>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Coraz więcej dzieje się wokół nowo powstałego tworu KP Katowice:
GKS Katowice zostaje w 1. lidze! KP Katowice w... Warszawie?

Protesty kibiców poskutkowały! Ireneusz Król całkowicie wycofuje się z GKS Katowice! Ze swoim KP Katowice być może zagra w Warszawie.
- Dziś podjąłem decyzję, że nie chcę mieć nic wspólnego z GieKSą - oznajmił Król w &quot;Przeglądzie Sportowym&quot;.
To efekt zdecydowanych protestów kibiców GKS Katowice, którzy nie chcieli doprowadzić do fuzji z Polonią Warszawa i w ten sposób awansować do T-Mobile Ekstraklasy. W czwartek obrzucili dom Króla petardami.
- Przekroczyli wszystkie granice. Zapłaciłem za obóz GKS w Kamieniu, ale więcej nie chcę mieć już z nimi nic wspólnego. Kończę całkowicie z finansowaniem tego zespołu, od dziś jest na utrzymaniu miasta. Mój klub to KP, który zagra w ekstraklasie. Trenerem mojego klubu na pewno nie będzie też Rafał Górak, on zostanie w I lidze. W poniedziałek wybiorę szkoleniowca. W klubie zostanie pan Bako, który ostatnio odgrywa zasadniczą rolę w zespole z Warszawy - opowiada Ireneusz Król.
Nie wiadomo jednak, gdzie zagra nowotwór. W Katowicach nikt go nie chce.
- Najwyżej przeniosę drużynę w inne miejsce, Śląsk jest duży. Na 99 procent w Sosnowcu. Zastanawiam się też, czy wszystkim nie utrzeć nosa i jeszcze z tą Polonią nie wrócić do Warszawy na Konwiktorską. Tylko że mam tam za daleko, nie mam do tego klubu żadnego sentymentu, wszystkie interesy robię na południu kraju i za granicą, więc z Warszawą nic mnie nie łączy - mówi Królak.
Ostateczne decyzje mają zapaść w poniedziałek.
- Wtedy podejmę decyzję z panem Baką, co robimy. Znajdziemy piłkarzom jakiś ośrodek do treningowy, poszukamy miejsca na obóz. Mogliby pojechać do Kamienia, ale to nie ma sensu, po co mam ich narażać na reakcje kibiców. Będą trenować sami, tylko jeszcze nie wiem gdzie - opowiada następca Józefa Wojciechowskiego.
Źródło: Eurosport
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Jakub Tosik po odejściu z Polonii Warszawa będzie kontynuował karierę w lidze ukraińskiej. 25-latek podpisał trzyletnią umowę z Karpatami Lwów. (sportowe fakty)
Widzew Łódź związał się kontraktem z Milosem Dragojeviciem. 23-letni bramkarz będzie od rundy jesiennej sezonu 2012/2013 reprezentował barwy klubu z al. Piłsudskiego.
Na zajęciach Widzewa Łódź pojawił się nowy zawodnik. Jest nim 18-letni Krystian Nowak, znany z występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.
Kolejny zawodnik pojawił się na testach w Widzewie. Od piątku z łódzką ekipą trenuje Piotr Kulpaka. 28-letni obrońca ostatnio reprezentował barwy Polonii Bytom.
Transfer Jakuba Kowalskiego z Arki Gdynia do Widzewa Łódź jest przesądzony, kluby ustaliły warunki transakcji.
Ugo Ukah, który kilka tygodni temu rozwiązał kontrakt z Widzewem, w przyszłym sezonie może być zawodnikiem niemieckiej Herthy Berlin. Reprezentant Nigerii dostał ofertę występów w barwach spadkowicza z Bundesligi.
Rafał Augustyniak został wypożyczony na rok z Widzewa Łódź do Pogoni Siedlce. Drugoligowy klub zapewnił sobie prawo wykupienia piłkarza po sezonie.
Radosław Bartoszewicz jest kolejnym zawodnikiem, który związał się umową z Widzewem Łódź. 29-letni piłkarz podpisał roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia na kolejne lata. (widzewiak)
Działacze WKS-u starają się podobno pozyskać z Polonii Warszawa (KP Katowice ?) dwóch zawodników: Tomasza Jodłowca oraz Władimira Dwaliszwilego. Podanie konkretnych nazwisk w publicznej telewizji może sugerować, że negocjacje z Józefem Wojciechowskim oraz z piłkarzami są już na zaaawansowanym poziomie.(slasknet)
Nowych pracodawców na najbliższy rok znaleźli już dwaj młodzi piłkarze Korony Kielce. Jakub Bąk nadchodzący sezon spędzi w GKS-ie Tychy, a Mateusz Dziubek grać będzie w Chojniczance Chojnice.(korona-kielce.pl)
Robert Arzumanyan od 23 do 30 lipca będzie przebywał na testach w zespole beniaminka rosyjskiej Premier Ligi - FC Mordovia Saransk. (jagiellonia.pl)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jacek Masiota (działacz PZPN &quot;nowszej generacji&quot;) o &quot;KP Katowice&quot; ...
Sorry, o Nowotworze Katowice ???? :
&quot; [...] Od 2010 roku w podręczniku licencyjnym znalazł się przepis, który zabrania tego typu transakcji. Punkt 4.3.1.2 tego podręcznika mówi jasno, warto dokładnie go przeczytać: „Każda zmiana formy prawnej klubu lub struktury przedsiębiorstwa (ze zmianą swojej siedziby, nazwy klubu lub jego barw czy przekazywania udziałów pomiędzy różnymi klubami włącznie) w trakcie tego okresu w odniesieniu do jego zakwalifikowania się na podstawie wyniku sportowego i/lub uzyskanie przez niego licencji ze szkodą dla uczciwości rozgrywek uznaje się jako zerwanie członkostwa w PZPN&quot;.[...]&quot;
Za:
http://polonia-warszawa.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Jacek-Masiota-a-Polonia-Warszawa-i-KP-Katowice,artykul,142867,1,717.html
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
I tak już pazerne hieny z Łodzi liczą, że jednak pozostaną w Ekstraklasie. Sprawa staje się coraz bardziej śmieszna, coraz więcej głosów pojawia się, że rzeczywiście &quot;KP&quot; nie powstanie. Oby tak się stało, jednak jeśli okaże się, że ŁKS znów będzie grał w Ekstraklasie, to nasza liga będzie chyba najśmieszniejsza w całej Europie. Wystarczyłoby wziąć przykład z ligi szkockiej - Rangersi spadli do 4 ligi, będą grali pod inną nazwą ale na ich miejsca nie zajmuje spadkowicz (w tym wypadku Dunfermline) tylko drużyna z zaplecza ligi szkockiej, której nie udało się wywalczyć awansu (Dundee FC)!
 
K 218

krystian95

Użytkownik
Jak ŁKS miałby zagrać w ekstraklasie, skoro ledwo dostał licencje na gre w I lidze, wytłumacz.
Jeśli Polonia Warszawa nie przystąpi do rozgrywek to jej miejsce zajmie Cracovia Kraków.Jak dla mnie sytuacja absurdalna,żeby po raz kolejny Cracovia grała w Ekstraklasie,nie ze względów czysto sportowych.Wiadomo,ŁKS nie spełnia wymogów licencyjnych, stąd nie może grać w Ekstraklasie.Dlatego popieram rzepka,aby to drużyna z zaplecza Ekstraklasy,w tym wypadku Zawisza Bydgoszcz,zajęła miejsce Polonii.Ewentualnie obie drużyny mogłyby zagrać jakiś &quot;baraż&quot; o grę w Ekstraklasie.Zresztą najpierw musi się okazać,co dalej z Polonią,później możemy gdybać.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Wszystko pozostaje po staremu. GKS Katowice zagra w 1 lidze. Polonia Warszawa w ekstraklasie a jej prezesem będzie Ireneusz Król- podaje orangesport

Wiec to chyba koniec tej śmiesznej sagi. Tylko ciekawe jak Polonia będzie wyglądac w tym sezonie....
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wszystko pozostaje po staremu. GKS Katowice zagra w 1 lidze. Polonia Warszawa w ekstraklasie a jej prezesem będzie Ireneusz Król- podaje orangesport
Wiec to chyba koniec tej śmiesznej sagi. Tylko ciekawe jak Polonia będzie wyglądac w tym sezonie....
Jeśliby tak miało być,
to w świetle wczesniejszych wypowiedzi Pana Króla a cyt. kilka postów wyżej (i zwanego w tym tekście zresztą &quot;Królakiem&quot; również ???? :
&quot;[...] mam tam za daleko, nie mam do tego klubu żadnego sentymentu, wszystkie interesy robię na południu kraju i za granicą, więc z Warszawą nic mnie nie łączy - mówi Królak. [...]&quot;
marnie widzę dalszą przyszłość tego klubu.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Już właśnie teraz pojawiła się &quot;fajna&quot; informacja od byłego właściciela Polonii Warszawa:

A teraz kolejna informacja z naszych boisk:
Zmienił klub za 500 zł!

Były napastnik Polonii Warszawa odszedł z Polonii Bytom, która spadła z pierwszej ligi. Jego nowy klub Zawisza Bydgoszcz zapłacił za niego &quot;astronomiczną&quot; kwotę.
Najlepszym jak dotąd piłkarskim dniem dla Mąki był 13 września 2008 roku. Wtedy to grając jeszcze w Polonii Warszawa strzelił trzy gole...Polonii Bytom, a więc zespołowi, do którego trafił trzy lata później.
W 2010 roku został wypożyczony z Czarnych Koszul do Niecieczy. Tam jednak nie spisywał się na miarę możliwości. Ostatni sezon spędził właśnie w Bytomiu. Wcześniej udało mu się rozwiązać kontrakt z klubem Józefa Wojciechowskiego. Nie było to łatwe. Zawodnikowi grożono nawet zesłaniem do Klubu Kokosa. Daniel cały czas ma jednak wielki sentyment do klubu z Konwiktorskiej i uważa go za najważniejszego w karierze.
Teraz, znakomicie zapowiadający się przed kilkoma laty piłkarz będzie występował w Zawiszy Bydgoszcz. To pewna niespodzianka, bo jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że trafi do Korony Kielce i trenera Leszka Ojrzyńskiego, który pamięta zawodnika ze stolicy.
Mąką miał umowę z Polonią Bytom do końca czerwca 2013 roku. Była w niej jednak klauzula, która w przypadku spadku zespołu z pierwszej ligi umożliwiała mu odejście. W niej znalazł się niesamowity zapis.
- Miałem klauzulę pozwalającą mi odejść za 500 złotych. Do klubu zadzwonił prezes Zawiszy i zostałem tam sprzedany właśnie za taką sumę! - mówi 24-latek w rozmowie z serwisem 2x45.com.pl.
Tak skonstruowana umowa to efekt negocjacji z zeszłego roku.
- Chciałem podpisać w Bytomiu kontrakt na jeden sezon, działacze - na dwa. Niska suma odstępnego była właśnie jednym z argumentów, dla których przystałem na propozycję dwuletniej umowy - wyjaśnia Mąka.
To nie pierwsza tak kuriozalna sytuacja w polskiej piłce na wysokim poziomie. Ponad dziesięć lat temu Zagłębie Lubin oddało Andrzeja Niedzielana do Górnika Zabrze za... 30 piłek. Do dzisiaj, były prezes klubu ze Śląska Zbigniew Koźmiński chwali się tym transferem, bo tak naprawdę tych piłek i tak &quot;Miedziowi&quot; nie otrzymali. Potem w jego zespole &quot;Wtorek&quot; strzelał mnóstwo goli i rok później przeszedł do Groclinu Grodzisk Wielkopolski za prawie pięć milionów złotych!
Źródło: Tylko Piłka
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Mysle,ze będzie to jeden z głównych tematów w walce o fotel prezesa PZPN.
Nikodem Dyzma (Ireneusz Król) przemówił:
Ireneusz Król wieszczy upadek GKS-u Katowice
- Pojawiły sie informacje,jakoby panowie Król i Wojciechowski anulowali transakcje.Jest więc pan wciąz włascicielem Polonii Warszawa?
- Anulowali transakcje?Skad takie wiesci?Polonia jest moja własnościa.
- A pomysł z &quot;Czarnymi Koszulami&quot; w ekstraklasie?
- Konsultowałem pomysł z Jozefem Wojciechowskim. Doszliśmy do wniosku,ze to najlepsze rozwiazanie.Nie bedzie juz zadnych problemów z licencjami,stadionami,klubowymi godłami.Mam nadzieje,ze także z kibicami z Warszawy. Prawdopodobnie we wtorek lub środę pojadę do stolicy ustalać wszystkie szczegóły.Polonia startuje w ekstraklasie.
- Piłkarze Polonii mieli w sobotę pojawić się w Kamieniu na zgrupowaniu - tak mowił pan jeszcze w piatek. tymczasem na Śląsk nie dojechali. Dlaczego?
- Ze względów bezpieczeństwa.Policja przekazała nam informacje,że katowiccy pseudokibice szykuja na nich po drodze zasadzkę,a jak się ona nie uda,to i tak zamierzają w Kamieniu sprowokowac zajścia
- Z warszawskiego klubu odchodzi Tomasz Jodłowiec do Śląska,a Gruzin Wladimir Dwaliszwili do Legii.Polonia zmontuje skład na ekstraklase?
- Transfer Jodłowca i innych nie są jeszcze do końca przesądzone,bo na raznie słyszałem tylko o działaniach menagerów,a to w końcu ja decyduje w klubie,a nie agenci.Niczego natomiast nie wykluczam,ale mam parę dni,by sobie wszystko dokładnie przemyśleć i poukładać.jak już wcześniej mowiłem - trenerem Polonii będzie Piotr Stokowiec,a jego asystentem Jarosław Bako,za Młodą Ekstraklasę odpowiadał będzie Piotr stach.
Struktury klubowe Polonii zamierzam oprzeć na trzydziestolatkach. Takie są ustalenia na koniec weekendu,ale jak powiedziałem - sytuacja wciąż jest dynamiczna i wiele się może jeszcze zmienić.
- Jest pan nadal głownym akcjonariuszume spółki GKS &quot;GieKSy&quot; Katowice.Co z klubem na Bukowej?
- Ubiłem znakomity interes w Rosji,na kilkanaście milionów euro.Pieniądze spłyną w sierpniu.GKS mógł się miec u mnie jak u Pana Boga za piecem.Szykowałem się na derby z Ruchem... ( ???? /S. )ale to już nie wróci. Teraz to Polonia będzie silna,bo - jak już powiedziałem - mam troche grosza do wpompowania w klub
Rezygnuję z członkowstwa w radzie Nadzorczej GKS-u &quot;GieKSy&quot; Katowice i zwołuję walne zgromadzenie tej spółki,na którym postawię wniosek o jej upadłośc.Teraz miasto i kibice walczący o pierwszoligowy GKS będą mieli 30 dni na przygotowanie do przejęcia spółki,odkupienia moich akcji i odwieszenia zakazu transferów.Nie chcieli Króla,więc pewnie mają swój pomysł na prowadzenie klubu.Przepraszam,ale to juz nie moja sprawa...
zródło: Przegląd Sportowy
Apel kibiców GieKSy:
Walka trwa, przed nami trzy najważniejsze dni w historii GieKSy.
Koledzy(i koleżanki) znajdujemy się w kulminacyjnym momencie naszej walki. Z obozu przeciwników ciągle dochodzą sygnały świadczące o tym że wróg traci grunt pod nogami i zaczyna się tracić we własnych działaniach.
NIECH TO NIKOGO NIE UŚPI!
Gdy na ringu przeciwnik po celnym prostym zaczyna słaniać się na nogach, nie wolno mu odpuszczać, nie można dać mu chwili, żeby złapał oddech, tym bardziej trzeba mu się rzucić do gardła. Musimy podwoić wysiłki, jeszcze bardzie zewrzeć szyki i się mobilizować. Zwycięstwo jest blisko, ale nie osiągniemy go jeśli choć na chwilę się zawahamy. Każdy kto mówi że nie mamy szans jest zdrajcą i defetystą. Każdy który twierdzi że już wygraliśmy jest wywrotowcem. Wykrzesajcie z siebie całą energię jaka w was drzemie i wszystkie siły.
W poniedziałek spotykamy się na ulicy Mroźnej.
We wtorek bądźcie w gotowości. W środę najważniejszy dzień w naszej historii - spotykamy się na Młyńskiej 4.
Komu GieKSa leży na sercu, ten znajdzie czas żeby się zjawić. Planujcie czas, bierzcie wolne w pracy, nakłaniajcie kolegów i znajomych. Musimy pokazać że jesteśmy silni, zjednoczeni i zdeterminowani. Nie pozwolimy by nasz ukochany klub został zniszczony.
To nie jest sytuacja która dzieje się gdzieś daleko i na którą nie mamy wpływu. Nikt tego za nas nie zrobi. Los GieKSy jest w naszych rękach, a historia rzuca nam wyzwanie. W tej walce są tylko dwa możliwe rezultaty - zwyciężymy albo polegniemy. Chyba nikt nie ma wątpliwości że zwyciężyć musimy!
Po latach z dumą będziecie opowiadać młodszym pokoleniom jak w tych lipcowych dniach walczyliście o przetrwanie GieKSy i zwyciężyliście!
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 33

kovalem

Użytkownik
Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o wypowiedzeniu umowy sponsoringu GKS Bełchatów. Nad klubem zbierają się czarne chmury. Czy drużyna wystartuje w ekstraklasie?
PGE widniała w nazwie klubu od sezonu 2007/2008 i wykładała zdecydowaną część pieniędzy na działalność GKS. Umowa, która zaraz przestanie obowiązywać, została zawarta w 2010 roku. W kontrakcie był zapis o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia.

Wyjście PGE z GKS-u zapowiada ogromne kłopotu dla klubu, który i tak ma już duże problemy finansowe. - To dla nas fatalna informacja. Nie ukrywam, że bez finansowego wsparcia PGE znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji. Zastąpienie takiego sponsora i to w tak krótkim czasie jest niezwykle trudne - powiedział PAP Marcin Szymczyk, prezes klubu założonego w 1977 roku.

Na razie nie wiadomo więc, skąd GKS znajdzie pieniądze na dalsze funkcjonowanie. Coraz głośniej spekuluje się nawet o tym, że GKS w ogóle może nie przystąpić do rozgrywek ekstraklasy. Od dawna mecze piłkarzy nie wywołują większego zainteresowania w Bełchatowie, a drużyna nie osiąga sukcesów. Do tego niedawno klubem wstrząsnęła wiadomość, że przed dziewięcioma laty zawodnicy mieli zrzucać się na sędziów. Zarzuty usłyszało 29 osób, w tym trzech piłkarzy, którzy grali w GKS jeszcze w ostatnim sezonie. Teraz nie ma ich już w drużynie, bo rozwiązano z nimi kontrakty. Łukasz Sapela (prosi, by podawać jego nazwisko), Jacek P. i Grzegorz F. nie przyznają się do winy.

Właśnie ta sprawa miała przesądzić o decyzji PGE, która w Bełchatowie od lat wspiera też siatkarzy. Ich mecze cieszą się jednak ogromnym zainteresowaniem, a Skra regularnie odnosi sukcesy.

- O tym, że PGE wycofuje się ze sponsorowania klubu dowiedzieliśmy się przed treningiem. Na razie nie wiemy, na czym stoimy. Czekamy na rozwój wydarzeń. We wtorek spotkam się z prezesem Szymczykiem - mówi lodz.sport.pl Kamil Kiereś, trener GKS.

Tak jak pisałem wcześniej w tym temacie, nie dość że dość ważni piłkarze odeszli, to teraz jeszcze sponsor.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Kolejni dwaj zawodnicy pojawili się we wtorek na testach w Widzewie: Krzysztof Janus i Bartłomiej Makowski. Janus to 26-letni pomocnik grał już w Ekstraklasie, w barwach GKS Bełchatów i Cracovii Kraków (zaliczył łącznie 49 występów). Ostatnio występował w pierwszoligowym KS Polkowice (33 mecze w poprzednim sezonie).Natomiast o trzy lata młodszy Bartłomiej Makowski jest obrońcą. Ostatnie półtora roku spędził w Zniczu Pruszków.
Rapid Bukareszt zainteresowany Mielcarzem. Latem tą drużynę opuścił etatowy bramkarz i trwają poszukiwania jego następcy. Mielcarz jest dla Rumunów faworytem. Ale brani pod uwagę są też trzej inni brakarze, wśród nich jeszcze jeden Polak - Sebastian Przyrowski.
Do drużyny Widzewa dołączył ponownie Thomas Phibel. Francuski obrońca trenował już z zespołem od początku okresu przygotowawczego. (widzewiak)
Na obozie Wisły Kraków na Słowenii pojawił się nowy zawodnik. To lewy obrońca, pochodzący z Danii, Jan Frederiksen.Urodzony 20 czerwca 1982 Frederiksen przez ostatnie trzy lata był zawodnikiem Brøndby IF. (wisla.krakow.pl)
Michaił Wenkow, który ma na swoim koncie 9 spotkań w kadrze narodowej Bułgarii może trafić do Polski. Ofertę piłkarzowi złożył zespół z Polski, najprawdopodobniej chodzi o Wisłę Kraków. (sportowefakty)
Damian Zbozień i Wojciech Lisowski zostali na rok wypożyczeni do Piasta Gliwice. (legia.com)
Legia Warszawa jest o krok od pozyskania gruzińskiego napastnika Polonii Warszawa Władimira Dwaliszwili. Alternatywą dla Gruzina jest Dawid Nowak, który po wycofaniu się ze sponsorowania GKSu Bełchatów firmy PGE, będzie chciał zmienić barwy klubowe.Do Legii z kolei trafi Jorge Martin Salinas, który od dłuższego czasu trenuje z zespołem. (sportowefakty)
Kolejni lechici wypożyczeni, Bramkarz Gerard Bieszczad będzie bronił barw pierwszoligowego Kolejarza Stróże, Napastnik Igor Jurga został wypożyczony do MKS-u Kluczbork, obrońca Miłosz Filipiak i bramkarz Karol Szymański zbliżający się sezon spędzą na wypożyczeniu w Lechu Rypin, Kamil Drygas wypożyczony do Zawiszy Bydgoszcz. (lechpoznan.pl)
Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach niepewności Saidi Ntibazonkiza wreszcie przejdzie z Cracovii do Lecha. Negocjacje są już bardzo zaawansowane. (sportowe fakty)
Niewykluczone, że Martin Baran (obecnie Polonia Bytom), którym od dłuższego czasu interesują się chorzowianie, trafi na Cichą za darmo. (niebiescy)
Bliski porozumienia z gliwickim klubem jest były bramkarz Wisły Kraków – Mariusz Pawełek. W poprzednim sezonie 31-letni golkiper grał w tureckim Konyasporze, ale po wygaśnięciu kontraktu wrócił do kraju. (piast.gliwice.pl)
Prejuce Nakoulma dobrze wypadł na testach w klubie francuskiej Ligue 1, FC Lorient, ale niewiele wskazuje na to, że trafi do tego zespołu.Przeszkodą w dokonaniu transferu prawdopodobnie okaże się jednak kwota, jaką za Nakoulma chce otrzymać polski klub. Zabrzanie liczą na uzyskanie ponad miliona euro. (sportowefakty)
 
mj.sks 0

mj.sks

Użytkownik
Obrońca Tomasz Jodłowiec podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław.(90minut.pl)

We wtorek kontrakt z Legią podpisał Paragwajczyk Jorge Salinas. Zawodnik nie może jeszcze występować w oficjalnych meczach, ponieważ obecnie trwa załatwianie procedur umożliwiających zgłoszenie go do rozgrywek - poinformowała oficjalna strona Legii Warszawa - Legia.com.
- Prawdopodobnie procedury potrwają jeszcze około dwóch, trzech tygodni - powiedział w rozmowie z Legia.com Marek Jóźwiak.
20-letni pomocnik w ostatnim sezonie grał w słowackim FK AS Trenčín. Wystąpił tam w 30 meczach, w których zdobył dwie bramki.
Jodłowiec poprzedni sezon słaby, nie wiem czy to dobry transfer Śląska, ciekawi mnie transfer Salinasa do Legii, w Słowacji podobno uważany za talent, ale statystyki nie powalają a liga też słabsza od Polskiej. Ogólnie transfery czołówki nie ciekawe i walka o mistrzostwo może stać na jeszcze niższym poziomie niż w poprzednim sezonie.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
W poniedziałkowym treningu Cracovii udział wziął pomocnik Zagłębia Lubin Damian Dąbrowski. 20-latek ma zostać wypożyczony do Pasów na rok i krakowski klub ma mieć prawo do pierwokupu tego zawodnika.(sportowefakty)
Od poniedziałku wraz z drużyną łódzkiego Widzewa trenuje nowy zawodnik. Jest nim były młodzieżowy reprezentant Czech, Jan Polak. W ostatnim sezonie grał w barwach Slovana Liberec.
Dudu, który kilka tygodni temu rozstał się z Widzewem za porozumieniem stron, wreszcie znalazł nowy klub. Będzie występował w lidze... meksykańskiej, ale nie w najwyższej klasie rozgrywkowej, tylko na drugim szczeblu, w klubie Lobos BUAP Puebla.
Mikołaj Zwoliński został wypożyczony z Widzewa Łódź do Pelikana Łowicz na sezon 2012/2013 z możliwością skrócenia wypożyczenia po zakończeniu rundy jesiennej. (widzewiak)
Byli reprezentanci Polski, Wojciech Łobodziński i Maciej Iwański, pojawili się na obozie Polonii Warszawa.
Śląsk Wrocław wyraził zgodę na udział Piotra Ćwielonga w obozie przygotowawczym Polonii Warszawa. Piłkarz od jutra przez najbliższy tydzień będzie trenował z Polonią na zgrupowaniu w Gutowie Małym. (slaskwroclaw.pl)
Wśród polonistów, jak informuje oficjalna strona klubu, są Rosjanie Goliatkin i Kozłow. Obaj występowali dotychczas w klubach zaplecza rodzimej ekstraklasy. Pierwszy w SKA-Eniergiji Chabarowsk, a drugi - w Baltice Kaliningrad.
Stokowiec ma także do dyspozycji m.in. testowanego od kilku dni 30-letniego obrońcę Wojciecha Szymanka, który w przeszłości występował już na Konwiktorskiej.Ponadto na zgrupowanie mają przyjechać doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek oraz senegalski pomocnik Dieme Yahiya z trzecioligowego Górnika Wesoła.
Kolejny zawodnik dołączył do zgrupowania zespołu Polonii w Gutowie Małym. Jest nim 21-letni pomocnik Damian Ałdaś.
Jakub Szumski zostanie wypożyczony do Piasta Gliwice. &quot;Szumi&quot; będzie występował w śląskim klubie przez najbliższy rok.(legia.com)
Przemysław Kita, który od początku okresu przygotowawczego trenuje wraz z Młodą Legią, w najbliższych dniach zasili drużynę mistrza Młodej Ekstraklasy. (legia.net)
Saidi Ntibazonkiza wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostanie jednak zawodnikiem poznańskiego Lecha. Burundyjczyk oblał bowiem środowe testy medyczne w klinice Rehasportu.(lechpoznan.net)
Posiadający podwójne obywatelstwo - szwedzkie i gambijskie, 24-letni Kebba Ceesay będzie nowym piłkarzem Lecha Poznań.Z Lechem związał się czteroletnią umową. (sport.wp)
Wszystko wskazuje na to, że dwaj testowani przez Górnika zawodnicy, Seweryn Gancarczyk i Bartosz Iwan, jeszcze dziś lub w ciągu kilku najbliższych dni podpiszą umowy z zabrzańskim klubem. (gornik.zabrze.pl)
i parę słów o sadzę pt. &quot;Dwaliszwili&quot;:
http://www.sport.pl/sport/1,125119,12212308,Dwaliszwili_w_Jagiellonii__A_moze_kolejna_zmiana_.html
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Zbigniew D. były właściciel Groclinu Grodzisk podejrzany w piłkarskiej aferze korupcyjnej
Zbigniew D. były właściciel klubu piłkarskiego Groclin Grodzisk ma postawione zarzuty korupcyjne i jest podejrzany o wręczanie łapówek w aferze piłkarskiej.
- Potwierdzam, że Zbigniew D. ma status podejrzanego w śledztwie, dotyczącym ustawiania meczów piłkarskich. Zdaniem prokuratury podejrzany wręczał łapówki, aby jego drużyna wygrywała mecze na boisku. Zarzuty odnoszą się do zdarzeń z sezonu 2004/05. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie powiem, czy przyznał się do winy. Śledztwo w tej sprawie ma bardzo szeroki zakres i dotyczy wielu osób - mówi Wiesław Bilski z wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej, nadzorujący śledztwo w aferze piłkarskiej.
Wrocławscy prokuratorzy zarzuty korupcyjne postawili Zbigniewowi D. w kwietniu 2012, ale dla dobra śledztwa było to ukrywane w tajemnicy. Prokuratorzy na razie nie ujawniają jakich meczów dotyczą zarzuty...
http://www.sport.pl/sport/1,65025,12232397,Zbigniew_D__byly_wlasciciel_Groclinu_Grodzisk_oskarzony.html
 
jackyll 0

jackyll

Użytkownik
Dušan Perniš zawodnikiem Pogoni
27-letni bramkarz
podpisał kontrakt z beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy Pogonią Szczecin. W ostatnim sezonie grał w barwach Dundee United FC. Słowak podpisał z Pogonią trzyletni kontrakt. Perniš jest aktualnym reprezentantem Słowacji. Zagrał sześć spotkań w kadrze swojego kraju.

- Uważam, że to największy transfer, jaki udało nam się dokonać przez ostatnich pięć lat - powiedział wiceprezes klubu Grzegorz Smolny.
90minut
Bardzo ciekawy transfer moim zdaniem, zobaczymy co pokaże.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Ruch Chorzów negocjuje z Marcinem Kikutem. Prawy obrońca przeszedł już pomyślnie badania medyczne i uzgodnił szczegóły umowy z wicemistrzem Polski. (niebiescy)
Paweł Kaczmarek do końca roku wypożyczony został do Łódzkiego KS-u. (korona-kielce.pl)
Brazylijski obrońca Michel Garbini Pereira przyleci do Krakowa na testy medyczne.W przeszłości reprezentował barwy m.in. Standardu Liege, Atlético Paranaense i klubu Vila Nova. Ostatnio grał w Arisie Saloniki, który przez kilka miesięcy prowadził obecny szkoleniowiec Wisły Kraków, Michał Probierz.
Jan Frederiksen nie będzie zawodnikiem Wisły Kraków. Duński obrońca nie porozumiał się w sprawie kontraktu z krakowskim klubem. (wisla.krakow.pl)
Pomocnik Zagłębia Lubin został wypożyczony na rok do pierwszoligowej Cracovii.
Młody bramkarz KGHM Zagłębia najbliższy sezon rozegra na zasadzie rocznego wypożyczenia do pierwszoligowego Kolejarza Stróże. (zaglebie-lubin.pl)
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Ruch Chorzów negocjuje z Marcinem Kikutem. Prawy obrońca przeszedł już pomyślnie badania medyczne i uzgodnił szczegóły umowy z wicemistrzem Polski. (niebiescy)

Paweł Kaczmarek do końca roku wypożyczony został do Łódzkiego KS-u. (korona-kielce.pl)

Brazylijski obrońca Michel Garbini Pereira przyleci do Krakowa na testy medyczne.W przeszłości reprezentował barwy m.in. Standardu Liege, Atlético Paranaense i klubu Vila Nova. Ostatnio grał w Arisie Saloniki, który przez kilka miesięcy prowadził obecny szkoleniowiec Wisły Kraków, Michał Probierz.
Jan Frederiksen nie będzie zawodnikiem Wisły Kraków. Duński obrońca nie porozumiał się w sprawie kontraktu z krakowskim klubem. (wisla.krakow.pl)

Pomocnik Zagłębia Lubin został wypożyczony na rok do pierwszoligowej Cracovii.
Młody bramkarz KGHM Zagłębia najbliższy sezon rozegra na zasadzie rocznego wypożyczenia do pierwszoligowego Kolejarza Stróże. (zaglebie-lubin.pl)
Fajnie że piszesz niusy, ale mógłbyś nazwisko podać, fajnie by było:cool:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom