>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Jeśli się to sprawdzi to jestem ciekawy co będzie z takim Laguta, Jensenem, Holta czy Czaja. Nie chce mi się w to wierzyć, że Holta i Jensen podpisali 3 letnie kontrakty a teraz takie coś? Aż nie chce się wierzyć.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Taka ciekawostka o mediach żużlowych
http://espeedway.pl/news,walasek_blizej_wybrzeza,66632,12.html
Chociaż faktycznie mieliśmy telefon od Petera Karlssona, który powiedział nam, że PGE Marma zaproponowała mu angaż w miejsce odchodzącego do Gdańska Walaska - pisze Przegląd Sportowy powołując się na jedną z osób w klubie.
Zapewne z ramienia PS do tych &#39;&#39;informacji&#39;&#39; dotarł pan Ostafiński. Jest tu szczególna logika. Karlsson dzwoni do Wybrzeża aby poinformować tamtejsze osoby że Rzeszów złożył mu ofertę w miejsce odchodzącego do Gdańska Walaska. ???? I tu na pewno nie chodzi o podbijanie ceny bo PK na bank nie zgodziłby się na start w EL. A więc o co biega? No cóż - Ostafiński nas jeszcze wiele razy zaszokuje ale takiej głupoty to dawno nie słyszałem.
I kolejny tekst:
Jeśli do Walaska dołożymy zakontraktowanych już Fredrika Lindgrena i Leona Madsena oraz trójkę: Artur Mroczka, Thomas H. Jonasson i Krystian Pieszczek (tych zawodników klub chce zatrzymać z ubiegłorocznego składu),
Tak, PS automatycznie dodaje do składu THJ, któremu Wybrzeże wisi kilkaset tysięcy koron i który zamierza podać ich do sądu a ten na luzie podpisze z nimi kontrakt na kolejny rok. Ten człowiek, który nazywa siebie dziennikarzem sportowym chyba kompletnie odleciał, albo uważa że można zmyślić byle historyjkę i napisać w gazecie albo na blogu. Inna sprawa, że te jego transferowe informacje są po prostu słabe.
 
C 0

czarny-kot

Użytkownik
Ciekawe jakie kursy będą na Torun 1.01 ??

Bo sa zdecydowanym faworytem tej ligi mimo minusowych 8pkt które nie przeszkodzą im do wejścia do czworki i walki o mistrza

Fajny skład ma Wroclaw

Spasc może Leszno bo gdzie Nicki tam spadek ????
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Ciekawe jakie kursy będą na Torun 1.01 ??

Bo sa zdecydowanym faworytem tej ligi mimo minusowych 8pkt które nie przeszkodzą im do wejścia do czworki i walki o mistrza
W Unibet na Toruń masz kurs 2,15 ale granie takich zakladów na sezon jeszcze przed jego rozpoczęciem jest bez sensu. Kasa zamrożona na wiele miesięcy, a Toruń wcale dla mnie takim faworytem nie jest. Holder, Gollob i Sajfutdinow po ciężkich upadkach, jak przyjdzie do meczów ligowych to rożnie może być, do tego wystarczy kontuzja w trakcie lub słabsza jazda któregoś z liderów i nawet o awans do czwórki może być ciężko.
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Kurs około 2 jest po prostu śmieszny, chyba, że bukmacherzy nie wiedzą o karze ujemnych punktów torunian. Jeśli klub z Torunia przegra z 4/5 spotkań to raczej może zapomnieć o awansie do rundy play-off. Liczyłem na kurs powyżej 4.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Prawda jest taka, że wszystko zależy od kontuzji. Zakładając że wszyscy zawodnicy będą jeździć z formą 80% z tego sezonu to bez problemu zdobędą mistrzostwo.
Do tego Gollob nie będzie jeździł w GP i jest szansa że będzie robił dużo pkt. Juniorów mają też dobrych, a to podstawa. Ciężko będzie w nominowanych pokonać Sayfutdinova, Golloba, Holdera, Warda.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Szczęście i brak kontuzji to kluczowa kwestia. Jakby był kurs na Toruń w granicach 4,00 to brałbym to z pocałowaniem ręki. 2,15 to nie ma sensu. Raz inni też mają dobre składy, a kiedy Loktajew dostanie polskie obywatelstwo to będzie to także spore wzmocnienie Falubazu. Druga sprawa to jak wiadomo 3 kluczowych zawodników w Toruniu wraca po kontuzjach. Oczywiście w Toruniu zapierają się że wszyscy będą w pełnej dyspozycji. Każda kontuzja zostawia jakiś ślad i to argument niepodważalny. Pytanie jak zadziała głowa tych zawodników, bo to jest kluczowe. Gollob będzie na Motoarenie wymiatał, ale na wyjazdach moim zdaniem będzie miał problemy. I trzecia kwestia to kwestia kontuzji. Toruń nie ma rezerwowego Polaka. Jak wypada Gollob/Miedziński to już jest ogromna dziura. A jak wypadnie ktoś jeszcze prócz Emila (za niego może być zz-tka) to z dream teamu robi nam się przeciętna drużyna. Tak więc uważam że nie ma sensu grać tego typu po takim kursie bo to trochę loteryjne.
Dziwi mnie też tak niskie stawianie Włókniarza. Po przyjściu Walaska mają naprawdę ciekawy skład. No chyba że buki wiedzą coś o czym my nie wiemy - czyt. finanse klubu ;d
Jeśli miałbym się bawić w typera to do PO typuję: ZG, Toruń, Gorzów i Leszno.
Pozdro!
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Gdyby Toruń miałby rezerwowego to byłby murowanym faworytem do tytułu. Załóżmy, że kontuzje odniesie 1 z Polaków (Miedziński, Gollob), a jego średnia nie będzie najwyższa w zespole to lukę po takim zawodniku zajmie polski junior i będzie zastępowany przez Fajfera i Przedpełskiego. Na motoarenie nie będą mieli sobie równych, ale na wyjazdach to różnie może być.
Kurs 2,xx nie wart ryzyka wg mnie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Brak słów!!
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/413993/200-tysiecy-kary-dla-emila-sajfutdinowa
Kary dla Emila za:

- 50 tysięcy złotych za niestawienie się zawodnika w meczu Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno
- 50 tysięcy złotych za niestawienie się zawodnika w meczu Unibax Toruń - Włókniarz Częstochowa
- 50 tysięcy złotych za ujawnienie informacji dotyczących realizacji kontraktu
- 50 tysięcy złotych za naruszenie dobrego imienia i wizerunku klubu.

&quot;Włókniarz zastosował punkt 1, 3 i 5 Regulaminu Przynależności klubowej. Problem w tym, że w klub wiedział, że na mecz z Unią Leszno Sajfutdinow nie dotrze, ponieważ jego ojciec był umierający. Nieobecność Rosjanina w meczu z Unibaksem była spowodowana śmiercią ojca zawodnika. Uchybienie ze strony zawodnika w tym przypadku polegało na tym, że nie poinformował on klubu na piśmie o tych wydarzeniach. Po śmierci Damira - ojca Emila klub składał nawet kondolencje. Teraz postanowił... nałożyć na zawodnika maksymalne kary wynikające z regulaminu.
Włókniarz miał zapłacić Rosjaninowi pierwszą część zaległości do 30 listopada. Do dzisiaj tego nie zrobił. Kary na zawodnika zostały z kolei nałożone 29 stycznia 2014 roku.

W tym momencie to już przesadzili!
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Brak słów!!
- 50 tysięcy złotych za naruszenie dobrego imienia i wizerunku klubu.
jeszcze powinna byc kara 50 tys za naruszenie dobrego imienia i wizerunku klubu CKM Włókniarz Czestochowa dla włodarzy klubu CKM Włókniarz Czestochowa.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Tzw. redukcja długu, stosowana w tym roku nagminnie. Watt, Ułamek, Fajfer, Okoniewski, Pieszczek i wielu wielu innych zawodników oszukanych przez wzory kontraktów, które są niesprawiedliwe.
 
adryss 7

adryss

Użytkownik
Sprawiedliwe czy niesprawiedliwe jednak podpisane przez w/w zawodników. Niestety w tym kraju każdy każdemu jest w stanie wbić nóż w plecy, aby tylko przetrwać i działacze polskich zespołów są tego doskonałym przykładem.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Jak się Wam podoba taka zmiana ?
Niby kosmetyczna, ale powiem szczerze, że oglądając SGP od 1999 r. nie bardzo mi się widzą takie zmiany...

A co do SGP, to muszę powiedzieć że Harris i Bjerre w tym sezonie mogą namieszać. Mam na myśli, że nie będę zdziwiony jak wywalczą sobie miejsca 5-6, może 7 w generalnej.
Ale dużo zależeć będzie od Sayfutdinova i Holdera, na jaki poziom wskoczą w SGP i czy będą w każdym biegu cisnąć na maxa wiedząc, że w tym cyklu nie znasz biegu ani okrążenia, kiedy przyjdzie czas na kontuzję...

A tak w ogóle to mogliby w ostatni tydzień marca zrobić w Auckland, a w pierwszym tygodniu kwietnia w Cardiff zawody i Ekstraliga byłaby odciążona, zniknąłby problem logistyki po zawodach w Walii.

Jakieś kolejne refleksje? :razz:
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Polski tłumik, jeśli dostanie homologacje sporo namiesza w czołówce GP, może tak się stać, że w wszystkie nowinki przez zimę wezmą w łeb jeśli zamontujemy polski tłumik. Np. silniki Anderssona zaczną jechać lepiej na twardym, a np Johnsa przestaną? Ciekaw jestem, który tuner w tym roku zaskoczy. Jeśli Johns się utrzyma na pozycji lidera to Holder, Ward, Woffinden, Hancock, Lindgren, Kasprzak w gp korzystają głównie z jego sprzętu. Zazwyczaj tunerzy byli na topie 2 lata, pierwszy rok zaskakiwali z jakąś nowinką, drugi rok dominowali, trzeci rok brali za duzo zamówień i gubili się w tym wszystkim. Ciekaw jestem jak to będzie w tym roku.
Wiem, że Jarek nie ma umowy na gp z Anderssonem na wyłączność jak to miał np Tomek Gollob przez ostatnie 3 lata. Jarek zrozumiał, że szwedzki tuner jest już 2 kroki do tyłu od konkurencji. W tym roku będzie korzystał z silników Nischlera, Hollowaya, Jensena, oraz oczywiście Anderssona. Brak w tym zestawieniu Johnsa, co jest wg mnie na plus dla Jarka. Emil też nie korzysta z jego silników, a zdobył by medal gdyby nie kontuzja.
 
Do góry Bottom