidze Europy.
Top 3 daje kwalifikacje do europejskich pucharów, a nie Top 4
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
No dokładnie, stąd moja ironia - celem tego klubu jest bycie mistrzem Polski i nic więcej. Jak nasza piłka ma się rozwijać skoro nasza mentalność to jakaś okropna porażka? Z tą ligą nikt się nie liczy, nawet Sousa ma ją w poważaniu. Natomiast jeśli już teraz wiesz, jakie będą wyniki reszty meczów w LE to podziwiam, pewnie zgarniesz dużo $
Gdybym wiedział, podzieliłbym się :) To moje przypuszczenia, które są wielce prawdopodobne i nie trzeba być wielkim znawcą, żeby wiedzieć, że obie wygrane były na wielkim farcie.
Pozdrawiam, bez odbioru 🖐
Post automatycznie złączony:

Top 3 daje kwalifikacje do europejskich pucharów, a nie Top 4
Przy wygranym pucharze Polski przez drużynę z top 3, drużyna z 4 miejsca gra w kwalifikacjach.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Legia w pucharach oddawala pole rywalom a w lidze bylo odwrotnie, to rywal oddawal pole Legii. Legia ma problem z dominowaniem i prowadzeniem gry, bo Michniewicz nigdy tego nie potrafil. Wyszedl jego taktyczny geniusz. Kiedys na mistrzostwach Europy u21 po zwyciestwie z Belgia i Wlochami byly ahy i ohy nad tym jaki to wspanialy taktyk... Sek w tym, ze to tylko wyniki (hazardzisci czesto patrza na wynik a nie na to jak do niego doszlo) a gra w tamtych meczach to byla niewiarygodna suma szczescia... suma summarum Polska dostala oklep od Hiszpanii a obroncy Michniewicza, ktorzy piali nad nim zachwyt pisali o zmeczeniu pilkarzy i poziomie zakwaszenia... tylko, ze Polska w tamtym meczu nawet "nie pierla" i od poczatku grala tak jak z Belgia i Wlochami tylko wynik byl inny.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Piotr Tworek przestaje być trenerem Warty Poznań.

To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym – mówi na oficjalnej stronie klubu Radosław Mozyrko. Dyrektor sportowy Warty dodaje, że klub wkrótce ogłosi nowego trenera.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Karuzela ruszyła.
Michał Probierz przestał pełnić rolę funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Przejmie Legię żeby ją spuścić do pierwszej ligi. Zostanie Konradem Wallenrodem polskiej piłki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom