>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Ile jeszcze ludzkich tragedii musimy oglądać na torze, zanim ktoś pójdzie po rozum do głowy? Szybciej nie zawsze znaczy lepiej, a w takim sporcie już na pewno nie znaczy bezpieczniej.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
A co tu zrobisz? Tu wg mnie nie chodzi o to żeby jeździć 90km/h zamiast 100km/h, a o zapewnienie jak największego bezpieczeństwa w trakcie wyścigu. A każdy żużlowiec i kibic tego sportu zdaje sobie sprawę, że jest on niezwykle urazowy i wyjeżdżając do biegu zawodnik wie, że może go nie ukończyć na tym świecie ????
 
C 370

cinek9191

Użytkownik
Bezpieczeństwo bezpieczeństwem - prędkość prędkością ale co jeszcze dodatkowo możemy zrobić? Nie chcę się tutaj wygłupiać np. pisząc o komisarzu parkingu maszyn, który by nadzorował np. czy są w 100% gotowi zawodnicy tzn? czy np. założył kołnierz, czy dopiął kask, czy mam ochraniacze itp itd.
Druga sprawa to np. ostatnio głośna dyskusja na temat poprawy montowania band = przypadek min. J. Hampela z tamtego roku.
Niektórzy przytaczają tutaj D.Warda i jego wypadek, niestety nei było to spowodowane anie torem czy nie zachowanie bezpieczeństwa. Czy był Darky rozluźniony czy nie tego nie wiemy, ale Darcy-ego pociągło i wpadło na tylne koło Artioma co w konsekwencji spowodowało niefortunny upadek ( który jak wiemy się skończył ).
Tomasz Gollob wypowiedział się i przytoczę tutaj go, że powinniśmy zrobić wszystko napierwszym miejscu by powrócić do tego co było z przed lat.
Lata 2004-2010 ( kwesta motyocykli i ich całokształtu ) a wszystko powinno być jak najlepiej.
Następna sprawa testy Bombera oraz np. Bunynana - dmuchana kamizelka też można byłoby dopracować ten temat.
Miejmy nadzieje, że wszytko pójdzie ku dobremu.
Mam taką cichą np. nadzieje, że kiedyś powstanie &quot;prywatna liga&quot; - , którą nie będę obchodziły regulaminy kruczki z steony BSI i np. PZM.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Przede wszystkim - wrócić do starych tłumików. Po drugie, należy dążyć do tego, by tory nie były nazbyt preparowane, bez kombinacji, żeby nikt nie łapał tak niebezpiecznie przyczepności, jak Woryna czy Ward.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
To nie wina ani tłumików, ani torów. Kiedyś były &quot;stare tłumiki&quot;, a wypadki śmiertelne były. Ostatnio był memoriał jednego z nich w Ostrowie; Saitgariejew się nazywał. Krosno - Praga śmierć Matula, jak już jesteśmy przy Krośnie to śmierć Kiełbasy. Wcześniej Zarzecki czy Pawlak. Oni jeździli na starych tłumikach, a dziś ich nie ma z nami. Powiem nawet więcej, że oglądam żużel od 20 lat i śmiem twierdzić, że kiedyś było więcej wypadków, niż jest ich teraz.
Żużel to sport niebezpieczny i urazowy, kto jechał 100km/h na motorze to wie o czym mówię.
[&#39;] szkoda chłopaka, Krystian niech Bóg ma cię w opiece.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Fakt jest jeden Żużel to sport niebezpieczny i nic ani nikt nie zmieni tego, czy kamizelki czy inne tego typu gadżety. Przypadek Woryny pokazał tylko jak cienka jest linia pomiędzy utrzymaniem motora a nie opanowaniem go. Nie dopatrywałbym się tutaj niczyjej winy. Dla mnie Horrorem jest to co przeżywają obie rodziny i sam zawodnik. Miejmy nadzieje że szybko się pozbiera i pokażę na torze że warto. Podobałą mi się wypowiedź Ojca Rempały który śmiało mówił aby wesprzeć również Kacpra. Dlatego szacunek dla niego. Oby jak najmniej takich wypadków.
[*] Krystian !
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
_beafraid 879

_beafraid

Użytkownik
Tej śmierci dało się uniknąć, ale nastąpił splot wielu czynników, które doprowadziły do jego śmierci, niestety.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Zgadzam się z @mstokopiczas. W dawnych czasach na torach dopiero bywało niebezpiecznie. Choćby śmierć Raniszewskiego na torze w Wiedniu, gdzie na torze były betonowe schody ewakuacyjne - nie do pomyślenia dziś. Nie wiem jak wyglądał upadek Rempały - nie oglądałem i nie zamierzam, ale upadki w tym sporcie były i będą, każdy bieg to oddzielna historia i może się skończyć na setki sposobów. Tak jak ostatni taki horror na polskim torze z Lee Richardsonem. Po prostu chciał przełożyć koło na zewnętrzną i zahaczył o tylne koło jadącego przed nim zawodnika (Jędrzejak?). W sezonie takich akcji jest sporo, niestety wtedy nastąpił niesamowity pech i skończyło się jak się skończyło...
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Nie jeżdżę na motocyklu żużlowym, ale nie wierze w to, że przez tłumik on jest nie do opanowania. Zawsze szukamy winy, w torze, w motocyklach, w bandach, w czymś tam.
Kiedyś pilski tor okalała banda z desek z wkrętami (twarda i sztywna), bez żadnych kickbordów, sprężyn itp., pamiętam jak Kasprzaka ojciec Zenek, przejechał przez nią i wjechał w bas bezpieczeństwa na pierwszym łuku. Deski połamane, mecz na ponad godzinę opóźniony, bo trzeba było jechać do stolarza. Skończyło się &#39;szczęśliwie&#39; bo miał jakąś tam krótką przerwę 6tyg. w startach. Dzisiaj mamy lepsze bandy + do tego dmuchane bandy, lepsze ochraniacze, kaski itp, a i tak dochodzi do tragedii, taki jest żużel. Czarny sport...
Wiem, że jest nagonka na tłumiki, ale to był po prostu nieszczęśliwy wypadek. W żużlu co mecz jakieś upadki są, co byśmy nie wymyślili i tak będą. Czy żużlowcy będą jeździć na 250cc, czy 60km/h,czy będą mieli hamulce tarczowe, to i tak będą upadki.
Jedna mądra rzecz, trochę obawiałem się o działaczy, ale widać po tragedii Lee dojrzeli - odwołanie kolejki. Tak należało postąpić i oddać cześć Rempałom.
 
swietlik 148

swietlik

Użytkownik
Z tym odwoływaniem meczy to nie do końca uważam że to dobra decyzja. Już niektóre kluby mają tyle meczy zaległych że będzie ciężko im je odjechać do faz PO. Dodatkowo jutro w Anglii i pojutrze w Szwecji i tak czy siak będą musieli pojechać ( dzisiaj przecież jedzie Dudek/Madsen w Niemczech ). Niestety taki jest żużel i trzeba jechać dalej. Lepiej byłoby jakby chłopaki swoją jazdą uczcili śmierć kolegi i oddali należny mu hołd.
Natomiast gadanie Golloba o tłumika to jak dla mnie brednie. Kiedyś to dopiero była masakra, nawet sam Cieślak opisywał w swojej książce ile to razy jechali w warunkach w których dzisiaj nikt normalny by nie pojechał. Po prostu splot sytuacji sprawił że stało się tak ,a nie inaczej.
 
_beafraid 879

_beafraid

Użytkownik
&quot;Aktualna informacja na temat stanu zdrowia Maksa Drabika – niestety, noga była złamana w 3 miejscach... (udo, podudzie, kostka)&quot;.. :/ Okropny maj.
 
tsigalko 356

tsigalko

Użytkownik
Na jakiej stronie można podglądnąć aktualne statystki danego zawodnika a bardziej chodzi mi o aktualny terminarz występów we wszystkich ligach
 
Do góry Bottom